Dodaj do ulubionych

Stomatolodzy - czego używają?

07.12.22, 07:09
Chodzi o szczoteczki i pasty do zębów.
Może są tutaj i szczerze napiszą?
Bo w gabinetach, wiadomo: polecają Oral B lub Blend-a-med - w zależności od tego kto im zapłacił.
Obserwuj wątek
    • jak_zwykle_wszystko_zajete Re: Stomatolodzy - czego używają? 07.12.22, 08:51
      Moja używa Elgydium albo Curaprox
    • szmytka1 Re: Stomatolodzy - czego używają? 07.12.22, 08:57
      Moja elmex poleca
      • cisco1800 Re: Stomatolodzy - czego używają? 07.12.22, 09:09
        A dentystka mojego dziecka z kolei Elmexu nie poleca. Coś ze składem jej nie pasowało
      • 1matka-polka Re: Stomatolodzy - czego używają? 07.12.22, 17:49
        Zmienili sklad elmexu jakis czas temu, teraz jest do doopy, a nie do zebow🤷‍♀️
    • spirit_of_africa Re: Stomatolodzy - czego używają? 07.12.22, 09:00
      Mój kuzyn dentysta używa Elmex i Elgydium. „Trick” który mi sprzedał to używanie przez 2tyg w miesiącu Eludrilu zamiast zwykłego płynu do płukania- podobno utrudnia to tworzenie się płytki nazębnej.
      • marcelinasok1 Re: Stomatolodzy - czego używają? 07.12.22, 09:04
        Eludril zostawia nalot na zębach🤭
        • spirit_of_africa Re: Stomatolodzy - czego używają? 07.12.22, 10:24
          Jak płyn odkażający może zostawiać nalot?
          • joyce_byers Re: Stomatolodzy - czego używają? 07.12.22, 10:34
            Barwnik. Płyn jest czerwony. Stosowanie dłuższe niż 5 dniowe przebrawia zęby.
            • lella_two Re: Stomatolodzy - czego używają? 07.12.22, 10:45
              I nie jest to zadna tajemnica, mnie poinformowano w aptece, gdy kupowałam.
            • mid.week Re: Stomatolodzy - czego używają? 09.12.22, 00:05
              joyce_byers napisał(a):

> Barwnik. Płyn jest czerwony. Stosowanie dłuższe niż 5 dniowe przebrawia zęby.

Czyli nie zapobiega tworzeniu sie plytki tylko ja maskuje kolorem! Tak czy owak działa smile
    • palacinka2020 Re: Stomatolodzy - czego używają? 07.12.22, 09:04
      Oral B i Blendamed zanleża do tego samego producenta.
    • beznickova Re: Stomatolodzy - czego używają? 07.12.22, 10:39

> Bo w gabinetach, wiadomo: polecają Oral B lub Blend-a-med - w zależności od teg
      > o kto im zapłacił.

Mam widać wyjątkowo nieprzekupną dentystkę, bo zawsze mówiła, że w sumie jeden wuj, byle miała fluor wink Ewentualnie można raz na tydzień użyć żelu/pasty z podwyższoną zawartością w/w, ale też są z różnych firm. I że przy szczotkowaniu ważniejsza od szczoteczki jest technika.
    • gryzelda71 Re: Stomatolodzy - czego używają? 07.12.22, 10:44
      Pasta jakakolwiek. Podstawą to prawidłowe czyszczenie. Irygator i nic dentystyczne obok szczoteczki do zębów.
      • marcelinasok1 Re: Stomatolodzy - czego używają? 08.12.22, 08:06
        Oczywiście ,soniczna szczota,irygator!,nici,wyciorki.
    • 1papryczka.chili Re: Stomatolodzy - czego używają? 07.12.22, 11:12
      Firma nie ma aż takiego znaczenia, ale potrzeby konkretnej osoby, tzn czy są problemy z nadwrażliwoscią, krwawiącymi dziąsłami, płytką itp. My mamy w gabinecie produkty Elgydium, ja używam na zmianę przeciwpróchniczą, przeciw płytce, wybielającą. Do tego obowiązkowo nitkowanie i jakikolwiek płyn do płukania.
    • imponderabilia22 Re: Stomatolodzy - czego używają? 07.12.22, 12:34
      deszczowy.nick napisała:

> Chodzi o szczoteczki i pasty do zębów.
      > Może są tutaj i szczerze napiszą?
      > Bo w gabinetach, wiadomo: polecają Oral B lub Blend-a-med - w zależności od teg
      > o kto im zapłacił.

Polecam Biorepair.
    • 1matka-polka Re: Stomatolodzy - czego używają? 07.12.22, 17:47
      Szczoteczki Curaprox, pasta Apa care.
      • memphis90 Re: Stomatolodzy - czego używają? 08.12.22, 18:10
        Swoją droga muszę powiedzieć, ze kiedyś miałam szczoteczki curaprox, przywiezione jako absolutna nowość i cudo wprost z jakiegoś dużego kongresu stomatologicznego - i w życiu nie miałam takiego wrażenia niedoczyszczonych zębów… Niby ze mięciutkie, ze należy trzymać jak pióro, ruchy koliste (?) i costam jeszcze było w instruktażu, a i tak miałam wszędzie niedomyty osad. Fujka. Wywaliłam i już nie wróciłam do nich.
        • 1matka-polka Re: Stomatolodzy - czego używają? 08.12.22, 20:15
          Nie umiesz myc zebow. 🤷‍♀️
    • 1matka-polka Re: Stomatolodzy - czego używają? 07.12.22, 17:50
      A nici - oral b pro expert.
    • panna.nasturcja Re: Stomatolodzy - czego używają? 07.12.22, 18:00
      Curaprox. I to polecają.
    • afro.ninja Re: Stomatolodzy - czego używają? 07.12.22, 20:59
      Pasty o nazwie Gum i od tej pory uzywam tylko tych produktów. Zresztą nie mnie polecono, ale kupilam na próbę, świetne pasty i plyny do zębów.
    • mayaalex Re: Stomatolodzy - czego używają? 08.12.22, 08:31
      Kiedys zazwyczaj polecali elmex ale zostal jakis czas temu wykupiony przez jakis duzy koncern i podobno zepsul sie troche.
      Szczoteczki curaprox.
      • 1matka-polka Re: Stomatolodzy - czego używają? 08.12.22, 10:17
        Przez colgate.
    • beata.1968 Re: Stomatolodzy - czego używają? 08.12.22, 15:18
      Moja dentystka poleciła mi szczoteczki curaprox ultra miękkie i pastę Biorepair . Każe mi też nitkować zęby obowiązkowo. Z tym mam problem bo wkładanie nici do ust powoduje u mnie odruch wymiotny , podobnie jak znalezienie włosa w jedzeniu.
      • kira02 Re: Stomatolodzy - czego używają? 09.12.22, 00:02
        Curaprox produkuje "wyciory" do przestrzeni między zebami. Takie miękkie mini szczoteczki. Polecam.
    • memphis90 Re: Stomatolodzy - czego używają? 08.12.22, 18:05
      Mnie zapłacono za to, żebym pytającym w internecie pisała, ze aquafresh.
    • gaskama Re: Stomatolodzy - czego używają? 08.12.22, 18:21
      polecam od 0:33
      www.youtube.com/watch?v=1IJC0qFozVg
    • beata_anuszewska11.2022 Re: Stomatolodzy - czego używają? 08.12.22, 19:22
      Pasta dowolna. Najchętniej zmieniana co jakiś czas. I obowiązkowo nitka do czyszczenia przestrzeni między
      zębowych. Szczoteczki elektryczne - wygodne, ale mogą być każde inne byle zęby były prawidłowo szczotkowane .

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka