Dodaj do ulubionych

Warszawscy 8-klasiści i maturzyyści

27.01.23, 06:14
Może kogoś to zainteresuje. Może nie dziecko "typowej ematki", bo albo genialne, albo ma już korki lub chodzi do genialnej szkoły wink, ale wiadomość pożyteczna dla dziecka koleżanki...

Miasto stołeczne Warszawa ponownie uruchamia Warszawską Szkołę Zimową (WSZ) – bezpłatne zajęcia porządkujące wiedzę w zakresie objętym podstawą programową kształcenia ogólnego z zakresu przedmiotów humanistycznych oraz matematyczno-przyrodniczych dla uczennic i uczniów szkół warszawskich, którzy będą w 2023 roku zdawać egzaminy ósmoklasisty i maturalne.
W tym roku w ramach WSZ planowane jest uruchomienie grup z następujących przedmiotów i poziomów nauczania:
- język polski (Szkoła podstawowa SP, Szkoła ponadpodstawowa PP – poziom podstawowy i rozszerzony)
- matematyka (SP, PP)
- język angielski (SP, PP)
W każdej edycji wybór ww. przedmiotów jest ograniczony liczbą uczestników w grupie oraz liczbą nauczycieli zakontraktowanych na dany termin edycji.
Każdy kurs będzie trwał 5 dni, od poniedziałku do piątku, w dwóch blokach:
- blok poranny w godzinach 9.00-12.00 dla uczniów klas ósmych szkół podstawowych
- blok popołudniowy w godzinach 13.00-16.00 dla uczniów klas ponadpodstawowych
Zajęcia będą realizowane w dwóch edycjach:
- I edycja: 13.02 – 17.02. 2023 r.
- II edycja: 20.02 – 24. 02.2023 r.

Zajęcia będą prowadzić nauczycielki i nauczyciele, którzy, na co dzień pracują w warszawskich szkołach oraz prowadzili zajęcia w poprzednich edycjach Szkoły, otrzymując bardzo dobre opinie od uczestników i uczestniczek. Od wakacji 2019 roku we wszystkich edycjach wzięło udział ponad 3 600 osób.

Zajęcia odbywać się będą w budynku Warszawskiego Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń, ul. Stara 4.

Każdy uczeń ma możliwość zarejestrowania się na obydwie edycje, tylko jeden raz na jeden przedmiot np. w I edycji wybiera zajęcia z matematyki, a w edycji II zajęcia z języka angielskiego. W każdej edycji zajęcia z danego przedmiotu obejmują ten sam zakres powtarzanego materiału.

Rekrutacja on-line uczniów rozpocznie się 27 stycznia 2023 roku o godz. 10.00 i odbywać się będzie do wyczerpania miejsc w poszczególnych grupach i edycjach.

Kontakt: wsz@wcies.edu.pl
Obserwuj wątek
  • bruy-ere Re: Warszawscy 8-klasiści i maturzyyści 27.01.23, 06:51
   Jak ktoś chce to szybciutko działajcie, w tamtym roku miejsca rozeszły się w mig.
   • raczek47 Re: Warszawscy 8-klasiści i maturzyyści 27.01.23, 07:10
    To jest tylko dla maturzystów? Licealiści z niższych klas nie mogą na to chodzić ?
  • eliza.hamilton Re: Warszawscy 8-klasiści i maturzyyści 27.01.23, 08:37
   Ferie nie są czasem po to żeby odpocząć od nauki?
   • glanaber Re: Warszawscy 8-klasiści i maturzyyści 27.01.23, 08:49
    Powinny być. To jest straszne, że dzieciaki już w podstawówce i nie tylko w 8 klasie ganiają na korki, kursy, zajęcia przygotowawcze do egzaminów. A powinny całą wiedzę potrzebną s tym zakresie pozyskiwać w szkole, w czasie normalnych lekcji.
   • aguar Re: Warszawscy 8-klasiści i maturzyyści 27.01.23, 09:00
    Właśnie miałam pisać, że chociaż mój nie jest genialny, a jego szkołę coraz mniej lubię, chyba by zaczął zabijać na pomysł, ze miałby jeszcze w ferie coś robić. Cieszy się, że wreszcie trochę spokoju.
  • kochamruskieileniwe Re: Warszawscy 8-klasiści i maturzyyści 27.01.23, 10:16
   Tak, owszem. Też uważam, że ferie są po to, by wypoczywać.

   Jedno ale,
   To bloki trzygodzinne. Gdyby organizowano je w trakcie roku szkolnego byłby krzyk, że dzieciaki przemęczone po lekcjach w szkole.
   A soboty i niedziele - albo odpoczynek, albo przygotowywanie do sprawdzianów z następnego tygodnia.Albo sobota i niedziela to czas realizowania hobby podczas płatnych zajęć, na które w tygodniu czasu nie ma.

   Zawsze będzie źle. Zawsze komuś nie będzie pasować.

   Myślę, że chetni znajdą się i poświęcą trzy godziny dziennie podczas 5 dni ferii. Zwłaszcza ci, których nie stac na korepetycje. poza ematkowa bańka istnieja tacy. I to całkiem sporo.

   • glanaber Re: Warszawscy 8-klasiści i maturzyyści 27.01.23, 10:36
    Chętni się na pewno znajdą. Ale to właśnie jest smutne, szczególnie w kontekście 8-klasistów. Mam córkę w 8 klasie. Przed świetami jechała na oparach. Teraz, natychmiast po wystawieniu ocen na semestr w librusie pojawiły się sprawdziany już na nowy semestr - kalendarz zapełniony do ferii. I w międzyczasie kolejna edycja egzaminów próbnych. Te dzieci potrzebują odpoczynku jak kania dżdżu.
    Gdyby nauczyciele robili co do nich należy na lekcjach, to znaczy skupili 90% wysiłku i czasu na nauczaniu zamiast testowaniu, to dodatkowe lekcje nie byłyby większości uczniów potrzebne.
    • skumbrie Re: Warszawscy 8-klasiści i maturzyyści 27.01.23, 10:43
     Gdyby nauczyciele robili co do nich należy na lekcjach, to znaczy skupili 90% wysiłku i czasu na nauczaniu zamiast testowaniu, to dodatkowe lekcje nie byłyby większości uczniów potrzebne.


     I w drugą stronę: gdyby bombelki skupiły swoją uwagę w czasie lekcji na nauce i zdobywaniu wiedzy, nie traciłyby czasu na dodatkową naukę do testów. Widziałaś kiedyś zachowanie klasy dwudziestokilku-trzeydziestoosobowej? W grupie bombelki dostają małpiego rozumu.
     • glanaber Re: Warszawscy 8-klasiści i maturzyyści 27.01.23, 10:59
      Nie pyerdol, z całym szacunkiem. 8 klasa to nie są małe, rozbrykane dzieci. Jeżeli przykładowo z 1 lektury nauczyciel robi 8 szczegółowych kartkówek z pytaniami na poziomie teleturnieju, a ani jednej rozprawki z uczniami nie przećwiczy, to jednak marnuje czas swój i tych uczniów.
      Jeżeli inny nauczyciel na lekcji krótko omawia teorię, po czym urządza 3 sprawdziany z zadań z danego działu, a rozwiązywania zadań nie było na lekcjach, do domu też zadania nie były zadawane -ba! do tego przedmiotu uczniowie nie mają żadnych zbiorów zadań, bo nie były wymagane - to to również jest marnowanie czasu tych uczniów. Oni w czasie lekcji NIE SĄ UCZENI.
      • skumbrie Re: Warszawscy 8-klasiści i maturzyyści 27.01.23, 11:36
       >Nie pyerdol, z całym szacunkiem. 8 klasa to nie są małe, rozbrykane dzieci.
       Hahahaha. Czyli nie miałaś nigdy przyjemności poobserwować. Tak, bombelki w ósmej klasie wykazują pilność godną studentów i równie długo potrafią zachować ciszę i skupienie.

       >Jeżeli przykładowo z 1 lektury nauczyciel robi 8 szczegółowych kartkówek z pytaniami na poziomie teleturnieju, a ani jednej rozprawki z uczniami nie przećwiczy, to jednak marnuje czas swój i tych uczniów.
       Tu się z tobą zgodzę, marnuje. Interweniujcie jako rodzice u dyrektora i w kuratorium.

       >Oni w czasie lekcji NIE SĄ UCZENI.
       Jak wyżej.

       Inna sprawa, że trudno mi uwierzyć w tyle kiepskich nauczycieli egzaminacyjnych w jednej szkole. Może trzeba placówki staranniej wybierać.
       • glanaber Re: Warszawscy 8-klasiści i maturzyyści 27.01.23, 12:56
        Akurat ten drugi to nie przedmiot egzaminacyjny, ale zajmuje czas, który można spożytkować na naukę do egzaminów.
        A w sprawie pierwszego nauczyciela, owszem była interwencja. Na razie sprawa jest zbyt świeża, żeby ocenić czy skuteczna.
       • tiffany_obolala Re: Warszawscy 8-klasiści i maturzyyści 27.01.23, 13:05
        A Ty myślisz, że w Warszawie nauczyciele walą do szkół drzwiami i oknami? Zwłaszcza tacy matematycy? Bo kiedy sama byłam zainteresowana zmianą nauczyciela, usłyszałam od dyrekcji, że dziękuje Bogu, że ma chociaż takiego. Cudem 2 września zatrudniony.
        • skumbrie Re: Warszawscy 8-klasiści i maturzyyści 27.01.23, 13:15
         Walą raczej w drugą stronę i ten dyrektor ma rację. Nie zmienia to faktu, że patrzenie na klasę jak na grupę myśląca wyłącznie o nauce i pilnie pracująca w czasie lekcji u tego idioty nauczyciela jest, delikatnie mówiąc, naiwne.
  • awf-33 Re: Warszawscy 8-klasiści i maturzyyści 27.01.23, 10:42
   Ale fajna inicjatywa. Szkoda, że my spoza Warszawy.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka