Dodaj do ulubionych

Wczoraj zostawił mnie mąż.

10.01.23, 07:41
Gdy po 19 latach pierwszego małżeństwa rozwiodłam się, nie spodziewałam się.ze jeszcze kogoś znajdę. Zostałam sama z nastoletnim niepełnosprawnym synem. Nie spieszyłam się z poznawaniem kogoś. Przez wiele lat pierwszego małżeństwa byłam sama i nauczyłam się tak żyć.
potem poznałam jego. Nie kochałam go od razu
Ale bardzo się polubiliśmy. Oglądaliśmy razem filmy, chodziliśmy na spacery, wyjeżdżaliśmy razem. Było mi przy nim dobrze, byliśmy szczęśliwi. Szybko okazało się. Ze to ja jestem motorem i sternikiem. Mój już wtedy mąż nie miał wcześniej rodziny, nie był żonaty chociaż miał już ponad 30 lat. Mieszkał z ojcem. Nie miał wcześniej dziewczyny. Jego życie przynajmniej z mojego punktu widzenia było nie życiem. Praca, dom, praca, dom. To przy mnie i ze mną pierwszy raz w życiu wyjechał w góry. Nad morze. Zrobił prawo jazdy. Poszedł do kina i muzeum. Do knajpy na pizze. Wcześniej siedział w domu a tatuś po pracy przygotowywał mu obiady z polproduktow z Biedry.
Pol roku temu przeprowadził się do mnie. Znalazł a może tylko miał chwilowy zryw sił, którei na to pozwolily. Wcześniej pracował na umowę śmieciową w małej firemce. Zmienil.sie tam właściciel. Nie dogadywali się. Odszedł. Znalazł od razu pracę tutaj. Okazało się ostatnio, że to nie jest praca marzeń, jakby tamta była, że czuję się trybikiem a koledzy zgrana ekipa go srednio tolerują. Wydawało mi się, że przesadza, sama w pracy mam okropnie
Ale po pracy wtac do domu, gdzie czekał obiad, gdzie czekałam ja. Kochalismy się regularnie praktycznie do końca. Jedno drugiemu poprawiało kołdrę gdy było nieprzykryte. Ale miesiąc temu już na samo Zakończenie pracy maz poważnie zwichnal. Czy skręcił nogę. Prawie nie wstawał z łóżka. Całymi dniami oglądał filmy. Martwiłam się i o niego i o. Prace bo wziął długie zwolnienie a ma umowę na czas określony. Odsuwał się też od mojego dziecka.. Już nie chciał i nie proponował mu wspólnych zabaw i gier. Ode mnie też się odsunął, może slusznie. Miałam pretensje. Ze leży, chociaż mógł chodzić że ogląda głupie rysunkowe anime zamiast że mną pogadac. Ze nic nie robi w domu. A jeśli robi to tylko bardzo poproszony. Wczoraj szlam z mamą do kina. Syn o on zostali. W domu. Wcześniej mieliśmy przykra wymiane zdań. Prosiłam, żeby zrobił kotlety i powiesił lusterko. Młody był od 6 na nogach prosiłam żeby te kotlety... Odburknął ze obiecał to zrobi. Było późno. Zrobiłam sama. Wkurzona ze kojeny raz coś powiedziałam, że bardzo mu dziękuję za kotlety, za lustro i w ogóle za wszystko. Gdy wróciłam z kina już go nie było., zabrał wszystko co miał. Z nasz samochodem włącznie. Bo tylko on nim jezdzil. I z wyplata z którejisl mi. Dać na cześć czynszu i cześć wydatków. Zostawił kartkę ze wraca do ojca, że już nic nas nie laczy. Żebym nie pisała nie dzwoniła nie przyjeżdżała { to inne miasto) i. Ze przeprasza. Młodego poprosił, żeby zamknął za nim drzwi bo nie bierze kluczy. Nic więceju nie powiedział. I to chyba tyle. Telefon wyłączył. Tak po prostu wszystko zostawił...
Obserwuj wątek
    • bylam.stara.mostowiakowa Re: Wczoraj zostawił mnie mąż. 10.01.23, 07:47
      Ghostingu w stałym związku ciąg dalszy...
      • jankasia13 Re: Wczoraj zostawił mnie mąż. 10.01.23, 08:13
        To nie ghosting - przeciez zostawil list ze to koniec. Zwial gdy jej nie bylo, bo nie chcial placic za czynsz.
    • szmytka1 Re: Wczoraj zostawił mnie mąż. 10.01.23, 08:16
      Ta historia wydaje mi się teolowaniem, ale odpisze, co mi tam. Starsza babka po przejściach miała 1 dziecko, to wziela se na kark drugie. Bierzesz jakiegoś nieogara, żeby nie napisać odpada i zdziwienie, że on chce nadal być obsługiwany jak przez tatę. Poza tym, za duża różnica wieku. Auto rozliczyć jeśli formalnie jest współwłasnością i dla kasy i zeby nie miec klopotow. Jeśli je gdzieś porzuci, a widniejesz w papierach jako wspolwlasciciel, to poniesiesz koszty odholowania i parkowania.
      • annajoannakwietniewska Re: Wczoraj zostawił mnie mąż. 10.01.23, 08:49
        Mam 44 lata. Wg ciebie to stan przedzawałowy.? Nie można już żucia składać? Nigdy nie twierdziłam. Ze źle wybrałam tylko ze nie wiem. Nie daliśmy rady? Oboje?
        • zielonyjeziorak Re: Wczoraj zostawił mnie mąż. 10.01.23, 09:10
          Z twojego opisu jasno wynika, ze źle wybrałaś. Jeżeli się z tym nie zgadzasz, to wymień jakieś zalety czy korzyści, które miałaś będąc w tym związku.
          • mandre_polo Re: Wczoraj zostawił mnie mąż. 10.01.23, 09:29
            Niskie poczucie własnej wartości powoduje że wybiera się kogoś kim będziemy się opieki za poprawienie kołdry a jak będzie trudna sytuacja to się na niego nakrzyczy bo dbania o własne granice i normalnej rozmowy nie nauczono
          • bergamotka77 Re: Wczoraj zostawił mnie mąż. 10.01.23, 20:38
            Młody ogier w łóżku wink
            • mandre_polo Re: Wczoraj zostawił mnie mąż. 10.01.23, 21:27
              Tia, powinni zakazać czytania kobietom książki Mózg mężczyzny...
        • szmytka1 Re: Wczoraj zostawił mnie mąż. 10.01.23, 09:46
          Ty 44 lata i nastolatek na stanie, on Piotruś Pan 10 lat młodszy beż zobowiązań, no fakt, ideal
        • irma223 Re: Wczoraj zostawił mnie mąż. 11.01.23, 09:23
          Ty masz 44, a on 30. Dość spora różnica wieku.
      • taki-sobie-nick Re: Wczoraj zostawił mnie mąż. 10.01.23, 22:09
        Nie mówi się o ludziach per "odpady".
        • szmytka1 Re: Wczoraj zostawił mnie mąż. 11.01.23, 07:32
          Ok, kajam się.
    • katie3001 Re: Wczoraj zostawił mnie mąż. 10.01.23, 08:17
      Kto jest wlascicielem auta?
      • annajoannakwietniewska Re: Wczoraj zostawił mnie mąż. 10.01.23, 08:35
        Oboje. Z tym. Ze jako pierwszy współwłaściciel jestem wpisana ja. Stąd tablice z mojego a nie z jego miasta
        I. Co z tego
        • mandre_polo Re: Wczoraj zostawił mnie mąż. 10.01.23, 08:36
          A kto płacił za auto?
          • annajoannakwietniewska Re: Wczoraj zostawił mnie mąż. 10.01.23, 08:47
            Dobry Boże. Jakie ma to znaczenie
            • mandre_polo Re: Wczoraj zostawił mnie mąż. 10.01.23, 08:55
              annajoannakwietniewska napisała:

> Dobry Boże. Jakie ma to znaczenie

wg ciebie nie ma znaczenia kto płacił za samochód?
              • panna.nasturcja Re: Wczoraj zostawił mnie mąż. 10.01.23, 21:36
                Sa małżeństwem, jeśli nie mieli rozdzielności to nie ma znaczenia, samochód jest wspólny.
            • borsuczyca.klusek Re: Wczoraj zostawił mnie mąż. 10.01.23, 09:43
              Stać cię, żeby zrobić mu prezent w postaci samochodu?
        • szmytka1 Re: Wczoraj zostawił mnie mąż. 10.01.23, 08:40
          To się dowiesz, jak on spowoduje wypadek albo porzuci to auto. 5 lat masz i tata urzędowe kwestie za ciebie załatwiał do tej pory, jak za tamtego fagasa? Kwestie prawne rozwiązuje się niezwłocznie, dla własnego dobra. Inaczej z ubezpieczenia pokryjesz koszt wypadku, albo odholowania auta i opłatę parkingową. Dostaniesz na swój adres domowy pisemko że wskazanym kontem i kwotą, to zobaczysZ co z tego.
        • mallard Re: Wczoraj zostawił mnie mąż. 10.01.23, 10:36
          Co ty z tymi kropkami, czy trzeba, czy nie trzeba?
    • kropkacom Re: Wczoraj zostawił mnie mąż. 10.01.23, 08:18
      Nie kupuje tongue_out
      • szmytka1 Re: Wczoraj zostawił mnie mąż. 10.01.23, 08:21
        No ale w ramach rozrywki możemy przeciez omówić ten odcinek trudnych spraw 😆
        • kropkacom Re: Wczoraj zostawił mnie mąż. 10.01.23, 08:26
          Litości. Nie.
          • kropkacom Re: Wczoraj zostawił mnie mąż. 10.01.23, 08:27
            Chociaż nabrałam ochoty na kotlety smile
            • princesswhitewolf Re: Wczoraj zostawił mnie mąż. 10.01.23, 22:42
              A widzisz a widzisz...na cos sie watek przydal.
      • annajoannakwietniewska Re: Wczoraj zostawił mnie mąż. 10.01.23, 08:47
        Nic nie sprxedaję
    • unikotka Re: Wczoraj zostawił mnie mąż. 10.01.23, 08:19
      Współczuję.
    • lalkaika Re: Wczoraj zostawił mnie mąż. 10.01.23, 08:21
      O ósmej rano. Masz rozmach
      • annajoannakwietniewska Re: Wczoraj zostawił mnie mąż. 10.01.23, 08:28
        Nie śpię od piątej
        Zasnelam wczoraj po lekach. Nie bardzo wiem dlaczego jesteście takie. Przecież ja tylko chcialam
        .. Samochód.jalby to. Była istota sprawy.
        Generalnie.serdeczne dzięki.
        Gdyby jednak ktoś cos
        Chcial. To proszę o kontakt
        Pod numer, nie jest zastrzeżony. Mogę zadzwonic
        • mandre_polo Re: Wczoraj zostawił mnie mąż. 10.01.23, 08:39
          Z innej beczki: zauważyłaś że stawiasz kropki zamiast spacji w ciągu zdania?
          • taki-sobie-nick Re: Wczoraj zostawił mnie mąż. 10.01.23, 22:29
            Zamiast spacji, zamiast przecinków i tam, gdzie faktycznie powinny być kropki.
            • princesswhitewolf Re: Wczoraj zostawił mnie mąż. 10.01.23, 22:44
              To jest cos co jest czeste przy klikaniu spacji blisko kropki gdy pisze sie na telefonie
              • szmytka1 Re: Wczoraj zostawił mnie mąż. 11.01.23, 07:31
                Ja robię tak nagminnie
                • novembre Re: Wczoraj zostawił mnie mąż. 11.01.23, 15:04
                  Haiku wyszło ;p
        • nangaparbat3 Re: Wczoraj zostawił mnie mąż. 10.01.23, 08:43
          Co było dobrego, to Twoje.
          Resztę zapomnij, jest silna i samodzielna, poradzisz sobie.
          Przytulam mocno, mocno.
        • aqua48 Re: Wczoraj zostawił mnie mąż. 10.01.23, 09:08
          Bo generalnie to samochód i kwestia jego własności w tym wszystkim jest najistotniejsza. Dorosły mężczyzna który dopiero przy Tobie "pierwszy raz w życiu wyjechał w góry. Nad morze. Zrobił prawo jazdy. Poszedł do kina i muzeum. Do knajpy na pizze" Zmienił pracę. I to wszystko w ciągu pół roku?. Po trzydziestu latach obsługiwania przez ojca? Nieźle go pogoniłaś. I jeszcze kotlety kazałaś mu robić i miałaś pretensje? Obóz pracy normalnie.
          Nic dziwnego że uciekł.
          • annajoannakwietniewska Re: Wczoraj zostawił mnie mąż. 10.01.23, 09:11
            Nie
            Spotykslismy się kilka lat. W zeszłe wakacje zamieszkalismy razem.
            • nangaparbat3 Re: Wczoraj zostawił mnie mąż. 10.01.23, 09:21
              Mam ciągle do czynienia z sytuacjami, kiedy ograniczenie ruchomosci powoduje depresję - to jest praktycznie pewne. Nie wiem, co rozumiesz przez "zwichnięcie" - sama kiedyś, w młodości, strzaskałam sobie torebkę stawową - mówiło się, że "skręciłam nogę" - to było kilka miesięcy wyjętych z życia. Ciężka sprawa i bardzo utrudnia normalne funkcjonowanie, psychiczne nie mniej niż fizyczne.
              Ty też wysiadłaś, popatrz sama spokojnie na to, co się stało bezpośrednio przed jego odejściem:

Prosiłam, żeby zrobił kotlety i powiesił lusterko. Młody był od 6 na nogach prosiłam żeby te kotlety... Odburknął ze obiecał to zrobi. Było późno. Zrobiłam sama. Wkurzona ze kojeny raz coś powiedziałam, że bardzo mu dziękuję za kotlety, za lustro i w ogóle za wszystko

Gdyby się zdarzyło, co wydaje mi się całkiem możliwe, że postanowicie do siebie wrócić, powinniście chyba zacząć od terapii, oboje, razem. Przecież Ty go właściwie pogoniłaś, a uważasz siebie za porzuconą.
              • annajoannakwietniewska Re: Wczoraj zostawił mnie mąż. 10.01.23, 09:28
                Obawiam się, że masz racje
                Tylko ze wcale nie chciałam go pogonić. Chciałam, żeby wykazał chociaż minimum.czegos
                .czego kolwiek. Ja wiem, że było mu trudno. Ale mnie też było. I miałam wziąć na ręce siebie, syna i jego. Nie starczyło sił.
                • aqua48 Re: Wczoraj zostawił mnie mąż. 10.01.23, 09:38

> Chciałam, żeby wykazał chociaż minimum czegos czegokolwiek.

Ale chciałaś tego od niewłaściwego człowieka. Ten po prostu nie nadaje się do wykazywania i nie będzie tego robił, bo mu to nie odpowiada, jest przeciwne jego naturze.Jeż to jeż, choćbyś kazała mu jak najdalej wyciągać szyję żyrafy z niego nie zrobisz.
                • nangaparbat3 Re: Wczoraj zostawił mnie mąż. 10.01.23, 09:43
                  Wiem.
                  Chciałam tylko powiedzieć, że to się może jeszcze nie skończyło, ale gdyby miało mieć ciąg dalszy, trzeba, żebyście razem nad tym pracowali - jeśli zechcecie.
              • mgla_jedwabna Re: Wczoraj zostawił mnie mąż. 10.01.23, 09:47
                Ona go nie pogoniła, ona oczekiwała zachowania na poziomie starszego nastolatka, tzn. że zrobi to, co mu się palcem pokaże. Bo dorosłemu to nawet nie musiałaby mówić o kotletach, sam by ogarnął obiad, gdy partnerka wychodzi do pracy. A typ się obraził jak dziecko.
                • nangaparbat3 Re: Wczoraj zostawił mnie mąż. 10.01.23, 09:59
                  To przeczytaj jeszcze raz historię o kotletach.
                  On się zachowywał jak nastolatek, a ona go traktowała jakby był nastolatkiem. To się nawzajem nakręcało, aż pękło.
                  Tyle tylko, że bycie we dwoje nie polega na znalezieniu "odpowiedniej " osoby, oczywiście na początek jakieś warunki muszą być spełnione, ale później każda i każdy okazują się "nieodpowiedni" i albo są gotowi pracować nad sobą i wspierać drugie w tej pracy albo nie.
                  • szmytka1 Re: Wczoraj zostawił mnie mąż. 10.01.23, 10:04
                    każdy okazują się "nieodpowiedni" i albo są gotowi pracować nad sobą i wspierać drugie w tej pracy albo nie.

Kto ci tak powiedział? To nie może być prawda, bo nie dałabym rady 😆
                  • ritual2019 Re: Wczoraj zostawił mnie mąż. 10.01.23, 10:10
                    nangaparbat3 napisała:

> To przeczytaj jeszcze raz historię o kotletach.
                    > On się zachowywał jak nastolatek, a ona go traktowała jakby był nastolatkiem. T
                    > o się nawzajem nakręcało, aż pękło.
                    > Tyle tylko, że bycie we dwoje nie polega na znalezieniu "odpowiedniej " osoby,
                    > oczywiście na początek jakieś warunki muszą być spełnione, ale później każda i
                    > każdy okazują się "nieodpowiedni" i albo są gotowi pracować nad sobą i wspierać
                    > drugie w tej pracy albo nie.
                    >

Nangaparbat3 ten facet zamieszkal z nia po roku wczesniej po przezyciu pond 30 lat w domu rodzinnym gdzie wszystko mial podane pod nos. On jest kompletnie nie przygotowany do zycia w rodzinie, to go przeroslo.
                  • panna.nasturcja Re: Wczoraj zostawił mnie mąż. 12.01.23, 02:45
                    nangaparbat3 napisała:

> Tyle tylko, że bycie we dwoje nie polega na znalezieniu "odpowiedniej " osoby,
                    > oczywiście na początek jakieś warunki muszą być spełnione, ale później każda i
                    > każdy okazują się "nieodpowiedni" i albo są gotowi pracować nad sobą i wspierać
                    > drugie w tej pracy albo nie.

Serio? Prawie 30 lat się nie zorientowałam, że mąż jest nieodpowiedni?
                    Ty chyba jesteś rozwiedziona, prawda?
                    To nie pisz za innych.

• stasi1 Re: Wczoraj zostawił mnie mąż. 11.01.23, 12:15
                Powiesić lustro i zrobić kotlety to chyba nie jest to czego dorosły facet przez dzień nie zrobi
            • szmytka1 Re: Wczoraj zostawił mnie mąż. 10.01.23, 09:50
              Czasowo się to nie spina, masz 44 a po 19 latach małżeństwa się niby nie spieszyłaś, a tu już od roku mieszkasz z nowym. Chyba bardzo się spieszyłaś po tym rozwodzie.
              • mamkotanagoracymdachu Re: Wczoraj zostawił mnie mąż. 10.01.23, 09:52
                szmytka1 napisała:

> Czasowo się to nie spina, masz 44 a po 19 latach małżeństwa się niby nie spiesz
                > yłaś, a tu już od roku mieszkasz z nowym. Chyba bardzo się spieszyłaś po tym ro
                > zwodzie.

Moga wyjść za mąż mając 20, rozwieść się mając 39.
                Ale nadal nie spina mi się to, że zamieszkali razem pół roku temu, to kiedy był ten drugi ślub?
                • szmytka1 Re: Wczoraj zostawił mnie mąż. 10.01.23, 09:57
                  20 l I ślub to dla mnie abstrakcja, ale niech bedzie. Kiedy było to nie spieszenie się z sUkanuem drugich portek?
            • panna.nasturcja Re: Wczoraj zostawił mnie mąż. 10.01.23, 21:37
              Kilka lat się spotykaliście? Wcześniej byłaś żoną 19 lat. A masz 44.
              Coś tu się jednak nie zgadza.
              • ritual2019 Re: Wczoraj zostawił mnie mąż. 11.01.23, 09:08
                panna.nasturcja napisała:

> Kilka lat się spotykaliście? Wcześniej byłaś żoną 19 lat. A masz 44.
                > Coś tu się jednak nie zgadza.

Co sie nie zgadza? Mogla wyjsc za maz makac lat np 20, po 19 latach miala 39 lat, teraz ma 44 wiec miala 5 lat zeby sptykac sie z kims innym.
        • mgla_jedwabna Re: Wczoraj zostawił mnie mąż. 10.01.23, 09:43
          Istotą sprawy jest zabezpieczenie siebie i dziecka tak, by nie popaść w jakieś bagno.

A - póki co - największe możliwości w tej kwestii daje samochód.

Jak już zadbasz o formalności, to będziesz mogła głaskać złamane serduszko. Na razie zadbaj o to, żebyś nie musiała wybierać "buty dla dziecka czy odszkodowanie za tego pajaca, bo inaczej komornik".
        • borsuczyca.klusek Re: Wczoraj zostawił mnie mąż. 10.01.23, 09:46
          Na to co gość odwalił nie masz już żadnego wpływu. Ujmijmy to tak, że jest już poza twoją jurysdykcją. Ale na kwestie formalne związane z samochodem jak najbardziej masz wpływ i powinnaś dla własnego dobra się tym faktem zainteresować.
          • rosapulchra-0 Re: Wczoraj zostawił mnie mąż. 11.01.23, 08:08
            No dobra, ale co powinna konkretnie zrobić? Zgłosić kradzież na policji? Nie, on jest drugim właścicielem. Oddać sprawę do sądu? Czy to ją zabezpiecza przed ewentualnymi kosztami, gdyby koleś spowodował wypadek czy porzucił auto?
            • iwles Re: Wczoraj zostawił mnie mąż. 11.01.23, 08:14
              "Zgłosić kradzież na policji? Nie, on jest drugim właścicielem"

Tak, zgłosić na policję, skoro nie ma z nim kontaktu, żeby załatwić sprawę polubownie.
              • ritual2019 Re: Wczoraj zostawił mnie mąż. 11.01.23, 09:10
                Ale on jej auta nie ukradl, jest wspolwlascicielem tak jak ona. Co policja ma zrobic? On nie chce kontaktu, tak dziecinana bo sa sprawy ktore musza byc zalatwione ale to nie sprawa dla policji
                • iwles Re: Wczoraj zostawił mnie mąż. 11.01.23, 11:35
                  ritual2019 napisał(a):

> Ale on jej auta nie ukradl, jest wspolwlascicielem tak jak ona. Co policja ma z
                  > robic? On nie chce kontaktu, tak dziecinana bo sa sprawy ktore musza byc zalatw
                  > ione ale to nie sprawa dla policji

Jakby wymienił zamki we wspólnym mieszkaniu i jej nie wpuścił, to też wszystko OK, bo on jest współwłaścicielem? Nie dzwoniłabyś na policję?

• ritual2019 Re: Wczoraj zostawił mnie mąż. 11.01.23, 13:34
                    Auto to nie mieszkanie. Serio nie widzisz roznicy? Co niby policja ma zrobic? Przeciez nie powiedza oddaj jej auto skoro nalezy do obojga.
                    • szmytka1 Re: Wczoraj zostawił mnie mąż. 11.01.23, 13:36
                      Pojedzie i spisze notatkę i uciekinier będzie widział, że nie przelewki. No i tato policję zobaczy, to mu każe uregulować prawnie, to może taty poslucha 😅
                      • ritual2019 Re: Wczoraj zostawił mnie mąż. 11.01.23, 18:45
                        szmytka1 napisała:

> Pojedzie i spisze notatkę i uciekinier będzie widział, że nie przelewki.

Jaki uciekinier? To sa ich prywtane sprawy, on przestepstwa nie popelnil.
                    • iwles Re: Wczoraj zostawił mnie mąż. 11.01.23, 15:11

każda współwłasność jest WSPÓŁWŁASNOŚCIĄ, nie znaczy to, że jeden właściciel ma 100%, a drugi 0, tylko oboje macie po 50%

A co to da? Masz dowód (zgłoszenie na policję), że w razie kolizji/wypadku, czy innego zdarzenia z udziałem samochodu - TY nie ponosisz odpowiedzialności, bo zgłosiłaś kradzież swojej części samochodu.
                      A dalej - jeśli chodzi o uzyskanie połowy kasy - to idzie się do adwokata.
                      • ritual2019 Re: Wczoraj zostawił mnie mąż. 11.01.23, 18:52
                        iwles napisała:

> Masz dowód (zgłoszenie na policję), że w razie kolizji/wypadku, czy innego zdarzenia z udziałem samochodu - TY nie ponosisz odpowiedzialności, bo zgłosiłaś kradzież swojej części samochodu.

Jaka kradziez? Oni sa malzenstwem nadal formalnie, nie uplynal nawet tydzien od rozstania wiec nie ma mowy o zadnej kradziezy. A odpowiedzialnosc ponosi kierujacy pojazdem. Policja nie przyjmie zgloszenia kradziezy w takiej sytuacji. To sa sprawy do ustalenia z prawnikami lub w sadzie czyli podzial majatku.
                        >
            • szmytka1 Re: Wczoraj zostawił mnie mąż. 11.01.23, 09:15
              Wystąpić o podział majątku? W wydziale komunikacji zlikwidować współwłasność w papierach, nie jest to duży koszt. Zażądać by ją spłacił, albo ona niech spłaci jego?
              • gryzelda71 Re: Wczoraj zostawił mnie mąż. 11.01.23, 10:19
                Jak.zlikwidowac wspolwłasnosc bez podpis
                • szmytka1 Re: Wczoraj zostawił mnie mąż. 11.01.23, 13:21
                  No tak, nic się nie da, lachę położyć.

Na policję zgłosić, do radcy prawnego po poradę pójść, w wydziale komunikacji dopytać, niejeden przypadek widzieli i pewnie coś doradzą, adwokata od rozwodów wziąć, z podziałem majątku też sobie radzi. Znajoma załatwiła takie kwestie z mężem co był nieznany z.miejsca pobytu, bo na własny kontynent powrócił, a z Afryki był
                  Po prostu sąd wybaczył kuratora, który go reprezentował i wszystko niejako zacznie zostało załatwione, więc nie takie przypadki rozwiązują ludzie. No ale muszą chcieć i się zmobilizować
                  • gryzelda71 Re: Wczoraj zostawił mnie mąż. 12.01.23, 07:38
                    Rozpisz to z tym kuratorem.
                    • szmytka1 Re: Wczoraj zostawił mnie mąż. 12.01.23, 08:27
                      Nie slyszalas nigdy o tym? To był przykład na to, w jakich trudnych sytuacjach jest możliwość wyprostowania swoich spraw, tutaj kuratora nie dadzą, bo raczej miejsce pobytu jest znane 😁 gdybys serio była ciekawa, to dam linka do gazety prawnej

prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/1442315,jak-przeprowadzic-rozwod-gdy-nieznane-jest-miejsce-pobytu-wspolmalzonka.html
    • premeda Re: Wczoraj zostawił mnie mąż. 10.01.23, 08:28
      Ty jesteś tą sierotą pisująca do Onetu? Bo tam ostatnio 60-latek całe życie ze zmywarki korzystał, a tutaj tatuś delikwenta w Biedronce od zawsze kupuje.
      • czubakka Re: Wczoraj zostawił mnie mąż. 10.01.23, 20:51
        Wyczuwam Polki.pl
        • princesswhitewolf Re: Wczoraj zostawił mnie mąż. 10.01.23, 22:44
          Nowy artykul? Ale nawet nedzna dziennikarzyna poprawilaby te spacje zamiast kropek, no nie?
          • teodor-k Re: Wczoraj zostawił mnie mąż. 11.01.23, 07:38
            Czy to ważne ? Każdy orze jak może .
    • mandre_polo Re: Wczoraj zostawił mnie mąż. 10.01.23, 08:30
      Czyli nie znając faceta czy nadaje się do związku wzięłaś z nim ślub
    • woman_in_love Re: Wczoraj zostawił mnie mąż. 10.01.23, 08:34
      takie se, może nawet 4/10
    • zielonyjeziorak Re: Wczoraj zostawił mnie mąż. 10.01.23, 08:57
      Ale chwalisz się czy żalisz? Pytam serio, bo z twojego postu to nie wynika. Czemu z nim byłaś i jeszcze do tego wzięłaś ślub? Piszesz, że go nie kochałaś i że był bierną stroną waszego związku, niczego nie wnosił, niczego ciebie nie uczył. Jedyne, co mi przychodzi do głowy, to że z jakiegoś powodu lepiej mieć twoim zdaniem status żony niż rozwódki? Bo w twoim długim poście nie ma żadnych korzyści dla ciebie z tego związku, a koszta bardzo wysokie. Serio, odpowiedz sobie na te pytania.
      • annajoannakwietniewska Re: Wczoraj zostawił mnie mąż. 10.01.23, 09:14
        Raczej to dla mnie szok, nie spodziewałam się. Status rozwódki czy mężatki jest mi obojętny, nikogo to nie powinno interesowac. Myślalam, że się kochamy. Jestem przyzwyczajona ciągnąć kogoś i w puerwszej chwili to mnie ani nie zastanowilo, ani nie zdziwiło. Puerwszej
        • cojapaczem Re: Wczoraj zostawił mnie mąż. 10.01.23, 09:28
          ciagniesz ale cie wkurza że ciagniesz i sie wyzywasz na ciagniętym
        • aqua48 Re: Wczoraj zostawił mnie mąż. 10.01.23, 09:40

> Jestem przyzwyczajona ciągnąć kogoś

I to jest clou problemu.
        • m_incubo Re: Wczoraj zostawił mnie mąż. 11.01.23, 11:20
          To się lepiej odzwyczaj.
          Bo za chwilę weźmiesz kolejny ślub z jakimś przypadkiem wymagającym holowania.
    • gryzelda71 Re: Wczoraj zostawił mnie mąż. 10.01.23, 09:00
      A teraz narobi długów i będziesz je spłacać.
    • ritual2019 Re: Wczoraj zostawił mnie mąż. 10.01.23, 09:11
      Nie wiem czy jestes trolley czy nie. Jesli nie to z tego co napisalas raczej wam sie nie ukladalo. Jak dlugo byliscie razem bo nie zauwazylam tej informacji. Rozumiem ze twoj syn jest juz dorosly?
      Jestes w szoku ale to minie. Z czasem bedziesz miec inna perspektywe i zobaczysz pozytywne strony rozstania. A odszdl bo pewnie ma inna, to jest zazwyczaj powod nawet jesli wydaje ci sie ze nie. Jego wylaczony telefon i zyczenie braku kontaktu jest troche dziecinne ale z drugiej strony tez zrozumiale. Potrzebujesz czasu na oswojenie sie z tym.
    • cojapaczem Re: Wczoraj zostawił mnie mąż. 10.01.23, 09:25
      Ale że ego zabolało ? Taki był ujowy a ty taka wspaniała a i tak to on ciebie rzucił ?
      • simply_z Re: Wczoraj zostawił mnie mąż. 10.01.23, 10:00
        Pewnie w mysl zasady, na bezrybiu i rak ryba.
    • mamkotanagoracymdachu Re: Wczoraj zostawił mnie mąż. 10.01.23, 09:28

> Pol roku temu przeprowadził się do mnie.

A kiedy wzieliście ślub?
      • ritual2019 Re: Wczoraj zostawił mnie mąż. 10.01.23, 09:44
        Tej informacji nie bylo wczesniej. Okazuje sie wiec ze zamieszkanie razem przeroslo pana. Nic w tym dziwnego skoro ponad 30 lat spedzil mieszkajac z rodzicem/i.
      • panna.nasturcja Re: Wczoraj zostawił mnie mąż. 10.01.23, 21:40
        Zdaje się, że nie wzięli wcale. Jej się to trochę plącze.
    • trampki_w_kwiatki Re: Wczoraj zostawił mnie mąż. 10.01.23, 09:45
      Po kolei. Pół roku temu razem zamieszkaliście i już zdążyłaś za niego wyjść a on odejść? Coś ten tajming taki...
      Ja nie odmawiam nikomu prawa do romansu a nawet miłości, ale na uj od razu ślub?? Serio? Dzieciata kobieta nie wychodzi na łapu capu za byle mąż, żeby sobie i dziecku kłopotów nie narobić.
      Chłop się stlenił i, szczerze mówiąc, całe szczęście. Nie wiem skąd wykopałaś takiego dinozaura, ale najpierw to ty z terapeutą ogarnij swój syndrom ratowniczki a potem się bierz za randki..
      Dobrze, że cicho i bez chryji wrócił do taty, gdzie jego miejsce. Na cholerę masz kolejnego niepełnosprawnego holować przez życie, wystarczy że musisz syna ogarniać.
      • aqua48 Re: Wczoraj zostawił mnie mąż. 10.01.23, 11:11
        trampki_w_kwiatki napisała:

> Po kolei. Pół roku temu razem zamieszkaliście i już zdążyłaś za niego wyjść a o
        > n odejść? Coś ten tajming taki...

Aj tam, Królikowski szybciej się uwinął...niektórzy panowie nie tracą czasu.
    • hrabina_niczyja Re: Wczoraj zostawił mnie mąż. 10.01.23, 11:36
      Klasyk. Jak dziad odżyje to cie siatka zabije. Naprawilaś człowieka, pokazałaś życie, a jak się naumiał to odszedł. Faceci nie potrzebują matki, matki się zostawia jak się jest już samodzielnym. Rozwiedź się, przebolej i żyj dalej. Tylko już nie właz w gości z deficytami.
      • annajoannakwietniewska Re: Wczoraj zostawił mnie mąż. 10.01.23, 12:08
        Doprecyzuje
        Rozwiodlam się w 2019 roku, po 10 latach od separacji, przy czym kilka ostatnich nie mieszkalismy razem. Drugiego męża poznalam w 2019 roku, mieszkalismy razem z różnych względów głównie ekonomicznych i zwiazanych z pracą w 2022 roku
        . Nie jestem powieściopisarka
        • bergamotka77 Re: Wczoraj zostawił mnie mąż. 10.01.23, 20:39
          Ledwo z nim zamieszkalas i już ślub wzięłaś? Do czego Ci się tak spieszyło?.
        • conena Re: Wczoraj zostawił mnie mąż. 10.01.23, 22:24
          Eeee, czy wy też widzicie foto wyroku sądowego obłożonego pociętymi karteczkami?
          • panna.nasturcja Re: Wczoraj zostawił mnie mąż. 10.01.23, 22:41
            Tak. I też możemy taki wkleić tylko ciąć mi się nie chce.
        • panna.nasturcja Re: Wczoraj zostawił mnie mąż. 10.01.23, 22:43
          Znaczy wyszłaś za mąż mając 20 lat?
          A teraz w ciągu pół roku facet się do Ciebie wprowadził, wzięłaś ślub i już się zdążył wyprowadzić? Szybko.
          • palacinka2020 Re: Wczoraj zostawił mnie mąż. 11.01.23, 08:32
            Wzieli slub, mieszkali oddzielnie, pol roku temu sie wprowadzil.
        • jednoraz0w0 Re: Wczoraj zostawił mnie mąż. 11.01.23, 18:57

> Doprecyzuje
          > Rozwiodlam się w 2019 roku, po 10 latach od separacji, przy czym kilka ostatni
          > ch nie mieszkalismy razem. Drugiego męża poznalam w 2019 roku, mieszkalismy raz
          > em z różnych względów głównie ekonomicznych

Doprecyzuj, bo to stoi w sprzeczności z tym:
          „ Gdy po 19 latach pierwszego małżeństwa rozwiodłam się, nie spodziewałam się.ze jeszcze kogoś znajdę”
    • bombalska Re: Wczoraj zostawił mnie mąż. 10.01.23, 12:38
      O rany, nie wiem jak po rozwodzie mozna sobie brac kolejne duze dziecko na kark. Mozna sie spotykac, owszem. Ale jak przychodzi, to najlepiej niech od razu przyniesie obiad.
      Kij mu w oko.
    • princesswhitewolf Re: Wczoraj zostawił mnie mąż. 10.01.23, 22:47
      Nie moge...ide stad. Deja vu. Kolejny podobny watek
    • taki-sobie-nick Re: Wczoraj zostawił mnie mąż. 10.01.23, 22:53
      To przy mnie i ze mną pierwszy raz w życiu wyjechał w góry. Nad morze. Zrobił prawo jazdy. Poszedł do kina i muzeum. Do knajpy na pizze.

Nie wierzę. Troll.
      • nieeznaajoomaa Re: Wczoraj zostawił mnie mąż. 11.01.23, 07:50
        Dlaczego nie wierzysz? Ludzie są różni
      • topcia27 Re: Wczoraj zostawił mnie mąż. 11.01.23, 08:16
        Nie koniecznie, jestem w związku z identycznym facetem..kawaler lat trzydzieści parę wszystkie PIERWSZE RAZY ze mną. Pierwsze morze, góry, koncert, restauracja, sushi, bzykanko, prawo jazdy - WSZYSTKO!!
        • szmytka1 Re: Wczoraj zostawił mnie mąż. 11.01.23, 08:33
          Jakie miał zalety? Pod którym kamieniem siedział? Ani be ani me taki nie skleci, a babę wyrwie, zatem zalety jakieś muszą tacy mieć. Nie pije, nie biję i zarabia?
          • hrabina_niczyja Re: Wczoraj zostawił mnie mąż. 11.01.23, 10:29
            Może ma złotego? Albo z braku laku dobry i ten 😛
          • topcia27 Re: Wczoraj zostawił mnie mąż. 11.01.23, 13:37
            Powiem tak- ładny chłopak tylko nieśmiały, cichy i bieda w domu stąd mnóstwo różnych braków,wychowany na zadupiu pod lasem, do cywilizacji daleko i tak się to żyćko mu toczyło. Obecnie mieszkamy razem, raz jest lepiej a raz gorzej ale trzeba mieć niezmierzone pokłady cierpliwosci i naprawdę kochać żeby znosić życie u boku kogoś takiego. Ps. Nie ma złotego cielca 😀 😃 niestety..
            • szmytka1 Re: Wczoraj zostawił mnie mąż. 11.01.23, 13:42
              Trochę jak mój mąż, tylko my nie lubimy sushi a na koncerty to lazil beze mnie, ale ogólnie czuje, że uspolecznilam go jakos. Tylko, że jest wredny, tak uwazam. Wiec po co ja go trzymam 🤔
              • szmytka1 Re: Wczoraj zostawił mnie mąż. 11.01.23, 13:44
                Ale wiem co mi nie pasuje, mój nie był dzikiem 30+
            • taki-sobie-nick Re: Wczoraj zostawił mnie mąż. 11.01.23, 23:01
              Ps. Nie ma złotego cielca

Co masz na myśli?!
              • bergamotka77 Re: Wczoraj zostawił mnie mąż. 12.01.23, 02:13
                Nie ma kasy
              • topcia27 Re: Wczoraj zostawił mnie mąż. 12.01.23, 06:16
                Że nie ma złotego człona jak tu ktoś sugerował 🤣
          • topcia27 Re: Wczoraj zostawił mnie mąż. 11.01.23, 13:38
            Dokladnie- nie pije, nie bije, na inne baby nie patrzy...trochę zalet jest.
            • panna.nasturcja Re: Wczoraj zostawił mnie mąż. 12.01.23, 02:49
              To są zalety?
              • topcia27 Re: Wczoraj zostawił mnie mąż. 12.01.23, 06:17
                W porównaniu do byłego męża to tak ..
        • gryzelda71 Re: Wczoraj zostawił mnie mąż. 11.01.23, 10:21
          Straszne.
        • 11marlenka Re: Wczoraj zostawił mnie mąż. 11.01.23, 19:22
          noo, koleżanka też była z takim. ona dynamiczna samodzielna zorganizowana, a on "przewróciło się niech leży". organizowała mu wszystko, morz, góry - z nią zaczął gdziekolwiek jeździć. nawet za kierowcę robiła. wcześniej miał tylko kolegów od wyjścia na piwo i mieszkał u mamusi.
          ale facet i tak wybrzydzał - bo ona była rozwódka a on by wolał pannę. i pomieszkiwał z nią, ale na przeprowadzkę do niej na stałe się nie zdecydował, bo wolał od czasu do czasu pobyczyć się w spokoju u mamusi a nie brać na siebie obowiązków męża.
          Jeśli twój docenia to co mu dajesz to dużo lepiej trafiłaś.
          • topcia27 Re: Wczoraj zostawił mnie mąż. 12.01.23, 06:24
            Czy docenia? Chyba tak..inaczej już by był u mamusi 😁 mieszkamy razem już 2 lata i jest w miarę ok a kiedyś wydawało mi się, że nigdy do tego nie dojdzie...
    • iwles Re: Wczoraj zostawił mnie mąż. 11.01.23, 07:51

"po 19 latach pierwszego małżeństwa rozwiodłam się. Nie spieszyłam się z poznawaniem kogoś"

"Rozwiodłam się w 2019 roku. Drugiego męża poznalam w 2019 roku"

Te dwa zdania się wykluczają.
      • ritual2019 Re: Wczoraj zostawił mnie mąż. 11.01.23, 09:55
        Nie wykluczaja sie. Mogla rozwiesc sie na poczatku 2019 roku, a poznac faceta kilka miesiecy pozniej. Rok ma 12 miesiecy.
        • szmytka1 Re: Wczoraj zostawił mnie mąż. 11.01.23, 09:57
          No tak,widać dla ciebie nie spieszenie die w szukaniu portek, to tydzień przerwy.
          • ritual2019 Re: Wczoraj zostawił mnie mąż. 11.01.23, 18:54
            szmytka1 napisała:

> No tak,widać dla ciebie nie spieszenie die w szukaniu portek, to tydzień przerw
            > y.

A co was to obchodzi?
            • szmytka1 Re: Wczoraj zostawił mnie mąż. 11.01.23, 20:13
              E no nic, jak cały wątek, zupełnie nic nas nie obchodzi, całkiem przypadkowo o tym wspomniała a my przypadkowo nawiazujemy
              • ritual2019 Re: Wczoraj zostawił mnie mąż. 11.01.23, 22:04
                A o czym wspomniala? Napisala ze byla 10 lat w separacji z ex mezem, nie mieszkali razem wiec nie znalazla sobie kolejnego w ciagu tygodnia. A nawet gdyby to tez nic zlego. Ile czasu musi uplynac wg forum zeby bylo okey? Smieszne jestescie.
                • bergamotka77 Re: Wczoraj zostawił mnie mąż. 11.01.23, 22:13
                  Może znaleźć faceta, ale musi się od razu z nim pobierac?
                  • ritual2019 Re: Wczoraj zostawił mnie mąż. 11.01.23, 22:23
                    bergamotka77 napisała:

> Może znaleźć faceta, ale musi się od razu z nim pobierac?
                    >
                    Bo? 🤣🤣🤣
      • bergamotka77 Re: Wczoraj zostawił mnie mąż. 11.01.23, 22:12
        iwles napisała:

>
        > "po 19 latach pierwszego małżeństwa rozwiodłam się. Nie spieszyłam się z poznaw
        > aniem kogoś"
        >
        > "Rozwiodłam się w 2019 roku. Drugiego męża poznalam w 2019 roku"
        >
        >
        > Te dwa zdania się wykluczają.
        >

Ona poznała od razu męża wink Rozumiem że czyjegoś można, ale swojego?big_grin
    • rosapulchra-0 Re: Wczoraj zostawił mnie mąż. 11.01.23, 08:03
      I ze skręconą nogą prowadził auto? Do innego miasta?
      • gryzelda71 Re: Wczoraj zostawił mnie mąż. 11.01.23, 10:22
        A co to za problem?
        • rosapulchra-0 Re: Wczoraj zostawił mnie mąż. 11.01.23, 10:28
          Nie mógł kotletów ubić, czy powiesić lustra, bo ma skręconą kostkę, a mógł prowadzić? Podejrzewam, że dłużej niż 10 minut.
          • m_incubo Re: Wczoraj zostawił mnie mąż. 11.01.23, 11:55
            Czegoś chyba nie zrozumiałaś. Ubić i powiesić mógł, ale NIE CHCIAŁ, więc tego nie zrobił.
            Prowadzić mógł, chciał, więc prowadził.
            Kostka, skręcona czy nie, nie ma z tym nic wspólnego.
      • irma223 Re: Wczoraj zostawił mnie mąż. 11.01.23, 11:59
        Po zwichnięciu czy skręceniu nogi, ta boli przez jakieś cztery dni do tygodnia.

A jednak "całymi dniami leżał w łóżku" i "wziął długie zwolnienie lekarskie".

No nie wiem, nie kupuję tej historii. Mało czytelna.
        • ritual2019 Re: Wczoraj zostawił mnie mąż. 11.01.23, 18:57
          irma223 napisała:

> Po zwichnięciu czy skręceniu nogi, ta boli przez jakieś cztery dni do tygodnia.
          >
          Gdy kilka late temu skrecilam stope to bolalo przez 9 tygodni i to bolalo bardzo mocno. Owszem chodzilam, auto tez prowadzilam ale jednak to byl wysilek. Z tym ze to auto to bylo 15 min do pracy i z powrotem. Nigdzie dalej bym sie nie wybrala.
    • annajoannakwietniewska Re: Wczoraj zostawił mnie mąż. 11.01.23, 11:09
      Nie chce mi się udowadniać ludziom, którym nic nie muszę udowadniać, że nie jestem wielbłądem.
      Z pierwszym mężem nie układało nam się długo przed rozwodem, mieliśmy wcześniej orzeczona separację, bodaj w 2015 się wyprowadziłam z synem, to zresztą nieistotne. Z drugim mężem zaczęłam się spotykać zanim formalnie się rozwiodłam, to też generalnie nie jest istotne bo w praktyce od lat nie byliśmy razem. Nie wiem, jak można napisać że szukanie portek trwało u mnie tak krótko. Właśnie, że nie szukałam żadnych ( w ogóle takie stwierdzenie jest podle) i to przez ładnych parę lat. Drugiego męża poznałam przez internet, tam, gdzie się drugiej połowki na pewno znaleźć nikt nie spodziewał. I nie jestem od niego starsza 15 lat, tylko 8. Też nie wiem, jakie to ma w ogóle znaczenie.w ogóle nie rozumiem, jak można robić sobie szmate z czyjegoś nieszczęścia
      • mandre_polo Re: Wczoraj zostawił mnie mąż. 11.01.23, 11:23
        To co się wydarzyło nie jest nieszczęściem tylko złym wyborem
      • nutella_fan Re: Wczoraj zostawił mnie mąż. 11.01.23, 11:41
        To forum jest takie specyficzne, jest wzajemne kółko adoracji i jak do niego należysz to cię pocieszą, a jak nie to próbują cię zgnoić, naprawdę nie zauważyłaś jak to forum działa? Szukać tu pociechy to jak do klatki z lwami wchodzić.
      • wena-suela Re: Wczoraj zostawił mnie mąż. 11.01.23, 11:57
        Nie przejmuj się. Dawno nie widziałam tak niemiłych wpisów, nawet na tym forum. Twoja historia jest smutna, możesz czuć, że to co cię spotkało to niesprawiedliwość, ale patrz wprzód. Nie analizuj błędów bo zrobiłaś dużo dla tego człowieka i waszej relacji, więcej się po prostu nie dało. Jesteś jeszcze młoda i możliwe, że spotkasz kogoś kto cię uszczęśliwi. Te wpisy analizujące wasz wiek, rozwód, długość małżeństwa, moment poznania są żałosne i małostkowe. Jak kobiety, które są autorkami.
      • iwles Re: Wczoraj zostawił mnie mąż. 11.01.23, 12:18

To kiedy był ten ślub z drugim?
      • szmytka1 Re: Wczoraj zostawił mnie mąż. 11.01.23, 13:14
        Z internetu 🤦
        Kobieto wzielas sobie na garb niezsocjalizowanego dużego dzieciaka, mając na stanie własne niepełnosprawne dziecko i się dziwisz, że facet z którym coś nie halo już tylko jak się czyta opis, zachował się nie halo, ale dokładnie tak jak można się pp nim tegonspodziewac, czytając tylko opis tego typa? KaDy boku to widzi i jak ci pisze, to uznajesz to za gnojenie? Otwórz oczy, formalnie się z typem rozstań i załatw sprawy auta, żeby Ci gorszego syfu w życiu nie narobił. Rada jak najbardziej życzliwa, nie złośliwa.
      • aqua48 Re: Wczoraj zostawił mnie mąż. 11.01.23, 22:33
        Niepotrzebnie traktujesz fakt, że pozbyłaś się kogoś takiego jako nieszczęście, jest dokładnie odwrotnie.
      • panna.nasturcja Re: Wczoraj zostawił mnie mąż. 12.01.23, 02:52
        Nieszczęścia?
        Nieszczęścia to się przydarzają, Ty to sobie zrobiłaś sama i na własne życzenie.