Dodaj do ulubionych

Bezdzietne stare panny rulez, dowodzą badania

08.12.22, 19:09
buzz.gazeta.pl/buzz/7,156947,29145153,kobiety-bez-dzieci-i-meza-najszczesliwsza-grupa-w-spoleczenstwie.html
Jak donosi gazeta.pl, bezdzietne niezamężne lambadziary mają najlepiej. W skrócie: singielki bez dzieci są szczęśliwsze i zdrowsze niż żony i matki, a także żyją dłużej. O ile dla mężczyzn ślub jest wyraźnie życiowo korzystny, to dla kobiet niekoniecznie. Ponadto rodzice w ogóle mają w plecy i są bardziej nieszczęśliwi niż bezdzietni, bo wprawdzie cieszą się istnieniem swoich dzieci, ale już ich faktyczną obecnością - mniej. Ponieważ bezpośrednie doświadczenie rodzicielstwa jest na ogół doświadczeniem nieszczęśliwym.
Wrzucam to trochę z przymrużeniem oka, bo te "badania" nie wyglądają jakoś szczególnie wiarygodnie ani przekonująco.
Ale...
Obserwuj wątek
    • bistian Re: Bezdzietne stare panny rulez, dowodzą badania 08.12.22, 19:17
      daisy napisała:

> O ile dla mężczyzn ślub jest wyraźnie życiowo korzystny, to dla ko
      > biet niekoniecznie.

Może i żyją dłużej, ale kto chciałby siedzieć w więzieniu dłużej, zamiast żyć krócej, ale radośniej? wink
      • figa_z_makiem99 Re: Bezdzietne stare panny rulez, dowodzą badania 09.12.22, 15:18
        Dla niektórych więzieniem jest uwiązanie od dzieci, męża i kieratu. Człowiek bez męża i dzieci, nie może być radosny?
    • extereso Re: Bezdzietne stare panny rulez, dowodzą badania 08.12.22, 19:29
      Ale czy to z podziałem na wiek dzieci, bo nie mogę zerknąć,? Ja czytałam badania , że najszczęśliwsi są rodzice dzieci dorosłych, tu zaczynają wychodzić na prowadzenie nad bezdzietnymi
      • nangaparbat3 Re: Bezdzietne stare panny rulez, dowodzą badania 08.12.22, 19:32
        O, tak sobie właśnie pomyślałam.
        Samodzielność i dorosle dziecko - miodzio po prostu.
        • stephanie.plum Re: Bezdzietne stare panny rulez, dowodzą badania 08.12.22, 19:39
          a ja kochałam czas, gdy mlody miał 4 miesiące... a potem - kiedy miał 4 lata.

ponieważ nie będę mieć więcej dzieci, to już chyba nic piękniejszego mnie nie spotka. ale nadal jest fajnie.
          • 7katipo Re: Bezdzietne stare panny rulez, dowodzą badania 08.12.22, 22:18
            Mam tak samo 🥰
        • marzeka11 Re: Bezdzietne stare panny rulez, dowodzą badania 08.12.22, 19:39
          nangaparbat3 napisała:

> O, tak sobie właśnie pomyślałam.
          > Samodzielność i dorosle dziecko - miodzio po prostu.
          >

O tak, tak, tak- i przeżyłam to podwójnie. I bardzo lubię teraz wygodę naszego życia, co najwyżej musimy pamiętać (i chcieć!) o opiece nad naszym 13-letnim psem smile
      • ewka.n Re: Bezdzietne stare panny rulez, dowodzą badania 08.12.22, 20:27
        extereso napisała:

> najszczęśliwsi są rodzice dzieci dorosłych, tu zaczynają wychodzić na
        > prowadzenie nad bezdzietnymi

Ten sam mechanizm co w tym żydowskim dowcipie o wzięciu do za ciasnego, zatłoczonego, hałaśliwego domu jeszcze upierdliwej kozy, a potem szczęście z pozbycia się jej? wink
        • extereso Re: Bezdzietne stare panny rulez, dowodzą badania 09.12.22, 14:31
          Myślę że nie tylko. Bo jeszcze masz grono bliskich młodszych osób z którymi lubisz być, którzy cię rozweselają itd
          • leanne_paul_piper Re: Bezdzietne stare panny rulez, dowodzą badania 09.12.22, 14:58
            extereso napisała:

> Myślę że nie tylko. Bo jeszcze masz grono bliskich młodszych osób z którymi lub
            > isz być, którzy cię rozweselają itd

Heh, w 100% pasuje do mojej sytuacji, aż sprawdzałam, czy to nie było pod moim postem. Więc jak widać wcale nie trzeba do tego dzieciorow😉
    • ita.11 Re: Bezdzietne stare panny rulez, dowodzą badania 08.12.22, 19:34
      Oczywiście, że bezdzietni są szczęśliwsi. Co ja bym dała żeby cofnąć czas...
      • niemcyy Re: Bezdzietne stare panny rulez, dowodzą badania 08.12.22, 19:39
        Naprawdę? Przykre uncertain
        • znowu.to.samo Re: Bezdzietne stare panny rulez, dowodzą badania 08.12.22, 22:32
          Ja tam jestem zadwolona. Mało co udało mi się jak dzieci
    • stephanie.plum Re: Bezdzietne stare panny rulez, dowodzą badania 08.12.22, 19:36
      ciiicho, sza, bo skąd będą się brały te uchachane bezdzietne singielki, gdy wszyscy zrozumieją zawczasu, że "bezpośrednie doświadczenie rodzicielstwa jest na ogół doświadczeniem nieszczęśliwym" (WTF???)?
      • daniela34 Re: Bezdzietne stare panny rulez, dowodzą badania 08.12.22, 19:41
        "Wyginom" jak dinozaury i świata nie bedzie
        • profes79 Re: Bezdzietne stare panny rulez, dowodzą badania 08.12.22, 22:44
          youtu.be/gYXpRWHVIPE
          wink
    • nenia1 Re: Bezdzietne stare panny rulez, dowodzą badania 08.12.22, 19:56
      Jeśli kobiety dają się wrobić w domu w kierat, a dodatkowo mają lękowe podejście do życia, to tak, z pewnością bez męża i bez dzieci będą szczęśliwsze, a z pewnością mniej zmęczone.
    • obrus_w_paski Re: Bezdzietne stare panny rulez, dowodzą badania 08.12.22, 20:10
      Nie wiem. Jako bezdzietna do 35rz: miałam dużo stresów, problemów a jeszcze przed ciąża depresje- bo chciałam zajść w ciąże a nie mogłam. Ciąża, narodziny i pierwsze dwa lata życia z dziecmiem to była czysta poezja, jazda na jednorozcu rzygajacym tęczą. W całym życiu nie byłam tak szczęśliwa jak wtedy. Teraz w sumie się niewiele zmieniło, jestem tylko bardziej zmęczona, mam mniej czasu i bardziej realistycznie patrzę w przyszłość. I ah jeden konretny powód do zmartwień nie związany z rodzicielstwem.
      Jeśli chodzi o kierat to wszystko zależy od priorytetów. Ja robię niezbędne minimum + mam panią do sprzątania, często zamawiam jedzenie i ogólnie staram się ułatwić sobie życie.
      • suki-z-godzin Re: Bezdzietne stare panny rulez, dowodzą badania 08.12.22, 20:51
        Mysle ze w badaniu chodzi o kobiety bezdzietne z wyboru a nie o te, ktore chcialy miec dzieci ale nie mogly.
        • daisy Re: Bezdzietne stare panny rulez, dowodzą badania 08.12.22, 21:40
          Może jest też tak, że szczęśliwe są właśnie te, które wolą żyć w pojedynkę i nie mieć dzieci, a wychodzą na mąż i mają dzieci te, które jako singielki byłyby nieszczęśliwe? Nie da się zbadać tej samej osoby jako dzieciatej mężatki i swingującej pojedynczej 50-tki. Może kobiety, które wybierają rodzinę, bez tej rodziny nie byłyby wcale tak zadowolone z życia, jak szczęśliwe singielki, tylko żyłyby w poczuciu niezrealizowania, frustracji i samotności?
      • mama-ola Re: Bezdzietne stare panny rulez, dowodzą badania 09.12.22, 08:36
        > Ja robię niezbędne minimum + mam panią do
        > sprzątania, często zamawiam jedzenie i ogólnie
        > staram się ułatwić sobie życie.

Lubię to! smile
    • latarnia_umarlych Re: Bezdzietne stare panny rulez, dowodzą badania 08.12.22, 20:12
      Tak. W ogóle się nie dziwię.
    • damartyn Re: Bezdzietne stare panny rulez, dowodzą badania 08.12.22, 20:13
      Na całe szczęście określenie „stara panna” staje się anachronizmem.
      • krolewska.asma Re: Bezdzietne stare panny rulez, dowodzą badania 08.12.22, 20:16
        A to dlaczego ?
        • damartyn Re: Bezdzietne stare panny rulez, dowodzą badania 08.12.22, 20:24
          Bo było nacechowane negatywnie i odnosiło się „do niezamężnej kobiety[1], która przekracza przedział wiekowy postrzegany jako najlepszy okres, w którym kobiety powinny zawierać małżeństwo[2]. Może to również wskazywać, że jest mało prawdopodobne, aby dana kobieta kiedykolwiek wyszła za mąż”
          Teraz ani nie muszą być mężatkami, ani nie „powinny” idąc tropem definicji , ani nie jest mało prawdopodobne, ze tego stanu nie zechcą zmienić. Są na razie same z wyboru. A stary to jest koń, kobieta co najwyżej dojrzała .
    • iwles Re: Bezdzietne stare panny rulez, dowodzą badania 08.12.22, 20:17

Wszystko zależy od wewnętrznych potrzeb i ich realizacji.
      Jeśli ktoś bardzo chce mieć dziecko, a z różnych przyczyn nie ma, to szczęśliwy nie będzie.
      Tak samo, jeśli ktoś ma silna potrzebę miłości i stabilizacji, ale niezrealizowana, to bycie singlem go nie uszczęśliwi.
      • marzeka11 Re: Bezdzietne stare panny rulez, dowodzą badania 08.12.22, 20:18
        iwles napisała:

>
        > Wszystko zależy od wewnętrznych potrzeb i ich realizacji.
        > Jeśli ktoś bardzo chce mieć dziecko, a z różnych przyczyn nie ma, to szczęśliw
        > y nie będzie.
        > Tak samo, jeśli ktoś ma silna potrzebę miłości i stabilizacji, ale niezrealizow
        > ana, to bycie singlem go nie uszczęśliwi.
        >
        >
        Zgadzam się, dlatego tak ważne jest nie tyle narzucanie roli w życiu, a zgodzić się, że można (mimo wszystkich trudów) chcieć dziecko, można też wybrać samotne życie.
      • mae224 Re: Bezdzietne stare panny rulez, dowodzą badania 08.12.22, 20:23
        właśnie, ja osobiście nie znoszę życia codziennego w samotności (a znam), nie lubię siebie wtedy, smutno mi, dużo lepiej mi w parze. ale znam kobity, które wolą samotnie i nawet mając faceta w okolicy na każdą noc wracają samotnie do pustego domu, żeby się samotnie obudzić i zjeść śniadanie.
    • leanne_paul_piper Re: Bezdzietne stare panny rulez, dowodzą badania 08.12.22, 20:18
      Jako bezdzietna muszę powiedzieć, że jestem szczęśliwa, a na pewno bardzo zadowolona z tego stanu. Ale ja już w wieku jedenastu lat wiedziałam, że będę hedonistką, co skrzętnie zanotowałam w swoim pamiętniczku big_grin.
      Nigdy nie ukrywałam, że dla mnie liczy się kariera korpobiczy i dobra zabawa w życiu. A moje korpo funduje mi takie jazdy bez trzymanki, że w porównaniu do tego moje maratony horrorów z krwiożerczymi seryjnymi mordercami to rozrywka dla niewinnych dzieci. Ale ja to kocham wink. Jedno i drugie zresztą.
      Ale niedługo godzina powrotu samochodem do domu to będzie za krótko, aby poukładać sobie w głowie te wszystkie rozmowy i kto tu kim faktycznie pogrywa, kto jest psychopatą a kto pierd$olonym manipulatorem.
      Jak jeszcze bym do tego miała ogarniać jakieś dzieciory, to bym się chyba zabiła.
      • mae224 Re: Bezdzietne stare panny rulez, dowodzą badania 08.12.22, 20:26
        co ty zrobisz na eneryturze wink?
        • leanne_paul_piper Re: Bezdzietne stare panny rulez, dowodzą badania 08.12.22, 20:28
          No chyba będę pracować do śmierci wink.
          • mae224 Re: Bezdzietne stare panny rulez, dowodzą badania 08.12.22, 20:29
            skoro korpo na to pozwoli smile
        • ewka.n Re: Bezdzietne stare panny rulez, dowodzą badania 08.12.22, 20:33
          mae224 napisała:

> co ty zrobisz na eneryturze wink?

Na pewno nie będzie miała czasu się nudzić, bo na okrągło będzie musiała podawać sobie tę szklankę wody wink
          • damartyn Re: Bezdzietne stare panny rulez, dowodzą badania 08.12.22, 20:40
            Gorzej jak sie pic nie będzie chciało, jak w tym dowcipie😉
            • beneficia Re: Bezdzietne stare panny rulez, dowodzą badania 08.12.22, 21:20
              No opowiedz smile
              • damartyn Re: Bezdzietne stare panny rulez, dowodzą badania 08.12.22, 21:32
                Dowcip stary i ma różne wersje ale pointą zawsze ta sama

Na łożu śmierci leży 80-latek - kochany mąż, ojciec i dziadek. Dookoła zebrała się cała rodzina. Żona, wszystkie dzieci, wnuki oraz kilkoro prawnucząt. Wszyscy w milczeniu wpatrują się w sufit tudzież w podłogę, czekając na zbliżającą się chwilę... Nagle ciszę przerywa dziadek i rzecze:
                - Zdradzę wam swój największy sekret... Ja naprawdę nie chciałem się żenić i zakładać rodziny. Miałem wszystko: szybkie samochody, piękne kobiety, sporo przyjaciół i kasę na koncie. Ale pewnego wieczoru znajomy rzekł do mnie:
                - "Ożeń się i załóż rodzinę bo nie będzie ci miał, kto podać szklanki wody, kiedy będzie ci się chciało pić na łożu śmierci."
                Od tego momentu słowa te nie dawały mi spokoju. Postanowiłem radykalnie zmienić swoje życie i ożenić się. Skończyły się wyskoki z kolegami na piwo. Teraz wyskakiwałem tylko do nocnego po gerberki dla was, dzieci moje. Wieczorne dyskoteki z dziewczynami, zamieniły się w wieczorne oglądanie seriali z żoną... Pieniądze z konta zostały roztrwonione na fundusze inwestycyjne dla was kochane dzieci. Swawolne dni sprzed małżeństwa odeszły jak wiatr... I teraz, kiedy leżę na łożu śmierci ...
                - Wiecie co?
                - Co? - wszyscy zdumieni wpatrują się w staruszka.
                - Nie chce mi się pić!
                • beneficia Re: Bezdzietne stare panny rulez, dowodzą badania 08.12.22, 22:06
                  Brzmi jak żydowski dowcip, niby śmieszne, a jednak racjonalne, dzięki
                  • chatgris01 Re: Bezdzietne stare panny rulez, dowodzą badania 08.12.22, 22:10
                    W zydowskim dowcipie bylo "Wszyscy sa tutaj przy mnie? To kto pilnuje interesu?!"
    • taniarada Re: Bezdzietne stare panny rulez, dowodzą badania 08.12.22, 20:19
      Ślub dla faceta jest korzystny ??? Przecież to idealny stan .Nikt nie jęczy , przewróciło się niech leży i nic nie muszę bajka .Obrączki i ślub powinien być prawnie zakazany długotrwałym więzieniem .
      • angazetka Re: Bezdzietne stare panny rulez, dowodzą badania 08.12.22, 21:30
        Od lat badania to wykazują, że jest korzystny. Żona ugotuje, zadba, żeby misio zjadł, pośle do lekarza, przypilnuje łykania tabletek itd.
      • cegehana Re: Bezdzietne stare panny rulez, dowodzą badania 09.12.22, 08:11
        Ślub rozumiany tradycyjnie jest reliktem patriarchatu i dawno by byl nielegalny gdyby mężczyzn to krzywdzilo. W co poniektórych środowiskach nawet krytykuje się rozwody i to jeszcze dzisiaj.
    • po_godzinach_11 Re: Bezdzietne stare panny rulez, dowodzą badania 08.12.22, 20:26
      Patrząc na znajome samotne kobiety 50+ trudno dostrzec to szczęście smile
      • taniarada Re: Bezdzietne stare panny rulez, dowodzą badania 08.12.22, 20:38
        No właśnie widać to portalach randkowych .Bo trudno by kobieta po 50 była bez związku .Większość po przejściach i potrzebują terapeuty ,a nie faceta .
        • iwles Re: Bezdzietne stare panny rulez, dowodzą badania 08.12.22, 20:42

A skąd ty wiesz, co słychać na portalach randkowych, skoro tak ci super jest w samotności? 🤣🤣🤣
          • taniarada Re: Bezdzietne stare panny rulez, dowodzą badania 08.12.22, 21:01
            Bujam się trochę i patrzę . Bez stałego związku się nie liczy. A podchody jak w harcerstwie .Rozumiem ostrożność bo ktoś się sparzył .Ale układ przyjacielski mało prawdopodobny .A seks typu Tinder nie interesuje mnie .
      • marta.graca Re: Bezdzietne stare panny rulez, dowodzą badania 08.12.22, 20:48
        Ale są bezdzietnymi starymi pannami?
        • po_godzinach_11 Re: Bezdzietne stare panny rulez, dowodzą badania 08.12.22, 21:59
          marta.graca napisała:

> Ale są bezdzietnymi starymi pannami?
          >

Tak, te o których mówię są bezdzietne. Część to tzw. stare panny, część rozwódki. Szczęście aż od nich bije po oczach.
          • marta.graca Re: Bezdzietne stare panny rulez, dowodzą badania 08.12.22, 22:07
            Jeśli są samotnymi rozwódkami, to badanie ich nie dotyczy.
            • po_godzinach_11 Re: Bezdzietne stare panny rulez, dowodzą badania 08.12.22, 22:29
              marta.graca napisała:

> Jeśli są samotnymi rozwódkami, to badanie ich nie dotyczy.
              >
              >

Przecież napisałam - bezdzietne panny oraz bezdzietne rozwódki
      • arabelax Re: Bezdzietne stare panny rulez, dowodzą badania 09.12.22, 00:04
        Tak samo trudno dostrzwc szczęście u niektórych mężatek z nowymi nickami 😉
    • 18lipcowa3 Re: Bezdzietne stare panny rulez, dowodzą badania 08.12.22, 21:01
      Eeee tam. Wszystko jest piękne poza byciem rodzicem nastolatki. Tyle powie .
      • arabelax Re: Bezdzietne stare panny rulez, dowodzą badania 09.12.22, 00:05
        Ale pozniej jest lepiej 🙂
      • bywalec_hoteli Re: Bezdzietne stare panny rulez, dowodzą badania 09.12.22, 08:26
        nie strasz
    • kozaki_za_kolano Re: Bezdzietne stare panny rulez, dowodzą badania 08.12.22, 21:22
      Coś w tym może być. Jestem matką i trochę mnie to męczy. Tzn. nie męczą mnie dzieci, tylko mój stosunek do życia i ja sama siebie męczę. Nie daję sobie żadnego prawa do planowania własnych przyjemności, żyję cały czas "na baczność" i w poczuciu obowiązku. Cała jestem dla nich. Mnie jako mnie właściwie nie ma
      • shmu Re: Bezdzietne stare panny rulez, dowodzą badania 08.12.22, 22:20
        Miałam takie poczucie przy drugim, jeszcze kilka miesięcy temu, a teraz powoli wracam do bycia też trochę sobą. Nie wiem w jakim wieku masz dzieci, jak małe, to mogę pocieszyć, że się zmieni, a jak większe niż przedszkolaki, to po prostu musisz to zmienić i pozwolić sobie na trochę egoizmu.
    • smoczy_plomien Re: Bezdzietne stare panny rulez, dowodzą badania 08.12.22, 21:42
      daisy napisała:

> Ponieważ bezpośrednie doświadczenie rodzicie
      > lstwa jest na ogół doświadczeniem nieszczęśliwym.

Dlatego Polacy szczerze i bez zazdrości gratulują wyłącznie ciąż wink
      • marta.graca Re: Bezdzietne stare panny rulez, dowodzą badania 08.12.22, 21:52
        Schadenfreude wink
      • shmu Re: Bezdzietne stare panny rulez, dowodzą badania 08.12.22, 22:22
        Jestem szczęśliwą matką, ale muszę przyznać, że jak ktoś mi mówi, że spodziewa się drugiego dziecka, to myślę zawsze ,,good luck"... smile
      • escott Re: Bezdzietne stare panny rulez, dowodzą badania 09.12.22, 15:01
        Ja gratuluję szczerze i radośnie, jak widzę, że ktoś się szczerze i radosnie cieszy; ale nie przeszkadza w tej mojej radości wyrzut osobistego i skrywanego nieco szczęścia, że „nie na mnie trafiło” big_grin
    • woman_in_love Re: Bezdzietne stare panny rulez, dowodzą badania 08.12.22, 21:45
      Będę się modliła za wszystkie bezdzietne lambadziary, by sam Jezus postawił na ich drodze mężczyznę, który uczyni je prawdziwymi kobietami.

Amen.
      • damartyn Re: Bezdzietne stare panny rulez, dowodzą badania 08.12.22, 21:54
        Bog zapłać dobry człowieku.
        • niemcyy Re: Bezdzietne stare panny rulez, dowodzą badania 08.12.22, 22:09
          W dzieciach niech woman wynagrodzi.
    • maly_fiolek Re: Bezdzietne stare panny rulez, dowodzą badania 09.12.22, 08:49
      Tak to jest jak się korelacji nie rozumie.
      Mężczyzna z nizin społecznych, nieogarnięty nie ma szans aby jakakolwiek kobieta z nim się związała. Jednocześnie taki mężczyzna jest podatny na nałogi, a nieogarnięcie i miejsce urodzenia/zamieszkania powoduje brak dostępu do podstawowych dóbr takich jak lepsza ochrona zdrowia, badania profilaktyczne itp.
      Stąd "małżeństwo służy mężczyznom".

Z drugiej strony wysoko wyedukowana, bogata kobieta nie poślubi byle kogo - musi to być facet na poziomie. Stąd tak dużo singielek wśród wysoko wyedukowanych, lub pochodzących z bogatych rodzin. A wyedukowana, bogata singielka potrafi o siebie zadbać, zarobi na lepszą opiekę medyczną i korzystane z życia, nie to co jej koleżanka po zawodówce która wyszła za mąż bo samemu cieżko wiązać koniec z końcem.
      Stąd "stare panny rulez".
      • bywalec_hoteli Re: Bezdzietne stare panny rulez, dowodzą badania 09.12.22, 14:26
        Mały fiołek, jedziesz jakimiś stereotypami.
        I stary kawaler może być wykształcony, ogarnięty i bogaty a samotny (znam takiego, współwlaściciel prężnej firmy IT, który po prostu nie umie w związki), i stara panna może być prosta i nieogarnięta. I mężczyzna z nizin społecznych może się ogarnąć, nauczyć w budowlankę czy naprawy samochodów i zdobyć i kobietę i kasę. I wysokoedukowana, bogata kobieta może pozostawać wciąż samotna nie z powodu, że nie chce nikogo poślubić, tylko dlatego, że nie umie w związki.
        • maly_fiolek Re: Bezdzietne stare panny rulez, dowodzą badania 09.12.22, 14:46
          > Mały fiołek, jedziesz jakimiś stereotypami.

Nie stereotypami a statystyką.

Tak, stary kawaler też może być ogarnięty i z sukcesami. Jednak na jednego ogarniętego przypadają dziesiątki nieogarniętych. I nie wierzę by ogarnięta, inteligentna kobieta nie umiała w związki.
          • danaide2.0 Re: Bezdzietne stare panny rulez, dowodzą badania 09.12.22, 15:02
            A jeśli umie, a nie chce?
          • marta.graca Re: Bezdzietne stare panny rulez, dowodzą badania 09.12.22, 17:09
            Oczywiście, że inteligentne i ogarnięte osoby płci obojga mogą "nie umieć w związki".
            • bywalec_hoteli Re: Bezdzietne stare panny rulez, dowodzą badania 09.12.22, 17:18
              marta.graca napisała:

> Oczywiście, że inteligentne i ogarnięte osoby płci obojga mogą "nie umieć w zwi
              > ązki".
              >

Oczywiście. A dodatkowo jeszcze związek to umiejetność wspólnego życia i dostosowania się. Panna choćby ładna i zgrabna i zamożna i wykształcona, która zbyt długo pozostaje samotna może mieć po prostu duży problem by stworzyć związek. Moja koleżanka tak miała i po prostu zrobiła sobie dziecko z kierowcą z pracy. Wychowuje je sama o ile wiem.
          • bywalec_hoteli Re: Bezdzietne stare panny rulez, dowodzą badania 09.12.22, 17:16
            A sprawdzalas te statystki? Kobiet jest więcej niż mężczyzn, małżeństwa w naszym kraju są rożnej płci, wiec siła rzeczy starych panien jest więcej niż starych kawalerów.
    • danaide2.0 Re: Bezdzietne stare panny rulez, dowodzą badania 09.12.22, 15:01
      Ta, rządzą. W zakonach żeńskich zwłaszcza.

Wszystko zależy od głowy.
    • kotletymielone5 Re: Bezdzietne stare panny rulez, dowodzą badania 09.12.22, 15:18
      "Ale ....", po co śmiać się z katoli, skoro od czegoś trzeba zacząć dzień, jak nie od Biblii (katole) to od GazWybu.
      Te badania są mniej warte niż papier na którym je wydrukowane. Idź do DPS-u i zrób ankietę wśród samotnych 90-latek, jakie są szczęśliwe. A, tak, zapomniałam - instrukcje od GazWybu - jak kończysz 70 (trzeba dać na tyle odległą liczbę lat żeby nie przerazić czytelniczek - 70 brzmi jak "kometa uderzy w ziemię za miliard lat) to jedziesz do Holandii i eutanazyja, więc problem znika (to się już dzieje w Kanadzie)
      • kotletymielone5 Re: Bezdzietne stare panny rulez, dowodzą badania 09.12.22, 15:21
        Są "szczynśliwe" dlatego, że nie dożyją późnych lat, zginą robiąc sobie selfie na tle paszczy rekina (ostatnio 68-letnia niemiecka turystka w zatoce arabskiej), więc odstęp czasowy od udzielania ankiety jako szczęśliwa bezdzietna lambadziara a śmiercią będzie taki jak w Powstaniu Warszawskim - w jednej chwili śmiali się jedząc tynk ze ścian, a za chwilę już ich nie było
      • niemcyy Re: Bezdzietne stare panny rulez, dowodzą badania 09.12.22, 15:26
        W DPS-ach ktoś w ogóle jest szczęśliwy? Ale szczęśliwy szczęśliwy, a nie na zasadzie najmniejszego zła w danej sytuacji.
      • latarnia_umarlych Re: Bezdzietne stare panny rulez, dowodzą badania 09.12.22, 15:37
        Idź do DPS-u i z
        > rób ankietę wśród samotnych 90-latek, jakie są szczęśliwe.

O, i one wszystkie są bezdzietne?

, tak, zapomniałam
        > - instrukcje od GazWybu - jak kończysz 70 (trzeba dać na tyle odległą liczbę la
        > t żeby nie przerazić czytelniczek - 70 brzmi jak "kometa uderzy w ziemię za mil
        > iard lat) to jedziesz do Holandii i eutanazyja, więc problem znika (to się już
        > dzieje w Kanadzie)

Co się już dzieje w Kanadzie? Bezdzietne na 70. urodziny jeżdżą do Holandii, żeby zniknąć wg instrukcji od GW?
    • niemoralna Re: Bezdzietne stare panny rulez, dowodzą badania 09.12.22, 17:27
      Od jakiegoś czasu śmiało stwierdzam, że miałabym lepsze życie jako bezdzietna lambadziara. Kocham swoje dzieci, ale życie singielki ( no może tam przelotne zwiazki bez zobowiazan ) bez dzieci ma w MOIM mniemaniu więcej korzyści , Dlatego zawsze apeluje do kobiet , które czują presję społeczną. Nie chcesz, nie czujesz się na siłach, nie widzisz siebie w roli matki tak w tym temacie nie ma zabawy , bo czasu się nie cofnie jak już pojawi się dziecko .
      • niemoralna Re: Bezdzietne stare panny rulez, dowodzą badania 09.12.22, 17:29
        W skrócie: mi macierzyństwo dużo dało dobrego , ale jeszcze więcej zabrało . Pisze tylko o sobie, nie mogę sien ypowiadac za każdą kobietę to rzecz jasna
    • demodee Re: Bezdzietne stare panny rulez, dowodzą badania 09.12.22, 17:52
      Na Boginię, jak czasem sobie myślę, że mogłabym stracić rozum i wyjść za mąż, to zimny pot mnie oblewa...
    • jasnozielona_roslinka Re: Bezdzietne stare panny rulez, dowodzą badania 09.12.22, 18:04
      Może od macierzyństwa mi się coś na mózg rzuciło i nie umiem czytać ale w artykule nie ma podanych żadnych badań jest tylko profesor który deklaruje, obwieszcza i twierdzi że ma dostęp do badań. Ale żadnych badań nie ma podanych. Więc co tu komentować.
      Z tego co pamiętam to najszczęśliwsze są bezdzietne kobiety w stałym związku, potem kobiety dzietne w związku, a potem bezdzietne singiel i samotne matki.
      U mężczyzn najszczęśliwsi byli panowie dzietni i w związkach.
      Nie zauważyłam żeby singielka były jakoś szczególnie szczęśliwe ale niech będzie skoro tak obwieszcza jakiś ekspert bez przedstawienia wyników badań ...
    • suki-z-godzin Re: Bezdzietne stare panny rulez, dowodzą badania 09.12.22, 20:00
      Czy ktoś po raz kolejny odkrywa, że najszczęśliwsi są ci ludzie, którzy żyją tak jak chcą, a dodatkowo ze względu na specyfikę branży - ludzie bezdzietni są mniej zmęczeni?
      Fascynujące.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka