Brawo rodzice

09.02.23, 20:44
natemat.pl/468029,komorow-tragedia-w-lodzkiem-pies-pogryzl-smiertelnie-8-letniego-chlopca?utm_medium=referral&utm_campaign=ownsm
Pies pogryzł dziecko, zaznaczę że jak widzę dziecko w wieku wczesnoszkolnym wyprowadzające dużego psa, to mam ochotę przejść się do takiego rodzica i mu nawciskać. Pies to obowiązek dorosłego. Lenie biorą zwierzęta, wysługują się dziećmi jak w tym przypadku i tragedia gotowa.
    • little_fish Re: Brawo rodzice 09.02.23, 20:49
      Jakie wysługiwanie się? Chłopak otworzył kojec i wypuścił psa. Prawdopodobnie samowolnie. Rodzice ponoszą odpowiedzialność za źle zabezpieczony kojec
      • triss_merigold6 Re: Brawo rodzice 09.02.23, 20:52
        Trzymanie w domu/obejściu tak agresywnego i niestabilnego zwierzęcia nie powinno mieć miejsca.
        • little_fish Re: Brawo rodzice 09.02.23, 20:53
          To jest dodatkowa kwestia. Natomiast nijak nie widzę tu wysługiwania się.
        • dreg13 Re: Brawo rodzice 09.02.23, 21:10
          Moja rodzina miała kiedyś sporego psa, latającego po podwórku. Pies uważał moją mamę za swoją panią. Mój brat wrócił do domu, zobaczył mamę na podwórku i zaczął do niej biec, żeby się przywitać i przytulić. I pies się na niego rzucił... Moja mama nie mogła go odciągnąć i pobiła go szpadlem. Pies poszedł do uśpienia, chociaż był to nasz ukochany pies, jak członek rodziny. Weterynarz tłumaczył, że najwidoczniej źle odczytał sygnał i uznał, że mój brat chce mamę zaatakować.

          Pies to pies. Każdy pies jest potencjalnie agresywny i niestabilny. Tyle, że mały nie narobi jakiejś wielkiej szkody. Trzymanie w domu wielkiego zwierzęcia, które może zagryźć nie powinno mieć miejsca.
          (z niepozdrowieniami dla wszystkich "proszę się nie bać, on nie gryzie")
          • berdebul Re: Brawo rodzice 10.02.23, 13:12
            Nie powinno mieć miejsca posiadanie psów przez głupich ludzi, którzy nie potrafią go wychować.
        • daszka_staszka Re: Brawo rodzice 10.02.23, 10:08
          triss_merigold6 napisała:

          > Trzymanie w domu/obejściu tak agresywnego i niestabilnego zwierzęcia nie powinn
          > o mieć miejsca.

          To są takie wiejskie psy właśnie, co to poza salą e podwórko nie wchodzą i nigdy nie były socjalizowane. Są bardzo terytorialne i nawet osoby przechodzące chodnikiem powodują agresywne szczekanie. A ich głupi opiekunowie się cieszą, że piesek broni obejścia.
      • kamin Re: Brawo rodzice 09.02.23, 20:55
        Dlaczego myślisz, że wypuścił samowolnie
        • little_fish Re: Brawo rodzice 09.02.23, 21:00
          A w sumie to nie wiem. Może dlatego że nie napisano, że na polecenie rodziców. Ale to może po prostu taka autosugestia - znam tylko odpowiedzialnych właścicieli psów. Żaden z nich nie kazałby dziecku wypuszczać z kojca groźnego psa.
          • kamin Re: Brawo rodzice 09.02.23, 21:05
            Młody pies, może do tej pory nie wiedzieli że groźny. Ja mam w otoczeniu raczej ostrożne dzieci i żadne by nie wypuściło psa, o którym wiadomo, że jest agresywny.
            • little_fish Re: Brawo rodzice 09.02.23, 21:21
              No a masz w otoczeniu rodziców, którzy kazaliby wypuścić takiego psa dziecku? Bez nadzoru? Bo ja właśnie nie i dlatego pomyślałam że dzieciak sam wpadł na taki pomysł
              • kamin Re: Brawo rodzice 09.02.23, 21:24
                No dlatego zakładam, że pies do tej pory nie był agresywny do członków rodziny. I dlatego padło "Piotrusiu, idź wypuść Azorka na podwórko...".
                Albo I nie padło, tylko dzieciak wypuszczał psa jak miał ochotę się z nim pobawić.
            • aqua48 Re: Brawo rodzice 10.02.23, 14:23
              KAŻDY pies może być groźny i nigdy do końca nie wiadomo z jakiego powodu, czy pod wpływem jakiego bodźca może zareagować agresją.
              • little_fish Re: Brawo rodzice 10.02.23, 14:25
                Oczywiście, że każdy może być groźny. Tylko yorka raczej nikt w kojcu nie trzyma, więc i trudno o wypuszczanie.
      • turbinkamalinka Re: Brawo rodzice 10.02.23, 09:33
        Rodzice nie ponoszą odpowiedzialności za źle zabezpieczony kojec, tylko za trzymanie niebezpiecznego psa. Taki pies nie powinien być w ogóle w zasięgu dziecka, bez znaczenia czy w kojcu, zamknięty w garażu, czy na łańcuchu.
        • ajaksiowa Re: Brawo rodzice 10.02.23, 09:43
          turbinkamalinka napisała:

          > Rodzice nie ponoszą odpowiedzialności za źle zabezpieczony kojec, tylko za trzy
          > manie niebezpiecznego psa. Taki pies nie powinien być w ogóle w zasięgu dziecka
          > , bez znaczenia czy w kojcu, zamknięty w garażu, czy na łańcuchu.

          Pies nie staje się niebezpieczny bez powodu(wykluczając choroby psychiczne)
          • aqua48 Re: Brawo rodzice 10.02.23, 14:25
            ajaksiowa napisała:

            > Pies nie staje się niebezpieczny bez powodu(wykluczając choroby psychiczne)

            Psa może zdenerwować wszystko począwszy od nagłej choroby, przez nagłe gesty i po niemiłe dlań dźwięki czy światła.
    • vivi86 Re: Brawo rodzice 09.02.23, 20:50
      Psy do uśpienia nim dojdzie do kolejnej tragedii.
      • lauren6 Re: Brawo rodzice 09.02.23, 21:17
        No co ty. Biedny psiulek, pewnie się wystraszył ośmiolatka. Albo chciał się bawić, ale tak przypadkiem trafił w tętnicę.
        • bulzemba Re: Brawo rodzice 10.02.23, 06:37
          Tak. Pies biedny. Bo mial durnego pana który nie zabezpieczył klatki i nie nauczył dziecka żeby nie zadzierał z psem.
          • lauren6 Re: Brawo rodzice 10.02.23, 08:24
            Otworzenie klatki TP zadzieranie z psem? Co z tobą nie tak? 🤣🤣🤣
            • bulzemba Re: Brawo rodzice 10.02.23, 10:33
              Rozumiem że dziecko żyje? Nie żyje? Znaczy że otwarcie klatki było zadzieranie z nim.
            • berdebul Re: Brawo rodzice 10.02.23, 13:13
              Kojec z psem to nie jest miejsce dla dziecka. Kolejna tego tyli tragedia.
          • hanusinamama Re: Brawo rodzice 10.02.23, 09:23
            Posiadanie takie psa to jest durnota. Teraz rzucił się na dziecko właściciela...kiedy indziej mogłby zagryźć inne.
      • demono2004 Re: Brawo rodzice 10.02.23, 07:04
        Dlaczego "psy"? Pogryzł go jeden z nich.
    • milva24 Re: Brawo rodzice 09.02.23, 21:38
      W artykule nic nie było o wysługiwaniu się chłopcem przy opiece nad psem. Ja tym rodzicom współczuję, straszna tragediasad
    • woman_in_love Re: Brawo rodzice 09.02.23, 21:41
      z dwojga złego to lepiej, że zagryzł dziecko właścicieli, niż jakieś niewinne dziecko wracające ze szkoły
      • zerlinda Re: Brawo rodzice 09.02.23, 21:53
        W sumie tak. Mnie wkurza jak widzę wielkie psy bez kaganca.
        • korag100 Re: Brawo rodzice 09.02.23, 22:49
          Moim zdaniem to nie zawsze jest wszystko czarne albo białe. Ja zaadoptowałam psa w 2015 roku. Pies miał wtedy 5 lat, teraz ma 13. Mój syn miał wtedy 11 lat. Był to bardzo skrzywdzony pies. Wielorasowy, ale duży. Jak go przywieźli ( pomijam już, że fundacja przywiozła psa w bagażniku z odległego o 300 km. miasta) to pies patrzył na mnie ja na niego i chyba oboje baliśmy się tak samo. Czy byłam nieodpowiedzialna narażając dziecko ? Teraz wiem, że nie ale wtedy nie mialam pojęcia. Od początku pies wybrał sobie mnie, choć było nas wtedy troje. Pewnie dlatego, że to ja go wyciągnęłam z bagażnika, ja karmiłam i ja spacerowałam. Ale z czasem syn wychodził z psem i do głowy by mi nie przyszło, że to może być niebezpieczne. Jeśliby tak do tego podchodzić to żaden pies że schroniska nie miałby szans na dom. Z drugiej jednak strony wiele razy wolontariusze czy inne osoby zatajali informacje kłopotliwe o psie żeby się go pozbyć. To jest niebezpieczne i niefajne. Reasumując nikt nie wie tak naprawdę czemu ten pies tak się zachował ale czynników mogło być wiele. Zaniedbanie lub przemoc właścicieli, źle traktowanie psa przez dziecko, uczenie psa agresji, aż w końcu po prostu sam pies. A tu akurat nie ma co deprecjonowac zwierząt bo Ile jest ludzi psychicznych mordujących innych. Myślę, że więcej niż zwierząt
          • triss_merigold6 Re: Brawo rodzice 09.02.23, 22:55
            Mój syn miał wtedy 11 lat.
            Był to bardzo skrzywdzony pies. Wielorasowy, ale duży.
            Czy byłam nieodpowiedzialna narażając dziecko


            brak słów na taką głupotę
            • korag100 Re: Brawo rodzice 09.02.23, 23:10
              Ale jaka głupotę? Syn nie zostawał z psem nigdy sam. Nie wychodził z nim. Dziś śpią w jednym łóżku czasem. Serio lepiej uśpić wszystkie psy że schronisk niż dać im szanse ?
              • panna.nasturcja Re: Brawo rodzice 10.02.23, 00:31
                korag100 napisała:

                > Ale jaka głupotę? Syn nie zostawał z psem nigdy sam. Nie wychodził z nim. Dziś
                > śpią w jednym łóżku czasem. Serio lepiej uśpić wszystkie psy że schronisk niż d
                > ać im szanse ?

                A w poście wyżej:

                "Ale z czasem syn wychodził z psem".

                Dla mnie skrajna nieodpowiedzialność.
              • mebloscianka_dziadka_franka Re: Brawo rodzice 10.02.23, 08:57
                W sumie to co z tego, że nie zostawał sam? Tak jakby nie było wypadków pogryzienia dziecka przez psa w obecności rodzica. Jasne, że jest o tyle bezpieczniej, że rodzic może szybko zareagować, ale i tak może się skończyć tragicznie. I nikt nie mówi, że należy wszystkie psy usypiać, ale oddawać je odpowiednim ludziom, np. takim którzy nie mają małych dzieci, zwłaszcza psy, z którymi może być problem - nadmiernie bojaźliwych, czy mocno terytorialnych, itd.
              • hanusinamama Re: Brawo rodzice 10.02.23, 09:26
                Nieodpowiedzialność nadal. Fakt, ze jest masa psów w shcorniskach nei znaczy, ze trzeba je brać jak dzieciaki są małe.
                Mozna wziąć psa mniejszego, mozna adoptować nie wiem ...kota.
                Wielki pies po przejsciach w domu z małym jeszcze dzieckiem?
                Jakbyś uchroniła dzieciaka jakby się pis rzucił na niego? Albo na ciebie..a dzieciak by cie chciał ratować?
              • nieeznaajoomaa Re: Brawo rodzice 10.02.23, 10:23
                korag100 napisała:

                > Ale jaka głupotę? Syn nie zostawał z psem nigdy sam. Nie wychodził z nim. Dziś
                > śpią w jednym łóżku czasem. Serio lepiej uśpić wszystkie psy że schronisk niż d
                > ać im szanse ?

                Można po prostu dawać szansę mniejszym psom, które w najgorszym wypadku zrobią dziurę w łydce, a nie przegryzą tętnicę. A mając małe dziecko, w ogóle lepiej zrezygnować z adopcji psa ze schroniska, jeśli już to dobra, sprawdzona hodowla. Duży pies bez kagańca jest jak odbezpieczona broń.
            • demono2004 Re: Brawo rodzice 10.02.23, 06:58
              triss_merigold6 napisała:

              > Mój syn miał wtedy 11 lat.
              > Był to bardzo skrzywdzony pies. Wielorasowy, ale duży.
              > Czy byłam nieodpowiedzialna narażając dziecko

              >
              > brak słów na taką głupotę



              Miłośniczką zwierzat nigdy nie byłaś. Ty ich nawet nie lubisz/nie masz do nich cienia empatii i przez takie podejście, jak twoje, lądują one w schronach.
              Jesteś bardzo niesympatycznym człowiekiem.
              • kamin Re: Brawo rodzice 10.02.23, 07:10
                Za to przez takie podejście jak twoje zagryzani są ludzie.
                • nangaparbat3 Re: Brawo rodzice 10.02.23, 07:39
                  kamin napisał(a):

                  > Za to przez takie podejście jak twoje zagryzani są ludzie.


                  Czyje? Z drzewka nie wynika, już zanikło.
              • triss_merigold6 Re: Brawo rodzice 10.02.23, 07:47
                Wręcz przeciwnie. Jestem szalenie sympatyczna i miałam w dzieciństwie psa z schroniska. Empatia i ograniczanie cierpienia nakazują humanitarnie usypiac zwierzęta agresywne i przewlekle cierpiące.
              • cosmetic.wipes Re: Brawo rodzice 10.02.23, 09:04
                demono2004 napisała:

                > przez takie podejście, jak twoje, lądują one w schronach.
                > Jesteś bardzo niesympatycznym człowiekiem.


                Nie, nie przez takie podejście. Raczej przez takie, że nie mając doświadczenia i warunków bierze się biednego psiunia bez historii. A potem tragedia, bo wyje, gryzie, atakuje dziecko.
                Wzięcie dużego, dorosłego psa ze zwichrowaną psychika do domu, w którym są dzieci, to proszenie się o nieszczęście.
            • conena Re: Brawo rodzice 10.02.23, 13:07
              triss_merigold6 napisała:

              > Mój syn miał wtedy 11 lat.
              > Był to bardzo skrzywdzony pies. Wielorasowy, ale duży.
              > Czy byłam nieodpowiedzialna narażając dziecko
              teraz wiem, że nie
              >
              > brak słów na taką głupotę


              pominęłaś końcówkę tej wypowiedzi, bardzo istotną. ale nie wytłumaczysz, to jest psi defekt mózgu i świat dzieli się na tych z defektem i zdrowych.
          • eriu Re: Brawo rodzice 10.02.23, 00:06
            Jest mnóstwo ludzi zdrowych psychicznie popełniających przestępstwa to po pierwsze.

            Psy mogą mieć jedynie skłonności do czegoś, które podbija właściciel poprzez swoje zachowanie i traktowanie zwierzęcia. Nawet jeśli chodzi o problemy psychiczne zwierzaków. Dlatego można z tymi skłonnościami pracować. Słyszałam o takim zwierzaku, który miał agresywne zachowania właśnie z powodów na tle skłonności psychicznych i była opracowana cała ścieżka do pracy z nim dla rodziny przez behawiorystę.
            • kamin Re: Brawo rodzice 10.02.23, 08:19
              Ale branie dużego psa, o którym wiadomo, że ma problemy, jak się ma w domu dziecko to nieodpowiedzialność. A wysyłanie dziecka z tym psem na sper to już w ogóle ręce opadają.
            • hanusinamama Re: Brawo rodzice 10.02.23, 09:27
              To takie psa sie nie bierze do dzieci...a i tak uwazamm to nie za nieodpowiedzialnośc. Bo co jak takiemu psu jednak dobije i rzuci się na spacerze na moje dziecko?
          • te_de_ka Re: Brawo rodzice 10.02.23, 04:25
            korag miałaś i masz więcej szczęścia niż rozumu. Tu nie chodzi o deprecjonowanie zwierząt, tylko o fakt, że świadomie narażałaś na ryzyko osoby w swoim otoczeniu a przede wszystkim swoje dziecko. Byłaś nieodpowiedzialna, nieprzewidująca, niefrasobliwa a przede wszystkim jesteś naiwna. Fakt, że pies nie zrobił komuś krzywdy, nie świadczy o tym, że jesteś odpowiedzialna. Po prostu udało ci się, obyś zawsze miała tyle szczęścia w życiu.

          • wapaha Re: Brawo rodzice 10.02.23, 10:11
            korag100 napisała:

            > Moim zdaniem to nie zawsze jest wszystko czarne albo białe.

            Owszem jest. To tylko zwierzę
    • demono2004 Re: Brawo rodzice 10.02.23, 06:51
      Ten zwierzak był niesocjalizowany, w kojcu poza domem. Jeśli nie mial do czynienia z dzieckiem, skończyło sier, jak skonczyło. Nawaalili dorośli, którzy nie powinni dzieciaka spuszczać z oka i nie dopuscic do tego, by podchodziło do kojca z psami.
      • hosta_73 Re: Brawo rodzice 10.02.23, 07:52
        "Ten zwierzak był niesocjalizowany, w kojcu poza domem."

        Pewnie masz racje. Ludzie godzinami (a czasami i dniami) przetrzymują psy w kojcach a potem zdziwienie.
        • demono2004 Re: Brawo rodzice 10.02.23, 21:53
          Takie psy dziczeją.
    • kamin Re: Brawo rodzice 10.02.23, 07:06
      Dlaczego w ogóle jest dozwolone posiadanie dużych psów przez prywatne osoby. Na samochód muszę mieć prawo jazdy, na broń pozwolenie, a owczarka niemieckiego mogę kupić na olx. Albo dostać w schronisku w trybie bezzwrotnym.
      • triss_merigold6 Re: Brawo rodzice 10.02.23, 07:11
        To nie są owczarki niemieckie. To kundle bez papierów.
        • kamin Re: Brawo rodzice 10.02.23, 08:23
          No i co z tego? Zagryźć może z papierami i bez.
          Nie ma uzasadnienia do trzymania dużych psów przez laików, jako psy do towarzystwa, zwłaszcza dla dzieci. Niezależnie od tego czy to doberman po 5 czempionach czy kundel "w typie owczarka niemieckiego "
        • hanusinamama Re: Brawo rodzice 10.02.23, 09:29
          Tak jakby owczarek nikogo niegdy nie pogryzł....fakt posiadania "papierów" nie czyni z psa bezpiecznego
      • bulzemba Re: Brawo rodzice 10.02.23, 07:47
        A żeby mieć dziecko wystarczy się bzyknąć. To jest dopiero nieodpowiedzialność.
        • mebloscianka_dziadka_franka Re: Brawo rodzice 10.02.23, 09:00
          Też prawda.
        • hanusinamama Re: Brawo rodzice 10.02.23, 09:38
          Powinien byc obowiązkowy kurs jak sobie z takim psem radzić. Kiedyś czytałam artykuł, facet zajmujący się tresurą psów mowił, ze wiekszośc nie ma pojęcia jak reagować jak pies się rzuca na innego psa albo jak rzuca się na człowieka. Ludzie mają duze psy a nie wiedzą co zrobić jak pies złapie i trzyma w paszczy nogę czy rękę...I raczej moje dziecko nie zagryzie ci psa
          • berdebul Re: Brawo rodzice 10.02.23, 13:16
            Zdradzę Ci sekret - większość „behawiorystow” po korespondencyjnym kursie tez tego nie wie. Ostatnio czytałam złote rady, jak podawać psu (agresywnemu, reaktywnemu, po przejściach i kilku behawiorystach) tabletki. Liczba głupich ludzi, którzy dają niebezpieczne rady jest porażająca.
    • chococaffe Re: Brawo rodzice 10.02.23, 07:59
      Tyle tragedii i nic...

      Oczywiście, że winny jest właściciel, natomiast co zrobić skoro wydaje się (obserwujac ulice), że większość właścicieli takich piesków (agresywnych i ich mieszanców) odpowiedzialni nie są. Dobrze jak jest smycz ale kaganiec to już wyjątkowo. A potem "zawsze taki spokojny był". Pamietam jak kiedyś podbiegł do mnie bullterrier, bez smyczy, bez kagańca - właściciel, zanim zdązyłam coś powiedzieć (a strach pewnie już było widac w moich oczach) krzyknął "ludzi niech się pani boi a nie zwierząt, to ludzie są źli"
      • marinella Re: Brawo rodzice 10.02.23, 09:17
        Debil.

        Ja już pisałam na forum jak dwa kundle owczarkopodobne olaly polecenia „pana” ( haha ) i jeden pogryzł mi wózek. Na szczęście wózek z dużym dachem osłonił niemowlaka.

        Wezwałam oczywiście policję i pas miłośnik piesków dostał mandat i kasę zwrócił. Ale na zawsze zapamiętam jego debilną minę kiedy zauważył, że wielkie kundle się pana nie słuchają, a taki był pewny, ze psy kontroluje.
        • ajaksiowa Re: Brawo rodzice 10.02.23, 09:29
          Rodzice ponieśli karę za głupotę,dziecku nic życia nie wróci a psa..szkoda
      • hanusinamama Re: Brawo rodzice 10.02.23, 09:32
        Mnie z roweru ściagnał taki śliczny rasowy piesek. Biegał sobie wolno. Pani na niego wołała a jak...ale jej nei słuchał. Jechałam rowerem, w foteliku dziecko. Piesek podbiegł i zaczął szarpać za spodnie. Zanim zdążyłam się zatrzymać...porzewróciłam się. Dowiedziałam się od pani...że nie umiem jeździć. Ona piska pusza, bo on sie ma prawo wybiegać
        • cisco1800 Re: Brawo rodzice 10.02.23, 14:23
          mnie tak capnął za łydkę piesek na rozciąganej smyczy trzymanej przez Panią. Mały taki. Bo pani rozmawiała przez telefon i nie kontrolowała pieska
      • turzyca Re: Brawo rodzice 10.02.23, 10:26
        >Dobrze jak jest smycz ale kaganiec to już wyjątkowo.

        Po latach mieszkania na osiedlu domków jednorodzinnych, gdzie psy wyprowadzane były owszem na smyczy i w kagańcu, ale właściciele nie mieli nad nimi żadnej kontroli i jak pies chciał kogoś zaatakować, to atakował, drapiąc i waląc metalowym kagańcem, z ulgą przyjęłam zmianę pokoleniową, która wyrażała się trenowaniem psów. Treningi powtarzane na każdym spacerze, szkolenie prowadzone przez polski związek kynologiczny, w tym sprawdzanie reakcji na atak przez pozoranta, w razie wątpliwości szkolenie dla psów agresywnych. Zdecydowanie wolę widok psa bez kagańca na luźnej (nienapiętej) smyczy, który na polecenie właścicielki rzuca wszystko, co robi, i siada na tyłku, niż psa ciągnącego właścicielkę przez ugory i nie reagującego na żadną komendę.
        • chococaffe Re: Brawo rodzice 10.02.23, 15:18
          Jedno nie wyklucza drugiego. A jak widzisz takiego psa bez kagańca na luźnej smyczy to nigdy nie wiesz czy akurat on zawsze rzuci wszystko na polecenie właściciela
    • 1matka-polka Re: Brawo rodzice 10.02.23, 09:26
      Szczescie w nieszczesciu, ze to bylo dziecko tych debili a nie jakies obce.
      • marinella Re: Brawo rodzice 10.02.23, 13:02
        No, ale co dziecko winne ? Same sobie rodziców nie wybrało.
        Jackpot to jest jak zagryzie swojego ukochanego psiarza / psiarę.
    • lauren6 Re: Brawo rodzice 10.02.23, 09:36
      Ci ludzie powinni mieć dożywotni zakaz posiadania psów, nawet maltańczyków. Jak i każdy inny właściciel, którego pies pogryzł inną osobę. Nie umiesz ułożyć i upilnować psa - nie nadajesz się do posiadania tych zwierząt.
      • 1matka-polka Re: Brawo rodzice 10.02.23, 09:39
        lauren6 napisała:

        > Ci ludzie powinni mieć dożywotni zakaz posiadania psów.. . Jak
        > i każdy inny właściciel, którego pies pogryzł inną osobę. Nie umiesz ułożyć i
        > upilnować psa - nie nadajesz się do posiadania tych zwierząt.


        Popieram.
Pełna wersja