Dodaj do ulubionych

Jaki prezent dla 13latki

09.12.22, 09:57
Dziewczyna ma wszystko. Zainteresowania to rysowanie i makijaż. Co roku kupujemy jej coś artystycznego ale pomysły się skończyły. Budżet 150zl.
Obserwuj wątek
    • mamtrzykotyidwato5 Re: Jaki prezent dla 13latki 09.12.22, 10:28
      Dla mnie połączenie tych dwóch zainteresowań, to charakteryzacja, więc kupiłabym (jeśli jeszcze nie ma) np.to:
      pl.kryolan.com/produkt/ksiazka-podrecznik-charakteryzacji
      • ania1005 Re: Jaki prezent dla 13latki 09.12.22, 12:07
        Bardzo ciekawa książka, zapisuję sobie na listę.
    • triss_merigold6 Re: Jaki prezent dla 13latki 09.12.22, 10:40
      Sztalugi? Manekin drewniany do nauki rysunku (taki ruchomy model)?
      • triss_merigold6 Re: Jaki prezent dla 13latki 09.12.22, 10:40
        Szkicowniki? Tego zawsze dużo się zużywa.
    • asia_i_p Re: Jaki prezent dla 13latki 09.12.22, 10:40
      Było parę fajnych nowości plastycznych w 2022 roku.
      Z markerów akwarelowych:
      - dwustronne markery akwarelowe Faber Castella;
      - dwustronne markery akwarelowe Ecoline (do teraz były tylko z końcówką brush, teraz są takie z cienką końcówką bullet z jednej strony i chisel z drugiej);
      z markerów pigmentowych (to jest wodny tusz, ale nie taki mocno rozmywalny jak akwarelowy):
      - Pitt Artist Pen Dual Marker - czyli jak były te cienkie brushe Pitt Artist, to teraz są podwójne, z jednej strony brush, a z drugiej końcówka jak w cienkopisie.
      Paper concept wypuścił całą serię bloków poza tym - są niedrogie, a naprawdę dobrej jakości.

No i możecie spróbować, czy nie weszłaby w malowanie - akryl albo akwarela - i ogarnąć jakiś zestaw startowy do tego.
      • asia_i_p Re: Jaki prezent dla 13latki 09.12.22, 10:42
        Doprecyzuje - te pierwsze to Faber-Castel Goldfaber Aqua Duo. Jest kilka całkiem fajnych zestawów kolorystycznych.
      • ania1005 Re: Jaki prezent dla 13latki 09.12.22, 12:12
        To jest siostrzenica męża. Szczerze to nie wiem które zestawy markerów ma. Na pewno ma ze 3 komplety. Muszę sobie popatrzeć co ma jak u nich będziemy, i twoja lista przyda mi się na pomysł na urodziny w styczniu 🙂
    • asia_i_p Re: Jaki prezent dla 13latki 09.12.22, 10:44
      A - i jeszcze torba/ piórnik
      W tej cenie dostaniesz i Derwenta Carry All A4 folio i ich torbę Carry All Bag, albo Royal and Langnickel Art Cargo (ale oni są tylko na Amazonie i nie wiem jak z jakością, bo się na nią czaję i czaję i nie mogę zdecydować). Te dwie pierwsze mam, są bardzo fajne.
    • autumna Re: Jaki prezent dla 13latki 09.12.22, 11:45
      A na jakim jest jest poziomie i w jakim kierunku chciałaby się rozwijać (portret, rysowanie postaci)? Bo może coś z książek do nauki rysunku albo dostęp do jakiegoś płatnego kursu online? Jeżeli jest chętna do korzystania z literatury anglojęzycznej, to może coś z pozycji Andree Loomisa? Tylko szukać trzeba na amazonie, w Polsce są często po chorych cenach.
      • ania1005 Re: Jaki prezent dla 13latki 09.12.22, 12:15
        Szczerze to nie wiem czy chce bardziej poważnie do tego podejść. Na razie rysuje postaci z Anime, i wcześniej jakieś krajobrazy farbami na podstawie filmików w internetu. Ale pomysł z kursem bardzo ciekawy.
        • asia_i_p Re: Jaki prezent dla 13latki 09.12.22, 13:46
          Jak Anime, to Pitt Peny może już mieć. Ale w takim razie możesz pogrzebać w zestawach Kuretake
          - Fine and Brush for Manga albo którychś z tych upamiętaniających konkretne dzieła sztuki albo ćwiczących konkretne techniki malarskie

https://www.tintadlaplastykow.pl/gfx/groups/group_11879/marker_manga_anime_rysunki_kurecolor_fine_and_brush_for_manga_23.jpg
          https://paperconcept.pl/173576-thickbox_default/zestaw-akwarelowy-historic-art-vincent-van-gogh-kuretake-12-szt.jpg https://artykulydlaplastykow.pl/userdata/public/gfx/28903/zestaw-akwarelowy-watercolor-flowers-EW-1-zawartosc.jpg
        • autumna Re: Jaki prezent dla 13latki 09.12.22, 14:23
          Jak postacie, to może coś z podstaw rysowania sylwetek ludzkich, szczególnie jeśli docelowo chciałaby tworzyć swoje postacie (którym ręce i nogi wyrastają z prawidłowych miejsc), a nie tylko przerysowywać. Może by jej podpasowała "Sztuka rysowania. Ludzie" z wyd. Publicat. Na YT ma sporo recenzji, można podejrzeć, co jest w środku. Większość książki to podstawy wiedzy anatomicznej, ale jest też rozdział o mandze i istotach fantasy.
    • conena Re: Jaki prezent dla 13latki 09.12.22, 12:29
      kosmetyki Millie Bobby Brown, to hit wśród znanych mi 12latek, za 150 pln coś fajnego kupisz.
    • arthwen Re: Jaki prezent dla 13latki 09.12.22, 13:11
      Kredki Caran d`Ache Luminance. Do tej pory uważałam, że cena jest zdecydowanie przesadzona - ale nie, odszczekuję, są świetne. Za 150 zł to może taki mini zestaw 10 kolorów dostaniesz.
      • asia_i_p Re: Jaki prezent dla 13latki 09.12.22, 13:37
        Spróbuj jeszcze Caran d'Ache Pablo albo Supracolor Soft - kieszeń boli trochę mniej, a są moim zdaniem prawie równie dobre. No i Derwent Lightfast, z niewiadomych powodów w tej chwili znacznie tańsze od Luminanców (a zaczynały prawie tak samo, Derwent ma jakąś specyficzną politykę cenową na Europę Środkową, bardzo przyjazną), a równie moim zdaniem dobre.
        • arthwen Re: Jaki prezent dla 13latki 09.12.22, 13:41
          Derwenty miałam i jednak widzę różnicę. To też zapewne kwestia osobniczych preferencji wink
          Kupiłam sobie taki średni zestaw, ale chyba sobie jeszcze dokupię.
          • asia_i_p Re: Jaki prezent dla 13latki 09.12.22, 13:47
            Na sztuki są, ja tak zbieram po jednej, dwie, trzy miesięcznie i niedługo niestesty nie będę miała co zbierać. Tak się jeszcze upewnię - konkretnie Derwent Lightfast miałaś?
            • arthwen Re: Jaki prezent dla 13latki 09.12.22, 13:52
              Miałam różne, kredek trochę przerobiłam wink Ale Lightfasty też wink
    • motyllica Re: Jaki prezent dla 13latki 09.12.22, 14:27
      jak makijaż to bon podarunkowy do jakiejś drogerii na 150,- i już
    • ivaz Re: Jaki prezent dla 13latki 09.12.22, 15:07
      moja 13 latka zażyczyła sobie róż Diora smile

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka