Dodaj do ulubionych

Biedronki otwarte w niedzielę? - Będą bibliotekami

08.12.22, 00:29
Przeglądając dziś ich gazetkę natknęłam się na informację o "bibliotece Biedronki" Można tam wypożyczyć książki dla dzieci przez (uwaga!!!) 7 dni w tygodniu. Aby wypożyczyć książkę trzeba zeskanować kartę przy kasie z kasjerem lub samoobsługowej. Wygląda na to, że ta biblioteka to tylko pretekst na ominięcie zakazu, bo książek będzie kilka na krzyż, mają leżeć normalnie w sklepie na stojaku. Czy dobrze rozumiem, że znaleźli sposób aby sklepy były otwarte w każdą niedzielę? W regulaminie jest podana długa lista sklepów. W moim mieście będzie to dotyczyło chyba wszystkich Biedronek. Czy natknęłyście się już na ten program w waszych Biedronkach czy to dopiero ma ruszyć? Czy faktycznie uda im się w ten sposób obejść prawo?
Obserwuj wątek
    • panna.nasturcja Re: Biedronki otwarte w niedzielę? - Będą bibliot 08.12.22, 00:44
      Google twierdzą, że ta akcja ruszyła 6 sierpnia, biedronki nie są z tego powodu otwarte w niedziele.
      • black.imak Re: Biedronki otwarte w niedzielę? - Będą bibliot 08.12.22, 00:50
        Ale w regulaminie jasno jest napisane, że biblioteka działa 7 dni w tygodniu, i aby wypożyczyć książkę musi się zeskanować kartę w kasie. Więc skoro działają kasy, są kasjerzy, książek jest dla pretekstu kilka na krzyż na jednym stojaku, to jak to możliwe że nie działa sklep?
        • panna.nasturcja Re: Biedronki otwarte w niedzielę? - Będą bibliot 08.12.22, 01:53
          Biedronka twierdzi, że sklep nigdy nie miał działać. Nie wiadomo czy to prawda, inni mówią, ze to miał być pretekst do otwarcia sklepów. Ale faktem jest, że biblioteki działają i istnieją a biedronki w niedziele są zamknięte.
    • kaki11 Re: Biedronki otwarte w niedzielę? - Będą bibliot 08.12.22, 01:07
      Słyszałam o tym jakiś czas temu, ale prawdę mówiąc później było o tym tak cicho a ja sama nie szukałam możliwości zakupów w niedzielę, że myślałam, że pomysł upadł.
      Teraz zerknęłam w google, sprawdziłam 2 najbardziej po drodze mi biedronki i faktycznie są i na liście bibliotek i google pokazuje otwarcie w niedzielę. Nie wiem czy działa w praktyce, nawet nie zauważyłam nigdy żeby to było specjalnie promowane, ale wygląda na to, ze jednak działa.
      To chyba nie jest albo tak powszechne we wszystkich sklepach, jak niedawne placówki pocztowe, więc pewnie dlatego na razie się udaje, bo rząd jeszcze nie postanowił załatać tej dziury w prawie która to umożliwia.
      • tymianek21 Re: Biedronki otwarte w niedzielę? - Będą bibliot 08.12.22, 06:37
        Tak słyszałam o tym.
        Ten pomysł pojawił się kilka miesiecy temu ale na szczęście nie wszedł w życie.
        Teraz pewnie będą probować ruszyć z programem: "🐞 pierwsza pomoc" lub "porozmawiaj z księdzem"
      • tymianek21 Re: Biedronki otwarte w niedzielę? - Będą bibliot 08.12.22, 06:40
        Kaki
        w mojej miejscowości też jest wymieniona biedra biblioteka ale jest zamknięta w niedziele
        Też google podaje jako otwarte tak więc nie patrz na te zapisy.
      • slonko1335 Re: Biedronki otwarte w niedzielę? - Będą bibliot 08.12.22, 06:45
        Google pokazuje otwarcie w nuedziele bo najbliższą jest handlowa i otwarte będzie
        • tymianek21 Re: Biedronki otwarte w niedzielę? - Będą bibliot 08.12.22, 07:04
          Slonko
          Masz rację!!!
        • kaki11 Re: Biedronki otwarte w niedzielę? - Będą bibliot 08.12.22, 14:39
          O faktycznie! Zapomniałam o tym smile
      • szmytka1 Re: Biedronki otwarte w niedzielę? - Będą bibliot 08.12.22, 09:24
        Intermarche ma klub czytelnika czy tam wypożyczalnie i działa normalnie w niedzielę, dział mięsny tylko do 18 czynny, reszta chyba do 20?
        • mondaymorning1987 Re: Biedronki otwarte w niedzielę? - Będą bibliot 08.12.22, 15:27
          Tak to prawda, u mnie w mieście jest normalnie otwarty w niedziele jako "czytelnia".
    • fogito Re: Biedronki otwarte w niedzielę? - Będą bibliot 08.12.22, 06:54
      Moze ksiazki beda leosze niz towary 🤪
    • 35wcieniu Re: Biedronki otwarte w niedzielę? - Będą bibliot 08.12.22, 06:59
      Przecież to już od dawna funkcjonuje. Przymierzali się do otwierania w niedzielę ale w końcu po prostu zostały te biblioteki i są czynne w takich dniach i godzinach jak sklep.
      A że pokazuje otwarte w niedzielę to nic dziwnego, najbliższa jest handlowa. Kolejna też.
      • tymianek21 Re: Biedronki otwarte w niedzielę? - Będą bibliot 08.12.22, 07:03
        35wcieni
        Podajesz nieprawdziwe informacje!
        Nie funkcjonują! To nie weszło w życie.
        www.money.pl/gospodarka/biedronka-stala-sie-wypozyczalnia-ksiazek-oto-na-czym-stanelo-po-gigantycznej-burzy-6807323143219744a.html
        • 35wcieniu Re: Biedronki otwarte w niedzielę? - Będą bibliot 08.12.22, 07:13
          I co jest nieprawdą z tego co napisałam?
        • szmytka1 Re: Biedronki otwarte w niedzielę? - Będą bibliot 08.12.22, 09:22
          Ale kąciki wypozyczalniowe są, wczoraj zwróciłam uwagę.
        • panna.nasturcja Re: Biedronki otwarte w niedzielę? - Będą bibliot 08.12.22, 15:30
          Weszło w życie w tym sensie, że te biblioteki istnieją i działają.
    • ruscello Re: Biedronki otwarte w niedzielę? - Będą bibliot 08.12.22, 07:56
      W niedzielę sklepy normalnie zamknięte, ale korzystamy z biblioteki Biedronki. Trochę fajnych książek dziecięcych udało się wypożyczyć.
      • black.imak Re: Biedronki otwarte w niedzielę? - Będą bibliot 08.12.22, 08:47
        Skoro korzystasz, to czy możesz napisać jak to faktycznie działa jeśli sklep jest zamknięty? Co z tą kartą do zeskanowania? Siedzą kasjerzy bezczynnie na kasie i czekają aż raz na dzień przyjdzie ktoś książkę wypożyczyć? Wiem , są samoobsługowe, ale nie każdy korzysta, poza tym zwrotu można dokonać tylko przy kasjerze.
        • panna.nasturcja Re: Biedronki otwarte w niedzielę? - Będą bibliot 08.12.22, 15:31
          To działa, gdy sklep jest otwarty przecież.
    • alpepe Re: Biedronki otwarte w niedzielę? - Będą bibliot 08.12.22, 08:51
      Ku chwale Bożej niech się naród edukuje w Biedronkach. Jak nie mogę ścierpieć tego sklepu, zawsze tłok, w środku chaos, tak niech im się darzy a Maryja z Dzieciątkiem niech błogosławi.
    • szmytka1 Re: Biedronki otwarte w niedzielę? - Będą bibliot 08.12.22, 09:20
      Normalka, intermarche od dawna tak dziala, od samego początku jak uszczelnili system z paczkami. W biedrze wczoraj byłam, też ju kącik czytelniczy widzialam, ale ja i tak wybiorę inter na niedzielne zakupy.
    • tilijka123 Re: Biedronki otwarte w niedzielę? - Będą bibliot 08.12.22, 13:45
      To działa juz od dawna ale nie wiem czy we wszystkich sklepach.
    • sweterwkrate Re: Biedronki otwarte w niedzielę? - Będą bibliot 08.12.22, 14:45
      Miały być przez to czynne w każdą niedzielę, ale zrobiło się głośno, że chcą obejść system , więc pomysł ucichł. Teraz mają być punkty pierwszej pomocy polegające na zakupie jakiejś opaski na rękę za kilkaset bodajrze zł, które umożliwiają szybkie wezwanie karetki.
    • ykke Re: Biedronki otwarte w niedzielę? - Będą bibliot 08.12.22, 16:25
      Już chyba bliżej i legalniej im do kwiaciarni , nie wiem czemu na to nie wpadli.
      • sweterwkrate Re: Biedronki otwarte w niedzielę? - Będą bibliot 08.12.22, 18:35
        Nie podpowiadaj.
    • mid.week Re: Biedronki otwarte w niedzielę? - Będą bibliot 08.12.22, 18:37
      Oby inne sieci dolaczyly. Brico juz jest czynne w niedzielę smile

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka