Dodaj do ulubionych

Podwyżki PKP, szach mat ekoczuby

16.01.23, 15:27
www.fakt.pl/pieniadze/podwyzka-cen-biletow-pkp-ogromne-ceny-biletow-na-ferie-ile-trzeba-wydac/4r70mg6
300gospodarka.pl/news/podwyzka-cen-biletow-pkp
Kto tam opowiadał o wyższości komunikacji zbiorowej nad generujacym samo zło samochodem i że ekologiczniej, bez korków, wygodniej i co tam jeszcze lewicowej wannabe młodzieży się roiło? Że samochód prywatny i własny do dyspozycji rodziny jest niepotrzebny, poniewaz można etc., a koszty wysokie?

Szach mat, ekoszalency. PKP pozamiatalo. Skazanym na brak samochodu serdecznie współczuję.
Obserwuj wątek
  • triss_merigold6 Re: Podwyżki PKP, szach mat ekoczuby 16.01.23, 15:29
   To malutka wrzutka do wersji świata bez własności prywatnej kluczowych dóbr, jest ładnie do czasu, a potem dyktat ceny przez faktycznego monopolistę i cóż, korzystasz z usługi drogiej i wątpliwej jakości albo nie.
   • figa_z_makiem99 Re: Podwyżki PKP, szach mat ekoczuby 16.01.23, 19:49
    Dokładnie tak.
  • violent_green Re: Podwyżki PKP, szach mat ekoczuby 16.01.23, 15:30
   Ale dlaczego cię to cieszy? Przecież tak właśnie powinno być, transport zbiorowy powinien być relatywnie tani i dostępny dla wszystkich. To nie wina "ekoczubów", że PKP jest jakie jest.
   • triss_merigold6 Re: Podwyżki PKP, szach mat ekoczuby 16.01.23, 15:34
    Odróżnijmy dwie kwestie:
    - nie cieszy mnie podwyżka cen biletów kolejowych, bo miałam pomysł na długi weekend i dojazd pociągiem
    - cieszy mnie każde brutalne zweryfikowanie mrzonek ekoczubow/Nowej Lewicy od współdzielenia i rezygnacji z własności.

    Powinien być. Cherie, odnosimy się do rzeczywistości realnej czy wyobrażonej?
    • vivi86 Re: Podwyżki PKP, szach mat ekoczuby 16.01.23, 17:09
     Otóż to. Pół biedy jak to będzie netflix-sretflix. Gorzej jak dojrzeniu do etapu współdzielenia auta przez kilka rodzin 3 bombelki każda i za miesiąc wyprowadzanie się z domu bo abonament nie zostanie przedłużony. Dlaczego nie zostanie? Bo nie zostanie.
    • jednoraz0w0 Re: Podwyżki PKP, szach mat ekoczuby 16.01.23, 17:31
     Możesz to jakoś rozrysować? Jak się ma transport publiczny jako tańsza i ekologiczniejsza alternatywa do współdzielenia i rezygnacji z własności? Zresztą z tymi szach-matami to tez różnie jest. Fajńie jest mieć własny samochód, ale dopóki nie masz własnej rafinerii lub elektrowni to tez jesteś zależna od dyktatu cen narzuconych przez monopolistę.
     • vivi86 Re: Podwyżki PKP, szach mat ekoczuby 16.01.23, 18:12
      I tak lepiej niż ekscytujące myślenie co rano na kiedyż, ach na kiedyż i czy w ogóle złapiesz współdzielone auto by rozwieźć 3 bombelków do szkoły i czy w ogóle zdążysz do pracy. A bywa do niej i 2 h w 1 stronę. I nie. Nie nmzawsze da się zamieszkać bliżej roboty lub zmienić pracę. A już na pewno nie od zaraz. Chciała bym zobaczyc współdzielenie auta przez 2 rodziny z 2-3 bombelków każde w innej placówce, rodzice w różnych pracach. Toż to przepis na III wojnę światową 🤯🍿
      • jednoraz0w0 Re: Podwyżki PKP, szach mat ekoczuby 16.01.23, 18:33
       Ale masz świadomość, ze system carpool już od dawna funkcjonuje w miejscach, w których libki w ramach propagowania wolności i własności zlikwidowały transport publiczny, więc jakby rozumowanie twoje i triss jest trochę na bakier z rzeczywistością?
      • chicarica Re: Podwyżki PKP, szach mat ekoczuby 16.01.23, 18:46
       Wiesz, generalnie rozwożenie bombelków po szkołach jest patologią. W normalnych warunkach bombelki do szkoły maszerują lub jadą sobie na rowerkach. Jako bombelek nie byłam do szkoły wożona, bo szkołę miałam 5 minut od domu. No, 10 na bąbelczych krótkich nóżkach i z oglądaniem ślimaków po drodze.
       • taje Re: Podwyżki PKP, szach mat ekoczuby 16.01.23, 19:00
        To zależy, gdzie mieszkasz i jak daleko jest szkoła. Zwłaszcza kiedy się mieszka pod miastem, czasami nie ma dobrego połączenia autobusowego czy kolejowego i trzeba dziecko wozić, żeby nie spędzało w autobusach półtorej godziny w jedną stronę. Moje dzieci same jeżdżą do szkoły autobusem od 8-9. roku życia ale mamy autobusy szkolne + bezpłatną komunikację miejską a szkoła jest blisko więc jest łatwo.
        • kokosowy15 Re: Podwyżki PKP, szach mat ekoczuby 16.01.23, 19:54
         To już jest rola i zadanie państwa, żeby dzieci miały blisko do szkoły lub był do tej szkoły zorganizowany transport. Podobnie zresztą, jak połączenia autobusowe czy kolejowe, a np w Łodzi - tramwajowe z okolicznymi miejscowościami. Ale wybuch kapitalizmu zniszczył to, co było.
         • thank_you Re: Podwyżki PKP, szach mat ekoczuby 17.01.23, 13:23
          Państwo polskie nie wywiązuje sie z tej roli i od lat, sukcesywnie, krok po kroku, zabija polską edukację. Doskonale to widac po ilości tworzonych szkół prywatnych, a te - niestety - nie zbierają dzieci z rejonu i trzeba je dowozić (my dowozimy rano, aktualnie zastanawiamy sie nad abonamentem w jakiejś sieci taxi, bo przez ekoszury Warszawa stoi a nie jedzie i szkoda tracić czas w korkach wracając po odwiezieniu dziecka).
          Ale to trzeba miec małe dzieci, aby orientować sie w realiach.
          • mia_mia Re: Podwyżki PKP, szach mat ekoczuby 17.01.23, 13:32
           Masz dziecko w podobnym wieku co moje, naucz je jeździć komunikacją miejską, w zeszłym roku (koniec trzeciej klasy) jeździła jedna dziewczynka i syn, w tym w tym już więcej dzieci.
           • thank_you Re: Podwyżki PKP, szach mat ekoczuby 17.01.23, 13:43
            Moje dziecko jeździ komunikacja miejska od dawna, od dwóch lat samodzielnie wraca ze szkoły. Do szkoły rano jest zawozone, bo autem zajmuje to aktualnie 9 min a komunikacja publiczna - 37. Wole, zeby te 28 min spał.
            • mia_mia Re: Podwyżki PKP, szach mat ekoczuby 17.01.23, 13:52
             Piszesz, że Warszawa stoi, a z drugiej strony sama tworzysz te korki, bo tak jest wam wygodniej dowieźć dziecko. Jeśli ekoszury namawiają do korzystania z metra to powinnaś im kibicować, będziesz miała luźniej na drodze.
             • thank_you Re: Podwyżki PKP, szach mat ekoczuby 17.01.23, 13:57
              Warszawa stoi, bo zamiast poprowadzić tramwaj w gore Wilanowska - do metra, to rozkopali kawał mojej dzielnicy, zeby tramwaj poszedł do Sobieskiego, Belwederska i do gory spacerowa - gdzie z Miasteczka Wilanow jest juz Buspas na tym odcinku i kto chce, ten autobusem dojedzie w kilkanascie minut do centrum. Ta decyzja nie ma ani jednego logicznego argumentu.
              I dlatego Warszawa na tym odcinku stoi.
              Jasne, że tworzę korki - nie bedzie dzieciak zrywał sie pol h wczesniej, bo mu wymyśliłam szkole na drugim koncu miasta.

              Gdyby szury nie majstrowały przy polskim szkolnictwie i transporcie, to mielibyśmy zupełnie inna sytuacje wyjściowa.
              • mia_mia Re: Podwyżki PKP, szach mat ekoczuby 17.01.23, 14:07
               Inne szury majstrują przy szkolnictwie, a inne przy transporcie, przy czym jeśli chodzi o transport to jestem w stanie zaciskać zęby, bo jednak w konsekwencji po trudnym okresie jeździ się łatwiej i szybciej. Odkąd pamiętam jakaś część Warszawy była rozkopana pod metro, o innych inwestycjach nie wspomnę, ale poruszanie się komunikacją po Warszawie teraz, a lata temu to jest inna jakość, samochodem trudniej ocenić, bo dróg i obwodnic jest więcej, ale też są budowy i przybywa samochodów.
               • thank_you Re: Podwyżki PKP, szach mat ekoczuby 17.01.23, 14:14
                Jasne, nie dyskutuje z tym, ze aby było lepiej to przez moment musi byc gorzej, tylko - gdybys mogła - uzasadnić potrzebę linii tramwajowej miedzy Wilanowem a Mokotowem, skąd mieszkańcy Wilanowa maja sie dostać bezproblemowo do Centrum, gdy mieszkańcy tej dzielnicy maja buspas? I skoro juz tramwaj taki niezbędny, to po co tamta droga, a nie SZEROKA Wilanowska, do Dworca Południowego? I siup do metra? Widziałaś co oni zrobili drzewom? Jak żałośnie wyglada skrzyżowanie Dolnej/Chelmskiej/Belwederskiej/Sobieskiego? Nie ma, po prostu nie ma argumentow na te katastrofę, która urządzili mieszkańcom.
                • mia_mia Re: Podwyżki PKP, szach mat ekoczuby 17.01.23, 14:23
                 Trudno mi się wypowiadać o jeżdżeniu komunikacją w tamtej okolicy, bo nie mam takich doświadczeń, generalnie niezbyt często zapuszczam się w tamte regiony zwłaszcza w godzinach korkowych. Tą inwestycję znam tylko z jej końcowego odcinka tak od Dolnej.
                 • thank_you Re: Podwyżki PKP, szach mat ekoczuby 17.01.23, 15:17
                  No wlasnie, po mojej dzielnicy jeździło sie wspaniałe, dopóki ekoszury nie doszły do głosu. Ale posadka w UM zawsze na propsie.
                  • triss_merigold6 Re: Podwyżki PKP, szach mat ekoczuby 17.01.23, 15:25
                   Ha, u mnie zwężenie ulic i poprowadzenie w dość szczególny sposób ścieżek rowerowych spowodowało zatykanie się skrzyżowań i wzrost liczby wypadków. Jak ta część dzielnicy była akceptowalnie przejezdna, tak przestała być. A ścieżki są wzdłuż szerokich chodników i więcej ludzi jeździ po tych chodnikach niż po ścieżkach rowerowych, ponieważ patrz wyżej- są mało bezpieczne.
                   • kokosowy15 Re: Podwyżki PKP, szach mat ekoczuby 17.01.23, 15:31
                    Dlaczego drogi rowerowe są mało bezpieczne? Czyżby kierujący samochodami na nie wjeżdżali?
                    • triss_merigold6 Re: Podwyżki PKP, szach mat ekoczuby 17.01.23, 15:34
                     Dlatego, że zostały poprowadzone w taki sposób, że przy skrzyżowaniach i wyjazdach w boczne uliczki jest bardzo ograniczona widoczność, zarówno dla rowerzysty jak i dla kierowcy.
                     • kokosowy15 Re: Podwyżki PKP, szach mat ekoczuby 17.01.23, 18:14
                      Normalny kierowca, gdy ma obowiązek ustąpić a nie widzi, nie jedzie tak długo, aż zobaczy.
              • kokosowy15 Re: Podwyżki PKP, szach mat ekoczuby 17.01.23, 14:09
               Czy pisząc "Szury" masz na myślisz władze po 1989? Wcześniej niewiele dzieci w wieku "podstawowkowym" szczególnie, dojeżdżały do innych dzielnic, w Łodzi było dwa razy więcej linii tramwajowych niż obecnie, więcej torowisk, połączenie tramwajowe do okolicznych miast a bilet kosztował 30% bułki lub gazety.
               • thank_you Re: Podwyżki PKP, szach mat ekoczuby 17.01.23, 14:15
                Konkretnie mam na myśli ostatnia władze, która dobiła dogorywające szkolnictwie i wcale sie nie dziwie, ze ludzie robią wszystko, aby trzymać swoje dzieci z daleka - przynajmniej do końca SP.
  • gr.ruuu Re: Podwyżki PKP, szach mat ekoczuby 16.01.23, 15:32
   Co to jest wannabe młodzież?
   • triss_merigold6 Re: Podwyżki PKP, szach mat ekoczuby 16.01.23, 15:37
    Okolice wiekowe Jasia Kapeli i tego bezrobotnego sępa od zbiórek na komputer, czyli mocno dorośli wiekowo zatrzymani na etapie życia wczesnostudenckiego. Działaczem młodzieżowym Lewicy kiedyś można było być do 35. roku życia.
    • dramatika Re: Podwyżki PKP, szach mat ekoczuby 16.01.23, 15:43
     triss_merigold6 napisała:

     > Okolice wiekowe Jasia Kapeli i tego bezrobotnego sępa od zbiórek na komputer

     Poważna, "socjaldemokratyczna" UE narzuca ekoterror, a ty piszesz o jakimś Jasiu Kapeli. Helou?
     • triss_merigold6 Re: Podwyżki PKP, szach mat ekoczuby 16.01.23, 15:47
      Pytanie było o wiek. Starzy są, udają młodzież.
      • dramatika Re: Podwyżki PKP, szach mat ekoczuby 16.01.23, 15:51
       triss_merigold6 napisała:

       > Pytanie było o wiek. Starzy są, udają młodzież.

       Sęk w tym, że ekoterror wcale nie uroił się "lewicowej wannabe młodzieży", tylko jest w mainstreamowym nurcie i obecnie kształtuje się według niego prawo.
    • gr.ruuu Re: Podwyżki PKP, szach mat ekoczuby 16.01.23, 16:24
     Nie tylko lewicy, młodzieżówka partyjna w każdej partii jest do 35 roku życia. Natomiast Jaś Kapela nie twierdzi, że jest nastolatkiem
     • vivi86 Re: Podwyżki PKP, szach mat ekoczuby 16.01.23, 17:11
      Ale jednak Jaś, nie Jan?
      • kokosowy15 Re: Podwyżki PKP, szach mat ekoczuby 16.01.23, 17:41
       Taka amerykańska moda - Bill C, Joe B.
   • angazetka Re: Podwyżki PKP, szach mat ekoczuby 16.01.23, 15:39
    To tylko Triss trissnęła jadem.
    • bergamotka77 Re: Podwyżki PKP, szach mat ekoczuby 16.01.23, 18:51
     Ale triss ma rację.
   • spirit_of_africa Re: Podwyżki PKP, szach mat ekoczuby 16.01.23, 15:48
    Kilkudziesięcioletnia ematka jarająca się gdy w sklepie każą pokazać jej dowód osobisty
   • vivi86 Re: Podwyżki PKP, szach mat ekoczuby 16.01.23, 17:10
    40+ mentalne Julki
  • mid.week Re: Podwyżki PKP, szach mat ekoczuby 16.01.23, 15:35
   Ekoczuby maja racje - korzystniejszy jest transport zbiorowy. Zaden ekoczub nie zmusza nikogo do sprzedazy samochodu.
   • dramatika Re: Podwyżki PKP, szach mat ekoczuby 16.01.23, 15:38
    mid.week napisała:

    > Zaden ekoczub nie
    > zmusza nikogo do sprzedazy samochodu.

    Naprawdę? A likwidacja samochodów spalinowych, przez co mało kogo będzie stać na samochód?
    • cosmetic.wipes Re: Podwyżki PKP, szach mat ekoczuby 16.01.23, 15:55
     dramatika napisał(a):

     > Naprawdę? A likwidacja samochodów spalinowych, przez co mało kogo będzie stać n
     > a samochód?


     Nie manipuluj. To nie likwidacja, tylko zakaz produkcji od 2035 roku. Co się jeszcze 38 razy może zmienić.
     • dramatika Re: Podwyżki PKP, szach mat ekoczuby 16.01.23, 16:02
      cosmetic.wipes napisała:

      > To nie likwidacja, tylko zakaz produkcji

      Lol.
     • triss_merigold6 Re: Podwyżki PKP, szach mat ekoczuby 16.01.23, 16:04
      Zakaz produkcji (z wyłączeniem najdroższych modeli produkowanych nieseryjnie) jakby zakłada docelowo eliminację prywatnych aut.
      • taje Re: Podwyżki PKP, szach mat ekoczuby 16.01.23, 16:11
       Jaką eliminację? Przecież będą samochody elektryczne i hybrydowe, których cena do tego czasu powinna być dużo bardziej dostępna niż obecnie. Jeśli ceny samochodów elektrycznych/hybrydowych w ciągu 12 lat nie zejdą do poziomu dostępnego dla przeciętnego obywatela to producenci poniosą straty bo popyt ze strony najbogatszej niewielkiej grupy nie zrekompensuje spadku popytu.
       • dramatika Re: Podwyżki PKP, szach mat ekoczuby 16.01.23, 16:13
        taje napisała:

        > Przecież będą samochody elektryczne i hybrydowe, których cena
        > do tego czasu powinna być dużo bardziej dostępna niż obecnie.

        Kolej też "powinna" być raczej niedroga.
        • taje Re: Podwyżki PKP, szach mat ekoczuby 16.01.23, 16:35
         W niektórych krajach jest faktycznie niedroga. Ba, bywa nawet bezpłatna. Największy problem jednak w niewystarczającej infrastrukturze kolejowej i braku siatki połączeń w Europie. Ja bym z chęcią pojechała sobie koleją do Polski z Luksemburga ale wizja trzech przesiadek i dużo dłuższy czas podróży niż samochodem nie zachęca.
         • chococaffe Re: Podwyżki PKP, szach mat ekoczuby 16.01.23, 16:44
          W latach 80 (a pewnie i 90.) był bezpośredni pociąg z Warszawy do Paryża. O Brukseli nie wpsominając. Tę siatkę nalezy przywrócić.
        • ichi51e Re: Podwyżki PKP, szach mat ekoczuby 16.01.23, 16:52
         W którym kraju kolej jest relatywnie niedroga? No w żadnym nawet w Chinach tanio to nie jest…
         • taje Re: Podwyżki PKP, szach mat ekoczuby 16.01.23, 16:59
          W Luksemburgu jest bezpłatna (tak, wiem, mały kraj). W Niemczech z tego co wiem nie jest drogo, zwłaszcza porównując do średniej płacy, a za kilka miesicy ma byc jeszcze taniej bo będą wprowadzone tanie bilety miesięczne na komunikację miejską i regionalną (i pociągi, i autobusy).
          • ichi51e Re: Podwyżki PKP, szach mat ekoczuby 16.01.23, 17:10
           Zależy co to znaczy niedrogo. Ktoś tu zalinkował - w art pada ze trasę Berlin Hamburg da się pokonać już niedużo drożej niż Warszawa Kraków. czyli mimo podwyżek ciagle drożej. do tego autor się przyznał ze porównywał najtańszy niemiecki bilet z najdroższym polskim… Kolej wszędzie jest dość droga - zwłaszcza jak porównasz z tym ze Ryanair leci za 9euro…
           • chococaffe Re: Podwyżki PKP, szach mat ekoczuby 16.01.23, 17:17
            Trzeba zacząć od tego, że nie ma sztywnych cen biletów PKP - ja zmieniając godzinę odjazu o 2 godziny miałam cene 68 pln zamiast ok 250 pln (czas przejazdu się nie różnił)
            • ichi51e Re: Podwyżki PKP, szach mat ekoczuby 16.01.23, 17:28
             O to to! Za to samo połączenie płacisz 80 albo 800 zależy jak trafisz…
           • turzyca Re: Podwyżki PKP, szach mat ekoczuby 16.01.23, 20:08
            >Zależy co to znaczy niedrogo. Ktoś tu zalinkował - w art pada ze trasę Berlin Hamburg da się pokonać już niedużo drożej niż Warszawa Kraków. czyli mimo podwyżek ciagle drożej

            Hamburg - Berlin da się kupić za niespełna 10 euro. Na odpowiednik pendolino.

            Da się też tę trasę przejechać koleją regionalną, co za chwilę będzie praktycznie za darmo.
         • thank_you Re: Podwyżki PKP, szach mat ekoczuby 17.01.23, 13:26
          Yyy, Niemcy? Deutschlandticket Za 49 euro... MIESIĘCZNIE.
          • niemcyy Re: Podwyżki PKP, szach mat ekoczuby 17.01.23, 21:24
           Ale nie będzie szybko, a to ważne dla ematki, oraz może być ciasno. W lato z powodu takiej akcji pociągi na niektórych (wielu) trasach były tak przepełnione, że np. ludzie nie dotarli do pracy, bo się nie mieścili.
       • triss_merigold6 Re: Podwyżki PKP, szach mat ekoczuby 16.01.23, 16:17
        ROTFL. Dolicz jeszcze ograniczenia dostępu do ładowarek, koszty, czas i zasięg tego badziewia. Oraz wydobycia kobaltu przez dzieci w Kongo.
        forsal.pl/artykuly/1445453,w-kopalniach-kobaltu-gina-dzieci-pozew-przeciwko-apple-tesla-microsoft.html
        zayebiscie eko
        • taje Re: Podwyżki PKP, szach mat ekoczuby 16.01.23, 16:29
         Owszem, póki co infrastruktura jest niewystarczająca ale technologia się rozwija i już teraz w Europie jest dużo więcej stacji z ładowarkami niż kilka lat temu. Nie zapominaj też o hybrydach. Natomiast nadużycia związane z pracą dzieci (i ogólnie z pracą niewolniczą) trzeba eliminować niezależnie od polityki ekologicznej. I jak widać nie chodzi tylko o przemysł samochodowy.
         • aandzia43 Re: Podwyżki PKP, szach mat ekoczuby 16.01.23, 17:16
          A nie może być dwutorowo, bez eliminacji samochodów spalinowych za to z konkurencyjnymi cenami elektrycznych? Niech zgadnę, niedasię bo trzeba zmonopolizować rynek elektrykami. Elektryk w mieście jest bardzo ok i ze wszech miar wskazany, brak spalinowca kiedy chce się wyjechać w daleką dzicz jest bardzo do dupy.
          • taje Re: Podwyżki PKP, szach mat ekoczuby 16.01.23, 17:24
           Dlatego myślę, że póki co lepsze są hybrydy. A zachęty cenowe jak najbardziej, to bywa najskuteczniejsza strategia.
         • jednoraz0w0 Re: Podwyżki PKP, szach mat ekoczuby 16.01.23, 17:35
          Ale ten prąd w ładowarkach tez musi być jakoś wytworzony….
          • taje Re: Podwyżki PKP, szach mat ekoczuby 16.01.23, 17:41
           Rozwiązaniem są elektrownie jądrowe...
           • vivi86 Re: Podwyżki PKP, szach mat ekoczuby 16.01.23, 17:56
            Bez żartów. A czemu z taką histeria się je blokuje? Podpowiem - prawa do emisji CO2. Ekosekta nie zależnie kury znoszącej złote jajka.
            • bistian Re: Podwyżki PKP, szach mat ekoczuby 16.01.23, 18:53
             vivi86 napisał(a):

             > Ekosekta nie zależnie kury znoszącej złote jajka.

             Czy jest tu tłumacz na język polski? big_grin
             • vivi86 Re: Podwyżki PKP, szach mat ekoczuby 16.01.23, 18:56
              Nie zarżnie.
              Telefon.

              A tak ad meritum?
           • jednoraz0w0 Re: Podwyżki PKP, szach mat ekoczuby 16.01.23, 17:59
            Ale to najpierw może zbudować te elektrownie a potem się przerzucać na elektryczne samochody…
            • vivi86 Re: Podwyżki PKP, szach mat ekoczuby 16.01.23, 18:04
             Nie taki jest cel.
            • taje Re: Podwyżki PKP, szach mat ekoczuby 16.01.23, 18:24
             Wystarczyło nie zamykać (Niemcy). We Francji na szczęście mają więcej rozsądku.
             • vivi86 Re: Podwyżki PKP, szach mat ekoczuby 16.01.23, 18:57
              Gdyby babcia miała drucik to by była radiostacją.

              Zamknęli. A teraz trwa histeria by ani nie otwierać ani nie budować.
         • dr.amy.farrah.fowler Re: Podwyżki PKP, szach mat ekoczuby 17.01.23, 09:40
          Tego się nie da zrobić w tym modelu. Jeśli nie będzie przełomu typu wodór, skończymy z samochodami elektrycznymi na godziny, wypożyczanymi, jak już naprawdę nie będzie innego wyjścia.
          • vivi86 Re: Podwyżki PKP, szach mat ekoczuby 17.01.23, 17:20
           I taki jest cel.
        • vivi86 Re: Podwyżki PKP, szach mat ekoczuby 16.01.23, 17:26
         Bo one są eko jak Kinia R.
        • agjot Re: Podwyżki PKP, szach mat ekoczuby 16.01.23, 18:09
         I utylizacja tych mega ekologicznych baterii kiedy skończą swój żywot, utoniemy w śmieciach bo jak na razie tego problemu nie rozwiązano.
         • vivi86 Re: Podwyżki PKP, szach mat ekoczuby 16.01.23, 18:13
          A to swoaj drogą. Plus kobalt. Plus prąd kosztuje tyle, że restauracje mniej od niego uzależnione niż ten złom padają jak muchy. Ale cel to zniesienie prywatnej własności środków transportu.
          • sumire Re: Podwyżki PKP, szach mat ekoczuby 16.01.23, 18:14
           No proszę, a dopiero celem była "depolucja"...
           Jak to ten NWO galopuje, człowiek nie nadąża za zmianami w agendzie.
       • alicia033 Re: Podwyżki PKP, szach mat ekoczuby 16.01.23, 16:22
        taje napisała:

        > Jaką eliminację? Przecież będą samochody elektryczne i hybrydowe, których cena do tego czasu powinna być dużo bardziej dostępna niż obecnie.

        Nie będzie, bo nie będzie ich z czego wytwarzać. I czym ich ładować. Musiałby nastąpić ostry przewrót technologiczny ale póki co niczego takiego do zastosowania w praktyce i na masową skalę od właściwie już na horyzoncie nie widać.

        >Jeśli ceny samochodów elektrycznych/hybrydowych w ciągu 12 lat nie zejdą do poziomu dostępnego d
        > la przeciętnego obywatela to producenci poniosą straty bo popyt ze strony najbogatszej niewielkiej grupy nie zrekompensuje spadku popytu.

        Na pewno nie zejdą, przeciwnie, będą rosły coraz bardziej.
        Choć najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest przesunięcie tych wszystkich "zielonych ładów" ad calendas graecas. I dobrze, bo z prawdziwą ekologią to one niewiele mają wspólnego.
        • taje Re: Podwyżki PKP, szach mat ekoczuby 16.01.23, 16:30
         A jakie rozwiązania byłyby Twoim zdaniem skuteczne?
         • alicia033 Re: Podwyżki PKP, szach mat ekoczuby 16.01.23, 16:50
          taje napisała:

          > A jakie rozwiązania byłyby Twoim zdaniem skuteczne?

          uczciwe liczenie po śladzie węglowym, bo póki co, to "dążąc" do tej zielonej rewolucji wyłącznie coraz szybciej podcinamy gałąź, na której jeszcze siedzimy.
          • taje Re: Podwyżki PKP, szach mat ekoczuby 16.01.23, 17:00
           No to trzeba by zacząć od zakazu prywatnych samolotów.
           • triss_merigold6 Re: Podwyżki PKP, szach mat ekoczuby 16.01.23, 17:21
            Zwłaszcza do celów latania na szczyty klimatyczne.
            • taje Re: Podwyżki PKP, szach mat ekoczuby 16.01.23, 17:26
             To na pewno. Nie mówiąc o tym, że wiele z tych spotkań można odbyć wirtualnie.
            • vivi86 Re: Podwyżki PKP, szach mat ekoczuby 16.01.23, 17:29
             Bez tego szczyt się nie liczy suspicious
           • vivi86 Re: Podwyżki PKP, szach mat ekoczuby 16.01.23, 17:29
            Prywatne samoloty właśnie dostały ulgi podatkowe na paliwo. Poprawka ferrari, w którą wielu to nie wierzyli też promuje bogatych. Połącz kropki.
        • vivi86 Re: Podwyżki PKP, szach mat ekoczuby 16.01.23, 17:28
         Nic nie przesuną. Jak już to przyspiesza. O to chodzi by ich zdaniem plebs nie jeździł i nie latał.
       • vivi86 Re: Podwyżki PKP, szach mat ekoczuby 16.01.23, 17:17
        Liniom lotniczym już rekompensuje. Oficjalnie namawiają do.....rezygnacji z lotu.
       • vivi86 Re: Podwyżki PKP, szach mat ekoczuby 16.01.23, 17:20
        Cóż, linie lotnicze już namawiają by nie latać. A te auta nie stanieją. Niemal cały koszt auta to bateria. Na używki nie licz, taniej nie będzie. Nie po to się eliminuje prywatny transport.
        • chococaffe Re: Podwyżki PKP, szach mat ekoczuby 16.01.23, 17:21
         spizeg
         • vivi86 Re: Podwyżki PKP, szach mat ekoczuby 16.01.23, 17:30
          Podcinanie zdawało by się gałęzi, na której się siedzi.
       • dr.amy.farrah.fowler Re: Podwyżki PKP, szach mat ekoczuby 17.01.23, 09:38
        Chciałabym podzielać Twój optymizm (albo naiwność).

        Model samochodu, jaki kupiłam 4 lata temu, jest dziś droższy o prawie 22 tysiące (różnice między modelami są kosmetyczne, więc cena nie jest spowodowana żadnym przełomem technicznym).

        Celem tej imprezy jest pozbawienie zwykłego obywatela możliwości posiadania prywatnego samochodu. Koncerny samochodowe zapewne wymyślą sobie inny model generowania przychodów, np. samochody na godziny.

        To wszystko już się dzieje, pod nośnymi hasłami ratowania planety, a tak naprawdę w celu wzięcia za mordę plebsu, który się zanadto rozhulał, a ma siedzieć na dupach, oglądać Netlflixa, wydawać kasę na dobra typu ciuchy i gadżety (mieszkania i samochody nie, bo jeszcze się za bardzo wyemancypuje).

        W Oxfordzie będą kary finansowe za przekroczenie limitu opuszczania swojej dzielni samochodem, więc to się już dzieje.
        • evening.vibes Re: Podwyżki PKP, szach mat ekoczuby 17.01.23, 09:42
         dr.amy.farrah.fowler napisał(a):
         > (mieszkania i samochody nie, bo jeszcze się za bardzo wyemancypuje).

         Mieszania i samochody 'emancypują'? Dobre! 🤣
         • dr.amy.farrah.fowler Re: Podwyżki PKP, szach mat ekoczuby 17.01.23, 10:42
          Tak. Bez własnego lokalu mieszkalnego i bez środka transportu jesteś nieustannie na czyjeś łasce.
          • evening.vibes Re: Podwyżki PKP, szach mat ekoczuby 17.01.23, 10:51
           dr.amy.farrah.fowler napisał(a):
           > Tak. Bez własnego lokalu mieszkalnego i bez środka transportu jesteś nieustanni
           > e na czyjeś łasce.

           MUSZĄC posiadać własne mieszkanie i MUSZĄC posiadać własny samochód też jesteś na czyjejś łasce.
           • kokosowy15 Re: Podwyżki PKP, szach mat ekoczuby 17.01.23, 12:24
            Nie sądzisz, że negowanie wynajmu mieszkań to działanie na szkodę wielu ematek - posiadaczek kilku mieszkań na wynajem? Samochody na godziny to budowa klasy średniej w tym wypadku właścicieli firm carsharingowych!
          • droch Re: Podwyżki PKP, szach mat ekoczuby 17.01.23, 10:54
           bez środka transportu jesteś nieustannie na czyjeś łasce.

           Posiadając samochód jesteś na łasce koncernów paliwowych, nie wiem, czy masz tego świadomość…
           • dramatika Re: Podwyżki PKP, szach mat ekoczuby 17.01.23, 11:02
            droch napisał:


            > Posiadając samochód jesteś na łasce koncernów paliwowych, nie wiem, czy masz te
            > go świadomość…

            Bycie na łasce koncernu paliwowego nie jest konsekwencją bycia właścicielem samochodu, tylko jest konsekwencją polityki państwa, która zmonopolizowała rynek paliwowy w Polsce. W tej sytuacji jesteś na łasce Obajtka nawet jeżdżąc rowerem, bo cena paliwa jest we wszystkim.
            • mia_mia Re: Podwyżki PKP, szach mat ekoczuby 17.01.23, 11:58
             Przecież tym państwem rządzi od 8 lat PiS dzięki temu, że mocno go wspieracie, to wy dopuściliście do Obajtka do rządzenia Orlenem, do kogo więc miej pretensje do siebie, a nie świata.
             • dramatika Re: Podwyżki PKP, szach mat ekoczuby 17.01.23, 12:55
              mia_mia napisał(a):


              > to wy dopuściliście do Obajtka do rządzenia Orlenem

              Ale że wyborcy konfy? big_grin
              • mia_mia Re: Podwyżki PKP, szach mat ekoczuby 17.01.23, 13:00
               PiS jest u władzy i forsuje co chce dzięki wam, ten sojusz jest oczywisty.
               • dramatika Re: Podwyżki PKP, szach mat ekoczuby 17.01.23, 13:02
                mia_mia napisał(a):

                > sojusz


                • mia_mia Re: Podwyżki PKP, szach mat ekoczuby 17.01.23, 13:11
                 Lista sytuacji, gdzie ratowaliście PiS-owi tyłek i gdzie się zgadzacie jest dużo dłuższa niż lista wybranych ustaw.
                 • dramatika Re: Podwyżki PKP, szach mat ekoczuby 17.01.23, 13:16
                  mia_mia napisał(a):

                  > Lista sytuacji, gdzie ratowaliście PiS-owi tyłek i gdzie się zgadzacie jest duż
                  > o dłuższa niż lista wybranych ustaw.

                  Musimy oczywiście uwierzyć na słowo smile
                  • mia_mia Re: Podwyżki PKP, szach mat ekoczuby 17.01.23, 13:20
                   Piecha kilka dni temu „nie wykluczamy koalicji z Konfederacją”, Korwin na to, nie wykluczamy koalicji z Pisem. Kilka miesięcy temu Kaczyński, „nie wykluczamy koalicji z Konferederacją”, takie wypowiedzi można mnożyć, ale oczywiście twoim zdaniem to nic nie znaczy.
                   • dramatika Re: Podwyżki PKP, szach mat ekoczuby 17.01.23, 13:29
                    Pyerdolenie nastawione na zniechęcenie wyborców konfy do konfy. Konfa to dla PiSu najbardziej upierdliwa konkurencja i robią wszystko, aby ją zwalczyć, nawet imputując, że ma być jakaś koalicja smile A z Korwinem jak zwykle - prowokuje.

                    Z Grzegorzem Braunem i Januszem Korwin-Mikke na pewno nie - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński w niedzielę, pytany o ewentualną koalicję z Konfederacją po przyszłorocznych wyborach
                    • mia_mia Re: Podwyżki PKP, szach mat ekoczuby 17.01.23, 13:38
                     Korwin już zszedł na drugi plan, zapomniałaś?
                     • dramatika Re: Podwyżki PKP, szach mat ekoczuby 17.01.23, 13:50
                      mia_mia napisał(a):

                      > Korwin już zszedł na drugi plan, zapomniałaś?

                      To ty się na niego powołujesz w temacie jakiejś koalicji z PiSem, a nie ja. Ale owszem, na szczęście teraz to już sobie może tylko prowokować.

                      • asia.sthm Re: Podwyżki PKP, szach mat ekoczuby 17.01.23, 14:15
                       Korwin już tylko jako dobry mem funkcjonuje. Tyle jego.
            • jednoraz0w0 Re: Podwyżki PKP, szach mat ekoczuby 17.01.23, 14:50
             Gdyby nie zmonopolizowała to tez byś była na łasce koncernów paliwowych.
          • mia_mia Re: Podwyżki PKP, szach mat ekoczuby 17.01.23, 12:14
           Z kredytem na mieszkanie, samochód, nerwowo zerkając na ceny paliw i opłaty za parkowanie też trudno czuć się wolnym człowiekiem.
           • dramatika Re: Podwyżki PKP, szach mat ekoczuby 17.01.23, 13:18
            mia_mia napisał(a):

            > Z kredytem na mieszkanie, samochód, nerwowo zerkając na ceny paliw i opłaty za
            > parkowanie też trudno czuć się wolnym człowiekiem.

            Dlatego nie lubimy sojuszu banksterki w władzą, ale wciąż - własność na kredyt z banksterem w pakiecie jest i tak lepsza niż wynajem.
           • dr.amy.farrah.fowler Re: Podwyżki PKP, szach mat ekoczuby 17.01.23, 13:51
            Ceny wynajmu rosną wraz z kosztami kredytu, plus po drodze masz jeszcze widzimiś właściciela. Własne nadal lepsze, nawet z kredytem.
            • vivi86 Re: Podwyżki PKP, szach mat ekoczuby 17.01.23, 17:17
             Nie mówiąc i tym, że jak ludzie często ledwo płacą najem z pensji to jak chcą go płacić z 1/4 pensji? Emerytury znaczy się.
         • vivi86 Re: Podwyżki PKP, szach mat ekoczuby 17.01.23, 17:16
          Tak. Mieszkanie to podstawa emancypacji. Z chatki na abonament możesz wystrzelić w dowolnej chwili bo tak.
        • mia_mia Re: Podwyżki PKP, szach mat ekoczuby 17.01.23, 09:49
         20% to różnica między kursem dolara 4 lata temu i dziś plus inflacja, która sprawiła, że koszty sprowadzenia i sprzedania tego samochodu są znacząco wyższe i już powinnaś rozumieć skąd różnica w cenie.
       • riki_i Re: Podwyżki PKP, szach mat ekoczuby 17.01.23, 15:32
        taje napisała:

        > Jaką eliminację? Przecież będą samochody elektryczne i hybrydowe,

        Nie. Hybryd nie będzie. Tylko pojazdy zeroemisyjne.

        których cena
        > do tego czasu powinna być dużo bardziej dostępna

        Zobaczymy.
      • cosmetic.wipes Re: Podwyżki PKP, szach mat ekoczuby 16.01.23, 17:12
       triss_merigold6 napisała:

       > Zakaz produkcji (z wyłączeniem najdroższych modeli produkowanych nieseryjnie) j
       > akby zakłada docelowo eliminację prywatnych aut.


       OJP. Zakaz produkcji samochodów spalinowych
       Nie użytkowania. I nikt ci prywatnego samochodu nie zabierze.
       Przy czym do 2035 roku może się wydarzyć wszystko, łącznie z pyerdolnieciem paru atomówek, więc zluzuj poślady.
       • alicia033 Re: Podwyżki PKP, szach mat ekoczuby 16.01.23, 17:29
        cosmetic.wipes napisała:

        > Nie użytkowania. I nikt ci prywatnego samochodu nie zabierze.

        żebyś się tylko za szybko nie zdziwiła. 2020 i 2022 pokazał, że ludzi można pozbawić z dnia na dzień wszystkiego, zaczynając od prawa do swobodnego wyjścia z domu.
        > Przy czym do 2035 roku może się wydarzyć wszystko,

        cóż, jeżeli ludzie nie zaczną protestować przeciwko idiotycznym pomysłom władz już teraz, to czekają nas wyłącznie powtórki z "pandemii". Tu nie ma czasu na czekanie, zwłaszcza, że od strony ekologicznej aktualne pomysły wyłącznie przyspieszają ekologiczną katastrofę, tylko trzeba protestować i ucinać tak idiotyczne pomysły jak najszybciej się da.
       • vivi86 Re: Podwyżki PKP, szach mat ekoczuby 16.01.23, 17:31
        Produkcji ferrari i innych z tej półki nie zakażą.
      • vivi86 Re: Podwyżki PKP, szach mat ekoczuby 16.01.23, 17:16
       Nie jakby Trias. Zakłada. Taki jest cel.
      • saszanasza Re: Podwyżki PKP, szach mat ekoczuby 16.01.23, 17:47
       triss_merigold6 napisała:

       > Zakaz produkcji (z wyłączeniem najdroższych modeli produkowanych nieseryjnie) j
       > akby zakłada docelowo eliminację prywatnych aut.

       Proszę cię. Nie zauważyłaś jak ewoluowały samochody od lat 80 do teraz? Przecież to był cały proces od konieczności montażu dodatkowych filtrów, układów, elektroniki po emisję spalin i nikt nie krzyczał, że ktoś chce odebrać im własność. Przejście z samochodów spalinowych na elektryczne to kolejny krok, nie rewolucja.
       • vivi86 Re: Podwyżki PKP, szach mat ekoczuby 16.01.23, 17:58
        Na wodorowe czekamy i na szeroką tania skalę nic. Leku na raka nie ma. Człowiek miła ładować na Marsie w 2010. Różnie bywa. A większość chce wiedzieć czy wykluczona komunikacyjnie ma opcję auta za lat 20 czy 120.
        • profes79 Re: Podwyżki PKP, szach mat ekoczuby 16.01.23, 17:59
         Leku nie ma; pierwsze testy szczepionki na raka sa prowadzone - w innym wątku szury sie nabijały już z tego.
         • vivi86 Re: Podwyżki PKP, szach mat ekoczuby 16.01.23, 18:05
          Zatem zwłaszcza dla 1/3 Polaków pytanie - kiedy? Czy po prostu się zabierze i idziecie z buta?
         • bistian Re: Podwyżki PKP, szach mat ekoczuby 16.01.23, 18:57
          profes79 napisał:

          > Leku nie ma; pierwsze testy szczepionki na raka sa prowadzone - w innym wątku s
          > zury sie nabijały już z tego.

          Szczepionki te są robione w Polsce od bodajże 40 lat. Więc, nie jest to nowość. Może się za to okazać, że teraz będzie można je robić dużo taniej i szybciej, to byłby wielkie plus, bo taka szczepionka jest tylko dla konkretnego chorego.
        • saszanasza Re: Podwyżki PKP, szach mat ekoczuby 16.01.23, 18:41
         vivi86 napisał(a):

         > Na wodorowe czekamy i na szeroką tania skalę nic. Leku na raka nie ma. Człowiek
         > miła ładować na Marsie w 2010. Różnie bywa. A większość chce wiedzieć czy wykl
         > uczona komunikacyjnie ma opcję auta za lat 20 czy 120.

         O jakim wykluczeniu komunikacyjnym piszesz. Samochody które dotąd jeździly, bedą nadal jeździć dopóki się nie zużyją. Po prostu od 2039 roku będzie można nabyć wyłącznie elektryka lub bodajże hybrydę i cena będzie normalna, jak za każde nowe auto. To już nie bedzie rewolucyjne droga technologia, tak samo jak nigdy nie były nia disle. To najnormalniejszy progres w technologii. Była benzyna, był nawet gaz, była ropa czas na elektryki.
         • vivi86 Re: Podwyżki PKP, szach mat ekoczuby 16.01.23, 18:59
          O takim, że 1/3 Polaków jest zdana tylko na własne środki transportu o ile je ma. Zbiorkomu nie ma. Na tym polega wykluczenie komunikacyjne.
          • sumire Re: Podwyżki PKP, szach mat ekoczuby 16.01.23, 19:15
           LOL trollu, tu wszyscy raczej wiedzą, na czym polega wykluczenie komunikacyjne, zwłaszcza że w ostatnich latach bije się na alarm (i tak, to te złe lewackie ekohipstery biją), że ono się w Polsce pogłębia. A zwłaszcza jeśli chodzi o kolej. I teraz się skup - rozwiązaniem problemu z wykluczeniem komunikacyjnym NIE jest kupienie sobie samochodu. A teraz ty i autorka wątku możecie zastanowić się, dlaczego nie jest.
           • vivi86 Re: Podwyżki PKP, szach mat ekoczuby 17.01.23, 03:07
            Rozwiązaniem jest łażenie z buta? Bo w 9dbidowe zaoranej infrastruktury w rozsądnym czasie ciężko uwierzyć.

            Choć ekosekta to chyba tylko z buta.
           • dr.amy.farrah.fowler Re: Podwyżki PKP, szach mat ekoczuby 18.01.23, 09:04
            Lewackie ekohipstery częściej zajmują się opierdalaniem ludzi i wciskaniem im urojonego autkizmu niż robieniem czegokolwiek w kierunku poprawy sytuacji.

            Nikt z moich byłych fumfli z Razemków nigdy nie kiwnął palcem, żeby jakkolwiek wesprzeć moje działania na rzecz lepszego zbiorkomu, wychodzi więc, że cokolwiek na rzecz lepszego zbiorkomu we wszystkich miejscach, w których zdarzyło mi się mieszkać, robi taki pono libek jak ja (w moim poprzednim miejscu zamieszkania do dziś działa autobus zatrzymujący się pod blokiem i jestem jedną z osób, które go wywalczyły).

            Od wczoraj moja banieczka szczytuje nad jakimś badaniem mającym rzekomo ilustrować coś związanego z postrzeganiem samochodu, nie pomaga tłumaczenie (w wydaniu ludzi zajmujących się nauką, żeby nie było), że badanie jest absurdalne i pod tezę, porównuje nieporównywalne, wprowadza bardzo dużo niekontrolowalnych zmiennych i pozostawia bardzo dużo dla wyobraźni badanego, ale to nie pomaga.
     • vivi86 Re: Podwyżki PKP, szach mat ekoczuby 16.01.23, 17:15
      Już się zmienia. Ferrari jednak wolno suspicious na paliwo do samolotów prywatnych są już ulgi podatkowe. A by nie mieli korków i tlumow na lotnisku zabierze się Kowalskiemu. Nie bądź naiwna.
     • demono2004 Re: Podwyżki PKP, szach mat ekoczuby 17.01.23, 08:59
      cosmetic.wipes napisała:

      > dramatika napisał(a):
      >
      > > Naprawdę? A likwidacja samochodów spalinowych, przez co mało kogo będzie
      > stać n
      > > a samochód?
      >
      >
      > Nie manipuluj. To nie likwidacja, tylko zakaz produkcji od 2035 roku. Co się je
      > szcze 38 razy może zmienić.
      >      Wiesz, ze twoje miasto bedzie podzielone na strefy/rewiry? Ze szykuja sie w Polsce 10-15 minutowe miasta? Wiesz dlaczego|? Zeby ludzie przyzwyczaili sie do chodzenia pieszo/jezdzenia na rowerze. O tym m.in od wczoraj Swiatowe Forum Ekonomiczne, obraduje w Davos.


      • dr.amy.farrah.fowler Re: Podwyżki PKP, szach mat ekoczuby 17.01.23, 09:44
       Z karami za opuszczanie swojej dzielni.
       • evening.vibes Re: Podwyżki PKP, szach mat ekoczuby 17.01.23, 09:48
        dr.amy.farrah.fowler napisał(a):
        > Z karami za opuszczanie swojej dzielni.

        Żadnych kar za 'opuszczenie dzielni' nie ma histeryco.

        Ograniczenia są wprowadzane bo samochodów jest ZA DUŻO. Poczytaj np. o Szanghaju. Nie - nie żadne 'ekosekty' i inne prawackie wyrywy mózgowe tylko prosty brak możliwości mnożenia przestrzeni.
        • dramatika Re: Podwyżki PKP, szach mat ekoczuby 17.01.23, 09:54
         evening.vibes napisała:


         > Ograniczenia są wprowadzane bo samochodów jest ZA DUŻO.

         Jeśli samochodów jest rzeczywiście za dużo, to ludzi sami z nich rezygnują, bo to "za dużo" oznacza wieczne stanie w korkach. A jeśli nie rezygnują i korki nie są na tyle uciążliwe, aby z samochodów rezygnowac, to widocznie samochodów nie jest za dużo.
         Ustalanie dekretem partii, że czegoś jest za dużo, za mało, albo ludzie się nie zachowują tak, jak powinni to zwyczajna komuna.

         • evening.vibes Re: Podwyżki PKP, szach mat ekoczuby 17.01.23, 09:55
          dramatika napisał(a):
          > Jeśli samochodów jest rzeczywiście za dużo, to ludzi sami z nich rezygnują,

          Świetny pomysł! Masz pomysł jak to 'niech sami' zrealizować?

          • dramatika Re: Podwyżki PKP, szach mat ekoczuby 17.01.23, 10:02
           evening.vibes napisała:


           > Świetny pomysł! Masz pomysł jak to 'niech sami' zrealizować?

           Normalnie, ludzie sami wybierają. Jak budujesz równoległą trasę, to nie musisz pisać ustawy nakazującej połowie osób wybrać trasę równoległą, żeby odciążyć główną. Są nawet badania wskazujące, że im lepsza infrastruktura drogowa, tym więcej korków, bo więcej ludzi zaczyna jeździć samochodami. Im więcej korków, tym więcej ludzi zaczyna rezygnować z samochodów i to się dzieje, wyobraź sobie, bez dyrektyw europejskich.
       • chococaffe Re: Podwyżki PKP, szach mat ekoczuby 17.01.23, 09:53
        oczywiście kary tylko dla plebsu, nie dla elitywink big_grin
       • demono2004 Re: Podwyżki PKP, szach mat ekoczuby 17.01.23, 10:18
        dr.amy.farrah.fowler napisał(a):

        > Z karami za opuszczanie swojej dzielni.
        >


        Tak. Czytałam wczoraj o tym. Była wzmianka, ze jesli bedziesz chciala udac sie do innego rewiru, o zgode trzeba bedzie prosic Rade Miasta. Po to był test z covidem, szczepieniami, kwaratnannami, zamykaniem lasów,parków i cmentarzy. Taki test na inteligencje i posłuszeństwo.
        • chococaffe Re: Podwyżki PKP, szach mat ekoczuby 17.01.23, 10:37
         Tak. Czytałam wczoraj o tym. Była wzmianka, ze jesli bedziesz chciala udac sie do innego rewiru, o zgode trzeba bedzie prosic Rade Miasta. Po to był test z covidem, szczepieniami, kwaratnannami, zamykaniem lasów,parków i cmentarzy. Taki test na inteligencje i posłuszeństwo.

         big_grin
         • demono2004 Re: Podwyżki PKP, szach mat ekoczuby 17.01.23, 17:28
          www.visionnews.online/post/climate-lockdowns-canterbury-joins-oxford-as-second-city-to-introduce-controversial-scheme?fbclid=IwAR17Koq3SXFkGoL2Tb0dq-L8SNYGBISUu7bu05G21qhHt9QtULRrp3xPYKM

          Poczytaj głupolu wink
       • cosmetic.wipes Re: Podwyżki PKP, szach mat ekoczuby 17.01.23, 12:24
        dr.amy.farrah.fowler napisał(a):

        > Z karami za opuszczanie swojej dzielni.
        >

        Tak. A walutą będzie czas. Ten film już nakręcono 😁