Dodaj do ulubionych

Nie chce być papieżem..

01.01.23, 16:05
tak myślę, konklawe to konklawe ale zawsze można odmówić..bo jest się za starym, bo za słabym, bo się nie ma chęci...A może nie można...?
Dla mnie papież który zgodził się jako stary, schorowany człowiek i zrezygnował jest mało przekonywujący..Nie gra mi to.Benedykt fajny facet, na poziomie, pytanie czemu zgodził się...
Obserwuj wątek
    • sarah_black38 Re: Nie chce być papieżem.. 01.01.23, 16:09
      Po co zakładasz taki wątek? Liczysz na gównoburzę, w której ematka jest niezawodna. tongue_out
      • kropkacom Re: Nie chce być papieżem.. 01.01.23, 17:34
        Zbiera kwity na ematki.
    • abidja Re: Nie chce być papieżem.. 01.01.23, 16:13
      Jak sie nie chce to sie nie startuje w wyborach.
      On chcial, przekonal innych do siebie. Wygral.
      A potem zobaczyl jakie to gowno i ile jego kolegow ma ubłocone sumienia wiec umyl rece jak Piłat.
      • 35wcieniu Re: Nie chce być papieżem.. 01.01.23, 16:23
        Taaa.. Wcześniej był ślepy i nie widział big_grin
        • abidja Re: Nie chce być papieżem.. 01.01.23, 16:33
          35wcieniu napisał(a):

> Taaa.. Wcześniej był ślepy i nie widział big_grin
          >

Widzial i wiedzial. Nie wierze w jego niewinnosc.
          Wszyscy wiedzieli i wiedza.
    • kozica111 Re: Nie chce być papieżem.. 01.01.23, 16:24
      Sraty graty, widział więcej wcześniej, zdecydował się robić za bufor, pytanie czemu..
      • bistian Re: Nie chce być papieżem.. 01.01.23, 16:36
        kozica111 napisała:

> Sraty graty, widział więcej wcześniej, zdecydował się robić za bufor, pytanie c
        > zemu..

Może w to wszedł, żeby zachować kontrolę, uspokoić sytuację, posprzątać dowody, a potem się oddalić na emeryturę?
        Tak myślałem ostatnio, kto miał większą władzę w KK, JP2 czy Ratzinger?
        • chococaffe Re: Nie chce być papieżem.. 01.01.23, 16:48
          big_grin

Na pewno ten Niemiec. I to on wszystko ukrywał. Nie JPii
          • bistian Re: Nie chce być papieżem.. 01.01.23, 17:48
            chococaffe napisała:

> big_grin
            >
            > Na pewno ten Niemiec. I to on wszystko ukrywał. Nie JPii

To nie jest takie jednoznaczne. Ratzinger miał sporą władzę, on był szefem od teologii i interpretacji, był ustawiony w systemie. Wojtyła był człowiekiem walczącym z systemem socjalistycznym, a tam nie dość, że było dużo fałszywek, dużo podpuch, manipulacji, były też prawdziwe oskarżenia, ale przecież wiadomo, że walczymy z systemem, więc nie możemy dać argumentów drugiej stronie itd. Poza tym, był obok Dziwisz, który odsiewał, jak mógł, nie on jeden, inni też tak robili. Jeżeli ktoś nie żył w tamtych czasach, to nie zrozumie. Odcinam się od ustalania winnych i poziomu winy, bo nie jestem śledczym, a większość tamtych osób już nie żyje albo ma demencję czy inne choroby, więc możemy sobie pospekulować, jakie były mechanizmy i kto komu coś kazał, wspierał czy ukrywał.
            • chococaffe Re: Nie chce być papieżem.. 01.01.23, 20:10
              Odcinam się od ustalania winnych i poziomu winy,

tak, widać wyraźniewink
    • gaskama Re: Nie chce być papieżem.. 01.01.23, 16:53
      Najchętniej napisałabym, że mam w doopie, co robią stare rumple bez rodzin, bez dzieci, bez bladego pojęcia o normalnym życiu. No ale mieszkam w kraju, w którym te rumple maja wpływ na moje życie. Beznadzieja!
    • ichi51e Re: Nie chce być papieżem.. 01.01.23, 16:56
      Mógł się po prostu przeliczyć - myślał ze będzie miał na coś wpływ a tu okazało się ze ma być gęba dla x y i z. Wiec się wypisał.
      • lella_two Re: Nie chce być papieżem.. 01.01.23, 17:08
        Mógł też się po prostu założyć z kolegami, że wygra. Wygrał, zgarnął pulę i podziękował🤷‍♀️
    • pytajacakinga Re: Nie chce być papieżem.. 01.01.23, 17:12
      Zgodził się bo nie wiedział na jakiej górze gówna będzie siedzial a jak się skapnął to musiał się jakiś wymigać. Dla mnie on zasuguje na szacunek a nie jak jego poprzednik i następca tyloo zamiatali gówno pod siebie.
      • alicia033 Re: Nie chce być papieżem.. 01.01.23, 17:45
        pytajacakinga napisał(a):

> Zgodził się bo nie wiedział na jakiej górze gówna będzie siedzial

🤣🤣🤣🤣
      • niemcyy Re: Nie chce być papieżem.. 01.01.23, 17:52
        Próżny twój trud pisania bezsensownych postów.
        Wiedział dokładnie, bo od dziesięcioleci aktywnie przyczyniał się do tego, żeby g było gnem, a jak go złapali za rękę to kłamał, że to nie jego ręka: www.rp.pl/spoleczenstwo/art19310261-podwazona-wiarygodnosc-benedykta-xvi
    • maslova Re: Nie chce być papieżem.. 01.01.23, 18:10
      A to nie jest czasem tak, że o wyborze na papieża decyduje Duch Święty i wybrany człowiek powinien poddać się jego woli? 🤔🤔🤔
    • trzebasiebawic Re: Nie chce być papieżem.. 01.01.23, 18:26
      Kiedy wybrano Benedykta, przeczytałam że on bardzo liczył, że nie zostanie wybrany i ogólnie nie był zadowolony z takiego obrotu spraw mimo iż był tak jakby typowany jako faworyt plebiscytu (wraz z kilkoma innymi).
      Pobieżnie więc sprawdziłam info na ten temat i wyszło mniej więcej, że na konklawe zbierają się kardynałowie i sobie głosują wybierając między sobą papieża. Mogą nawet zagłosować na jakiegoś kardynała, który nie przybył na konklawe, ale ci co nie przybyli nie mają prawa głosu.
      Sam kardynał to jakaś wyższa wyższość na szczeblu tej firmy, więc no mówiąc w skrócie to same dziadki mniej lub bardziej sprawne.
      Podejrzewam, że wybraniec ma tam jakieś prawo odmowy ale raczej byłoby to odebrane w kategoriach skandalu.
      Benedykt więc przyjął przy i przy pierwszej lepszej okazji się zmył. Ten drugi też raczej ma na to ochotę bo przerastają go czasy namacalnej klęski KK pt:" pycha kroczy przed upadkiem".
      Także to nie jest konkurs gdzie się dobrowolnie zgłaszają kandydaci. Kardynałów jest ponad 200, a papież 1 na x czasu.
      Może mam błędne info.
    • cegehana Re: Nie chce być papieżem.. 01.01.23, 18:58
      Wiesz co, nawet ja bym się zgodzila zostać papieżem😀 gdybym miała taką szansę i jednocześnie możliwośc abdykowania w kazdej chwili, gdyby mi jednak nie szło, co Benedykt zrobił. Może nie jest dla Ciebie przekonujący, ale za to uzyskał władze nad dużą i zasobna organizacją, sławę, bogactwo i rzesze ludzi spełniających jego wolę. Wg mnie niezly deal.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka