Dodaj do ulubionych

Szkła okularowe taniej?

05.12.22, 13:13
Zawsze do tej pory zamawialiśmy kompletne okulary u optyka. Koszt szkieł u córki z wadą ponad -7 zaczyna być problematyczny, przy konieczności wymiany co pół roku. Czy może są jakieś opcje tańszego zakupu gdzieś, w jakimś sprawdzonym, rzetelnym miejscu, samych szkieł, i opłacenia u optyka samej usługi włożenia ich w oprawki? Czy ktoś coś takiego praktykował?
Obserwuj wątek
    • alpepe Re: Szkła okularowe taniej? 05.12.22, 13:17
      Oczywiście, że się da wymienić same szkła bez oprawek. Optycy zarabiają głównie na marży za oprawki, ale to, co napisałaś, jaka najbardziej można robić.
    • mia_mia Re: Szkła okularowe taniej? 05.12.22, 13:20
      Ja szkła wstawiałam do zamówionych przez internet oprawek w małym zakładzie optycznym, dużo taniej niż w sieciówkach.
    • bertie Re: Szkła okularowe taniej? 05.12.22, 13:39
      Ja dopóki miałam mniejszą wadę i mniejsze zarobki to przez lata wymieniałam tylko szkła, tak do -4 mi się udawało. Zostawiałam oprawki na dzień/dwa i odbierałam z mocniejszymi. Przy -7 oczywiście bez okularów już funkcjonować się nie da nawet kilka godzin. Ale córka ma pewnie w domu zapas poprzednich okularów, można zabrać do optyka i wymienić same szkła. A jak jednak woli obecne oprawki, to pochodzić w tych sprzed pół roku przez czas jak optyk wymienia szkła. Jak przedstawisz sytuację, to pewnie tak zorganizują, żeby ten czas był jak najkrótszy
    • blaszany_dzwoneczek Re: Szkła okularowe taniej? 05.12.22, 14:59
      To, o czym piszecie to nie problem, zwykle tak robimy, optyk zamawia szkła, idziemy, dajemy okulary, czekamy pół godziny i nowe szkła wstawione.
      Chodzi mi o zakup samych szkieł bez pośrednictwa zakładu optycznego, bo optycy, nawet te nieduże zakłady, naliczają sobie duże marże. A potem przyjście do optyka z okularami i szkłami na wymianę. Czy ktoś coś takiego praktykował?
      • bib24 Re: Szkła okularowe taniej? 05.12.22, 15:05
        sprawdzasz u kilku optyków i broń boże sieciówka. jak to są szkłą z astygmatyzmem do 2 to ich koszt wynosi ok 100 zl za sztuke z montażem, tj wg cen dla klienta.
        • blaszany_dzwoneczek Re: Szkła okularowe taniej? 05.12.22, 16:10
          Tylko, że przy tej wadzie, zwykłe tanie szkła bez indeksu, to już trochę denka od butelek. A to nastolatka
          • bib24 Re: Szkła okularowe taniej? 05.12.22, 18:49
            kto powiedzial, ze bez indeksu. normalne szkla, indeks filtr.
            większy bedzie droższy ale nie dramatycznie droższy.
            cena rośnie mocno jak masz astygmatyzm powyzej 2.
        • magia Re: Szkła okularowe taniej? 05.12.22, 18:46
          dlaczego nie sieciowka?
          chodze z dziecmi do vision express, szkla ubezpieczam i jeśli wymienię w ciagu roku od poprzednich to płacę jakies grosze typu 10-20% ceny.
          Do tego przygotowują je w ciagu 1-2h
          • bib24 Re: Szkła okularowe taniej? 05.12.22, 18:50
            no to posprawdzaj ceny. ale jak mam swoje oprawki to za wymiane 2 szkiel z robocizną, dobrych naprawdę placę 200 zl. nie wierzę że w sieciowce wyjdzie ci taniej.
            badanie oczywiscie w cenie.
            • magia Re: Szkła okularowe taniej? 05.12.22, 20:54
              badan nie robie, przychodzę juz z konkretnymi parametrami szkiel. Place podobnie a chyba nawet mniej. Corka od 4 lat ma te same oprawki, wada -3.5, szkla na pewno z indeksem.
              • bib24 Re: Szkła okularowe taniej? 05.12.22, 20:55
                no to masz dobrą ofertę.
              • blaszany_dzwoneczek Re: Szkła okularowe taniej? 06.12.22, 06:24
                Mnie w vision expressie powiedzieli pół roku temu, że jak wymieniasz w ramach tego ubezpieczenia, to całe okulary , płacisz faktycznie 20 proc, czy ile tam, ale za całość, i nie ma możliwości w ramach tego ubezp. Wymiany samych szkieł.
                I pytanie: jak bierzesz okulary za te 20 procent, to znów można wykupić na nie ubezpieczenie , i tak bez końca?
                • magia Re: Szkła okularowe taniej? 06.12.22, 13:10
                  Ja pierwsze oprawki kupiłam poza vision Express a do nich poszłam po szkła. I ubezpieczam co roku same szkła i tylko je wymieniam i tak, znów do samych szkieł biorę ubezpieczenie.
            • panna.nasturcja Re: Szkła okularowe taniej? 05.12.22, 23:55
              Badanie wzroku w sieciówce jest proszeniem się o kłopoty.
              Żeby ustalić jakie powinny być szkła trzeba zbadać pacjenta dwa razy: raz po kroplach zatrzymujących akomodację i (na innej wizycie) bez tych kropli.
              • blaszany_dzwoneczek Re: Szkła okularowe taniej? 06.12.22, 06:18
                Mało okulistów to stosuje, nawet takich polecanych, uznanych, pracujących w jakichś klinikach poważnych 😕 Pierwsza okulistka, do której trafiła córka stosowała system dwóch wizyt, ale przestała pracować i znikła, i potem przez kilka lat przerobiliśmy kilku okulistów, wcale nie w sieciówkach, państwowo i prywatnie, i zawsze była jedna wizyta, dobór szkieł po kroplach, albo w ogóle wizyta bez kropki. I dopiero teraz trafiliśmy na taką, która nas przekonuje, dokładnością dorównujevtej pierwszej, i ona również nie dobiera szkieł na pierwszej wizycie. Ja też do niej zaczęłam chodzić, i wcześniej w życiu dwóch wizyt u okulisty aby zbadać wzrok i dobrać szkła nie miałam, a okulary noszę od podstawówki.
              • magia Re: Szkła okularowe taniej? 06.12.22, 14:38
                zgadzam się. Dlatego ja do sieciowki ide po 3 wizytach w luksmedIe: 1 badanie oczu na przyrzadach, 2 - badanie po kroplach, 3 - wizyta dobierajaca szkla.
                I z tym ide do VE
    • kropkaa17 Re: Szkła okularowe taniej? 05.12.22, 15:16
      Koszt szkieł u mojej córki z wadą -6.5 i astygmatyzmem -1.5) to 250 zl czyli nie tak źle. Wstawiane do oprawki własnej.
      • blaszany_dzwoneczek Re: Szkła okularowe taniej? 05.12.22, 16:11
        Kropkaa, a to szkła z indeksem, czyli pocieniane?
        • kropkaa17 Re: Szkła okularowe taniej? 05.12.22, 16:27
          Indeks jeśli dobrze pamiętam 1.67.
          • blaszany_dzwoneczek Re: Szkła okularowe taniej? 05.12.22, 16:45
            A gdzie to takie ceny?
            • kropkaa17 Re: Szkła okularowe taniej? 05.12.22, 18:07
              A nie, przepraszam, 1.61 teraz ma.
              Szkła jakieś podstawowe Jai Kudo, bez żadnych powłok. To 10-latka więc nie wiedziałam ile takie okulary przetrwają u niej i nie chciałam drogich. Zresztą teraz częściowo przechodzi na szkła kontaktowe.

Proszę poszukać i popytać u optyków.
              Ja kupuję w pobliskim mieście, w zakładzie który działa ponad 30 lat i kiedyś był jedynym w pobliżu. Porównałam do kilku innnych w mieście i wyszło że mają najbardziej przystępne ceny i zawsze jeszcze na koniec dają zniżkę 20-30 zł "dla stałych klientów".
            • bib24 Re: Szkła okularowe taniej? 05.12.22, 18:51
              normalnie są takie ceny tylko w małych sensownych zakladach. to sa szklą z filtrami, pocieniane. po prostu masa firm strasznie zdziera licząc na niewiedze klienta.
              • blaszany_dzwoneczek Re: Szkła okularowe taniej? 05.12.22, 19:37
                My robimy zazwyczaj właśnie w takim niedużym zakładzie, ceny niższe niż w rozmaitych salonach optycznych, ale i tak te ceny są znacznie wyższe niż podajecie. Może to kwestia tego, że to Warszawa?
                • bib24 Re: Szkła okularowe taniej? 05.12.22, 19:47
                  no zapewne smile
                  ja mieszkam na zadupiu smile
                  ale szkla normalne z hurtowni, produkowane dobre. już kilka par tam robiliśmy. dużo rozmawialam z panem co to prowadzi, generalnie marże na szkląch sa po prostu kosmiczne.
                • sajgonetka Re: Szkła okularowe taniej? 05.12.22, 20:34
                  A na ile Ci wyceniają te szkła?
                  • blaszany_dzwoneczek Re: Szkła okularowe taniej? 06.12.22, 06:45
                    Znalazłam akurat karteczkę z cenami, jak rozkminiałam temat pół roku temu.
                    Ceny w małym zakładzie, wszystko z podstawowym najtańszym antyrefleksem (raz się skusiłam na jakiś lepszy i nigdy więcej)
                    Indeks 1,6. Szkła Shamir 340/ Zeiss 560
                    1,67 540/880
                    1,74 950/1200

Finalnie zamówiliśmy wtedy w vision expressie, bo akurat była promocja -50proc. na szkła przy zakupie całych okularów, a pitrzebna były nowe oprawki akurat, i dodatkowo -40proc. na drugą parę , a ja też potrzebowałam dla siebie. I wtedy przy tej promocji (czyli pół normalnej u nich ceny) za szkła chcieli odpowiednio:
                    1,6 195
                    1,67 350
                    1,74 450

Zamówiliśmy wtedy opcję najcieńszą i najdroższą, bo córka chciała oprawki z większymi szkłami i metalowe dość cienkie, jakie akurat w modę weszły niefortunnie. Szkła i tak wystają
                    • blaszany_dzwoneczek Re: Szkła okularowe taniej? 06.12.22, 06:53
                      Teraz więc, żeby wstawić jej takie szkła jak ma, musiałabym 900 zł dać, zakładając, że ceny się nie zmieniły 😕
                      Będę więc raczej celować w te 1,67.
                      Zna ktoś taniego, dobrego optyka w Warszawie lub okolicach?
                      • bib24 Re: Szkła okularowe taniej? 06.12.22, 08:23
                        tylko weż pod uwagę, że im wyzszy indeks tym gorsza jakosć optyczna szkiel. i celowanie w wyższy indeks nie ma specjalnie sensu. lepiej kupić nie najmodniesze super wielkie oprawki i mniejszy indeks.
                        • blaszany_dzwoneczek Re: Szkła okularowe taniej? 06.12.22, 08:35
                          Powiedz to nastolatce. W dodatku zbuntowanej akuratnie na swoją powiększającą się dużą wadę, i w tym czasie w złym bardzo stanie psychicznym. Chciałam, żeby miała okulary, które jej się będą podobać. I tak wybrała sensownie, nie największe i z nie najcieńszą ramką.
                          • kropkaa17 Re: Szkła okularowe taniej? 06.12.22, 18:27
                            Skoro się buntuje to może soczewki były by dobrym rozwiązaniem.?
                            Stosujecie atropinę w celu powstrzymania wady?
                            • blaszany_dzwoneczek Re: Szkła okularowe taniej? 06.12.22, 20:54
                              Tak , od kilu miesięcy zakraplamy
                      • sajgonetka Re: Szkła okularowe taniej? 06.12.22, 19:15
                        Nie wiem czy polecać można.
                        Ale zobacz Aleokulary na Puszczy Solskiej.
                        Gościu na messengerze pisze wycenę, zobaczysz czy taniej.
                        Ja niedawno robiłam z filtrami szkła niecałe 400.

blaszany_dzwoneczek napisała:

> Teraz więc, żeby wstawić jej takie szkła jak ma, musiałabym 900 zł dać, zakłada
                        > jąc, że ceny się nie zmieniły 😕
                        > Będę więc raczej celować w te 1,67.
                        > Zna ktoś taniego, dobrego optyka w Warszawie lub okolicach?
                • juztubylam Re: Szkła okularowe taniej? 05.12.22, 21:15
                  Putałam ostatnio u kilku optyków o koszt szkieł progresywne - w zależności jaka firma produkuje te szkła to cena od 1000zł do 4000zł za te same szkła.
                  Obecnie mam bardzo dobrej jakości drogie szkła niemieckiej firmy. Wolałabym tańsze, nawet jeden z optyków mówił o krajowej firmie która robi dość tanie szkła a całkiem dobrej jakości. Ale zawsze gdzieś z tyłu głowy siedzi: a co jak mi wzrok popsują?
                  Firm produkujących szkła trochę jest,
                  autorko może znajdź ich strony i napisz maile, odpowiedzą albo nie jak to wygląda
                  Szajna, Hoya, JZO, ...
                  optykwnecie.pl/producenci
      • iberka Re: Szkła okularowe taniej? 05.12.22, 20:34
        Gdzie tak tanio? Dla mojej 13 latki z wadą -3.5 i blokerem światła niebieskiego, to 750-1000 PLN za same szkła uncertain.
        • bib24 Re: Szkła okularowe taniej? 05.12.22, 20:56
          to koszmarnie drogo. po pierwsze ten bloker to akurat kompletnie nic nie daje smile to tylko czyste wciskanie produktu
          po drugie jak nie macie jakiegoś mega astgmatyzmu to przeplacasz strasznie dużo.
    • marcowa_aprilla Re: Szkła okularowe taniej? 05.12.22, 16:20
      Zaden producent nie sprzeda Ci szkiel bezposrednio. Szukaj taniego optyka ktory nie wciska drogicg szkiel
    • stara-a-naiwna Re: Szkła okularowe taniej? 05.12.22, 21:40
      ja ostatnio zamówiłam okulary / ramki i szkła na aliexpresie
      wstawili, wysłali, przyszły w 14 dni

koszt okularów bezramkowych, szkieł -3 i -4 dioprie (i jeszcze na jedynym oku cylinder) z robocizną 130zł (!)
      w zasadzie poniżej ceny samych szkieł bez robocizny mam całe okulary

u mnie ramki są drogie bo ja lubię takie niewidoczne na twarzy
      A! szkłą kupiłąm odrobinę cieńsze niz u nas najcieńsze mieli u optyka (więc droższe niz te co mi zaproponowali)

• juztubylam Re: Szkła okularowe taniej? 06.12.22, 00:24
        ale jak? tak w ciemno wybrałas okulary bez przymierzania?
        • zerlinda Re: Szkła okularowe taniej? 06.12.22, 06:40
          No właśnie? Beż przymiarki, rozstawu źrenic? Niby można jak widać. Tylko czy to dobre dla oczu? A już u dziecka bym nie zaryzykowała. No chyba że jako klientka mopsu.
          • bib24 Re: Szkła okularowe taniej? 06.12.22, 08:24
            rozstaw zrenic sie podaje. w Polsce też są sklepy gdzie tak się zamawia. w usa jest bodajże zenni. masa ludzi tam kupuje bo jest masakrycznie taniej niz w zakładzie, nawet 10 20 razy.
            • stara-a-naiwna Re: Szkła okularowe taniej? 06.12.22, 21:35
              byłam wielokrotnie u optyka
              rozstaw źrenic mi facet sam wymierzył
              żadna filozofia - patrzysz przed siebie a osoba mierzy odległość pomiędzy źrenicą oka prawego i lewego (naprawdę wiedza tajemna to nie jest ani nie wymaga większej umiejętności niż ta którą ma moje dziecko w klasie 3 mierząc odcinek między punktem A i B)

Pokrywało się z tym co mam na poprzedniej recepcie.

Oprawki - okulary bez mierzenia.
              Zmierzyłam moje stare połamane okulary - było podobnie wiec zamówiłam.

Jak pisałam powyżej - nie mam okularów widocznych na twarzy - mam tzw bezramkowe wiec nie miałam problemów że w okularach źle wyglądam bo zależało mi żeby ich nie było widać a nie żeby mi "podkreślały" kontur twarzy.
      • iberka Re: Szkła okularowe taniej? 06.12.22, 08:47
        Swoje też tak kupuję i polecam smile. Wada się nie pogłębia a szkła sprawdza mi zawsze okulistka na wizycie (nie wie, że są z Ali).

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka