Dodaj do ulubionych

Cisnąć na robienie arkuszy ? 8 klasa

23.01.23, 22:13
Mam dziecko matematyczne. Próbne z matmy poszły mu super. Ma dys więc chodzi na kurs przygotowujacy z polskiego oraz na angielski bo w szkole angielski się nie odbywa w zasadzie. No i tak się zastanawiam co z matmą. Bombelek oczywiscie sam z siebie robić arkuszy nie ma zamiaru ale sposób na przycisniecie znajdę jak bedzie trzeba...cisnęłybyście czy dac mu spokoj? Cholera nie chce mi się bardzo i chyba potrzebuję kopa ...No jak napiszecie że cisnąć to cóż się zmobilizuję bo w branżowce go nie widzę a jak napiszecie że nie trzeba to nie będę mieć wyrzutów sumienia, że olewamwink
Obserwuj wątek
  • mama-ola Re: Cisnąć na robienie arkuszy ? 8 klasa 23.01.23, 22:24
   Jak jest matematyczny, to chyba cisnąć. Wszak chodzi o to, żeby trafił potem tam, gdzie powinien, czyli do klasy uzdolnionych matematycznie.

   Ja jestem za odpuszczaniem tylko słabym i leniwym dzieciom. Z tego samego powodu zresztą: powinny trafić do słabej klasy, klasy równych sobie (czyli nieambitnych).
   • fogito Re: Cisnąć na robienie arkuszy ? 8 klasa 23.01.23, 22:26
    Zgadzam sie. Jak jest dobry to niech walczy o najlepszy wynik.
  • bei Re: Cisnąć na robienie arkuszy ? 8 klasa 23.01.23, 22:29
   Weź, skoro mu dobrze idą, to po ciśnięciu zniechęcisz do matematyki. W szkole tez przecież coś robią, mają dodatkowe zajęcia?
   • slonko1335 Re: Cisnąć na robienie arkuszy ? 8 klasa 23.01.23, 22:31
    Arkuszy nie robią, przynajmniej dotychczas nie robili, matematycy nie znosi.
    • marzeka11 Re: Cisnąć na robienie arkuszy ? 8 klasa 23.01.23, 22:49
     slonko1335 napisała:

     > Arkuszy nie robią, przynajmniej dotychczas nie robili, matematycy nie znosi.
     >
     Nie tyle w takim razie cisnąć, co w ogóle oswoić, jak jego wiedza przekłada się na pytania egzaminacyjne, które w arkuszach znajdzie.
  • turzyca Re: Cisnąć na robienie arkuszy ? 8 klasa 23.01.23, 22:34
   A robią na lekcjach? Bo jak robią, to nie cisnąć. Jak nie robią, to też nie cisnąć tylko zachęcać, żeby oswoił się z egzaminem, złapał wyczucie czasu i sposobu podejścia do zadań, wszystkie te tricki typu "zrób, co jesteś w stanie zrobić od ręki, wróć do trudniejszych zadań", "sprawdź trzy razy, czy na pewno nie zrobiłeś głupiego błędu w przepisywaniu, trzeci raz po przerwie, w której będziesz myślał o czymś innym, np. recytował w myślach pchłę szachrajkę" itd itp. Raz na dwa tygodnie jeden arkusz to świat i ludzie.
  • zielonazaba9999 Re: Cisnąć na robienie arkuszy ? 8 klasa 23.01.23, 22:36
   Cisnąć. Zadania egzaminacyjne są trochę innego typu niż na lekcjach pomimo tej samej podstawy programowej (moja córka przechodziła to w zeszłym roku).Jak dziecko zdolne matematycznie, to sposób rozwiązania na pewno wymyśli, ale chodzi o czas - egzamin jest na czas, jeśli już wcześniej wykminił schemat rozwiązania to pójdzie mu szybciej, bo zadania pomimo że inne niż w szkole są schematyczne.
  • mia_mia Re: Cisnąć na robienie arkuszy ? 8 klasa 23.01.23, 22:41
   Dałabym kilka i jak dobrze zrobi to bym odpuściła.
  • super-mikunia Re: Cisnąć na robienie arkuszy ? 8 klasa 23.01.23, 22:48
   Posłałabym go do kogoś, kto będzie go cisnął. No chyba, że dzieciak lubi z tobą w wolnej chwili, hobbistycznie zgłębiać matematykę.
   I nie chodzi o egzamin i wyniki, ale o utrwalenie i rozszerzenie wiedzy.
   Mój też umysł ścisły. Niestety matematyka w szkole porażka. Ma z nauczycielką biologii po podyplomówce, więc chodzi do kogoś kto solidnie przekazuje mu wiedzę z matmy. Z próbnych z matmy zabraknął mu punkt do stówki.
   A, według nauczycielki z dodatkowej matmy, próbny był prosty.
   Polski ma na przyzwoitym poziomie w szkole, ale zdalne zrobiło swoje i chodzi do chłopaka, który dość ciekawie, robie z nim przyswaja te wiadomości, które jakby nie było, będę mieć znaczenie na maturze, angielski chodzi, ale do szkoły językowej, gdzie przygotowuje się, ale do FCE 🤣 Polski próbny miał powyżej 80 a angielski powyżej 90, ale nie pamiętam dokładnie ile.
  • ga-ti Re: Cisnąć na robienie arkuszy ? 8 klasa 23.01.23, 22:55
   Jeśli jest dobry z matmy to niech robi arkusze dla wyrobienia pewnych mechanizmów, te zadania są nieco inne niż to, co na lekcjach, można się wyłożyć na łatwym, niechlujnie przeczytać polecenie, nie zmieścić się w czasie, źle przenieść odpowiedzi, itp. Dobrze jest sobie poćwiczyć.
   Ale za bardzo nie ciśnij, i tak ma sporo pracy.
  • annaboleyn Re: Cisnąć na robienie arkuszy ? 8 klasa 23.01.23, 23:01
   100% z matmy, cisnę i tak. Nie protestuje szczególnie, ale muszę przypominać. Ten rocznik nie ma łatwo, lepiej za wcześnie nie odpuszczać. Poza tym jestem zdania, że samo oswojenie z arkuszami, jako formą, takie "w środku nocy zrobię" - jest sensowne.
  • taki-sobie-nick Re: Cisnąć na robienie arkuszy ? 8 klasa 23.01.23, 23:04
   w szkole angielski się nie odbywa w zasadzie.
   • taki-sobie-nick Re: Cisnąć na robienie arkuszy ? 8 klasa 23.01.23, 23:05
    w szkole angielski się nie odbywa w zasadzie.

    ?
  • dorota.konowrocka Re: Cisnąć na robienie arkuszy ? 8 klasa 23.01.23, 23:29
   Ale to przecież zależy, jaki ma wynik próbnych i jaki ma wynik jest mu potrzebny, żeby się dostać, gdzie chce. Dostanie się do topki w Warszawie na przykład wymaga (bez zrobionych jakichś konkursów i olimpiad) wyników między 90 a 100 z każdego przedmiotu. Najłatwiej o 100 z angielskiego, z matmy też można 100 wycisnąć, jak się przysiądzie, najtrudniej o 100 z polskiego, tam raczej 92. Jesli nie celuje w topkę, to może mieć mniej z tej matmy, ale to po prostu trzeba policzyć, ile konkretnie. Jak ma powiedzmy 75 proc. z próbnych, to przyjrzysz się, co mu najsłabiej idzie i niech to ćwiczy przede wszystkim. Może zadania otwarte? Może procenty? Planimetria? Pierwiastki i potęgi?
   Ale generalnie wszystko zależy od tego, gdzie celuje i jaki wynik jest mu "potrzebny". Matfizy mają zawsze wyższe progi niż humany.
  • kornelia_sowa1 Re: Cisnąć na robienie arkuszy ? 8 klasa 23.01.23, 23:40
   Mój 2 z 3 egzaminów pisze na prawie 100%.
   Zostawiam to w gestii jego i nauczycieli.

   Matma ok 88-,92 % , zamierzam.przycisnac , choć nie wiem czy jest sens. Wszystkie punkty traci na głupotach w stylu 8-13= -6
   Umie z całą pewnością dodawać i odejmowac. A jednak zasądzi takiego byka

   Albo zapomni po podstawieniu do wzoru na pole trójkąta obliczyć .

   Chyba tylko żeby wyrzutów sumienia nie mieć ze nie kazałam.pocwiczyc.

  • livia.kalina Re: Cisnąć na robienie arkuszy ? 8 klasa 23.01.23, 23:47
   Ale jak próbne poszły super, to co chcesz cisnąć? więcj niż 100% i tak nie dostanie.
   • annaboleyn Re: Cisnąć na robienie arkuszy ? 8 klasa 24.01.23, 08:20
    U mnie to raczej "nie spoczywaj na laurach, parę miesięcy przed egzaminami", systematyczne powtarzanie materiału jednak daje więcej pewności, zwłaszcza jak bombelek z gatunku zdolnych, ale nadmiernie wyluzowanych.
  • aguar Re: Cisnąć na robienie arkuszy ? 8 klasa 24.01.23, 07:57
   Nie cisnę mojego.
  • princy-mincy Re: Cisnąć na robienie arkuszy ? 8 klasa 24.01.23, 08:09
   Ja jednak bym cisnela, nawet jesli probne poszly super.
  • nutella_fan Re: Cisnąć na robienie arkuszy ? 8 klasa 24.01.23, 08:15
   U mnie jest identyczna sytuacja, tylko z angielskiego. Próbny na 100%. Więc z anglika nie cisnę (dokładniej - córka nic nie robi z arkuszy i pozwalam jej na to), natomiast mega cisnę na matematykę i polski (z których też ma 5). Mamy "reżim" i praktycznie codziennie po kawałku arkusze z matmy robimy, od września. I nie ma bata, w weekendy nie odpuszczam. Rzygam już tym, bo muszę się sama mobilizować, żeby iść im głowę truć, ale spinam się i działamy.
  • male_a_cieszy Re: Cisnąć na robienie arkuszy ? 8 klasa 24.01.23, 13:39
   To zależy do jakiej szkoły dziecko chce się dostać. Jeżeli do jakiegoś TOP liceum to cisnąć. Jeżeli nie, to pilnować, żeby na spokojnie robił testy w domu, ale bez żadnej spiny.
  • 7katipo Re: Cisnąć na robienie arkuszy ? 8 klasa 24.01.23, 14:20
   Cisnąć umiarkowanie. Niech robi ćwiczebnie.
  • slonko1335 Re: Cisnąć na robienie arkuszy ? 8 klasa 24.01.23, 14:48
   Odpowiadam zbiorczo. Nie wiem gdzie się wybiera dziubdziulek bo nie ma jeszcze oferty szkol. Na pewno do żadnych topek. Nie wiem nawet czy do liceum no ale na pewno na rozszerzona matme. . Próbne pisze na ponad 90% , więc szczególnie dużo tych punktów więcej nie nastuka ale może tak być ze akurat trafił w zadania na próbnym. Dwa razy w tygodniu ma po 2 godziny kursu przygotowującego z polskiego I anglika, zajęć w cholerę bo klasa sportowa. Jeden plus taki, że będą za ten sport jakieś dodatkowe punkty. Myślę że może jeden test na tydzień niech sobie ogarnie to będzie ok chyba?
   • zielonazaba9999 Re: Cisnąć na robienie arkuszy ? 8 klasa 24.01.23, 19:25
    Jeden test na tydzień jest ok.
   • kornelia_sowa1 Re: Cisnąć na robienie arkuszy ? 8 klasa 24.01.23, 22:50
    Jeśli aż się przeraziłam ze pozwalam zachwycona próbnymi na nicnierobienie.

    No, ale ma te 90% więc uważam jak Ty że o wiele więcej nie nastuka.

    Może trafić w zadania a może mimo ćwiczeń nie trafić wcale.

    Mój też trenuje. Dopiero wrocil 15 minut temu.

    On celuje w pierwsza piątkę liceów krakowskich więc chyba wystraszona nakazem mobilizacje wink
  • renia266 Re: Cisnąć na robienie arkuszy ? 8 klasa 24.01.23, 15:07
   A ile Wasze bombelki mają z próbnych? Własnie analizuje próbne mlodego i nie wiem na co cisnąć. Matma poszła najlepiej, angielski spoko, ale polski tylko 64. A młody chce do topowego liceum na coś ścisłego najbardziej coś z chemią. Oceny bedą bdb i celujące, za wyjątkiem polskiego, na pierwszy semestr ma wymuszoną 4, nie wiem jaką strategię przyjąć dla chłopca, który średnio z polski.
   • kornelia_sowa1 Re: Cisnąć na robienie arkuszy ? 8 klasa 24.01.23, 23:41
    Syn znajomych tak miał -też polski najsłabiej.

    Celował w topowe liceum do mat fizu.

    Oni obrali strstegie staru w konkursach kuratoryjnych.

    Informatyka finalista , matma laureat.

    I to pomogło. Polski napisał nac57 %. Gdyby nie tytul laureata nie miałby szans na tą klasę w tym liceum.
    Teraz już za późno więc pozostaje przysiąść nad polskim

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka