Dodaj do ulubionych

Polska sie zbroi na potege...

07.01.23, 00:10
Nawet le Figaro zauwazylo, ze Polska sie zbroi na potege. Czy ematka uwaza, ze Polska robi to mimo ze nie ma zagrozenia ze strony Rosji? Czy tez jednak zagrozenie jest? Bo dla samego postrachu to mozna jak w Dad's Army filmie z Catherine Zeta-Jones...( Kto ogladal wie)

www.money.pl/gospodarka/polska-sie-zbroi-dazy-do-stworzenia-najwiekszej-armii-ladowej-w-europie-6843434826701344a.html?amp=1
Obserwuj wątek
    • milva24 Re: Polska sie zbroi na potege... 07.01.23, 00:12
      Biorąc pod uwagę wszystkie ostatnie polskie doświadczenia to w tym zbrojeniu się chodzi o to, że jacyś krewni i znajomi królika właśnie trzepią na tym grubą kasę.
      • nunia01 Re: Polska sie zbroi na potege... 07.01.23, 00:16
        To samo chciałam napisać. Dodatkowo robią to na fali pełnego poparcia dla zbrojeń więc mogą szeroko.
        • milva24 Re: Polska sie zbroi na potege... 07.01.23, 00:17
          No dokładnie. Na koniec będziemy mieli armię na wzór potiomkinowskich wiosek za miliardy.
      • princesswhitewolf Re: Polska sie zbroi na potege... 07.01.23, 00:17
        No ale dlaczego wlasnie teraz i na ten pomysl wpadloby wiele innych krajow
        • milva24 Re: Polska sie zbroi na potege... 07.01.23, 00:18
          Teraz jest poparcie społeczne a nie wiadomo ile się utrzymają przy władzy więc korzystają póki mogą.
          • princesswhitewolf Re: Polska sie zbroi na potege... 07.01.23, 00:20
            Dobra, czyli wnioskuje ematka uwaza ze zagrozenia wojennego nie ma a Psiury wykorzystują okazje by kumple w szerikim swiecie przemyslu zbrojennego zarobili.
            • milva24 Re: Polska sie zbroi na potege... 07.01.23, 00:22
              Nie wiem jak inni ale ja tak uważam. Aktualnie zagrożenie jest moim zdaniem mniejsze niż rok temu, ruskie dostają solidnie w d... więc nie widzę pola do eskalacji.
              • princesswhitewolf Re: Polska sie zbroi na potege... 07.01.23, 00:40
                Dostaja? Ja mam wrazenie ze to Ukraina teraz cierpi bo jest bombardowana na potege.

Dla mnie to o " Rosji dostajacej" to propaganda. Wycofali beznadziejna piechote i zaczeli drugi etap. Rozwala Cal kraj bombami..masakra
                • geoardzica_z_mlodymi Re: Polska sie zbroi na potege... 07.01.23, 00:48
                  Też sądzę, ze na froncie jest zle a Ukraina ledwo przędzie, tylko ducha próbuje utrzymać.
                  • princesswhitewolf Re: Polska sie zbroi na potege... 07.01.23, 00:50
                    Rosja nie odpuści.

Ja uwazam ze to dopiero.poczatwk.akalowanwj wojny swiatowej - ale to jest moje zdanie
                    • princesswhitewolf Re: Polska sie zbroi na potege... 07.01.23, 00:50
                      ( telefon)

* Poczatek skalowanej wojny swiatowej
                      • enia17 Re: Polska sie zbroi na potege... 07.01.23, 10:39

* Poczatek skalowanej wojny swiatowej

A co to?
                        • princesswhitewolf Re: Polska sie zbroi na potege... 07.01.23, 12:11
                          Etapowej i proxy ( w okreslonych miejscach)
                    • tapatik Re: Polska sie zbroi na potege... 07.01.23, 20:57
                      princesswhitewolf napisała:

> Rosja nie odpuści.

No, na przykład jak zajęli Chersoń, to na pewno nie pozwoli go odbić Ukrainie...
                      ...a nie, czekaj.

> Ja uwazam ze to dopiero.poczatwk.akalowanwj wojny swiatowej - ale to jest moje
                      > zdanie

Jak się do wojny przyłączą inne kraje, to tak.
                      Na razie nic takiego się nie dzieje i nic nie wskazuje, że miałoby nastąpić.
                • gr.ruuu Re: Polska sie zbroi na potege... 07.01.23, 12:31
                  Jest bombardowana, ale orki nie zdobywają nowych terenów, a tereny przez nich okupowane też są równo ostrzeliwane. Wiesz co się dzieje w Doniecku?
                  • princesswhitewolf Re: Polska sie zbroi na potege... 07.01.23, 12:51
                    Mowisz o tym ze maja kupowac w rublach czy o wyborach na sile?
              • esperantza Re: Polska sie zbroi na potege... 07.01.23, 19:29
                Ale przecież te zbrojenia nie są z myślą o agresji RU teraz czy za rok tylko raczej w perspektywie 5-10 lat..
                • princesswhitewolf Re: Polska sie zbroi na potege... 07.01.23, 23:36
                  No oczywiście
                  ale pamietaj ze Rosja tez musi sie odbudowac.
        • niemcyy Re: Polska sie zbroi na potege... 07.01.23, 10:40
          Dlatego, że covidowe przekręty też robili akurat wtedy, jak była pandemia.
        • aqua48 Re: Polska sie zbroi na potege... 07.01.23, 12:44

> No ale dlaczego wlasnie teraz i na ten pomysl wpadloby wiele innych krajow

Dlatego że wojna w Ukrainie jest świetnym pretekstem (vide - respiratory), a poza tym niedługo wybory, krewni znajomi królika po nich mogą już nie mieć okazji tak się nachapać.
    • tanebo001 Re: Polska sie zbroi na potege... 07.01.23, 00:13
      Chcesz pokoju gotuj się do wojny...
      • princesswhitewolf Re: Polska sie zbroi na potege... 07.01.23, 00:21
        10/10
      • sueellen Re: Polska sie zbroi na potege... 07.01.23, 13:02
        tanebo001 napisał:

> Chcesz pokoju gotuj się do wojny...
        >
        Masz całkowitą rację. Wojny wygrywa się rezerwami.

Wszystkie ematki które twierdzą, że nie trzeba kupować czołgów bo "są ważniejsze sprawy", nie są w stanie myśleć dalej niż co będzie jutro na obiad.
        • princesswhitewolf Re: Polska sie zbroi na potege... 07.01.23, 17:14
          No i takich jest wiekszosc 🤣
        • panna.nasturcja Re: Polska sie zbroi na potege... 07.01.23, 17:56
          No pewnie, nie to co ty, ty kupujesz czołgi.
          • teodor-k Re: Polska sie zbroi na potege... 07.01.23, 18:11
            Czołgi nie wygrywają wojny ,zwyciężają w bitwach .Taki system powietrzny i rakietowy jaki ma Rosja to te zabawki są nic nie warte.
            • panna.nasturcja Re: Polska sie zbroi na potege... 07.01.23, 18:18
              Taniarada naprawdę sądzisz, że ja podejmę z tobą jakąkolwiek rzeczową dyskusję? Albo, że nie wiem, że to ty?
            • tapatik Re: Polska sie zbroi na potege... 07.01.23, 21:00
              teodor-k napisał:

> Czołgi nie wygrywają wojny ,zwyciężają w bitwach .Taki system powietrzny
              > i rakietowy jaki ma Rosja to te zabawki są nic nie warte.

No właśnie przy obecnym systemie rakietowym i siłach powietrznych, ukraińskie czołgi mają rację bytu.
              • teodor-k Re: Polska sie zbroi na potege... 08.01.23, 01:06
                "No właśnie przy obecnym systemie rakietowym i siłach powietrznych, ukraińskie czołgi mają rację bytu." Mówimy o prawdziwej wojnie ,a nie testowaniu broni .O wojnie konwencjonalnej ..Wtedy nawet kuchnie polowe zginą ,nie mówiąc o czołgach ,elektrowniach i całej infrastrukturze
          • princesswhitewolf [...] 07.01.23, 23:38
            Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
            • teodor-k [...] 08.01.23, 01:24
              • panna.nasturcja Re: Polska sie zbroi na potege... 08.01.23, 01:31
                ty nawet nie widzisz na czyje posty ja odpisuję, a nie są to posty princess.
                I dziwnym trafem to jej posty są kasowane, moje jakoś nie.
                • princesswhitewolf [...] 08.01.23, 09:14
        • aqua48 Re: Polska sie zbroi na potege... 07.01.23, 19:24
          sueellen napisała:

> Wszystkie ematki które twierdzą, że nie trzeba kupować czołgów bo "są ważniejsz
          > e sprawy", nie są w stanie myśleć dalej niż co będzie jutro na obiad.

Nie no co Ty. Co najmniej połowa ematek wręcza swoim mężom w sobotę rano siatkę ze słowami, kup kilo ziemniaków i ze dwa trzy czołgi bo chyba nam zabraknie do poniedziałku.
          • panna.nasturcja Re: Polska sie zbroi na potege... 07.01.23, 19:27
            To Ty nie masz zapasu czołgów na balkonie? Co z Ciebie za ematka!
            • aqua48 Re: Polska sie zbroi na potege... 07.01.23, 19:34
              panna.nasturcja napisała:

> To Ty nie masz zapasu czołgów na balkonie? Co z Ciebie za ematka!

No nie mam [siedzi i wstydzi się]..
              • panna.nasturcja Re: Polska sie zbroi na potege... 07.01.23, 19:37
                Może chociaż granatnik?
                • aqua48 Re: Polska sie zbroi na potege... 07.01.23, 19:43
                  panna.nasturcja napisała:

> Może chociaż granatnik?

Może to nim dzisiaj wałkowałam ciasto na pierogi bo mi się wałek zawieruszył i wzięłam takie brunatno-zielone?
                • teodor-k Re: Polska sie zbroi na potege... 08.01.23, 01:09
                  Mój balkon to sralnik na gołębie .Mam pytanie jak je zniechęcić do tego .Ludzie pomóżcie..Pliss
          • gr.ruuu Re: Polska sie zbroi na potege... 07.01.23, 21:41
            Ja mojemu od dawna marudzę,że chcę czołg 🙄
    • bywalec2023 Re: Polska sie zbroi na potege... 07.01.23, 00:16
      prawidłowo, poza tym powinno ruszyć R&D i wynalazki i patenty na potrzeby wojska (Internet wymyślono na potrzeby wojska amerykańskiego, GPS chyba tez)
      • princesswhitewolf Re: Polska sie zbroi na potege... 07.01.23, 00:17
        I owszem ( stety i niestety)
      • engine8t Re: Polska sie zbroi na potege... 07.01.23, 01:32
        Polska sie chyba nie musi zbroic.... Niedlugo Ameryka przystopuje dotacje i zleci opieke militarna w EU Bundeswerze i Niemcy beda sie tym martwic. A oni to przyjma z ochota . No bo wyobrazasz sobie ze Niemcy pozwola aby Polska przejela od nich paleczke lidera w jakiejkolwiek waznej funkcji EU?
        • engine8t Re: Polska sie zbroi na potege... 07.01.23, 01:41
          O zobacz jakie juz sie pojawiaja glosy na temat kasy wydawanej na wojne na Ukrainie

news.yahoo.com/boebert-says-republican-chaos-fine-072414787.html

A do tego wlasnie dostalismy informacje z firmy dostarczajacej gaz ze od 1 Stycznia ceny ida 3x w gore
          Powody sa takie ze cen hazy na rynku od Stcznia 2021 wzrowsla woasnie 3x . A my mamy gaz ale sprzedajemy go do Europy ktora placi duza kase i podbija ceny na rynku miedzynarodowym... A placi bo sie pokopali z Putinem i ten im rurki zamkanal.
          No i nie dosc ze wysylamy pomoc finasowa to jeszcze nam gaz podrozal?? OH NOOO

• alicia033 Re: Polska sie zbroi na potege... 07.01.23, 10:06
          engine8t napisał:

> Niedlugo Ameryka przystopuje dotacje i zleci opieke militarna w EU Bundeswerze

big_grinDD
    • engine8t Re: Polska sie zbroi na potege... 07.01.23, 00:33
      Whow.... temat zbojen na forum ematki ? Do wojska i na wojne tez pojdziecie?

Malo tego - o zobaczcie kto tu sie bierze do dyskusji motoryzacyjnych....i na EV.
      Ale technicznej dyskusji niema.... pieprzenie o tym co wszyscy wiedza albo moze czytaja Auto-Moto?
      www.youtube.com/watch?v=Bb9SbGu0ufk

• engine8t Re: Polska sie zbroi na potege... 07.01.23, 00:40
        Partnerstwo z Chinami (znaczy sie Chimy beda wlascicielem tego w co sie angazuja bo takie jest ich prawo) i montownia dla Mercedesa to szczyt marzen. Przszlosc w rekach kobiet
      • princesswhitewolf Re: Polska sie zbroi na potege... 07.01.23, 00:41
        Engine czy rozumiesz w ogole temat? Co ma temat auto moto i elektryki do tego?
        • engine8t [...] 07.01.23, 00:44
          • princesswhitewolf Re: Polska sie zbroi na potege... 07.01.23, 00:49
            Masz narcystyczne jazdy. sorry ale nie mam sily na edukacje dzis.pa
    • mimfa Re: Polska sie zbroi na potege... 07.01.23, 00:51
      Jest okazja by wydać dużo pieniędzy, próby by odbyło się to poza kontrolą. Drugi aspekt to stwarzanie sytuacji zagrożenia, w której jak wiadomo ludzie konsolidują się wokół władzy i poparcie rośnie. Trzy jeśli jednak (z powodów ekonomicznych) poparcie spadnie będzie można wprowadzić któryś ze stanów na całości lub części kraju i „przełożyć” wybory. Uważam, że wydawanie ponad 100 miliardów złotych na hura jest totalnie bez sensu. Poza tym mam dosyć retoryki, że wojna i zabijanie jest ok, o ile jesteśmy po właściwej stronie.
    • dramatika Re: Polska sie zbroi na potege... 07.01.23, 01:03
      Le Figaro cytuje Błaszczaka i wymienia "zamówienia" (w sensie to, za co już pewnie zapłaciliśmy, a czego jeszcze nie ma i nie wiadomo czy będzie i co dokładnie). Ematka wierzy pisowskiej propagandzie sukcesu, a internet akurat huczy od tego, że Polska się swojego uzbrojenia pozbywa.
      • princesswhitewolf Re: Polska sie zbroi na potege... 07.01.23, 01:10
        Uwazasz ze zbrojenie to sukces i to tylko propaganda i sie nie zbroi Polska bo na Ukraine oddala to i owo?
        • dramatika Re: Polska sie zbroi na potege... 07.01.23, 01:24

> Uwazasz ze zbrojenie to sukces i to tylko propaganda i sie nie zbroi Polska bo
          > na Ukraine oddala to i owo?

Tak, to tylko propaganda oraz oczywiście, że każdy kraj powinien dbać o siłę swojej armii. Obecnie w zasadzie jesteśmy rozbrojeni, bez względu na to ile PiS twierdzi, że kontraktów podpisał - kontraktami się nie da obronić przed atakiem.
          • princesswhitewolf Re: Polska sie zbroi na potege... 07.01.23, 01:25
            Czyli co kontrakty sa fake i PiS udaje ze cos kupuje i sie nie zbroja
      • princesswhitewolf Re: Polska sie zbroi na potege... 07.01.23, 01:17
        Ja uwazam ze sie zbroja bo choc Rosja zaatakuje szybciej imne kraje to jednak uwazaja ze musza dax rade bez pomocy NATO jakis czas:

Oczywiście istnieje art. 5 [mówi, że atak na jednego członka NATO jest atakiem na wszystkich] i solidarność z zaatakowanym sojusznikiem. Ale w NATO obowiązują procedury i zasada jednomyślności. Oznacza to, że NATO przez jakiś czas mogłoby być sparaliżowane. Choćby przez Grecję, która jest przyjacielem Rosji i która ma przecież prawo weta. W efekcie NATO mogłoby zareagować z opóźnieniem - mówi Brzeziński.
        • bywalec2023 [...] 07.01.23, 01:20
          • princesswhitewolf Re: Polska sie zbroi na potege... 07.01.23, 01:24
            Czyli Polska sie nie zbroi bo Putin walnie samoboja rzucajac atomowke na Londyn ktora nie doleci bo ja systemy antyrakietowe wychwyca a w odzewie wszystkie miasta Rosji beda zniszczone atomowkami lecacymi z Uk, lodzi podwodnych, bylych kolonii i wszystko to czego nie wiemy

A tak na serio to rozmowa o zbrojeniach w Polsce a nie atmowych bombach
            • bywalec2023 [...] 07.01.23, 01:41
              • bywalec2023 Re: Polska sie zbroi na potege... 07.01.23, 01:42
                dla zobrazowania imperium brytyjskie wyglądało tak (źródło: Polityka):

• princesswhitewolf Re: Polska sie zbroi na potege... 07.01.23, 02:02
                  Ale kiedy to bylo 🤣

Na nie mowie o Commonwealth nawet ale terytoriach brytyjskich gdzie ...wlasnie wojskom stacjonuje i ...nikt niby nie wie dlaczego
              • princesswhitewolf Re: Polska sie zbroi na potege... 07.01.23, 01:57
                >Natomiast ruskie obecnie ledwo zipią, od pół roku maja brak postępu w wojnie, nic im konkretnego nie udało się podbić, tracą ciagle żołnierzy i oficerów i każdy dzień przybliża głowę putina do topora.

Tak.zipia ze cale miasta sa zrownywane z ziemia na Ukrainie. Czytasz wiadomosci? Kijow, Lwow, Odessa, Charkow w swieta byly bombardowane. Teraz Cherson niszcza. Putin odwolal niby bombardowania bo swieta ale...g. prawda, bombarduja dalej jak najeci.

Etap drugi wojny sie zaczal z powietrza. Okropne.

>Nie wiedziałem ze UK ma nuki na łodziach podwodnych i w byłych koloniach.

Nuki na lodziach podwodnych to dziesiatki lat temu byly. Co z toba?

Zasieg broni od wielu lat mocarstwa atomowe maja takie ze wszedzie siegnie na ziemi. Nawet Korea ostatnio sie takimi pochwalila. Co z toba? O podstawach nie wiesz?
                • bywalec2023 Re: Polska sie zbroi na potege... 07.01.23, 02:12
                  nie śledzę działań brytyjskich wojsk, nie mam pojęcia co robią MI5, MI6 i inne brytyjskie służby, poza oczywiście Jamesem Bondem.

Mam kilka pytan do Ciebie Princess:
                  1. Gdzie są terytoria brytyjskie z wojskami stacjonującymi najbliżej moskwy (która nie leży nad morzem i ma do niego daleko)?
                  2. Jakby Korea miała zasięg wszędzie to amerykańcy by wysłali juz izraelskie wirusy, które sparaliżowałoby przemysł nuklearny tal jak soe stało w iranie a gruby kim by juz wąchał kwitnąca wiśnie od dołu. Dlaczego tak się nie stało?
                  3. Czy to prawda ze brytyjczycy szczególnie nienawidzą ruskich za próby panoszenia się na ich terenie (sto lat temu chcieli wywołać rewolucje czerwona w UK, potem powstał Londongrad, a potem truli własnych polonem i nowiczokiem)? Czy są inne powody?
                  • bywalec2023 Re: Polska sie zbroi na potege... 07.01.23, 12:20
                    Princess, a możesz odpowiedzieć na pytania 1-3 poniżej?

> nie śledzę działań brytyjskich wojsk, nie mam pojęcia co robią MI5, MI6 i inne
                    > brytyjskie służby, poza oczywiście Jamesem Bondem.
                    >
                    > Mam kilka pytan do Ciebie Princess:
                    > 1. Gdzie są terytoria brytyjskie z wojskami stacjonującymi najbliżej moskwy (kt
                    > óra nie leży nad morzem i ma do niego daleko)?
                    > 2. Jakby Korea miała zasięg wszędzie to amerykańcy by wysłali juz izraelskie wi
                    > rusy, które sparaliżowałoby przemysł nuklearny tal jak soe stało w iranie a gru
                    > by kim by juz wąchał kwitnąca wiśnie od dołu. Dlaczego tak się nie stało?
                    > 3. Czy to prawda ze brytyjczycy szczególnie nienawidzą ruskich za próby panosze
                    > nia się na ich terenie (sto lat temu chcieli wywołać rewolucje czerwona w UK, p
                    > otem powstał Londongrad, a potem truli własnych polonem i nowiczokiem)? Czy są
                    > inne powody?
                    • princesswhitewolf Re: Polska sie zbroi na potege... 07.01.23, 12:25
                      Bywalec nie chce mi sie. Nawet na Cyprze stacjonuja, na morzu Czarnym maja statki wojskowe, jak ci wiadomo byla afera z jednym co przekroczyl...w ramach rewanzu.

Nie musza to byc terytoria, sa tu i tam goscinnie.

Przeciez w wiadomoaciach bylo z 3-4 ata temu ze N Korea ma nuz pelen zasiag światowy. Poszukaj sobie

Tak i nie. Co do ostatniego
                      • bywalec2023 Re: Polska sie zbroi na potege... 07.01.23, 14:29
                        Princess, z Cypru i z Morza Czarnego wciąż jest daleko do moskwy. Niby jak UK mogłyby wystrzelić nuka na kreml? Może ruskich oligarchów na Cyprze najwyżej może MI aresztować?
                        • princesswhitewolf Re: Polska sie zbroi na potege... 07.01.23, 18:28
                          Bywalec...no o c z y w i s c i e.

• kandyzowana3x Re: Polska sie zbroi na potege... 07.01.23, 08:02
                  Ja nawet mam bezpośredni kontakt z ludźmi, którzy planują powrót i to miast przez Ciebie wymienionych. Bynajmniej nie zrównanych z ziemią. Ludzie mieszkający obecnie w Polsce podróżują do Ukrainy, widzą na własne oczy i planują powrót.
                  • princesswhitewolf Re: Polska sie zbroi na potege... 07.01.23, 12:12
                    Kandyzowana, do Warszawy po wojnie ludzie tez wracali. Wiadomo ze sie odbuduje. Co nie oznacza ze nie ma bombardowania dzien w dzien teraz.
                    • kandyzowana3x Re: Polska sie zbroi na potege... 07.01.23, 14:18
                      Tak jak piszesz, po wojnie, gdy uznawano że warto
                      • princesswhitewolf Re: Polska sie zbroi na potege... 07.01.23, 17:14
                        Od razu. I zabierali sie za odbudowe.
                        • kandyzowana3x Re: Polska sie zbroi na potege... 07.01.23, 17:42
                          A ja Ci mówię, że uchodźcy do Ukrainy wracają teraz ,obecnie. Planują swoje powroty już.
                          • gama2003 Re: Polska sie zbroi na potege... 07.01.23, 17:57
                            Zgadza się. Wracają.
                            Planują odbudowę domów, nawet jeśli tam kamień na kamieniu nie został.
                            Dzieci w większości żyją perspektywą powrotu.
                            • panna.nasturcja Re: Polska sie zbroi na potege... 07.01.23, 18:07
                              Gama, żeby to wiedzieć trzeba pogadać z jakimś Ukraińcem w Polsce, pomóc uchodźcom a nie youtuba oglądać.
                              • teodor-k Re: Polska sie zbroi na potege... 08.01.23, 01:34
                                Proszę bardzo youtu.be/63wxAI_jZ-c
                              • mizantropka_20 Re: Polska sie zbroi na potege... 08.01.23, 09:01
                                W mojej placówce przebywa obecnie 23 uchodźców, w marcu 2022 było ich 55-ciu. Z deklaracji tych pierwszych wynika, że wszyscy chcą wrócić - czekają na wiosnę. Tylko nam, Polakom się wydaje, jak to uchodźcom u nas dobrze - pewnie niektórym tak, reszta tęskni za mężami, rodzicami itd. jednym słowem chcą wracać,
                          • princesswhitewolf [...] 07.01.23, 18:30
                • bajgla Re: Polska sie zbroi na potege... 07.01.23, 10:36

> Tak.zipia ze cale miasta sa zrownywane z ziemia na Ukrainie.

Które konkretnie miasta są zrównywane z ziemią?

Czytasz wiadomosci
                  > ?
                  Co ty czytasz, że takie bzdury wygadujesz?

>Kijow, Lwow, Odessa, Charkow w swieta byly bombardowane.

Na pewno nie są zrówywane z ziemią.

Teraz Cherson niszc
                  > za.

Już prędzej.
                  • princesswhitewolf Re: Polska sie zbroi na potege... 07.01.23, 12:14
                    >Na pewno nie są zrówywane z ziemią.

To dopiero początek. Cherson jest
                    • bajgla Re: Polska sie zbroi na potege... 07.01.23, 12:17
                      Pisałaś w liczbie mnogiej. Wymień te miasta.
                      • princesswhitewolf [...] 07.01.23, 12:20
                        • bajgla Re: Polska sie zbroi na potege... 07.01.23, 12:25
                          Wypisywałaś swoje lęki, nie używałaś czasu przyszłego, trybu przypuszczającego, tylko oznajmujący:

A później wymieniłaś główne miasta, które wcale zrównywane z ziemią nie są.
                          Co ma na celu ta manipulacja?

Kto twierdzi, że wojna się kończy?
                          • princesswhitewolf Re: Polska sie zbroi na potege... 07.01.23, 12:26
                            Abys musiala sobie zadawac pytania dlaczego.

Tak straszne mam lęki ( nie spie po nocach i z toalety nie schodze)!a ty nie, ciebie wojna sie nie ima i jestes hojrak ze hoho. Ironman w spodnicy.

• tapatik Re: Polska sie zbroi na potege... 07.01.23, 18:27

Które miasta zostały zrównane z ziemią?

> Czytasz wiadomosci?

Tak.

> Kijow, Lwow, Odessa, Charkow w swieta byly bombardowane.

Bombardowane, ale czy zniszczone?

> Teraz Cherson niszcza.
                  > Putin odwolal niby bombardowania bo swieta ale...g. prawda,
                  > bombarduja dalej jak najeci.
                  > Etap drugi wojny sie zaczal z powietrza. Okropne.

Z tym się zgodzę, tylko jest jeden problem (dla Rosji), mianowicie Ukraina ma coraz lepszą obronę przeciwlotniczą. W efekcie część rakiet nie dolatuje do celu. Drony też nie. Bombowce w ogóle nie latają, bo boją się obrony przeciwlotniczej.

> Nuki na lodziach podwodnych to dziesiatki lat temu byly. Co z toba?
                  >
                  > Zasieg broni od wielu lat mocarstwa atomowe maja takie ze wszedzie siegnie
                  > na ziemi. Nawet Korea ostatnio sie takimi pochwalila. Co z toba?
                  > O podstawach nie wiesz?

Sugerujesz, że Putin mógłby walnąć atomówką?
                  W tym momencie już wiadomo, że nie walnie, bo Xi mu nie pozwolił.
                  • bistian Re: Polska sie zbroi na potege... 07.01.23, 18:43
                    tapatik napisał:

> Z tym się zgodzę, tylko jest jeden problem (dla Rosji), mianowicie Ukraina ma c
                    > oraz lepszą obronę przeciwlotniczą. W efekcie część rakiet nie dolatuje do celu
                    > . Drony też nie. Bombowce w ogóle nie latają, bo boją się obrony przeciwlotnicz
                    > ej.

To jest problem dla Ukrainy, nie dla Rosji. Rosja strzela rakietami S-300, które w zasadzie trzeba by było już utylizować i których ma dużo, uderza tanimi irańskimi dronami, a Ukraina broni się za pomocą bardzo drogiego sprzętu. Obrona powietrza, pogrąża Ukrainę ekonomicznie.
                    Można by było drony strącać Gepardami i próbować strącać S-300, bo do tego się nadają, ale do nich nie ma amunicji. Tam jest kaliber 35 mm, dwie szybkostrzelne armaty sprzężone, amunicja jest droga i dużo jej idzie.
                    Można strzelać szyłkami (ZSU-23-4) albo ZU-23-2, tam jest dużo tańsza amunicja, ale raczej za dużo amunicji nie mają i tam nie mam automatycznego naprowadzania, ponieważ radar tam był fatalny, jak cała technologia, oprócz armat.
                    Można próbować strącać drony z broni ręcznej, ale do S-300 zostają tylko drogie rozwiązania.
                    Ja nawet się zastanawiam nad sensem strzelania do Orłanów z naszych Piorunów, ponieważ Pioruny są dużo droższe, ale jak nie ma innego sprzętu, który jest w stanie namierzyć tych dronów, to mówi się trudno.

Ogólnie, nie jest fajnie.
                  • teodor-k Re: Polska sie zbroi na potege... 07.01.23, 19:18
                    "Sugerujesz, że Putin mógłby walnąć atomówką?
                    W tym momencie już wiadomo, że nie walnie, bo Xi mu nie pozwolił" .Za dużo zadajesz pytań kobiecie i oczekujesz takiej samej odpowiedzi .Mała brudna atomówka zawsze się znajdzie . Jedna dziewczyna co założyła wątek i multum adwersarzy puka do jej drzwi .I tak ma siłę wszystkim odpowiadać .
            • engine8t Re: Polska sie zbroi na potege... 07.01.23, 01:46
              Atomowke to on raczej na Rzeszow rzuci zanim na Londyn
              • bywalec2023 Re: Polska sie zbroi na potege... 07.01.23, 01:50
                Kalifornię ma łatwo dostępna z drugiej strony - jak uderzać to w prawdziwe supermocarstwo, swego największego wroga
                • dramatika Re: Polska sie zbroi na potege... 07.01.23, 01:53
                  bywalec2023 napisał:

> Kalifornię ma łatwo dostępna z drugiej strony - jak uderzać to w prawdziwe supe
                  > rmocarstwo, swego największego wroga

USA z ruskimi nie biją się na swoich terenach, tylko cudzych. Po to jest Amerykanom Ukraina i Polska potrzebna.
                  • princesswhitewolf Re: Polska sie zbroi na potege... 07.01.23, 01:59
                    >USA z ruskimi nie biją się na swoich terenach, tylko cudzych. Po to jest Amerykanom Ukraina i Polska potrzebna.

O to to... Tylko miejmy nadzieje ze nie Polska.
                    • engine8t Re: Polska sie zbroi na potege... 07.01.23, 02:10
                      Ale jak napisze ze miejmu nadzije ze narazie nie Polska to biedny bywlec zni===ow zacznie skomlec..
                      A tak jest ze jak bedzie trzeba i bedzie to dobre dla USA to Polske sprzeda be mrugniecia okieme.. i to nie pierwszy juz raz.. I to dobrze jeszcze jak sprzeda Niemcom.. bo moze Ukrainie albo Putinowi.
                      Jak pokazeme ze sie juz opinie urabia pokazujac "statystyki" ze Ukraina jest 19 najpoteznieszym krajem swiata a Polska 38 to krzyczy ze te statystyki nie sa wirygodne...
                      A kto mowi ze sa albo powinny byc.... On wogle nie kpuje jak pracuje polityka..
                • princesswhitewolf Re: Polska sie zbroi na potege... 07.01.23, 01:58
                  >Kalifornię ma łatwo dostępna z drugiej strony

Kalifornia jest bardzo daleko od Rosji. Popatrz na mape. Alaska jest tylko 80 km od Rosji
                  • bywalec2023 Re: Polska sie zbroi na potege... 07.01.23, 02:04
                    Podpłyną z Władywostoku pod kalifornijskie wybrzeże łodzią podwodna i walna atomówkę w engina. Who cares about Alaska?
                    • engine8t Re: Polska sie zbroi na potege... 07.01.23, 02:11
                      hehehehee. Podplyna, wyjda na brzeg i o azyl poprosza i troche za lodke podwodna zeby mieli za co pic.. smile
                      • bywalec2023 Re: Polska sie zbroi na potege... 07.01.23, 02:17
                        Jak zobaczą to kalifornijskie lewactwo ma które ciagle się skarzysz to się przestrasza i sami odpłyną
                        • engine8t Re: Polska sie zbroi na potege... 07.01.23, 02:22
                          hehehehe znoow niemasz pojecia o ruskich.. Oni znaja swoje i europejskie lewactwo a nasze jeszcze az tak daleko nie zaszlo wiec dla nich to bedzie ortodoksyjna prawica
                          • bywalec2023 Re: Polska sie zbroi na potege... 07.01.23, 02:28
                            przedstawiasz te kalifornię juz jako lewactwo ekstremalne, nawet u ruskich nie ma takiej, a car dekretem zakazał wiadomo jakiej propagandy a la netflix
                            • engine8t Re: Polska sie zbroi na potege... 07.01.23, 02:42
                              No czy ruskie dzieci w szkolach uczone ze jest iles tam plci i dzieciom w pierwszej lasie kaza sie im przedstawiac czy maja sie ic wolac on ona ono ..i za kogo si uwaza w sensie plci??
                              Np Nazywam sie Jozia Kowalska, prosze sie domnie zwracac Ona i jestem dziewczynka.. Ale moze rowniez powiedziec zeby sie do niej zwracac bezosobowo i jest nieokreslonej plci...
                              W prawi jazdy mozesz sobie napisac w rybryce plec - nieokreslona
                              Czy im sie mowi ze jak sie urodziles bialy czy ruski to to gorsze niz grzech pierowordny - bo od tego cie chrzest nie wyzwoli i masz innym pozwlac na wszytko swoim kosztem ?
                              Czy widzilaes zeby w gdziekolwek pozwalai bandytom rabowac sklepy tylko dlatego ze sa "mniejszoscia" i moga cie zaskarzyc o rasizm czy dyskryminacje a na pewno wroca i rozwal ci sklep?
                              Czy gdzis sie opadatkowuje legalnych aby fundowac "nielgalnym wikt i opierunek" a nielgalnych nie wolno pytac czy sa legalni?
                              Czy widziles gdzis zeby nie wolno bylo pytac glosujaacych czy maja dokument potwierdzajcy ze maja prawo glosowac bo to bedzie dysktymnajca tych co takiego dokumentu nie maja?
                              etc
                              • demodee Re: Polska sie zbroi na potege... 07.01.23, 10:05
                                > Np Nazywam sie Jozia Kowalska,

Tak jest w Polsce, bo tu mamy prawo, że, poza wyjątkami, imię ma wyraźnie wskazywać na płeć dziecka. W innych krajach dziecko może nazywać się Jon Smith i nie wiadomo, czy to od Johna czy od Joan.

A dzieci nie mają jeszcze wyodrębnionych drugorzędnych cech płciowych i jak widzisz dzieciaczka z krótkimi włosami i w ogrodniczkach, to tylko po imieniu możesz rozpoznać płeć. A w takich USA możesz nie rozpoznać, bo dziecko się Jon nazywa. Więc trzeba się przedstawiać obcym imieniem i płcią.
                                • engine8t [...] 07.01.23, 18:27
                              • bywalec2023 Re: Polska sie zbroi na potege... 07.01.23, 10:38
                                no to u ruskich takich rzeczy nie ma, natomiast są elementy, bo ruska dzicz może kraść na Ukrainie - tak jakby ciekniejsi kalifornijczycy nie mogli kraść w usa ale w Meksyku mogli

zastanow się engin zatem nad emigracja przez cieśninę beringa
                    • princesswhitewolf Re: Polska sie zbroi na potege... 07.01.23, 12:10
                      >Podpłyną z Władywostoku pod kalifornijskie wybrzeże łodzią podwodna i walna atomówkę w engina. Who cares about Alaska?

Tak jak ruski podplyneli submatrine dwa lata temu na wody graniczne z UK i momentalnie zostali odprowadzeni orszakiem z wyodybi powietrza.

Serio, wspolczesny monitoring wod otaczajacych jest calkiem zaawansowany
              • tapatik Re: Polska sie zbroi na potege... 07.01.23, 21:02
                engine8t napisał:

> Atomowke to on raczej na Rzeszow rzuci zanim na Londyn

Nie rzuci. Xi nie pozwolił.
              • teodor-k Re: Polska sie zbroi na potege... 08.01.23, 01:40
                Jak zacznie się wojna na prawdziwe bombki to ty nie posiedzisz spokojnie w USA .
        • engine8t Re: Polska sie zbroi na potege... 07.01.23, 01:28
          Samo uzbrojenie nie wystarczy jak widac na Ukrainie.... Potrzebne jest jeszcze mieso... Zglosicie sie jako rowno uprawnione do czynnej sluzby aby ginac za ojczyzne?
          No bo skads musza wziac te dodatkowe 200 tys zolnierza - na poczatek?
          • princesswhitewolf Re: Polska sie zbroi na potege... 07.01.23, 01:33
            Ty sie zglos
            • engine8t Re: Polska sie zbroi na potege... 07.01.23, 01:36
              No wlasnie....
              Dlaczego niby ja mialbym wlaczyc za kraj ktory mi dal kopa w D?
              • princesswhitewolf Re: Polska sie zbroi na potege... 07.01.23, 01:37
                A ja dlaczego mialabym?
                • engine8t Re: Polska sie zbroi na potege... 07.01.23, 01:43
                  No chocby dlatego ze Ty musisz zadbac o wlsna D.. bo kto o nia zadba?
                  • princesswhitewolf Re: Polska sie zbroi na potege... 07.01.23, 01:48
                    >No chocby dlatego ze Ty musisz zadbac o wlsna D.. bo kto o nia zadba?

A ty nie musisz?
                    I ja bardziej musze niz ty i dlatego mam isc do wojska...w Polsce?

• engine8t Re: Polska sie zbroi na potege... 07.01.23, 01:58
                      A to juz musisz sama ocenic.
                      • princesswhitewolf Re: Polska sie zbroi na potege... 07.01.23, 02:00
                        Tzn ja z emigracji mam zjechac i sie zaciagnac w armii polskiej a ty tego nie masz zamiaru uczynic? Niedobrze z toba
                        • engine8t Re: Polska sie zbroi na potege... 07.01.23, 02:05
                          Rob co ci serce dysktuje...
          • dramatika Re: Polska sie zbroi na potege... 07.01.23, 01:40
            engine8t napisał:

> Samo uzbrojenie nie wystarczy jak widac na Ukrainie.... Potrzebne jest jeszcze
            > mieso... Zglosicie sie jako rowno uprawnione do czynnej sluzby aby ginac za o
            > jczyzne?

Kij z równouprawieniem - chęć do podskakiwania Rosji pod dyktando USA nie ma płci i każda nie - ruska onuca płci dowolnej powinna iść w kamasze JUZ TERAZ.
            • engine8t Re: Polska sie zbroi na potege... 07.01.23, 01:46
              No wiec powiedz to komu trzeb i moze cie posluchaja?
              USA dysktyje bo moze i na tym zyskuje.
              Dodatkowo USA zarabia na gazei ktory wam Putin zakrecil - i to mnie wk bo u nas przez to gaz drozeje.
              No i USA zarobi na zboreniach bo wam sie sprzeda. W y je daci za friko Ukraincom a potem USA zarobi od ukrainy jak ich bedzi odbudowywac a wy bedziecie sie oblizywac.
              • bywalec2023 Re: Polska sie zbroi na potege... 07.01.23, 01:53
                engin został juz opierdolony przez kolegów na auto moto za tego typu „mądrości” i pouczanie Polaków z pozycji mędrca - widzę ze teraz szuka poklasku na emamie, gdzie zapewne zbierze tak samo
                • princesswhitewolf Re: Polska sie zbroi na potege... 07.01.23, 02:01
                  To chyba jest jakis stary czlowiek. Czesto mowi zupelnie cudacznie. Nie ze ma dziwne poglady bo to tu czesto kazdy ma. On mowi często jak ludzie z demencja
                  • engine8t Re: Polska sie zbroi na potege... 07.01.23, 02:04
                    A to ty nie wiedzilas ze ja jestem starym czlowiekim a wiec wiele widzialem, wiele slyszalem i wiecej rozumiem niz wy co wam sie jedynie wiele rzeczy wydaje?
                    A kto wie moze i demenecje mam.. I przynajmniej to moze mnie tlumaczyc ale czym wasze poglady i opinie wytlumaczyc?
                    • princesswhitewolf Re: Polska sie zbroi na potege... 07.01.23, 02:09
                      ... tak tak twoj poglad ze mam do Polski wracac i do wojska sie zaciagac 🤦‍♂️
                • engine8t Re: Polska sie zbroi na potege... 07.01.23, 02:01
                  Oj biedny bywalec przyszedl sie pozalic.
                  Zakopleksieni Polacy typu bywalca nie przyjma do wiadomosci ze z innej perspektywy rzeczy wygladaj inaczej - zwlaszcza jak nie po jego linii.
                  Przytulcie go troche..
                  • princesswhitewolf Re: Polska sie zbroi na potege... 07.01.23, 02:08
                    Engine stac cie na samorefleksje czasami?
                    • engine8t Re: Polska sie zbroi na potege... 07.01.23, 02:14
                      Sluchaj, jak ja bym robil wszytko na co mnie stac to by mnie tu wogole nie bylo smile
                      Stac - tylko po jaka cholera mialbym to robic? Zeby te fora umarly z nudow?
                  • bywalec2023 [...] 07.01.23, 02:16
                    • engine8t Re: Polska sie zbroi na potege... 07.01.23, 02:25
                      Masz przyklad jak ciezko tym bezdomnym
                      www.youtube.com/watch?v=h_FJIPsMRj0
        • aqua48 Re: Polska sie zbroi na potege... 07.01.23, 12:53
          Princess, żeby uzbroić kraj na wojnę to trzeba korzystać z porad FACHOWCÓW, i robić zakupy z głową to znaczy tak, żeby byli też ludzie którzy ten sprzęt umieliby obsługiwać, żeby mieć zapasy amunicji oraz możliwości przerzucania go łatwo w razie potrzeby, i żeby pasował do tego co już mamy, ale nie dublował się, a nie kupować na hurra, bo tanie, bo śwagier kuzynki jest bidny, to się wzbogaci, bo ktoś się akurat wyzbywa przestarzałych technologii wojskowych itp. A potem będzie jak z tym granatnikiem na komendzie.
          Zakupy wojskowe poza tym to nie wizyta w supermarkecie, one wymagają nie tylko sensownego planowania, ale też czasu oraz magazynów/lotnisk, hangarów itp.
          • princesswhitewolf Re: Polska sie zbroi na potege... 07.01.23, 16:08
            aqua ja tych zakupow nie robie i nie planujemi niejako nie temat o tym
            • aqua48 Re: Polska sie zbroi na potege... 07.01.23, 16:20

> aqua ja tych zakupow nie robie i nie planujemi niejako nie temat o tym

Ale to Ty piszesz, że Polska się zbroi na potęgę. Dla mnie jakieś bezplanowe, chaotyczne i nieprzemyślane zakupy uzbrojenia nie są w żadnym wypadku zbrojeniem się na potęgę.
              A co do zagrożenia ze strony Rosji to przypomnij mi jakikolwiek etap w historii gdy Rosja nie stanowiła dla nas zagrożenia. Mamy taki układ geopolityczny, że zawsze będziemy z niepokojem spoglądać na wschód jak i też niestety na zachód.
              • bistian Re: Polska sie zbroi na potege... 07.01.23, 16:46
                aqua48 napisała:

> Dla mnie jakieś bezplanowe, chaotyczne i nieprzemyślane zakupy uzbrojenia nie są w żadnym wypadku
                > zbrojeniem się na potęgę.

Nie masz racji, te zakupy mają sens, chociaż jeszcze dużo spraw jest do przemyślenia i dopięcia, ale to jest uzupełnienie, a nie coś w zamian.
                W technice wojskowej mamy teraz dużo ludzi świadomych, z pomysłami, potrafią spinać wszystko w całość. Trochę się nauczyliśmy od NATO, może to sąd wynika, że patrzymy całościowo?
                Przykładowo, jeśli chodzi o artylerię. Mamy bardzo dobre drony obserwacyjne, mamy własne haubice, które współpracują, mamy systemy, które to łączą. Te zakupione elementy, też będzie można wpiąć w system.
                W końcu, będziemy mieli wojska rakietowe z prawdziwego zdarzenia i najlepsze śmigłowce wsparcia, co do samolotów, jeszcze nie ma decyzji, ale kierunek też nie jest zły.
                Brakuje nam okrutnie broni do ochrony przed dronami, ale to też mamy własne, tylko trzeba wdrożyć produkcję. Brakuje broni przeciwlotniczej średniego zasięgu, ale mamy własne modyfikacje i razem z Ukrainą, bylibyśmy w stanie produkować to w dobrej cenie, ale na razie, też coś kupujemy i to jest dobry sprzęt.
                • aqua48 Re: Polska sie zbroi na potege... 07.01.23, 16:57
                  bistian napisał:

> Nie masz racji, te zakupy mają sens,

Moim zdaniem te zakupy miałyby dużo większy sens gdyby były zaplanowane na początku kadencji, a nie przy końcu i gdyby szły wielotorowo tzn wraz zakupem określonej broni szłyby szeroko zakrojone szkolenia.
                  Z doświadczenia historycznego jednak można wyciągnąć wniosek, że na produkcję i/lub zakup broni zawsze jest trochę za późno, a wojny wybuchają za wcześnie dla strony napadniętej...
                  • bistian Re: Polska sie zbroi na potege... 07.01.23, 17:05
                    aqua48 napisała:

> Moim zdaniem te zakupy miałyby dużo większy sens gdyby były zaplanowane na pocz
                    > ątku kadencji, a nie przy końcu i gdyby szły wielotorowo tzn wraz zakupem okreś
                    > lonej broni szłyby szeroko zakrojone szkolenia.

Nie tylko Twoim zdaniem, wszyscy to mówią. Ale my mamy przeszkolonych artylerzystów na Krabach, więc tutaj nie będzie problemów ze szkoleniem od początku i ze zmianą sprzętu również nie. Gorzej, że na samolot szkolenie trwa z 4 lata, to samo na śmigłowce i tam muszą być symulatory, a tego jeszcze nie ma nawet w planach. Zobaczymy, może się ogarną, bo jest z kim się konsultować, mamy dużą grupę oficerów, którzy znają temat. Tylko, trzeba chcieć rozmawiać, a tutaj może być z tym cienko.
                    • szczypawka.jadowita Re: Polska sie zbroi na potege... 09.01.23, 18:32
                      Gorzej, że na samolot szkolenie trwa z 4 lata, to samo na śmigłowce i tam muszą być symulatory, a tego jeszcze nie ma nawet w planach.

"Szkolenie teoretyczne obejmuje około 100 godzin zajęć realizowanych przed rozpoczęciem lotów oraz dalsze 50 godzin prowadzone w trakcie ich trwania."
                      31blt.wp.mil.pl/pl/pages/f-16-2020-01-15-y/
                  • princesswhitewolf Re: Polska sie zbroi na potege... 07.01.23, 17:11
                    Aqua jak rozumiem jestes specjalistka od zakupow militarnych?

>że na produkcję i/lub zakup broni zawsze jest trochę za późno, a wojny wybuchają za wcześnie dla strony napadniętej...

I tak i nie.
                    • aqua48 Re: Polska sie zbroi na potege... 07.01.23, 17:28
                      Nie potrzebuję być specjalistką (co to z resztą miałoby znaczyć?) by mieć swoje zdanie, a na pewno czytałam więcej na ten temat niż przeciętna ematka smile
                      • panna.nasturcja Re: Polska sie zbroi na potege... 07.01.23, 18:00
                        Śmiesz mieć inne zdanie niż princess, więc na pewno nie jesteś specjalistką.
                        • aqua48 Re: Polska sie zbroi na potege... 07.01.23, 18:08
                          No bo ja jestem tylko wonska.
                          • panna.nasturcja Re: Polska sie zbroi na potege... 07.01.23, 18:19
                            smile
                          • princesswhitewolf Re: Polska sie zbroi na potege... 07.01.23, 18:37
                            Wonska bo czytajaca prase i wiesci z Youtube a nie zawodowa.
                            • aqua48 Re: Polska sie zbroi na potege... 07.01.23, 19:36
                              Nie, nie czytam prasy, ani wieści z YT.
                        • princesswhitewolf Re: Polska sie zbroi na potege... 07.01.23, 18:31
                          Nasturcja moze czas bym zaczela za toba lazic i wpisywac takie bzdety jak ty...widac za malo bylo
                          • teodor-k Re: Polska sie zbroi na potege... 07.01.23, 19:21
                            Daj spokój wygaś i po temacie .Szkoda zdrowia i fatygi .Nie musisz wszystkim odpowiadać .Nie warto.