Dodaj do ulubionych

Uprawa truskawek na balkonie

11.03.23, 20:35
Jakie odmiany polecacie, w czym sadzicie. Z nasion czy sadzonek. Warto w ogóle się w to bawić? I pytanie kompletnego laika: Co się robi z taką ziemią po doniczkowych, balkonowych uprawach wszelkich warzyw, owoców, ziół? Czy ta ziemia jest do wyrzucenia i w następnym sezonie trzeba kupić nową, czy tą starą po zbiorach można reanimować, podrasować jakimiś naturalnymi nawozami i posłuży w następnych sezonach?
Obserwuj wątek
  • daniela34 Re: Uprawa truskawek na balkonie 11.03.23, 20:38
   Z-sadzonek uprawiam. Odmiany miałam różne, ale mówiąc szczerze wolę poziomki od truskawek. Ziemię wymieniam co roku.
  • mikams75 Re: Uprawa truskawek na balkonie 11.03.23, 23:14
   Truskawki miałam z sadzonek. Ziemię używam dopóki się da. Wywalam jak są zbite korzenie z czegoś, co już nie urośnie. Czasem coś zostaje i dosypuje nowej, czasem wyrzucam całość. Ale jeśli się da wykorzystać, to wykorzystuję. Nic nie dosypuje. Mam za dużo donic, żeby co roku wymieniać.
  • berdebul Re: Uprawa truskawek na balkonie 12.03.23, 02:52
   Truskawki lubię na wisząco. Różne, ale zawsze z sadzonek.
   Doniczki zazwyczaj są małe, trzeba użyźnić - obornik po przekopaniu jesienią, jeżeli wyrzucasz, lub wiosną jeżeli zimują tam rośliny (wtedy z rozsądkiem, żeby nie spalić).
  • bistian Re: Uprawa truskawek na balkonie 12.03.23, 08:47
   Poczytaj o odmianach, nie kupuj, jak podleci. Te powtarzające, czyli stale owocujące, są z reguły mocno niesmaczne. Smacznych jest tylko kilka gatunków, reszta to raczej tylko ozdoba
  • krwawy.lolo Re: Uprawa truskawek na balkonie 12.03.23, 08:54
   We wszystko warto się bawić, co sprawia przyjemność i nie krzywdzi bliźniego. W mojej wiosce jeden hoduje bananowce przed domem.
  • deszczu_kropelka Re: Uprawa truskawek na balkonie 12.03.23, 10:11
   Bardzo polecam odmianę Florence, jestem jej wierna od kilkunastu lat: krzaczki odporne na choroby, bardzo plenne, owoce wielkie i cudownie słodkie. Próbowałam uprawy innych odmian, ale żadna się nie równa smile.

   Jeśli chodzi o sadzonki, to frigo są bardzo wygodne - można je jeszcze teraz zamówić, sadzisz i za kilka tygodni masz już owoce.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka