Dodaj do ulubionych

Wyrok za gwałt na dziecku

05.12.22, 14:40
Wg mnie to jest za niski wyrok, nawet patrząc na wiek koszmarnego "dziadka". Przecież ta dziewczynka nie raz, nie dwa była gwałcona, zostanie z traumą, a tu bach- 3,5 rok sad
wiadomosci.wp.pl/dziadek-skazany-za-zgwalcenie-szesciolatki-6841321127246368a
Obserwuj wątek
    • milva24 Re: Wyrok za gwałt na dziecku 05.12.22, 14:45
      Według mnie wyrok skandalicznie niski. Pewnie dziadek w tym więzieniu i tak umrze, ale nie o to chodzi.
      • marzeka11 Re: Wyrok za gwałt na dziecku 05.12.22, 14:51
        Właśnie to jedno z tych przestępstw, gdzie wyroki powinny być wysokie, bardzo wysokie, by taką patolę na zawsze oddzielić.
        Rusza mnie krzywda tej dziewczynki, ale tak niski wyrok także.
        • damartyn Re: Wyrok za gwałt na dziecku 05.12.22, 17:16
          To jest jedyne przestępstwo o którym myśle, ze nie ma na to kary.
    • trampki_w_kwiatki Re: Wyrok za gwałt na dziecku 05.12.22, 14:50
      Ja nie powiem co z nim powinni zrobić w tym więzieniu, ale mam nadzieję, że to zrobią. Wielokrotnie.
    • aagnes Re: Wyrok za gwałt na dziecku 05.12.22, 14:54
      U nas jest przyzwolenie na takie traktowanie dzieci i jazde po pijaku, kary za jedno i drugie sa smieszne, a i nie brak glosow ze wlasciwie nic takiego sie nie stalo.
      • marzeka11 Re: Wyrok za gwałt na dziecku 05.12.22, 14:55
        O ile brałam udział w rozmowie o karze za jazdę po pijaku (i byłam zdecydowanie stroną za wysokimi wyrokami i konfiskatą aut), to nie chce mi się wierzyć, że tutaj ktoś znajdzie usprawiedliwienie. Że co? Dziewczynka winna, bo prowokowała niewinnością?
        • marzeka11 Re: Wyrok za gwałt na dziecku 05.12.22, 14:57
          Aha i sprawdzałam: w kodeksie karnym dolna granica kary za zgwałcenie małoletniego to 3 lata pozbawienia wolności, a górna to 12 lat.
          • koronka2012 Re: Wyrok za gwałt na dziecku 05.12.22, 22:45
            marzeka11 napisała:

> Aha i sprawdzałam: w kodeksie karnym dolna granica kary za zgwałcenie małoletni
            > ego to 3 lata pozbawienia wolności, a górna to 12 lat.

Przecież chwilę temu za molestowanie (nie znam szczegółów) orzeczono jakieś półtora roku w zawieszeniu na dwa lata 😡
        • gdanskamarylka Re: Wyrok za gwałt na dziecku 05.12.22, 14:58
          A mało to takich myślicieli, co to im dziecko samo lgnie i drugiego wciąga? A takie pacany spod szyldu Korwina?
          • alewcale Re: Wyrok za gwałt na dziecku 05.12.22, 14:59
            Najpierw powinno zostać ucięte przyrodzenie a potem niech sądzą.
            • marzeka11 Re: Wyrok za gwałt na dziecku 05.12.22, 15:05
              alewcale napisała:

> Najpierw powinno zostać ucięte przyrodzenie a potem niech sądzą.
              No ale może w więzieniu tak zrobią.
            • alewcale Re: Wyrok za gwałt na dziecku 05.12.22, 15:05
              Pewnie się okaże, że "to taki sympatyczny starszy pan był, co sąsiadom dzien dobry mówił".
              • heca7 Re: Wyrok za gwałt na dziecku 05.12.22, 23:20
                Tego akurat nie da się wykluczyć. Dla dorosłych był po prostu miłym, zwykłym sąsiadem. Przecież do sąsiada wystarczy się uśmiechnąć , lekko ukłonić i czasem zagadać aby uznał nas za sympatycznych. Jeśli jeszcze nie słyszeli przez ścianę żadnych odgłosów awantur to uważali "starszego pana" za dobre sąsiedztwo.
        • bib24 Re: Wyrok za gwałt na dziecku 05.12.22, 15:19
          zaraz dramatik przyleci i będzie bronił zboka.
    • jednoraz0w0 Re: Wyrok za gwałt na dziecku 05.12.22, 15:10
      niski ale dość wredny. Pan ma się też wynieść z domu na 10 lat. Ja nie wiem, czy nie jest łatwiej jednak dożyć dni w pierdlu, niż w wieku 80 lat z tego pierdla wyjść i szukać sobie mieszkania, dzińdybry, właśnie wyszedłem z pierdla za gwałt na wnuczce i szukam czegoś do wynajęcia.
      • dramatika Re: Wyrok za gwałt na dziecku 05.12.22, 15:14
        Zgadzam się. Na wolności będzie dziadowi "trochę" trudniej niż na wikcie i opierunku więziennym.
      • borsuczyca.klusek Re: Wyrok za gwałt na dziecku 05.12.22, 15:14
        I myślisz, że go rodzinka z powrotem nie przyjmnie? Ja nie byłabym tego taka pewna.
        • jednoraz0w0 Re: Wyrok za gwałt na dziecku 05.12.22, 15:17
          NIE MOŻE. Dziad ma zakaz zblizania sie do wnuczki i nakaz wyniesienia sie z domu.
          • borsuczyca.klusek Re: Wyrok za gwałt na dziecku 05.12.22, 15:21
            Ale to pole siłowe nałożą na ten dom czy będzie to dobra wola jego mieszkańców?

Za 10 lat dziewczynka dalej będzie nieletnia i zdana na łaskę i nie łaskę ludzi, którzy przez rok nie zauważyli, że była krzywdzona pod własnym dachem.
            • sumire Re: Wyrok za gwałt na dziecku 05.12.22, 15:28
              Ano właśnie. Poza tym może mnie pamięć myli, ale czyż nie było parę lat temu sytuacji, że inny zyeb nadal mieszkał ze swoimi ofiarami, mimo formalnego zakazu?...
              • jednoraz0w0 Re: Wyrok za gwałt na dziecku 05.12.22, 15:35
                Wiesz co, skoro o tym piszą w gazetach to chyba się tego nie będzie dało tak łatwo ukryć jeśli dziać wróci pod dach. Tam chyba powińien być jakiś kurator żeby się upewnić ze coś takiego ńie ma miejsca?
              • borsuczyca.klusek Re: Wyrok za gwałt na dziecku 05.12.22, 15:37
                A to myślisz jedna taka sytuacja była?
              • dramatika Re: Wyrok za gwałt na dziecku 05.12.22, 15:41
                sumire napisała:

> Ano właśnie. Poza tym może mnie pamięć myli, ale czyż nie było parę lat temu sy
                > tuacji, że inny zyeb nadal mieszkał ze swoimi ofiarami, mimo formalnego zakazu?

Mieszkał, ale został za to skazany, właśnie za złamanie zakazu zbliżania się. Spokojna twoja rozczochrana - system działa aż za dobrze, bo odmawia nawet ofierze prawa do wybaczenia.
                • marzeka11 Re: Wyrok za gwałt na dziecku 05.12.22, 15:44
                  Tyle żeby komuś wybaczyć, to trzeba zobaczyć czyjąś skruchę i żal, a ten patolski dziadek tego nie robi.
                  • dramatika Re: Wyrok za gwałt na dziecku 05.12.22, 15:49
                    marzeka11 napisała:

> Tyle żeby komuś wybaczyć, to trzeba zobaczyć czyjąś skruchę i żal, a ten patols
                    > ki dziadek tego nie robi.

Nie o tym dziadzie mowa, sumirka nawiązała do tego:

www.newsweek.pl/polska/duda-ulaskawia-pedofila-nowe-fakty-fakt/5jwhfgm
                    Facet molestował córkę, odsiedział wyrok, ale nadal miał zakaz zbliżania, który złamał, za zgodą ofiary. Duda go ułaskawił od złamania zakazu zbliżania na prośbę córki i matki. W mediach zrobił się szitstorm, że "Duda popiera pedofilię", ergo - nie ma czegoś takiego jak prawo do wybaczenia, ale to detal. Morał tej historii jest taki, że owszem, widocznie są w stanie wyłapać złamanie zakazu zbliżania i go egzekwować.
                    • alicia033 Re: Wyrok za gwałt na dziecku 05.12.22, 15:56
                      I to właśnie jest skandaliczne, dramatik, że ofiara nie ma tu żadnej pomocy, tylko de facto musi dalej zyć pod jednym dachem z oprawcą.
                      • dramatika Re: Wyrok za gwałt na dziecku 05.12.22, 16:04
                        alicia033 napisała:

> I to właśnie jest skandaliczne, dramatik, że ofiara nie ma tu żadnej pomocy, ty
                        > lko de facto musi dalej zyć pod jednym dachem z oprawcą.

Nie, skandaliczne jest to, że dorosłą już kobietę taktuje się jak dziecko, które nie ma prawa do posiadania własnego zdania. Twierdzi, że mu wybaczyła i chce z nim mieszkać - jej wolę należy uszanować.
                        • daszka_staszka Re: Wyrok za gwałt na dziecku 05.12.22, 17:00
                          Czyli jak ja wybaczę zabójcy mojego ojca to Dida powinien go z automatu ułaskawić? Aha
                          • dramatika Re: Wyrok za gwałt na dziecku 05.12.22, 17:44
                            daszka_staszka napisał(a):

> Czyli jak ja wybaczę zabójcy mojego ojca to Dida powinien go z automatu ułaskaw
                            > ić? Aha

Jak najbardziej, jeśli ułaskawienie będzie od wyroku zakazu zbliżania do ciebie. Powinnaś mieć prawo decydować kto się może do ciebie zbliżać, a kto nie, no chyba że masz mentalność niewolniczą i lubisz jak państwo ci mówi, co jest dla ciebie dobre.
                            • daszka_staszka Re: Wyrok za gwałt na dziecku 05.12.22, 18:28
                              Dobre, przespała ostatnie lata. Twój kochany PiS mi ciągle mówi co dla mnie dobre🤣
                        • cosmetic.wipes Re: Wyrok za gwałt na dziecku 05.12.22, 18:20
                          dramatika napisał(a):

> Twierdzi, że mu wybaczyła i chce
                          > z nim mieszkać - jej wolę należy uszanować.

Twierdzi rymuje się z pierdzi.
                          Żebyś ty tak dramatiś szanował wolę innych...
                    • jednoraz0w0 Re: Wyrok za gwałt na dziecku 05.12.22, 15:57
                      Odbycie kary a wybaczenie to dwie różne rzeczy.
                      • dramatika Re: Wyrok za gwałt na dziecku 05.12.22, 16:05
                        jednoraz0w0 napisał(a):

> Odbycie kary a wybaczenie to dwie różne rzeczy.

Owszem, wyrok to wyrok i ratuje tylko ułaskawienie, ale media i ekspertoza zrobiły zbędny szitstorm, żeby przylepić Dudzie gębę obrońcy pedofilów.
                        • langsam Re: Wyrok za gwałt na dziecku 05.12.22, 16:56
                          Ty masz jakiś alarm ustawiony, dramatik? Żebyś zawsze wiedział, kiedy lecieć z obroną każdego sprawcy pedofilii?
                        • jednoraz0w0 Re: Wyrok za gwałt na dziecku 05.12.22, 17:16
                          Nie zrozumiałaś kretynie. Powiedzmy, ze ktoś siedzi za morderstwo - rodzina ofiary może mu wybaczyć i sad i państwo nie mają nic do tego, ale to go nie zwalnia z kary przecież.
                    • szmytka1 Re: Wyrok za gwałt na dziecku 05.12.22, 17:21
                      A tło tej historii to nie było aby takie, że matka i córka były uzależnione od zboka ekonomicznie i nie dawały rady same, więc były zmuszone go przyjąć, zacisnąć żeby i mieszkać że zbokiem, inaczej zęby w ścianę. To był przymus ekonomiczny a nie żadne przebaczenie.
                      • milva24 Re: Wyrok za gwałt na dziecku 05.12.22, 17:28
                        szmytka1 napisała:

> A tło tej historii to nie było aby takie, że matka i córka były uzależnione od
                        > zboka ekonomicznie i nie dawały rady same, więc były zmuszone go przyjąć, zacis
                        > nąć żeby i mieszkać że zbokiem, inaczej zęby w ścianę. To był przymus ekonomicz
                        > ny a nie żadne przebaczenie.

No właśnie.
                        • jednoraz0w0 Re: Wyrok za gwałt na dziecku 05.12.22, 17:52
                          Kurwa, milva. A potem ofiarom przemocy, które się nie mają jak wyprowadzić od oprawcy, mówicie, ze nie ma ofiar, są tylko ochotnicy.
                      • jednoraz0w0 Re: Wyrok za gwałt na dziecku 05.12.22, 17:49
                        Czyli co, jak jakieś inne matki z corkami, które nie mają na podorędziu zjeba z wyrokiem, mają przymus ekonomiczny to państwo zamiast tak zreformować system żeby takie osoby nie były skazane na żarcie gruzu może im dokwaterować jakichś zboczeńców i jest git?
                        • szmytka1 Re: Wyrok za gwałt na dziecku 05.12.22, 18:35
                          Weź się ogarnij, przeczytaj jeszcze raz i jeszcze, bo pewnie po jednym dalej nie załapiesz. Potem zastanów się nad kontekstem rozmowy, drzewkiem itd i może wydedukujesz o co komu chodzi.
                          • jednoraz0w0 Re: Wyrok za gwałt na dziecku 05.12.22, 19:06
                            Jestem ogarnięta i nie mieści mi się w głowie, że w cywilizowanym kraju rząd przymus ekonomiczny i trudną sytuację ofiar rozwią uje w ten sposób, że dokwaterowywuje im zjeba, przemocowca i zboczeńca. Przecież to stawia na głowie sytuację wszystkich innych ofiar, które nie mają gdzie i za co uciekać więc na policji zmieniają zeznania a wszyscy mówią, No tak, nie ma ofiar.
                            • milva24 Re: Wyrok za gwałt na dziecku 05.12.22, 22:32
                              No nie, nie jestes ogarnięta. Bo szmytka tlumaczy dramatikowi czym było spowodowane to "wybaczenie", a Ty nie przeczytasz, nie zrozumiesz a rzucasz się jak wesz na grzebieniu. Właśnie o to chodzi, że niedobrze, że zmuszone sytuacją ekonomiczną postanowiły "wybaczyć" i powinno to być rozwiązane inaczej. Teraz jasne?
                              • jednoraz0w0 Re: Wyrok za gwałt na dziecku 05.12.22, 22:35
                                To są dwie różne rzeczy, „nie chodzi o to ze wybaczyły tylko ze były do tego zmuszone” (to właśnie ona tłumaczy dramatykowi), a „to w ogóle nie powinno mieć miejsca ze są do tego zmuszone i tu nawaliło państwo”.
                                • szmytka1 Re: Wyrok za gwałt na dziecku 06.12.22, 09:34
                                  No dla nas to oczywiste, więc dalej nie wiem czemu się tak bym do gardeł rzuciłaś. Nie ten adres pretensji
                                  • szmytka1 Re: Wyrok za gwałt na dziecku 06.12.22, 09:34
                                    Tak nam
                      • jowita771 Re: Wyrok za gwałt na dziecku 05.12.22, 23:36
                        szmytka1 napisała:

> A tło tej historii to nie było aby takie, że matka i córka były uzależnione od
                        > zboka ekonomicznie i nie dawały rady same, więc były zmuszone go przyjąć, zacis
                        > nąć żeby i mieszkać że zbokiem, inaczej zęby w ścianę. To był przymus ekonomicz
                        > ny a nie żadne przebaczenie.

Owszem, właśnie tak tam było. I w takich sytuacjach powinno się użyć pieniędzy z funduszu sprawiedliwości, a nie na wydawanie książek póldebili w sutannach.
                • backup_lady Re: Wyrok za gwałt na dziecku 05.12.22, 15:53
                  dramatika napisał(a):

system działa aż za dobrze, bo odmawia nawet ofierze prawa do wybaczenia.

Że co? 3-letnie dziecko ma staremu zbokowi wybaczyć taką krzywdę?!?!?!? To masz na myśli? Nawet jakby się patol kajał i czołgał, to jedyne na co zasługuje to kulka między jaja.
                  • backup_lady Re: Wyrok za gwałt na dziecku 05.12.22, 15:54
                    Mój błąd, nie 3, tylko 6letnie. Ale poza tym różnica żadna.
                    • dramatika Re: Wyrok za gwałt na dziecku 05.12.22, 15:56
                      backup_lady napisała:

> Mój błąd, nie 3, tylko 6letnie.

Nie jedyny. Doczytaj o jakim przypadku pisałam i dopiero wtedy ewentualnie rozdzieraj szaty.
                  • sumire Re: Wyrok za gwałt na dziecku 05.12.22, 16:08
                    Przede wszystkim ofiara ma też prawo NIE wybaczać.
                    Zwłaszcza jeśli chodzi o taką krzywdę.
                    • dramatika Re: Wyrok za gwałt na dziecku 05.12.22, 16:15
                      sumire napisała:

> Przede wszystkim ofiara ma też prawo NIE wybaczać.

Oczywiście, ale skoro sama przywołałaś ten przypadek to przypominam, że odmawiałyście jej prawa akurat do wybaczenia.
                      • jednoraz0w0 Re: Wyrok za gwałt na dziecku 05.12.22, 17:18
                        Jeszcze raz kretynie. Wybaczenie i kara to dwie osobne rzeczy. Mogę wybaczyć mordercy kogoś bliskiego i nawet paczki mu do pierdla posyłać i czule listy i modlić się za niego ale to nie ma nic wspólnego z karą zasądzoną przez sąd.
                      • manon.lescaut4 Re: Wyrok za gwałt na dziecku 05.12.22, 18:11
                        Ofiara może sobie wybaczać (a na ile to jest prawdziwe wybaczenie a na ile zmanipulowanie czy konieczność bytowa, tego się nie dowiemy) ale wymiar sprawiedliwości nie jest od wybaczania. Dziwne ze nie rozumie tego taka prawniczka filozofka amator. A nie! Chodzi o pedofila czyli wszystko po staremu. Gdyby popełnił prawdziwa zbrodnie czyli np zbeszczescil jakiś swinty obrazek, to nie byłoby mowy o żadnym wybaczeniu, choćby papież się wstawiał.
                • bib24 Re: Wyrok za gwałt na dziecku 05.12.22, 17:13
                  wiedziałam! największy biedak to gwalciciel, i brak prawa do wybaczenia. ja pie.rdole. jakby nie można bylo wybaczyć i nie widzieć się więcej z chu.jem.
              • arwena_11 Re: Wyrok za gwałt na dziecku 05.12.22, 15:57
                Tam to chyba było mieszkanie zjeba. I jak wyszedł z pierdla - to ofiary musiałyby się się wynieść i nie miały dokąd. Nie wiem czy coś w przepisach o eksmisji przemocowców nie zmieniło się dopiero pod koniec 2020. Tu Daniela musiałaby się wypowiedzieć.
                • dramatika Re: Wyrok za gwałt na dziecku 05.12.22, 16:01
                  arwena_11 napisała:

> Tam to chyba było mieszkanie zjeba. I jak wyszedł z pierdla - to ofiary musiały
                  > by się się wynieść i nie miały dokąd.

Bzdura. Został skazany właśnie za to, że wrócił do mieszkania, czyli złamał zakaz zbliżania się. To nie one miały się wynieść, tylko on.
                  • arwena_11 Re: Wyrok za gwałt na dziecku 05.12.22, 16:10
                    No właśnie nie. Facet odsiedział wyrok za znęcanie się i pedofilię, miał dodatkowo zakaz zbliżania się. Tylko mieszkanie było jego - a wtedy nie można było zakazać mu wrócić do jego mieszkania. Tak więc konkubina z córką musiałyby się wyprowadzić. Dlatego prosiły o ułaskawienie z tego zakazu zbliżania.
                    www.newsweek.pl/polska/duda-ulaskawia-pedofila-nowe-fakty-fakt/5jwhfgm
                    • daniela34 Re: Wyrok za gwałt na dziecku 05.12.22, 16:20
                      Od kiedy taka specjalistka od nieruchomości nie odróżnia "było jego" od "był głównym najemcą"?
                    • dramatika Re: Wyrok za gwałt na dziecku 05.12.22, 16:21
                      arwena_11 napisała:

> nie można było za
                      > kazać mu wrócić do jego mieszkania.

Nie wiem czyje było mieszkanie, ale widocznie można było zakazać mu powrotu do mieszkania, bo dostał za to wyrok. Duda nie ułaskawił go za to, że prokuratura popełniła jakieś błędy tylko na prośbę ofiar.
                      • arwena_11 Re: Wyrok za gwałt na dziecku 05.12.22, 16:24
                        Tak, bo je finansował i był głównym najemcą mieszkania.
                • daniela34 Re: Wyrok za gwałt na dziecku 05.12.22, 16:10
                  arwena_11 napisała:

> Tam to chyba było mieszkanie zjeba.

Mieszkanie było wynajmowane

jak wyszedł z pierdla - to ofiary musiały
                  > by się się wynieść i nie miały dokąd.

Mieszkanie było wynajmowane, natomiast panie miały długi. Powinny otrzymać pomoc z funduszu ale zapewne pilniejsze było badanie trwałości małżeństw w Peru.

Nie wiem czy coś w przepisach o eksmisji
                  > przemocowców nie zmieniło się dopiero pod koniec 2020. Tu Daniela musiałaby się
                  > wypowiedzieć.

Zmieniło się, ale problemem nie była eksmisja tylko sytuacja finansowa pań.
                  • daniela34 Re: Wyrok za gwałt na dziecku 05.12.22, 16:11
                    Natomiast paradoksalnie, ten kazus pokazuje, że zakaz zbliżania zadziałał, bo jak pan się wprowadził, to kurator zaraz zrobił doniesienie, że łamie zakaz. Tylko wówczas panie złożyły o ułaskawienie.
                    • dramatika Re: Wyrok za gwałt na dziecku 05.12.22, 16:18
                      daniela34 napisała:

> Natomiast paradoksalnie, ten kazus pokazuje, że zakaz zbliżania zadziałał, bo j
                      > ak pan się wprowadził, to kurator zaraz zrobił doniesienie, że łamie zakaz.

O tym własnie piszę!
                  • dramatika Re: Wyrok za gwałt na dziecku 05.12.22, 16:17
                    daniela34 napisała:

> Powinny otrzymać pomoc z funduszu

Fundusz alimentacyjny to nie jest żadna "pomoc" czy jałmużna, tylko rekompensata państwa za to, że nie potrafi egzekwować własnych wyroków i należy się nie tylko ofiarom przemocy, ale każdemu, kto uzyskał wyrok o alimentach, jeśli zobowiązany nie płaci, bez względu na dochody i sytuację rodzinną.
                    • dramatika Re: Wyrok za gwałt na dziecku 05.12.22, 16:19
                      dramatika napisał(a):

> każdemu

oczywiście piszę o tym jak powinno być, a nie jak jest.
                  • arwena_11 Re: Wyrok za gwałt na dziecku 05.12.22, 16:25
                    Ale pan był głównym najemcą. Nie wiem jakie go było mieszkanie - ale jak rozumiem z paniami nikt umowy nie chciał podpisać.
                    • daniela34 Re: Wyrok za gwałt na dziecku 05.12.22, 16:27
                      arwena_11 napisała:

> Ale pan był głównym najemcą. Nie wiem jakie go było mieszkanie - ale jak rozumi
                      > em z paniami nikt umowy nie chciał podpisać.

No bo miały długi. To raczej nie jest dziwne.
                      • arwena_11 Re: Wyrok za gwałt na dziecku 05.12.22, 17:18
                        Bo miałam z tyłu głowy że to Pan miał prawo do mieszkania. Nie pamiętałam szczegółów.
                  • daniela34 Re: Wyrok za gwałt na dziecku 05.12.22, 16:26
                    Widzę, że dramatika nie zrozumiała. Nie, nie z funduszu alimentacyjnego, skąd ta koncepcja? Z Funduszu Sprawiedliwości przecież.
                    • dramatika Re: Wyrok za gwałt na dziecku 05.12.22, 16:33
                      daniela34 napisała:

> Z Funduszu Sprawiedliwości przecież.

A, no tak.
                      Nie potraficie się przypierdzielić do PiSu w kwestiach zasadniczych, to chwytacie się byle okazji, nawet nie mającej związku. W tym celu preparujecie narrację, że się zgodziły, bo pewnie nie miały kasy, a nie miały kasy, bo PiS zły. Tymczasem sprawa jest prosta i nie ma żadnego związku z polityką - ofiary prosiły o ułaskawienie i nie jest rolą państwa oceniać czy mogą mieć taką wolę czy nie mogą oraz dlaczego chcą (poza sprawdzeniem czy są zdrowe psychicznie).

• daniela34 Re: Wyrok za gwałt na dziecku 05.12.22, 16:37
                        Aha. Czyli z Funduszu Sprawiedliwości powinno się finansować analizę trwałości małżeństw w krajach Ameryki Południowej zamiast pomoc realnym ofiarom przestępstw, a kto uważa inaczej ten się "przypierdziela" do PiSu. Ok.
                        • dramatika Re: Wyrok za gwałt na dziecku 05.12.22, 16:44
                          daniela34 napisała:

> Aha. Czyli z Funduszu Sprawiedliwości powinno się finansować analizę trwałości
                          > małżeństw w krajach Ameryki Południowej zamiast pomoc realnym ofiarom przestęps
                          > tw, a kto uważa inaczej ten się "przypierdziela" do PiSu. Ok.

Hehe. Oczywiście - skoro wskazuję, że ta cała historia z ułaskawieniem przez Dudę jest dla mediów demoliberalnych i ich odbiorców tylko pretekstem do stawiania się jako rzekomo "antypisowskie", to pewnie popieram rozpierdzielanie kasy przez PiS. Proste jak słonce!
                          • daniela34 Re: Wyrok za gwałt na dziecku 05.12.22, 16:54
                            A co ja o Dudzie napisałam w ogóle? Napisalam, że pokrzywdzone powinny otrzymać pomoc z funduszu, który do tego celu został wszak powołany. Nie zgadzasz się?
                            • dramatika Re: Wyrok za gwałt na dziecku 05.12.22, 17:23
                              daniela34 napisała:

> pokrzywdzone powinny otrzymać
                              > pomoc z funduszu, który do tego celu został wszak powołany. Nie zgadzasz się?

Oczywiście, że powinny. Tylko jaki to ma związek ze sprawą?
                              • daniela34 Re: Wyrok za gwałt na dziecku 05.12.22, 17:26
                                Z jaką sprawą? Ulaskawienia? A ja się gdzieś w ogóle pozytywnie czy negatywnie odnoszę do sprawy ulaskawienia? Nie. Za to negatywnie odnoszę się do Funduszu. Więc nue bardzo rozumiem pytanie o związek ze sprawą, bo ja w ogóle o "sprawie" nie piszę
                                • dramatika Re: Wyrok za gwałt na dziecku 05.12.22, 17:29
                                  daniela34 napisała:

> negatywnie odnoszę się do Funduszu.

Tak sobie wpadłaś i postanowiłaś ponarzekać, że PiS źle wydaje kase z funduszu? A dlaczego akurat nie czepiasz się w tym wątku na przykład, że wydaje "na TVP zamiast na onkologię"? Miałoby to tyle samo związku z tą odnogą wątku.
                                  • daniela34 Re: Wyrok za gwałt na dziecku 05.12.22, 17:31
                                    Ponieważ zwrócono się bezpośrednio do mnie z pytaniem o tę sprawę.
                                    • daniela34 Re: Wyrok za gwałt na dziecku 05.12.22, 17:33
                                      Cd. Arwena konkretnie. Pisząc błędnie, że problemem była kwestia własności mieszkania. Nie to było problemem i podstawą wniosku o ułaskawienie. Podstawą była sytuacja materialna pokrzywdzonych, ktora byłaby inna, gdyby Fundusz (nie Alimentacyjny) zajmował się tym, czym powinien.
                                      • dramatika Re: Wyrok za gwałt na dziecku 05.12.22, 17:56
                                        daniela34 napisała:

> Podstawą była
                                        > sytuacja materialna pokrzywdzonych, ktora byłaby inna, gdyby Fundusz (nie Alime
                                        > ntacyjny) zajmował się tym, czym powinien.

Podstawą było to, że im przebaczyły. Nie napisały, że muszą mieszkać ze swoim oprawcą, bo nie mają kasy. Dośpiewujesz sobie intencje, żeby upolitycznić sprawę i przypisać PiSowi winę. PiS tymi ręcami wpędza biedne ofiary w rękach pedofila. Cóz, taka robota - nie można PiSu oskarzyć o rozwalenie gospodarki, bo samemu się rozwalanie i rozpierdzielanie kasy popiera, to się szuka haków na PiS w "obyczajówce", nie mającej z polityką wiele wspólnego.
                                        • daniela34 Re: Wyrok za gwałt na dziecku 05.12.22, 17:58
                                          Czyli panie były w dobrej sytuacji ekonomicznej? Nie miały długów i miały "na życie "?
                                          • dramatika Re: Wyrok za gwałt na dziecku 05.12.22, 18:07
                                            daniela34 napisała:

> Czyli panie były w dobrej sytuacji ekonomicznej? Nie miały długów i miały "na ż
                                            > ycie "?

Wytłumaczysz jakie to ma znaczenie dla sprawy, czy nadal będziesz kluczyć?
                                            To czy miały kasę czy nie miały nie ma większego znaczenia - wystarczy oświadczenie woli, że mu przebaczyły i że oświadczają, że nie stanowi dla nich niebezpieczeństwa. Państwo nie jest od tego by oceniać co jest dla człowieka dobre, a co nie jest, a zdaje się nie mamy ustawy domyślnie zakazującej zbliżania się przestępców do swoich ofiar i każdorazowo musi być wyrok i konkretny wniosek oskarżyciela. No ale skoro jest wyrok, którego nie można ot tak wygumkować, to potrzebne jest ułaskawienie i tyle. Polityka i fundusz (jakikolwiek) nie ma z tym nic wspólnego.
                                            • jednoraz0w0 Re: Wyrok za gwałt na dziecku 05.12.22, 18:09
                                              dramatika napisał(a):

> oświadczają, że nie stanowi dla nich niebezpi
                                              > eczeństwa.

Ależ mnóstwo ofiar przemocy i morderstw tak myślało a czasem nawet oświadczało.
                                              • manon.lescaut4 Re: Wyrok za gwałt na dziecku 05.12.22, 18:20
                                                Albo były szantażowane, by tak twierdzic. Państwo w takim wypadku powinno tylko przyklasnąć.
                                                • dramatika Re: Wyrok za gwałt na dziecku 05.12.22, 18:30
                                                  manon.lescaut4 napisał(a):

> Albo były szantażowane, by tak twierdzic.

Uważaj, żeby państwo następnym razem nie stwierdziło "dla twojego dobra", że jesteś szantażowana, że nie głosujesz na PiS, albo zbyt głupia i należy zadecydować za ciebie. Tak samo jak wy twierdzicie co powinna a czego nie powinna ofiara pedofilii.
                                                  • manon.lescaut4 Re: Wyrok za gwałt na dziecku 05.12.22, 19:13
                                                    Akurat mechanizmy działania oprawców i ich ofiar są znane, istnieją całe dziedziny wiedzy temu poświęcone i na szczęście nie tobie to oceniać.
                                            • daniela34 Re: Wyrok za gwałt na dziecku 05.12.22, 18:10
                                              dramatika
                                              > Wytłumaczysz jakie to ma znaczenie dla sprawy, czy nadal będziesz kluczyć?

Czyli nie odpowiesz. Aha 😁

> To czy miały kasę czy nie miały nie ma większego znaczenia

Tak mówisz...No nie wiem, ludzie generalnie potrzebują kasy, by żyć. Chyba że żyją powietrzem.
                                            • jednoraz0w0 Re: Wyrok za gwałt na dziecku 05.12.22, 18:13
                                              dramatika napisał(a):

> To czy miały kasę czy nie miały nie ma większego znaczenia - wystarczy oświadcz
                                              > enie woli, że mu przebaczyły i że oświadczają, że nie stanowi dla nich niebezpi
                                              > eczeństwa. Państwo nie jest od tego by oceniać co jest dla człowieka dobre, a c
                                              > o nie jest,

Czyli państwo nie jest od tego żeby interweniować, gdy rodzice leją, ćpają, prowadzą w domu burdel, głodzą lub niemiłosiernie tłuką dzieci i powinno się odpierdolic gdy otrzyma od nich stosowne oświadczenie? Przecież państwo nie jest od tego by oceniać co jest dla dzieci dobre a co nie jest, kretynie.
                                              • dramatika Re: Wyrok za gwałt na dziecku 05.12.22, 18:25
                                                jednoraz0w0 napisał(a):

> Czyli państwo nie jest od tego żeby interweniować, gdy rodzice leją, ćpają, pro
                                                > wadzą w domu burdel, głodzą lub niemiłosiernie tłuką dzieci

Gdzie sprawie ułaskawienia od Dudy masz jakieś dzieci? Wniosek składały dwie dorosłe osoby w sprawie, która je tylko dotyczy.
                                        • cosmetic.wipes Re: Wyrok za gwałt na dziecku 05.12.22, 18:30
                                          dramatika napisał(a):

> Podstawą było to, że im przebaczyły. Nie napisały, że muszą mieszkać ze swoim o
                                          > prawcą, bo nie mają kasy. Dośpiewujesz sobie intencje, żeby upolitycznić sprawę
                                          > i przypisać PiSowi winę. PiS tymi ręcami wpędza biedne ofiary w rękach pedofil
                                          > a. Cóz, taka robota - nie można PiSu oskarzyć o rozwalenie gospodarki, bo samem
                                          > u się rozwalanie i rozpierdzielanie kasy popiera, to się szuka haków na PiS w "
                                          > obyczajówce", nie mającej z polityką wiele wspólnego.

K.rwa, takiego spyerdolenia pod beretką jak ty, to nie ma nikt. Dajesz radę mrugać, kiedy ci się styki przepalają produkując takie wypierdy?
                                    • dramatika Re: Wyrok za gwałt na dziecku 05.12.22, 17:40
                                      daniela34 napisała:

> Ponieważ zwrócono się bezpośrednio do mnie z pytaniem o tę sprawę.

Nie, wspominasz, że powinny odstać kasę z funduszu, bo papugujesz ścierwomedia, które upolityczniają sprawę poprzez przypisywanie PiSowi winy za to, ze kobita rzekomo musiała przebaczyć, choć tak naprawdę nie chciała, gdyby PiS jej dał kasę. A jak jest to już napisałam - kobieta twierdzi, że przebaczyła i z samego tylko faktu należało się przychylić do wniosku o ułaskawienie, bez względu na to czy ma kasę czy nie ma i z jakiego powodu to robi.
                                      • daniela34 Re: Wyrok za gwałt na dziecku 05.12.22, 17:43
                                        To jednak ta kasa z funduszu powinna być dla nich czy nie?
                                      • jednoraz0w0 Re: Wyrok za gwałt na dziecku 05.12.22, 17:54
                                        Nie, z samego faktu ze przebaczyła nic takiego nie wynika, tak, jak nie wypuszcza się mordercy lub złodzieja, jeśli jego ofiary lub ich rodziny im przebaczą. Przestań pierdolić.
                                        • dramatika Re: Wyrok za gwałt na dziecku 05.12.22, 18:01
                                          jednoraz0w0 napisał(a):

> Nie, z samego faktu ze przebaczyła nic takiego nie wynika, tak, jak nie wypuszc
                                          > za się mordercy lub złodzieja, jeśli jego ofiary lub ich rodziny im przebaczą.

Jest zasadnicza różnica czy wyrok dotyczy zakazu zbliżania czy czegoś innego - wyrok zakazu zbliżania nie jest formą kary, tylko zabezpieczenia bezpieczeństwo konkretnej osoby. Jeśli osoba stwierdza, że skazany nie stanowi dla niej niebezpieczeństwa i wnosi o ułaskawienie od zakazu zbliżania, to jak najbardziej należy jej to umożliwić, bo wyrok przestaje mieć jakikolwiek sens.
                                          • jednoraz0w0 Re: Wyrok za gwałt na dziecku 05.12.22, 18:08
                                            dramatika napisał(a):

>
                                            > Jest zasadnicza różnica czy wyrok dotyczy zakazu zbliżania czy czegoś innego -
                                            > wyrok zakazu zbliżania nie jest formą kary

E, kłamiesz, pierdolisz i mataczysz, nie chce mi się więcej z tobą gadać.

pbkb-adwokaci.pl/zakaz-zblizania-sie-sprawcy-do-ofiary-przestepstwa-sposobem-na-spokoj-pokrzywdzonego/

> Jeśli osoba stwierdza, że skazany nie stanowi dla niej niebe
                                            > zpieczeństwa

Tu zdaje się chodziło o to żeby mieć z czego żyć, czyli coś takiego, jak ofiary przemocy nie uciekające od przemocowca bo nie mają gdzie, a państwo i ematka je nazywa w takim wypadku ochotnikami.

> i wnosi o ułaskawienie od zakazu zbliżania, to jak najbardziej nal
                                            > eży jej to umożliwić, bo wyrok przestaje mieć jakikolwiek sens.

Gdyby zakaz zbliżania się był wyłącznie na wniosek tej osoby to może.
                                            • dramatika Re: Wyrok za gwałt na dziecku 05.12.22, 18:28
                                              jednoraz0w0 napisał(a):

> Tu zdaje się chodziło o to żeby mieć z czego żyć

Nie, chodzi o to, że łykasz jak gęś kluski wypierdy funkcjonariuszy medialnych, którzy z partykularnych powodów upolityczniają sprawę. Kobiety nie uzasadniały swojej decyzji tym, że nie mają z czego żyć - to wymysły i przypisywanie intencji.
                        • daszka_staszka Re: Wyrok za gwałt na dziecku 05.12.22, 17:13
                          Weź jej nie denerwuj swoimi pomysłami, przecież Ty się wcale nie znasz 😜
                      • arwena_11 Re: Wyrok za gwałt na dziecku 05.12.22, 17:12
                        Ale akurat prosiły, bo facet wspomagał je finansowo. Bez niego sobie nie radziły.
                      • jednoraz0w0 Re: Wyrok za gwałt na dziecku 05.12.22, 17:14
                        dramatika napisał(a):

> daniela34 napisała:
                        >
                        > > Z Funduszu Sprawiedliwości przecież.
                        >
                        > A, no tak.
                        > Nie potraficie się przypierdzielić do PiSu w kwestiach zasadniczych,

big_grin

>Tymc
                        > zasem sprawa jest prosta i nie ma żadnego związku z polityką - ofiary prosiły o
                        > ułaskawienie i nie jest rolą państwa oceniać czy mogą mieć taką wolę czy nie m
                        > ogą oraz dlaczego chcą (poza sprawdzeniem czy są zdrowe psychicznie).
                        >
                        A to czej, wystarczy poprosic prezydenta o ułaskawienie i on te wszystkie prośby spełnia?
                        • daszka_staszka Re: Wyrok za gwałt na dziecku 05.12.22, 17:20

> A to czej, wystarczy poprosic prezydenta o ułaskawienie i on te wszystkie prośb
                          > y spełniaa

Wystarczy mu podsunąć kartkę z ułaskawieniem i długopis, on podpisuje w ciemno wszystko co mu się podsunie.
                          • jednoraz0w0 Re: Wyrok za gwałt na dziecku 05.12.22, 17:55
                            Hej, a może by mu podsunąć kartkę z dymisją Macierewicza!?
            • jednoraz0w0 Re: Wyrok za gwałt na dziecku 05.12.22, 15:34
              Będzie mieć 16 lat, to juz nie jest calkiem bezbronna osoba, choc faktycznie lepiej by bylo ten wyrok przedluzyc do jej pelnoletnosci. Ale też statystycznie rzecz biorąc dziad tego czasu ńie dożyje, 3,5 lat w pierdlu mu raczej na zdrowie tez nie wyjdą.
              • lauren6 Re: Wyrok za gwałt na dziecku 05.12.22, 15:40
                Oby
            • daniela34 Re: Wyrok za gwałt na dziecku 05.12.22, 15:38
              borsuczyca.klusek napisała:

> Ale to pole siłowe nałożą na ten dom czy będzie to dobra wola jego mieszkańców?

Dozór zbliżeniowy.
              • daniela34 Re: Wyrok za gwałt na dziecku 05.12.22, 15:39
                Czyli w sumie nie pole siłowe ale też elektronika
                • borsuczyca.klusek Re: Wyrok za gwałt na dziecku 05.12.22, 15:42
                  I każdemu z zakazem zbliżania coś takiego zakładają?
                  • daniela34 Re: Wyrok za gwałt na dziecku 05.12.22, 16:02
                    borsuczyca.klusek napisała:

> I każdemu z zakazem zbliżania coś takiego zakładają?
                    >

Nie, nie każdemu, ale to już rola prokuratury, by na etapie wykonania dozoru (czyli jak będzie miał wyjść) o taki sposób wykonania wnosić. Pokrzywdzony jest pouczany, że może nosić nadajnik, a jeżeli nie będzie chciał, to można zrobić tzw.dozór mobilny (czyli wprawdzie wtedy system nie widzi pokrzywdzonego, ale widzi sprawcę, co rozwiązuje problem powrotu do domu).
            • m_incubo Re: Wyrok za gwałt na dziecku 05.12.22, 18:42
              Dokładnie tak.
          • alicia033 Re: Wyrok za gwałt na dziecku 05.12.22, 15:52
            jednoraz0w0 napisał(a):

> NIE MOŻE. Dziad ma zakaz zblizania sie do wnuczki i nakaz wyniesienia sie z dom
            > u.

Ojtam, ojtam, duda go jeszcze zdąży ułaskawić.
            • jednoraz0w0 Re: Wyrok za gwałt na dziecku 05.12.22, 15:58
              Duda już chyba nie będzie prezydentem jak dziad wyjdzie?
              • alicia033 Re: Wyrok za gwałt na dziecku 05.12.22, 16:24
                jednoraz0w0 napisał(a):

> Duda już chyba nie będzie prezydentem jak dziad wyjdzie?

Będzie.
                Zwłaszcza, że dziad od czerwca ubiegłego roku siedzi w areszcie, który mu zaliczą na poczet kary więzienia. Czyli półtora roku kary mu już zleciało.
          • cosmetic.wipes Re: Wyrok za gwałt na dziecku 05.12.22, 18:17
            jednoraz0w0 napisał(a):

> NIE MOŻE. Dziad ma zakaz zblizania sie do wnuczki i nakaz wyniesienia sie z dom
            > u.

Może, może. Była już podobna kuriozalna historia. Nie pamiętam szczegółów, ale był o tym kilometrowy wątek.
            • arwena_11 Re: Wyrok za gwałt na dziecku 05.12.22, 18:20
              Teraz już chyba nie - zmieniły się przepisy
          • hanusinamama Re: Wyrok za gwałt na dziecku 05.12.22, 18:38
            NO to zeby się nie okazało, ze wnuczka pojdzie gdzie mieszkać po rodzinie...zeby dziadka przyjąc. Nie widzieli co dziad robił dziecku??
    • borsuczyca.klusek Re: Wyrok za gwałt na dziecku 05.12.22, 15:11
      Za niski to jest bardzo delikatnie powiedziane.

Wcale bym się nie zdziwiła gdyby to rodzinka z gatunku ośmioro dzieci w jednej izbie stała po stronie dziadka.
      • superematka Re: Wyrok za gwałt na dziecku 06.12.22, 20:12
        Czytałam, że ktoś z rodziny go bronił, bo przecież siedmioro dzieci wychował, a to wszak dowód niewinności 🤦
    • bulzemba Re: Wyrok za gwałt na dziecku 05.12.22, 15:25
      Uważam że taki kodeks karny mamy by chronić kapłanów którym się ręka omsknie. Żeby nawet jak CUDEM klesze udowodnią to żeby złe państwo za bardzo nie ukrzywdziło czarnego zboka.
    • lauren6 Re: Wyrok za gwałt na dziecku 05.12.22, 15:46
      Wyrok skandalicznie niski. Dziadu powinien dostać minimum te 12 lat. Jprdl co z tym sędzią jest nie tak, że dał wyrok w minimalnych granicach kary?
      • marzeka11 Re: Wyrok za gwałt na dziecku 05.12.22, 15:49
        Może pochylił się z troską nad starszym panem, że w sumie biedny dziadek miał siedzieć w tym strasznym więzieniu, no jak tak można.
        A staruchowi życzę "przyjaznego" przyjęcia w więzieniu. Bardzo "przyjaznego"/.
      • dramatika Re: Wyrok za gwałt na dziecku 05.12.22, 15:51
        lauren6 napisała:

> Jprdl co z
        > tym sędzią jest nie tak, że dał wyrok w minimalnych granicach kary?

To nie jest kwestia sądu, tylko systemu. Orzecznictwo wygląda tak, że przy pierwszym przestępstwie zasądza się najniższe widełki.
    • chersona Re: Wyrok za gwałt na dziecku 05.12.22, 16:21
      oczywiście, że za niski. Ta dziewczynka przez tę traumę nie musi, ale może mieć do końca życia problemy w życiu osobistym i zawodowym.
    • mgla_jedwabna Re: Wyrok za gwałt na dziecku 05.12.22, 16:46
      Powinien siedzieć przynajmniej do pełnoletności tego dziecka, żeby mogło resztę dzieciństwa przeżyć w spokoju.
    • niemcyy Re: Wyrok za gwałt na dziecku 05.12.22, 18:42
      Oby tam skończył marnie.

A dla rodziców jaka kara?
    • bib24 Re: Wyrok za gwałt na dziecku 05.12.22, 18:43
      swoją droga jestem pod wrażeniem ile razy jeszcze w tym wątku będzie sie produkowal Dramatik matacząc ściemniając rozwadniając i generalnie broniąc pedofila.
      za każdym razem znajduje dno niżej smile
      • niemcyy Re: Wyrok za gwałt na dziecku 05.12.22, 18:46
        Jestem pod wrażeniem, że z nim dyskutujecie zamiast wygasić.
        • bib24 Re: Wyrok za gwałt na dziecku 05.12.22, 18:47
          eee, ja już z nim dawno nie dyskutuje. z betonem nie prowadzę dyskusji. a jak go wygaszę to mam sieczke tyle razy zasrywa wątek. przynajmniej wiem czego nie czytać.
    • woman_in_love Re: Wyrok za gwałt na dziecku 05.12.22, 19:08
      wszyscy jesteśmy winni...

a nie, chwila, winni są tylko katolicy
    • kozica111 Re: Wyrok za gwałt na dziecku 05.12.22, 19:18
      kpina
    • mallard Re: Wyrok za gwałt na dziecku 05.12.22, 21:56
      Nazywanie dziadkiem takiego parcha mnie obraża!
    • misiamama Re: Wyrok za gwałt na dziecku 05.12.22, 22:23
      swoją drogą, czy to możliwe że w wieku 77 lat zdrowy mężczyzna rzuca się na sześciolatkę? własną wnuczkę? ja mam nadzieję że ten facet jest po prostu chory, ma guz mózgu lub inne neurodegeneracyjne choroby. Być może to sąd wziął pod uwagę.
      • lucadimontezemolo Re: Wyrok za gwałt na dziecku 06.12.22, 08:22
        Tak to jest możliwe, że w wieku 77 lat zdrowy mężczyzna rzuca się na sześciolatkę.
        A dlaczego masz nadzieję, że jest chory?
        • marzeka11 Re: Wyrok za gwałt na dziecku 06.12.22, 08:38
          Poza tym wydaje mi się, że skoro w tym wieku zgwałcił tak małą dziewczynkę, to nie zdziwiłabym się, gdyby coś takiego robił innym dzieciom, być może swoim, teraz dorosłym.
          • misiamama Re: Wyrok za gwałt na dziecku 06.12.22, 09:40
            niestety myślę o tym samym - że to mało prawdopodobne, żeby stało się pierwszy raz.
        • misiamama Re: Wyrok za gwałt na dziecku 06.12.22, 09:42
          bo to by jakoś wyjaśniło ten wyrok. bo mam trudności z uwierzeniem, że ktoś zdrowy jest zdolny do takiego czynu.
          • lucadimontezemolo Re: Wyrok za gwałt na dziecku 06.12.22, 14:17
            No niestety, trzeba się pogodzić z tym, że są wśród nas ludzie źli i okrutni i to zło nie jest wynikiem choroby, oni tacy po prostu są.
            • misiamama Re: Wyrok za gwałt na dziecku 06.12.22, 17:26
              Złe się wyraziłam. Chodzi o to ze ktoś zdrowy kto przeżył 77 lat nagle okazuje się zdolny do takiego okrucieństwa. Całe życie przeżył miał żonę dzieci urodziły się wnuki i nagle taka zmiana.
    • nena20 Re: Wyrok za gwałt na dziecku 05.12.22, 22:37
      Aż mi się niedobrze zrobiłosad co za bydlak.
    • koronka2012 Re: Wyrok za gwałt na dziecku 05.12.22, 22:43
      Nieodmiennie bulwersuje mnie jak bardzo nasze sądy są wyrozumiałe w przypadku gwałtów na dzieciach. Tak często zapadają symboliczne wyroki że nie może to być przypadek.

Po prostu szlag mnie trafia, Czy ktoś mi może to wyjaśnić ?!

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka