Dodaj do ulubionych

Od niedzieli paraliż z powodu śniegu?

08.12.22, 11:10
Podobno ma być najwięcej śniegu od 10 lat a potem siarczysty mróz, możliwy paraliż w całym kraju, słyszeliście o tym?
Obserwuj wątek
    • daniela34 Re: Od niedzieli paraliż z powodu śniegu? 08.12.22, 11:15
      Póki co czytałam, że tego śniegu ma spaść 15 cm. Jeśli tak to jestem w miarę spokojna.
      • jkl13 Re: Od niedzieli paraliż z powodu śniegu? 08.12.22, 13:38
        Daniela, zapraszam na Pomorze, dzisiaj osiągnęliśmy 15cm śniegu w ciągu niecałych 24 godzin, a pada nadal. Jest cudownie 😁
        • enigma81 Re: Od niedzieli paraliż z powodu śniegu? 08.12.22, 13:54
          O, jak ładnie. Taką zimę lubię.
          • jkl13 Re: Od niedzieli paraliż z powodu śniegu? 08.12.22, 14:06
            Ja też. Szkoda,że bywa tak rzadko... Dla moich dzieci śnieg to święto, dzisiaj po szkole pewnie nie ściągnę ich do domu wink
        • daniela34 Re: Od niedzieli paraliż z powodu śniegu? 08.12.22, 13:58
          Ależ pięknie! Chcę tam jechać. Póki co w Krakowie buro i ponuro.
          • arthwen Re: Od niedzieli paraliż z powodu śniegu? 08.12.22, 18:54
            I całe szczęście! Padać może od 23, jak nie będę musiała młodego do szkoły zawozić tongue_out
        • panna.nasturcja Re: Od niedzieli paraliż z powodu śniegu? 08.12.22, 15:32
          Jak pięknie! Taką zimę poproszę.
        • niemcyy Re: Od niedzieli paraliż z powodu śniegu? 08.12.22, 16:51
          Przepięknie, tyle świeżego śniegu!
      • memphis90 Re: Od niedzieli paraliż z powodu śniegu? 08.12.22, 13:41
        U mnie rzekomo w niedziele 7mm śniegu i 0-1 stopni, wiec jakoś tak jestem spokojna.
    • alpepe Re: Od niedzieli paraliż z powodu śniegu? 08.12.22, 11:17
      Lepsze to niż paraliż z powodu PiSu.
    • feniks_z_popiolu Re: Od niedzieli paraliż z powodu śniegu? 08.12.22, 11:17
      Tak, czytałam. Siarczysty mróz minus 9 st.C smile
      • mrsacola Re: Od niedzieli paraliż z powodu śniegu? 08.12.22, 11:21
        Skad usmieszek? -9 w dzien i zapewne -20 w nocy to nie siarczysty mroz?
        • gama2003 Re: Od niedzieli paraliż z powodu śniegu? 08.12.22, 11:25
          A skąd piszesz ? I czy masz 5 lat ?

Bo my stare kobiety takie coś nazywamy zimą w Polsce.
          • mrsacola Re: Od niedzieli paraliż z powodu śniegu? 08.12.22, 11:27
            Z Polski 38 lat i pamiętam takie zimy ale sprzed 10 lat temu, nic fajnego jak ktoś musi jeździ autem
            • kk345 Re: Od niedzieli paraliż z powodu śniegu? 08.12.22, 11:29
              Nic fajnego to jest wtedy, kiedy ktoś nie jeździ autem, tylko autobusem czy pociągiem: D
              • mrsacola Re: Od niedzieli paraliż z powodu śniegu? 08.12.22, 11:31
                To lepiej bo nie boi sie ze wyląduje w rowie i nie musi skrobać samochodu pół godziny
                • milva24 Re: Od niedzieli paraliż z powodu śniegu? 08.12.22, 11:41
                  Taaa, tylko opóźnienia po godzinę czy dwie, a autobusem taka sama perspektywa wylądowania w rowie jak i samochodem.
                  • milin94 Re: Od niedzieli paraliż z powodu śniegu? 08.12.22, 14:23
                    milva24 napisała:

> Taaa, tylko opóźnienia po godzinę czy dwie, a autobusem taka sama perspektywa w
                    > ylądowania w rowie jak i samochodem.
                    Ojtam, przecież wiadomo, że i tak źle, i tak niedobrze. Za to kulig będzie można urządzić.
                    • milva24 Re: Od niedzieli paraliż z powodu śniegu? 08.12.22, 14:34
                      Jakby co to ja już mam plan w poniedziałek iść pieszo do pracy. Co prawda kawał drogi ale w moim mieście i bez śnieżyc jest ostatnio problem z transportem publicznym.
                • marta.graca Re: Od niedzieli paraliż z powodu śniegu? 08.12.22, 12:08
                  Taaak, założę się, że nigdy nie utknęłaś na kilka godzin pociągiem w szczerym polu bez ogrzewania....
                  • mrsacola Re: Od niedzieli paraliż z powodu śniegu? 08.12.22, 12:14
                    Nie utknęłam, natomiast raz wpadłam w taki poślizg, że przez kilka sekund samochód sam tańczyl mi na jezdni i cudem uniknelam najpierw wjechania do rowu a potem zderzenia z nadjeżdżającym autem, od tej pory wiem, że mam anioła stròża.
                    • marta.graca Re: Od niedzieli paraliż z powodu śniegu? 08.12.22, 12:19
                      I myślisz, że autobus by nie wpadł w poślizg? Serio nie widziałaś nigdy autobusu w rowie w zimie?
                      • mrsacola Re: Od niedzieli paraliż z powodu śniegu? 08.12.22, 12:23
                        Osobiscie nie widzialam nigdy autobusu w rowie, osobowek za to kilkadziesiat, może dlatego że kierowcy autobusow są z reguły lepszymi, bardziej doswiadczonymi kierowcami.
                        • marta.graca Re: Od niedzieli paraliż z powodu śniegu? 08.12.22, 12:50
                          A ja widziałam.
                        • philippa_p Re: Od niedzieli paraliż z powodu śniegu? 08.12.22, 14:49
                          mrsacola napisała:

> kierowcy autobusow są z reguły lepszymi, bardziej doswiadczonymi
                          > kierowcami.

Haha, dobry zart big_grin

Nie mowiac juz o tym targowaniu sie, komu gorzej. Bedzie ci lepiej, jak ktos sie zmeczy pisanina i przyzna, ze masz najgorzej? wink
                          • mrsacola Re: Od niedzieli paraliż z powodu śniegu? 08.12.22, 15:17
                            Hehe nie, i tak wiem, że autem jest gorzej bo jeździłam kiedyś sporo autobusem, no chyba że ktoś jeździ autobusem z małym dzieckiem, tego nic nie przebije
                            • memphis90 Re: Od niedzieli paraliż z powodu śniegu? 09.12.22, 10:23
                              A co za problem wrócić do autobusu, skoro auto be? Przymusem Cię chyba nikt do osobówki nie wciska?
                        • memphis90 Re: Od niedzieli paraliż z powodu śniegu? 09.12.22, 10:22
                          Tja, nigdy, przenigdy się nie zdarza…
                    • bib24 Re: Od niedzieli paraliż z powodu śniegu? 08.12.22, 12:39
                      opony to należy zmienić na ziomowe
                      • mrsacola Re: Od niedzieli paraliż z powodu śniegu? 08.12.22, 12:47
                        Na zimowych nie wpada się w poślizg nigdy? Zawsze zima mam zimowe.
                        • gama2003 Re: Od niedzieli paraliż z powodu śniegu? 08.12.22, 12:51
                          Spakuj łańcuchy.
                        • memphis90 Re: Od niedzieli paraliż z powodu śniegu? 08.12.22, 13:33
                          Lojesssu, to idź pieszo, na łyżwach albo rowerem… Nie ma przymusu jazdy osobówką w mroz.
                  • milva24 Re: Od niedzieli paraliż z powodu śniegu? 08.12.22, 13:56
                    marta.graca napisała:

> Taaak, założę się, że nigdy nie utknęłaś na kilka godzin pociągiem w szczerym p
                    > olu bez ogrzewania....
                    >

Ja pamiętam jak 20 lat temu brnęłam w śniegu na stację a później czekałam na pociąg bo miał opóźnienia rzędu 300 minutbig_grin
                    • marta.graca Re: Od niedzieli paraliż z powodu śniegu? 08.12.22, 14:42
                      Ja utknęłam na mrozie w pociągu na dwie godziny tego dnia, po którym padły słowa: taki mamy klimat 😃
                • hanusinamama Re: Od niedzieli paraliż z powodu śniegu? 08.12.22, 12:29
                  Trza mieć zimówki, dostosować prędkośc do warunków i tyle
            • gorzka.gorycz Re: Od niedzieli paraliż z powodu śniegu? 08.12.22, 11:46
              mrsacola napisała:

> Z Polski 38 lat i pamiętam takie zimy ale sprzed 10 lat temu, nic fajnego jak k
              > toś musi jeździ autem

Dlaczego? W życiu nie jeździłabym autobusem, w taką pogodę tylko własny samochód 4x4. Wypróbowane. smile
              • marta.graca Re: Od niedzieli paraliż z powodu śniegu? 08.12.22, 14:43
                Każdy ma przecież pod domem własny samochód 4x4 na wypadek, gdyby akurat wystąpiła śnieżyca big_grin
            • enigma81 Re: Od niedzieli paraliż z powodu śniegu? 08.12.22, 11:53
              Chyba odwrotnie.. Wolę autem, niż marznąć na przystanku czy czekać na pociąg, który nie wiadomo czy przyjedzie czy nie.
              Auto sobie odśnieżę, poskrobię, nagrzeję i jadę. Mam zimówki, jeżdżę ostrożnie.. no nie widzę minusów.
            • hanusinamama Re: Od niedzieli paraliż z powodu śniegu? 08.12.22, 12:28
              No może nić fajnego dla ciebie ale jakby zwyczajny opad i zwyczajna temperatura o tej porze w tym miejscu...
            • mid.week Re: Od niedzieli paraliż z powodu śniegu? 08.12.22, 17:42
              mrsacola napisała:

> Z Polski 38 lat i pamiętam takie zimy ale sprzed 10 lat temu, nic fajnego jak k
              > toś musi jeździ autem

a co sie dzieje autu przy -9*C? smile
              • enigma81 Re: Od niedzieli paraliż z powodu śniegu? 08.12.22, 17:44
                mid.week napisała:

> mrsacola napisała:
                >
                > > Z Polski 38 lat i pamiętam takie zimy ale sprzed 10 lat temu, nic fajnego
                > jak k
                > > toś musi jeździ autem
                >
                >
                > a co sie dzieje autu przy -9*C? smile

Mnie się zdaje, że nawet dieslu nic się nie dzieje przy takiej temp. no ale co ja mogę wiedzieć..
                • mrsacola Re: Od niedzieli paraliż z powodu śniegu? 08.12.22, 17:52
                  No cóż kiedyś mi tak zamarzł, że nie dało się go otworzyć, kluczyk się nie przekręcał, a odmrazacz w sprayu do zamków się rozleciał przy próbie pierwszego użycia, drugim razem auto mi tak zamarzło ze za chiny nie dało się go oskrobac natomiast po uzyciu odmrazacza w sprayu w czasie jazdy on zamarza i masz powloke lodu na przedniej szybie, nie wspominając już o tym ze nie dało się kompletnie wyjechać z hałdy śniegu na parkingu ponieważ maszyny odsniezajace snieg zgarniały go pomiędzy jezdnie a auta stojące na parkingu, w czasie jazdy z tirów spadają hałdy śniegu na jadące auta, pisać dalej?
                  • kropkacom Re: Od niedzieli paraliż z powodu śniegu? 08.12.22, 17:55
                    Ile ma być tego mrozu i śniegu?
                  • enigma81 Re: Od niedzieli paraliż z powodu śniegu? 08.12.22, 18:00
                    Ty to masz pecha, co? Auto ci zamarza, spray się rozlatuje, szyby nie umiesz od środka ogrzewać żeby łatwiej skrobać, nie wiesz, że nie jeździ się za blisko tirów - ani zimą ani w sumie nigdy...
                    To faktycznie lepszy dla ciebie autobus.
                  • mid.week Re: Od niedzieli paraliż z powodu śniegu? 08.12.22, 18:07
                    mrsacola napisała:

>, pisać dalej?

Jak najbardziej!
                    • memphis90 Re: Od niedzieli paraliż z powodu śniegu? 08.12.22, 21:05
                      Pamietajmy, ze wszystkie te ogromy nieszczęść z definicji nie dotyczą zbiorkomow !
                  • cosmetic.wipes Re: Od niedzieli paraliż z powodu śniegu? 08.12.22, 18:43
                    mrsacola napisała:

> No cóż kiedyś mi tak zamarzł, że nie dało się go otworzyć, kluczyk się nie prze
                    > kręcał, a odmrazacz w sprayu do zamków się rozleciał przy próbie pierwszego uży
                    > cia, drugim razem auto mi tak zamarzło ze za chiny nie dało się go oskrobac nat
                    > omiast po uzyciu odmrazacza w sprayu w czasie jazdy on zamarza i masz powloke l
                    > odu na przedniej szybie, nie wspominając już o tym ze nie dało się kompletnie w
                    > yjechać z hałdy śniegu na parkingu ponieważ maszyny odsniezajace snieg zgarniał
                    > y go pomiędzy jezdnie a auta stojące na parkingu, w czasie jazdy z tirów spadaj
                    > ą hałdy śniegu na jadące auta, pisać dalej?

Rany boskie jaka kumulacja nieszczęść. Od 0 stopni powinnaś bezwzględnie zostać w domu 😆
            • taki-sobie-nick Re: Od niedzieli paraliż z powodu śniegu? 08.12.22, 22:52
              Biedne dzidzi.
          • 1matka-polka Re: Od niedzieli paraliż z powodu śniegu? 08.12.22, 11:47
            gama2003 napisała:

> A skąd piszesz ? I czy masz 5 lat ?
            >
            > Bo my stare kobiety takie coś nazywamy zimą w Polsce.

To samo chcialam napisac🤣
          • homohominilupus Re: Od niedzieli paraliż z powodu śniegu? 08.12.22, 11:54
            gama2003 napisała:

> A skąd piszesz ? I czy masz 5 lat ?
            >
            > Bo my stare kobiety takie coś nazywamy zimą w Polsce.
            O toto 😃
          • niemcyy Re: Od niedzieli paraliż z powodu śniegu? 08.12.22, 19:22
            gama2003 napisała:

> my stare kobiety

big_grin
        • triss_merigold6 Re: Od niedzieli paraliż z powodu śniegu? 08.12.22, 11:29
          Nie.
        • feniks_z_popiolu Re: Od niedzieli paraliż z powodu śniegu? 08.12.22, 11:39
          Minus 9 nad ranem było w komunikacie. Stąd uśmieszek. A śnieg by się przydał, w końcu mamy suszę
          • milva24 Re: Od niedzieli paraliż z powodu śniegu? 08.12.22, 11:42
            Zgadzam się, snieg jest potrzebny a mróz o tej porze roku to nic dziwnego.
          • mrsacola Re: Od niedzieli paraliż z powodu śniegu? 08.12.22, 11:43
            Snieg by się przydał ale max 3 dni, potem może stopnieć smile
            • gorzka.gorycz Re: Od niedzieli paraliż z powodu śniegu? 08.12.22, 11:47
              mrsacola napisała:

> Snieg by się przydał ale max 3 dni, potem może stopnieć smile

Ja chciałabym od listopada do końca marca. smile
              • mrsacola Re: Od niedzieli paraliż z powodu śniegu? 08.12.22, 11:51
                Pamiętam ok 2010 jak całą zime leżały paskudne czarne hałdy i stopniały dopiero na wiosnę
            • taki-sobie-nick Re: Od niedzieli paraliż z powodu śniegu? 08.12.22, 22:52
              Co tam plony, co tam inflacja, ważne, żeby mrsacoli było wygodnie.
      • daniela34 Re: Od niedzieli paraliż z powodu śniegu? 08.12.22, 12:16
        feniks_z_popiolu napisał:

> Tak, czytałam. Siarczysty mróz minus 9 st.C smile

Jest to mróz, nawet spory, ale żeby się tym jakoś nadmiernie przejmować? W okolicach 2010 albo 2011 roku w dzień było mniej. Pamiętam, że wstałam rano i zerknęłam na termometr (rano, ale nie bladym świtem, bo już było jasno) i miałam pierwszą, głupią myśl, że się zepsuł, bo słupek cieczy spadł tak nisko, że go nie zauważyłam na początku. Było chyba z -20 stopni. Dało się i odśnieżać samochód i dojeżdżać komunikacją miejską (been there, done that, didn't get a t-shirt). Jedyne co mnie średnio urządza to gwałtowne śnieżyce, bo w weekend czeka mnie wyjazd. Ale powrót planuję na poniedziałek, a najgorzej ma być chyba w niedzielę.
        • mrsacola Re: Od niedzieli paraliż z powodu śniegu? 08.12.22, 12:45
          Ma mocno padać od niedzieli do wtorku włącznie, ja bym przełożyła wyjazd.
          • daniela34 Re: Od niedzieli paraliż z powodu śniegu? 08.12.22, 13:28
            Nie da rady. Powrót autostradą, więc mam nadzieję, że przejadę jako tako.
          • primula.alpicola Re: Od niedzieli paraliż z powodu śniegu? 08.12.22, 13:32
            mrsacola napisała:

> Ma mocno padać od niedzieli do wtorku włącznie, ja bym przełożyła wyjazd.

U mnie pada od godziny, wielkie płaty śniegu. Zaraz to stopnieje i zostanie brudna breja, jako uroczy dodatek do szarego nieba.
            Uhhh.
        • memphis90 Re: Od niedzieli paraliż z powodu śniegu? 08.12.22, 13:37
          W zimie 2010/11 były takie przebłyski. Wybrałam się wówczas z bombelkami w wózeczku na spacerek- zdążyłam dobre 3km odjechać od domu, kiedy poczułam, ze jakoś tak rześko i zimnawo. Zajechalam na targowisko, kupiłam po wielkiej czapie i grubasnym szalu dla każdego małoletniego bombelka, okrylam wózek plandeką i folią (model - szklarnia) i heja do domu. Było -18stC jak się okazało…
        • leyla76 Re: Od niedzieli paraliż z powodu śniegu? 08.12.22, 15:02
          2010 to pamietam z uk. Napadało śniegu, ze wszystko stanęłoby szkoły odwołali. Nawet nam jezioro zamarzło. My do Szwajcarii na pare dni lecieliśmy (jeszcze wtedy mieszkaliśmy w uk) i utknęliśmy w samolocie ponad 2h, bo ze względu na oblodzenie nie mógł wystartować. Najlepsze, ze w Szwajcarii wtedy zero śniegu i dość ciepło.
    • primula.alpicola Re: Od niedzieli paraliż z powodu śniegu? 08.12.22, 11:24
      Nie słyszałam.
    • ania_kryszcz Re: Od niedzieli paraliż z powodu śniegu? 08.12.22, 11:26
      Nie uwierzę dopóki nie zobaczęsmile może lokalnie gdzieś te opady będą intensywniejsze ale prognozy pogody obserwuje często i niestety b.czesto bywa iż te zapowiedzi są tyle warte co wróżby napotkanej cyganki.
    • hanusinamama Re: Od niedzieli paraliż z powodu śniegu? 08.12.22, 11:34
      Ta 9stopni mrozu i 15 cm śniegu w grudniu...no szok Pani.
      Byłam pewna, że określenie "siarczysty mróz" to tak od -20 stopni...
      • berdebul Re: Od niedzieli paraliż z powodu śniegu? 08.12.22, 12:18
        Bo stara jesteś big_grin i pamiętasz normalne zimy z sankami i lodowiskiem na boisku szkolnym.
        • hanusinamama Re: Od niedzieli paraliż z powodu śniegu? 08.12.22, 12:26
          NO fakt.
    • maly_fiolek Re: Od niedzieli paraliż z powodu śniegu? 08.12.22, 11:40
      Duży śnieg to w górach.
      Na nizinach zdecydowana większość samochodów ma opony zimowe (lub wielosezonówki) a kierowcy są przeszkoleni w jeździe w takich warunkach - więc tragedii nie będzie. Co najwyżej spowolnienia i korki tym spowodowane.

• marta.graca Re: Od niedzieli paraliż z powodu śniegu? 08.12.22, 12:10
        Nie wiem, gdzie mieszkasz, ale w moim mieście wystarczy niewielki śnieg i jest całkowity paraliż.
        • maly_fiolek Re: Od niedzieli paraliż z powodu śniegu? 08.12.22, 15:22
          > Nie wiem, gdzie mieszkasz, ale w moim mieście wystarczy niewielki śnieg i jest całkowity paraliż.
          Pod Warszawą, na wsi. Paraliżu nie ma, za to są spowolnienia - co świadczy o rozsądku - złe warunki => zwalniasz smile.
      • mrsacola Re: Od niedzieli paraliż z powodu śniegu? 08.12.22, 12:20
        Kierowcy są przeszkoleni? Przecież od kilku lat nie było śniegu, ja np kurs i egzamin na prawko miałam latem, gdzie więc to przeszkolenie? Poza tym żadne szkolenie nic nie da przy szklance na jezdni.
        • marta.graca Re: Od niedzieli paraliż z powodu śniegu? 08.12.22, 12:51
          Otóź to, poza tym na dużych arteriach wystarczy jedna stłuczka i zablokowanie jednego pasa, żeby szybko zrobił się kilkukilometrowy korek.
        • memphis90 Re: Od niedzieli paraliż z powodu śniegu? 08.12.22, 13:38
          To weź dodatkowe lekcje zimą.
        • maly_fiolek Re: Od niedzieli paraliż z powodu śniegu? 08.12.22, 15:20
          > Kierowcy są przeszkoleni?
          Tak. Mam porównanie z Hiszpanią, tam był faktyczny paraliż Madrytu po 10cm śniegu. No i ich piękne, błyszczące płytki chodnikowe zmieniają się w pułapki.
    • enigma81 Re: Od niedzieli paraliż z powodu śniegu? 08.12.22, 11:56
      Czyli normalna zima będzie?

W moich rejonach prognozują na następne dni max -9st w nocy, jakby miało być -19 to może bym się przejęła.
    • anilorak174 Re: Od niedzieli paraliż z powodu śniegu? 08.12.22, 12:30
      Media panikują, straszą a jak się wczytasz to spadnie 10cm sniegu...
    • po_godzinach_11 Re: Od niedzieli paraliż z powodu śniegu? 08.12.22, 12:34
      Czyli ma przyjść normalna zima? Super.
      • joana012 Re: Od niedzieli paraliż z powodu śniegu? 08.12.22, 12:50
        Widzę nagłówki o tym ataku zimy już od połowy listopada.
        Skończy się na 2 dniowych opadach i minus 7 w nocy
    • iwoniaw Re: Od niedzieli paraliż z powodu śniegu? 08.12.22, 13:26
      mrsacola napisała:

> Podobno ma być najwięcej śniegu od 10 lat a potem siarczysty mróz, możliwy para
      > liż w całym kraju, słyszeliście o tym?

No nie moze być, w grudniu spadnie śnieg i będzie mróz?
      🤣🤣🤣
    • memphis90 Re: Od niedzieli paraliż z powodu śniegu? 08.12.22, 13:39
      Wczoraj zaledwie mówili, ze białych świąt w tym roku nie będzie…
      • milva24 Re: Od niedzieli paraliż z powodu śniegu? 08.12.22, 13:57
        No bo na święta ma się znowu breja zrobić.
    • pyza-wedrowniczka Re: Od niedzieli paraliż z powodu śniegu? 08.12.22, 13:42
      Prognoza dla Łodzi na najbliższe dni -2 stopnie i deszcz ze śniegiem. -5 od środy. Opady znikome. Więc nie spodziewam się paraliżu
    • milin94 Re: Od niedzieli paraliż z powodu śniegu? 08.12.22, 14:24
      Hej! Jadą, jadą sanie góralskie koniki!
      • milin94 Re: Od niedzieli paraliż z powodu śniegu? 08.12.22, 14:24
        milin94 napisała:

> Hej! Jadą, jadą sanie góralskie koniki!
        Oj, przecinek mi wcięło.
        • panna.nasturcja Re: Od niedzieli paraliż z powodu śniegu? 08.12.22, 15:39
          Śnieg zakrył smile
    • cisco1800 Re: Od niedzieli paraliż z powodu śniegu? 08.12.22, 16:28
      Akurat w niedzielę muszę przebić się z jednego końca Warszawy na drugi. Rano, pod presją czasu. Kocham śnieg, ale niepokoi mnie jak to będzie. Mogłoby zacząć sypać w poludnie
      • mrsacola Re: Od niedzieli paraliż z powodu śniegu? 08.12.22, 18:41
        Dla Warszawy wygląda to bardzo źle m.meteo.pl/warszawa/60
        • cosmetic.wipes Re: Od niedzieli paraliż z powodu śniegu? 08.12.22, 18:52
          No tragedia. Całe 0 stopni w niedzielę. I opad 2 mm na godzinę. Zaspy na 2 metry się zrobią, trza będzie kopać tunele.
          😂
          • mrsacola Re: Od niedzieli paraliż z powodu śniegu? 08.12.22, 18:56
            2 mm na godzinę po dobie daje ok pòł metra
            • mrsacola Re: Od niedzieli paraliż z powodu śniegu? 08.12.22, 19:16
              Pardon 5 cm 😉
              • memphis90 Re: Od niedzieli paraliż z powodu śniegu? 08.12.22, 21:06
                Przy 0stC? D
      • tenjedennick Re: Od niedzieli paraliż z powodu śniegu? 09.12.22, 10:13
        "Przebijanie się" przez Warszawę w niedzielny poranek big_grin

cisco1800 napisał(a):

> Akurat w niedzielę muszę przebić się z jednego końca Warszawy na drugi. Rano, p
        > od presją czasu. Kocham śnieg, ale niepokoi mnie jak to będzie. Mogłoby zacząć
        > sypać w poludnie
    • kachaa17 Re: Od niedzieli paraliż z powodu śniegu? 08.12.22, 16:45
      Paraliż bo spadnie śnieg? Jakoś wątpię w te prognozy. Pewnie spadnie góra 5cm a wieszczą kataklizmy.
      • enigma81 Re: Od niedzieli paraliż z powodu śniegu? 08.12.22, 17:27
        Prędzej dlatego, że znajdą się tacy kierowcy, co opon jeszcze nie zmienili, mało doświadczeni jadący max 20km/h czy nie umiejący ruszyć na światłach. 10cm śniegu to żaden paraliż.
    • mid.week Re: Od niedzieli paraliż z powodu śniegu? 08.12.22, 17:44
      cudownie, nie moge sie doczekac!
      Własnie wrociłam z gór i już tęsknię za śniegiem
    • gaskama Re: Od niedzieli paraliż z powodu śniegu? 08.12.22, 17:47
      Najwyższy czas. 22 grudnia na narty jadę.
    • rb_111222333 Re: Od niedzieli paraliż z powodu śniegu? 08.12.22, 18:38
      O rany, miałam kupić bilety na koncert dla dzieci na niedzielę. Dzięki Wam spojrzałam na prognozę i nie wiem czy uda mi się dojechać komunikacją na miejsce uncertain
    • geez_louise Re: Od niedzieli paraliż z powodu śniegu? 08.12.22, 18:55
      Paraliż już jest dzisiaj, przy kilku centymetrach. Piaskarki jeżdżą tylko niektórymi drogami. Miałam jechać z Gdańska za Bytów, dojechałam tylko do Nowej Karczmy, po śliskiej, całkowicie białej drodze. Mam dobry służbowy samochód, zimowe dobre opony, trochę umiem jeździć. Nie dało się. Wlokłam się max 40 i i tak kilka razy się ślizgałam. Musiałam zrezygnować.
    • 7katipo Re: Od niedzieli paraliż z powodu śniegu? 09.12.22, 09:19
      No i nie wiem, bardziej niedziela - poniedziałek, czy poniedziałek - wtorek 🤔
      Bo nie wiem, na kiedy wziąć urlop profilaktyczny na wypadek niedojechania do pracy 🤭

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka