Dodaj do ulubionych

wątek patriotyczny

18.12.22, 16:13
Bo tu niedawno pytano o dumę z Polski. Może nie tyle jestem dumna, co uwielbiam polską flagę - bezpretensjonalna, piękna kolorystycznie, estetycznie czysta.
I co? dodaje się godło (jak na banderze), pstrzy napisami, "POLSKA", a dzisiaj powiewały flagi z napisem NIEMSTÓW,
Ani to mądre, ani potrzebne, w dodatku karalne, jest na to jakiś paragraf. Jak ktoś ma wenę i czuje potrzebę ekspresji, niech maluje wlasne transparenty, niech se i będą biało-czerwone, bardzo proszę, flagę jednak zostawiłaby w spokoju, i dla zasady, i dla jej niekłamanego piękna.

To po oglądaniu transmisji z Engelbergu dzisiaj.
Obserwuj wątek
    • marzeka11 Re: wątek patriotyczny 18.12.22, 16:31
      Cóż, nasza flaga- piękna, prosta biało-czerwona pomalowana została nie raz, nie dwa.
      Mam flagę i lubię ją na balkonie wywieszać w każde ważne święto narodowe. Zwykła biało-czerwona.
    • angazetka Re: wątek patriotyczny 18.12.22, 16:35
      Najbardziej lubię domy i balkony, które są statkami (przez te bandery).
    • wapaha Re: wątek patriotyczny 18.12.22, 17:54
      smile

www.youtube.com/watch?v=SRle0QwZSNI
      • nangaparbat3 Re: wątek patriotyczny 18.12.22, 20:04
        O, dziękuję smile
        Piękny wiersz i świetna dziewczynka deklamuje - z prawdziwą przyjemnością słuchałam i wzruszeniem smile
        • bi_scotti Re: wątek patriotyczny 18.12.22, 23:05
          Dziewczyna super! I KIG amazing, as always smile
          Ale tak ogolnie to ja mam mixed feelings w kwestii flag & innych symboli narodowych - zawsze extra powod zeby podkreslic podzial na "nas" vs. "nich" uncertain Life.
          • wapaha Re: wątek patriotyczny 19.12.22, 19:44
            tak, jak słyszę ten wiersz wzruszam się za każdym razem smile

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka