Dodaj do ulubionych

Korzystacie z tych mat z kolcami?

06.12.22, 12:09

Właśnie siedzę i waham się nad kupieniem w prezencie dla kogoś, kto często cierpi na bóle pleców i głowy. Znalazłam taką 4fizjo, za dwie i pół stówy, i zastanawiam się ciężko, czy warto. W zestawie jest poduszka.
Czy to działa czy tylko zawala szafę?
4fizjo.pl/product-pol-436-4FIZJO-Duza-ECO-MATA-do-akupresury-z-poduszka.html
Obserwuj wątek
    • berdebul Re: Korzystacie z tych mat z kolcami? 06.12.22, 12:13
      Działa. Uwielbiam moją, mam 1/2 długości tej z linka + poduszkę. Używam codziennie.
      • kira02 Re: Korzystacie z tych mat z kolcami? 07.12.22, 08:27
        Dziala jak sie uzywa regularnie - staram sie lezec codziennie ok 30 min przed snem. Miesnie fantastycznie sie rozluzniaja. Mam dokladnie z tej samej firmy.
    • abecadlowa1 Re: Korzystacie z tych mat z kolcami? 06.12.22, 12:16
      Używam, bo lubię to wrażenie na skórze. Lubię chodzić po macie bosymi stopami. Mój kot się tarza plecami po macie. Działania przeciebólowego nie odnotowałam.
      • clk Re: Korzystacie z tych mat z kolcami? 06.12.22, 22:43
        Mój kot tez uwielbia. Ja tez lubię to uczucie - chociaż bólu u mnie nie likwiduje
    • princy-mincy Re: Korzystacie z tych mat z kolcami? 06.12.22, 12:16
      Ja korzystam, bardzo mi pomaga na rozluznienie miesni plecow, ktore napinam w pracy.
      Najgorzej jest polozyc sie i wstac, samo lezenie na poczatku jest malo przyjemne a potem bajka.
      Moj maz na tym sie nie polozy.
    • kandyzowana3x Re: Korzystacie z tych mat z kolcami? 06.12.22, 12:21
      Dziewczyny a moglybyscie polecic jakas ?
      • berdebul Re: Korzystacie z tych mat z kolcami? 06.12.22, 12:26
        Mam 4Fizjo, jest ok.
      • paskudek1 Re: Korzystacie z tych mat z kolcami? 06.12.22, 13:18
        Ja kupiłam zwykłą na allegro. Nawet marki nie pamiętam. Zapłaciłam coś koło 100 za matę i taki półwałek.
        • juztubylam Re: Korzystacie z tych mat z kolcami? 06.12.22, 23:02
          ja za taka zaplacilam niecałe 70ZŁ
          • kira02 Re: Korzystacie z tych mat z kolcami? 07.12.22, 08:29
            Ja wogole 65 zl, ale to było jeszcze przed wysoką inflacją 😊
      • koperek85 Re: Korzystacie z tych mat z kolcami? 07.12.22, 10:05
        Ja mam dokładnie ten zestaw z torbą, tylko że ja płaciłam 80 a nie 250 🤦🏻‍♀️ale kupowałam rok temu
        • berdebul Re: Korzystacie z tych mat z kolcami? 08.12.22, 10:54
          Tez mnie zszokowała podwyżka 😱🤦🏻‍♀️ mam dokładnie taki zestaw.
          • beata985 Re: Korzystacie z tych mat z kolcami? 09.12.22, 08:02
            No bo za 80 100 są te że zwykłym wypełnieniem...te z kokosem są za 200 ponad
            • berdebul Re: Korzystacie z tych mat z kolcami? 21.12.22, 14:13
              Mam z kokosem i nie zapłaciłam 200+.
              • beata985 Re: Korzystacie z tych mat z kolcami? 21.12.22, 21:26
                Podziel się linkiem proszę...dostałam dodatkowy piniądz więc wiem jak spozytkuję
    • hanusinamama Re: Korzystacie z tych mat z kolcami? 06.12.22, 12:30
      Ja po tym spaceruje. MOje dzieci tez. Masujemy tym stopy.
    • n-ell Re: Korzystacie z tych mat z kolcami? 06.12.22, 12:30
      Mam 4fizjo, ta tańszą, z poduszką. Uwielbiam! Kupiłam tez mamie -bardzo zadowolona, trzecia czeka na święta, będzie prezentem dla teściowej.
      Czaiłam się z rok i zastanawiałam, aż mnie któryś wątek na ematce zmobilizował, kupuj! Ja po tej macie mam wreszcie ciepłe stopy, tak mi krążenie poprawia
      • daisy Re: Korzystacie z tych mat z kolcami? 06.12.22, 12:35
        A co się robi z tą poduszką? Pod głowę?
        • atenette Re: Korzystacie z tych mat z kolcami? 06.12.22, 12:40
          Można pod głowę, można też pod odcinek lędźwiowy kręgosłupa.
          • kira02 Re: Korzystacie z tych mat z kolcami? 07.12.22, 08:30
            Ja daję na kark, tuz ponizej linii wlosow. Bardzo dobrze dziala na spięte miesnie glowy i karku.
      • beata985 Re: Korzystacie z tych mat z kolcami? 06.12.22, 12:48
        n-ell napisała:

> Mam 4fizjo, ta tańszą, z poduszką. Uwielbiam!
        > kupuj! Ja po tej macie mam wreszcie ciepłe stopy, tak mi krążenie poprawia

Hmmm.cieple stopy do mnie przemawiają..idę się rozejrzeć...zbankrucę kiedyś przez ematkę 🙉🙄
        • n-ell Re: Korzystacie z tych mat z kolcami? 06.12.22, 15:15
          Powiem Ci, że jeśli nie jesteś jakaś bardzo wysoka (albo jesteś mała jak ja), to ta krótsza spoko starcza, mniej miejsca w domu tez Ci zajmie i cena jest bardzo ok. Poduszkę pod kark/potylice, można tez pod stopy, widziałam tez zdjęcia, ze można się na niej brzuchem położyć, ale jeszcze nie próbowałam
          • thea19 Re: Korzystacie z tych mat z kolcami? 06.12.22, 18:34
            ja mam 165cm i ta dłuższa z poduszką wcale nie są za długie
            • n-ell Re: Korzystacie z tych mat z kolcami? 06.12.22, 23:27
              To ja tyle samo, ale wzięłam krótsza z oszczędności (kasy i miejsca).
          • beata985 Re: Korzystacie z tych mat z kolcami? 06.12.22, 21:31
            No Ja właśnie wysoka...To tą długą brać?
            • kk345 Re: Korzystacie z tych mat z kolcami? 06.12.22, 22:19
              Musisz pomyśleć, czy chcesz nią sobie kłuć plecy i pośladki, czy dodatkowo także uda i łydki.
              • beata985 Re: Korzystacie z tych mat z kolcami? 06.12.22, 22:40
                No jak już szaleć to po całości
                A macie jakąś technikę wstawania z tego?🙄
                • gama2003 Re: Korzystacie z tych mat z kolcami? 06.12.22, 22:48
                  Szybko 😀

Jednym susem.
                  • beata985 Re: Korzystacie z tych mat z kolcami? 06.12.22, 22:50
                    gama2003 napisała:

> Szybko 😀
                    >
                    >
                    >
                    > Jednym susem.

🙄🤦‍♀️😂
                    Nie wiem czy mam tyle odwagi żeby się na tym położyć...😂 A jak utknę na stałe i kolce mnie pochłoną?
                    • gama2003 Re: Korzystacie z tych mat z kolcami? 06.12.22, 23:08
                      Nie będzie źle !
                      Serio.
                      Nie wyobrażam sobie życia teraz bez tej maty. A podejrzliwie czytałam wątki o niej przez kilka lat. No bo jak takie cuś ma pomagać ?
                      • beata985 Re: Korzystacie z tych mat z kolcami? 06.12.22, 23:30
                        No to prezent gwiazdkowy mam dla siebie zalatwiony 🙉
                    • n-ell Re: Korzystacie z tych mat z kolcami? 06.12.22, 23:29
                      Pierwszy raz to z zabezpieczeniem rób. W koszulce jakiejś cienkiej. Ja się po prostu z niej turlam na bok, i właśnie szybko nie daje rady, bo przeważnie już jestem tak rozluźniona. Da się przeżyć
                      • beata985 Re: Korzystacie z tych mat z kolcami? 07.12.22, 07:49
                        A powiedzcie mi jeszcze..Ta z kokosem za 260 i ta zwykła do 100...To jakaś różnica...? Czy tylko fanaberia i ta za 100 tez spelni zadanie
                        • pade Re: Korzystacie z tych mat z kolcami? 07.12.22, 08:52
                          spełni
                          ja mam taką z tchibo i też działa
                • atenette Re: Korzystacie z tych mat z kolcami? 07.12.22, 08:04
                  turlam się w bok i krzyczę do męża: "wyciągaj matę!" smile))
                  • beata985 Re: Korzystacie z tych mat z kolcami? 07.12.22, 08:14
                    atenette napisała:

> turlam się w bok i krzyczę do męża: "wyciągaj matę!" smile))

Brak męża...poproszę inny pomysł..
                • thea19 Re: Korzystacie z tych mat z kolcami? 07.12.22, 09:02
                  nie wiem o co chodzi z tym wstawaniem. Od pierwszego razu położyłam się i wstałam bez problemu. Tylko kolanem odpada podparcie. Jedyny minus to uczucie swędzenia po kilku minutach po wstaniu.
                  • atenette Re: Korzystacie z tych mat z kolcami? 07.12.22, 09:45
                    Ja mam tak, że w niektóre miejsca wbija mi się bardziej - np. pośladki. Jak wstaje to w tych miejscach właśnie czuję silne szczypanie/lekki ból i ciężko wtedy wstać smile
                    • primula.alpicola Re: Korzystacie z tych mat z kolcami? 08.12.22, 10:29
                      Rany, kusicie.
                      Właśnie straciłam przekonanie o niepotrzebowaniu tego ustrojstwa.
                      Cholerny ematkowy marketing szeptany😁
                      • beata985 Re: Korzystacie z tych mat z kolcami? 08.12.22, 10:29
                        primula.alpicola napisała:

> Rany, kusicie.
                        > Właśnie straciłam przekonanie o niepotrzebowaniu tego ustrojstwa.
                        > Cholerny ematkowy marketing szeptany😁

Co nie...😂😂😂
                      • paskudek1 Re: Korzystacie z tych mat z kolcami? 09.12.22, 08:57
                        Ale to jest potrzebny zakup 🤣🤣
                      • pade Re: Korzystacie z tych mat z kolcami? 09.12.22, 09:46

> Rany, kusicie.
                        > Właśnie straciłam przekonanie o niepotrzebowaniu tego ustrojstwa.
                        > Cholerny ematkowy marketing szeptany😁

To Ty jeszcze nie masz tej maty?smile
                        • primula.alpicola Re: Korzystacie z tych mat z kolcami? 21.12.22, 11:37
                          pade napisała:
                          zeptany😁
                          >
                          > To Ty jeszcze nie masz tej maty?smile
                          >
                          >

Nie! Ale już zamówione, dostanę w prezencie świątecznymsmile
                          • pade Re: Korzystacie z tych mat z kolcami? 21.12.22, 11:47
                            Ta mata będzie niedługo jak bidetbig_grin
                            Niech Cię zdrowo kłuje!smile
                            • primula.alpicola Re: Korzystacie z tych mat z kolcami? 21.12.22, 11:50
                              Może tak być. Kolejny wyznacznik bycia e-matkąwink
                              Dzięki! A, jeszcze jedno, czy Wy leżycie na tym gołą skórą, czy w ubraniach?
                              • paskudek1 Re: Korzystacie z tych mat z kolcami? 21.12.22, 12:06

> Może tak być. Kolejny wyznacznik bycia e-matkąwink
                                > Dzięki! A, jeszcze jedno, czy Wy leżycie na tym gołą skórą, czy w ubraniach?
                                Gołą skórą
                              • pade Re: Korzystacie z tych mat z kolcami? 21.12.22, 12:12
                                Ja w t-shircie, albo bez, to zależy.
                          • panna.nasturcja Re: Korzystacie z tych mat z kolcami? 21.12.22, 22:57
                            He, he, u mnie też, pod wpływem wczorajszego wątku. Ale u mnie mąż dostanie.
    • atenette Re: Korzystacie z tych mat z kolcami? 06.12.22, 12:39
      Ja mam i każdego dnia leżę na niej o. 20 min. Mi pomaga na rozluźnienie i uspokojenie i uważam, że naprawdę działa. Ja mam tą: www.empik.com/mata-do-akupresury-z-kolcami-naturalna-kokos-gryka-bez-seldedyn,p1288372209,sport-p. Zależało mi, żeby miała naturalne wypełnienie.
    • gama2003 Re: Korzystacie z tych mat z kolcami? 06.12.22, 13:02
      Najlepszy gadżet zgapiony z tego forum.
      Używam od dobrych kilku lat, codziennie.
      Mój kręgoslup sobie chwali a potrafi dawać czadu boleśnie. Zawsze przed snem myk na matę i czuję rozpinanie skorupy.
      Używam też na bóle menstruacyjne, boli mnie zawsze wsio z krzyżem włącznie i poleżenie na macie +półwałku z kolcami pod lędźwiami znacznie zmniejsza mi dolegliwości. Przynajmniej na leżąco.

Drugie takie cudowne odkrycie to masowanie twardą piłeczkę z użyciem ściany ☺. Genialne w swojej prostocie. I masowanie stóp o piłeczki różnokształtne. GENIALNE.

A ! Matę mam 4fizjo. Ale i niemarkowa daje radę.
    • ardiss1 Re: Korzystacie z tych mat z kolcami? 06.12.22, 13:03
      ja mam taka bezimienną z allegro za 60 pln. mata+ taki wałek pod szyję/lędźwie.
      bardzo ja lubię, rozluźnia
      i kupiłam przyjaciółce pod choinkę teraz to w black friday trafiłam za 46 pln jakos. na allegro.
      Uważam ze 250 pln to dużo. zresztą nie ma sensu jej mieć pod nogami chyba(?) mam taką połowę tej z linku, wystarczająca jak dla mnie.

• wkswks Re: Korzystacie z tych mat z kolcami? 06.12.22, 13:09
      Używam, bardzo lubie uczucie ciepła, które sie po chwili odczuwa. Wstawanie z tego to czysty koszmar 😀
      • paskudek1 Re: Korzystacie z tych mat z kolcami? 06.12.22, 13:19
        wkswks napisał(a):

> Używam, bardzo lubie uczucie ciepła, które sie po chwili odczuwa. Wstawanie z t
        > ego to czysty koszmar 😀

Po tak, na początku problemem było położenie się. Teraz mogę leżeć i leżeć ale wstać... 🤣🤣 Masakra
    • gryzelda.a Re: Korzystacie z tych mat z kolcami? 06.12.22, 14:19
      Też mam 4fizjo, z półwałkiem, używam codziennie nawet kilka razy dziennie i bardzo polecam!
    • primula.alpicola Re: Korzystacie z tych mat z kolcami? 06.12.22, 14:46
      Nie mam, ale koleżanka cierpiąca na migreny używa i twierdzi, że odczuwa ogromną ulgę i rzadziej ma napady bólu.
    • kk345 Re: Korzystacie z tych mat z kolcami? 06.12.22, 14:47
      Mam tę krótszą, jest wystarczająca
    • szarmszejk123 Re: Korzystacie z tych mat z kolcami? 06.12.22, 16:17
      Mam, kupiona za radą forum na bóle pleców. Używam, bardzo lubię, działa. Jak się już człowiek przyzwyczai to jest bardzo relaksujące, tylko faktycznie wstać z tego to masakra :p
      • abecadlowa1 Re: Korzystacie z tych mat z kolcami? 06.12.22, 20:19
        szarmszejk123 napisał(a):

> tylko faktycznie wstać z tego to masakra :p

Czemu?
        • kk345 Re: Korzystacie z tych mat z kolcami? 06.12.22, 20:59
          Bo kolce boleśnie wbijają się w tyłek big_grin
          • abecadlowa1 Re: Korzystacie z tych mat z kolcami? 06.12.22, 21:46
            To moja nie ma takiej funkcji
            • kk345 Re: Korzystacie z tych mat z kolcami? 06.12.22, 21:55
              Czyli w momencie, kiedy wstajesz z leżenia płasko, to te kolce się w twojej macie na chwilę chowają? big_grin
              • abecadlowa1 Re: Korzystacie z tych mat z kolcami? 06.12.22, 23:05
                Nie, są dokładnie takie same jak przy leżeniu - nie powstrzymują mnie od wstania.
                • kk345 Re: Korzystacie z tych mat z kolcami? 06.12.22, 23:37
                  To cudownie, wygrałaś order z ziemniaka.
                  • abecadlowa1 Re: Korzystacie z tych mat z kolcami? 07.12.22, 08:14
                    Chyba moja mata
          • gama2003 Re: Korzystacie z tych mat z kolcami? 06.12.22, 22:34
            To przecież mezoterapia od razu. Czy jak jej tam.
    • damartyn Re: Korzystacie z tych mat z kolcami? 06.12.22, 16:41
      Ja mam. Dostałam w prezencie kiedy dopadła mnie rwa kulszowa. Nie używam za często z braku czasu ale samo leżenie ,jak już się zdarzy, bardzo lubię.
    • rodzicucznia321 Re: Korzystacie z tych mat z kolcami? 06.12.22, 16:46
      Mam dokładnie taką
      allegro.pl/oferta/mata-zdrowotna-do-akupresury-kolcami-stres-4fizjo-8973471805

ale wałka nie używam (można kupić samą matę)

Jestem bardzo zadowolona rozluźnia, rozgrzewa, polecam przed snem-lepiej śpię.
      Pierwsze razy trzeba się przyzwyczaić - ja robiłam tak, że codziennie się kładłam na tyle ile wytrzymałam. Pierwszy raz to chyba nawet nie minuta była, codziennie ten czas się wydłużał, a teraz mogę leżeć godzinami.
    • 1012ja Re: Korzystacie z tych mat z kolcami? 06.12.22, 18:41
      Mam taką połowę ze zdjęcia i raczej nie chciałabym takiej dużej. Jak za nisko ją położe to mi źle bo wbija się w tyłek. Jeśli mata jest tylko pod plecami to spokojnie mogę na niej zasnąć. Korzystam regularnie i polecam.
    • czerwonylucjan Re: Korzystacie z tych mat z kolcami? 06.12.22, 20:16
      A kladziecie sie na podlodze czy lozku?
      • kk345 Re: Korzystacie z tych mat z kolcami? 06.12.22, 20:18
        Na podłodze, żeby było równo, łóżko jednak się ugina
        • czerwonylucjan Re: Korzystacie z tych mat z kolcami? 06.12.22, 20:30
          I na wznak czy nogi zgiete? Jak proste to ledzwi nie dotknie
          • kk345 Re: Korzystacie z tych mat z kolcami? 06.12.22, 21:00
            Organicznie nie znoszę leżeć na wznak z wyprostowanymi nogami, więc nie ma tematusmile
          • swiezynka77 Re: Korzystacie z tych mat z kolcami? 06.12.22, 22:24
            Kładę łydki na krześle
      • berdebul Re: Korzystacie z tych mat z kolcami? 06.12.22, 23:22
        Na łóżku. Bo po kilku minutach usypiam. Kładę się na kolcach, na wierzch kołderka obciążeniowa i reset.
    • kasiaabing Re: Korzystacie z tych mat z kolcami? 06.12.22, 20:16
      Mam z 4fizjo, tylko krótszą. Bardzo relaksuje, odpręża. Uwielbiam, zasypiam na niej.
    • daisy Re: Korzystacie z tych mat z kolcami? 06.12.22, 20:21
      Dzięki za info! Kupione, wzięłam tę krótszą z poduszką. Zobaczymy, czy obdarowany nie wygna mnie z krzykiem.
      • kk345 Re: Korzystacie z tych mat z kolcami? 06.12.22, 20:24
        Powiedz mu, ze to ostatni krzyk mody i że pól forum używa- nie będzie śmiał narzekać big_grin
    • kk345 Re: Korzystacie z tych mat z kolcami? 06.12.22, 20:22
      Ja kupiłam sobie tę Tekst linku plus torba, bo stwierdziłam że poduszki i tak nie użyję, a szukałam czegoś tylko pod plecy. Wcześniej wypróbowałam tę dłuższą, ale jakoś się nie polubiłyśmy.
      Ja szukałam takiej z rozetkami spiralnymi- podobno to skuteczniejsze, choć pewnie nie, ale ładniejsze są big_grin
    • joana.mz Re: Korzystacie z tych mat z kolcami? 06.12.22, 21:34
      mamy własnie z firmy 4fizjo i bardzo polecam. Mamy krótszą (zestaw za jakieś 150zł) ale teraz brałabym dłuższą
      • daisy Re: Korzystacie z tych mat z kolcami? 06.12.22, 21:43
        czemu? ile masz wzrostu?
        • joana.mz Re: Korzystacie z tych mat z kolcami? 06.12.22, 22:36
          173.
          Myslę, że fajnie byłoby również całe nogi na tych kolcach położyć
    • skumbrie Re: Korzystacie z tych mat z kolcami? 06.12.22, 22:09
      Kupuj, kręgosłup będzie jęczał z rozkoszy wink
    • czarna.mamba50x Re: Korzystacie z tych mat z kolcami? 07.12.22, 08:22
      Tak korzysta z 4fizjo. Polecona przez fizjoterapaute. Wcześniej miałam ból kręgoslupa. Od roku nie byłam u fizjo. Ciezkie bole pleców przeszły. Po ciezkim dniu pomaga rozluznić mięsnie. To faktycznie działa, szczegolnie jesli ktoś ma duzo stresów.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka