Dodaj do ulubionych

Ludzi odrywa od rzeczywistości 😁

20.01.23, 10:49
Zagrożenia duchowe najmłodszych.
Może o tym, co teraz napiszę część z Was już słyszała, ale jednak wrzucę to tutaj. Chodzi o zabawki i gry związane z postaciami z bajek, które mogą mieć bardzo niekorzystny wpływ na małe dzieci lub też nawet na dorosłych, co niestety znam z autopsji… A mianowicie: nocami zaczęłam słyszeć dziwne odgłosy i kiedy pokojarzyłam, co może być przyczyną, karty do gry z Harrym Potterem, które kupiłam dzieciom poszły do pieca, odtąd cisza.
Wklejam Wam tutaj listę postaci z bajek, które mogą być realnym zagrożeniem duchowym i najlepiej jest się tego pozbyć, jeśli ktoś ma.
1. Monster High
2. Barbie
3. Pokemony
4. Halloween
5. Wspomniany Harry Potter
6. Dragon Ball
7. Trupie czaszki na ubrankach i zabawkach
8. Konik Pony i jednorożce
9. Batman
10. Momo
11. Laleczki voodoo
12. Hello Kitty
13. wróżki Witch
14. Winx
15. Siren Head
16.Huggy Wuggy
Dlaczego właśnie te, to każdy z Was może sobie poczytać . Ja ze swej strony powiem tylko : „Bądźcie czujni, Opatrzność o nas dba, ale szatan nie śpi.”

wiem, długie, ale skopiowane z jednej z grup. Pokazuje tylko że ludzie są coraz głupsi.
Obserwuj wątek
    • alpepe Re: Ludzi odrywa od rzeczywistości 😁 20.01.23, 10:54
      Wariaci byli, są i będą. I osoby upośledzone umysłowo również, ale po co dawać im trybunę?
      • bene_gesserit Re: Ludzi odrywa od rzeczywistości 😁 20.01.23, 10:58
        Ja chętnie udostępnie trybunę, żeby się dowiedzieć, jakież to dzięki wydawały karty z HP.
        • gulcia77 Re: Ludzi odrywa od rzeczywistości 😁 20.01.23, 11:00
          Od razu w głowie usłyszałam warczenie "Potwornej księgi potworów". 😁 Mam już dzwonić po egzorcystę? 😉
          • qwirkle Re: Ludzi odrywa od rzeczywistości 😁 20.01.23, 11:20
            gulcia77 napisała:

> Od razu w głowie usłyszałam warczenie "Potwornej księgi potworów". 😁 Mam już d
            > zwonić po egzorcystę? 😉
            >

Znaczy, słyszysz głosy? 😅🤔😱😱😁😁😁
            • gulcia77 Re: Ludzi odrywa od rzeczywistości 😁 20.01.23, 11:24
              Wiem, wiem... Nawet w świecie czarodziejów, jak słyszysz głosy, to nie jest za dobrze. 🤣🤣🤣🤣😁😁😁😁
          • jdylag75 Re: Ludzi odrywa od rzeczywistości 😁 20.01.23, 11:28
            Szybciej u nas dodzwonisz sie do egzorcysty niż do internisty....
            • qwirkle Re: Ludzi odrywa od rzeczywistości 😁 20.01.23, 11:39
              Albo psychiatry.
            • gulcia77 Re: Ludzi odrywa od rzeczywistości 😁 20.01.23, 11:41
              jdylag75 napisała:

> Szybciej u nas dodzwonisz sie do egzorcysty niż do internisty....
              Oj, prawda, niestety...
            • milva24 Re: Ludzi odrywa od rzeczywistości 😁 21.01.23, 01:09
              big_grin
      • livia.kalina Re: Ludzi odrywa od rzeczywistości 😁 20.01.23, 19:50
        Tylko że ci "wariaci i upośledzenie umysłowo" meblują nam życie. I naszym dzieciom (to tak a propos tego, ze właśnie u mojego młodszego zaczynają się lekcjer WDŻ według sławetnego podręcznika Teresy Król)
        • arthwen Re: Ludzi odrywa od rzeczywistości 😁 20.01.23, 22:38
          Przecież WDŻ nie jest obowiązkowy, możesz wypisać.
          • dreg13 Re: Ludzi odrywa od rzeczywistości 😁 20.01.23, 22:46
            U mnie WDŻ to chyba nawet nie rusza, bo nigdy nie ma chętnych. Nikt nie ma w planie.
        • milva24 Re: Ludzi odrywa od rzeczywistości 😁 21.01.23, 01:10
          Moje dziecko na WDŻ nie chciało chodzić i nie chodziło.
          • szmytka1 Re: Ludzi odrywa od rzeczywistości 😁 21.01.23, 08:39
            U mnie nikt nie chodził w związku z tym wdz nie odbywało się wcale, ale niby jest jakiś przepis, że w takim wypadku część tematów ma być zrealizowana na godzinie wychowawczej. Na szczęście wychowawca jest normalny i na zebraniu nas poinformował jakie tematy wybrał, coś tam neutralnego, o przyjaźni np.
    • borsuczyca.klusek Re: Ludzi odrywa od rzeczywistości 😁 20.01.23, 10:59
      Wszystko rozumiem, ale co złego zrobił komu Batman? 😳
      • eliszka25 Re: Ludzi odrywa od rzeczywistości 😁 20.01.23, 11:07
        No jak to. Batman to nietoperz, czyli wampir, nie wiedziałaś?
        • szmytka1 Re: Ludzi odrywa od rzeczywistości 😁 20.01.23, 14:09
          A ja dziś na wyprzedaży w biedrze kupiłam hot wheelsy z linii batman 😬
          • anorektycznazdzira Re: Ludzi odrywa od rzeczywistości 😁 20.01.23, 15:28
            Wyrzuć! SPAL!!!!!!
            • szmytka1 Re: Ludzi odrywa od rzeczywistości 😁 20.01.23, 16:45
              Są metalowe, nie osiągnę takiej temp żeby spłonęło, do recyklingu chyba muszę
              • skat_0 Re: Ludzi odrywa od rzeczywistości 😁 20.01.23, 17:05
                Syn narzekał, że farba slaba i szybko się porysowala 😀
          • aamarzena Re: Ludzi odrywa od rzeczywistości 😁 21.01.23, 01:07
            Ja mam majtki z linii batman 🤣 czasem z doopy mi leca odgłosy. To na pewno nie po bigosie. To wina majtek z symbolem Batmana!
        • thea19 Re: Ludzi odrywa od rzeczywistości 😁 21.01.23, 09:22
          muj borze, 5l syn jest wielkim fanem Batmana - ma ubrania, pościel, zabawki, buty, lego, ksiązki, kolorowanki, kredki - no wszystko z Batusiem. Do tego nieochrzczony.
      • la_mujer75 Re: Ludzi odrywa od rzeczywistości 😁 20.01.23, 11:18
        Poza tym ma Robina...
        • borsuczyca.klusek Re: Ludzi odrywa od rzeczywistości 😁 20.01.23, 11:24
          No tak ten Robin zawsze był jakiś taki podejrzany 😒
          • arthwen Re: Ludzi odrywa od rzeczywistości 😁 20.01.23, 14:30
            Ale który Robin? Bo Todd, to owszem, w sumie się zgadzam, a już zwłaszcza po zmartwychwstaniu...
        • nenia1 Re: Ludzi odrywa od rzeczywistości 😁 20.01.23, 11:26
          i jest cały na czarno. Diabeł jest czarny. No dodatek uszy na kasku wyglądają jak rogi. Wszystko się zgadza.
          • borsuczyca.klusek Re: Ludzi odrywa od rzeczywistości 😁 20.01.23, 11:32
            Przepraszam, ale diabeł jest czerwony 🙄

Daredevil by tu pasował, ale pewnie "twórcy" znali tylko Batmana i jemu dostało się rykoszetem 😒
            • szmytka1 Re: Ludzi odrywa od rzeczywistości 😁 20.01.23, 14:10
              Przepraszam, ale diabeł jest rasy kaukaskiej i chodzi w garniturze. Widziałam w tv
            • arthwen Re: Ludzi odrywa od rzeczywistości 😁 20.01.23, 14:30
              Daredevil to w sumie taki dość wierzący jest tongue_out
              • iwoniaw Re: Ludzi odrywa od rzeczywistości 😁 20.01.23, 17:35
                arthwen napisał(a):

> Daredevil to w sumie taki dość wierzący jest tongue_out
                >

No proszę Cię, jeśli Diabeł byłby do tego jeszcze niewierzący, to już bylaby chyba za duża aberracja? On nie ma wyjścia, ludzie moga sobie być ateistami i nadal funkcjonować, diabły zdecydowanie nie 😈
                • arthwen Re: Ludzi odrywa od rzeczywistości 😁 20.01.23, 22:37
                  Eee, ale Daredevil nie jest diabłem wink To niewidomy adwokat, który po utracie wzroku zyskał nadprzyrodzony słuch z echolokacją wink A w związku z tym, że stracił również ojca (matki nie miał już wtedy, ale za nic nie pamiętam czy była wyjasniona historia z matką, czemu jej nie było) był wychowywany w jakimś sierocińcu prowadzonym przez zakonnice tongue_out
                  • iwoniaw Re: Ludzi odrywa od rzeczywistości 😁 20.01.23, 23:07
                    A sorry, jakoś tak mi się skleiło z poprzednimi postami o diable w garniturze.
                    • arthwen Re: Ludzi odrywa od rzeczywistości 😁 20.01.23, 23:26
                      Jako adwokat garnitur zazwyczaj nosi wink
                      • szmytka1 Re: Ludzi odrywa od rzeczywistości 😁 21.01.23, 08:41
                        Mnie chodziło o Lucyfera, mignęło mi że 2 odcinki i tam był facet w garniturze, ale ktoś mu zaj...ł skrzydła akurat.
      • aqua48 Re: Ludzi odrywa od rzeczywistości 😁 20.01.23, 11:21
        borsuczyca.klusek napisała:

> Wszystko rozumiem, ale co złego zrobił komu Batman? 😳

Batman taki bardziej ciemny jest. Może przestraszyć. Ale konik Pony i jednorożce? Na litość..toż słodziaki są.

• kicifura Re: Ludzi odrywa od rzeczywistości 😁 20.01.23, 11:24
          Ale miewają tęczowe ogony
          • aqua48 Re: Ludzi odrywa od rzeczywistości 😁 20.01.23, 11:25
            kicifura napisała:

> Ale miewają tęczowe ogony

Aaaa...
        • nenia1 Re: Ludzi odrywa od rzeczywistości 😁 20.01.23, 11:33
          Kucyki i jednorożce są bardzo groźne. Kucykom podobno od generacji datowanej na 2010 rok wyrosły rogi czyli przypominają jednorożce. A jednorożec to symbol New Age. I o zgrozo: "niewinny kucyk przeobraża się w jednorożca – wśród wielu innych, jest to także symbol ruchu New Age, ale i Antychrysta, którego księga Daniela określa jako „mały róg”."
          • borsuczyca.klusek Re: Ludzi odrywa od rzeczywistości 😁 20.01.23, 11:35
            I chyba rozpasania seksualnego oraz aktów homoseksualnych 🙄
            • kira02 Re: Ludzi odrywa od rzeczywistości 😁 20.01.23, 12:50
              No jeśli mówimy o kucach ze stajni Korwina, to się nie dziwię 🙄
          • mdro Re: Ludzi odrywa od rzeczywistości 😁 20.01.23, 12:40
            Eee... Jednorożec to symbolizuje Chrystusa zdaje się? Ewentualnie czystą miłość.
            • bulzemba Re: Ludzi odrywa od rzeczywistości 😁 20.01.23, 14:38
              mdro napisała:

> Eee... Jednorożec to symbolizuje Chrystusa zdaje się?

O tym wiedzą wszyscy... Oprócz "prawdziwych chrześcijan" 🤣🤣🤣🤣
          • bene_gesserit Re: Ludzi odrywa od rzeczywistości 😁 20.01.23, 17:02
            Nonieno, przez stulecia jednorożce były symbolem cnoty.
            Falliczny symbol - sterczący róg - wyrastał u nich z czoła, siedliska rozumu.

A tęcza - jest o tym w ST, na litość, była symbolem przymierza człowieka z Bogiem.

Teraz wszystko się kojarzy inaczej, zazwyczaj podejrzanie. Głodnemu chleb na myśli.
      • massinga Re: Ludzi odrywa od rzeczywistości 😁 20.01.23, 11:23
        No Joker moglby cos o tym powiedziec.
      • livia.kalina Re: Ludzi odrywa od rzeczywistości 😁 20.01.23, 19:51
        A rozumiesz co ludziom złego zrobiły pozostałe wymienione "zagrożenia"?
    • terazkasia Re: Ludzi odrywa od rzeczywistości 😁 20.01.23, 11:03
      Józku, miło Cię znów zobaczyć! smile
      • teodor-k [...] 20.01.23, 11:12
        Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
        • jozefrobotnik Re: Ludzi odrywa od rzeczywistości 😁 20.01.23, 11:18
          Ojej, tani z kolejnych nowych nicków.
      • borsuczyca.klusek Re: Ludzi odrywa od rzeczywistości 😁 20.01.23, 11:27
        To nie nasz Józek 🙄
        • teodor-k Re: Ludzi odrywa od rzeczywistości 😁 20.01.23, 11:32
          Też tak myślę ze to falsyfikat 😪 Tak jak Kaczor Donald co odwrócił się od Boga .
    • martishia7 Re: Ludzi odrywa od rzeczywistości 😁 20.01.23, 11:06
      To jest tak bardzo staaaaaaaaaareeeeeeeeee, że ktokolwiek kopiował tę listę powinien wiedzieć, że dzwonił XX wiek i pytał się o niego. Dragon Ball? Pokemony? Harry Potter? Mam siostrzenicę, która za dzieciaka oglądała Winxy i Monster High - zdążyła już wyjść za mąż big_grin
      • ponis1990 Re: Ludzi odrywa od rzeczywistości 😁 20.01.23, 11:17
        Pokemony dalej są na topie, lupie w nie mój osobisty trzynastolatek, który był zdziwiony że ,,za czasów matki" też juz były i skad ja je znam smile
        • memphis90 Re: Ludzi odrywa od rzeczywistości 😁 20.01.23, 11:26
          Mój w głębokiej żałobie, ze 25 letnia wędrówka Asha dobiega końca i będzie co najwyżej restart serii (z dziewczynką tym razem).

A ja kupiłam sobie niedawno W.I.T.C.H. Taki gruby komiks z chyba 15 pierwszymi odcinkami. Kolejny bedzie Daniken w komiksie czyli Ekspedycja 😁
          • szmytka1 Re: Ludzi odrywa od rzeczywistości 😁 20.01.23, 14:07
            I jak się kończą pokemony?
            • feel_good_inc Re: Ludzi odrywa od rzeczywistości 😁 23.01.23, 21:36
              Ash zostaje emerytowanym zbawcą narodu.
        • kira02 Re: Ludzi odrywa od rzeczywistości 😁 20.01.23, 12:50
          I Czarodziejka z ksiezyca wraca do łask!
          • szmytka1 Re: Ludzi odrywa od rzeczywistości 😁 20.01.23, 14:08
            Byłam strasznie wkurzona, że mam dużo lekcji i nie zdążam na czas żeby obejrzeć Czarodziejki
            • wkswks Re: Ludzi odrywa od rzeczywistości 😁 20.01.23, 15:27
              Wraca. A ja mam kumpelę, która za
              Dziecka uwielbiała. Chce jej kupić koszulkę albo trampki na urodziny z tym
              Motywem. Bo od kilku miesięcy pełno tego…
      • arthwen Re: Ludzi odrywa od rzeczywistości 😁 20.01.23, 14:32
        Winxy przecież są teraz w wersji aktorskiego serialu dla nastolatek wink
      • ichi51e Re: Ludzi odrywa od rzeczywistości 😁 20.01.23, 16:54
        Dragon balls wychodził od 1984... HelloKitty 1974...
      • feel_good_inc Re: Ludzi odrywa od rzeczywistości 😁 23.01.23, 21:40
        Ej, ale już przynajmniej pierwszą część Diablo, Dooma czy Mortal Kombat wywalili z listy.
    • szmytka1 Re: Ludzi odrywa od rzeczywistości 😁 20.01.23, 11:08
      CaLe sCzesxie bakuganow nie ma na liście, bo wydałam ostatnio 100 zł na to goowno i skoda by było wywalac
      • memphis90 Re: Ludzi odrywa od rzeczywistości 😁 20.01.23, 11:27
        Ja się cieszę, ze nie ma FNAF i Tokio Ghoul… jesteśmy bezpieczni!
        • szmytka1 Re: Ludzi odrywa od rzeczywistości 😁 20.01.23, 13:15
          Te 2 to jeszcze nawet nie wiem co to znaczy, jesteśmy podwójnie bezpieczni 😆
    • mid.week Re: Ludzi odrywa od rzeczywistości 😁 20.01.23, 11:12
      A Minionki?
      • primula.alpicola Re: Ludzi odrywa od rzeczywistości 😁 20.01.23, 11:20
        I jeszcze cały, calutki Netflix!
    • akn82 Re: Ludzi odrywa od rzeczywistości 😁 20.01.23, 11:20
      A czemu Barbie..?
      • teodor-k Re: Ludzi odrywa od rzeczywistości 😁 20.01.23, 11:27
        Może ze to Ewa z raju .Ja stanowczo protestuję gdzie jest Ken ?
      • kira02 Re: Ludzi odrywa od rzeczywistości 😁 20.01.23, 12:48
        Barbie zbrzydła od moich czasów 🙄
      • arthwen Re: Ludzi odrywa od rzeczywistości 😁 20.01.23, 14:33
        Barbie wypuściło teraz lalki neutralne płciowo wink
        • livia.kalina Re: Ludzi odrywa od rzeczywistości 😁 20.01.23, 19:53
          też przyszła mi go głowy właśnie ta zbrodnia cywilizacji śmierci.
    • kira02 Re: Ludzi odrywa od rzeczywistości 😁 20.01.23, 12:48
      😸 ludzie mają fantazję.

Ale, ale, widziałaś może, jak wygląda Huggy Wuggy? Nie pozwalam dziecku oglądać bajek z tym potworem. Niezależnie od listy zakazanych bajek, obowiązkiem rodzica jest chronić dziecko przed głupimi i szkodliwymi tresciami.
      • latarnia_umarlych Re: Ludzi odrywa od rzeczywistości 😁 20.01.23, 13:08
        O! Ktoś mnie latem zaczepił oburzony, że dziecko ma maskotkę Huggy Wuggy, a to szatańska zabawka i czy o tym wiem. 🤣
        Kupiliśmy ją "na bunkrach" w namiocie z pamiątkami. Dziecku ze wszystkich zabawek spodobała się właśnie ta. Tatuś kupił.
        Bajek nie znamy. Na szczęście nic nas nie opętało, możecie kupować.
        • kira02 Re: Ludzi odrywa od rzeczywistości 😁 20.01.23, 13:28
          Trywializujesz. Nie kupię tej maskotki nie dlatego, ze to pomiot szatana czy cos w tym stylu. Tylko dlatego, ze to postac z horroru, do tego estetycznie mocno watpliwa. Nie będę wspierac czegos, co uwazam za glupie i szkodliwe. Tak samo, jak nie kupię rzygajacego jednorozca/ plastikowej kupy czy co tam jest aktualnie na topie. Nie wszystko, co przypomina kreskówkę, jest przeznaczone dla dzieci.
      • ichi51e Re: Ludzi odrywa od rzeczywistości 😁 20.01.23, 16:55
        to huggyWuggy w ogóle ma jakieś bajki?
        • latarnia_umarlych Re: Ludzi odrywa od rzeczywistości 😁 20.01.23, 16:58
          Nie wiem. Dla mnie to tylko uśmiechnięty potworek, którego dziecko lubi nosić w torbie z kotkiem. Nie rozkminiam.
        • jozefrobotnik Re: Ludzi odrywa od rzeczywistości 😁 20.01.23, 20:05
          Fajne to jest, ale gdzieś mi mignął artykuł że samobójstwa popełnialy dzieci mające te zabawki
      • zonkli Re: Ludzi odrywa od rzeczywistości 😁 23.01.23, 22:02
        Nie mam małych dzieci i wieki temu oglądałam jakieś bajki. Aż pojechałam do rodziny która ma teraz 4-5 latków. I oglądaliśmy bajki? kreskówki? filmy? które obecnie są u dzieci na topie. Szczerze mówiąc byłam w lekkim szoku co jest w takim filmie niby dla dzieci - wrzaski, ciągle walki albo tłuczenie się po głowach, kopy w d... , przemoc fizyczna jako zabawa, niewybredne dowcipy i złośliwości niby do śmiechu, i mnóóóóóstwo agresji - dla mnie dorosłej za dużo - a dzieci to oglądają jako normalną codzienną bajkę i chcą więcej.
        A potem ludzie się dziwią, że teraz dzieci sa jakie są..
        • wkswks Re: Ludzi odrywa od rzeczywistości 😁 24.01.23, 00:21
          Boomer
    • princesswhitewolf Re: Ludzi odrywa od rzeczywistości 😁 20.01.23, 12:54
      zgadzam sie tylko z tym ze Barbie moze przyczynic sie do anoreksji smile
      • szmytka1 Re: Ludzi odrywa od rzeczywistości 😁 20.01.23, 13:15
        Ty widać, że masz stare konie a nie małe dzieci 😆 teraz Barbie są ciało pozytywne i robią barbie takie grubasniejsze nawet.
        • borsuczyca.klusek Re: Ludzi odrywa od rzeczywistości 😁 20.01.23, 13:23
          Ale nawet w latach 90' Barbie nie była anorektyczką.
          • kira02 Re: Ludzi odrywa od rzeczywistości 😁 20.01.23, 13:36
            Anorektyczką nie byla, ale miała idealne i bardzo nierealne proprcje. Kiedyś ktos obliczył, ze gdyby Barbie była prawdziwą kobietą, to umarłaby w męczarniach. Ale i tak byla piękna...
            • borsuczyca.klusek Re: Ludzi odrywa od rzeczywistości 😁 20.01.23, 13:40
              Nierealistyczny kanon piękna jak najbardziej, ale nie anoreksja. Pod tym kątem dużo gorsze są i były fotoshopowane okładki pism.
        • teodor-k [...] 20.01.23, 13:31
          Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
        • jozefrobotnik Re: Ludzi odrywa od rzeczywistości 😁 20.01.23, 20:05
          Teraz są nawet barbie na wózku inwalidzkim
          • szmytka1 Re: Ludzi odrywa od rzeczywistości 😁 20.01.23, 22:25
            I lyse
      • yuka12 Re: Ludzi odrywa od rzeczywistości 😁 20.01.23, 15:30
        Nie Barbie tylko fotoszop i nacisk społeczny princess. Barbie to tylko lalka i jak każda lalka jest średnio realistyczna (zaznaczm, że najnowszych trendów nie znam).
        Moja córka ma chyba z 10 Barbar i kilka kolejnych barbipodobnych lalek, skrzynie ciuchów i akcesoriów, a nt. odchudzania wspominała na początku szkoły średniej, jako 13-14 latka, pod wpływem rozmów z koleżankami w szkole i zasłyszanych tekstów koleżanek między sobą. A była i jest szczupła.
        • ichi51e Re: Ludzi odrywa od rzeczywistości 😁 20.01.23, 16:59
          kiedyś czytałam jakiś wywiad jedna z designerek dla Barbie mówiła ze proporcje wynikały z tego ze barbie jest x razy mniejsza niż człowiek a ubrania musza szyć z materiałów dla ludzi (które są jak dla lalki nienaturalnie grube) co nie uszyli przy właściwej talii wychodziło dziwnie
      • heca7 Re: Ludzi odrywa od rzeczywistości 😁 20.01.23, 19:48
        Miałam Barbie i Fleur, nie mam i nie miałam ciągot aby wyglądać jak lalka. Przecież to była tylko lalka! Nie wpłynęło to absolutnie na moją chęć do jedzenia wink
        • heca7 Re: Ludzi odrywa od rzeczywistości 😁 20.01.23, 19:54
          A żeby nie było niespójnie. Lalkę Fleur dostałam mając 12 lat a Barbie mi podarowała ciotka jak miałam...14! Więc oczywiście lalka była nieużywana i leży sobie w szafie do dziś. A szafa otwierała mi się kiedy chciała od wczesnego dzieciństwa tongue_out
        • jozefrobotnik Re: Ludzi odrywa od rzeczywistości 😁 20.01.23, 20:06
          Ja miałam pseudo barbie. Ale ciotka z Ameryki mi przywiozła taka z wycinanymi nogami!
    • yuka12 Re: Ludzi odrywa od rzeczywistości 😁 20.01.23, 15:20
      Barbie na wysokiej drugiej pozycji. Barbary uważajcie, bo traficie do pieca🤦.
      Co za głupoty 👻🤣
    • rosie Re: Ludzi odrywa od rzeczywistości 😁 20.01.23, 16:16
      Jest taka polska firma produkująca odzież dla dzieci z dobrej jakościowo bawełny. Jakość super, nie do zdarcia, drogie w poroenaniu do ubrań z sieciówek. I w pewnym momencie zmienili logo, wypuścili serię z trupimi czaszkami, jakimiś głupimi napisami. Mało tego logo z trupią czaszką jest na metce każdej serii. Chodził pierworodny, po nim przejął młodszy. I tak kiedyś sobie pomyślałam, że nie pasuje mi do mojego dziecka, pogodnego, miłego, łagodnego. Przestałam kupować, własnie ze wzgledu na te czaszki na każdym ciuchu. Nie myślałam o tym jako o zagrożeniu duchowym. Nie pasowało mi to logo do mojego dziecka. I tyle.
      • arthwen Re: Ludzi odrywa od rzeczywistości 😁 20.01.23, 22:40
        A podasz nazwę?
        Do mojego dziecka pasuje tongue_out
        • rosie Re: Ludzi odrywa od rzeczywistości 😁 23.01.23, 19:43
          "Gangs ciuchy niegrzecznych chłopców "
    • ichi51e Re: Ludzi odrywa od rzeczywistości 😁 20.01.23, 16:49
      nic nowego lista ta sama od lat.
    • woman_in_love Re: Ludzi odrywa od rzeczywistości 😁 20.01.23, 16:57
      A tymczasem w Japonii:

1) Rodzice zmuszający dzieci do uczestniczenia w zajęciach religijnych mają być karani za znęcanie psychiczne. Za znęcanie psychiczne i zaniedbywanie ma być uznane wzbudzanie strachu u dzieci, że jeśli nie będą uczestniczyć w zajęciach religijnych, to trafią do piekła.

2) Zakazane ma być także zakazywanie dzieciom (przez religijnych rodziców) czytania mangi typu Dragon Ball big_grinbig_grinbig_grin.
    • zaczarowanyogrod Re: Ludzi odrywa od rzeczywistości 😁 20.01.23, 17:05
      O niektórych słyszałam.
      Już przepadłam i moi katoliccy rodzice na to pozwolili.
      Chyba się muszę wybrać do egzorcysty smile
    • mgla_jedwabna Re: Ludzi odrywa od rzeczywistości 😁 20.01.23, 17:26
      Tak z ciekawości: jak wygląda proces kojarzenia nocnych hałasów z kawałkami papieru w pudełku? Dzieci rżną w karcięta po ciszy nocnej?

"nocami zaczęłam słyszeć dziwne odgłosy i kiedy pokojarzyłam, co może być przyczyną,"
      • grey_delphinum Re: Ludzi odrywa od rzeczywistości 😁 20.01.23, 19:41
        Momo????

Nie wiem, czy chodzi o bohaterkę książki czy o cis innego, ale jeśli o nią, to po prostu jaja...
    • heca7 Re: Ludzi odrywa od rzeczywistości 😁 20.01.23, 19:44
      Nie miałam nic z tych rzeczy a szafa w moim domu rodzinnym sama się otwierała z upiornym skrzypieniem tongue_out Kiedyś o mało co nóg na schodach nie połamałam tak s.pieprzałam z pokoju big_grin
      • livia.kalina Re: Ludzi odrywa od rzeczywistości 😁 20.01.23, 19:55
        Może sąsiedzi mieli i demonom sie pomyliło?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka