Dodaj do ulubionych

Ten brak słońca jest nieludzki!

06.12.22, 16:32
Nie wytrzymam dłużej, nie ma w ogóle dnia, słońca, światłasad Ponura zgnilizna, aaaaaa, ile jeszcze!?
Nienawidzę grudnia (listopada też, ale ten się już skończył). Dziś dodatkowo mgła od rana, co tylko potęguje grozę.
Jak sobie dodać energii i poprawić nastrój?? (śpię 8h, nawadniam się, uprawiam sport, zdrowo się odżywiam i nie oglądam tv, suplementuję wit. D- i to wszystko nie pomaga. Tzn. może i pomaga. Może bez tego byłoby tysiąc razy gorzej)
Obserwuj wątek
    • marta.graca Re: Ten brak słońca jest nieludzki! 06.12.22, 16:34
      Może lampa antydepresyjna? Lub grota solna z takimi światełkami do światłoterapii?
      • primula.alpicola Re: Ten brak słońca jest nieludzki! 06.12.22, 16:39
        Myślałam o zakupie, ale jednak nie, bo pożyczyłam od znajomej i to nic nie dajesad
        • krwawy.lolo Re: Ten brak słońca jest nieludzki! 06.12.22, 17:29
          Może wystarczy lampka, albo dwie? Wieczorem. wink
          Byle nie za dużo.
          • primula.alpicola Re: Ten brak słońca jest nieludzki! 06.12.22, 17:35
            E tam, metabolizm zaburza, hormony destabilizuje a jeszcze w alkoholizm można popaść.
            • krwawy.lolo Re: Ten brak słońca jest nieludzki! 06.12.22, 17:39
              Jak uważasz. Aczkolwiek jesteś wyjątkowo nieufna wobec własnego metabolizmu i gospodarki hormonalnej, skoro taka niewielka ilość alkoholu Cię lęka.
              • magdallenac Re: Ten brak słońca jest nieludzki! 06.12.22, 17:47
                Lampka (cokolwiek to jest) alkoholu, lub 2, co wieczór to nie jest niewielka ilość alkoholu. I to mówię ja, pijąca.
                • primula.alpicola Re: Ten brak słońca jest nieludzki! 06.12.22, 17:59
                  magdallenac napisała:

> Lampka (cokolwiek to jest)

Kieliszek, Magdallenowink
                • berdebul Re: Ten brak słońca jest nieludzki! 06.12.22, 23:24
                  Alkohol to depresant, nie pomaga na dłuższa metę, plus ryzyko uzależnienia. Nie warto.
              • primula.alpicola Re: Ten brak słońca jest nieludzki! 06.12.22, 17:58
                W ogóle jestem nieufna.
                Od czasu do czasu, ok, ale codziennie, cały listopad i grudzień..? No weź.
                • taniarada Re: Ten brak słońca jest nieludzki! 06.12.22, 18:04
                  Alkohol na smutki lub na brak słońca ??? Nie borsuczeć ,lepiej kontakty z ludźmi .Przytul się do męża .Jest też taka fototerapia i są lampy do tego .Tylko to nie jest tanie .A dobra lampa to wydatek koło tysiąca .Alkohol te bzdury na takie rzeczy .
                  • primula.alpicola Re: Ten brak słońca jest nieludzki! 06.12.22, 18:16
                    Borsuczyca, widzisz to?
                    • taniarada Re: Ten brak słońca jest nieludzki! 06.12.22, 18:19
                      😊😊😊🥳🥳
          • m_incubo Re: Ten brak słońca jest nieludzki! 07.12.22, 09:49
            Lampka codziennie przez całą zimę? Aha, aha...
            • magdallenac Re: Ten brak słońca jest nieludzki! 07.12.22, 20:48
              Codziennie, dwa razy dziennie😀
              • taniarada Re: Ten brak słońca jest nieludzki! 10.12.22, 07:13
                magdallenac napisała:

> Codziennie, dwa razy dziennie😀
                Ale śmieszne .Tu jest link .www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.medyczny.pl/category/lampy-do-fototerapii&ved=2ahUKEwjW3_yjsu77AhUw87sIHbWbAKUQFnoECBUQAQ&usg=AOvVaw2tQSYAc2OqcyO9b01lkg71
            • taniarada Re: Ten brak słońca jest nieludzki! 10.12.22, 06:53
              m_incubo napisała:

> Lampka codziennie przez całą zimę? Aha, aha...
              >
              Nawet nie wiesz z czym się to je i nie poczytasz ,a negujesz .To jest zastępcze antidotum .Lampa nie lampka .Dla ciebie moze być latarka .
    • rannala Re: Ten brak słońca jest nieludzki! 06.12.22, 16:36
      Ja poprawiam nastrój czekolada i ptasim mleczkiem w ilościach niekontrolowanych ok efekt taki , że zamiast nadwagi 15 kg mam już przeszło 20 😢
      Niestety nic mi nie smakuje, prócz cukru...
      • primula.alpicola Re: Ten brak słońca jest nieludzki! 06.12.22, 16:39
        sad
        Nie, tą drogą nie pójdę.
        • rannala Re: Ten brak słońca jest nieludzki! 06.12.22, 16:41
          Zazdroszczę
        • sophia.87 Re: Ten brak słońca jest nieludzki! 06.12.22, 17:01
          A sport?
          Sporty walki, moze boks tajski?
          Ewentualnie w inną stronę taniec? Ladies latino, jeśli mąż nie zechce dołączyć, zumba albo pole dance.
          Ale tu lokalnie ostrzegam, każda z koleżanek rozpoczynająca naukę pole dance zaraz szybko zachodzila w ciążę 😜
          • primula.alpicola Re: Ten brak słońca jest nieludzki! 06.12.22, 17:12
            Dla mnie czy dla rannali ten sport..?

"Ale tu lokalnie ostrzegam, każda z koleżanek rozpoczynająca naukę pole dance zaraz szybko zachodzila w ciążę"

Łooo panie! To sport (s)ekstremalny jest!
            • sophia.87 Re: Ten brak słońca jest nieludzki! 06.12.22, 18:33
              Dlatego ostrzegam.
              Ale nastrój poprawia ☺
      • bei Re: Ten brak słońca jest nieludzki! 09.12.22, 07:08
        Qp owoce mnicha, suszone, do wywarów. Nie tyjesz od cukru z tych owoców, i nie masz ochoty na słodkie.
      • kira02 Re: Ten brak słońca jest nieludzki! 10.12.22, 06:30
        Możesz sobie zafundować niezłe problemy z gospodarką węglowodanową i hormonalną. Juz nie wspomnę o kandydozie. Cukier uzależnia, odstaw go i poszukaj zdrowszych sposobów na poprawę nastroju.
    • veryvery Re: Ten brak słońca jest nieludzki! 06.12.22, 16:50
      Wolę ponurość za oknem niż upały 30 stopni, bardziej lubię listopado-grudzień niż nieludzko smile piekące słońce
      • wkrotceznikne Re: Ten brak słońca jest nieludzki! 06.12.22, 16:51
        Ja dokładnie tak samo.lubie zimę
        • simply_z Re: Ten brak słońca jest nieludzki! 06.12.22, 16:52
          zima to snieg, ja tu sniegu nie widze, jedynie zgnila szarosc...fuuj
          • nenia1 Re: Ten brak słońca jest nieludzki! 06.12.22, 17:29
            simply_z napisała:

> zima to snieg, ja tu sniegu nie widze, jedynie zgnila szarosc...fuuj

To nie jest żadna zgniła szarość fuuj, tylko monochromatyczna szarość.
            Wieczorami taka trochę oddająca klimaty z mrocznych filmów o superbohaterach.
            W mieście, na katowickim szlaku moderny, rozświetlanym ulicznymi latarniami
            żywcem przenosi na plan filmowy Batmana czy Cienia. W parkach czy na polach
            z kłębami mgły tylko czekać jak wyskoczy pies Baskervillów.
            • simply_z Re: Ten brak słońca jest nieludzki! 06.12.22, 17:31
              yy? Slunsk to slunsk, nic specjalnego, jeszcze zima..chryste.
              • marta.graca Re: Ten brak słońca jest nieludzki! 06.12.22, 17:32
                Za to w innych regionach klimat, aż miło. Szczególnie zimą, aż chce się otwierać okno.
              • nenia1 Re: Ten brak słońca jest nieludzki! 06.12.22, 17:34
                Słowenia latem też cię rozczarowała, no cóż, zblazowanie to jest pewien problem.
              • gulcia77 Re: Ten brak słońca jest nieludzki! 06.12.22, 18:31
                Jeśli już to Ślōnsk. I odkopytkuj się od Śląska.
            • extereso Re: Ten brak słońca jest nieludzki! 06.12.22, 18:09
              Nenia, widzę to tak samo i uwielbiam spacery w tych szarościach.
          • milva24 Re: Ten brak słońca jest nieludzki! 07.12.22, 12:58
            simply_z napisała:

> zima to snieg, ja tu sniegu nie widze, jedynie zgnila szarosc...fuuj

Lubię zgniłą szarośćsmile Męczyć mnie zaczyna na przednówku bo już mi się dłuży.
        • primula.alpicola Re: Ten brak słońca jest nieludzki! 06.12.22, 16:57
          Nie mam nic przeciwko słonecznej zimie ze śniegiem i błękitem nieba. To co jest teraz, mnie dobija.
      • marcelinasok1 Re: Ten brak słońca jest nieludzki! 06.12.22, 17:19
        Może ty jakiś ork jesteś🤭
      • panna.nasturcja Re: Ten brak słońca jest nieludzki! 06.12.22, 17:20
        Veryvery, mam dokładnie tak samo, oddam każdy upalny stracony dzień lata za grudzień.
        Tym niemniej jak zimy były śnieżne to nie było tej szarości, o której pisze Primula, bo biel, często jeszcze w słońcu, daje efekt jasności, światła.
        • simply_z Re: Ten brak słońca jest nieludzki! 06.12.22, 17:29
          dlatego piszemy, ze zimy jako takiej nie ma, nie dosc, ze nie ma tej zimy astronomicznej, to jeszcze jest szaro.
      • marianna1960 Re: Ten brak słońca jest nieludzki! 06.12.22, 17:55
        Też wolę zdecydowanie brak słońca
      • brubba Re: Ten brak słońca jest nieludzki! 06.12.22, 19:46
        Podpisuję się.
        Takie fajne mroki, chłodno ale nie mroźno, powietrze wilgotne i rześkie, miło się oddycha - komu to przeszkadza?
        • marta.graca Re: Ten brak słońca jest nieludzki! 07.12.22, 07:08
          Jeśli w twoim regionie miło się oddycha, to zamilcz, bo jesteś w gronie szczęśliwców.
        • konsta-is-me Re: Ten brak słońca jest nieludzki! 07.12.22, 21:00
          Mnie przeszkadza ,bo wilgotne powietrze mi źle robi na astmę, wcale nie jest rześkie tylko zimne i wilgotne.
          I wcale się łatwo nie oddycha, bo jest smog.
    • s12345s Re: Ten brak słońca jest nieludzki! 06.12.22, 16:50
      A ja uwielbiam taką pogodę. Da mnie październik był okropny, bo było dużo słońca. A ja w październiku miałam operację na oko, więc nadwrażliwość na światło była ogromna i bardzo mi to przeszkadzało.
      • taniarada Re: Ten brak słońca jest nieludzki! 06.12.22, 21:18
        Życzę zdrowia i uśmiechu bo masz go ostatnio mało .
        • znowu.to.samo Re: Ten brak słońca jest nieludzki! 07.12.22, 21:00
          Wrzesień był piękny, i październik też
          • marta.graca Re: Ten brak słońca jest nieludzki! 09.12.22, 12:13
            U mnie we wrześniu było osiem stopni i deszcz.
    • daniela34 Re: Ten brak słońca jest nieludzki! 06.12.22, 16:56
      Dlatego ja sobie rozwieszam dekoracje świąteczne na samym początku adwentu. Jak już musi być ciemno i ponuro, to niech chociaż światełka rozjaśniają te mroki i robią klimat.
      • primula.alpicola Re: Ten brak słońca jest nieludzki! 06.12.22, 16:58
        U mnie świeczki, codziennie od 16.
        • jackowo.deluxe Re: Ten brak słońca jest nieludzki! 06.12.22, 17:13
          👍
      • przeslicznawiolonczelistka Re: Ten brak słońca jest nieludzki! 06.12.22, 17:26
        Właśnie to jest taki czas, mrok i wilgoć wokół nas a światełka dają znak, że już niedługo dzień będzie dłuższy. Jest adwent, można pomodlić się przy świecach czy na roratach.
        • daniela34 Re: Ten brak słońca jest nieludzki! 06.12.22, 17:39
          Można. A można sobie po prostu powiesić światełka i się nie modlić.
          • arthwen Re: Ten brak słońca jest nieludzki! 06.12.22, 17:54
            Mam światełka na balkonie cały rok, zrobiłam sobie na suficie skomplikowaną kompozycję - latem są na baterie słoneczne, zimą dopinam na prąd wink
            Nie będę się przyznawać ile mam ledowych girland w różnych odsłonach (w mieszkaniu również), powiem tylko, że jestem psychofanką wink
            • daniela34 Re: Ten brak słońca jest nieludzki! 06.12.22, 18:03
              Ja w tym roku dokonywałam skomplikowanej operacji: kupiłam dużą girlandę, uznałam, że za duża, kupiłam mniejszą. Powiesiłam. Jeszcze mniejszą, zeszloroczną powiesimy u rodziców, bo tam się jedna przepaliła w zeszłym roku 😃 teraz liczę i wychodzi mi, że na oknie w salonie mam teraz girlandę, dwa komplety światełek, świecącą gwiazdę, dwa małe zestawy ledowe. W kuchni dwa komplety, gwiazda i światełka na choince z patyków. Nad drzwiami po jednym sznurze.
              #mamprobleminiezamierzamnicztymrobić 😁
              • panna.nasturcja Re: Ten brak słońca jest nieludzki! 06.12.22, 18:33
                Skąd masz tyle kontaktów? Ja w sobotę wieszałam i mi zabrakło.
                I co to jest girlanda w odróżnieniu od lampek?
                • daniela34 Re: Ten brak słońca jest nieludzki! 06.12.22, 18:50
                  panna.nasturcja napisała:

> Skąd masz tyle kontaktów? Ja w sobotę wieszałam i mi zabrakło.

Cześć jest na baterie, resztę podłączam do listwy sprytnie ukrytej za dużym aniołem

> I co to jest girlanda w odróżnieniu od lampek?

W zasadzie nawet nie tyle girlanda ile kurtyna: światełka rozprowadzone albo we wzór siatki albo tak jak kurtyna do drzwi, czyli masz poziomy sznur świateł i spadające z niego pionowo w dół sznury.
                  • panna.nasturcja Re: Ten brak słońca jest nieludzki! 06.12.22, 18:54
                    Znaczy potrzebuję dużego anioła? Bo listwę mam, ale mi brzydko wyglądała.

Aaa, to taką kurtynę bym chciała. Widziałam na zdjęciu swiatełka w kształcie gwiazdek i bardzo fajnie to wyglądało.
              • arthwen Re: Ten brak słońca jest nieludzki! 06.12.22, 18:44
                Ja na oknie akurat nie mam. Balkon mam obwieszony pod sufitem dookoła i na suficie (mąż odmówił współpracy i musiałam sama milion światełek przyklejać na drabinie pistoletem na gorąco!). Za to mam nad łóżkiem, na regałach poupinane, w pokoju młodego kilka, w łazience, chyba tylko w kuchni nie mam - tam mam normalne ledowe podświetlenie wink
              • jkl13 Re: Ten brak słońca jest nieludzki! 06.12.22, 19:16
                Daniela, bez zdjęcia się nie liczy! Poka girlandę!
                • daniela34 Re: Ten brak słońca jest nieludzki! 06.12.22, 20:10
                  No nie girlandę, już prostowałam. Kurtynę. Nie wiem, czy będzie widać. Zaraz zrobię zbliżenie na sznur
                  • daniela34 Re: Ten brak słońca jest nieludzki! 06.12.22, 20:13
                    Proszę, to jest kurtyna z takich gwiazdek
                    • panna.nasturcja Re: Ten brak słońca jest nieludzki! 06.12.22, 21:35
                      A skąd? Chcem taką.
                      • daniela34 Re: Ten brak słońca jest nieludzki! 06.12.22, 22:47
                        Z Lidla
                  • jkl13 Re: Ten brak słońca jest nieludzki! 07.12.22, 07:35
                    😍
                  • m_incubo Re: Ten brak słońca jest nieludzki! 07.12.22, 20:01
                    Mój borze, przytłoczyło mnie zdjęcie tego okna 😧
              • rosapulchra-0 Re: Ten brak słońca jest nieludzki! 06.12.22, 21:47
                Możesz pokazać tę choinkę z patyków, proszę?
                • daniela34 Re: Ten brak słońca jest nieludzki! 06.12.22, 22:51
                  Mogę. Masz w świetle górnym i przy włączonych swiatełkach
                  • boogiecat Re: Ten brak słońca jest nieludzki! 06.12.22, 23:02
                    Ja mam stojaca choinke z jasnego drewna, wesolo wyglada, troche jak zabawka.
                  • rosapulchra-0 Re: Ten brak słońca jest nieludzki! 06.12.22, 23:25
                    Zajefajny pomyysł! I miejsca w mieszkaniu nie zajmuje. Bardzo mi się podoba.
                    • daniela34 Re: Ten brak słońca jest nieludzki! 06.12.22, 23:31
                      I to jest bardzo proste, potrzeba tylko patyków i sznurka.
                  • dominika9933 Re: Ten brak słońca jest nieludzki! 07.12.22, 06:47
                    Fajna ta choinka, szczególnie jak jest ciemno i ma zapalone lampki. Przyjaciółka ma taką na drzwiach wejściowych, też super, szkoda, że mam białe drzwi, a nie ma wersji z zielonymi, czerwonymi ani granatowymi światełkami.
                  • jkl13 Re: Ten brak słońca jest nieludzki! 07.12.22, 07:38
                    O, mam podobną 👍
                    • daniela34 Re: Ten brak słońca jest nieludzki! 07.12.22, 08:13
                      🥰🥰
                    • rosapulchra-0 Re: Ten brak słońca jest nieludzki! 07.12.22, 10:11
                      Super choinka!
                  • primula.alpicola Re: Ten brak słońca jest nieludzki! 07.12.22, 09:38
                    Jakie to ładne!
                    • daniela34 Re: Ten brak słońca jest nieludzki! 07.12.22, 11:14
                      Dzięki. No i już widzisz, jakie mam sposoby na taką pogodę jak teraz smile Wieszam tzw.pierdółki i mi lepiej smile A choinka jest wieloletnia, próbowałam policzyć i wyszło mi, że zrobiliśmy ją w 2017 albo 2018 roku i ostała się do tej pory. U rodziców z kolei mamy fejkowe okno zmontowane z gałęzi, wisi na ścianie, na nim światełka i jakieś ozdoby.
                  • m_incubo Re: Ten brak słońca jest nieludzki! 07.12.22, 20:03
                    Bardzo ładna.
          • przeslicznawiolonczelistka Re: Ten brak słońca jest nieludzki! 06.12.22, 18:11
            Można. Można tak sobie po prostu żyć i cieszyć się ze świecidełek.
            • pitupitt Re: Ten brak słońca jest nieludzki! 06.12.22, 18:37
              Z bogiem są "świecie i roraty", a bez boga już tylko "świecidełka"? Ciemnogród ma się dobrze...
        • primula.alpicola Re: Ten brak słońca jest nieludzki! 06.12.22, 18:00
          przeslicznawiolonczelistka napisała:

Jest adwent, można pomodlić się przy świecach
          > czy na roratach.

O słońce? To pomoże?
          • jednoraz0w0 Re: Ten brak słońca jest nieludzki! 06.12.22, 18:01
            Powinno! Na ogół na koniec cyklu rotat dzień zaczyna się wydłużać, czyli działa
            • daniela34 Re: Ten brak słońca jest nieludzki! 06.12.22, 18:04
              A na Nowy Rok przybywa dnia na barani skok.
    • premeda Re: Ten brak słońca jest nieludzki! 06.12.22, 16:56
      W tym roku brak słońca mnie dobija, pomimo że lubię szarości, deszcz i mgły. Nie pamiętam kiedy słońce ostatni raz widziałam, to było tak dawno temu.
    • nenia1 Re: Ten brak słońca jest nieludzki! 06.12.22, 17:00
      Nie wiem, mnie chandra związana z pogodą, jeśli już, to dopada najwcześniej około marca, jak faktycznie przez kolejne miesiące było ciężko ołowiane niebo. A tak jakoś mnie nie rusza. Późną jesienią staram się gdzieś wyjechać na tydzień, dwa, wygrzać się w jesiennym słońcu. A potem działam, koncentruję się głównie na rozwijaniu/usprawnianiu firmy, bo zawsze są jakieś nowości wraz z nowym rokiem, teraz dodatkowo projektuję nowe urządzenie mieszkania, planuję też powoli święta i wyjazd sylwestrowy, a poza tym lubię zmienność i taka monochromatyczność na oknem też mi się podoba.
    • mamkaantka Re: Ten brak słońca jest nieludzki! 06.12.22, 17:03
      Może czas na urlop na poludniu Europy, może upałów już nie będzie ale słońce tak i ceny bardzo przyjazne.
      • primula.alpicola Re: Ten brak słońca jest nieludzki! 06.12.22, 17:14
        mamkaantka napisała:

> Może czas na urlop na poludniu Europy, może upałów już nie będzie ale sło
        > ńce tak i ceny bardzo przyjazn

O, byłoby cudnie.
        • boogiecat Re: Ten brak słońca jest nieludzki! 06.12.22, 17:37
          wytrzymaj do lutego; dobry rytm do przezycia to dawka slonca na koniec pazdziernika/poczatek listopada, a nastepnie poczatek lutego

chyba, ze ma sie czas i kase na wincyj
          • krwawy.lolo Re: Ten brak słońca jest nieludzki! 06.12.22, 17:44
            boogiecat napisała:

> wytrzymaj do lutego; dobry rytm do przezycia to dawka slonca na koniec pazdziernika/poczatek listopada

Miałem taką dawkę dwukrotnie, potwierdzam skuteczność.
            To był Egipski Półwysep Syjam i Tunezja, bo Wenecji we wrześniu nie liczę.

• taniarada [...] 06.12.22, 20:06
              Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
          • primula.alpicola Re: Ten brak słońca jest nieludzki! 06.12.22, 18:01
            boogiecat napisała:

> wytrzymaj do lutego; dobry rytm do przezycia to dawka slonca na koniec pazdzier
            > nika/poczatek listopada, a nastepnie poczatek lutego
            >
            > chyba, ze ma sie czas i kase na wincyj

Byłam w październiku w Bella Italia, a potem na południu Polski w listopadzie i było mnóstwo słońca, jak nie w listopadzie! A teraz kupasad
            • boogiecat Re: Ten brak słońca jest nieludzki! 06.12.22, 22:46
              To za wczesnie na marudzenie kiss

Moze masz midlelajfcrajzisa?🤔

A na serio to ja nie jestem wogole nastrojowo wymagajaca, wiec nie wiem jak sie poprawia i zawsze czytam z checia, a potem sobie troche wmawiam ze w zasadzie to powinnam miec o wiele xujowszy ten nastroj.
              • marta.graca Re: Ten brak słońca jest nieludzki! 07.12.22, 07:04
                Wcale nie za wcześnie smile żyjąc w Polsce można marudzić już na drugi dzień 😄
              • primula.alpicola Re: Ten brak słońca jest nieludzki! 07.12.22, 09:39
                Boogie, ale ja go mam co roku o tej porzebig_grin Przychodzi taki kwiecień, i krazis mija jak sen złotywink
    • krwawy.lolo Re: Ten brak słońca jest nieludzki! 06.12.22, 17:05
      Też jestem meteopatą. Na szczęście zabukowałem już słąko i ciepło w lutym. To mnie trzyma przy życiu. Buszuję po tubie i innych internatach w poszukiwaniach informacji.
      • primula.alpicola Re: Ten brak słońca jest nieludzki! 06.12.22, 17:15
        Dokąd tym razem, lolo?
        • krwawy.lolo Re: Ten brak słońca jest nieludzki! 06.12.22, 17:19
          Grenada
          • boogiecat Re: Ten brak słońca jest nieludzki! 06.12.22, 17:41
            bedziemy sasiadami! czy wiesz, ze miedzy wyspami mozna uprawiac avio-stop? balbys sie?
            • krwawy.lolo Re: Ten brak słońca jest nieludzki! 06.12.22, 17:48
              Sąsiadami? Znaczy Gwadelupa?
              O avio-stopie nie słyszałem. Znaczy jak? Wsiadasz do balonu i wystawiasz kciuk przelatującym aeroplanom?
              • krwawy.lolo Re: Ten brak słońca jest nieludzki! 06.12.22, 17:52
              • boogiecat Re: Ten brak słońca jest nieludzki! 06.12.22, 22:50
                Zagadujesz podejrzanego, niedomytego typa z wystajacym brzuchem, kombinujacego cos w silniku zdechlej awionetki i on cie bierze, a nastepnie wskazuje kolege na powrot.
                Tak to widze.

(St Martin)
                • krwawy.lolo Re: Ten brak słońca jest nieludzki! 07.12.22, 07:51
                  St. Martin, kul. Tylko o ile wiem, już nie wolno zaglądać startującym odrzutowcom w dupy. sad
          • primula.alpicola Re: Ten brak słońca jest nieludzki! 06.12.22, 18:03
            krwawy.lolo napisał:

> Grenada
            O, pieknie. Pokaż fotki, jak juz tam będziesz.
    • pyza-wedrowniczka Re: Ten brak słońca jest nieludzki! 06.12.22, 17:05
      Mam podobnie. Właściwie nie widzę słońca, bo rano tylko tyle, co wsiadam do auta, a z pracy wychodzę po zmroku. Przez to o 20.00 już chce mi się spać, bo przecież to już 4 godziny ciemności są...
      • krwawy.lolo Re: Ten brak słońca jest nieludzki! 06.12.22, 17:27
        Jak nie męczę homika, to wyjeżdżam przed szóstą, pracę kończę o szesnastej, jest już szaro, a w drodze robi się ciemno. Tylko się powiesić.
    • gama2003 Re: Ten brak słońca jest nieludzki! 06.12.22, 17:28
      Szczerze powiem, że robi się ze mnie nornica i wolę buro i chłodno niż upały i słońce walące po oczach.
      Zimę białą i estetyczną chętnie.
      Nie ma, trudno.

Upajam się robieniem nastroju, światełkami, świecami i ciepłymi tkaninami.
      Miałam mieć w chałupie elegancko i glamury a poszłam w otulanie przytulnością. Ciemnica do tego pasuje.

Współczuję wielbicielkom lata, ale teraz czas na chłodolubnych !
      • primula.alpicola Re: Ten brak słońca jest nieludzki! 06.12.22, 17:37
        Cieszcie się chwiląbig_grin
        A ja przeczekam w formie przetrwalnikowej.
    • woman_in_love Re: Ten brak słońca jest nieludzki! 06.12.22, 17:28
      Uspokój się. Jest pięknie i cudownie.

Gdy idę przez ten post-apokaliptyczny, jesienno-zimowy, brudny, szary, zimny świat i parzę na was, miłośniczki ciepła i światła, moja dusza której nie mam jest cała w skowronkach.

Gdy mijam was na ulicy, zgarbione, stłamszone, zmarznięte i nieszczęśliwe to rozkwitam, i z każdym krokiem czuję, że wysysam z was więcej i więcej i więcej sił i energii, zostawiając za sobą puste w środku i nijakie skorupy z macicami.

Alleluja!
      • krwawy.lolo Re: Ten brak słońca jest nieludzki! 06.12.22, 17:33
        Czyżbyś też była posiadaczką szarej kuciapy? Jakaś wspólnota dusz bije z Twojego oświadczenia.
      • primula.alpicola Re: Ten brak słońca jest nieludzki! 06.12.22, 17:38
        Na głowę Ci się jednakowoż rzuciłobig_grin
        • boogiecat Re: Ten brak słońca jest nieludzki! 06.12.22, 17:43
          serial ogladala pewnie tongue_out
        • woman_in_love Re: Ten brak słońca jest nieludzki! 06.12.22, 17:58
          To euforia, bo wysysam z was więcej niż potrafię przerobić.
          • primula.alpicola [...] 06.12.22, 18:03
            Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
            • woman_in_love Re: Ten brak słońca jest nieludzki! 06.12.22, 18:30
              co ci się stało?
              • primula.alpicola Re: Ten brak słońca jest nieludzki! 06.12.22, 18:37
                Jestem niedoświetlona!!! Mam szyszynkę i przysadkę w zaniku!
                • woman_in_love Re: Ten brak słońca jest nieludzki! 06.12.22, 19:21
                  ha!
      • przeslicznawiolonczelistka Re: Ten brak słońca jest nieludzki! 06.12.22, 18:13
        Też uwielbiam ten stan pogody. Jest super i martwię się, że tak szybko mija listopad, grudzień.. i znowu hałaśliwe, upalne lato.
      • m_incubo Re: Ten brak słońca jest nieludzki! 06.12.22, 19:42
        Ha! Ja tak mam w lipcu, gdy wasze doopy spływają potem!
        • woman_in_love Re: Ten brak słońca jest nieludzki! 06.12.22, 20:16
          nienawidze cie
          • m_incubo Re: Ten brak słońca jest nieludzki! 07.12.22, 20:06
            😘
        • kamin Re: Ten brak słońca jest nieludzki! 06.12.22, 21:11
          Ja też. Najlepszy na świecie jest czerwiec z megadługim dniem mnóstwem słońca.
          A przy rytualnych wątkach pt "nie śpię bo upał" ogarnia mnie błogość.
        • boogiecat Re: Ten brak słońca jest nieludzki! 06.12.22, 22:52
          🤣
          Przeciez wy tam nie wiecie czym som upaly🤷🏻‍♀️
    • extereso Re: Ten brak słońca jest nieludzki! 06.12.22, 17:40
      Wkręć się w saunę. Udowodnione naukowo.
      • extereso Re: Ten brak słońca jest nieludzki! 06.12.22, 17:41
        I jeszcze pisałaś, że mąż zestresowany. Minie jaki ręką odjął.
        • primula.alpicola Re: Ten brak słońca jest nieludzki! 06.12.22, 18:04
          Bywam w saunie, nie tak często jak Ty, ale zdarza się.
          Mąż do sauny na pewno nie pójdzie.
          • extereso Re: Ten brak słońca jest nieludzki! 06.12.22, 18:15
            To jeszcze raz zobacz słuchawki świetlne. Ja nie używam w tym roku, bo wystarczy popołudnie bez pracy i balansuję na granicy manii, ale pamiętam, że dobrze działały.
    • princy-mincy Re: Ten brak słońca jest nieludzki! 06.12.22, 17:41
      Mnie pomaga lampka antydepresyjna, olejki zapachowe i drobne przyjemności. Ale lampka najbardziej.
    • swiezynka77 Re: Ten brak słońca jest nieludzki! 06.12.22, 17:45
      Jeszcze 4-5 miesięcy. i tak co roku aż do końca naszych dni.
      • primula.alpicola Re: Ten brak słońca jest nieludzki! 06.12.22, 18:05
        swiezynka77 napisał:

> Jeszcze 4-5 miesięcy. i tak co roku aż do końca naszych dni.
        >

Dzieki, właśnie mi przypomniałaś, że życie szybko mija i marudzenie jest bez sensu. Carpe diem.
        Kanceluję ten wątek.
    • jednoraz0w0 Re: Ten brak słońca jest nieludzki! 06.12.22, 17:50
      Choinkę ubierz?
      • primula.alpicola Re: Ten brak słońca jest nieludzki! 06.12.22, 18:06
        O nie, nie znoszę tego. Upiekę chleb oraz ciasto bananowe, bo akurat mam 3 banany zbyt dojrzałe do zjedzenia.
        • jednoraz0w0 Re: Ten brak słońca jest nieludzki! 06.12.22, 19:07
          No to wpakuj światełka do dużego słoika, nawet rozplątywać nie musisz, rozplątywanie najgorsze.
    • arthwen Re: Ten brak słońca jest nieludzki! 06.12.22, 17:55
      Polub wink
      Mi nie przeszkadza w zasadzie - lubię mgły i taki mglisty klimacik. I wolę tysiąc razy niż upały, albo śniegową breję.
      • nuta15 Re: Ten brak słońca jest nieludzki! 06.12.22, 18:14
        Nie znoszę takiej jesiennej szarugi sad Kilka dni temu zmieniłam poszewki na poduszkach na żółte i od razu w pokoju zrobiło się przyjemniej, słoneczniej. Na pewno jasne, żywe i optymistyczne kolory i dużo światła poprawiają mi nastrój .
      • primula.alpicola Re: Ten brak słońca jest nieludzki! 06.12.22, 18:19
        Eee, już raczej nie polubię. Tyle mojego, że sobie rytualnie pomarudzę co roku.
      • piataziuta Re: Ten brak słońca jest nieludzki! 06.12.22, 18:30
        >Polub

🤣
      • m_incubo Re: Ten brak słońca jest nieludzki! 06.12.22, 19:40
        To nie jest kwestia lubienia i grymasów, tylko prawdziwego złego samopoczucia i spadku nastroju.
        Ty polub upały 35 stopni, ja takie uwielbiam.
        • arthwen Re: Ten brak słońca jest nieludzki! 06.12.22, 21:28
          A ja uwiebiam moją klimę w takie upały tongue_out
          • piataziuta Re: Ten brak słońca jest nieludzki! 07.12.22, 09:46
            kurde, jeszcze (prawie jak) wczoraj, ledwo się ruszałam w kuchni z gorąca, a do grzanek zamiast piekarnika zaczęłam używać patelni - żeby nie dogrzewać pomieszczenia 🤔

nie wiem co wolę
            • kira02 Re: Ten brak słońca jest nieludzki! 10.12.22, 06:42
              Polecam toster 😊
        • milva24 Re: Ten brak słońca jest nieludzki! 07.12.22, 13:03
          Ja lubię i szarugi i upały. Nie cierpię przedwiośnia za to.
    • berdebul Re: Ten brak słońca jest nieludzki! 06.12.22, 18:16
      Lampa. Inna jakość życia.