Dodaj do ulubionych

Ruski szpieg w komisji smoleńskiej

07.12.22, 22:52
wyborcza.pl/7,75398,29237386,tvn-24-rosyjski-szpieg-w-komisji-macierewicza.html
Nie śmieszą mnie już żarty z pisu i ich decydentów. Ogarnia mnie tylko zgroza.Coraz większa.
Obserwuj wątek
    • woman_in_love Re: Ruski szpieg w komisji smoleńskiej 07.12.22, 23:26
      tak naprawdę to uważam ze za zamachem stoi antoni, dlatego nie poleciał tam wtedy, a pojechał pociągiem

chociaz to pierwotnie mial byc sabotaz, by osmieszyc polska delegacje, ale poszlo za daleko
      • princesswhitewolf Re: Ruski szpieg w komisji smoleńskiej 08.12.22, 13:32
        Po tym jak wydal liste agentow juz nic a nic by mnie nie zdziwilo. A juz jak otrzymywal order od Dudy to stwierdzilam ze w Polsce chyba jest frupa, wyborcy PIS ktorzy logicznie nie potrafia myslec. Cyrk
    • areyoubetter Re: Ruski szpieg w komisji smoleńskiej 07.12.22, 23:40
      Wszystkie elementy układanki pasują. Trzeba być ślepym,, żeby tego nie widzieć.
    • asfiksja Re: Ruski szpieg w komisji smoleńskiej 08.12.22, 07:41
      Ale warto tu zobaczyć szklankę do połowy pełną. Mimo intensywnej działalności agenturalnej NIE UDAŁO im się - w ich idealnym świecie w momencie inwazji na Kijów Polska miała najechać Lwówbig_grin
      PIS - mimo wieloletniego urabiania i ku ich rozczarowaniu - ostatecznie nie stanął po stronie Rosji. A było takie realne ryzyko, byli mocno zinfiltrowani i oprócz tego jest tam sporo po prostu idiotów.
      • woman_in_love Re: Ruski szpieg w komisji smoleńskiej 08.12.22, 07:44
        PIS - mimo wieloletniego urabiania i ku ich rozczarowaniu - ostatecznie nie stanął po stronie Rosji

Zapewne USA o tym wiedziało i zawczasu zagroziło konsekwencjami Naczelnikowi i ochraniającym go GROM-owcom.
      • bene_gesserit Re: Ruski szpieg w komisji smoleńskiej 13.12.22, 07:16
        ..."byli"?
    • chicarica Re: Ruski szpieg w komisji smoleńskiej 08.12.22, 07:52
      Jak się wcześniej mówiło o tym że sam Macierewicz to ruski szpieg i że Polska przesycona jest ruskim szpiegostwem i trollingiem, to patrzono na człowieka jak na kosmitę.
      • wapaha Re: Ruski szpieg w komisji smoleńskiej 08.12.22, 08:12
        chicarica napisała:

> Jak się wcześniej mówiło o tym że sam Macierewicz to ruski szpieg i że Polska p
        > rzesycona jest ruskim szpiegostwem i trollingiem, to patrzono na człowieka jak
        > na kosmitę.
        >

może nie jak kosmitę, ale nikt nie chciał w to wierzyć- wydawało się to nieprawdopodobne, mimo że od dekad/y powstawały artykuły ( i szybko gasły) na ten temat

identycznie z forum- mamy tu ruskie trolle- które uakatywniły się w pandemii, dostawały cięgi, jątrzyły, próbowały skłócać forum..
        • skumbrie Re: Ruski szpieg w komisji smoleńskiej 08.12.22, 10:40
          identycznie z forum- mamy tu ruskie trolle- które uakatywniły się w pandemii, dostawały cięgi, jątrzyły, próbowały skłócać forum..

Tak, tak, dalej przekonujcie siebie, że to była pandemia, a nie przekręt big_grin
          • wapaha Re: Ruski szpieg w komisji smoleńskiej 08.12.22, 13:25
            witamy number one !
          • princesswhitewolf Re: Ruski szpieg w komisji smoleńskiej 08.12.22, 13:33
            >Tak, tak, dalej przekonujcie siebie, że to była pandemia, a nie przekręt big_grin

🤦‍♂️ Dostajesz od wierszowki czy ogolnie za dmzialnosc na danym forum
          • gaskama Re: Ruski szpieg w komisji smoleńskiej 09.12.22, 19:15
            Nie, no weź ... a już miałam wrażenie, że jednak nie jesteś idiotką.
      • lauren6 Re: Ruski szpieg w komisji smoleńskiej 08.12.22, 08:24
        Ja jedynie mam wątpliwości czy Jaro na tyle stracił kontakt z bazą i bez refleksji łyka co mu podpowiedzą agenci z jego otoczenia, czy sam jest ruskim agentem.

Co do reszty wierchuszki wątpliwości już dawno nie mam.
        • wapaha Re: Ruski szpieg w komisji smoleńskiej 08.12.22, 08:25
          lauren6 napisała:

> Ja jedynie mam wątpliwości czy Jaro na tyle stracił kontakt z bazą i bez reflek
          > sji łyka co mu podpowiedzą agenci z jego otoczenia, czy sam jest ruskim agentem

też się nad tym zastanawiam
          > .
          >
          > Co do reszty wierchuszki wątpliwości już dawno nie mam.

like it

uncertain
        • chicarica Re: Ruski szpieg w komisji smoleńskiej 08.12.22, 08:39
          Kiedyś miałam wątpliwości, czy Maciora jest niesamowicie inteligentnym ruskim agentem strugającym wariata bo to mu ułatwia wykonywanie obowiązków wobec matuszki Rassiji, czy też faktycznym wariatem którego chorobę psychiczną wykorzystały ruskie do zwerbowania go jako niezbyt świadomego agenta.

Obecnie jestem w 100% przekonana co do pierwszej wersji.

Jeśli chodzi o prezesa wszystkich prezesów, to z kolei wydaje mi się że Maciora trzyma na niego haki które rozłożyłyby na cztery łopatki jego karierę polityczną, więc prezes stosunkowo świadomie wykonuje plan Maciory. Do tego dla prezesa tak naprawdę wygodniej jest dążyć do zostania watażką satelickiego państewka a la Kazachstan, niż cywilizowanym przywódcą wybranym w demokratycznych wyborach w państwie europejskim. On tych europejskich nowoczesności nie rozumie i nie chce, kulturowo jest mu bliżej na wschód, więc nie jest mu to aż tak nie na rękę jak mogłoby się wydawać. Teraz się trochę zesrał w związku z Ukrainą, bo jednak ruskie czołgi na ulicach to nie taka fajna perspektywa, ale zostać jakimś takim królikiem państewka kazachstanopodobnego byłoby mu w sumie na rękę.
          • wapaha Re: Ruski szpieg w komisji smoleńskiej 08.12.22, 08:55
            zgadzam się z tobą
            • asfiksja Re: Ruski szpieg w komisji smoleńskiej 08.12.22, 16:11
              Niby argumentujecie bardzo rzeczowo, fakty też to potwierdzają. Ale w moim świromierzu przy Macierewicza kończy się skala, nic na to nie poradzę. Oby niedługo zbadali to niezależni biegli psychiatrzy w uczciwym procesie.
              • asfiksja Re: Ruski szpieg w komisji smoleńskiej 09.12.22, 09:20
                Jeszcze właśnie dzisiaj przeczytałam, że Sikorski wyraża się o Macierewiczu tak: "Ja od razu wyraziłem przekonanie, że to ja, jako szef MON, ponoszę odpowiedzialność za to, że niesterowalny wariat zajmuje się naszym kontrwywiadem i wywiadem, w momencie gdy idziemy na wojnę w Afganistanie, w której te służby mają znaczenie kluczowe".
                Uważam, że w polityce bardzo słabo można realizować zdolności aktorskie. Za duży stres, za dużo improwizacji.
                Dlatego dużo bardziej ucieszyłby mnie proces Kaczyńskiego czy Kamińskiego niż Macierewicza. Oni wariatami nie są.
          • djhenne Re: Ruski szpieg w komisji smoleńskiej 09.12.22, 21:14
            chicarica napisała:

> Kiedyś miałam wątpliwości, czy Maciora jest niesamowicie inteligentnym ruskim a
            > gentem strugającym wariata bo to mu ułatwia wykonywanie obowiązków wobec matusz
            > ki Rassiji, czy też faktycznym wariatem którego chorobę psychiczną wykorzystały
            > ruskie do zwerbowania go jako niezbyt świadomego agenta.
            >
            > Obecnie jestem w 100% przekonana co do pierwszej wersji.
            >
            >
            No weź, on ma szaleństwo w oczach. Jest na 100% rąbnięty.
        • gdanskamarylka Re: Ruski szpieg w komisji smoleńskiej 08.12.22, 09:25
          lauren6 napisała:

> Ja jedynie mam wątpliwości czy Jaro na tyle stracił kontakt z bazą i bez reflek
          > sji łyka co mu podpowiedzą agenci z jego otoczenia, czy sam jest ruskim agentem

Ja nie mam, niestety.
        • gaskama Re: Ruski szpieg w komisji smoleńskiej 09.12.22, 19:16
          Jarosław??? Bez przesady. On za leniwy na bycie agentem.
          • bene_gesserit Re: Ruski szpieg w komisji smoleńskiej 13.12.22, 07:19
            Ależ w niedawno minionych czasach bycie agentem wiele ułatwiało.
      • triss_merigold6 Re: Ruski szpieg w komisji smoleńskiej 08.12.22, 10:34
        Agent wpływu. Żaden news, wiedziałam o tym od początku lat 90-tych, konkretnie od działań Macierewicz i jego ludzi w rządzie Olszewskiego i prób dobrania się do akt osobowych w archiwach wojskowych.
      • jednoraz0w0 Re: Ruski szpieg w komisji smoleńskiej 08.12.22, 13:25
        Ja się tak naiwnie zapytam, a czy my nie mamy żadnych służb które Antuanowi mogłyby jakiś makrodosing czy tę całą wodę spod konwalii w herbatce zaserwować?
      • lodomeria Re: Ruski szpieg w komisji smoleńskiej 08.12.22, 20:43
        Ja to jeszcze pamiętam, że pierwsze, co on zrobił jako minister obrony narodowej, to nakazał włamanie do budynków NATO. A potem jeszcze opublikował w internecie nazwiska z adresami domowymi naszego wywiadu i kontrywywiadu.
        I co? I nic...
        • niemcyy Re: Ruski szpieg w komisji smoleńskiej 09.12.22, 17:52
          Ale chyba NATO ma pojęcie, co się tu odstawia, i dla własnego dobra odcięło Polskę od dostępu do pewnych kluczowych informacji, które mają normalniejsze państwa czlonkowskie? Czy nie?
          • lodomeria Re: Ruski szpieg w komisji smoleńskiej 13.12.22, 05:51
            No i? Polakom nadal to nie przeszkadza ani nie daje do myslenia i wybierają tych ludzi do parlamentu (i wszędzie indziej).
    • aga.doris Re: Ruski szpieg w komisji smoleńskiej 08.12.22, 08:02
      Chodzi o komisję likwidacyjną WSI, a nie smoleńską.
      • iwoniaw Re: Ruski szpieg w komisji smoleńskiej 08.12.22, 08:08
        aga.doris napisała:

> Chodzi o komisję likwidacyjną WSI, a nie smoleńską.

No i popatrz, jak pięknie rozkręcanie imby "zamach zamach" z okazji wypadku lotniczego tę kwestię przykryło - kto z konsumentów przekaziorów pamięta o tamtej komisji albo zastanawia się nad jej znaczeniem? To, że Macierewicz rozpirzył polski kontrwywiad nie było tajemnicą, ale kogo to obchodzi(ło), nieprawdaż.
        • aga.doris Re: Ruski szpieg w komisji smoleńskiej 08.12.22, 09:28
          Dokładnie tak, choć dziwi mnie trochę, że ematka linkuje artykuł gdzie w pierwszym zdaniu jest napisane, że chodzi o komisję likwidacyjną WSI i myli ją z komisją smoleńska, a reszta to łyka. Czyli co, ematki nie rozumieją co czytają? A ja myślałam, że tylko suweren...wink
          • iwoniaw Re: Ruski szpieg w komisji smoleńskiej 08.12.22, 10:05
            aga.doris napisała:

> Dokładnie tak, choć dziwi mnie trochę, że ematka linkuje artykuł gdzie w pierws
            > zym zdaniu jest napisane, że chodzi o komisję likwidacyjną WSI i myli ją z komi
            > sją smoleńska, a reszta to łyka. Czyli co, ematki nie rozumieją co czytają? A j
            > a myślałam, że tylko suweren...wink

Obstawiam, że rozumie co czyta max jakieś 20% populacji, niezaleznie od sympatii politycznych i bycia ematką, taka smutna prawda.
          • wapaha Re: Ruski szpieg w komisji smoleńskiej 08.12.22, 10:10
            aga.doris napisała:

> Dokładnie tak, choć dziwi mnie trochę, że ematka linkuje artykuł gdzie w pierws
            > zym zdaniu jest napisane, że chodzi o komisję likwidacyjną WSI i myli ją z komi
            > sją smoleńska, a reszta to łyka. Czyli co, ematki nie rozumieją co czytają? A j
            > a myślałam, że tylko suweren...wink

rozumieją rozumieją - komentują artykuł a nie tytuł wątku
          • dramatika Re: Ruski szpieg w komisji smoleńskiej 08.12.22, 10:33
            aga.doris napisała:

> ematka linkuje artykuł gdzie w pierws
            > sją smoleńska, a reszta to łyka.

big_grin
        • chicarica Re: Ruski szpieg w komisji smoleńskiej 08.12.22, 09:59
          Byli tacy których obchodziło, ale nikt ich nie chciał słuchać, a pisia mać wrzeszczała że Macierewicz "oczyścił" Polskę.
          Wg mnie typ powinien zostać stracony na szafocie za zdradę. Sorry ale jest wojna a na wojnie zdrajców się likwiduje.
      • aga.doris Re: Ruski szpieg w komisji smoleńskiej 08.12.22, 08:09
        Gdyby chodziło o komisję smoleńską to pół biedy - parówki, puszki i inne bzdety, ale komisja WSI to waga ciężka - tajne dane dotyczące naszego wywiadu wojskowego.
        • triss_merigold6 Re: Ruski szpieg w komisji smoleńskiej 08.12.22, 10:38
          Już nie tajne. Raport był z poważnymi błędami merytorycznymi i taki poszedł do internetow, rosyjski think tank związany z FSB go pięknie przetłumaczył i przy okazji poprawiono błędy (stanowiska, zaszeregowania, pobyty na placówkach, szkolenia, stopnie, zadania, podleglosci służbowe etc.).
    • wapaha Re: Ruski szpieg w komisji smoleńskiej 08.12.22, 08:06
      ekhm

#niedziwinic

uncertain
    • gdanskamarylka Re: Ruski szpieg w komisji smoleńskiej 08.12.22, 09:21
      Niestety. Tu nie ma zaskoczeń, jest tylko przerażenie.
      • taniarada Re: Ruski szpieg w komisji smoleńskiej 08.12.22, 10:43
        Czy ja wiem .Być może to kolejna próba wyeliminowania Macierewicza .Hitler też miał w otoczeniu paru szpiegów rosyjskich i jest to tylko stwierdzenie .To służby mają sprowadzać .Nie pierwszy raz taki przypadek .
    • sanciasancia Re: Ruski szpieg w komisji smoleńskiej 08.12.22, 10:58
      Mnie tylko interesuje, jakie haki ma Macierewicz na Kaczyńskiego i resztę. Bo po tym artykule właśnie przestałam wierzyć, że to haki obyczajowe.
      • alicia033 Re: Ruski szpieg w komisji smoleńskiej 08.12.22, 12:51
        sanciasancia napisała:

> Mnie tylko interesuje, jakie haki ma Macierewicz na Kaczyńskiego i resztę.

Nie ma takich haków, które by piss-prezesowi zaszkodziły w oczach wyznawców, więc antek-policmajster ma żadne haki
      • jasnoklarowna Re: Ruski szpieg w komisji smoleńskiej 08.12.22, 15:17
        Afera Fozz-owska w pierwszej kolejności. Sąd już nie zbadać bo się przedawniła. A jak była szansa na wyjaśnienie, to przewodniczący składu dostał awans o ile dobrze pamiętam i nie zdążyli z nowym postępowaniem.

Możemy się tylko domyślać co tam bracia nawywijali.
        Bo że nabyli zdjęcia Marylin to nikogo już nie szokuje.
      • asfiksja Re: Ruski szpieg w komisji smoleńskiej 08.12.22, 16:12
        >jakie haki ma Macierewicz na Kaczyńskiego i resztę
        Jak nie wiadomo, o co chodzi - chodzi o pieniądze.
        • jednoraz0w0 Re: Ruski szpieg w komisji smoleńskiej 08.12.22, 18:47
          myślisz? pieniądze rzecz nabyta i zawsze może się okazać, że ktoś ma więcej pieniędzy.
    • niemcyy Re: Ruski szpieg w komisji smoleńskiej 08.12.22, 11:30
      I kto poniesie konsekwencje tego? Nikt?
    • gulcia77 Re: Ruski szpieg w komisji smoleńskiej 08.12.22, 13:15
      Ale to nie jest wiedza tajemna. Rozwalenie WSI służyło przede wszystkim Rosji. To wiedział każdy, kto chciał wiedzieć za pierwszych rządów PiS.
      • po_godzinach_11 Re: Ruski szpieg w komisji smoleńskiej 08.12.22, 13:27
        gulcia77 napisała:

> Ale to nie jest wiedza tajemna. Rozwalenie WSI służyło przede wszystkim Rosji.
        > To wiedział każdy, kto chciał wiedzieć za pierwszych rządów PiS.
        >

No właśnie. A wcześniej tzw. Lista Macierewicza
    • trampki_w_kwiatki Re: Ruski szpieg w komisji smoleńskiej 09.12.22, 07:33
      Ja nie rozumiem, od dobrych 30 lat Macierewicz zachowuje się jak ruski agent, wszystkie jego działania mają znamiona działań ruskiego agenta, rozpieprza wszystko co związane z zapewnieniem obrony a także wywołuje destabilizację wewnętrzną.
      Jeśli ktoś ma jakiekolwiek wątpliwości kim jest, kto nim kieruje oraz czemu służy jego działalność to podziwiam. Ja nie mam wątpliwości. On nie jest po prostu świrem.
    • demodee Re: Ruski szpieg w komisji smoleńskiej 09.12.22, 10:19
      Ematki skupiły się na Maciarewiczu, a ten szpieg unosi się, można powiedzieć, ponad podziałami.

Tomasz L. pracował oczywiście dla Maciarewicza, ale potem znalazł zatrudnienie w UM st. Wwy na stanowisku archiwisty.

Dla mnie istotne jest, kiedy Tomasz L. przeszedł na stronę wroga (czy jak pracował u Maciarewicza to już był szpiegiem, czy został nim dopiero jako archiwista) i kiedy służby się o tym dowiedziały. Bo jeśli od samego początku wiedziały, że to szpieg, to bardzo źle (albo dobrze, bo to może była taka gra operacyjna?).

A może Ruscy go zwerbowali dopiero wtedy, gdy miał nieograniczony dostęp do danych mieszkańców Wwy? (Archiwiści mało zarabiają).
      • asfiksja Re: Ruski szpieg w komisji smoleńskiej 09.12.22, 12:49
        "Ponad podziałami" to może nie - bo jednak wszystko to się kręci wokół PIS. Ale faktycznie wątek Mariusza Kamińskiego jest nader ciekawy, moim zdaniem docelowo ciekawszy niż Macierewicza.
        • demodee Re: Ruski szpieg w komisji smoleńskiej 09.12.22, 17:41
          > bo jednak wszystko to się kręci wokół PIS.

Ale w Wwie od kilkunastu lat rządzi akurat PO...
          • iwoniaw Re: Ruski szpieg w komisji smoleńskiej 09.12.22, 17:45
            demodee napisała:

> > bo jednak wszystko to się kręci wokół PIS.
            >
            > Ale w Wwie od kilkunastu lat rządzi akurat PO...

I sugerujesz, że tak jak PiS w sobie podleglych instytucjach i firmach PO w Warszawie wymieniła wszystkich pracowników w miejskich urzędach i spółkach od sprzątaczki i ciecia po dyrektora depatramentu, czy jednak na jakichś stanowiskach pozostali ludzie, którzy tam pracowali od lat albo przyjmowano nowych bez kryterium przynależności partyjnej?
            • demodee Re: Ruski szpieg w komisji smoleńskiej 09.12.22, 18:00
              Nie mam pojęcia, ile osób wymieniło PO, jak doszło w Wwie do władzy.

Ważne jest, że archiwista był ruskim szpionem. Może szpiegował już, jak zaczynał pracować w archwum, a może ruscy zwerbowali go późnej.
              • mdro Re: Ruski szpieg w komisji smoleńskiej 09.12.22, 19:11
                A wiesz, kiedy ów L. zaczął pracować w warszawskim ratuszu? I gdzie (i pod kim) pracował wcześniej? Twierdzisz, że wtedy był kryształowy?
                • demodee Re: Ruski szpieg w komisji smoleńskiej 09.12.22, 19:14
                  Nie wiem.

To w sumie nie jest istotne, kiedy zaczął pracować, tylko kiedy zaczął szpiegować.
                  • mdro Re: Ruski szpieg w komisji smoleńskiej 09.12.22, 20:53
                    Ojoj, nie wiesz? Biedactwo...
                    Więc twierdzisz, że zaczął szpiegować dopiero po kontakcie z Macierewiczem? big_grin
                    • demodee Re: Ruski szpieg w komisji smoleńskiej 10.12.22, 08:49
                      > Więc twierdzisz, że zaczął szpiegować dopiero po kontakcie z Macierewiczem?

Nic nie twierdzę, bo nie pracuję w służbach. Jedynie przypuszczam.

A może zaczął szpiegować dopiero po kontakcie z Rafałem Trzaskowskim?
          • asfiksja Re: Ruski szpieg w komisji smoleńskiej 09.12.22, 18:18
            Ten wątek (pracy Tomasza L. w samorządzie warszawskim) PIS próbował eksplorować z opcją nagłośnienia. Jakoś do nagłośnienia nie doszło. Przypadek?wink
            Za to zdecydowano się zrobić megaszopkę medialną z komisją brzozowo-parówkową.
            • demodee Re: Ruski szpieg w komisji smoleńskiej 09.12.22, 19:07
              > Jakoś do nagłośnienia nie doszło. Przypadek?wink

A jednak tak nagłośnił, że nawet do mnie doleciało. Przypadek?
              • mdro Re: Ruski szpieg w komisji smoleńskiej 09.12.22, 19:11
                Jak zwykle nic nie zrozumiałaś. Jak tam przenoszenie nagrobków z Powązek do muzeum?
                • demodee Re: Ruski szpieg w komisji smoleńskiej 09.12.22, 19:15
                  > Jak zwykle nic nie zrozumiałaś.

A Ty, mdro, co zrozumiałaś z całej tej afery szpiegowskiej?
                  • mdro Re: Ruski szpieg w komisji smoleńskiej 09.12.22, 20:52
                    Tyle, ile trzeba.
      • woman_in_love Re: Ruski szpieg w komisji smoleńskiej 13.12.22, 08:14
        jak to ponad podziałami?
        przecież zatrudnił go tam Lech K., gdy był prezydentem Warszawy
        przypadek? nie sądzę

więc to nie jest żaden szpieg "ponad podziałami"
    • anorektycznazdzira Re: Ruski szpieg w komisji smoleńskiej 09.12.22, 20:21
      coś jeszcze komuś trzeba?
    • asfiksja Re: Ruski szpieg w komisji smoleńskiej 11.12.22, 13:11
      A jeszcze dla osób, które wyraziły bulwers, że autorka wątku się pomyliła z tytułem komisji, bo przecież to całkowicie bez związku. Otóż jestem tego samego zdania, co Wielowieyska, że związek jest i mózg ma prawo sobie zrobić taki skrót myślowy.
      Zacytuję, bo nie wszyscy mają wykupione:
      "Warto zauważyć, że w interesie Rosjan było głoszenie bzdur o zamachu smoleńskim i wybuchach w samolocie. Nasi sojusznicy w NATO i UE dobrze wiedzą, że zamachu nie było, mają wystarczający dostęp do informacji wywiadowczych, aby nie mieć wątpliwości. Oskarżenia na wyrost bez żadnych podstaw są na rękę Kremlowi, który może mówić: oskarżacie nas o coś? Zobaczcie, jakie kłamstwa rozgłasza Polska. Głoszenie teorii zamachowej osłabiało nasz głos jako kraju, który ostrzegał przed Rosją."
      Ogólnie polecam artykuł, jeśli ktoś jest jeszcze (jak demodee) niezorientowany, gdzie, kiedy, z kim i z czyjego polecenia pracował Tomasz L.
    • bene_gesserit Re: Ruski szpieg w komisji smoleńskiej 13.12.22, 07:14
      Może poczytaj sobie Piątka - i o Macierewiczu, i o Kaczyńskim, to dopiero zgroza.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka