Dodaj do ulubionych

Dlaczego nie korzystacie z zakupów on line?

06.12.22, 09:30
Ubrania tylko tak kupuję. Jak sobie mam wyobrazić, że idę do centrum handlowego i spędzam tam nawet tylko 2 godziny to jest mi słabo. Dwa, w sklepach jest ograniczony wybór towaru w porównaniu z tym co proponują sklepy internatowe tych samych firm. Czasami nie ma całych kolekcji. W sumie pamiętam jeszcze wrażenie sprzed kilku lat, ze po prostu ubrań dla mnie nie ma. Okazuje się, że są i były pewnie cały czas. Meble i rzeczy do mu. Podobnie. Kosmetyki takoż. Jedynie mój mąż staje okoniem przy zakupach internetowych jedzenia. Dla niego to fanaberia, skoro sklep za rogiem.
Obserwuj wątek
    • szara.myszka.555 Re: Dlaczego nie korzystacie z zakupów on line? 06.12.22, 09:35
      Skąd przekonanie, że nie korzystamy?
    • marzeka11 Re: Dlaczego nie korzystacie z zakupów on line? 06.12.22, 09:36
      A wiesz, że ja nigdy tak nie kupuję ubrań? Pomijam, że mam ubrania i 36, i 38 i 40 - bo rozmiarówka nie zawsze znaczy to samo, nie chciałoby mi się potem odsyłać. Na miejscu gdy mierzę, wiem od razu.
      Podobnie z butami- noszę i takie 36, i takie 37. Też zależy od fimy.
      Tylko książki czy kosmetyki kupowałam on line.
      • kropkacom Re: Dlaczego nie korzystacie z zakupów on line? 06.12.22, 09:42
        Wszystko kwestia wprawy. Ja już nie kupuję za to w sklepach stacjonarnych. Jak mam się tam dostać, przebierać z ograniczonego asortymentu, często w tłumie ludzi...
        • kropkacom Re: Dlaczego nie korzystacie z zakupów on line? 06.12.22, 09:43
          No i ustawić się w kolejce do przymierzalni big_grin
          • marzeka11 Re: Dlaczego nie korzystacie z zakupów on line? 06.12.22, 09:45
            Dlatego zakupy robię tylko jak mam czas i gdy wiem, że akurat wtedy nie będzie mnóstwa ludzi. Tłum do przymierzalni odrzuca na wejście.
            • kropkacom Re: Dlaczego nie korzystacie z zakupów on line? 06.12.22, 09:48
              Prawda? Tak strata czasu.
              • marzeka11 Re: Dlaczego nie korzystacie z zakupów on line? 06.12.22, 11:36
                Całkowita, dlatego nigdy nie jestem w tym czasie w galerii, zresztą niezbyt często bywam.
                Np. buty kupuję w niewielkim sklepie, gdzie jednocześnie jest też szewc- dobre, skórzane, polskich marek.
                Tak naprawdę to bywanie w galeriach jest nudne, jak już idę, to czasami w konkretnej sprawie. Wersja: to może pochodzimy po galerii w ramach czasu wolnego- koszmar.
                • feniks_z_popiolu Re: Dlaczego nie korzystacie z zakupów on line? 06.12.22, 11:40
                  O i jeszcze sklepy "przy ulicy" no ale tych przynajmniej w Warszawie coraz mniej.
                  • novembre Re: Dlaczego nie korzystacie z zakupów on line? 06.12.22, 14:21
                    A to jest akurat kierunek, w którym zmierza handel. Wielkopowierzchniowe będą dalej znikać na korzyść deptaków handlowych.
        • iwles Re: Dlaczego nie korzystacie z zakupów on line? 06.12.22, 09:48

Dlatego brakuje niedziel, wtedy nie było tłumów. Właściwie, to klienci rozkładali się na 7 dni w tygodniu j dało radę przymierzać i wybierać w ludzkich warunkach.
        • simply_z Re: Dlaczego nie korzystacie z zakupów on line? 06.12.22, 11:17
          jakiej wprawy? przykladowo Rylko jeden model moze miec 39, inny 40, a jeszcze inny 39,5. Poza tym ja czesto kupuje w niewielkich sklepach i tam kolejek nie ma.
        • kurt.wallander Re: Dlaczego nie korzystacie z zakupów on line? 06.12.22, 12:43
          kropkacom napisała:

> Wszystko kwestia wprawy.

Nie, to nie jest kwestia wprawy. Jesli w szafie mam buty w rozmiarach od 36 do 38, i wszystkie dobre, to zamawiając obuwie nieznanej mi marki (a nawet znanej) dobór rozmiaru to w duzej mierze zgadywanie. A do tego dochodzą inne czynniki, jak tęgośc buta w palcach (dla mnie często ciasne), tęgość buta w pięcie (tu z kolei za luźne), czy nawet wysokość cholewki (bo but potrafi gnieść w kostkę). I pomnóż to razy 5, bo typu mam domowników w domu. Owszem, zamawiamy w necie dużo. I kupujemy w sklepach internetowych co najmniej tyle samo, jesli nie więcej niż stacjonarnie, ale zamawianie i odsyłanie może być frustrujące.

Co do kosztów zamawiania i odsyłek, nie każdy sklep ma darmowe przesyłki i zwroty, niektóre maja jedno darmo, drugie za opłata, sa takie, gdzie i dostawa i odsyłka są płatne. Tak więc, owszem, oferta w necie jest większa niz stacjonarnie, ale do pewnego stopnia pozornie - ja staram sie ograniczac do sklepów, gdzie przynajmniej albo jedno, albo drugie jest darmowe.
          • bajgla Re: Dlaczego nie korzystacie z zakupów on line? 06.12.22, 13:20
            kurt.wallander napisała:

>
            > dobór rozmiaru to w duzej mierze zgadywanie. A do tego dochodzą inne czynniki,
            > jak tęgośc buta w palcach (dla mnie często ciasne), tęgość buta w pięcie (tu z
            > kolei za luźne),

też mam takie stopy, a po ciążach jeszcze bardziej. Masz jakieś konkretne ulubione marki?
            • kurt.wallander Re: Dlaczego nie korzystacie z zakupów on line? 06.12.22, 17:03
              Niestety nie. Mam buty marek od sasa do lasa. Z trampek Conversy się u mnie sprawdzają. Poza tym mam kilka par Ecco, w tym zimowe z kolekcji dziecięcej smile. Sztyblety miałam fajne Pepe Jeans, zużyły mi się i od paru lat szukam nowych i na razie bez sukcesu (z nimi jest duży problem, bo w palcach większośc wąska, a pięta lata). Pantofle na obcasach mam Lasocki (rozmiar 36, gdy zazwyczaj noszę 37), są dośc wąskie w pięcie i nie spadają nawet bez paseczka na podbiciu, oraz dośc juz stare Clarks i Belmondo (ale te z paseczkiem, który dodatkowo trzyma stopę). Inne, z Pier One, musiałam na pięcie obkleić takimi silikonowymi wkładkami, żeby pięta nie uciekała. Półbuty sznurowane np. gosoft z CCC, sportowe buty Nike czy New Balance, trekkingi bodajże Keen.

Generalnie, gdybym miała polecić jakieś marki do wypróbowania, to sugerowałabym Lasocki, Clarks, Nike, Converse, i może te Go Soft.
              • bajgla Re: Dlaczego nie korzystacie z zakupów on line? 07.12.22, 00:44
                Dziękuję
          • wapaha Re: Dlaczego nie korzystacie z zakupów on line? 07.12.22, 08:55
            Masz rację kurt, dlatego JA kupuję buty sportowe i inne w eobuwie. Mają ogromny wybór modeli, szeroką rozmiarówkę, korzystne ceny. Do tego darmowa dostawa, darmowy zwrot i co mnie z nimi związało- bardzo szybko następuje zwrot pieniędzy (kilka dni)
            Zamawiam po 3-5 par butów ( nieraz jednorazowo zamrażając nawet do 2 tys )
            • kurt.wallander Re: Dlaczego nie korzystacie z zakupów on line? 07.12.22, 10:51
              Ja tez u nich często zamawiam, ale gdzies tak co najmniej do połowy listopada mieli słabą ofertę butów zimowych (ocieplanych), więc szukałam też gdzie indziej (zalando i zalando lounge). Pod sam koniec listopada ponownie do nich zajrzałam i był dużo większy wybór, no i udało się smile Wcześniej kilka par z zalando lounge odesłałam. To akurat były buty dla córki, która też ma chyba trochę nietypowe stopy i równiez wąskie pięty, jakkolwiek dziwnie to brzmi...Udało się więc kupić online, ale buty dotarły dosłownie 2 dni przed pierwszym śniegiem.
              • chococaffe Re: Dlaczego nie korzystacie z zakupów on line? 07.12.22, 10:58
                Ja lubię eobowie m.in dlatego, że jest tam ustawiona szerokość stopy w wyszukiwarce. I jak sobie przypomnę szukanie butów w stacjonarnych tó słabo mi się robi
                • simply_z Re: Dlaczego nie korzystacie z zakupów on line? 07.12.22, 23:46
                  mam skan, nie dziala, zupelnie.
              • wapaha Re: Dlaczego nie korzystacie z zakupów on line? 07.12.22, 14:20
                Zalando tez ma darmowe przesyłki/zwroty i dość szybki zwrot kasy

Ja akurat zimowe zamówiłam w Decathlon z dostawą do paczkomatu
      • mava1 Re: Dlaczego nie korzystacie z zakupów on line? 06.12.22, 09:49
        >nie chciałoby mi się potem odsyłać

"odesłanie" trwa moze kilkanascie minut - tyle co podejśc do paczkomatu i załatwienie transakcji. Łażenie po centrum handlowym to kilka godzin i to w niezbyt przyjemnych okolicznosciach.
        ja zawsze kupuje przez sieć. Przy czym zamawiam od razu 2 rozmiary a ten własciwy, po przymierzeniu, zostawiam. Chyba że znam marke i orientuję się w jej rozmiarówce to wtedy nie ma problemu.
        Tylko żarcie kupuje stacjonarnie bo jednak wole sama wybrać np. sałatę a nie co tam podejdzie pod ręke pracownikowi.
        • iwles Re: Dlaczego nie korzystacie z zakupów on line? 06.12.22, 10:32
          "odesłanie" trwa moze kilkanascie minut - tyle co podejśc do paczkomatu i załatwienie transakcji."

A stacjonarnie jeszcze szybciej. Nie biorę wcale. 0 minut 🤣
          • wapaha Re: Dlaczego nie korzystacie z zakupów on line? 06.12.22, 11:33
            iwles napisała:

> A stacjonarnie jeszcze szybciej. Nie biorę wcale. 0 minut 🤣
            >
            >
            ja oszczędzam czas kupując online-jak coś nie pasuję i chcę zwrócić robię to idąc do sklepu-przy okazji-bo paczkomat jest tuż obok. czas na to poświęcony to maks 30 s ( ścigam sie sama ze sobą zawsze i sprawdzam na wyświetlaczu wink )
          • mava1 Re: Dlaczego nie korzystacie z zakupów on line? 06.12.22, 13:19
            >A stacjonarnie jeszcze szybciej. Nie biorę wcale. 0 minut

no ale najpierw musisz nałazic się kilka godzin po galerii czy w poszukiwaniu "stacjonarnego", z odpowiadającym tobie produktowi. W tym czasie ja siedzę z kawą przy komputerze, w bamboszach i przegladam sobie strony sklepów, od czasu do czasu robiąc przerwę na ematke.
            Dla mnie jednak różnica. I o to właśnie mi chodziło.
        • dr.amy.farrah.fowler Re: Dlaczego nie korzystacie z zakupów on line? 06.12.22, 12:31
          Bo jak wiadomo, każdy ma paczkomat pod domem, nikt nie musi do niego jeździć np. 3 wsie dalej.
          • emateczka Re: Dlaczego nie korzystacie z zakupów on line? 06.12.22, 13:06
            No przecież!
            Ja w Polsce mam do paczkomatu 7 km samochodem. Oczywiście, do sklepów stacjonarnych też odpowiedni kawałek, ale jednak jest ich więcej w jednym miejscu, więc wolę poświęcić jedno popołudnie i kupić kilka rzeczy, niż siedzieć w necie godzinami, wybierać, przebierac i odsyłać.
            Namiętnie za to kupuje uzywki na Ebayu i Vinted - za takie ceny mogę zaryzykować wtopy od czasu do czasu wink choć rzadko mi się zdarza. Rzedziej niż przy kupnie nowych rzeczy online. Może dlatego, że uzywki są lepiej obmierzone i opisane?
          • mava1 Re: Dlaczego nie korzystacie z zakupów on line? 06.12.22, 13:56
            >Bo jak wiadomo, każdy ma paczkomat pod domem, nikt nie musi do niego jeździć np. 3 wsie dalej.

a, jak wiadomo, kazdy ma sklep z ciuchami za furtką, i nie musi do niego jechać 3 wsie dalej...
            • paskudek1 Re: Dlaczego nie korzystacie z zakupów on line? 06.12.22, 13:59
              mava1 napisał(a):

> >Bo jak wiadomo, każdy ma paczkomat pod domem, nikt nie musi do niego jeźdz
              > ić np. 3 wsie dalej.
              >
              > a, jak wiadomo, kazdy ma sklep z ciuchami za furtką, i nie musi do niego jechać
              > 3 wsie dalej...

Tylko jak już jedzie do sklepu to najczęściej niejednego tylko właśnie do kilku po kolei. Mierzy i wybiera to co mu, pasuje a nie kupuje na zasadzie "w razie czego odeślę".
              • mava1 Re: Dlaczego nie korzystacie z zakupów on line? 06.12.22, 14:09
                za to kupuje na zasadzie "jak juz przyjechałam i nałaziłam sie to muszę cos kupic". Nieważne czy akurat jest to cos, co mi całkowicie odpowiada.
                • paskudek1 Re: Dlaczego nie korzystacie z zakupów on line? 06.12.22, 14:14
                  mava1 napisał(a):

> za to kupuje na zasadzie "jak juz przyjechałam i nałaziłam sie to muszę cos kup
                  > ic". Nieważne czy akurat jest to cos, co mi całkowicie odpowiada.

A skąd ta pewność? Serio, nie przyjdzie Ci do głowy że ktoś woli inaczej niż Ty? Bo ja doskonale pojmuję, że TY wolisz on line. Tylko nie rozumiem czemu osoby wolące stacjonarnie spotykają się z taką krytyką pomieszaną z pogardą.
                  • mava1 Re: Dlaczego nie korzystacie z zakupów on line? 07.12.22, 02:32
                    >nie przyjdzie Ci do głowy że ktoś woli inaczej niż Ty

i wzajemnie. Bo ja nigdy nie atakuje "myslacych inaczej'. W swoim poscie odpowiadam jedynie na temat postu startowego. Po czym jestem atakowana, ze mam czelność "myslec inaczej". A jak sie bronię, że mam tę "czelnosć", to jestem atakowana pt. "nie przyjdzie Ci do głowy że ktoś woli inaczej niż Ty?'
                    No... to juz jakas schizofrenia... i to raczej nie z mojej strony...
                • memphis90 Re: Dlaczego nie korzystacie z zakupów on line? 06.12.22, 14:54
                  To może Ty tak robisz… Chyba nigdy w życiu nie kupiłam niczego na zasadzie „skoro przyjechałam, to koniecznie muszę na cos przewalic pieniądze”.
          • wapaha Re: Dlaczego nie korzystacie z zakupów on line? 06.12.22, 18:40
            dr.amy.farrah.fowler napisał(a):

> Bo jak wiadomo, każdy ma paczkomat pod domem, nikt nie musi do niego jeździć np
            > . 3 wsie dalej.
            >
            a co kogo obchodzi jak mają inni ?
            każdy wybiera to co jemu pasuje

jak w promieniu 400m mam 3 paczkomaty
            • emateczka Re: Dlaczego nie korzystacie z zakupów on line? 06.12.22, 18:42
              To świetnie. Ale pytanie brzmialo "dlaczego nie korzystacie z zakupów online" i zalozenie "dlaczego nie kupujecie online, wszak paczkomat jest za rogiem" nie zswsze jest prawdziwe wink
        • budyniowatowe Re: Dlaczego nie korzystacie z zakupów on line? 06.12.22, 13:39
          mava1 napisał(a):

>
          > "odesłanie" trwa moze kilkanascie minut - tyle co podejśc do paczkomatu i załat
          > wienie transakcji.

Nie kazdy ma paczkomat w odleglosci kilkuminutowego spaceru od domu.
          • mava1 Re: Dlaczego nie korzystacie z zakupów on line? 06.12.22, 14:00
            >Nie kazdy ma paczkomat w odleglosci kilkuminutowego spaceru od domu.

sklepu też nie. A nawet tym bardziej nie.
            jest wieksza szansa, że dostaniesz zamówiona przesyłkę do domu i nie bedziesz jej odsyłać, niz to, że za każdym razem bedziesz szukała paczkomatu.
            • paskudek1 Re: Dlaczego nie korzystacie z zakupów on line? 06.12.22, 14:03
              A to większą szansę mam w sklepie że trafię na to co mi pasuje i nie będę musiała odsyłać. Kurcze tak ciężko pojąć że ktoś woli przymierzyć, obejrzeć, dotknąć zamiast kupować w ciemno i odsyłać?
              • mava1 Re: Dlaczego nie korzystacie z zakupów on line? 06.12.22, 14:11
                a tak trudno pojąć, że wolę przymierzyc, dotknąc, w domu? zestawić ze swoimi ciuchami i zobaczyć, czy pasuje? obejrzeć sie w tym z kazdej strony? na spokojnie
                • paskudek1 Re: Dlaczego nie korzystacie z zakupów on line? 06.12.22, 14:12
                  Nie, ja to pojmuję doskonale. To raczej piewczynie zakupów on line nie rozumieją że można woleć inaczej.
            • memphis90 Re: Dlaczego nie korzystacie z zakupów on line? 06.12.22, 14:17
              >jest wieksza szansa, że dostaniesz >zamówiona przesyłkę do domu i nie >bedziesz jej odsyłać, niz to, że za ->każdym razem
              szukała >paczkomatu.
              Jakim cudem, skoro zamawiasz po dwa rozmiary wszystkiego…?
              • kloi0505 Re: Dlaczego nie korzystacie z zakupów on line? 06.12.22, 19:06
                😀
              • mava1 Re: Dlaczego nie korzystacie z zakupów on line? 07.12.22, 02:45
                >Jakim cudem, skoro zamawiasz po dwa rozmiary wszystkiego…?

JA zamawiam 2 rozmiary, nie każdy tak robi/musi robic. I zamawiam tylko w przypadku nieznanych marek/pierwszy raz.
                A paczkomatu szukac nie musze bo w odległości kilkuset metrów, mam 3.W odległości 1 km kolejne kilka. Oraz kilka punktów (np. sklepow, stacji benzynowych) gdzie taką paczkę mozna odebrać/odesłać.
                To nie klientowi zalezy na dobrej obsłudze ale firmie, poki co, więc mozliwosci odebrania/zwrócenia paczki, jest multum.
        • mania_222 Re: Dlaczego nie korzystacie z zakupów on line? 07.12.22, 02:40
          Nigdy nie odsyłałam. Jak się to robi? Nie pasuje zakupiony towar i co dalej? Zapakować i chyba zaadresować trzeba? Jak w paczkomacie działać? Ciemna jestem, pouczcie.
          • kurt.wallander Re: Dlaczego nie korzystacie z zakupów on line? 07.12.22, 10:53
            Czytasz na stronie sklepu instrukcję na temat odsyłki i robisz, jak piszą...
        • koronka2012 Re: Dlaczego nie korzystacie z zakupów on line? 07.12.22, 10:46
          Mi absolutnie nie przeszkadza chodzenie po centrum handlowym, Z tym że robię to raczej wieczorami w tygodniu bo weekend to porażka.

Jestem wzrokowcem i muszę widzieć na żywo, zresztą zazwyczaj kupuję bo mi się spodobało a nie dlatego że potrzebuję. Zdarza mi się również kupować w necie ale najczęściej są to rzeczy wypatrzone na żywo i znalezione po niższej cenie
    • ritual2019 Re: Dlaczego nie korzystacie z zakupów on line? 06.12.22, 09:36
      Wiekszosc kupuje online. Jedzenie stacjonarnie
      • nuta15 Re: Dlaczego nie korzystacie z zakupów on line? 06.12.22, 09:54
        Ubrań, butów, dodatków nie kupuje przez internet bo muszę je zobaczyć na żywo, dotknąć materiał, przymierzyć, sprawdzić jak na mnie leżą. Kolor na stronie internetowej może się różnić od tego w realu, materiał zamiast przyjemnego miękkiego okaże się sztywny, wielkość i fason też nie rzadko można oceniać dopiero po ubraniu, rozmiar rozmiarowi nie jest równy. Buty poza odpowiednim rozmiarem muszą być wygodne. Na zamawianie wielu rzeczy i odsyłanie szkoda mi czasu. W sklepie internetowym mogę przejrzeć ofertę, wybrać co mi się podoba, sprawdzić czy dana rzecz jest dostępna w okolicy i obejrzeć , przymierzyć w sklepie stacjonarnym. To samo z rzeczami do domu.
        • ritual2019 Re: Dlaczego nie korzystacie z zakupów on line? 06.12.22, 10:41
          Nie odsylam niczego bo potrafie tak kupowac online zeby pasowalo. Zdjecia sa zazwyczaj takiej jakosci ze w zblizeniu mozna ocenic material. Mam tez regularne stopy wiec brak poroblemu z butami. Czytam tez review o produktach, wiele sklepow ma faktycznie i nie kupuje jesli choc kilka jest negatywnych.
        • feniks_z_popiolu Re: Dlaczego nie korzystacie z zakupów on line? 06.12.22, 11:20
          nuta15 napisała:

> Ubrań, butów, dodatków nie kupuje przez internet bo muszę je zobaczyć na żywo,
          > dotknąć materiał, przymierzyć, sprawdzić jak na mnie leżą. Kolor na stronie int
          > ernetowej może się różnić od tego w realu, materiał zamiast przyjemnego miękkie
          > go okaże się sztywny, wielkość i fason też nie rzadko można oceniać dopiero po
          > ubraniu, rozmiar rozmiarowi nie jest równy. Buty poza odpowiednim rozmiarem mus
          > zą być wygodne. Na zamawianie wielu rzeczy i odsyłanie szkoda mi czasu. W sklep
          > ie internetowym mogę przejrzeć ofertę, wybrać co mi się podoba, sprawdzić czy d
          > ana rzecz jest dostępna w okolicy i obejrzeć , przymierzyć w sklepie stacjonarn
          > ym. To samo z rzeczami do domu.

Mam dokładnie tak samo. Ponadto, policzyłam, mam w zasięgu max 30 minut 6 (!) galerii handlowych. Zwyczajnie nie opłaca mi się bawić w zamawianie i odsyłanie rzeczy. Zdarza mi się kupić elektronikę czy książki, drobne wyposażenie domu jeśli są w lepszej cenie niż stacjonarnie. Sklepów spożywczych, tych tanich i tych delikatesowych wokół też mam dużo. Czyli u mnie fakt, że mieszkam i pracuję w takim a nie innym miejscu ma znaczenie.
    • heca7 Re: Dlaczego nie korzystacie z zakupów on line? 06.12.22, 09:40
      Ubrania kupuję przez internet tylko jeśli dokładnie znam firmę i mam podobny ciuch w szafie. Np ostatnio spodobał mi się sweter TH , poszłam do sklepu. Mieli tylko jeden model a chciałam przymierzyć dwa. No nic. Przymierzyłam i okazało się, że L jest ewidentnie za duże, kupiłam w sklepie M. A drugi model przez internet też w rozmiarze M. Spodni w ogóle nie da rady kupić przez internet. Muszę przymierzyć bo mam niezbyt popularną figurę. Co do kolekcji to tak jest, poszłam do TH (syn bardzo lubi ich koszulki) ot, tak przy okazji czekania na matkę, która była u lekarza. Myślałam, że może załatwię zakupy. Nic z tego, na całym sklepie w galerii handlowej pani miała literalnie dwie sztuki z krótkim rękawem wink Gdzie w internecie jest kilkadziesiąt modeli...
      • kropkacom Re: Dlaczego nie korzystacie z zakupów on line? 06.12.22, 09:44
        Kwestia wprawy a bezproblemowe zwroty to kolejny atut.
        • heca7 Re: Dlaczego nie korzystacie z zakupów on line? 06.12.22, 09:50
          Żaden zwrot nie jest bezproblemowy wink Bo muszę go zrobić, z założenia więc muszę wykonać więcej niż odwieszenie bluzki na wieszak obok przebieralni. Nienawidzę robić zwrotów i czekać na kasę na koncie. Poza tym aby być pewną, że dana rzecz będzie w dobrym rozmiarze musiałabym zamawiać od razu dwie. Czyli blokować dwa razy tyle kasy. To nie dla mnie wink
          • tenjedennick Re: Dlaczego nie korzystacie z zakupów on line? 06.12.22, 09:53
            Dlatego takie zakupy robię płacąc kartą kredytową. Wtedy nie blokuję sobie bieżących pieniędzy.
      • suki-z-godzin Re: Dlaczego nie korzystacie z zakupów on line? 06.12.22, 11:39
        heca7 napisała:

> Spodni w ogóle nie da rady kupić przez internet. Muszę
        > przymierzyć bo mam niezbyt popularną figurę.

a to też zależy czy zna się firmę i jej modele.
        miałabym pewnie problem z kupnem nowych, ale najprostszy przykład - jeansy marki cecil, już chyba piątą parę kupiłam online, idealnie mi pasuje ich rozmiarówka i materiały.
        • suki-z-godzin Re: Dlaczego nie korzystacie z zakupów on line? 06.12.22, 11:40
          (cecila to akurat nawet nieznane dotychczas modele, byle tylko w moim rozmiarze, i nie nacięłam się jeszcze na rzecz niewygodną czy tam zle leżącą)
    • szarmszejk123 Re: Dlaczego nie korzystacie z zakupów on line? 06.12.22, 09:41
      Wszystko kupuje online, poza jedzeniem i chemią gospodarczą.
      Bo chemii z Niemiec do mnie nie dostarczają a produkty spożywcze lubię sobie osobiście wybrać.
    • iwles Re: Dlaczego nie korzystacie z zakupów on line? 06.12.22, 09:41

A wiesz, że ludzie są różni?
      I co jeden lubi, to drugi niekoniecznie?
      • kropkacom Re: Dlaczego nie korzystacie z zakupów on line? 06.12.22, 09:45
        Wiew, wiem... Tylko co tu lubić? Serio.
        • iwles Re: Dlaczego nie korzystacie z zakupów on line? 06.12.22, 09:52

Lubić dotknąć. Kilka razy zdarzyło mi się, że ubranie, czy but nie był z dokładnie takiego materiału, jaki lubię. Nawet bawełna bawełnie nierówna. A i odcień też na zdjęciu jest inny niż w rzeczywistości.
          A ja natomiast nie lubię bawić się w odsyłanie, wymianę i reklamacje online.
        • simply_z Re: Dlaczego nie korzystacie z zakupów on line? 06.12.22, 11:14
          A no to, ze butow (jesli nie przymierzylam wczesniej i nie znam modelu) nie jestem w stanie sobie kupic. Stop dluga, waska, nietypowa. Ubrania? spodnie moga wygladac ok na modelce, w rzeczywistosci juz nie beda dobrze lezec. Online kupowalam natomiast jakis sprzet, meble, chociaz jesli chodzi o lozko czy fotel-tutaj jednak musze przymierzyc.
    • shellyanna Re: Dlaczego nie korzystacie z zakupów on line? 06.12.22, 09:45
      Kupuje.
      Ale kupowanie butów dzieciom to mordęga. Przykład miałam w listopadzie. Przez tydzień dzień w dzień odbierałam i odsylalam kolejne paczki. W końcu się zirytowałam i najpierw jednego, potem drugiego wzięłam do centrum handlowego i pasujące buty kupiliśmy w godzinę.
      • kropkacom Re: Dlaczego nie korzystacie z zakupów on line? 06.12.22, 09:47
        Syn ma bardzo nietypową stopę i kłopot w zakupie jest zawsze i wszędzie. W klepach stacjonarnych często nawet nie ma takiego rozmiaru. Na szczęście ma już pasujący model na lato i kupuje zawsze ten jeden. Jeszcze tylko przejściowe i zimowe big_grin
        • shellyanna Re: Dlaczego nie korzystacie z zakupów on line? 06.12.22, 09:51
          Nic mi nie mów… mam takich dwóch 🙄
      • sol_13 Re: Dlaczego nie korzystacie z zakupów on line? 08.12.22, 18:54
        To ja mam zupełnie odwrotnie...z naszych CH zniknęły sklepy z fajnymi butami dla dzieci, pozostały tylko sklepy sportowe i te typu Deichmann i CCC...każde wyjście do CH kończy się aktualizacją skanu stopy w sklepie eobuwie i następnie zamówieniem z domu...
    • szmytka1 Re: Dlaczego nie korzystacie z zakupów on line? 06.12.22, 09:50
      Właśnie przyszedł SMS, że kurier paczkę dostarczy. Podkoszulkę sobie zamówiłam. Za to 3 poprzednie muszę odesłać, no co inny kolor to i tozmiar też inny. Odsyłam też czapki bo 152/170 pasuje na 5latka, spodnie dla mnie, bo po 5 minutach na tyłku rozwlekły się niemiłosiernie i w sumie z paczki 1 rzecz zostaję. Do tego trzeba mieć zwyczajnie cierpliwość, a do niedawna, nom wprowadzili te odroczone płatności, trzeba było mieć też luźna kase do zamrożenia.
    • wapaha Re: Dlaczego nie korzystacie z zakupów on line? 06.12.22, 09:51
      myślę że 90% rzeczy kupuje online
      w tym chemię, spożywkę ( głównie orzechy),art.papiernicze, ubrania obowiązkowo w tym buty
      nie cierpię shoppingu, uprawiam tylko raz w roku -urodzinowo z pociechą- ( ale być może to się już zmieni bo mąż odkrył w sobie gen shoppingowania, więc niech se łażą w cholerę suspicious)
    • chococaffe Re: Dlaczego nie korzystacie z zakupów on line? 06.12.22, 09:57
      Mam dokładnie tak samo. Oczywiscie tzw swieze jedzenie typu mięso, owoce czy warzywa wolę kupować na zywo.

I wynika to z wyboru, oferty a nie jakiejś miłości do online.

p.s. zapewne tez część wnetrzarskich typu kanapa kupowalibyśmy w sklepie stacjonarnym
      • chococaffe Re: Dlaczego nie korzystacie z zakupów on line? 06.12.22, 10:02
        p.s. tylko 2 razy zakupy były nietrafione , ale nie odsyłałam (1) raz za duże, ale ładne, moze sobie zmniejszę (2) po praniu niewyobrażalny stopien zmechacenia - ale tego bym nie odkryła na żywo.
    • kasandra33 Re: Dlaczego nie korzystacie z zakupów on line? 06.12.22, 09:58
      Co do zakupów spożywczych. Zawsze biorę towar z końca półki bo jest z najdłuższą datą przydatności do spożycia. Gdy robimy zakupy internetowo dostajemy towar z początku półki z tą najkrótszą datą.
      • chococaffe Re: Dlaczego nie korzystacie z zakupów on line? 06.12.22, 10:05
        Tu skomentuję - jeżeli kupuję wieksza ilośc danego produktu, przed zamówieniem pytam się o datę ważnosci i wtedy wybieram ilość
        • memphis90 Re: Dlaczego nie korzystacie z zakupów on line? 06.12.22, 14:43
          Pytasz o termin przydatności każdego produktu ze spożywki kupowanej online? Przecież to niewykonalne… Kiedyś dostałam dwa opakowania jajek w ostatnim dniu przydatności do spożycia…
          • chococaffe Re: Dlaczego nie korzystacie z zakupów on line? 06.12.22, 14:54
            Ja nie robię zakupów typu mydło i powidło - w jednym sklepie zamawiam pomidorów krojonych na rok, w innym mleko kokosowe na rok, jeszcze w innym oliwę. itd
            • kurt.wallander Re: Dlaczego nie korzystacie z zakupów on line? 06.12.22, 17:07
              Mało kto ma tyle miejsca, by tak ogromne zapasy przechowywać. Jakbym miała mieć zapas oliwy i pomidorów w puszce NA ROK, to musiałbym tylko te dwa produkty trzymac w pomieszczeniu gospodarczym, no może jeszcze to mleko kokosowe by weszło, bo jego az tak dużo rocznie nie zuzywam smile
              • chococaffe Re: Dlaczego nie korzystacie z zakupów on line? 06.12.22, 17:54
                Ale wiadomo, że każdy ma inne potrzeby i możliwości. Ja tylko zaznaczyłam, że warto zapytać o datę ważności (jeżeli ma to sens). I przy cotygodniowych zakupach mieszanych nie ma to sensu. Jeżeli wiesz, że uzywasz danego produktu o dłuższej ważnosci do spozycia, w dodatku tego produktu praktycznie nie ma w sklepach stacjonarnych i kolejne w dodatku jest kilkanascie/kilkadziesiąt procent taniej niż "normalnie" to moim zdaniem warto kupować więcej (jeżeli masz miejsce). I wtedy warto zapytać o datę.

p.s. na marginesie - chodzi o konkretne pomidory a nie wszystkie przetworzone pomidory, których uzywasz w ciągu roku. Dotyczy też innych produktówsmile
              • imponderabilia22 Re: Dlaczego nie korzystacie z zakupów on line? 06.12.22, 18:27
                kurt.wallander napisała:

> Mało kto ma tyle miejsca, by tak ogromne zapasy przechowywać. Jakbym miała mieć
                > zapas oliwy i pomidorów w puszce NA ROK, to musiałbym tylko te dwa produkty tr
                > zymac w pomieszczeniu gospodarczym, no może jeszcze to mleko kokosowe by weszł
                > o, bo jego az tak dużo rocznie nie zuzywam smile

To ematki nie mieszkają w domach na przedmieściach z pojemną spizarką i stryszkiem?
                • nenia1 Re: Dlaczego nie korzystacie z zakupów on line? 06.12.22, 18:44
                  imponderabilia22 napisała:

> To ematki nie mieszkają w domach na przedmieściach z pojemną spizarką i stryszk
                  > iem?

ematki to nie jedna i ta sama osoba. Mieszkają różnie.
                • kurt.wallander Re: Dlaczego nie korzystacie z zakupów on line? 06.12.22, 19:13

>
                  > To ematki nie mieszkają w domach na przedmieściach z pojemną spizarką i stryszk
                  > iem?

Nie mam stryszku, a spiżarkę, a raczej pomieszczenie gospodarcze, najwyraźniej mam za małą, by trzymać tam roczne zapasy różnych produktów...
                  • chococaffe Re: Dlaczego nie korzystacie z zakupów on line? 06.12.22, 19:19
                    U mnie w piwnicy mieści się 12 puszek mleka i z 18 słoików pomidorów. I 2 oliwy wink itd
                    • kurt.wallander Re: Dlaczego nie korzystacie z zakupów on line? 06.12.22, 22:56
                      chococaffe napisała:

> U mnie w piwnicy mieści się 12 puszek mleka i z 18 słoików pomidorów. I 2 oliwy
                      > wink itd
                      >

I to jest ten roczny zapas?
                      • chococaffe Re: Dlaczego nie korzystacie z zakupów on line? 07.12.22, 07:28
                        Tak. Gdybys czytała uważnie to pewnie zauważyłabyś, ze pisałam o KONKRETNYCH produktach, zwłaszcza tych, kórych normalnie nie ma w sklepach stacjonarnych. I np mam 2-4 butelki oliwy prowansalskiej (w zależnosci od daty wazności - dlatego o nią pytam) na rok ponieważ uzywam też innych olejów, w tym oliwy, łatwiej dostępnych. I podobnie z innymi produktami.

Ja nie mówię, że wszyscy mają tak robić - ja tylko uzasadniam swoje wybory i to dlaczego JA tak wiele rzeczy przeniosłam online.

I nie chodzi tylko o artykuły spożywcze. Ubrania to inna bajka - oferta internetowa jest milion razy bogatsza niż stacjonarna. I ja mogę sobie woleć dotknąć i przymierzyć tylko co z tego, skoro tych ubrań w sklepach stacjonarnych nie ma? I jeszcze nigdy niczego nie odsyłałam (nawet biustonosza do M&S, którego już u nas nie ma o dostawa też jest darmowa za zakupy powyżej 200 czy 250 pln)
                        • simply_z Re: Dlaczego nie korzystacie z zakupów on line? 07.12.22, 09:52
                          Pewnie potem nosisz takie niedopasowane ciuchy, no chyba, ze przerabiaszwink.
                          • chococaffe Re: Dlaczego nie korzystacie z zakupów on line? 07.12.22, 10:08
                            Nie, przychodzą w dobrym rozmiarze, takim jak chciałam. Raz przyszły za duże i faktycznie leżą i czekają na to aż do nich utyję albo je trochę zwężę - nie chciałam odsyłać bo podoba mi się fason i materiał.

Jeżeli mam wątpliwości - nie zamawiam.
                          • imponderabilia22 Re: Dlaczego nie korzystacie z zakupów on line? 07.12.22, 11:04
                            simply_z napisała:

> Pewnie potem nosisz takie niedopasowane ciuchy, no chyba, ze przerabiaszwink.

Bo to chyba dziala tak, ze jedne z nas chcą wyglądać perfekcyjnie - dbają i to, by fason byl dobrany do sylwetki, żeby sylwetka wyglądała w tym proporcjonalnie, żeby tkanina dobrze się układała, żeby sie nie gniotła - tego przecież przez komputer nie widać. Zaś innym wszystko jedno jak co leży, bylebym się w to mieściła (serio, znam takie osoby).
                            • chococaffe Re: Dlaczego nie korzystacie z zakupów on line? 07.12.22, 11:12
                              robi się off top, ale smile

Bo to chyba dziala tak, ze jedne z nas chcą wyglądać perfekcyjnie - dbają i to, by fason byl dobrany do sylwetki, żeby sylwetka wyglądała w tym proporcjonalnie, żeby tkanina dobrze się układała, żeby sie nie gniotła

Problem polega na tym, że łatwiej dobrać fason, kolor, materiał i rozmiar online bo bogatsza jest oferta. To naturalne statystycznie, że ktoś prędzej wybierze coś z ofery 1000 swetrów niż 10.
                              • podaje_haslo_okon Re: Dlaczego nie korzystacie z zakupów on line? 07.12.22, 13:34
                                A mnie fascynuje to dobieranie fasonu i materiału. To chyba w przypadku osób, które ubierają się elegancko i podążają za modą? Ja noszę głównie dżinsy, t-shirty i bluzy, więc takie kłopoty odpadają (fason ma być bez dekoltu, a material to bawełna). Ostatnio miałam potrzebę zakupu sukienki, to dobór fasonu też był dla mnie banalny. W sumie to nie wiem co musiałabym chcieć kupić, żeby się zastanawiać nad tym czy fason jest ok.
                                • al_sahra Re: Dlaczego nie korzystacie z zakupów on line? 07.12.22, 13:57
                                  podaje_haslo_okon napisała:

> A mnie fascynuje to dobieranie fasonu i materiału. To chyba w przypadku osób, k
                                  > tóre ubierają się elegancko i podążają za modą? Ja noszę głównie dżinsy, t-shir
                                  > ty i bluzy, więc takie kłopoty odpadają (fason ma być bez dekoltu, a material t
                                  > o bawełna).

Bawełna bawełnie nierówna, niektóre t-shirty mogą po 10 praniach wyglądać jak ścierka, a inne dobrze się noszą przez kilka lat. Dżinsy takoż, trzeba patrzeć na wykończenie (selvedge) i jakość materiału. Fason nie musi być skomplikowany, ale powinien dobrze leżeć na sylwetce. Dżinsy są tu dobrym przykładem, bo niektóre potrafią skrócić nogi i dodać kilogramów, a inne potrafią z pupy zrobić cacko. To nie ma nic wspólnego z aktualną modą.
                                  • podaje_haslo_okon Re: Dlaczego nie korzystacie z zakupów on line? 07.12.22, 14:09
                                    Hmm, no tak. Ja jestem wierna tym samym markom (np. Dżinsy to zawsze Levi's i ostatnie kilka lat ten sam model), więc nie mam niespodzianek.
                                  • pyza-wedrowniczka Re: Dlaczego nie korzystacie z zakupów on line? 07.12.22, 14:13
                                    Wiesz, ja w dżinsach miewam problem ze zbyt wąskimi nogawkami, zbyt niskim stanem, zbyt małą różnicą między pasem, a biodrami (mam mało w pasie). Więc żebym miała pewność rozmiaru powinny być podane: szerokość w pasie, szerokość w biodrach, szerokość nogawki w udzie, szerokość nogawki w łydce, długość i długość od kroku w górę...
                                    W bluzkach czasami nie wiadomo czemu się dziwnie układają. Odstają w biuście, w ramionach. Kiedyś przez pół roku szukałam czarnego, dłuższego kardiganu, który by fajnie leżał.
                                    • podaje_haslo_okon Re: Dlaczego nie korzystacie z zakupów on line? 07.12.22, 14:29
                                      W sensie, że kupujesz różne modele dżinsów tak? Ja to jestem konserwa, jak mi jeden przypasuje, to już się go trzymam smile
                                      • pyza-wedrowniczka Re: Dlaczego nie korzystacie z zakupów on line? 07.12.22, 14:31
                                        Tak, kupuję różne. Tzn. raz na 2 lata kupię zwykłe dżinsy i nawet nie pamiętam jaki to model po takim czasie albo go już dawno nie ma w sprzedaży. A oprócz tego kupię czarne dżinsy, zielone sztruksy itp.
                                      • al_sahra Re: Dlaczego nie korzystacie z zakupów on line? 07.12.22, 16:47
                                        podaje_haslo_okon napisała:

> W sensie, że kupujesz różne modele dżinsów tak? Ja to jestem konserwa, jak mi j
                                        > eden przypasuje, to już się go trzymam smile

Ja też tak miałam i przez jakąś dekadę albo dłużej kupowałam te same dwa modele dwóch marek, oba znalezione tradycyjną metodą w czasach, kiedy sklepy stacjonarne jeszcze miały ogromny wybór. W mojej okolicy był wtedy butik z samymi dżinsami, gdzie były chyba setki modeli różnych marek i gdzie kiedyś spędziłam pół dnia w towarzystwie przyjaciółki, która poświęciła się i starannie oglądała moją pupę przy każdej przymiarce, po czym zawyrokowała "to jest to".

Potem jedna z tych marek przestała istnieć, a druga zmieniła fasony. Tamten butik też się zamknął i w ogóle takich sklepów zabrakło, a zaczęły coraz bardziej dominować tanie sieciówki z marnym wyborem. Wtedy już błogosławiłam zakupy on line, bo zamówiłam całą górę par z różnych miejsc w różnych rozmiarach i mogłam je przymierzyć i porównać w domu.

To też ma znaczenie, że w USA dostawa do domu i zwroty są bezproblemowe (a przynajmniej można sobie wybrać dużo firm, w których tak jest).
                              • pyza-wedrowniczka Re: Dlaczego nie korzystacie z zakupów on line? 07.12.22, 14:29
                                Teoretycznie tak. Ale jak mam przymierzyć 20 ubrań, żeby kupić jedno, to łatwiej i szybciej mi te 20 różnych sklepów odwiedzić w galerii niż zamawiać 20 swetrów z 10 sklepów, żeby potem 19 odesłać. Jak ktoś jest wymiarowy lub kupuje ciuchy oversizowe, to pewnie bez różnicy.

Kupuję czasami na Vinted i pytam laski o tak dużo szczegółów i wymiarów, że pewnie mają mnie dosyć tongue_out ale w sklepie często nie mam takiej możliwości.
                            • al_sahra Re: Dlaczego nie korzystacie z zakupów on line? 07.12.22, 13:24

> Bo to chyba dziala tak, ze jedne z nas chcą wyglądać perfekcyjnie - dbają i to,
                              > by fason byl dobrany do sylwetki, żeby sylwetka wyglądała w tym proporcjonalni
                              > e, żeby tkanina dobrze się układała, żeby sie nie gniotła -

Ja jestem taką osobą i odkąd stosuję zasadę, że każdy zakup ma być na “10”, to wreszcie jestem zadowolona z jakości swoich ubrań i z tego, jak wyglądam. Właśnie dlatego z reguły kupuję on line, spokojnie przymierzam w domu i mam czas na decyzję. Większość zakupów robionych stacjonarnie zresztą też oddaję, bo sprawdzenie wszystkiego podczas szybkiej wizyty w przymierzalni jest praktycznie niemożliwe.
                        • kurt.wallander Re: Dlaczego nie korzystacie z zakupów on line? 07.12.22, 10:57
                          chococaffe napisała:

> Tak. Gdybys czytała uważnie to pewnie zauważyłabyś, ze pisałam o KONKRETNYCH pr
                          > oduktach, zwłaszcza tych, kórych normalnie nie ma w sklepach stacjonarnych. I n
                          > p mam 2-4 butelki oliwy prowansalskiej (w zależnosci od daty wazności - dlatego
                          > o nią pytam) na rok ponieważ uzywam też innych olejów, w tym oliwy, łatwiej do
                          > stępnych. I podobnie z innymi produktami.

Ok, teraz rozumiem.

>

> I nie chodzi tylko o artykuły spożywcze. Ubrania to inna bajka - oferta interne
                          > towa jest milion razy bogatsza niż stacjonarna.

To prawda.

I ja mogę sobie woleć dotknąć i
                          > przymierzyć tylko co z tego, skoro tych ubrań w sklepach stacjonarnych nie ma?
                          > I jeszcze nigdy niczego nie odsyłałam (nawet biustonosza do M&S, którego już
                          > u nas nie ma o dostawa też jest darmowa za zakupy powyżej 200 czy 250 pln)
                          >
                          A widzisz, a ja akurat do M&S biustonosze odsyłałam. Wzięłam inny model (bo mojego ulubionego chyba ju,z nie ma) w rozmiarze jaki mam od nich w domu, i źle leżał. Generalnie biustonoszy już unikam kupowania online, przy większym biuście ryzyko wpadki jest zbyt duże, i koszty przesyłek i odsyłek rosną. Znalazłam sklep stacjonarny (mają też online), który mi odpowiada i staram się tam jeździć i mierzyć. Czasem biorę od nich online z dostawą do sklepu, żeby na miejscu przymierzyć i od razu oddać ewentualnie.
                          • chococaffe Re: Dlaczego nie korzystacie z zakupów on line? 08.12.22, 11:28
                            kurt - oczywiście, że kazdy ma swoje doświadczenia i preferencje. Po prostu warto sprawdzać. Ja pamiętam przez lata miałam irracjonalną niechęć do paczkomatów, kiedyś musiałam spóbować i polubiłam. I cieszę się, że koleżanka mnie przekonywała.
                            Dlatego ja namawiam na sprawdzenie opcji zakupów online, może one w naszej sytuacji się sprawdzi i dodaję jak w mojej sytuacji się sprawdzają.
                            • chococaffe Re: Dlaczego nie korzystacie z zakupów on line? 08.12.22, 11:36
                              off top - tak w ogóle to wierzę w róznorodność i nie sądzę, że gospodarka i spoęłczenstwo zniosło dobrze tylko jeden format np sprzedaży. Tylko jeżeli dla kogoś coś jest udręką (zakupy na żywo, zakupy w sobotę, zakupy online itd ) to warto szukać innych opcji, bo jest ich mnóstwo.
                    • igge Re: Dlaczego nie korzystacie z zakupów on line? 08.12.22, 00:48
                      Nie mam piwnicy.
                      I w życiu nie zmieszczę takich zapasów.

Po zrobieniu małego zapasu kawy i czegoś tam - już miałam problem w spiżarce.
                • memphis90 Re: Dlaczego nie korzystacie z zakupów on line? 06.12.22, 20:33
                  Ja to mieszkam w penthausie na parterze z ogrodem dachowym.
            • memphis90 Re: Dlaczego nie korzystacie z zakupów on line? 06.12.22, 20:31
              A, to ja zamawiam (czasem) z marketu na cały tydzień z dowozem i jest mydło - powidlo…
              • chococaffe Re: Dlaczego nie korzystacie z zakupów on line? 06.12.22, 20:40
                To wtedy nie ma sensu pytac się o datę. Ale i ryzyko mniejsze.
              • chococaffe Re: Dlaczego nie korzystacie z zakupów on line? 06.12.22, 20:41
                p.s. poza sytuacjami kryzysowymi to tygodniowe zakupy robię na zywo, m.in dlatego, że zawierają produkty, które chcę zobaczyć, poczuć itd.
          • iberka Re: Dlaczego nie korzystacie z zakupów on line? 06.12.22, 18:00
            Frisco podaje daty ważności online i nie ma problemu
    • cosmetic.wipes Re: Dlaczego nie korzystacie z zakupów on line? 06.12.22, 09:59
      Ciuchy i buty kupuje tylko online. Jak znam markę to mam luz z rozmiarem. Jak nie znam to zamawiam dwa rozmiary i odsyłam niepasujący.
      Większość firm oferuje darmowe zwroty przez paczkomat, więc nie widzę tu problemu.
    • bywalec_hoteli Re: Dlaczego nie korzystacie z zakupów on line? 06.12.22, 10:02
      Dlatego, że wolimy przymierzyć ubrania i buty?
      • kropkacom Re: Dlaczego nie korzystacie z zakupów on line? 06.12.22, 11:32
        W domu nie możesz?
        • paskudek1 Re: Dlaczego nie korzystacie z zakupów on line? 06.12.22, 13:34
          kropkacom napisała:

> W domu nie możesz?

A jak wolę przymierzyć ZANIM kupię? Muszę tak jak ty robić?
          • kropkacom Re: Dlaczego nie korzystacie z zakupów on line? 06.12.22, 14:13
            Nie, nie musisz. Absolutnie.
        • simply_z Re: Dlaczego nie korzystacie z zakupów on line? 06.12.22, 14:00
          do domu to musialabym zamowic kilka par raptem (jeszcze zaplacic od razu), a w sklepie mam kilkanascie par do wyboru i rozne rozmiary, trudno, zebym zamawiala po kilka numerow z tej samego modelu.
          • kropkacom Re: Dlaczego nie korzystacie z zakupów on line? 06.12.22, 14:15
            No z tymi rozmiarami to nie zawsze prawda. Ja zamawiam ten, który mi najbardziej powinien pasować. Jak nie pasuje to wymianem. Zbyt często pasuje smile
            • simply_z Re: Dlaczego nie korzystacie z zakupów on line? 06.12.22, 14:42
              bo widocznie masz stope na ktora pasuje wszystko, ja mam stope dluga i waska, a nas producenci uwazaja, ze wszyscy maja stope standardowa albo szeroka. I kazdy but musze przymierzyc, przejsc sie po sklepie itd. chyba, ze znam juz identyczny model, mierzylam go i zamawiam np. inny kolor-wtedy tak.Dla mnie kupno standardowych czolenek, to koszmar. Szpilki? a gdzie tam, leca z nog, albo sa za waskie przy czubku.
        • bywalec_hoteli Re: Dlaczego nie korzystacie z zakupów on line? 06.12.22, 14:29
          kropkacom napisała:

> W domu nie możesz?
          W przypadku ubrań i butów obraz na żywo i możliwość dotknięcia, założenia jest więcej warty niż 1000 obrazów i słów w necie.

Wiem, że można zamawiać 100 egzemplarzy i je potem odsyłać.

Osobista sprawa: ciuchy w sklepie wybieram bardzo szybko i staram się kupić kilka egzemplarzy (np. 3 spodnie, 4 swetry, 4 koszulki itp) a necie wybierałbym wieki

Czasami jednak zamawiam buty w necie jak biore ten sam rozmiar
    • borsuczyca.klusek Re: Dlaczego nie korzystacie z zakupów on line? 06.12.22, 10:02
      Oprócz jedzenia 90% zakupów robię online.
    • mgla_jedwabna Re: Dlaczego nie korzystacie z zakupów on line? 06.12.22, 10:09
      Ubrania, buty itd. czasem dobrze jest przymierzyć przed zakupem. Ja lubię także sprawdzić, czy materiał jest miły w dotyku.

Natomiast zgadzam się co do jedzenia. Większość produktów jest przewidywalna i taki np. serek Almette o smaku sików jednorożca będzie taki sam kupiony w Delikatesach U Krysi Za Rogiem, w markecie i przez internet.
    • aleubaw Re: Dlaczego nie korzystacie z zakupów on line? 06.12.22, 10:15
      Online kupuję głównie odzież (Vinted rządzi!), czasem buty dzieciom (bo dla siebie to jednak wolę przymierzyć). Często internetowo zamawiam też prezenty na urodziny/święta.
      Pozostałe zakupy robię w sklepach stacjonarnych, bo nie widzę potrzeby zamawiania np. proszku czy mleka online, gdy mam to w zasięgu 10 minut spokojnego spaceru. Dom mam urządzony, a ozdób i przydasi nie kupuję z zasady.
    • pyza-wedrowniczka Re: Dlaczego nie korzystacie z zakupów on line? 06.12.22, 10:17
      Ubrania kupuję online na vinted, ale nie wszystkie jestem w stanie. Np. już wielokrotnie okazywało się, że fajny ciuch leżał beznadziejnie. Kiedyś zamówiłam staniki z firmy, w której kupowałam poprzednio - żaden z 6 nie był ok, pojechałam stacjonarnie do innego sklepu.

Butów nie dam rady kupić online - mam szczupłą stopę i pasują mi 1 na 10.

Online zamawiam rzeczy, których nie muszę obejrzeć - elektronikę, kosmetyki, jakieś zabawki dla dziecka kupowałam, książki...
    • pepsi.only Re: Dlaczego nie korzystacie z zakupów on line? 06.12.22, 10:29
      Żeby głupi maił zagadkę tongue_out

Czasem kupuję, drobiazgi, skarpetki, podkoszulki, i spodnie dresowe.
      Ale nie wyobrażam sobie wszystko tak kupić.

Staniki- poszłam do sklepu i okazało się, że mam inny rozmiar, owszem poprzedni rozmiar dobrze leży , ale podanie mi przez ekspedientkę w realu modelu w innym rozmiarze (nie wpadłabym sprawdzić inny rozmiar) i okazało się, że nie trzeba "dobrze", skoro można super . Płaszcz też trzeba przymierzyć, dotknąć materiał, porównać z innym. Sukienka na okazję. I parę innych.
      Ostatnio w Ikea zamówienie mi nie przeszło, był wielki napis: Ten mebel jest neidostępny w zakupach online, ZAPRASZAMY DO SKLEPU, więc następnego ranka pojechaliśmy, szybko zakupy zrobione, potem złożyć i do wieczora szafa (szafiszcze) miałam złożone i wewnątrz wszystko poukałdane.
      Gdyby przeszło online, to czekalibyśmy kilka dni, a tak wyrobiliśmy się w 1 dobę od zaplanowania do urządzenia.
      A spożywka? No więc spożywka do nas NIE DOJEŻDŻA. Sklep jest z 1-1,5 km od nas, i mogę kupić online, ale nei dowiozą. Więc skoro i tak muszę pojechać po odbiór to pierdol,ę ( skorzystałam raz, jak byliśmy cieżko dość poskładni przez covid. My kupiliśmy, ktoś odebrał wracając z roboty, i nam podrzucił pod furtkę, czyli tak czy siak trzeba było zaangażować kierowce)
      • neospasmina Re: Dlaczego nie korzystacie z zakupów on line? 06.12.22, 10:36
        prawie wszystko kupuję online
        poza lekami i bieżącą spożywką
        no i poza ciuchami z lumpeksów (choć Vinted owszem)
    • daniela34 Re: Dlaczego nie korzystacie z zakupów on line? 06.12.22, 10:37
      Trochę korzystam przez pandemię, ale ponieważ rozmiar rozmiarowi nierówny, to zamiast zwracać, wolę przymierzyć w sklepie i wyjść z pasującym ciuchem. Do tego część sklepów, w których kupuję albo nie ma sklepu online, albo uprawia sprzedaż online w ramach relacji live na Fb, czego nie cierpię i w czym nie zamierzam brać udziału.
      • dr.amy.farrah.fowler Re: Dlaczego nie korzystacie z zakupów on line? 06.12.22, 12:49
        >sprzedaż online w ramach relacji live na Fb

OESU, jak bardzo tak.

(Nie kupię w ten sposób, no chyba że coś ratującego życie).
        • daniela34 Re: Dlaczego nie korzystacie z zakupów on line? 06.12.22, 12:53
          Wkurzona jestem, bo jeden z butików całkowicie olał sklep internetowy (mieli, ale przestali aktualizować stronę) I przerzucił się na tę formę sprzedaży. O ile to nie będzie lek ratujący życie to mnie niestety nie skuszą.
          • dr.amy.farrah.fowler Re: Dlaczego nie korzystacie z zakupów on line? 06.12.22, 13:08
            Pomijając wszystko inne, dla mnie to jest jakiś upiorny krindż, ci kompletnie nieumiejący tego robić ludzie przed kamerą (zapewne zmuszani do tego, jak nieszczęsne pracownice Mamy G.).
            • daniela34 Re: Dlaczego nie korzystacie z zakupów on line? 06.12.22, 15:08
              Tak, to jest dość krindżowe, do tego jeszcze co chwilę się coś wykrzacza z transmisją, albo trzeba ją przesunąć. No nie. Metoda sprzedaży nie dla mnie smile
      • daniela34 Re: Dlaczego nie korzystacie z zakupów on line? 08.12.22, 13:41
        daniela34 napisała:

> ale ponieważ rozmiar rozmiarowi nierówny, to z
        > amiast zwracać, wolę przymierzyć w sklepie i wyjść z pasującym ciuchem

Taki dopisek po dzisiejszych stacjonarnych zakupach: zamówiłam sobie spodnie w sieciówce, którą znam i w której często kupuję i która dotąd miała ubrania raczej mniejsze niż większe. Zamówiłam więc 36, bo rozmiar mam między 34 a 36. Nie zdążyłam odebrać przesyłki, zwrócili do nadawcy, więc w końcu zebrałam się do sklepu stacjonarnego. Jakież było moje zdziwienie, kiedy okazało się, że nie tylko 36 jest za duże, ale i 34, bo sieciówce vanity sizing wszedł za mocno. Wyszłam ze spodniami w rozmiarze 32. Mogłam sobie zamówić 2 rozmiary (34 i 36), ale w życiu bym nie wpadła na to, żeby celować w rozmiar 32.
    • thea19 Re: Dlaczego nie korzystacie z zakupów on line? 06.12.22, 10:37
      ubrania i buty kupuję online. Bardzo rzadko coś średnio pasuje bo kupuję w tych samych sklepach albo dobrze zwymiarowane. Z butami tylko taki problem, że podeszwy w sandałach potrafią odparzać mimo, że skórzane no ale stacjonarnie tego tez nie wyłapie. Nienawidzę organicznie wycieczek do CH.
    • frozenwildberry Re: Dlaczego nie korzystacie z zakupów on line? 06.12.22, 10:39
      Stresuje mnie odbieranie przesyłki, nie ważne czy do domu czy paczkomatu. Zamawiam tylko gdy muszę
      • szara.myszka.555 Re: Dlaczego nie korzystacie z zakupów on line? 06.12.22, 10:54
        "Stresuje mnie odbieranie przesyłki, nie ważne czy do domu czy paczkomatu"

Możesz rozwinąć? To ciekawe. Kuriera jeszcze rozumiem, ale co Cię stresuje w paczkomacie?
        • kurt.wallander Re: Dlaczego nie korzystacie z zakupów on line? 06.12.22, 12:51
          Może bardzo rzadko to robi i boi się, że nie będzie potrafiła odebrać? Mój ojciec (80+) też odmawia odbiorów w paczkomacie, wszystko muszę mu wysyłać kurierem lub pocztą..... Starsi lidzie potrafią byc oporni na nowe rozwiązania.
          • frozenwildberry Re: Dlaczego nie korzystacie z zakupów on line? 07.12.22, 18:41
            O dziwo jestem młodym pokoleniem bo nawet 30stki jeszcze nie mam. Teoretycznie powinnam lubić takie technologiczne ułatwienia.
            Jak coś zamawiam to dopóki tego nie odbiorę i nie sprawdzę odczuwam podświadomy lęk że będzie coś z tym nie tak. Jak kupuje normalnie to wybieram płace i załatwione. A tak to nawet jak rzecz jest opłacona i pewna to muszę na nią czekać i sprawa „wisi”. Nie lubie czegoś takiego. Zakupy przyjemne albo wcale.
            Oczywiście raz na ruski rok zamawiam coś jak nie ma wyjścia. Jednak jak mogę to omijam. Nie mamy jakiś potrzeb na rzeczy których nie da się kupić w dobrej cenie w dużym mieście.
    • iberka Re: Dlaczego nie korzystacie z zakupów on line? 06.12.22, 10:42
      Ależ kupuję online praktycznie wszystko. Odstępstwa, to np.pieczywo i mięso/ wędlina. Nie trawię robiç zakupów stacjonarnie a spacery po galeriach są karą.
    • podaje_haslo_okon Re: Dlaczego nie korzystacie z zakupów on line? 06.12.22, 10:53
      Stacjonarnie kupuje chyba tylko heetsy, jedzenie w biurze i warzywa, reszta online.
      • kura17 Re: Dlaczego nie korzystacie z zakupów on line? 06.12.22, 12:53
        co to sa "heetsy"? chyba trzeci raz widze to slowo na forum w ostatnim tygodniu.
        • aagnes Re: Dlaczego nie korzystacie z zakupów on line? 06.12.22, 12:55
          "papierosy" do palenia za pomocą urządzenia Iqos.
          • podaje_haslo_okon Re: Dlaczego nie korzystacie z zakupów on line? 06.12.22, 13:13
            Tak, a w zasadzie "inhalowania", bo się nie palą
    • mrsacola Re: Dlaczego nie korzystacie z zakupów on line? 06.12.22, 10:56
      Kupuje wyłącznie online, mam stałe rozmiarowki w kilku sieciowych, nawet spożywkę zamawiam z dowozem do domu, w tym mieso eko. Jak cos nagle zabraknie wtedy jadę do spożywczaka po kilka rzeczy.
      • mania_222 Re: Dlaczego nie korzystacie z zakupów on line? 07.12.22, 03:01
        Ale zakupy przez internet są raczej droższe, bo dochodzi koszt przesyłki (dowozu). Wtedy cena wychodzi podobna lub większa niż w sklepie stacjonarnym. Nie patrzycie na to? I jeszcze obecność przy odbiorze konieczna. Razem to chyba niezbyt ekonomicznie?
        • chococaffe Re: Dlaczego nie korzystacie z zakupów on line? 07.12.22, 07:21
          Niekoniecznie. Czasami przesyłka jest bezpłatna (jezeli przekroczyłeś pewna kwotę, ale nie milion złotych tylko np 100- 200), czasami koszt jest niski (np paczkomat 8,60 - 12 pln) . I jeżeli zamówisz do paczkomatu to masz dwa dni na odebranie.
          • wapaha Re: Dlaczego nie korzystacie z zakupów on line? 07.12.22, 08:57
            chococaffe napisała:

> Niekoniecznie. Czasami przesyłka jest bezpłatna (jezeli przekroczyłeś pewna kwo
            > tę, ale nie milion złotych ty