Dodaj do ulubionych

wycięcie migdałków

06.02.23, 21:10
Witam. Pisałam już na forum o wieczne chorującym przedszkolaku. A więc miesiące mijają, Młody ma już prawie 5 lat i choruje tak samo często. Tydzień w przedszkolu, dwa w domu. Problemem są niekończące się katary. Czasami się komplikują i wtedy mamy, do wyboru, zapalenie oskrzeli albo zapalenie ucha. Nie zdarza się to zbyt często jak na taką ilość katarowych infekcji. Antybiotyk dostaje dwa-trzy razy w roku. Zapalenie ucha zdarza się może ze dwa-trzy raz na rok i też jest diagnozowane na zasadzie: no coś tam widać, Młodego boli ucho więc chyba zapalenie ucha. Takie "prawdziwe" wysiękowe miał raz w życiu. No i teraz tak: ma migdał lekko przerośnięty - stopień 2/3 przy czym zawsze miał endoskop kiedy był chory więc w sumie nie wiadomo jak migdał wygląda w stanie spoczynku.
No i teraz wszystkie babcie i ciocie naokoło klekoczą "usunąć migdał, usunąć migdał". Laryngolog mówi, że do obserwacji i czekać. A ja czytam internety i sama nie wiem. Wśród znajomych mam dwa przypadki gdzie usunięcie nic nie dało (migdał odrósł po roku), albo wręcz pogorszyło sytuacje - z angin i zapaleń ucha wszystkie infekcje zaczęły schodzić niżej na oskrzela i płuca.
No i jestem w kropce. Z jednej strony marzę żeby ten koszmar z katarkami w końcu się skończył. Z drugiej strony nie chce wpaść z deszczu pod rynnę. Z trzeciej nie chce narażać syna na niepotrzebny zabieg. Z czwartej martwię się o jego słuch. Z piątej jakby nie było ten migdał ma swoją rolę w budowie odporności. Z szóstej Młody zaraz wejdzie w wiek kiedy sam powinien się obkurczać. Z siódmej te koleje dwa lata katarków wykończą mnie psychicznie. Z ósmej... bla bla bla
Jakie ematka ma doświadczenia? Coś doradzi? Ten migdał jest taki niestety (stety) po środku - powoduje jakieś problemy ale nie takie krytyczne. Na anginy nie choruje, zapalenia ucha są ale nie jakoś mega często, antybiotyki też nie, nie chrapie, nie ma bezdechów etc. Help...
Obserwuj wątek
  • mak_z_figa Re: wycięcie migdałków 06.02.23, 21:19
   Syn miał przerost migdałków bocznych i podniebiennego. Jak skończył 3 lata miał wycięty podniebienny i przycięte boczne. Anginy, niedotlenienie, wysiękowe zapalenie uszu przeszły. W przedszkolu miał prawie 100% frekwencję. Jak miał chyba 8 lat, odrósł mu migdałek podniebienny i trzeba było jeszcze raz wyciąć.
   Jedyne czego żałuję, to że nie znalazłam lekarza, który zrobiłby ten zabieg przed 3 urodzinami. Z powodu przewlekłego wysiękowego zapalenia uszu miał niedosłuch. A to było powodem problemów ze słuchem fonemowym, co wyszło dopiero w szkole.
   Co do odrastania trzeciego migdałka to do pewnego wieku jest to bardzo prawdopodobne. Ale nie pamiętam jaki to jest wiek
   • szmytka1 Re: wycięcie migdałków 06.02.23, 21:25
    U nas wszystko jak u mak, z tym, że pierwsze usuwanie było dopiero w wieku 4.5 l a wcześniej farmakologia jakantylkonistnieje z rachunkami po kilkaset zł miesięcznie za leki. Niestety migdały odrosły w ciągu roku, wysiekowe uszy nadal, będzie na koniec miesiąca hospitalizowany. Pewnie znowu wytną i pewnie drenaż. Poprzednio mialntylko nacinane błony i czyszczone uszy.
    • mak_z_figa Re: wycięcie migdałków 06.02.23, 21:49
     U nas też były sterydy, leki obkurcząjące migdałki, przeciwzapalne, sterydy do nosa. Miałam wrażenie, że lista nie ma końca. Do tego co miesiąc tympanometria. Jak już była decyzja o drenażu, to wychodziła przyzwoicie. Oczywiście tylko chwilowo. Koniec końców drenaż nas ominął. Czy to dobrze czy źle to nie wiem. Ale straszyli nas zrostami i całkowitym upośledzeniem słuchu.
     Teraz syn już prawie pełnoletni. Pod opieką alergologa. Alergia na trawy, brzozę i roztocza. Ale przez wiele lat testy wychodziły negatywne.
     • szmytka1 Re: wycięcie migdałków 06.02.23, 22:15
      Mój starsY drenaż 2 krotnie, jako przedzzkolakni nastolatek. Drugi raz za duże napięcia, krwotok do jamy bebenkowej i czasowe uposledzenie słuchu. Po serii lekow krwiak się wchłaniał, słuch w normie. Dlatego boję się zabiegu u młodszego, liczę do końca, że w szpitalu go obejrzą i nie zrobią. Słuch też ma w normie ale badanienwykaUje płyn
  • mamtrzykotyidwato5 Re: wycięcie migdałków 06.02.23, 21:22
   Masz alergika. Ma typowe objawy alergii pokarmowej, a za chwilę zaczną się objawy alergii wziewnej.
   Odstaw alergeny pokarmowe, to się dziecku poprawi i przestanie chorować.
   Alergeny to na 100% mleko krowie i spółka, jabłka i spółka, marchew i spółka, i pewnie jeszcze coś.
   • szmytka1 Re: wycięcie migdałków 06.02.23, 21:29
    Przerobiłam to samo że starym dzieckiem. W poradniach alergologicznych badany 2krotnie, z dużym odstępem czasu, testy nic nie wykazały. Młodsze było zupełnie zdrowe do czasu przedszkola, poszło do przedszkola, zaczęły się problemy. Jabłek nie jada, marchwii też a i mleko nie bardzo. Laryngolog zna go ten sam od 2 roku życia ( badania domlogopedy) a problemy zaczęły się po 3 roku życia, wraz z epopeja przedszkolnych angin i innych zakazen
    • ichi51e Re: wycięcie migdałków 09.02.23, 09:57
     Jak nie jadą to coś może być na rzeczy - u dzieci „nie lubię” to przeważnie reakcja alergiczna np mrowienie w ustach.
     • ichi51e Re: wycięcie migdałków 09.02.23, 09:57
      Przy czym jabłko marchewka i spółka to jest krzyżowa z brzoza - wiec może nie jeść a wystarczy ze brzoza jest
      • szmytka1 Re: wycięcie migdałków 09.02.23, 10:34
       Aaa zapomniałam dopisać, że w poradni alwrgologicznej powiedzieli mi, że wg ich statystyk to tylko 30% takich przypadków wiąże.sie z.alergia. Nie zmyślam teraz, tylko po.prostu zapomniałam.od razu napisać.
       • hanusinamama Re: wycięcie migdałków 10.02.23, 10:16
        Ale 30% takich przypadków wiąże się ze statystykami...czy czy dodatnimi wynikami w testach?
        I nie zebym była mądrzejsza od alergologów, oni tez wiedzą ze są alergie IgE niezależne- nie wyjdą w testach.
     • szmytka1 Re: wycięcie migdałków 09.02.23, 10:32
      Nie jada wcale owocow niestety. Taki materiał na małego grubasa, co lubi kluchy i parowy 😬
    • hanusinamama Re: wycięcie migdałków 10.02.23, 10:14
     Nie twierdze, ze to alergia...ale fakt, ze alergen nie wyszeł w badaniach, nie znaczy ze nie ma alergii. Jest całkiem sporo alergii IgE niezaleznych.
     Znam dzieciaka który po odstawieniu mleka i krowy przestał mieć objawy jak opisane w watku. Tez miał robione testy i nic nie wyszło. I też zaczeło się po 3 rtoku życia. Nie kazda alergia jest od samego poczatku
     • szmytka1 Re: wycięcie migdałków 10.02.23, 14:23
      Po prostu bardziej wierzę lekarzom, którzy dzieciaki oglądają i leczą niż forum.
   • 1_karma_1 Re: wycięcie migdałków 06.02.23, 21:35
    Jest na diecie bezmlecznej ze względu na problemy z brzuchem - pewnie ma po mnie nietolerancje laktozy. Miał robione testy skórne i z krwi. Nic nie wyszło ale zastrzeżenie było takie że w tak młodym wieku testy są niemiarodajne.
    • disco-ball Re: wycięcie migdałków 06.02.23, 21:48
     Albo laktoza albo białko mleka krowiego - przy drugiej opcji trzeba bardzo uważać, bo bmk jest wszędzie nawet w wędlinach.
    • mamtrzykotyidwato5 Re: wycięcie migdałków 08.02.23, 18:52
     A sery i inne krowie wyroby i produkty z białkami mleka je?
  • pitupitt Re: wycięcie migdałków 06.02.23, 21:38
   Jeżeli łudzisz się, że wycięcie migdałków rozwiąże wszystkie problemy, to, no cóż, łudź się dalej. Kilkanaście lat temu moja córka miała wycinane migdały i g... to dało. Pomogła dopiero zmiana laryngologa, który praktycznie od ręki zdiagnozował niedoleczone stan zapalny zatok, i to było to. Po gruntownym przekroczeniu zatok wszystko się uspokoiło.
   • gorzka.gorycz Re: wycięcie migdałków 06.02.23, 21:53
    U nas rozwiązało.
   • summerland Re: wycięcie migdałków 09.02.23, 08:22
    W jaki sposob miala przeleczone zatoki?
  • rb_111222333 Re: wycięcie migdałków 06.02.23, 21:43
   Na Twoim miejscu zapisałabym się na zabieg, bo długo się na niego czeka. W wakacje (czyli gdy będzie zdrowy) zrobiłabym fiberoskopię - wtedy będziesz miała czarno na białym czy migdal jest przerośnięty.
  • disco-ball Re: wycięcie migdałków 06.02.23, 21:46
   Migdał można obkurczac - może zacznij od tego?
   Mojemu dałam wyciąć plus miał założone dreny, bo przez zapalenia uszu już było słabo.
   Wcale się chorowanie nie skończyło, bo powodem powiększonego migdała i opuchniętej trąbki słuchowej (przez to płyn zalegał) była nietolerancja mleka w skrócie.
   Żałowałam, ze nikt mnie nie uświadomił przed zabiegiem.
   Teraz po pierwsze sprawdzilabym wszelkie alergie i nietolerancje a po drugie najpierw próbowałabym obkurczyc.
   • 1_karma_1 Re: wycięcie migdałków 06.02.23, 21:50
    Nie bardzo wiem jak. Młody ma na stałe antyhistamine i steryd do nosa. Podejrzenie alergii jest ale w testach nic nie wyszło. Jest na diecie bezmlecznej. Nie jestem w stanie wyśledzić potencjalnej alergii bo nie ma żadnych wysypek, brakuje mi jakiejkolwiek korelacji z tym co je.
    • hanusinamama Re: wycięcie migdałków 10.02.23, 10:20
     Ta dieta eliminuje nawet sladowe ilosci mleka? Mleko jest dodawane do wędlin, do wypieków, do chleba.
     Zero jogurtów, smietany, masła. Nie wiem ile macie dzieci...jak miałam jedno to wyeliminowałam mleko i krowe ( wołowina też odpada) z domu (raz przypadkiem posmarowałam sobie kanapkę nozem po masle...to wystarczyło).
     I nie ma zamieniania na mleko kozie. Bardzo czesto też osoby uczulone na białka krowy mają uczulenie na soję ( a ta znowu jest we wszystkim jako dodatek spożywczy)
   • disco-ball Re: wycięcie migdałków 06.02.23, 21:50
    Dodam jeszcze, ze dziecko zupełnie przestało chorować po tym, jak na ok 1,5 roku wprowadziłam drastyczna dietę bez śladowych ilości bmk. Teraz już je wszystko, choruje raz na rok może.
  • mamamisi2005 Re: wycięcie migdałków 06.02.23, 21:47
   W przypadku mojej bombelki usunięcie naprawdę dużego trzeciaka niemal magicznie zakończyło notoryczne przedszkolne infekcje.
  • gorzka.gorycz Re: wycięcie migdałków 06.02.23, 21:51
   Ja tak czekałam i pluję sobie w brodę. Przez to czekanie dziecko nie mogło chodzić rok na basen, bo co basen to zapalenie zatok, bezdech senny, spanie z otwartymi ustami = problemy ortodontyczne. A migdał i tak usunięty, tylko penie z 5 lat za późno.
  • leni6 Re: wycięcie migdałków 06.02.23, 21:53
   Ciekawe, też mam 5 latka który cały sezon jesienno zimowy co chwilę choruje, przy czym to zawsze jest tylko katar i kaszel, czasem przez dzień czy dwa temperatura. Niestety z nieznanych powodów bardzo długie są te przeziębienia, rzadko po tygodniu jest zdrowy, zwykle muszą minąć przynajmniej dwa. Nikt do tej pory nie mówił nic o wycinaniu migdałków.
   • szmytka1 Re: wycięcie migdałków 06.02.23, 22:10
    Bo może nie ma przerosnietych. Jak nie doszło do stanu patologicznego, to i nie mówią. Laryngolog widział?
   • hanusinamama Re: wycięcie migdałków 10.02.23, 10:21
    Bo to jednak jest normnalne "chorowanie" u dzieci w tym wieku. Dziecko chorując uczy układ odpornosciowy. Jedne wyćwicza go szybciej, inne dłużej.
    Nie wycina sie migdała jak dziecko ma czesto katar tylko jak migdał jest przerośnięty
  • 1_karma_1 Re: wycięcie migdałków 06.02.23, 22:06
   A emamy poza PL? Czy w innych krajach usuwanie migdałków też jest tak popularną metodą walki z nawracającymi infekcjami? Czy to Polska specyfika?
   • szmytka1 Re: wycięcie migdałków 06.02.23, 22:09
    To nie jest walka infekcjami jako taka, a bezdechem, migdały utrudniają oddychanie, umożliwienie odpływania wydzieliny z uszu, bo przerośnięty migdal wpływa też na uszy przeciez. To eliminowanie skutku infekcji a nie przyczyny. Nikt nie wmawia pacjentom, że po usunięciu skoncz się infekcje
   • mamaafg Re: wycięcie migdałków 08.02.23, 23:23
    Mieszkam w uk. Nie znam zadnego dziecka ani doroslego z usunietymi migdalami, z tego co mi wiadomo stosuje sie ta metode bardzo, bardzo rzadko, w totalnie skrajnych przypadkach. Ale tutaj tez nikt sie katarami nie przejmuje i dzieci normalnie chodza do szkoly/przedszkola z glutami po pas czy stanem podgoraczkowym.
    • gorzka.gorycz Re: wycięcie migdałków 08.02.23, 23:43
     Bo rozumiem, że wszyscy przy poznaniu Ciebie odrazu informują, czy mają usunięte migdały. uncertain
     • mamaafg Re: wycięcie migdałków 09.02.23, 08:06
      Gorzka widze ze nick zobowiazuje. Nie, nie informuja, ale mam tu przyjaciolki, matki w szkole tez rozmawiaja o zdrowiu dzieci, znajomi, rodzina. Az dziw ze musze tlumaczyc...ludzie znaja ta metode, zazwyczaj z krajow pochodzenia.
    • jo.wu Re: wycięcie migdałków 08.02.23, 23:48
     Rowniez UK, moj syn bedzie mial usuwany 3ci migdal. Chrapie, czesto choruje (konkret, nie katarek😉). Inne metody nie pomogly (steryd, antybiotyki, inhalatory I inne bajery). Znam rowniez dziewczynke po usunieciu migdalow - pomoglo.
     • szeptucha.z.malucha Re: wycięcie migdałków 09.02.23, 09:04
      Moje dziecko miało usuwany migdał w wieku 5,5 roku z powidu bezdechów, niedotlenienia i niedosłuchu. Po zabiegu wszystko przeszło, choroby też, nic nie odrośli do teraz a ma kilkanaście lat.
    • mebloscianka_dziadka_franka Re: wycięcie migdałków 10.02.23, 09:37
     Gluty po pas to najmniejszy problem. Problemem jest zatkany totalnie nos i złe samopoczucie. Serio, źle czujące się, osłabione, z bolącą głową, nie mogące swobodnie oddychać dzieci chodzą do szkoły? Bo u mojego dziecka tak wyglądają katary, to nie jest kwestia samych glutów, ani nawet stanu podgorączkowego.
     • hanusinamama Re: wycięcie migdałków 10.02.23, 10:28
      Tak. BO w Uk najważniejsza jest obecnośc dziecka....poczytaj sobie o ich systemie. Efekty edukacyjne dupy nie urywają ale dzieci chodzą czy sraczka czy gorączka.
      • mamaafg Re: wycięcie migdałków 10.02.23, 10:43
       Nie hanusina, nie chodza ze sraczka ani z goraczka. Mozessz byc ekseprtem swojej wioski, ale o krajach ktorych na oczy nie widzialas nie wypowiqdaj sie.
      • ritual2019 Re: wycięcie migdałków 10.02.23, 11:01
       hanusinamama napisała:

       > Tak. BO w Uk najważniejsza jest obecnośc dziecka....poczytaj sobie o ich system
       > ie. Efekty edukacyjne dupy nie urywają ale dzieci chodzą czy sraczka czy gorącz
       > ka.
       >

       Bo uczniowie ucza sie glownie w szkole dlatego frekwencja jest bardzo wazna. Im wiecej nieobcenosci tym gorszy performance. Oprocz tego to takze kwestie safeguarding co w pl jest nieznane.
    • hanusinamama Re: wycięcie migdałków 10.02.23, 10:26
     Ja nie mam pojecia kto ma wycięty...chyba ze akurat mi powie. Zaglądasz w gardło kazdej osobie?
     Nikt w PL nie wycina migdała bo dziecko ma katarki, tylko z powodu przerośnietego migdała...ale faktycznie, znajoma przyjezdzała z UK do PL aby dziecku wyciąć. dzieciak miał już częściowy niedosłuch a to nadal nie było powodem do reakcji w waszej cudnej słuzbie zdrowia.
     Moje dziecko w szkole nie chodzi z glutami, ba....nie choruje wcale od 4 lat. Moze dlatego ze wychorowało się w przedszkolu, a jak było chore to było w domu.
     Nie wiem czemu tak wychwalasz system, w którym obecnośc dziecka w szkole jest tak kluczowa....ze dziecko musi iśc z temperaturą.
     • mamaafg Re: wycięcie migdałków 10.02.23, 10:39
      Hanusina najpierw poodychaj spokojnie potem pisz. "Nie wiem czemu tak wychwalasz system", pokaz mi prosze gdzie wychwalam.jakies osobiste urazy ze sie tak spienilas? Kompleksy?No coz, jak juz tak sie licytujemy to moje dzieci tez nie chodza z glutami bo od lat nie choruja, moja 5latka nigdy nie miala antybiotyku, starszak 2 razy (bedac w polsce...od polskich lekarzy). Chodzily z glutami w przedszkolu, jak inne dzieci, dlatego juz tersz wiekszosc z nich na obecnosc conajmniej 95% bo sa bardzo odporne. A Twoja kolezanka to polka, wiec sama sobie odpowiedz czemu lata do pl na zabiegi, nadal wiele z nich zyje "starym krajem". Angielski system ma wiele minusow, sama wsciekam sie wielokrotnir dzwoniac do gp, dlugie terminy jal w pl, slaba opieka dentystyczna itd natomiast hartowanie dzieci jest jednym z najwiekszych plusow.
      • hanusinamama Re: wycięcie migdałków 10.02.23, 10:57
       Czyli zmiast migdałka, który powodował niedosłuch u dziecka i ryzyko trwałej chłuchoty proponujesz hartowanie? Bo ja pisze o dziecku, któremu bez wycięcia migdała własnie to by groziło.
       I nie wiem czemy łączysz hartowanie z puszczaniem zagilonego dziecka do przedszkola.
       Moje hartowane ale jak chore to siedzą w domu. Organizm ma szanse sam się wyleczyć. Starsza 11 lat i jeden antybiotyk w życiu (na zapalenie ucha), młodsza 6 i żadnego.
       MOje dzieci przerośniętego migdała nie miały ale są dzieci które mają i potrzebują ingerencji zabiegowej. Skoro wasz system zdrowia olał sprawe, to nie wiem czmu wyjazd do innego kraju gdzie dzieciaka zoperowali i pomogli mu....nazywasz "życiem starym krajem"?
       • mamaafg Re: wycięcie migdałków 10.02.23, 11:28
        Nie odpowiedzialas na moje pytanie, najpierw atakujesz potem unikasz odpowiedzi. Nie znam przypadku Twojej kolezanki, nie jestem lekarzem, nie wiem czy dziecko naprawde ma niedosluch czy to histeria matki. I tak jak pisalam w uk TEZ USUWA SIE MIGDALKI, ale wdlug mojej wiedzy robi sie to rzadko, kiedy naprawde jest to niezbedne. W pl slysze ze co 3 dziecko ma usuniete migdalki. Moze pisze na wyrost, ale na pewno jest to duzo bardziej powszechne niz w uk. Gdzie jest lepiej, nie mnie oceniac, ja pisze jak jest, autorka zapytala o emamy z zagranicy.
        • fibi00 Re: wycięcie migdałków 10.02.23, 12:21
         mamaafg napisał(a):

         W pl slysze ze co 3 dziecko ma usuniete migdalki. Moze pisze na
         > wyrost, ale na pewno jest to duzo bardziej powszechne niz w uk.


         Masz trochę racji. Tylko w mojej rodzinie czwórka dzieci jest po zabiegu usunięcia migdałków a na grupach zrzeszających mamusie z okolicy przynajmniej raz w miesiącu pada pytanie "gdzie na usunięcie 3. migdałka".
         Jak już wyżej wspominałam mój syn miał przerośnięty 3 migdał, katary lekki niedosłuch. Poszliśmy do alergolog-laryngolog (prywatnie) która wykluczyła alergię i od razu wysłała na usunięcie 3 migdałka. Na szczęście nie umiałam dodzwonić się do szpitala który nam poleciła. Nasza pediatra podjęła próbę obkurczenia migdałka Immunotrofiną, pod okiem laryngologa, a ten zgodził się z decyzją pediatry. Potem na wizycie pediatra nawet spytała o nazwisko laryngolog do której poszliśmy skonsultować leczenie Immunotrofiną bo powiedziała że w obecnych czasach jest to rzadkość bo większość laryngologów zamiast podjąć próbę obkurczania migdałka od razu wysyła dziecko na usunięcie. Więc coś w tym jest, że w Pl często usuwają migdałki. Oczywiście są też przypadki gdzie próba obkurczania migdałka nic nie dała ale wiele jest takich że od razu skierowanie na usunięcie.
         Ja sama w dzieciństwie miałam trzeci migdał i przerośnięte boczne. I też miałam iść usunąć z powodu częstych angin. Ale ponoć bardzo protestowałam, mama obawiała się mojej histerii i na usunięcie w końcu nie poszliśmy. Trzeci migdał zniknął z wiekiem natomiast dwa boczne są powiększone. Jednakże nie powodują one żadnych problemów zdrowotnych. Nie uważam że usunięcie migdałków jest niepotrzebne i trzeba czekać aż dziecko wyrośnie , ale nie w każdym przypadku trzeba je od razu usuwać. Jeśli powodują niedosłuch, bezdech, naprawdę częste infekcji a próba obkurczenia nic nie dała to jak najbardziej trzeba usunąć.
   • hanusinamama Re: wycięcie migdałków 10.02.23, 10:23
    W Polsce wycinanie migdała jest metodą...na przerosniętego midała a nie na chorowanie. Normalnie dzieci chorują w okresie przedszkolnym. Z powodu katarów nikt tego nie robi.
    Za to znam dziecko, które jak sie okazuje ma tak przerośniety migdał, ze źle słyszy.
  • unaluna Re: wycięcie migdałków 06.02.23, 23:12
   Moje dziecię miało usuwane migdały na cito w wieku 4 lat, w badaniach już wychodziły problemy ze słuchem...choć w życiu codziennym absolutnie ich nie obserwowałam. Wcześniej były próby obkurczania, bez efektu. Po wycięciu choroby jakoś magicznie nie minęły, za to zapalenia ucha przeszły. Dopiero z dwa lata później przestała w ogóle chorować.
  • jkl13 Re: wycięcie migdałków 07.02.23, 07:15
   Mój syn miał wycięte, miał 5 lat. Przed zabiegiem bardzo częste choroby, zapalenie ucha przy byle katarze, niedosłuch, bardzo częste zapalenia oskrzeli. Po zabiegu choroby skończyły się jak ręką odjął, niedosłuch się cofnął. Syn zaczął treningi (pływanie i piłka nożna - cały rok na zewnątrz, także zimą ), nigdy już tak poważnie nie chorował. Teraz ma 14 lat,migdał nie odrósł, syn łapie od czasu do czasu przeziębienia, ale poza tym nic poważnego. Zapalenie ucha od tego czasu miał 2 razy.
  • dwa_kubki_herbaty Re: wycięcie migdałków 08.02.23, 22:23
   Mój nie miał zabiegu. Katary po 2-4 tygodnie to ma do dziś.
   Katar nigdy nie powodowal anginy czy zapalenia ucha takiego żeby jedna dawka ibuprofemu nie pomogla, nie mial bezdechów nie chrzakał. Antybiotyk bral z 3 razy w życiu.
   Byl wtedy leczony syropem jakims, psikami do gardla i do nosa po kilka razy dziennie i tak przez miesiąc - migdal się zmniejszył.
   Teraz ma 11 lat i własnie skonczyl mu się miesięczny katar.
  • motyllica Re: wycięcie migdałków 09.02.23, 08:34
   1 dziecko:
   migdały usunięte, ale wcześniej okropnie chrapał, miał bezdechy, chorował czasami jak to przedszkolaki.
   Po zabiegu chodziliśmy słuchać w nocy czy żyje, teraz czasami troszkę choruje ale na krtań bardziej.
   I najpierw laryngolog próbowała obkurczać właśnie.

   2 dziecko:
   przerośnięte migdały ale nie chrapał, czasami chorował, mówił jakby miał kluski w gębie.
   Obserwowany był, sam wyrósł.
  • mamalgosia Re: wycięcie migdałków 09.02.23, 09:33
   Srebro koloidalne zewnetrznie na migdalki. W 9 na 10 przypadkow problem z glowy
   • mamalgosia Re: wycięcie migdałków 09.02.23, 09:39
    Wyszukaj na forum Zdrowie Dziecka o kroplach PROTARGOL
   • ritual2019 Re: wycięcie migdałków 09.02.23, 09:51
    OJP
    • mamalgosia Re: wycięcie migdałków 09.02.23, 13:28
     Ze niby co?
     Protargol przepisywala nam lekarka, doktor laryngologii. OJP?
     • ritual2019 Re: wycięcie migdałków 09.02.23, 21:30
      Niestety ale tak OJP
      • mamalgosia Re: wycięcie migdałków 09.02.23, 21:34
       Dobrze, ze matki tych 9 na 10 dzieci sa madrzejsze
  • ritual2019 Re: wycięcie migdałków 09.02.23, 09:37
   To moze ocenic lekarz twojego dziecka. Doswiadczenia innych sa bez znaczenia.
  • ichi51e Re: wycięcie migdałków 09.02.23, 09:53
   A alergie wykluczyliście?
  • kozica111 Re: wycięcie migdałków 09.02.23, 10:50
   D3 , TRAN, VIT C, nie wycinać.
   • motyllica Re: wycięcie migdałków 09.02.23, 11:15
    a ta vit c to na co ma pomóc?
   • hanusinamama Re: wycięcie migdałków 10.02.23, 10:29
    I na 5 zdrowasiek do pieca....zapomniałaś
  • elkas11 Re: wycięcie migdałków 09.02.23, 13:45
   Problem był na tle alergicznym, ale katar zamieniał się najczęściej w zapalenie oskrzeli. Na początku zalecano obkurczanie migdała, ale jak w wieku 5 lat zaczęły się problemy ze słuchem, to już nie było wyjścia. Problemem okazało się znalezienie takiego terminu, kiedy dziecko nie jest chore.
   Po wycięciu migdała alergia nie przeszła, ale skończyły się wieczne choroby dróg oddechowych. Na szczęście słuch jest prawidłowy.
  • fibi00 Re: wycięcie migdałków 09.02.23, 20:09
   Starszy syn w wieku przedszkolnym miał przerośnięty trzeci migdał. Miał lekki niedosłuch ale nic poza tym. Nie chorował jakoś bardzo często choć katar owszem miewał. Laryngolog (poszłam prywatnie z podejrzeniem alergii bo była to pani alergolog-laryngolog) u której byliśmy dała "skierowanie" (bardziej były to namiary) na wycięcie. Nie mogłam się tam dodzwonić więc poszłam do pediatry po skierowanie do laryngologa który da nam skierowanie na wycięcie migdałka. Moja pediatra nie była zbyt przychylna usunięciu migdała i oprócz skierowania do laryngologa przepisała synowi Immunotrofinę- lek obkurczający migdał. Poszliśmy później do p.laryngolog , powiedziałam że pediatra przepisała Immunotrofinę i laryngolog stwierdziła że faktycznie możemy spróbować tą Immunotrofiną. Po jakimś czasie poszliśmy na kontrolę i migdał się obkurczył, usunięcie nie było konieczne. Tak więc możecie spróbować tej kuracji Immunotrofiną zanim padnie decyzja o usunięciu migdała.
   Co do częstego zapalenia ucha. Mój młodszy syn (nie miał problemów z migdałami) od maleńkiego jak miał katar to bardzo często bolało go ucho. W sumie do teraz się zdarza że przy katarze boli go ucho a ma już 12 lat. Na początku z każdym bólem ucha szłam do laryngologa. Na początku słyszałam że u małych dzieci to częste zjawisko ze względu na bliskość kanału z nosa i ucha (czy coś w tym stylu🙈) ale potem nawet jak już był w wieku wczesnoszkolnym stwierdził że syn ma taką budowę że niemal każdy większy katar z zalegająca wydzieliną będzie kończył się bólem ucha. No i faktycznie tak było. Teraz jest już to rzadsze zjawisko bo pilnuję żeby syn porzadnie wydmuchiwał nos, robimy inhalację itd.
   • szmytka1 Re: wycięcie migdałków 09.02.23, 21:11
    W tym rzecz, że przy wąskich przewodach wydzieliła nie odpływa a przy sydiekieym niezyvue nawet nie wiesz, se tam zalega bez badań na odpowiednim sprzęcie. I tak stopniowo płyn zamienia się w dubstancje zuarnuste i cala ta mąż degraduje aparat sluchowy
    • szmytka1 Re: wycięcie migdałków 09.02.23, 21:12
     A przy wysiękowym nieżycie...


     W substancje ziarniste i cała ta maź...
  • kamin Re: wycięcie migdałków 09.02.23, 21:46
   W przedszkolu miałam katar tygodniami, nikt z tego nie robił historii dostawałam paczkę husteczek i tyle. W końcu wyrosłam, teraz choruję rzadko, alergii nie mam, problemów zecdluchem też nie. Może dlatego jest mi bliskie podejście skandynawskie i dziecka z katarem bym nie trzymała w domu tygodniami.
   • mak_z_figa Re: wycięcie migdałków 09.02.23, 21:50
    Raczej nie wycina się migdałków z powodu kataru. Niedotlenienie, niedosłuch, wysiękowe zapalenie ucha, przewlekle anginy - to są powody wycięcia lub podcięcia migdałków.
   • hanusinamama Re: wycięcie migdałków 10.02.23, 10:30
    Za to czytac ze zrozumieniem się nie nauczyłaś...to też podejscie skandynawskie? Chyba nie
  • mebloscianka_dziadka_franka Re: wycięcie migdałków 10.02.23, 09:43
   Mój ma 9 lat i choruje tak samo często jak w przedszkolu. Co dwa-trzy (maks) tygodnie jest chory. Laryngolog nigdy się nie zająknął o wycinaniu migdałów, to samo pediatra. W ogóle to pediatra nie widzi problemu w tak częstym chorowaniu...
  • palacinka2020 Re: wycięcie migdałków 10.02.23, 18:43
   Mialam sama usuwany migdalek, ten zabieg to nic strasznego. W ogole nie wiedzialam, ze cos zrobiono. Straszny to byl pobyt w szpitalu 30 lat temu, bez rodzicow, przez 2 tygodnie.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka