Dodaj do ulubionych

Co byście robiły gdybyście nie pracowały?

01.02.23, 16:50
Obok wątku.
Czyli na fultajmie bo bez dzieci. Jest tylko jedno ale. Nie ma pracy=nie ma dochodu =nie ma kasy.
Obserwuj wątek
    • bi_scotti Re: Co byście robiły gdybyście nie pracowały? 01.02.23, 16:55
      ? W sensie nie pracuje i nie mam forsy na utrzymanie sie? Coz innego mozna robic - tylko szukac zrodla dochodu; w moim przypadku - legalnego, do obrabiania bankow sie nie nadaje tongue_out Cheers.
    • mamkotanagoracymdachu Re: Co byście robiły gdybyście nie pracowały? 01.02.23, 16:55
      Umarłybyśmy z głodu.
    • primula.alpicola Re: Co byście robiły gdybyście nie pracowały? 01.02.23, 16:56
      Eeee, umieram z głodu..?
    • triss_merigold6 Re: Co byście robiły gdybyście nie pracowały? 01.02.23, 16:58
      Żyję zbyt skromnie, żeby nazwać to życiem.
    • heca7 Re: Co byście robiły gdybyście nie pracowały? 01.02.23, 16:59
      Eee, jestem menelem i grzebię w śmietnikach?
      • annaboleyn Re: Co byście robiły gdybyście nie pracowały? 01.02.23, 17:14
        Freeganinem, się mówi wink
        • damartyn Re: Co byście robiły gdybyście nie pracowały? 01.02.23, 17:58
          No ale tak się zyc nie da. Musisz jeść, gdzies mieszkac, opłacać rachunki, kupić ubrania, środki czystości itd, itd.
          • heca7 Re: Co byście robiły gdybyście nie pracowały? 01.02.23, 18:32
            Nieeee, Anna dobrze prawi wink Jesteś freeganinem, szukasz jedzenia w kontenerach pod Biedronką. Tylko musisz szybko biegać tongue_out Śpisz w squocie, kąpiesz się w noclegowni. Tam też możesz dostać jakieś ubrania. Lekarstwa też chyba gdzieś wydają, te podstawowe biednym. A skoro śpisz w squocie to nie opłacasz rachunków.
          • alicjamagdalena Re: Co byście robiły gdybyście nie pracowały? 01.02.23, 19:21
            Oglądałam program o więźniach i jeden z nich mówił że dla niegovto wegetacja i w stanie wegetacji nie widzi sensu, powodu mycia się. Tu może podobnie, mycie się odpada wink
    • gulcia77 Re: Co byście robiły gdybyście nie pracowały? 01.02.23, 17:00
      Znalazłabym jak najszybciej pracę. 😉 Tak realnie, to ja się nie nadaję do życia bez pracy. I nie piszę tu o etacie. Chodzi mi o to, że nie cierpię prac domowych, więdnę bez obowiązków, potrafię je sama sobie wymyślać. No i lubię mieć kasę. 😁
    • 1matka-polka Re: Co byście robiły gdybyście nie pracowały? 01.02.23, 17:04
      Zamieszkalabym w lewackiej komunie.
    • aqua48 Re: Co byście robiły gdybyście nie pracowały? 01.02.23, 17:04
      Nie pracuję. Na brak zajęć nie narzekam. Dzisiaj wstałam o szóstej i wróciłam do domu przed chwilą padnięta. Zabieram się za jedzenie zupy..
      • la_bonne_cusine Re: Co byście robiły gdybyście nie pracowały? 01.02.23, 17:13
        Biegałaś? Bieganie jest darmowe.
        • aqua48 Re: Co byście robiły gdybyście nie pracowały? 01.02.23, 18:58
          la_bonne_cusine napisał(a):

> Biegałaś? Bieganie jest darmowe.

Biegłam do tramwaju. Który mi uciekł chamsko sprzed nosa.
      • bi_scotti Re: Co byście robiły gdybyście nie pracowały? 01.02.23, 17:16
        A ta zupa z czego? Trawy narwalas z klombu? wink Cheers.
        • 1matka-polka Re: Co byście robiły gdybyście nie pracowały? 01.02.23, 17:29
          Z golebi.
          • grey_delphinum Re: Co byście robiły gdybyście nie pracowały? 01.02.23, 17:56
            Aqua nie widzi korelacji między pracą a zupą 😉
            Ważne, że to nie ona zapinkala, by micha była pełna.
            • aqua48 Re: Co byście robiły gdybyście nie pracowały? 01.02.23, 18:56
              grey_delphinum napisał(a):

> Aqua nie widzi korelacji między pracą a zupą 😉
              > Ważne, że to nie ona zapinkala, by micha była pełna.

No jednak trochę zapinkalałam ja smile
            • kochamruskieileniwe Re: Co byście robiły gdybyście nie pracowały? 01.02.23, 19:25
              Aqua juz nie pracuje. Jest rentierką zusowską 😝
              • aqua48 Re: Co byście robiły gdybyście nie pracowały? 01.02.23, 19:33
                kochamruskieileniwe napisała:

> Aqua juz nie pracuje. Jest rentierką zusowską 😝

Aj tam, aj tam nie pracuję. Ciągle pracuję, tyle, że nie zarobkowo.
                • kochamruskieileniwe Re: Co byście robiły gdybyście nie pracowały? 01.02.23, 19:53
                  Mialam na mysli pracę zarobkową wlaśnie.
    • daniela34 Re: Co byście robiły gdybyście nie pracowały? 01.02.23, 17:08
      Nie pracuję i nie mam kasy? Umieram? Bo cóż można więcej?
      • la_bonne_cusine Re: Co byście robiły gdybyście nie pracowały? 01.02.23, 17:14
        Właśnie jest coś jeszcze. Tak wyczytałam. Wątkiem tym pytam co to jest.
        • daniela34 Re: Co byście robiły gdybyście nie pracowały? 01.02.23, 18:05
          A to nie wiem? Życie powietrzem? Nie próbowałam jeszcze, ale może
          • heca7 Re: Co byście robiły gdybyście nie pracowały? 01.02.23, 18:33
            Stachursky kiedyś twierdził, że nie je tylko żyje energią ze słońca wink
        • iwoniaw Re: Co byście robiły gdybyście nie pracowały? 02.02.23, 14:12
          la_bonne_cusine napisał(a):

> Właśnie jest coś jeszcze. Tak wyczytałam. Wątkiem tym pytam co to jest.

Serio wyczytałaś, że jest opcja życia bez pieniędzy? Gdzie? W amazonskiej dżunglii?
      • annaboleyn Re: Co byście robiły gdybyście nie pracowały? 01.02.23, 17:16
        No jak to - co więcej, znajduję sobie młodszego ode mnie o dwie dekady milionera!
        • la_bonne_cusine Re: Co byście robiły gdybyście nie pracowały? 01.02.23, 17:39
          Sami ponoć znajdują. Wystarczy mieć FB . Mam i ja, ale jakoś algorytmy nie dają mi szans i cisza.
        • damartyn Re: Co byście robiły gdybyście nie pracowały? 01.02.23, 17:59
          annaboleyn napisała:

> No jak to - co więcej, znajduję sobie młodszego ode mnie o dwie dekady milioner
          > a!
          Ale wtedy masz pieniądze tyle ze nie swoje.
        • gama2003 Re: Co byście robiły gdybyście nie pracowały? 01.02.23, 18:01
          A to nie lepiej starszego o 5 dekad ?
          Nie żebym się znała, ale starszemu łatwiej się spodobać ?

A serio to idę do pracy. Przywykłam do dachu nad glową i czegoś na ząb
          • damartyn Re: Co byście robiły gdybyście nie pracowały? 01.02.23, 18:05
            To ma sens😉
          • arwena_11 Re: Co byście robiły gdybyście nie pracowały? 01.02.23, 19:04
            Starszy szybciej zejdzie i będziesz bogatą wdową. Wtedy nie musisz nic robić smile
            • szczypawka100 Re: Co byście robiły gdybyście nie pracowały? 01.02.23, 19:30
              Chyba, że musisz się handryczyc o spadek z progeniturą milionera
        • daniela34 Re: Co byście robiły gdybyście nie pracowały? 01.02.23, 18:06
          A chyba że tak 😁
        • iwoniaw Re: Co byście robiły gdybyście nie pracowały? 02.02.23, 14:14
          annaboleyn napisała:

> No jak to - co więcej, znajduję sobie młodszego ode mnie o dwie dekady milioner
          > a!

Czy z milionerem to już nie jest złamanie warunków "nie ma kasy"? Wszak wtedy kasa - cudza bo cudza, ale to jednak piniondz 😉 - jest...
    • annaboleyn Re: Co byście robiły gdybyście nie pracowały? 01.02.23, 17:15
      Mujborze, trudne pytanie, ciekawie ujęty problem. Bez kozery powiem - poszłabym do pracy, w miarę możności zgodnej z zawodem wykonywanym, bo na wyuczony nie liczę wink
    • tol8 Re: Co byście robiły gdybyście nie pracowały? 01.02.23, 17:36
      Mam rentę i dwa wynajęte mieszkania. Dorabiam z nudów. W międzyczasie uczę się kolejnych języków, udzielam w wolontariacie, pracuję w ogrodzie.
      • la_bonne_cusine Re: Co byście robiły gdybyście nie pracowały? 01.02.23, 17:41
        Czyli dochód masz.
      • dni_minione Re: Co byście robiły gdybyście nie pracowały? 01.02.23, 18:59
        A to nie ty w socjalnym mieszkałas?
      • arwena_11 Re: Co byście robiły gdybyście nie pracowały? 01.02.23, 19:05
        Dorabiasz, kradnąc papier toaletowy?
        • georgia.guidestones Re: Co byście robiły gdybyście nie pracowały? 01.02.23, 19:15
          to tylko kreacja trolla, który pobudował rezydencje z kradzionych przez kolege pustaków, wyniosl sie tam i w majestacie prawa wynajmuje dwa mieszkania komunalne.
    • magdallenac Re: Co byście robiły gdybyście nie pracowały? 01.02.23, 17:44
      Ale zupełnie bez dochodu? Poszłabym do pracy.
    • jeziorowa Re: Co byście robiły gdybyście nie pracowały? 01.02.23, 17:45
      Nie mam dochodów to idę do pracy -proste.
    • beata985 Re: Co byście robiły gdybyście nie pracowały? 01.02.23, 17:47
      Ale że nie ma dochodu....?
      Nie ma opcji...pod most się nie nadaję...Idę do roboty
    • kaki11 Re: Co byście robiły gdybyście nie pracowały? 01.02.23, 17:49
      Gdybym nie miała kasy to szukałabym pracy, żeby mieć te pieniądze i nie umrzeć z głodu pod mostem.

Totalnie tamten wątek nie dotyczył nie pracowania kiedy nie ma się kasy.
    • abecadlowa1 Re: Co byście robiły gdybyście nie pracowały? 01.02.23, 17:49
      Idę na korepetycje do kogoś, kto wie jak żyć z zasiłków.
    • cojapaczem Re: Co byście robiły gdybyście nie pracowały? 01.02.23, 17:53
      sprzedaję spocone skarpetki i od czasu do czasu obrabiam bank
    • trampki_w_kwiatki Re: Co byście robiły gdybyście nie pracowały? 01.02.23, 17:57
      Chcesz nas naprowadzić na seksworking?
      A potem narzekać, że to się może skończyć ciążą? Bo o kobietach w ciąży to wiadomo jakie masz zdanie...
    • aadrianka Re: Co byście robiły gdybyście nie pracowały? 01.02.23, 17:57
      To "jedno ale" w zasadzie kasuje wszelkie opcje poza umieraniem z głodu lub podjęciem działalności zarobkowej. Dla ożywienia konwersacji przyjmijmy, że działalnością zarobkową są też wszelkie kradzieże, oszustwa, wyłudzenia itp.
      • teodor-k Re: Co byście robiły gdybyście nie pracowały? 01.02.23, 18:04
        A to wtedy gdy chcesz sobie podnieś status zamożności .A tak to żyjesz sobie jak pączek w maśle .Wszystko jest na +
      • szczypawka100 Re: Co byście robiły gdybyście nie pracowały? 01.02.23, 19:33
        Znam takiego, którego utrzymywała matka z biedaemerytury
        • iwoniaw Re: Co byście robiły gdybyście nie pracowały? 02.02.23, 14:16
          szczypawka100 napisała:

> Znam takiego, którego utrzymywała matka z biedaemerytury
          >

Jak cię ktoś utrzymuje, to się nie lapiesz na warunek z postu startowego "nie ma żadnej kasy" - wszak ktoś ci daje kasę.
          • szczypawka100 Re: Co byście robiły gdybyście nie pracowały? 02.02.23, 18:52
            Kasy nie dawała bo by przepił. Karmiła, ubierała, opłacała rachunki...
    • teodor-k Re: Co byście robiły gdybyście nie pracowały? 01.02.23, 18:00
      Bożech .Przecież niektórzy nie pracują ,a żyją . Są Mopsy ,darmowe jadłodajnie ,dary kościelne .Kto mówi że trzeba pracować 🤗
      • la_bonne_cusine Re: Co byście robiły gdybyście nie pracowały? 01.02.23, 18:30
        Toż wlanie pytam.
        Chce żyć i nie pracować.
        • ichi51e Re: Co byście robiły gdybyście nie pracowały? 01.02.23, 19:14
          no to trzaskasz dzieci i żyjesz z tego co ludzie dadzą. Im więcej tych dzieci tym większą szansa ze ktoś się ulituje. Należy się tez zapisać do jakiejś wspólnoty.
    • krwawy.lolo [...] 01.02.23, 18:18
      Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
      • heca7 [...] 01.02.23, 18:35
        Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
        • krwawy.lolo Re: Co byście robiły gdybyście nie pracowały? 02.02.23, 11:37
          To zbyt długi wątek. Poza tym ktoś musi kultywować ludową tradycję frazeologiczną.
    • volta2 Re: Co byście robiły gdybyście nie pracowały? 01.02.23, 19:02
      nie ma pracy = nie ma kasy - mokry sen jematki
    • ichi51e Re: Co byście robiły gdybyście nie pracowały? 01.02.23, 19:10
      no to chyba bym zdechła z głodu bo innego wyjścia nie bardzo nie ma...
      • la_bonne_cusine Re: Co byście robiły gdybyście nie pracowały? 01.02.23, 19:26
        Są. Bo niektórzy jednak żyją. Jak? Chce to wiedzieć by też tak móc.
        • danaide2.0 Re: Co byście robiły gdybyście nie pracowały? 01.02.23, 19:44
          Niedasie. Musisz mieć jakiś dochód pasywny, świadczenia albo przynajmniej majątek do przejedzenia, sponsora do wydojenia, rodzinę do powieszenia się ewentualnie przynajmniej stosować barter typu usługi za utrzymanie. Można oczywiście też kraść, ale to też dochód. Nielegalny, jednakże.

Przyjęłaś dziwne założenia. Takie wewnętrznie sprzeczne.
    • georgia.guidestones Re: Co byście robiły gdybyście nie pracowały? 01.02.23, 19:19
      wynajmuje dotychczasowe mieszkanie, spadam w przyslowiowe Bieszczady, z oszczednosci kupuje chalupe / siedlisko do remontu i finalnie bawie sie w agroturystyke z jakims modnym soul coachingiem, ceremonia parzenia herbaty etc, etc.
      a tak szczerze to dlugo nie da sie pociagnac bez mozliwosci zarabiania.
      • la_bonne_cusine Re: Co byście robiły gdybyście nie pracowały? 01.02.23, 19:29
        Bieszczady jedynie z anegdoty są tanie.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka