Dodaj do ulubionych

Izrael dla emerytów

13.12.22, 17:11
Czy ktoś ma jakiś pomysł, jak to zorganizować? Znacie jakieś biura podróży, które specjalizują się w takich wycieczkach?
Warunki: wylot z Krakowa, Katowic, ewentualnie Warszawy, zorganizowane od A do Z, mnóstwo zwiedzania, na tydzień. Które biura w Polsce są godne polecenia, a których lepiej unikać? Dzięki z góry!
Obserwuj wątek
    • daniela34 Re: Izrael dla emerytów 13.12.22, 17:15
      Zobacz Itakę. Moja kuzynka była z nimi w Izraelu i byka dość zadowolona. Wprawdzie nie emerytka, ale akurat to nie był jakiś forsowny wyjazd.
      • daniela34 Re: Izrael dla emerytów 13.12.22, 17:16
        Aha, oni wyjeżdżali z Warszawy, ale podejrzewam, że wyjazdy z Krakowa też mają.
      • magdallenac Re: Izrael dla emerytów 13.12.22, 17:56
        Rzeczywiście Itaka ma trochę tych wycieczek dostępnych, dzięki!
    • krolewska.asma Re: Izrael dla emerytów 13.12.22, 17:35
      Jak chcecie do Izraela na najlepiejwycuecxja zorganizowana przez kosciol
      Oni maja dużo wtyk żaby zwiedzać jakieś dodatkowe rzeczy po znajomosci

Tak wiem tys niewierząca i kościołem pogardzasz , ale tak tylko pisze bo znowu jakieś A bsurdalne pytanie którego biura unikać, jakbyśmy wróżyli z kart smile
      • ichi51e Re: Izrael dla emerytów 13.12.22, 17:51
        niestety to jest prawda. sad
      • evening.vibes Re: Izrael dla emerytów 13.12.22, 17:52
        krolewska.asma napisała:
        > Jak chcecie do Izraela na najlepiejwycuecxja zorganizowana przez kosciol
        > Oni maja dużo wtyk żaby zwiedzać jakieś dodatkowe rzeczy po znajomosci

Bzdura. Z pielgrzymką połowy nie zwiedzisz 'bo to żydowskie' big_grin

• magdallenac Re: Izrael dla emerytów 13.12.22, 18:00
        Nie my, a starsi emeryci, którzy nie nienawidzą kościoła. Jak w ogóle można sprawdzać dostępność takich wycieczek przez kościół, bo nie jesteś pierwsza, która sugeruje, że jeśli Izrael to tylko przez kościół. Czy to są pielgrzymki? Moje pytanie wcale nie jest absurdalne, bo ktoś, kto dużo podróżuje i korzysta z usług biur podróży, może mi dać znać, że Zenektour jest świetny i niezawodny, a należy unikać Janusztour.
        • krolewska.asma Re: Izrael dla emerytów 13.12.22, 18:19
          Skąd mam wiedzieć, może musisz udać się do kościoła i tam ogłaszają ze jest pielgrzymka hihi ? Tudzież w Google sprawdzić ?
          Ja byłam na własna rękę, nie jeżdżę z pielgrzymkami , koleżanka kiedyś byla i bardzo zadowolona
          W tydzirn oblecisz Izrael i Jordanie , to nie są duze państwa
        • miss2 Re: Izrael dla emerytów 13.12.22, 18:20
          Zobacz „ Izrael nie tylko dla pielgrzymów” z Rainbow. Byliśmy dwa lata temu z Katowic, bardzo intensywny i ciekawy program.
        • damartyn Re: Izrael dla emerytów 13.12.22, 18:37
          Zobacz u palotynów
          www.bp.ecclesia.org.pl/
        • mizantropka_20 Re: Izrael dla emerytów 14.12.22, 06:15
          Całe życie korzystam z BP Rainbow... Jest różnie (chodzi o bazę gastronomiczno - hotelową), ale pod względem programu wycieczki bardziej niż ok
      • chicarica Re: Izrael dla emerytów 13.12.22, 23:26
        Bzdura, jest dokładnie odwrotnie. No i na takich wyjazdach mnóstwo czasu traci się na całkiem niepotrzebne religijne obrzędy, typu codzienna msza. Zamiast codziennej mszy wolę np. zjeść izraelskie śniadanie albo podlecieć szybciutko i zobaczyć jakiś mniej popularny zabytek albo ten bardziej popularny ale zanim się wszyscy zlezą.
        No i dochodzi jeszcze kwestia tego, że na takim kościółkowym wyjeździe nie ma opcji zaznania autentyczności, np. wyjścia do arabskiej części Jerozolimy albo noclegu "u Żydów". Żadnej lokalnej kuchni, żadnej innej perspektywy, tylko chrześcijańska. Moi teściowie byli, potem byłam ja, po powrocie okazało się że oni połowy rzeczy nie widzieli. No, ale chcieli mieć "pielgrzymkę" to mieli.
        • krolewska.asma Re: Izrael dla emerytów 14.12.22, 06:45
          Hmm jakbyś nie zauważyła to do arabskiej części generalnie nie da się wejść kto nie arab wink
          • chicarica Re: Izrael dla emerytów 14.12.22, 07:59
            Nie jestem Arabką i weszłam bez problemu.
            • krolewska.asma Re: Izrael dla emerytów 14.12.22, 08:25
              Weszłas do meczetu złota kopuła do którego maj wstęp tylko muzułmanie ????
              Wow
              Grubo
              • chicarica Re: Izrael dla emerytów 14.12.22, 17:12
                Mówię o arabskiej części Jerozolimy.
      • magda.z.bagien Re: Izrael dla emerytów 15.12.22, 22:42
        Kościelne wycieczki są do ziemi świętej zamiast do Izraela.
    • arabelax Re: Izrael dla emerytów 13.12.22, 18:30
      Zapytaj na Israelfriendly. Karolina organizuje wycieczki jednodniowe na miejscu, ale moze cos podpowie.
      A pomysł z Izraelem super, oby sie udalo.
      Ja bede juz przyszlym tygodniu i odliczam!smile
      • krolewska.asma Re: Izrael dla emerytów 13.12.22, 18:59
        Fajnie na święta zaplanowałas , jest wtedy specjalna atmosfera tam się kłębić i rozpychać w szopce w Betlejem wink
        • arabelax Re: Izrael dla emerytów 13.12.22, 20:52
          Ja akurat swiat nie obchodze, wiec nigdzie nie bede sie klebic wink
          • tenjedennick Re: Izrael dla emerytów 13.12.22, 21:16
            To nieważne, dla nich jesteś chrześcijańską gojką, którą trzeba złupić.

Wyjazd do Izraela w okresie BN kiedy jadą tłumy, a ceny rosną w kosmos, to taki sobie pomysł.
            • arabelax Re: Izrael dla emerytów 13.12.22, 21:26
              Na Chanuke jade 😃

• tenjedennick Re: Izrael dla emerytów 13.12.22, 21:36
                Przyszły tydzień to już prawie BN, ale Chanuka to dla was też wysoki sezon.
    • chococaffe Re: Izrael dla emerytów 13.12.22, 18:51
      Sprawdź opcje z Jordanią. "Moi emeryci" (70+) dali radę i byli zadowoleni
    • ichi51e Re: Izrael dla emerytów 13.12.22, 18:53
      Moi rodzice byli (Izreal&jordania) bardzo zadowoleni.
    • magdallenac Re: Izrael dla emerytów 13.12.22, 19:47
      Zbiorczo wszystkim dziękuję! Znalazłam kilka ofert i dzięki za podsunięcie pomysłu o Jordanii.
      • krolewska.asma Re: Izrael dla emerytów 13.12.22, 19:55
        To ja chyba podsunęłam a nie zbiorczo
      • marzeka11 Re: Izrael dla emerytów 13.12.22, 19:55
        Byłam z Misja Travel, znakomicie przygotowany wyjazd- 2 dni w Jerozolimie, w tym wizyta w Yad Vashem - noclegi w Betlejem w hotelu prowadzonym przez palestyńskich chrześcijan. Potem Nazaret, Morze Martwe, Kana Galilejska, Tabha, góra Tabor, a na końcu Betlejem.
        Zdecydowanie chcę tam kiedyś wrócić. No i zobaczyć te różnicę między Judeą a Galileą. Inaczej już brzmią te teksty z Nowego Testamentu.
    • bi_scotti Re: Izrael dla emerytów 13.12.22, 20:12
      Off topic, sorry, ale musze, bo sie udusze: Magda, cos Ty kobieto takiego tej Asmie zrobila, ze ona Cie tak dopieszcza? Weszlam w watek wspomnieniowo, bo dzieki obecnie juz in-laws mojej Najstarszej przezylismy iles tam lat temu najelegantsze w naszym zyciu Christmas & New Year wlasnie w Israel wiec mi sie przypomnialo ... a tu watek w polowie zasmowany do upeku surprised Crazy beans - masz Moc, ze ja az tak sciagasz magnetycznie wink Cheers.
      • magdallenac Re: Izrael dla emerytów 13.12.22, 20:34
        No weź Bisc…Asma mówi, że to ja za nią chodzę i ją dręczę😀😀😀
      • krolewska.asma Re: Izrael dla emerytów 13.12.22, 20:48
        Już tłumacze
        Nie mogę przejść obojętnie kolo tak nieporadnych życiowo osób wiec jej ciagle rozwiqzuje problemy a ona lat czerpie z moich rad

Niestety wdzięczności zero , tylko głównie wyzwiska i zaczepki

Choć pośmiać się można z tych nirytsnnych zmagań z życiem

Life
      • al_sahra Re: Izrael dla emerytów 13.12.22, 21:12
        bi_scotti napisała:

> Off topic, sorry, ale musze, bo sie udusze: Magda, cos Ty kobieto takiego tej A
        > smie zrobila, ze ona Cie tak dopieszcza?

To proste. Magdalena konsekwentnie prezentuje obraz pewnej siebie i zadowolonej z życia osoby.
        • krolewska.asma Re: Izrael dla emerytów 14.12.22, 06:48
          Kurczę a ja widze zahukana kobietkę będąca na łasce nerwowego męża ….
          Zadowolona to jest Snake albo Princess
    • magda.z.bagien Re: Izrael dla emerytów 15.12.22, 22:34
      Moi emeryci byli z Mistralem z Katowic, bardzo im się podobało.
      • magda.z.bagien Re: Izrael dla emerytów 15.12.22, 22:37
        Zapomniałam dopisać - to był Izrael plus Jordania na jednym wyjeździe.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka