Dodaj do ulubionych

Kolęda , drzwi zamkniete.Protest za Izę z Pszczyny

19.01.23, 11:24
Księża doprowadzili do drastycznego zaostrzenia ustawy aborcyjnej .
Dlatego teraz są bojkotowani podczas tzw kolędy i nie są wpuszczani do mieszkań , to m.in. bojkot za Izę z Pszczyny . Ten protest kolędowy to c.d. Strajku Kobiet

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,29373662,koleda-franciszkanie-pisza-o-trudnosciach-agresywne-zwierzeta.html#do_w=57&do_v=739&do_st=RS&do_sid=1046&do_a=1046#s=BoxOpLink
Obserwuj wątek
    • kamin Re: Kolęda , drzwi zamkniete.Protest za Izę z Psz 19.01.23, 11:28
      Pierwsze słyszę.
    • pepsi.only Re: Kolęda , drzwi zamkniete.Protest za Izę z Psz 19.01.23, 11:29
      Przeczytałam te wypociny
      ha ha i jeszcze raz ha.
      Zapracowali na taką postawę ludzi. Sama nie przyjmuję kolędy od lat (10? 12? jakoś tak)
      • biala8malwa Re: Kolęda , drzwi zamkniete.Protest za Izę z Psz 23.01.23, 09:16
        Przyszedł czas zapłaty :
        www.onet.pl/informacje/onetkrakow/kosciol-traci-wiernych-i-wini-pandemie-mlodych-to-zenuje-i-smieszy/sv239e7,79cfc278
    • szmytka1 Re: Kolęda , drzwi zamkniete.Protest za Izę z Psz 19.01.23, 11:36
      A mnie wkurzyło przedszkole, bo mimo mojej deklaracji, że nie chodzi dziecko, uczestniczYlo w lekcji religii. Zaczal mi syn kilka dni temu opowiadać, że był ksiądz i czy wiem kto stworzył bloki, ludzi, samochody i księżyc 😆 Muszę pani wychowawczyni przypomnieć co zadeklarowałam.

Jako ciekawostka, wiedzieliście że ministrancji mają wypłatę? Ostatnio usłyszałam. Ksiądz daje wypłatę ministrantom. A myślałam, że to w czynie społecznym
      • tyggrysio Re: Kolęda , drzwi zamkniete.Protest za Izę z Psz 19.01.23, 11:56
        30 lat temu ministranci dostawali do reki czesc pieniedzy z puszki, z ktora chodzili po koledzie.
        • mia_mia Re: Kolęda , drzwi zamkniete.Protest za Izę z Psz 19.01.23, 12:50
          U nas, Warszawa i okolice, nigdy nie było ministrantów przed kolędą i w czasie. Pod Warszawą organista zdaje się, że w okolicach świąt chodził po domach i sprzedawał opłatek.
          U mojej babci kolęda była co 3-4 lata.
          • smoczy_plomien Re: Kolęda , drzwi zamkniete.Protest za Izę z Psz 19.01.23, 19:57
            Też nigdy nie spotkałam się z ministrantami na kolędzie. Tu, gdzie teraz mieszkam, 2 tygodnie przed kolędą na klatce wywieszany jest terminarz i trzeba się telefonicznie zapisać na kolędę. Wcześniej trzeba było zostawić na drzwiach kartkę z napisem "Zapraszam kolędę". A na Śląsku spotkałam się z tym, że ksiądz wchodził na klatkę i chodził po schodach dzwoniąc dzwoneczkiem. Kto chciał, otwierał drzwi i zapraszał do środka.
        • szmytka1 Re: Kolęda , drzwi zamkniete.Protest za Izę z Psz 19.01.23, 13:27
          Nie chodziło mi o.kase z puszki, tylko wypłatę comiesięczna, w kopercie od ksiedza. Poznałam takich ludzi i z gadki wyszło, że syn jest.ministrantem, kiedyś to nie lubił.do.kosciola, ale.odkad jest nowy ksiądz i.sie zajął ministrantami, to chętnie chodzi... czY ten ksiądz taki fajny czy ta.wyplata pomogła nie wiadomo
          • solarpowerprincess Re: Kolęda , drzwi zamkniete.Protest za Izę z Psz 19.01.23, 19:19
            To jest za udostępnianie annusa zapewne ;/
            • szmytka1 Re: Kolęda , drzwi zamkniete.Protest za Izę z Psz 19.01.23, 19:37
              Wierzę ci na słowo, widać masz z tym więcej doświadczenia niż ja 😆
              • solarpowerprincess Re: Kolęda , drzwi zamkniete.Protest za Izę z Psz 19.01.23, 20:31
                Tak się wymigujesz, więc pewnie wiesz jak jest. Nie wstyd Ci, że młodzi chłopcy z Twojego osiedla się prostytuują, żeby mieć kieszonkowe? Straszna patola u Ciebie.
                • szmytka1 Re: Kolęda , drzwi zamkniete.Protest za Izę z Psz 20.01.23, 13:22
                  Nie wstyd mi, bo ci poznani ludzie byli dokładnie drugiego końca miasta, z innego osiedla i z innej parafii. Za obce osiedla nie zmierzam sie wstydzić 😆
            • mgla_jedwabna Re: Kolęda , drzwi zamkniete.Protest za Izę z Psz 20.01.23, 19:03
              Annus to rok. Jak w "anno Domini". Jak już rzucasz łaciną, to chociaż wysil się na poprawną pisownię.
      • mdro Re: Kolęda , drzwi zamkniete.Protest za Izę z Psz 19.01.23, 13:44
        Pierwsze słyszę (a moi synowie byli ministrantami). Może jakiś nowy zwyczaj, żeby w ogóle ktoś się zgłosił?
        • szmytka1 Re: Kolęda , drzwi zamkniete.Protest za Izę z Psz 19.01.23, 13:48
          No może lokalny pomysł tego księdza, też byłam zdziwiona.
      • fibi00 Re: Kolęda , drzwi zamkniete.Protest za Izę z Psz 22.01.23, 11:15
        U nas za poprzedniego proboszcza ministranci dostawali "wypłatę" , za nowego nie dostają ale za to ksiądz im organizuje jakieś wycieczki, ogniska, kulig itp.
        • biala8malwa Re: Kolęda , drzwi zamkniete.Protest za Izę z Psz 22.01.23, 19:53
          Niech oni tam uważają z tymi wycieczkami , ogniskami i kuligami ...

kalisz.wyborcza.pl/kalisz/7,181359,29380808,dramatyczny-spadek-liczby-wiernych-w-wielkopolsce-tak-jakby.html?do_w=117&do_v=781do_st=RS&do_sid=1011&do_a=1011#S.miasta-K.C-B.4-L.3.zw
          • fibi00 Re: Kolęda , drzwi zamkniete.Protest za Izę z Psz 22.01.23, 21:15
            biala8malwa napisała:

> Niech oni tam uważają z tymi wycieczkami , ogniskami i kuligami ...
            >
            > kalisz.wyborcza.pl/kalisz/7,181359,29380808,dramatyczny-spadek-liczby-wiernych-w-wielkopolsce-tak-jakby.html?do_w=117&do_v=781do_st=RS&do_sid=1011&do_a=1011#S.miasta-K.C-B.4-L.3.zw

Jaki to ma związek?
            • biala8malwa Re: Kolęda , drzwi zamkniete.Protest za Izę z Psz 23.01.23, 22:30
              Powinno byc to wklejone :
              krytykapolityczna.pl/kultura/czytaj-dalej/nie-pozwolcie-dzieciom-kosciol-ksieza/
    • martishia7 Re: Kolęda , drzwi zamkniete.Protest za Izę z Psz 19.01.23, 11:44
      Nie jestem w stanie pojąć dlaczego dorośli ludzie wyczyniają jakieś podchody i podstępy, żeby nie natknąć się na księdza. W mojej rodzinie nie przyjmowało się nigdy (naturalnie). Więc jak przypadkiem zbłądzi i zapyta, to się otwiera, odpowiada na grzecznościowe pozdrowienie, bo tak kultura nakazuje (dzień dobry/dobry wieczór zależnie od pory dnia), mówi się "Dziękuję, nie przyjmuję", i pozdrawia się na pożegnanie. Minimum relacji międzyludzkich z zachowaniem elementarnej kultury. A ci - jak dzieci.
      • kubek0802 Re: Kolęda , drzwi zamkniete.Protest za Izę z Psz 19.01.23, 11:47
        Przecież tydzień przed księdzem chodzą ministranci i pytają czy przyjmie się księdza. Więc tam gdzie go nie chcą, nie puka.
        • martishia7 Re: Kolęda , drzwi zamkniete.Protest za Izę z Psz 19.01.23, 11:52
          Chyba nie wszędzie i nie zawsze, ale tak, to ułatwia sprawę. Czy tydzień, czy dzień, czy nawet godzinkę przed księdzem - się dziękuje, się żegna (w sensie pożegnania a nie przeżegnania wink ) i z głowy. Taka dziecinada jak opisana w artykule jest żenująca. Dorośli, którzy nie umieją "stanąć w prawdzie". Przypomina mi się w takich chwilach film "Biała sukienka" - ty nawet porządnym ateistą być nie umiesz, jesteś po prostu zwykłym dupkiem obrażonym na pana boga.
        • daniela34 Re: Kolęda , drzwi zamkniete.Protest za Izę z Psz 19.01.23, 11:57
          Nie wszędzie chodzą tydzień przed. U mnie chodzą bezpośrednio przed (10- 15 minut)
          • iwoniaw Re: Kolęda , drzwi zamkniete.Protest za Izę z Psz 19.01.23, 12:49
            daniela34 napisała:

> Nie wszędzie chodzą tydzień przed. U mnie chodzą bezpośrednio przed (10- 15 min
            > ut)

No ok, wszystko jedno, czy i kiedy ktoś pyta wcześniej- nie chcę, to mówię "nie, nie przyjmujemy księdza" i do widzenia. Po co robić cyrki z ukrywaniem się (?) czy przyczajeniem? Jeśli jednak już przyjmuję kolędę, to fakt, agresywne zwierzęta wypadałoby odizolować, podobnie jak w przypadku wizyty cioci Krysi, kominiarza z przeglądem instalacji czy pielęgniarki z zastrzykiem.

Natomiast jeremiady, jak to o 16.00 "nie ma w domu calej rodziny" pokazują, jak bardzo oderwany od reala jest osobnik, którego takie rzeczy dziwią/oburzają i nie wróżę mu liczniej otwartych drzwi w kolejnych latach. Niech się cieszy, że w ogóle kogos zastał o tej porze i temu komuś chce się z nim gadać, bo - niespodzianka - można być nawet nie tylko wierzacym, ale i praktykujacym, a nadal musieć zarabiać na życie/podelgać obowiązkowi szkolnemu. I stracic chęć na jakąkolwiek interakcję z gościem, który podejrzewa cię o alkoholizm i konkubinat, bo nie ma cie w chalupie, gdy on sie postanowił wprosić 🤦‍♀️
            • daniela34 Re: Kolęda , drzwi zamkniete.Protest za Izę z Psz 19.01.23, 13:04
              A nie, to była taka uwaga na marginesie, że w każdej parafii może być inaczej, ministranci mogą chodzić tydzień, dzień, 15 minut wcześniej albo i wcale. Natomiast w ogóle to
              1) westchnienia księdza, że ludzi w domu nie ma o 16.00 oderwane od rzeczywistości. No nie ma i nie będzie, bo pracują do 17.00 na przykład
              2) ukrywanie partnera jest dziecinne i raczej jak sądzę stosowane przez ludzi chcących "Panu Bogu świeczkę i diabłu ogarek" - czyli niby nie żyją wg zasad religii, ale jednak chciałoby się, żeby ksiądz nie krytykował
              3) udawanie, że nas nie ma (gasimy światło, siedzimy cicho) również jest dziecinne i pewnie też uprawiają je ludzie, którym brak odwagi by powiedzieć proste "Nie, dziękuję." albo jednak chcieliby ten ślubik kościelny

Zwierzęta agresywne - w ogóle nie ma dyskusji. Czy przychodzi ksiądz czy kominiarz czy kto tam jeszcze.
              • maniga1 Re: Kolęda , drzwi zamkniete.Protest za Izę z Psz 19.01.23, 16:32
                Czy kto tam jeszcze... Zlodziej. smile
                • daniela34 Re: Kolęda , drzwi zamkniete.Protest za Izę z Psz 19.01.23, 16:42
                  Złodzieja swiadomie wpuszczasz do domu? Ryzykowne, ale ok 😃
          • turbinkamalinka Re: Kolęda , drzwi zamkniete.Protest za Izę z Psz 19.01.23, 16:05
            daniela34 napisała:

> Nie wszędzie chodzą tydzień przed. U mnie chodzą bezpośrednio przed (10- 15 min
            > ut)
            Co też jest jakimś ułatwieniem smile. U minie nie chodzą. Może u mnie nie ma wcale ministrantów, nie wiem bo w kościele dawno nie byłam.
            Co do postu wyżej, też nie bardzo rozumiem taką demonstrację.
        • borsuczyca.klusek Re: Kolęda , drzwi zamkniete.Protest za Izę z Psz 19.01.23, 12:25
          Zależy od parafii.
        • heca7 Re: Kolęda , drzwi zamkniete.Protest za Izę z Psz 19.01.23, 12:40
          Jak żyję w tym samym miejscu 48 lat nigdy nikt nie chodził na tydzień wcześniej po domach. U nas ksiądz od zawsze chodzi sam. Żadnych ministrantów. Z tego co wiem plan kolędy ogłaszany jest w ogłoszeniach parafialnych na końcu mszy. Oraz w gazetce parafialnej i chyba na stronie parafii.
          • mia_mia Re: Kolęda , drzwi zamkniete.Protest za Izę z Psz 19.01.23, 12:53
            Tak samo u nas i w znanych mi miejscach, myślę że to zależy od regionu i wielkości parafii.
            • s12345s Re: Kolęda , drzwi zamkniete.Protest za Izę z Psz 19.01.23, 12:58
              mia_mia napisał(a):

> Tak samo u nas i w znanych mi miejscach, myślę że to zależy od regionu i wielko
              > ści parafii.

W blokach raczej pytają. Na wsiach - nie.
              • heca7 Re: Kolęda , drzwi zamkniete.Protest za Izę z Psz 19.01.23, 13:08
                Mieszkam na przedmieściach Warszawy. Same domy jednorodzinne.
                • s12345s Re: Kolęda , drzwi zamkniete.Protest za Izę z Psz 19.01.23, 14:29
                  heca7 napisała:

> Mieszkam na przedmieściach Warszawy. Same domy jednorodzinne.
                  >
                  W dzielnicach domów jednorodzinnych to jak na wsi.
                  • homohominilupus Re: Kolęda , drzwi zamkniete.Protest za Izę z Psz 19.01.23, 15:33
                    s12345s napisała:

> heca7 napisała:
                    >
                    > > Mieszkam na przedmieściach Warszawy. Same domy jednorodzinne.
                    > >
                    > W dzielnicach domów jednorodzinnych to jak na wsi.

No jednak nie.
              • mia_mia Re: Kolęda , drzwi zamkniete.Protest za Izę z Psz 19.01.23, 13:13
                Piszę o Warszawie i okolicach, kolęda co kilka lat, nie ma pytania, ministrantów, w niektórych miejscach próbowano wprowadzić zapisy, ale w znanych mi chętnych do przyjęcia księdza jest niewielu, już prędzej wpuszczają z zaskoczenia. Sama jak jeszcze mieszkałam z rodzicami to byłam nieobecna w trakcie kolędy, tak samo robili moi znajomi. Moi rodzice nigdy, odkąd sięgam pamięcią, nie byli w kościele, a księdza wpuszczali.
              • paskudek1 Re: Kolęda , drzwi zamkniete.Protest za Izę z Psz 19.01.23, 13:18
                s12345s napisała:

> mia_mia napisał(a):
                >
                > > Tak samo u nas i w znanych mi miejscach, myślę że to zależy od regionu i
                > wielko
                > > ści parafii.
                >
                > W blokach raczej pytają. Na wsiach - nie.

Od zawsze mieszkam w blokach. Nigdy ksiądz nie chodził z ministrantami i nigdy nikt PRZED wizytą księdza nie chodził i nie pytał czy przyjmujemy kolędę.
                • arthwen Re: Kolęda , drzwi zamkniete.Protest za Izę z Psz 19.01.23, 14:22
                  A u nas od dobrych 10 lat chodzą wcześniej i pytają albo zostawiają karteczki w drzwiach. Chociaż te kartoteki to mają jakieś lewe, bo myśmy nigdy księdza nie przyjmowali po kolędzie, a nawet mimo wcześniejszej deklaracji, że nie, potrafią bezpośrednio przed kolędą też pukać. Ale ja nie mam z tym problemu, tak samo zresztą jak ze ŚJ, otwieram i mówię, że jestem niewierząca, ksiądz jakoś nigdy nie chciał wchodzić.
                  • biala8malwa Re: Kolęda , drzwi zamkniete.Protest za Izę z Psz 19.01.23, 16:07
                    No to figurujesz w ich przepastnym kapowniku jako "niewierząca".
                    ONI wszystko notują . Nawet wygląd posesji , rodzaj samochodu jaki stoi przed domem , itd , itp
                    • arthwen Re: Kolęda , drzwi zamkniete.Protest za Izę z Psz 19.01.23, 17:33
                      Jakbym figurowała (a apostazję machnęłam, więc powinnam tongue_out) to nie powinni łazić i pytać, nieprawdaż? A co roku jednak pytają.
                      • szmytka1 Re: Kolęda , drzwi zamkniete.Protest za Izę z Psz 19.01.23, 17:35
                        A mogłaś się przeprowadzić, nieprawdaż? Łańcuchem do tego adresu przykuta jesteś?
                        • arthwen Re: Kolęda , drzwi zamkniete.Protest za Izę z Psz 19.01.23, 17:46
                          Czyli znowu wychodzi, ze ten kapowniczek słaby, skoro nikt nie donosi im o wyprowadzkach tongue_out
                          • biala8malwa Re: Kolęda , drzwi zamkniete.Protest za Izę z Psz 21.01.23, 18:59
                            Oby tylko ABC i Polucja miała taki kapowniczek .
                            Seminaria duchowne kształcą 6 lat w tym fachu jak sie dorwać do portfeli owieczek i w technikach manipulacji a np polucjantów 3 miesiące na jakimś kursie na chybcika i po łebkch

www.newsweek.pl/polska/spoleczenstwo/koleda-2023-jak-zmienia-sie-podejscie-do-wizyt-duszpasterskich-i-samego-kosciola/b0qdvvd
                            • snajper55 Re: Kolęda , drzwi zamkniete.Protest za Izę z Psz 22.01.23, 00:34
                              biala8malwa napisała:

> Oby tylko ABC i Polucja miała taki kapowniczek .
                              > Seminaria duchowne kształcą 6 lat w tym fachu jak sie dorwać do portfeli owiecz
                              > ek i w technikach manipulacji a np polucjantów 3 miesiące na jakimś kursie na c
                              > hybcika i po łebkch
                              >
                              > www.newsweek.pl/polska/spoleczenstwo/koleda-2023-jak-zmienia-sie-podejscie-do-wizyt-duszpasterskich-i-samego-kosciola/b0qdvvd

No i dlatego księża są efektywniejsi od policjantów i nikogo nie muszą bić pałką teleskopową. No, są wyjątki.

S.
          • efka_454 Re: Kolęda , drzwi zamkniete.Protest za Izę z Psz 20.01.23, 12:36
            Dawno, dawno temu, kiedy jeszcze mieszkałam z rodzicami w Warszawie i do kościoła chodziliśmy - kolęda była ogłaszana na końcu mszy i ksiądz chodził sam (nota bene w naszym rejonie chodził bardzo sympatyczny, inteligentny, z dużym poczuciem humoru ksiądz, z którym po prostu przyjemnie można było pogadać, jak z dobrym znajomym).

Potem zamieszkaliśmy z mężem w innej dzielnicy - byłam już wtedy na etapie odchodzenia od kościoła (nie mamy ślubu kościelnego, tylko cywilny) - i nie pamiętam, żeby chociaż raz ksiądz do nas przyszedł. Może przychodził w godzinach popołudniowych, kiedy byliśmy w pracy, a może trzeba było zgłosić w kancelarii czy się chce przyjąć - nie wiem.

Potem przeprowadziliśmy się pod Warszawę - tutaj tydzień wcześniej ktoś wrzucał do skrzynki karteczki, że ksiądz będzie chodził i jeśli chce się przyjąć to prośba o tel. do kancelarii z potwierdzeniem adresu.

Obecnie przeprowadziliśmy się na drugą stronę Wisły i to były nasze pierwsze święta w nowym domu. I teraz sytuacja w nowym miejscu: powiedzmy dwa tygodnie temu przyjechał w ciągu dnia na rowerze jakiś człowiek (akurat mąż miał wolne i robił coś przy samochodzie na podwórku) i rzecze do mego męża "Mam dla pana kredę i kadzidło", na co mój mąż "Dziękuję, niepotrzebuję". I facet sobie pojechał. Nie pytał czy przyjmiemy księdza, nie informował kiedy będzie chodził ksiądz i czy w ogóle będzie chodził.
            W następnym tygodniu, powiedzmy w środę, córka z chłopakiem akurat wrócili wcześniej, koło 17:00 pukanie do drzwi... Otwierają, a tam ksiądz: "Szczęść Boże, ja po kolędzie", na co córka: Dzień dobry panu, dziękujemy ale nieskorzystamy" smile
            Podejrzewam, że zostaliśmy odhaczeni na przyszłość i więcej wizyt nie będzie big_grin
            • biala8malwa Re: Kolęda , drzwi zamkniete.Protest za Izę z Psz 20.01.23, 20:12

smile
        • jozefrobotnik Re: Kolęda , drzwi zamkniete.Protest za Izę z Psz 19.01.23, 16:25
          Nigdy w życiu nie było u mnie ministrantów, zawsze chodzi sam ksiądz
      • triss_merigold6 Re: Kolęda , drzwi zamkniete.Protest za Izę z Psz 19.01.23, 11:56
        Identycznie.
      • feniks_z_popiolu Re: Kolęda , drzwi zamkniete.Protest za Izę z Psz 19.01.23, 13:00
        Też bym tak zrobiła gdyby ksiądz pojawił się u mnie. Dziękuję ale nie jestem zainteresowana, miłego dnia, do widzenia. Nie rozumiem tej ostentacji przy wizytach księdza.
        Jednak przez przeszło dwadzieścia pięć lat nigdy ksiądz się w naszym domu nie pojawił. Ani u mnie ani nigdy też nie widziałam go w okolicy. Samą mnie to dziwi a mieszkam w Polsce.
        • biala8malwa Re: Kolęda , drzwi zamkniete.Protest za Izę z Psz 23.01.23, 19:15
          ??? , dziwne

.
          trojmiasto.wyborcza.pl/trojmiasto/7,35612,29388224,masowy-odplyw-wiernych-na-kaszubach-i-kociewiu-jakby-z-kosciolow.html#S.najnowsze-K.C-B.1-L.6.zw
      • eriu Re: Kolęda , drzwi zamkniete.Protest za Izę z Psz 19.01.23, 17:54
        Przecież księża mie odpowiadają ma dzień dobry, to dlaczego im się w ogóle kultura należy? Albo nie otwierać albo wezwać policję że jest nachodzenie i nielegalna zbiórka publiczna. No bo w końcu to jest zbieranie kasy po domach.
        • kachaa17 Re: Kolęda , drzwi zamkniete.Protest za Izę z Psz 19.01.23, 22:43
          Tak, najlepiej wzywać policję jak ktoś zapuka do drzwi.
        • vessss Re: Kolęda , drzwi zamkniete.Protest za Izę z Psz 20.01.23, 18:56
          Można jeszcze zgłosić na policję, że jacyś ludzie chodzą i sprawdzają czy ktoś jest w domu i może to złodzieje 😈
      • beata.1968 Re: Kolęda , drzwi zamkniete.Protest za Izę z Psz 19.01.23, 18:00
        Oczywiście , można załatwić sprawę grzecznie. Tak samo robię w przypadku świadków Jehowy i jeszcze nikt mi siłą drzwi nie sforsował smile
    • s12345s Re: Kolęda , drzwi zamkniete.Protest za Izę z Psz 19.01.23, 12:19
      biala8malwa napisała:

> Księża doprowadzili do drastycznego zaostrzenia ustawy aborcyjnej .
      > Dlatego teraz są bojkotowani podczas tzw kolędy i nie są wpuszczani do mieszkań

Tak za zakazem aborcji stoi Kk, ale taki protest jest śmieszny.
      Na czarnych marszach bardzo mało ludzi, zwłaszcza młodych. Młodzi chrzczą dzieci, posyłają na religię, biorą śluby kościelne, a niby kolędy nie przyjmują. Paradne.
      Ja już ileś lat kolędy nie przymuję, a na czarne marsze chodziłam. I wielu ludzi kolęd nie przymuje z innych powodów, a nie z powodu Izy z Pszczyny.
      I o ile pamiętam to matka Izy po jej śmierci zamówiła mszę za nią, u tych którzy za tą śmiercią stali. Ciekawe czy Iza chodziła na te czarne marsze?
      • leosia-wspaniala Re: Kolęda , drzwi zamkniete.Protest za Izę z Psz 19.01.23, 19:34
        >Na czarnych marszach bardzo mało ludzi, zwłaszcza młodych.

big_grin big_grin big_grin Bardzo mało, w Warszawie zaledwie 100 tysięcy.
        • s12345s Re: Kolęda , drzwi zamkniete.Protest za Izę z Psz 19.01.23, 20:47
          leosia-wspaniala napisał(a):

>
          > big_grin big_grin big_grin Bardzo mało, w Warszawie zaledwie 100 tysięcy.

W-wa to wyjątek. Popatrz na mniejsze miasta. I wszystkie marsze, a nie jeden czy dwa.
          • biala8malwa Re: Kolęda , drzwi zamkniete.Protest za Izę z Psz 19.01.23, 21:00
            Strajki Kobiet odbyły się w kilkuset miejscowościach w Polsce . Nawet w większych wsiach .
            Tu filmik z miejscowości Szczecinek . Ksiądz dawno temu wysiadł na peronie z lokomotywami parowymi , koleś nie kuma co się wokół niego dzieje , żałosny dziaders :

www.youtube.com/watch?v=49pBuXM4mYs
          • anorektycznazdzira Re: Kolęda , drzwi zamkniete.Protest za Izę z Psz 20.01.23, 15:35
            Wrocław, Kraków, Gdańsk, Poznań - GIGANTYCZNE przemarsze ciągnące się przez całe miasto,
            plus mieściny pod nimi, które nie były wcale gorsze jak przeliczymy na liczbę mieszkańców
            a nawet niektóre wsie miały swoje protesty, co jest naprawdę osiągnięciem biorac pod uwagę polskie dulsko-kołtuńskie społeczeństwo w takich miejscach
      • niemcyy Re: Kolęda , drzwi zamkniete.Protest za Izę z Psz 19.01.23, 20:46
        s12345s napisała:

> I o ile pamiętam to matka Izy po jej śmierci zamówiła mszę za nią, u tych którz
        > y za tą śmiercią stali.

Też to pamiętam, bo zdziwiła mnie ciemnota tej kobiety.
        • biala8malwa Re: Kolęda , drzwi zamkniete.Protest za Izę z Psz 19.01.23, 20:51
          Tak niestety działa indoktrynacja religijna od dziecka . Potem ludzie sie tak zachowują . Nie rozumieją przyczyny i skutku .
      • anorektycznazdzira Re: Kolęda , drzwi zamkniete.Protest za Izę z Psz 20.01.23, 15:32
        "Na czarnych marszach bardzo mało ludzi"
        Nie pyerdol. Marsz widziałaś najwyraźniej w TVP.
        • s12345s Re: Kolęda , drzwi zamkniete.Protest za Izę z Psz 20.01.23, 21:00
          anorektycznazdzira napisała:

> "Na czarnych marszach bardzo mało ludzi"
          > Nie pyerdol. Marsz widziałaś najwyraźniej w TVP.
          >

>

W innych dyskusjach linkowałam, teraz nie mam czasu szukać, a tak na szybko masz:
          Z artykułu:
          "Strajk Kobiet w Częstochowie nie odpuszcza. Kilkadziesiąt osób zebrało się w piątek, 5 lutego na pl. Daszyńskiego, by zaprotestować przeciwko odbieraniu kobietom ich praw."
          Tak wyglądają te tysiące. Byłam na kilku takich, widziałam ile osób było i wiem. Cz-wa liczy 200 tys. mieszkańców.

czestochowa.wyborcza.pl/czestochowa/7,48725,26761734,czarny-marsz-przeszedl-alejami-to-kobiety-symbolicznie-zegnaly.html

• alicia033 Re: Kolęda , drzwi zamkniete.Protest za Izę z Psz 21.01.23, 11:57
            s12345s napisała:

> Tak wyglądają te tysiące. Byłam na kilku takich, widziałam ile osób było i wiem
            > . Cz-wa liczy 200 tys. mieszkańców.

No tak, asia. Go away razem z taniutkim, którego ściągnęłaś na to forum.
            • teodor-k Re: Kolęda , drzwi zamkniete.Protest za Izę z Psz 22.01.23, 03:31
              Ty masz pamięć pozazdrościć .Tylko od ciebie to z daleka .Bo nic wartościowego nie wnosisz .Przykro że nie masz tu przyjaciół nikogo .Ba nawet nikt cię nie lubi .
            • biala8malwa Re: Kolęda , drzwi zamkniete.Protest za Izę z Psz 22.01.23, 17:19
              uderz w stół a odezwie się taniutki , tzn teodor tym razem smile
      • vivi86 Re: Kolęda , drzwi zamkniete.Protest za Izę z Psz 22.01.23, 07:52
        Jesteś pewna? BO mi się coś kojarzy, że ona po śmierci córki przesłała wierzyć.
    • maly_fiolek Re: Kolęda , drzwi zamkniete.Protest za Izę z Psz 19.01.23, 12:32
      Nie wiem ja u was ale u nas zaprasza się księdza. To znaczy, jeśli nie wyjdziesz i nie poprosisz o kolędę to ksiądz pójdzie dalej.
      • atenette Re: Kolęda , drzwi zamkniete.Protest za Izę z Psz 19.01.23, 12:52
        Czyli wszyscy mieszkańcy czatują przy judaszach/oknach czy ksiądz nie idzie, żeby go czasem nie przegapić? Niezły odjazd.
        • maly_fiolek Re: Kolęda , drzwi zamkniete.Protest za Izę z Psz 19.01.23, 14:00
          > Czyli wszyscy mieszkańcy czatują przy judaszach/oknach

Eee nie. Mamy dom w podwarszawskiej miasteczko/wsi. Wychodzimy na drogę, rozmawiamy z sąsiadami (swoją drogą kolejna fajna okazja do rozmów i integracji), a potem prowadzimy do sąsiada czekającego na drodze smile.
          • biala8malwa Re: Kolęda , drzwi zamkniete.Protest za Izę z Psz 19.01.23, 20:46
            Czyli robicie wioskowy nacisk , presję na innych. Demo takie . Obrzydliwe to .
            To nie jest integracja .
            • kachaa17 Re: Kolęda , drzwi zamkniete.Protest za Izę z Psz 19.01.23, 22:45
              Ale jaki to nacisk? Bo ktoś stoi na drodze? To już chyba większym naciskiem jest bezpośrednie pukanie do drzwi przez księdza.
      • kubek0802 Re: Kolęda , drzwi zamkniete.Protest za Izę z Psz 19.01.23, 12:56
        Słyszałam też o zwyczaju odprowadzania. Do kolejnego domu który chce przyjąć.
      • mia_mia Re: Kolęda , drzwi zamkniete.Protest za Izę z Psz 19.01.23, 13:04
        W bloku gdzie mam mieszkanie wprowadzono zapisy na kolędę, z tego co mi ochroniarze powiedzieli z 10% ludzi zaprosiło księdza.
        W innym bloku, wielkim bezpośrednio obok kościoła, podejrzewam, że może to być jeszcze mniej, bo tam oprócz zwykłych lokatorów jest dużo lokali inwestycyjnych, mieszkań wynajmowanych, a o 15.30 wszyscy są w pracy😀
        Ja nie wpuszczam ŚJ, księży i innych domokrążców, niezależnie czy się zapowiedzą czy nie
    • teodor-k Re: Kolęda , drzwi zamkniete.Protest za Izę z Psz 19.01.23, 14:01
      Hehe ja przyjąłem księdza Zresztą wizytę mi umówiła na dole mieszkająca sąsiadka .Dwa razy pukał .Ale wcześniej bez podania godziny .Wcześnie przyszedł i do domofonu dzwonił ,a ja majtkach latałem .Na drugą wizytę byłem już przygotowany miły ,młody wykształcony facet .Stówka do koperty , modlitwa i dowidzenia .To jest sprawa indywidualna kto przyjmie .A łączenie tego ze śmiercią Izy to paranoja .Amen .
      • szmytka1 Re: Kolęda , drzwi zamkniete.Protest za Izę z Psz 19.01.23, 16:26
        Miły, młody i wyksztalcony facet i za przyjemność rozmowy z nim zapłaciłeś 100. Trzeba mu było podpowiedzieć jak może dorobić więcej
      • biala8malwa Re: Kolęda , drzwi zamkniete.Protest za Izę z Psz 19.01.23, 17:51
        " Zresztą wizytę mi umówiła na dole mieszkająca sąsiadka "

smile smile smile
        • teodor-k Re: Kolęda , drzwi zamkniete.Protest za Izę z Psz 20.01.23, 04:59
          Ewidentnie od dawna masz problem z wyznaniem ,z kościołem i z księżmi .Wizyty duszpasterza u mnie w parafii pkt4a się umawia .Więc emotki są nie na miejscu .
      • anorektycznazdzira Re: Kolęda , drzwi zamkniete.Protest za Izę z Psz 20.01.23, 15:41
        Nie przemyślałeś tego. Jakbyś dalej latał w majtkach, to może koperta ze stówką przepłynęłaby w przeciwnym kierunku
      • alpepe Re: Kolęda , drzwi zamkniete.Protest za Izę z Psz 23.01.23, 12:14
        OJP, stówkę do koperty to ja dawałam dwadzieścia parę lat temu, taki gołodupiec z ciebie???
    • woman_in_love Re: Kolęda , drzwi zamkniete.Protest za Izę z Psz 19.01.23, 15:48
      #izazpszczynynikogo
      • semihora Re: Kolęda , drzwi zamkniete.Protest za Izę z Psz 19.01.23, 19:45
        #izazpszczynymnie suspicious
        • woman_in_love Re: Kolęda , drzwi zamkniete.Protest za Izę z Psz 19.01.23, 20:11
          Tak, i jeszcze z 10 osób. Stąd UWAGA! brak było jakichś większych protestów.
    • jozefrobotnik Re: Kolęda , drzwi zamkniete.Protest za Izę z Psz 19.01.23, 16:24
      Zwierzęta zamknąć albo dać pod opiekę sąsiadom? Zwierzę jest u siebie, klecha nie.
      • biala8malwa Re: Kolęda , drzwi zamkniete.Protest za Izę z Psz 19.01.23, 18:08
        Czy wchodząc do czyjegoś mieszkania każecie gospodarzowi zaprowadzić psa do sąsiada ?
        Księża traktują ludzi jak chłopów pańszczyżnianych .
        • efka_454 Re: Kolęda , drzwi zamkniete.Protest za Izę z Psz 20.01.23, 14:17
          Jeżeli mam agresywnego psa, a zapraszam kogoś do domu, to jak najbardziej zabezpieczam tego psa, żeby nie zrobił krzywdy gościowi.
          Jeżeli przyjmowałabym księdza po kolędzie, czyli zaprosiłabym do domu, to tak samo zamknęłabym psa w drugim pokoju.
          A jeżeli nie przyjmuję księdza = nie zapraszam gości, to nie wpuszczam nikogo do domu i nie muszę nic z psem zrobić.
          Gdzie ty tu widzisz traktowanie jak chłopów pańszczyźnianych? Jak wpuszczasz do domu elektryka, żeby ci naprawił kontakt, to oburzasz się, że prosi o zamknięcie agresywnego psa w drugim pokoju? Czy może jednak spełniasz jego prośbę, bo chcesz, żeby ci ten kontakt naprawił?

Masz jakąś schizę na punkcie kk
          Zasada jest prosta: chodzę do kościoła = zgadzam się z zasadami tam obowiązującymi;
          nie chodzę = wisi mi co robi ksiądz, zakonnica i ludzie, którzy do tego kościoła chodzą; chyba, że ich działanie wpływa na moje życie - wtedy mówię co mi się nie podoba.

Tak przy okazji - z tego co widzę, czytam, oglądam, to nie sam kościół jako taki optuje za zaostrzeniem zakazu aborcji, ale nawiedzeni fanatycy, bardziej święci od papieża, którzy uważają, że lepiej wiedzą od innych jak ma wyglądać świat i dlaczego tylko tak, jak oni uważają sad
          • alicia033 Re: Kolęda , drzwi zamkniete.Protest za Izę z Psz 20.01.23, 14:31
            efka_454 napisała:

> Tak przy okazji - z tego co widzę, czytam, oglądam, to nie sam kościół jako tak
            > i optuje za zaostrzeniem zakazu aborcji, ale nawiedzeni fanatycy, bardziej świę
            > ci od papieża, którzy uważają, że lepiej wiedzą od innych jak ma wyglądać świat
            > i dlaczego tylko tak, jak oni uważają sad

rili?
            www.pap.pl/aktualnosci/news%2C947307%2Cpapiez-franciszek-malzenstwo-jako-sakrament-mezczyzna-i-kobieta-aborcja , tyle, że na Zachodzie na szczęście ich wpływ na prawa człowieka jest marginalny.
            Wypowiedzi kompletnie walniętego w tym temacie jp2 i jego polskich kolegów po kardynalskich kieckach i koronkach nawet nie będę szukać, bo dość już cytowania tych zje.ów.
          • mgla_jedwabna Re: Kolęda , drzwi zamkniete.Protest za Izę z Psz 20.01.23, 19:13
            Elektrycy i tym podobni czasem proszą o zamknięcie psa w drugim pokoju, ale nigdy o wyprowadzenie do sąsiada.

Poza tym tutaj decydujący głos ma gospodarz. I jeśli mówi, że pies łagodny i nie ugryzie, to ja mu wierzę, a nie każę wyprowadzić psa tam, gdzie mi się spodoba. Poza tym niby dlaczego sąsiad miałby tolerować obcego psa (a nawet mieć go przez jakiś czas pod opieką) a ksiądz nie może?
    • kozica111 Re: Kolęda , drzwi zamkniete.Protest za Izę z Psz 19.01.23, 17:15
      Ja tez pierwsze, kolęda ma się dobrze smile A strajk kobiet to kpina, ryzyko się przyznać do tych czubków.
      • paskudek1 Re: Kolęda , drzwi zamkniete.Protest za Izę z Psz 19.01.23, 17:24
        Czubkiem to ty jesteś a nie strajk kobiet.
    • geez_louise Re: Kolęda , drzwi zamkniete.Protest za Izę z Psz 19.01.23, 17:41
      „Franciszkanie przestrzegają, że każda parafia prowadzi kartoteki swoich parafian, gdzie odnotowuje się dane, przyjęte sakramenty, informacje o sytuacji rodziny, problemy.”

Ciekawe co na to GIODO.
      • arthwen Re: Kolęda , drzwi zamkniete.Protest za Izę z Psz 19.01.23, 17:50
        GIODO ma na to wywalone. Nadal.
    • jehanette Re: Kolęda , drzwi zamkniete.Protest za Izę z Psz 19.01.23, 17:57
      To dość przeterminowany sposób, bo księża już poszli po rozum do głowy i nie pchają się tam gdzie nikt nie prosi - chętni mają się zgłaszać w parafii czy gdzie tam. Przynajmniej na moim osiedlu wisiała taka kartka i nikt mnie nie niepokoil
      • jozefrobotnik Re: Kolęda , drzwi zamkniete.Protest za Izę z Psz 19.01.23, 19:14
        U nas tego nie ma. Ma chodzić 1 lutego, i będzie jak zwykle walić do drzwi.
        • biala8malwa Re: Kolęda , drzwi zamkniete.Protest za Izę z Psz 20.01.23, 18:47
          Taki natarczywy że " będzie jak zwykle walić do drzwi" ?
          No tak , nerwowi się robią . Klientela im ucieka w ekspresowym tempie :

kielce.wyborcza.pl/kielce/7,47262,29377253,coraz-mniej-mieszkancow-swietokrzyskiego-chodzi-do-kosciola.html?do_w=117&do_v=781do_st=RS&do_sid=1011&do_a=1011#S.miasta-K.C-B.4-L.3.zw
    • komorka25 Re: Kolęda , drzwi zamkniete.Protest za Izę z Psz 19.01.23, 21:09
      Dawno, dawno temu... Jeszcze w podstawówce byłam jak po naszym osiedlu rozeszła się straszna wieść: wściekły kot zaatakował księdza. Po jakichś 2-3 dniach dowiedziałam się od właścicielki "wściekłego" kota jak było. Ich dość stara, strachliwa kocica umknęła na piec i z góry obserwowała mieszkanie i wizytację księżowską. Ale jak ksiądz postanowił pokropić mieszkanie i przy tej czynności chlapnął na nią wodą to kocina nie zdzierżyła i postanowiła w trybie przyspieszonym opuścic pokój. Niestety na drodze ucieczki stał ksiądz... Nie zdążyła zmienić kiewrunku skoku i wylądowała na księzowskim ramieniu.
      • biala8malwa Re: Kolęda , drzwi zamkniete.Protest za Izę z Psz 19.01.23, 22:34
        smile Dlatego patrz pkt 3 instrukcji skierowany do pańszczyżnianych włościan :

" W kolejnych punktach księża wymieniają kolejne trudności, do których zaliczają:

"ukrywanie trwałego mieszkania z kimś w nieprawidłowych związkach,
        zdziwienie na widok kapłana: 'O, jakiś nowy ksiądz w tym roku do nas przychodzi?!' szczególne skierowane do księdza, który w parafii pracuje już 2, 3, 4 lata,
        agresywne zachowanie zwierząt, szczególnie psów. Można na czas kolędy (około 10 minut) zaprowadzić zwierzę do pustego pokoju, poprosić o popilnowanie zwierzęcia przez sąsiadów,
        niedotrzymywanie złożonych obietnic przez osoby żyjące w konkubinacie. Ta sytuacja powtarza się każdego roku: podczas wizyty kapłana osoby te obiecują w ciągu najbliższego roku uregulowanie swojego związku wobec Boga i Kościoła (zawarcie małżeństwa sakramentalnego), a na za rok okazuje się, że obietnice pozostały jedynie w sferze teorii".
        • efka_454 Re: Kolęda , drzwi zamkniete.Protest za Izę z Psz 20.01.23, 14:32
          biala8malwa napisała:

> smile Dlatego patrz pkt 3 instrukcji skierowany do pańszczyżnianych włościan :
          >
          > " W kolejnych punktach księża wymieniają kolejne trudności, do których zaliczaj
          > ą:
          >
          > "ukrywanie trwałego mieszkania z kimś w nieprawidłowych związkach
          > zdziwienie na widok kapłana: 'O, jakiś nowy ksiądz w tym roku do nas przych
          > odzi?!' szczególne skierowane do księdza, który w parafii pracuje już 2, 3, 4 l
          > ata,
          > agresywne zachowanie zwierząt, szczególnie psów. Można na czas kolędy (okoł
          > o 10 minut) zaprowadzić zwierzę do pustego pokoju, poprosić o popilnowanie zwie
          > rzęcia przez sąsiadów,
          > niedotrzymywanie złożonych obietnic przez osoby żyjące w konkubinacie. Ta s
          > ytuacja powtarza się każdego roku: podczas wizyty kapłana osoby te obiecują w c
          > iągu najbliższego roku uregulowanie swojego związku wobec Boga i Kościoła (zawa
          > rcie małżeństwa sakramentalnego), a na za rok okazuje się, że obietnice pozosta
          > ły jedynie w sferze teorii".

Ale czemu cię to dziwi. Jeżeli ktoś przyjmuje księdza po kolędzie, to rozumie się samo przez się, że jest osobą wierzącą i praktykującą. A jeżeli tak, to zgadza się z obowiązującymi w kościele zasadami i przestrzega obowiązujących przykazań. A jednym z tych przykazań jest "nie cudzołóż" co odnosi się według zaleceń kościelnych również do mieszkania i życia bez ślubu. Więc jeżeli ktoś uważa się za katolika, to chyba powinien dążyć do jak najszybszego zawarcia związku małżeńskiego, aby nie żyć w grzechu. A ksiądz chodząc po kolędzie, jako "duszpasterz" (w wolnym tłumaczeniu opiekun duszy wink ) poucza wiernych gdzie naruszyli obowiązujące zasady i jak należy to naprawić.

Co do akapitu o psie napisałam już wyżej, ale jeszcze raz powtórzę. Jeśli zapraszam kogoś do domu, a mam zwierzę, co do którego nie mam pewności jak się zachowa wobec gościa, to staram się je zabezpieczyć tak, aby nikomu nie stała się krzywda. I nie ważne czy to będzie ksiądz, listonosz, ciotka Pelagia z Pcimia, czy kochanek.
      • mia_mia Re: Kolęda , drzwi zamkniete.Protest za Izę z Psz 20.01.23, 04:37
        My mieliśmy psa, ksiądz przyszedł właśnie w środku dnia, akurat ja i siostra byłyśmy chore, miałyśmy po jakieś 12-14 lat, nasza rodzina nie chodziła do kościoła, a o wizytach księdza donosili nam sąsiedzi, ksiądz jednak stwierdził, że zwierzęta go lubią i wpakował się do mieszkania zanim zamknęłyśmy psa, oj działo się wtedy, nastolatki w piżamkach i pies atakujący księdza pewnie do dziś o tym ksiądz opowiada, jak to małe żmije poszczuly duchownego psem😀
        • teodor-k Re: Kolęda , drzwi zamkniete.Protest za Izę z Psz 20.01.23, 05:00
          Urzekła mnie twoja historia .Wyważył.drzwi chciał zagryźć psa .
          • mia_mia Re: Kolęda , drzwi zamkniete.Protest za Izę z Psz 20.01.23, 13:13
            Piesek, kundelek, nie lubił obcych, więc jak ktoś przychodził to lądował w łazience lub innym pustym pomieszczeniu. Nikt obcy poza księdzem nie sprawdzał czy piesek go lubi. Ksiądz ewidentnie mu nie podpasował, to mądre zwierzę było😀
            • mgla_jedwabna Re: Kolęda , drzwi zamkniete.Protest za Izę z Psz 20.01.23, 19:19
              Nikt inny dorosły i spoza rodziny nie pchałby się do środka po informacji, że rodziców nie ma w domu.
              • arthwen Re: Kolęda , drzwi zamkniete.Protest za Izę z Psz 20.01.23, 23:07
                Nikt normalny wink
              • biala8malwa Re: Kolęda , drzwi zamkniete.Protest za Izę z Psz 21.01.23, 10:53
                Chciał uzupełnić kartotekę środowiskową i dokonać wywiadu środowiskowego więc wszedł na chamca i wypytał dzieci , rozejrzał się po mieszkaniu , potaxował wzrokiem , tym sobie tłumaczę jego zachowanie.
        • jowita771 Re: Kolęda , drzwi zamkniete.Protest za Izę z Psz 20.01.23, 06:39
          Klecha myślał, że ściemniacie, żeby sobie poszedł i chciał Was zaskoczyć, a tu niespodzianka, pies faktycznie był niechętny domokrążcom.
    • demodee Re: Kolęda , drzwi zamkniete.Protest za Izę z Psz 20.01.23, 10:35
      > Księża doprowadzili do drastycznego zaostrzenia ustawy aborcyjnej .

Konkordat podpisał Aleksander Kwaśniewski.
      • alicia033 Re: Kolęda , drzwi zamkniete.Protest za Izę z Psz 20.01.23, 10:48
        demodee napisała:

> > Księża doprowadzili do drastycznego zaostrzenia ustawy aborcyjnej .
        >
        > Konkordat podpisał Aleksander Kwaśniewski.

i co w tym związku, durny trollu?
      • teodor-k Re: Kolęda , drzwi zamkniete.Protest za Izę z Psz 20.01.23, 10:54
        Kwachu podpisał co mu przedstawiono . Wniosek wplynął do Sejmu 12 listopada 1997 roku, kiedy premierem był Jerzy Buzek, a rząd tworzyła koalicja koalicja AWS-UW.
        Konkordat został ratyfikowany większością 213 głosów (przeciw było 161 posłów, wstrzymało się 2). Warto zaznaczyć, że na 156 głosujących posłów klubu SLD przeciw było 154.

Czytaj więcej na: demagog.org.pl/wypowiedzi/czy-konkordat-zostal-podpisany-przez-sojusz-lewicy-demokratycznej/
        • demodee Re: Kolęda , drzwi zamkniete.Protest za Izę z Psz 20.01.23, 12:57
          > Kwachu podpisał co mu przedstawiono .

OK, A.Kwaśniewski trzymał długopis. A kto pociągał za sznurki?
      • paskudek1 Re: Kolęda , drzwi zamkniete.Protest za Izę z Psz 20.01.23, 19:42
        Konkordat to umowa miedxuarodowa pomiędzy Watykanem a Rzeczpospolitą Polską. Nie ma tam zapisów o PEŁNYM FINANSOWANIU religii w szkołach przez państwo, o całkowitym braku wpływu na to czego księża uczą na religii. Nie ma w konkordacie nic o uprzywilejowaniu księży itp itd. Konkordat to zwykła umową o współpracy. Problemem nie jest sama umowa a poddaństwo kolejnych władz wobec instytucji Kościoła i wlazidupstwo już na poziomie samorządów.
        • teodor-k Re: Kolęda , drzwi zamkniete.Protest za Izę z Psz 22.01.23, 03:39
          Paskudek1 muszę cię rozczarować poczytaj sobie . — Konkordat uznaje osobowość prawną struktur Kościoła katolickiego, respektując prawo kierowania się przezeń swym wewnętrznym prawem kanonicznym. Przyznaje też Kościołowi prawo do obsadzania wszystkich urzędów kościelnych, poczynając od biskupów bez uprzedniej zgody władzy świeckiej na jakimkolwiek szczeblu.
          • paskudek1 Re: Kolęda , drzwi zamkniete.Protest za Izę z Psz 22.01.23, 10:43
            Ale nie mówi NIC o finansowaniu religii z funduszy państwowych czy samorządowych, o dwóch godzinach religii od przedszkola docmatory, nie mówi o obowiązku oddawania klerowi hektarów ziemi, posiadłości za bezcen. Niczego takiego konkordat nie mówi. Nie mówi też o tym żeby ukrywać pedofilów o ich nie karać itd itp. To wszystko władze państwowe robią poza konkordatem i nie sama umowa jest zła tylko sposób jej wykonywania.
            • biala8malwa Re: Kolęda , drzwi zamkniete.Protest za Izę z Psz 22.01.23, 11:29
              Konkordat nic nie mówi o kradzieży nieruchomości państwowych czy własności gminnych tzn o "oddawaniu" k.k. za 1 % wartości

To zdumiewające, że bogactwo ludzi kościoła wzięło swój początek od zasady ubóstwa.
              (Montesquieu)
              • snajper55 Re: Kolęda , drzwi zamkniete.Protest za Izę z Psz 22.01.23, 19:38
                biala8malwa napisała:

> To zdumiewające, że bogactwo ludzi kościoła wzięło swój początek od zasady ubós
                > twa.
                > (Montesquieu)

A jak kościół ma sprawić, aby wierni byli ubodzy? Najlepiej, gdy zabierze im majątki.

S.
          • woman_in_love Re: Kolęda , drzwi zamkniete.Protest za Izę z Psz 23.01.23, 09:34
            Paskudek1 muszę cię rozczarować poczytaj sobie . — Konkordat

1) Konkordat nic nie mówi o 2 lekcjach religii - to wymysł dewiantów religijnych. Gdy wprowadzano konkordat, to była tylko 1 lekcja.

2) Konkordat nic nie mówi o opłacaniu katechetów - to wymysł dewiantów religijnych. Gdy wprowadzano konkordat, to katecheci nie dostawali wynagrodzenia. I tak to powinno wyglądać: katecheta niech ewangelizuje ale jako WOLONTARIUSZ, oczywiście po zapłaceniu obowiązkowego ubezpieczenia OC, wypadkowego, NN itd..
            • paskudek1 Re: Kolęda , drzwi zamkniete.Protest za Izę z Psz 23.01.23, 10:17
              A czy ja mówię cokolwiek innego? To ci co pieprzą o zerwaniu tej umowy myślą, że to wszystko jest zapisane w konkordacie. Ja właśnie twierdzę że nie jest. 11 stron dokumentu to trochę za mało na takie szczegóły
              • biala8malwa Re: Kolęda , drzwi zamkniete.Protest za Izę z Psz 23.01.23, 11:39
                Konkordat to dosłownie tylko 2 strony i kilkanascie paragrafów

.
                pl-pl.facebook.com/rafal.betlej.betlejewski/
                • paskudek1 Re: Kolęda , drzwi zamkniete.Protest za Izę z Psz 24.01.23, 16:30
                  biala8malwa napisała:

> Konkordat to dosłownie tylko 2 strony i kilkanascie paragrafów
                  >
                  >
                  > .
                  > pl-pl.facebook.com/rafal.betlej.betlejewski/

Mam dokument w pdf, ja tam widzę 11 stron. Dwie kolumny, po polsku i po włosku.
                  • biala8malwa Re: Kolęda , drzwi zamkniete.Protest za Izę z Psz 24.01.23, 16:49
                    Mam przed sobą tekst konkordatu /Umowa miedzy Stolicą Apostolską a Rzecząpospolitą Polską z 28 lipca 1993 / wydrukowany w Gazecie Wyborczej z 9 stycznia 1998

Umowa w języku polskim ma 29 artykułów i ma objetośc około półtorej strony gazetowej razem z 1/4 strony gazetowej jaka zajmuje "Deklaracja Rządu RP" zaczynającej się od słow : "W celu zapewnienia jasnej wykładni przepisów Konkordatu ...." , po czym następuje treśc wykladni mająca 7 punktów .
                    • paskudek1 Re: Kolęda , drzwi zamkniete.Protest za Izę z Psz 24.01.23, 16:54
                      A ja mam w komputerze dokument w formie pdf, ściągnięty z którejś strony prawniczej. Nie pamiętam. Tyle że nie mam tego przed sobą bo jestem poza domem. Ale jak ostatnio oglądałam dokument to miał 11 stron.
                      • biala8malwa Re: Kolęda , drzwi zamkniete.Protest za Izę z Psz 24.01.23, 17:06
                        Jak sie rozciągnie póltorej strony gazetowej to sie chyba zrobi te 11 stron w pdf smile
      • arthwen Re: Kolęda , drzwi zamkniete.Protest za Izę z Psz 20.01.23, 23:08
        W konkordacie akurat nic o aborcji nie ma tongue_out
    • anorektycznazdzira Re: Kolęda , drzwi zamkniete.Protest za Izę z Psz 20.01.23, 15:36
      Izy mi szkoda, ale nie mogę zaprotestować, albowiem od X lat nie przyjmuję u siebie czarnej zarazy i zaraza nie zauważy różnicy- i tak nie wlezie
    • biala8malwa Re: Kolęda , drzwi zamkniete.Protest za Izę z Psz 20.01.23, 22:12
      Miejscowość Szczecinek
      Wg księdza chodzącego po kolędzie o 1/3 mniej ludzi wpuszcza do mieszkań :

szczecinek.naszemiasto.pl/koleda-z-drugiej-strony-rozmowa-z-proboszczem/ar/c1-9167523
    • biala8malwa Re: Kolęda , drzwi zamkniete.Protest za Izę z Psz 22.01.23, 10:39
      W diecezji warmińsko-mazurskiej kopert coraz mniej , puste i na granicy likwidacji diecezjalne seminarium duchowne , pustoszejace kościoły no to miejscowy bi$$$kup wymyślił SPA i hotel na kilkaset pokoi smile
      A niby wg swojej powiastki zaczynali od lichej stajenki zbitej z 5 desek i osiołka , a tu proszę bardzo : SPA , hotele , złoto , dolary , biurowce , tysiace hektarów ziemi , wille zwane plebaniami znajdujące się nawet w Pierdziszewie Dolnym , itd

www.onet.pl/informacje/newsweek/biznesy-kosciola-katolickiego-w-polsce-spa-hotele-biurowce-interesy-ojca-rydzyka/m057f5v,452ad802
      • biala8malwa Re: Kolęda , drzwi zamkniete.Protest za Izę z Psz 22.01.23, 10:47
        Papież Leon X (właśc. Giovanni di Lorenzo de' Medici; ur. 1475–1521) – papież od 1513 do 1521.

" Wszystkie wieki mogą poświadczyć, jak korzystna była dla nas ta bajka o Chrystusie. "
    • majaa Re: Kolęda , drzwi zamkniete.Protest za Izę z Psz 23.01.23, 14:25
      Jakieś dyrdymały wypisujesz. Nic tam nie ma o żadnym bojkocie. Jak świat światem zawsze byli tacy, którzy księdza nie wpuszczali albo kombinowali jak koń pod górkę, zresztą robiąc w ten sposób idiotów z siebie, a nie z księdza.
    • biala8malwa Re: Kolęda , drzwi zamkniete.Protest za Izę z Psz 24.01.23, 15:19
      Tymczasem w Krakowie , tym Krakowie najniższa frekwencja uczestniczenia w lekcjach religii w Polsce co w przyszlości przełoży się na niską frekwencję kolędową :

krakow.wyborcza.pl/krakow/7,44425,29389237,uczniowie-szkol-srednich-w-krakowie-masowo-rezygnuja-z-lekcji.html#S.TD-K.C-B.7-L.1.duzy
      • alicia033 Re: Kolęda , drzwi zamkniete.Protest za Izę z Psz 24.01.23, 17:15
        biala8malwa napisała:

> Tymczasem w Krakowie , tym Krakowie najniższa frekwencja uczestniczenia w lekcj
        > ach religii w Polsce co w przyszlości przełoży się na niską frekwencję kolędową

Jędraszewski idzie od sukcesu do sukcesuwink
        • biala8malwa Re: Kolęda , drzwi zamkniete.Protest za Izę z Psz 24.01.23, 17:26

Wespół w zespół z Baśko Nowakowo smile

.
          pl-pl.facebook.com/rafal.betlej.betlejewski/
    • biala8malwa Re: Kolęda , drzwi zamkniete.Protest za Izę z Psz 24.01.23, 20:42
      2 koperty
      2 koperty i duży zeszyt , zeszyt kapownik
      Metody inwigilacji i wyłudzania pieniędzy mają opanowane do perfekcji . Setki lat praktyki .
      Dobrze że żurnaliści opisują te praktyki . Ci od "na wnuczka" to detaliści i patałachy jakieś . Metoda "na kolędę" to jest to , mistrzostwo smile

www.onet.pl/informacje/onettrojmiasto/w-czasie-koledy-ksiadz-wyciagnal-zeszyt-zobaczyla-w-nim-tabelke-chwaly/bfk86w3,79cfc278

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka