Dodaj do ulubionych

Brać czy nie brać?

25.12.22, 17:58
Chodzi o nową pracę. Stara jest świetna, super zespół. Ale pensja marna i bez szans na podwyżkę. Nowa duuużo lepiej płatna, ale ciut dalej i pierwsze dwie umowy na rok. Zakres obowiązków ten sam. Pierwsza - Januszex, druga budżetówka. Co robi emama?
Obserwuj wątek
    • ginger.ale Re: Brać czy nie brać? 25.12.22, 18:02
      Ten sam zakres obowiązków? Lepiej płatna. Praca ZAROBKOWA.
    • woman_in_love Re: Brać czy nie brać? 25.12.22, 18:17
      budzetowka z wieksza pensja? to budzetowka

januszex zwinie sie przed koncem 2023 z powodu cen energii i recesji
    • abidja Re: Brać czy nie brać? 25.12.22, 18:22
      Na Boginie, to jak malo teraz ci placa skoro w budzetowce jest duuuzo lepiej...
      Bierz budżetowke.
      • vivi86 Re: Brać czy nie brać? 27.12.22, 10:15
        Zdziwiłabyś się do jakiego stopnia nie jest to rzadkość.
    • silenta Re: Brać czy nie brać? 25.12.22, 18:23
      Ciężko tu doradzać bo zależy co jest dla Ciebie ważniejsze i jak trafisz. Ja kiedyś zmieniłam na lepiej płatną ale jednak dość szybko wróciłam do tej z fajnymi ludźmi bo w nowej bardzo ciężko było pod tym względem.
      • koronka2012 Re: Brać czy nie brać? 25.12.22, 19:55
        Ale zdajesz sobie sprawę że wybór nowej pracy to nie jest wyrok dożywocia?
        • silenta Re: Brać czy nie brać? 25.12.22, 19:58
          A wywnioskowałaś z mojego postu, że zostałam na dożywociu?
    • mae224 Re: Brać czy nie brać? 25.12.22, 19:40
      brać nową.
    • piszaca.zza.swiatow2 Re: Brać czy nie brać? 25.12.22, 19:48
      Jeszcze doprecyzuje w jakim kraju mieszkasz.
      Ja miałam podobnie,ale mieszkam w Niemczech... Mam w budżetówce te same (podobne) obowiązki, połowę etatu i duuuuuuzo wyższa pensję.
    • koronka2012 Re: Brać czy nie brać? 25.12.22, 19:54
      Zdecydowanie odrzucam ideę pracy za jałmużnę, celem pracy jest głównie zarabianie na utrzymanie, a nie życie towarzyskie
    • rosapulchra-0 Re: Brać czy nie brać? 25.12.22, 20:02
      Idę tam, gdzie więcej płacą.
    • jehanette Re: Brać czy nie brać? 26.12.22, 08:44
      Bierze lepiej płatną i nie ogląda się za siebie. Zespół jest a potem go nie ma, myślisz że inni nie myślą o zmianie roboty na lepszą? Nie chcesz być ostatnią która odchodzi
      • karambola_karambola Re: Brać czy nie brać? 26.12.22, 09:11
        Macie rację. Kasa powinna być priorytetem. Budżetówka przebija Janusza nie podstawą, ale dodatkami: stażowym i motywacyjnym. One robią tę wyższą kwotę. No i o podwyżki nie trzeba żebrać. Uwierzcie, że słowo żebrać jest tu bardzo odpowiednie. sad Ale ludzi będzie mi żal, bo pewnie nie trafię już na taki zespół. Tak. Wiem, że praca jest dla pieniędzy a nie dla kontaktów towarzyskich. Ale niejedna z nas pewnie wie, że wredni współpracownicy są w stanie doprowadzić człowieka stanu, w którym wszystkiego się odechciewa. Nic to, biorę tę robotę.
        • jednoraz0w0 Re: Brać czy nie brać? 26.12.22, 16:18
          Idź Do pracy za lepszą kasę a towarzysko z zespołem realizuj się popołudniami. Mupuslisz, ze ktokolwiek z nich mając ofertę lepszych warunków zrezygnowałby, bo tak fajnie mu się z tobą pracuje?
        • vivi86 Re: Brać czy nie brać? 27.12.22, 09:33
          Jeszcze jedno - znam przypadek pani, która została bo super atmosfera. Tylko potem atmosfera się skiepściła i żałowała.
    • anorektycznazdzira Re: Brać czy nie brać? 26.12.22, 09:15
      Nie ma to jak budżetówka, szczególnie przed kryzysem.
      Super ludzie i kumplowanie po robocie, nie musisz z nimi zrywać kontaktów, jak są tacy super to spotkacie się po pracy.
    • kaki11 Re: Brać czy nie brać? 26.12.22, 10:52
      Jeżeli miałabym zostać tylko dla ludzi to bym zmieniła. Skoro zakres obowiązków podobny to raczej kwestia satysfakcji czy rozwoju w grę nie wchodzi, a skoro się rozglądasz to znaczy, że jednak większy zarobek by cie ucieszył. No i w nowym miejscu też możesz mieć fajną atmosferę a jeśli nie to nie jesteś tam uwiązana na stałe- łatwo możesz złożyć wypowiedzenie i pewnie znaleźć coś innego też się da.
    • szara.myszka.555 Re: Brać czy nie brać? 26.12.22, 16:22
      "Pierwsza - Januszex, druga budżetówka. Co robi emama?"

O rany, między młotem a kowadłem. Biorę bramkę nr 2 i szukam dalej.
    • shmu Re: Brać czy nie brać? 26.12.22, 16:52
      Bierze drugą.
    • lilia-anna Re: Brać czy nie brać? 26.12.22, 18:35
      Dla mnie osobiście Januszex jest opcja po moim trupie, więc #teambramkanumerdwa
    • vivi86 Re: Brać czy nie brać? 26.12.22, 23:50
      Budżetówka. Jak kontakt z zespołem super to się nie urwie bo zmieniłaś pracę.
    • eriu Re: Brać czy nie brać? 26.12.22, 23:58
      Patrzy na inflację i aktualną pensję oraz rosnące ceny.
    • tapatik Re: Brać czy nie brać? 28.12.22, 23:50
      Ja bym wziął. Zawsze to jakaś zmiana.
      "Pracę należy zmieniać co 1-3 lat, bo budżet na rekrutację nowych pracowników jest wyższy niż utrzymanie obecnych" - tekst znaleziony w postaci mema, ale do przemyślenia.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka