Dodaj do ulubionych

Żadne jedzenie nie jest śmieciowe

23.04.23, 13:04
Czytam rozważanie tego influancera, który definiuje się jako "grubancypant" i odbieram to jako zbiór wielu szkodliwych rozważań:
"Zdrowie nie jest obowiązkiem moralnym, nie wszystkie ciała są czy będą zdrowe.
Bo nie do końca mamy wpływ na naszą wagę i zdrowie, wbrew temu, co wiele osób sądzi. "

"Żadne jedzenie nie jest śmieciowe, bo z każdego czerpiemy wartości odżywcze. "

I tych rozważań trochę jest, a ja do dziś pamiętam, jak zmiana nawyków odzywania, tego, co się jadło, nie tylko trwale tę kobietę odchudziło, ale przede wszystkim nagle wyniki badań stały się dobre, a to złe wyniki badań stały się głównym powodem, że powinna była schudnąć.
I do dziś pamiętam program Bosackiej "Wiem, co jem", który jeszcze bardziej uświadomił mi, by czytać składy kupowanej żywności, a wg tego pana na bank określiłby ją jako "fatfobiczkę"
krytykapolityczna.pl/kraj/marta-glanc-grubi-ludzie-nie-potrzebuja-zbawienia-tylko-szacunku/?utm_medium=Social&utm_source=Facebook#Echobox=1682239901
Obserwuj wątek
    • mid.week Re: Żadne jedzenie nie jest śmieciowe 23.04.23, 14:03
      Tak, tak...
      • marzeka11 Re: Żadne jedzenie nie jest śmieciowe 23.04.23, 14:24
        O, to jeszcze lepsze. Serio nie widać różnicy w wynikach badań? No u tej przywołanej przeze mnie wyżej krewnej - wyniki bardzo zmieniły się na plus, a to złe wyniki i złe samopoczucie stały się u niej głównym powodem zmian żywieniowych, a przez okazji chudnięcia.
        I nie miała jakiejś chorej wizji "ciała idealnego", ale dla zdrowia tych kilogramów musiało być mniej.
        • berdebul Re: Żadne jedzenie nie jest śmieciowe 23.04.23, 14:32
          15 kg temu miałam tak samo dobre wyniki jak teraz. 🤷‍♀️
          • marzeka11 Re: Żadne jedzenie nie jest śmieciowe 23.04.23, 14:40
            Kobieta z rodziny schudła (trwale, juz lata minęły od tego) 38 kg, u niej przełożyło się to na wyniki, bo wcześniej były niepokojące.
            • berdebul Re: Żadne jedzenie nie jest śmieciowe 23.04.23, 15:30
              Pewnie problemem było co je, a nie ile wazy.
              • marzeka11 Re: Żadne jedzenie nie jest śmieciowe 23.04.23, 15:35
                U niej jednak waga wpływa na nogi i kręgosłup- z tym zaczęła mieć duże problemy, po zmianie (zajęło to jej ponad rok), jak ręką odjął.
              • mikams75 Re: Żadne jedzenie nie jest śmieciowe 23.04.23, 21:05
                Dokładnie tak, ja miałam gorsze wyniki badań jak byłam szczuplejsza. Ale tryb życia był mniej zdrowy.
          • saszanasza Re: Żadne jedzenie nie jest śmieciowe 24.04.23, 06:10
            berdebul napisała:

> 15 kg temu miałam tak samo dobre wyniki jak teraz. 🤷‍♀️

to po co chudłaś?
            • m_incubo Re: Żadne jedzenie nie jest śmieciowe 24.04.23, 06:15
              Przecież nie chudła, tylko przytyła 15 kg 🤦🏻‍♀️
          • georgia.guidestones Re: Żadne jedzenie nie jest śmieciowe 24.04.23, 09:42
            berdebul napisała:

> 15 kg temu miałam tak samo dobre wyniki jak teraz. 🤷‍♀️
            Pan z insta raczej jest z dekade mlodszy od Ciebie i ma duuuuużooo wieksze BMI, czyli jeszcze wszystko przed nim.
        • kk345 Re: Żadne jedzenie nie jest śmieciowe 23.04.23, 14:33
          Prawdę mówiąc nie przywołujesz wyżej żadnej krewnej...
          • inny.kwiatek Re: Żadne jedzenie nie jest śmieciowe 23.04.23, 17:19
            Wygląda jakby jej fragment wpisu zniknął, bo zdanie o „tej kobiecie” jest ni przypiął, ni przyłatał.
            • kk345 Re: Żadne jedzenie nie jest śmieciowe 23.04.23, 17:38
              No widać niechlujność w tym poście.
        • 35wcieniu Re: Żadne jedzenie nie jest śmieciowe 23.04.23, 15:36
          No, badań o tym że "grubość" coś powoduje na pewno nie ma. Są o nadwadze i są o otyłości.
          • berdebul Re: Żadne jedzenie nie jest śmieciowe 23.04.23, 17:20
            Są tez badania o skutkach tycia i chudnięcia na przemian vs trzymanie lekkiej nadwagi, drugie korzystniejsze.
            • mebloscianka_dziadka_franka Re: Żadne jedzenie nie jest śmieciowe 24.04.23, 08:20
              Tylko, że ten pan nie ma lekkiej nadwagi i ci krzyczący o fatfobii też nie mają.
        • rozaliaolaboga Re: Żadne jedzenie nie jest śmieciowe 23.04.23, 16:41
          Wiesz, ja się zgadzam z tym, że jest jedzenie zdrowe i niezdrowe, ale źle wyniki miałam wtedy, kiedy żywiłam się ryżem i sosami ze słoika, będąc róży tym szczupłą osobą. Teraz ważę za dużo, ale wyniki mam dobre.
          Wyniki to nie wszystko.
    • kk345 Re: Żadne jedzenie nie jest śmieciowe 23.04.23, 14:05
      Jakie jest pytanie?
      • marzeka11 Re: Żadne jedzenie nie jest śmieciowe 23.04.23, 14:21
        Jak emamy te rozważania pana influacera odbierają?
        • malia Re: Żadne jedzenie nie jest śmieciowe 23.04.23, 14:58
          a jak to można odbierać. I pytanie zasadnicze - czy trzeba to jakoś odbierać? Do kazdych pierdów internetowych trzeba się odnosić?
          • marzeka11 Re: Żadne jedzenie nie jest śmieciowe 23.04.23, 15:01
            Nie, nie trzeba.
        • borsuczyca.klusek Re: Żadne jedzenie nie jest śmieciowe 23.04.23, 15:13
          Każdy może sobie pierdaczyć w sieci co chce 🙄
        • szmytka1 Re: Żadne jedzenie nie jest śmieciowe 23.04.23, 17:35
          Nie cierpię Bosackiej. Tyle w temacie.
    • skumbrie Re: Żadne jedzenie nie jest śmieciowe 23.04.23, 14:11
      Owszem, żadne jedzenie nie jest śmieciowe. Clue, ile ma wartości odżywczych (mniej lub więcej) i jak często je spożywamy.
      Niestety, gubacypanci na razie zaklinają rzeczywistość.
    • 1matka-polka Re: Żadne jedzenie nie jest śmieciowe 23.04.23, 14:12
      https://m.media-amazon.com/images/I/71UXyGrUjsL._AC_UF1000,1000_QL80_.jpg
    • sferoplast Re: Żadne jedzenie nie jest śmieciowe 23.04.23, 14:18
      Ja pamiętam, jak w trakcie pandemii amerykańscy 'grubancypanci' twierdzili, że otyli częściej umierają na COVID przez fatfobicznych lekarzy, którzy wolą leczyć chudych.
      Ci sami ludzie twierdzą też, że diety to ludobójstwo i eugenika.
      Stop making stupid people famous.
      • marzeka11 Re: Żadne jedzenie nie jest śmieciowe 23.04.23, 14:31
        sferoplast napisała:

> Ja pamiętam, jak w trakcie pandemii amerykańscy 'grubancypanci' twierdzili, że
        > otyli częściej umierają na COVID przez fatfobicznych lekarzy, którzy wolą leczy
        > ć chudych.
        > Ci sami ludzie twierdzą też, że diety to ludobójstwo i eugenika.
        > Stop making stupid people famous.

No przywołany do rozmowy przez Krytykę Polityczną pan mówi tak:
        "To przeświadczenie, że człowiek jest w stanie osiągnąć dobrostan poprzez zdrowie, a to z kolei wymaga od nas kontrolowania naszego stylu życia. W tej opinii odpowiedzialność spoczywa tylko na jednostce, co powoduje wtórną wiktymizację. "

"Uważam, że wiąże się to z tym, jak kiedyś patrzyło się na grubość. Jeszcze do XVIII wieku była to oznaka wyższego statusu. Skoro ktoś był grubszy, to znaczyło dla innych, że ma jedzenia pod dostatkiem, a więc jest lepiej sytuowany. Często więc grubi byli księża, królowie. Później ten trend się zmienił."
        O podagrze, która wtedy równo niszczyła zycie takim ludziom pewnie nawet nie wspomni.
        • pade Re: Żadne jedzenie nie jest śmieciowe 23.04.23, 15:42
          "To przeświadczenie, że człowiek jest w stanie osiągnąć dobrostan poprzez zdrowie, a to z kolei wymaga od nas kontrolowania naszego stylu życia. W tej opinii odpowiedzialność spoczywa tylko na jednostce, co powoduje wtórną wiktymizację. "
          I tu się trochę zgadzam, bo wpływu na to, co nas otacza nie mamy. Owszem, możemy się wynieść w Bieszczady ale wszyscy się tam nie zmieszcząbig_grin
          • marzeka11 Re: Żadne jedzenie nie jest śmieciowe 23.04.23, 15:48
            Pade, ale na to, co do jedzenia kupujesz, masz wpływ. Na całe mnóstwo nie mamy wpływu, ale na to jednak tak.
            Gdybym odpuściła, to mogłabym sie czekoladowymi truflami zajadać, no ale nie da się bezkarnie, nie da. Dlatego jadam, ale co jakiś czas.
            • pade Re: Żadne jedzenie nie jest śmieciowe 23.04.23, 16:01
              marzeka11 napisała:

> Pade, ale na to, co do jedzenia kupujesz, masz wpływ. Na całe mnóstwo nie mamy
              > wpływu, ale na to jednak tak.
              > Gdybym odpuściła, to mogłabym sie czekoladowymi truflami zajadać, no ale nie da
              > się bezkarnie, nie da. Dlatego jadam, ale co jakiś czas.

O rany, ale mnie nie chodzi o skrajności: maksymalna kontrola i totalne odpuszczenie.
              Chodzi o to, że nawet kupując jakieś zdrowe składniki w sklepie nie masz gwarancji, że nie są zanieczyszczone, a więc trujące. Na uprawę warzyw i owoców też nie mamy wpływu, cholera wie czym to było pryskane. Zboże techniczne, sól drogowa, woda w kranie, powietrze.
              Nie mamy 100% wpływu na to co jemy a przez to na swoje zdrowie. Poza tym, na zdrowie ma wpływ trochę więcej czynników, niż samo jedzenie (powietrze, bodźce, otoczenie, ruch, odpoczynek).
              • rozaliaolaboga Re: Żadne jedzenie nie jest śmieciowe 23.04.23, 19:17
                Ale to właśnie ty przywołujesz skrajności, bo chyba tak trzeba patrzeć na pomysł wyjazdu w Bieszczady.
                Pomiędzy rzuceniem wszystkiego i wyjazdem w Bieszczady, a hamburgerami bez ograniczeń jest jeszcze cała masa możliwości, w których odnajduje się większość ludzi.
                • pade Re: Żadne jedzenie nie jest śmieciowe 23.04.23, 22:48
                  Nienienie, pisząc o Bieszczadach miałam na myśli jedynie ciszę i spokój, ewentualnie czyściejsze niż w miastach powietrze, chociaż szczerze mówiąc nie wiem jakie tam jest.
                  I nie wiem też co mają hamburgery do Bieszczad.
          • triss_merigold6 Re: Żadne jedzenie nie jest śmieciowe 23.04.23, 15:49
            Mamy wpływ- ograniczony, patrz: zboże i produkty z Ukrainy- na to, co zjadamy, a już na pewno na liczbę kalorii.
          • mid.week Re: Żadne jedzenie nie jest śmieciowe 23.04.23, 16:52
            No tak, na pana IG widac ten brak wplywu, np. calkiem znienacka napadly go frytki z burgerem a co gorsza, jeszcze tego samego dnia, ktos go siłą zaciągnał do kawiarni i wmusil ciasto.
    • alex_vause35 Re: Żadne jedzenie nie jest śmieciowe 23.04.23, 14:33
      Żyjemy w czasach, kiedy sporo ludzi, zamiast pracować nad swoimi defektami, nie tylko traktuje je jak usprawiedliwienie, ale i każe otoczeniu traktować je z nabożeństwem. Co więcej można tu powiedzieć.
      • pade Re: Żadne jedzenie nie jest śmieciowe 23.04.23, 15:43
        Nie z nabożeństwem, tylko z szacunkiem, czyli bez nałogowego oceniania, wyśmiewania itd.
        • profes79 Re: Żadne jedzenie nie jest śmieciowe 23.04.23, 15:58
          W ramach tego szacunku jakaś grubancypantka ostatnio stwierdziła, że dla jej komfortu linie lotnicze powinny sprzedawać trzy siedzenia w cenie jednego.

Facet jest takim samym kretynem jak wszystkie grubancypantki z tą jedną różnicą, że to pierwszy w tym obszarze kretyn płci męskiej. (to tak a propo dyskusji jaką mi jakiś czas temu cięła moderacja).
          • pade Re: Żadne jedzenie nie jest śmieciowe 23.04.23, 16:02
            To nie szacunek, to potrzeba komfortu i korzyści. To nie jest to samo.
            • triss_merigold6 Re: Żadne jedzenie nie jest śmieciowe 23.04.23, 16:07
              Niechże więc płaci za swoją potrzebę komfortu i korzyści, nie mam nic przeciwko temu, żeby gruby pasażer zajmował dwa czy trzy miejsca, byle na swój koszt.
              • pade Re: Żadne jedzenie nie jest śmieciowe 23.04.23, 16:25
                Ja też. Odniosłam się tylko do słowa 'szacunek'.
                • profes79 Re: Żadne jedzenie nie jest śmieciowe 23.04.23, 16:32
                  Grubancypanci to są tacy wegetarianie - wrzaskliwie domagając się wyimaginowanych praw i nie patrząc, że godzą w prawa innych. O szacunku nawet nie wspomnę, bo domagają się go dla siebie nie szanując otoczenia.
                  • rozaliaolaboga Re: Żadne jedzenie nie jest śmieciowe 23.04.23, 19:20
                    O, a w jakiż to sposób ten pan i wegetarianie godzą w prawa innych? Ciekawam...
                    • profes79 Re: Żadne jedzenie nie jest śmieciowe 23.04.23, 19:26
                      W taki chociażby, że domagają sie przestrzeni kosztem innych i nie patrzą, że ktoś może nie mieć ochoty siedziec koło spaślaka zajmującego dwa miejsca. Oni mają to w dudzie. To problem innych ludzi, że spaślaki się nie mieszczą na krzesełku
                      • rozaliaolaboga Re: Żadne jedzenie nie jest śmieciowe 23.04.23, 19:32
                        No wybacz, ale domaganie się dodatkowych siedzeń nie godzi w niczyje prawa, choć oczywiście jest absurdalne z kilku powodów.

A wegetarianie? Jak godzą w twoje prawa, Profes?
                        • profes79 Re: Żadne jedzenie nie jest śmieciowe 23.04.23, 19:34
                          Siedziałaś kiedyś koło takiego spaślaka?
                          W taki, że domagają się, żebym żarł to co oni. Jak wege nie dostanie na weselu sałatki jest obraza boska ale już zmuszanie wszystkich do żarcia zieleniny jest całkowicie ok.
                          • rozaliaolaboga Re: Żadne jedzenie nie jest śmieciowe 23.04.23, 19:48
                            O kurde Profes, nie wian skąd ta ksywka Ci się wzięła, ale naprawdę, peron ci odjechał.. 😂😂😂
                          • alex_vause35 Re: Żadne jedzenie nie jest śmieciowe 23.04.23, 19:58
                            Hm, nie jestem wege i nigdy nie będę, ale uwzględnienie preferencji smakowych różnych gości na imprezie to taki miły gest w ich stronę...
                            • profes79 Re: Żadne jedzenie nie jest śmieciowe 23.04.23, 20:54
                              Ale dla mnie to nic dziwnego Alex. Tylko utarło się, że jak wege nie ma sałatki to jest larum a jak zwykły człowiek ma żreć zieleninę to jest postępowa impreza.
                              • chococaffe Re: Żadne jedzenie nie jest śmieciowe 23.04.23, 21:22
                                big_grin
                              • mgla_jedwabna Re: Żadne jedzenie nie jest śmieciowe 26.04.23, 15:59
                                Ale dlaczego sałatka dla Vege ma wpływać na twój posiłek? Rukola rozlewa się na Twój talerz jak doopa grubancypanta na twój fotel w samolocie?
                      • sophia.87 Re: Żadne jedzenie nie jest śmieciowe 24.04.23, 08:16
                        Właściwie to jest mi to obojętne co jedzą inni, mogą sobie wmawiać, że jedzenie z Maca jest tak samo zdrowe jak to czym ja się odzywiam.
                        Tylko niech nie udają, że mieszczą się na jednym fotelu w samolocie, jednocześnie przelewajac się na sąsiednie.
            • alex_vause35 Re: Żadne jedzenie nie jest śmieciowe 23.04.23, 17:16
              Moja bardzo obfita kumpela, która musi kupować ciuchy głównie online, uznała brak wyeksponowanej w sklepie oferty każdej sieciówki do 52-54 za brak szacunku dla jej potrzeb, więc... wink.
        • alex_vause35 Re: Żadne jedzenie nie jest śmieciowe 23.04.23, 16:56
          Ja widzę niestety chęć gloryfikowania swoich niedoskonałości i oburz, że nie wszyscy padają przed tym na twarz. Zaznaczam od razu, że z nikogo się nie naśmiewam, otyłość jest problemem, który ma często źródło w psychice itp. itd. Powiem więcej, sama mam inny, poważniejszy problem i przekonałam się, że inni ludzie nim dotknięci - współuzależnieni - nie są chodzącą patologią, ich dzieci też nie. Ale nurt ponadmiarowych histeryczek, które oburzają się na standardowe siedzenia w komunikacji miejskiej, czy na to, że w sieciowkach ciuch 54 kupisz jedynie online albo wcale, ma się coraz lepiej.
          Nie lubię szukania sobie usprawidliwień i oczekiwania, że reszta świata się do tego dostosuje i będzie nam stwarzać specjalne warunki, bo mamy jakieś braki. Tak nie jest.
          • kura17 Re: Żadne jedzenie nie jest śmieciowe 24.04.23, 08:06
            > Ale nurt ponadmiarowych histeryczek, które oburzają się na standardowe
            > siedzenia w komunikacji miejskiej, czy na to, że w sieciowkach ciuch 54
            > kupisz jedynieonline albo wcale
            , ma się coraz lepiej.

to chyba jest pozytywny fakt, ze walcza o ubrania dla siebie dostepne w sklepach (nie tylko online)?
            tak wlasnie zaczal sie ruch biusciastych - bo chcialy, zeby staniki we wszelkich mozliwych rozmiarach byly latwo dostepne w sklepach. to tez byly histeryczki?
            • melisananosferatu Re: Żadne jedzenie nie jest śmieciowe 24.04.23, 08:10
              Oj, nie wiesz, Kuro, ze jesli 'ponadwymiarowa histeryczka' bez problemu kupi sobie spodnie i nie bedzie narazona na wyrzucenie z samolotu mimo, ze kupila bilet tak, jak kazdy inny to te normalnowymiarowe niehisteryczki ucierpia niemozebnie?
              • sophia.87 Re: Żadne jedzenie nie jest śmieciowe 24.04.23, 08:21
                Ale nikt nie będzie narażony na wyrzucenie z samolotu jeśli wykupi tyle miejsc ile zajmuje.
                Jeśli osoba ponadwymiarowa zostanie w samolocie, w którym nie będzie wolnych miejsc, to jak najbardziej ucierpia na tym osoby siedzące obok.
              • alex_vause35 Re: Żadne jedzenie nie jest śmieciowe 24.04.23, 08:37
                Jeśli ponadwymiarowa histeryczka zajmie pół mojego siedzenia, to powinna jednak kupić 2 bilety, nie uważasz? I tak, jak ktoś będzie napierał na moje miejsce, to ucierpię w samolocie lub autokarze, to nie są 2 przystanki tramwajem.
                • chococaffe Re: Żadne jedzenie nie jest śmieciowe 24.04.23, 08:42
                  wiesz, ale problem z którym ja się zdecydowanie częściej spotykam to cudze "za długie" nogi wchodzące w moją przestrzeń. Szkoda mi tych osób bo widać, że kombinują jak mogą, ale niewiele da się zrobić.
                  • melisananosferatu Re: Żadne jedzenie nie jest śmieciowe 24.04.23, 09:02
                    Generalnie siedzenia w samolotach, jesli nie jest to business class, to masakra, nawet dla osob 'standadrowych'.
                    • chococaffe Re: Żadne jedzenie nie jest śmieciowe 24.04.23, 09:08
                      w business na trasach europejskich też nie jest różowo - chyba, że akurat nie ma chętnych i jest więcej miejsca z tego tylko powodu
                • melisananosferatu Re: Żadne jedzenie nie jest śmieciowe 24.04.23, 08:49
                  Tak, samo jak wysoki pan z dlugimi nogami ale jakos nie placzesz jesli taki kolo ciebie usiadzie i bedziesz miala mniej miejsca, co nie?
                  • chococaffe Re: Żadne jedzenie nie jest śmieciowe 24.04.23, 08:55
                    Ja kiedyś leciałam z drużyną rugby - to był dopiero hardcorebig_grin
                  • alex_vause35 Re: Żadne jedzenie nie jest śmieciowe 24.04.23, 09:26
                    Nogi trudno sobie uciąć od kolana, schudnąć nieco zawsze można.
                    • chococaffe Re: Żadne jedzenie nie jest śmieciowe 24.04.23, 09:28
                      No pewnie. Ale piszemy chyba o własnej wygodzie a nie o stylu życia innych?
                    • melisananosferatu Re: Żadne jedzenie nie jest śmieciowe 24.04.23, 09:44
                      A skad wiesz, ze siedzaca obok ciebie pani w rozmiarze 54 nie schudla wlasnie z rozmiaru 56? I nadal chudnie ale tak sie zlozylo, ze nie ogarnela jeszcze sztuki fruwania i musi sie przemiescic , zupelnie tak, jak ty. Czy uwazasz, ze kazdy powinien sie tobie spowiadac z tego dlaczego jego cialo jest w danym rozmiarze i co robi zeby ten rozmiar zmienic.
                      • sophia.87 Re: Żadne jedzenie nie jest śmieciowe 24.04.23, 10:31
                        Ale jeśli nie mieści się na jednym siedzeniu to powinna wykupić dwa.
                        Nikt nikomu nie kaze się spowiadac, wystarczy, że każdy trzyma się swojego miejsca
                        • chococaffe Re: Żadne jedzenie nie jest śmieciowe 24.04.23, 10:34
                          Zgadzam się, co z "za długimi" nogami też powinni kupić sobie dodatkowe miejsca. I połowa drużyny rugbystów. I tak dalej.
                          • chococaffe Re: Żadne jedzenie nie jest śmieciowe 24.04.23, 10:34
                            errata: ci a nie co
                            • chococaffe Re: Żadne jedzenie nie jest śmieciowe 24.04.23, 10:36
                              a kiedy bagaż podręczny przekracza limit nawet o centymetr to do luku bagazowego za sowitą opłatą albo pa, pa, idź na piechotę.
                              • sophia.87 Re: Żadne jedzenie nie jest śmieciowe 24.04.23, 10:46
                                Może powinni wazyc pasażera razem z bagażem? ☺
                                Skoro ja ważę 55 kg to nawet ze średnią walizka ważę mniej niż niejeden pasażer bez bagażu☺
                                • chococaffe Re: Żadne jedzenie nie jest śmieciowe 24.04.23, 10:50
                                  W bagażu pokładowym są dokładne limity centymetrów. Po to, żeby bagaż innych pasażerów też się zmieścił.

Dobrze, ze chociaz masz krótkie nogi
                                  • sophia.87 Re: Żadne jedzenie nie jest śmieciowe 24.04.23, 10:56
                                    No popatrz, to tak samo jak na fotelach. Każdy ma jeden w ramach jednego biletu, po to by inni też mogli normalnie podrozowac.
                                    Mam 171 cm wzrostu, więc nie są wcale takie krótkie. Ale nie narzekam i nie przelewam się na miejsca innych.
                                    • chococaffe Re: Żadne jedzenie nie jest śmieciowe 24.04.23, 10:57
                                      sorry, ale czesto ci z długimi nogami włażą w moją przestrzeń - oczekuję, ze kupią sobie drugi bilet.
                                      • sophia.87 Re: Żadne jedzenie nie jest śmieciowe 24.04.23, 11:02
                                        To oczekuj i zwróc im uwagę. Ja w niczyja przestrzeń nie wlaze, a jesli ktos probuje wchodzic w moja to głośno domagam się by przestał. Nauczyłam się gdy groził mi lot z Londynu do Nowego Yorku na połowie siedzenia.
                                        I tu ciekawostka, zostałam jeszcze głośniej skrytykowana przez kilku pasazerów, których oburzyla moja postawa. Ale nikt z nich nie chciał się ze mną zamienić na miejsca 😂
                                        • chococaffe Re: Żadne jedzenie nie jest śmieciowe 24.04.23, 11:08
                                          To oczekuj i zwróc im uwagę.

Ale to chyba dotyczy każdego włażenia w przestrzeń, prawda? Dlatego dodatkowy bilet też powinny kupować osoby, które będą włazić w cudzą przestrzeń, bez wzlędu na powód?
                                          • sophia.87 Re: Żadne jedzenie nie jest śmieciowe 24.04.23, 11:11
                                            Nie wiem jak tobie, ale mnie mimo wszystko mniej przeszkadzają cudze nogi zbyt blisko moich, a bardziej cudzy tłuszcz wbijajacy mnie w ścianę.
                                            Ja tak mam, ty możesz mieć inne preferencje ☺
                                            • chococaffe Re: Żadne jedzenie nie jest śmieciowe 24.04.23, 11:15
                                              A mnie nie obchodzi co tobie bardziej przeszkadza. Mówimy o naruszaniu przestrzeni, za którą zapłaciłam - wszystko jedno czy udem czy ramieniem, czy plecakiem.
                                              • melisananosferatu Re: Żadne jedzenie nie jest śmieciowe 24.04.23, 11:26
                                                Czy smrodem.
                                              • sophia.87 Re: Żadne jedzenie nie jest śmieciowe 24.04.23, 12:26
                                                Ale mnie to obchodzi i to jest najważniejsze ☺
                                                Jestem jak najbardziej przeciwko naruszaniu cudzej przestrzeni, podkreślam tylko co niektorzy ludzie są ewentualnie w stanie znieść, a czego nie.
                                                Nie mam nic przeciwko by dlugonodzy mieli dwa bilety, a mam męża o wzroście ponad 190 cm, ale tacy, którzy nie mieszczą się na jednym siedzeniu i wystają na kolejne powinni to robić bezwzględnie.
                                                • chococaffe Re: Żadne jedzenie nie jest śmieciowe 24.04.23, 12:39
                                                  Dla ciebie najwazniejsze. Dla mnie wazny jest mój komfort a nie twój - dlatego domagam się, żeby ci którzy wystają nogami poza swój prostokącik płacili za dodatkowe miejsce. Zbyt często to się zdarza.
                                                  • chococaffe Re: Żadne jedzenie nie jest śmieciowe 24.04.23, 12:40
                                                    zakładając, że twój partner ma wzrost proporcjonalny do twojego , to pewnie on rozkłada tak nogi (jeżeli w ogóle z tobą leci)
                                                  • sophia.87 Re: Żadne jedzenie nie jest śmieciowe 24.04.23, 12:47
                                                    Mój mąż ma ponad 190 cm wzrostu, wykupuje miejsca tam gdzie jest go więcej na nogi, albo po prostu wybiera wyższą klasę. Jeśli już to wchodzi nogami wyłącznie w moją przestrzeń, a ja się nie skarze.
                                                  • chococaffe Re: Żadne jedzenie nie jest śmieciowe 24.04.23, 13:00
                                                    nie wątpiębig_grin
                                                  • sophia.87 Re: Żadne jedzenie nie jest śmieciowe 24.04.23, 13:45
                                                    Coz, to raczej normalne w przypadku współmałżonków☺
                                                    Ale co ciekawe, podczas lotów w USA zaobserwowałam, że wspolmalzonkowie osób otyłych nie siadają obok. Niech inni się mecza ☺
                                                  • chococaffe Re: Żadne jedzenie nie jest śmieciowe 24.04.23, 13:50
                                                    Twój też nie siada przy tobie skoro jakis grubas wbija cię w scianę (czyli miejsce przy oknie).

W sumie współczuję, że na tyle brakuje ci pewnosci siebie, że wciąż i wszedzie szukasz wrogów i "gorszych", żeby poczuć się lepiej, bo sama nie wydajesz się sobie wystarczająco dobra i musisz miec obok "gorszego"

z mojej strony już eot
                                                  • sophia.87 Re: Żadne jedzenie nie jest śmieciowe 24.04.23, 14:02
                                                    Grubas wbijal mnie w ścianę w czasach gdy jeszcze nawet nie znałam męża.
                                                    Ależ ja się świetnie czuję i bynajmniej nie potrzebuje grubasa obok by poczuć się lepiej. Wręcz przeciwnie ☺
                                                    Ale ciesze się, że istnieją osoby takie jak ty, z pewnością chętnie zamienisz się miejscami z sąsiadem grubasa. Ze mną jakoś te poprawne politycznie pikajace serduszka, które były oburzone tym, że protestuje, nie chciały się zamienić sad
                                                    I jakoś szybciutko znalazły sobie inne zajęcia gdy to proponowałam 😂
                                                  • melisananosferatu Re: Żadne jedzenie nie jest śmieciowe 24.04.23, 14:26
                                                    Btw, widze, ze nie kliknelas w linka, ktory ci zaproponowalam, wiec w skrocie:
                                                    Gruba pani wykupila dwa miejsca, zawsze tak robi. Usiadla sobie wygodnie nikomu nie wadzac po czym przyszla sobie para i zazadali zeby pani sie przesiadla bo oni chca siedziec razem. Pani powiedziala, ze ma to dodatkowe miejsce wykupione zeby miec wygode i zeby innym nie wadzic i...uslyszala, ze jest 'fat bitch'. Super , nie?
                                                  • georgia.guidestones Re: Żadne jedzenie nie jest śmieciowe 24.04.23, 14:57
                                                    melisananosferatu napisała:

> Btw, widze, ze nie kliknelas w linka, ktory ci zaproponowalam, wiec w skrocie:
                                                    > Gruba pani wykupila dwa miejsca, zawsze tak robi. Usiadla sobie wygodnie nikomu
                                                    > nie wadzac po czym przyszla sobie para i zazadali zeby pani sie przesiadla bo
                                                    > oni chca siedziec razem. Pani powiedziala, ze ma to dodatkowe miejsce wykupione
                                                    > zeby miec wygode i zeby innym nie wadzic i...uslyszala, ze jest 'fat bitch'. S
                                                    > uper , nie?
                                                    ja nie bylam otyla, ale jakis temu kupilam dwa sasiednie miejsca u przewoźnika (autokar z obowiazkowa rezerwacja konkretnych, numerowanych miejsc), majac noge w gipsie i kicając o kulach. jakis mega niekulturalny osobnik nie chcial ruszyc sie z mojego miejsca, mowiac że przecież moge zajac dwa różne - widzial, że jade sama, kupilam dwa bilety nie dla fanaberii. nie ruszylo go w ogole nawet, gdy powiedzialam, że nie utne tej zagipsowanej nogi i nie przerzucę jej razem z kulami łokciowymi na drugi koniec autokaru. na szczescie kierowcy chcialo sie interweniowac jak zglosilam ten cyrk.
                                                  • georgia.guidestones Re: Żadne jedzenie nie jest śmieciowe 24.04.23, 14:58
                                                    georgia.guidestones napisała:

> melisananosferatu napisała:
                                                    >
                                                    > > Btw, widze, ze nie kliknelas w linka, ktory ci zaproponowalam, wiec w skr
                                                    > ocie:
                                                    > > Gruba pani wykupila dwa miejsca, zawsze tak robi. Usiadla sobie wygodnie
                                                    > nikomu
                                                    > > nie wadzac po czym przyszla sobie para i zazadali zeby pani sie przesiad
                                                    > la bo
                                                    > > oni chca siedziec razem. Pani powiedziala, ze ma to dodatkowe miejsce wyk
                                                    > upione
                                                    > > zeby miec wygode i zeby innym nie wadzic i...uslyszala, ze jest 'fat bit
                                                    > ch'. S
                                                    > > uper , nie?
                                                    > ja nie bylam otyla, ale jakis temu
                                                    *jakis czas temu
                                                  • sophia.87 Re: Żadne jedzenie nie jest śmieciowe 24.04.23, 15:03
                                                    Cóż, nikt nie mówi, że wśród osob nie mających problemów z otyłością nie ma zwykłych chamów.
                                                    W takiej sytuacji należy interweniować u obsługi i egzekwować swoje prawa.
                                                    Pani z artykułu miała prawo do obu swoich miejsc, podobnie jak ja czy inne osoby w podobnej sytuacji mają prawo do swojego jednego miejsca w całości.
                                                  • alex_vause35 Re: Żadne jedzenie nie jest śmieciowe 24.04.23, 15:08
                                                    Ludzie są wredni tak ogólnie i nie tylko z tego powodu. Do dzisiaj pamiętam, jak w komunikacji miejskiej rozparte gówniaki omijały mnie wzrokiem, a byłam w widocznej już bardzo ciąży. Bardzo grzeczna prośba o ustąpienie miejsca skutkowała tysiącem pretekstów i powodów z du..., żeby tego nie zrobić. Nie byłam nijak na coś takiego przygotowana.
                                                  • pursuedbyabear Re: Żadne jedzenie nie jest śmieciowe 24.04.23, 15:36
                                                    Nie dziwię się, że znalazły sobie inne zajęcia. Gdyby jakaś baba publicznie komentowała tuszę pasażera obok i domagała się zamiany na miejsca od tych, którzy zwracają uwagę na jej zachowanie, to też bym ostentacyjnie wetknęła słuchawki w uszy, nasadziła kaptur i zamknęła oczy.
                                                    Ewentualnie zadzwoniła po personel pokładowy.
                                                  • sophia.87 Re: Żadne jedzenie nie jest śmieciowe 24.04.23, 17:33
                                                    Babe to masz w lustrze☺
                                                    A ja nie komentowalam tuszy, tylko poprosiłam by sąsiad trzymał się w całości swojego miejsca.
                                                    Nie domagalam się zamiany miejsca, jedynie zaproponowałam to osobom, które twierdzily, że to żaden problem ☺
                                                    To jest prosty wybór; albo w takiej sytuacji siedzę cicho ciesząc, że nie mnie się trafił ponadwymiarowy sąsiad albo jeśli już miałabym czelnosc się odzywać to liczę się z tym, że usłyszę "sprawdzam" czyli propozycje zamiany miejsca. Skoro to żaden problem ☺
                                                    Ależ to ja wezwalam personel, nie było opcji bym spędziła lot do NY wcisnieta pomiędzy ścianę i zwaly cudzego tłuszczu.
                                                    Jeśli tobie to by nie przeszkadzalo to mogłabyś się przecież zamienić 😂
                                                  • pursuedbyabear Re: Żadne jedzenie nie jest śmieciowe 24.04.23, 18:24
                                                    Och, te twoje odpowiedzi, no miodzio.
                                                    Strasznie ciasny ten samolot do Nowego Jorku musiał być, taka arystokratka lata economy? Aj smutno.

Btw, tusza przeszkadza mi mniej niż burackie zachowanie na pokładzie, dlatego mówię - przy kimś takim słuchawki i totalny ignor, niech się męczy księżniczka.
                                                  • sophia.87 Re: Żadne jedzenie nie jest śmieciowe 24.04.23, 18:37
                                                    Takie odpowiedzi na jakie zasługujesz.
                                                    To było lata temu, w czasach studenckich. Poza tym, z moją wagą wtedy to nawet w economy było mi wygodnie☺
                                                    Jeżeli ci nie przeszkadza czyjas tusza to powinnaś zgłaszać się na ochotnika by siedzieć koło kogoś takiego.
                                                    Ale ignor to zupełnie co innego niż zakrzykiwanie i oczekiwanie, że ktoś inny będzie się męczył i nie pisnie słowa.
                                                    No widzisz, a ja się nie zamierzalam męczyć i z pewnością nie zamierzalam wchodzić w dyskusje z kimkolwiek poza personelem oraz osoba, która nie wykupila dodatkowego miejsca mimo, że wiedziała, że w żaden sposób nie zmieści się na jednym.
                                                    Mogę tylko powiedzieć, że moja interwencja była skuteczna ☺ to tak na wypadek jakbyś trafiła na sąsiada, który zajmie ponad połowę twojego miejsca oczekując, że to ty będziesz się męczyć w imię poprawności i dla jego oszczędności ☺
                                                  • pursuedbyabear Re: Żadne jedzenie nie jest śmieciowe 24.04.23, 18:48
                                                    Nie no, wiadomka, roszczeniowym dziuniom zawsze ktoś ustąpi dla świętego spokoju. I tylko dla, żeby dupę truć przestały pasażerom chcącym lecieć w spokoju.
                                                  • sophia.87 Re: Żadne jedzenie nie jest śmieciowe 24.04.23, 19:00
                                                    Uważasz chęć odbycia lotu w spokoju na własnym miejscu za roszczeniowosc?
                                                    A nie sądzisz, że roszczeniowe są raczej osoby, które oczekują, że inni będą milczeć, dzielić się swoim miejscem i męczyć sie z nimi w imię poprawności politycznej?

Problemem nie jest ktoś kto chce korzystać z całego swojego miejsca, tylko ktoś kto nie chce wykupić dodatkowego miejsca uważajac, że należy mu miejsce sąsiada.

Właśnie przez takie osoby jak ty niektórzy mniej przebojowi, niesmiali boją się odezwać i zaprotestować gdy ktoś przelewa się na ich miejsce.
                                                    A osoby otyle zamiast wykupić dwa miejsca podnoszą podłokietnik, udają głupich oraz głośno krzyczą o dyskryminacji gdy ktoś zwraca im uwagę.
                                                  • sophia.87 Re: Żadne jedzenie nie jest śmieciowe 24.04.23, 12:44
                                                    To się domagaj, czy ja tego zabraniam?
                                                    Rozumiem, że leżące na tobie zwaly tłuszczu wspolpasazera już ci nie przeszkadzają? ☺
                                      • kurt.wallander Re: Żadne jedzenie nie jest śmieciowe 24.04.23, 12:34
                                        chococaffe napisała:

> sorry, ale czesto ci z długimi nogami włażą w moją przestrzeń - oczekuję, ze ku
                                        > pią sobie drugi bilet.
                                        >

C z długimi nogami mają możliwość wykupienia siedzenia, gdzie jest więcej miejsca na nogi. Osobiście takie wybrałam dla męża na długi lot. I kosztuje to więcej niż bilet bez wyboru miejsca. Fakt, że przy krótkich lotach pewnie mniej osób na to się decyduje. Podobnie powinno byc z siedzeniami na szerokość. Powinno być kilka miejsc w samolocie szerszych niz standardowe, dostępnych za dodatkową opłatą.
                                        • chococaffe Re: Żadne jedzenie nie jest śmieciowe 24.04.23, 12:37
                                          Długich nóg jest więcej niż takich miejsc (jest ich zwykle 8-12 na +/- 200 miejsc). Zwłaszcza, że długie nogi stają się długimi w standardach linii lotniczych a nie same w sobie.
                          • melisananosferatu Re: Żadne jedzenie nie jest śmieciowe 24.04.23, 10:36
                            Dokladnie tak.
                        • melisananosferatu Re: Żadne jedzenie nie jest śmieciowe 24.04.23, 10:40
                          Ta pani kupila and guess what:
                          percolately.com/obese-woman-seat-plane-couple/
            • alex_vause35 Re: Żadne jedzenie nie jest śmieciowe 24.04.23, 08:36
              Ale nie walczą, tylko się towarzysko bulwersują i biją pianę. Te ubrania są dostępne online, sporo sieciówek ma rzeczy do naprawdę gigantycznej rozmiarówki, tylko trzeba zamówić i odesłać.
              Sklepy mają przeciętną ofertę stacjonarną i bez tego, wielu rzeczy nie ma, bo na wieszakach po sztuce ze standardowego rozmiaru.
              Nie chcę być złośliwa, ale może lepiej zadbać o zdrowie niż szukać ubrań 54, akceptować siebie w swoich niedoskonałościach zawsze trzeba, ale na taki rozmiar pracuje się przez lata żyjąc i jedząc syfnie. I warto sobie zdawać z tego sprawę, że to nie tylko wygląd, ale i fatalne parametry zdrowotne.
              • alex_vause35 Re: Żadne jedzenie nie jest śmieciowe 24.04.23, 08:38
                Do czego zmierzam - naprawianie porządku na świecie zawsze warto zacząć od siebie.
              • melisananosferatu Re: Żadne jedzenie nie jest śmieciowe 24.04.23, 08:52
                Aaa...i dopoki taka osoba 54 nie schudnie do 42 np to czym ma przykrywac cialo? Namiotem? Nooo...byly tu juz kiedys na forum watki oburzenia, ze ktoras z firm sportowych ma poszerzona rozmiarowke. Padl tekst zeby grubi cwiczyli w domu, na golasa. Rozumiem, ze ty z tej samej frakcji.
                • alex_vause35 Re: Żadne jedzenie nie jest śmieciowe 24.04.23, 09:24
                  Nie, te rzeczy są dostępne. Tyle, że częściej online.
                  Po drugie dana sieciowka szyje w określony sposób, czyli zużywamy mało materiału i szycie dla osób grubo ponadwymiarowych może być zwyczajnie nieopłacalne. To jest biznes, pojawia się nowa nisza, niemniej niepokojące jest to, że się pojawia. Jak byłam dzieciakiem i młodą dziewczyną, to "ciało pozytywne" były głównie staruszki z zaawansowaną cukrzycą, nawet nie było możliwości żarcia kubłami takiego śmieciowego jedzenia jak obecnie jest.
              • kura17 Re: Żadne jedzenie nie jest śmieciowe 24.04.23, 09:07
                nawet jak nic nie robi, to ma racje twierdzac, ze ubrania w duzych rozmiarach powinny byc normalnie dostepne stacjonarnie, nie tylko online. moze byc po sztuce, tak jak w standardowych rozmiarach.
                • alex_vause35 Re: Żadne jedzenie nie jest śmieciowe 24.04.23, 09:25
                  I znowu - każdy sklep ma swoją politykę, której podstawą jest maksymalizacja zysku i optymalizacja kosztów. Z tego względu serie w bardzo niestandardowych rozmiarach będą dostępne online albo w mniejszych ilościach.
                • 35wcieniu Re: Żadne jedzenie nie jest śmieciowe 24.04.23, 09:34
                  powinny byc normalnie dostepne stacjonarnie, nie tylko online. moze byc po sztuce, tak jak w standardowych rozmiarach.

Może i powinny ale to się nijak nie opłaca - wbrew pozorom właśnie dlatego że tych ubrań jest sporo (wzorów, nie sztuk). Weszłam na stronę H&M - damska rozmiarówka jest do 62. Jeśli liczyć jako ponadstandardowe rozmiary od 50 to masz 7 sztuk ubrań, które musiałabyś przesłać, wyeksponowac lub zmagazynować i ewentualnie odesłac (większośc się nie sprzeda- oni naprawdę dysponują statystykami) z każdego modelu. Ile mamy sklepów tej sieci w Polsce? Kilkadziesiąt? Kilkaset?
                  Ile osób kupi ubrania w rozmiarze 54, 58 czy 62 w jednym sklepie? Ile w ogóle osób w rozmiarze 62 jest w stanie udac się do sklepu na zakupy? To nie jest dyskryminacja, to czysta matematyka. Online mogą mieć tych ubrań jakąś pulę na całą Polskę - z absolutną pewnością mniej niż musieliby mieć w proponowanym przez ciebie rozwiązaniu (chocby po jednym egzemplarzu kazdego rozmiaru).
                  Dokładnie tak samo funkcjonuje to przy niestandardowych rozmiarach butów - oczywiście istnieją kobiety ze stopami w rozmiarze 43 albo 34 ale wożenie do każdego sklepu całej rozmiarówki nie opłaca się nawet firmom, które takie buty mają w swojej ofercie. Zwykle nie opłaca się nawet produkcja więcej niż kilku fasonów.
    • triss_merigold6 Re: Żadne jedzenie nie jest śmieciowe 23.04.23, 14:39
      Stop making stupid people famous.

O ile pamiętam trochę wstydliwie przywoływane dane, w covidzie znacznie większe ryzyko zgonu lub ciężkiego przebiegu choroby dotyczyło GRUBYCH.
      • stephanie.plum Re: Żadne jedzenie nie jest śmieciowe 23.04.23, 14:56
        ...bo fatfobiczni lekarze nie chcieli ich kurować!!!
        • melisananosferatu Re: Żadne jedzenie nie jest śmieciowe 24.04.23, 08:24
          Akurat to w jaki sposob traktowane sa grube osoby przez lekarzy to nie jest tajemnica. Zwlaszcza to, ze wiele grubych osob zmarlo bo ich objawy zbywane byly 'pani schudnie, pani przejdzie'. Te same objawy u osoby szczuplej nie bylyby ignorowane tak czesto, jak u osoby grubej. Inna sprawa, ze ja np trafilam na lekarza-idiote, ktory kazal mi schudnac gdy wazylam 60 kg przy 160 cm.
          • sferoplast Re: Żadne jedzenie nie jest śmieciowe 24.04.23, 15:36
            Myślisz, że jak otyły pacjent trafia do szpitala z COVIDem i zespołem ostrej niewydolności oddechowej, to lekarze zamiast intubować pacjenta polecają jogging?
            • melisananosferatu Re: Żadne jedzenie nie jest śmieciowe 24.04.23, 15:52
              Akurat zjawisko mylnego diagnozowania lub ignorowania objawow u pacjentow otylych jest szeroko opisywane i nie trzeba od razu siegac po niewydolnosc oddechowa przy powiklaniach covid19. Tak samo, zreszta, dzieje sie czesto gdy mezczyzna i kobieta zglaszaja podobne objawy: kobieta ma wieksze szanse zeby uznano ja za hipochondryczke.
            • melisananosferatu Re: Żadne jedzenie nie jest śmieciowe 24.04.23, 15:54
              Proszszsz:
              www.health.harvard.edu/blog/addressing-weight-bias-in-medicine-2019040316319
    • pursuedbyabear Re: Żadne jedzenie nie jest śmieciowe 23.04.23, 14:41
      Wywiad wywiadem, ale ciekawe, że uważasz, iż Bosacką, specjalistkę od zdrowego żywienia często obśmiewaną przez dietetyków jako pseudoekspertkę, pan gruby nazwałby fatfobiczką, zwłaszcza że sama ma konkretną nadwagę.
      • marzeka11 Re: Żadne jedzenie nie jest śmieciowe 23.04.23, 15:00
        I co z tego, że ma nadwagę? Jej programy nie służyły odchudzaniu, ale pewnej świadomości z kupowaniu pewnych rzeczy jedzeniowych. Czytanie składu, zobaczenie, jakie składniki w spisach, z czego daną rzecz zrobiono, są najbardziej szkodliwe.
        • inny.kwiatek Re: Żadne jedzenie nie jest śmieciowe 24.04.23, 02:40
          Osoba, która sama źle się odżywia jest mało wiarygodna jako prowadząca program co jeść aby być zdrowym.
          Bo, wbrew głupotom o prawidłowych wynikach wyżej, nadwaga i otyłość zawsze mszczą się na zdrowiu, zazwyczaj tyko potrzebują na to trochę czasu.
          • kura17 Re: Żadne jedzenie nie jest śmieciowe 24.04.23, 08:03
            > Bo, wbrew głupotom o prawidłowych wynikach wyżej, nadwaga i otyłość zawsze
            > mszczą się na zdrowiu
            , zazwyczaj tyko potrzebują na to trochę czasu.

no nie do konca. sa badania pokazujace, ze najzdrowsza grupa kobiet sa te z lekka nadwaga (nie pamietam, czy byly badania tez na mezczyznach).
            • alex_vause35 Re: Żadne jedzenie nie jest śmieciowe 24.04.23, 08:41
              Lekka nadwaga nie wymaga kupowania ubrań w rozmiarze 50+ ani dwóch miejsc w środkach komunikacji.
              Być może mówimy o tych samych wynikach - było tam jeszcze, że ludzie aktywni z lekką nadwagą są zdrowsi niż ci szczupli, a prowadzący kanapowy tryb życia.
              Są wymiary w jedną i drugą stronę, które wymagają pomocy lekarza, a nie koszulki z hasłem Jestem gruba, bo mnie stać. I tyle.
              • kura17 Re: Żadne jedzenie nie jest śmieciowe 24.04.23, 09:10
                > Lekka nadwaga nie wymaga kupowania ubrań w rozmiarze 50+ ani dwóch miejsc w
                > środkach komunikacji.

prosze wskaz mi, gdzie pisze powyzej o ubranich 50+ lub dwoch miejscach?
                bardzo dokladnie zacytowalam fragment, ktory komentuje "nadwaga i otylosc zawsze odbijaja sie na zdrowiu".

> Być może mówimy o tych samych wynikach - było tam jeszcze, że ludzie aktywni z
                > lekką nadwagą są zdrowsi niż ci szczupli, a prowadzący kanapowy tryb życia.

nie, w tych wynikach, o ktorych ja mowie, nie bylo nic o aktywnosci, tylko o wadze.
                wierze, ze sa inne badania, w ktorych ten faktor jest tez rozwazany.
                • alex_vause35 Re: Żadne jedzenie nie jest śmieciowe 24.04.23, 09:28
                  Odnoszę się do innych Twoich wypowiedzi. Potrzebę ubrań w mega rozmiarach przez rosnącą część społeczeństwa uważam za niepokojącą. No kurde. Udało się nawet większości ludzi przetłumaczyć, że palenie jest szkodliwe, że w ciąży się nie pije, to może czas na podnoszenie świadomości w zakresie zdrowszego stylu życia i zdrowszej diety.
                  • sophia.87 Re: Żadne jedzenie nie jest śmieciowe 24.04.23, 09:34
                    Dokładnie, to przerażające, że coraz więcej ludzi potrzebuje ubrań w mega rozmiarach. Trzeba ich leczyć, a nie utwierdzac w przekonaniu, że wszystko jest ok.
                  • kura17 Re: Żadne jedzenie nie jest śmieciowe 24.04.23, 09:44
                    do wypowiedzi o ubranich lepiej sie odnosic pod tymi wypowiedziami, a nie tutaj, gdzie mowie o nadwadze i zdrowiu. ubrania 50+ nie maja nic wspolnego z niewielka nadwaga, o ktorej pisalam tutaj.
            • sferoplast Re: Żadne jedzenie nie jest śmieciowe 24.04.23, 15:36
              To jest po prostu kwestia, być może, złego ustalenia progu nadwagi, a nie tego, że bycie grubym jest zdrowe.
    • inaccessible_rail Re: Żadne jedzenie nie jest śmieciowe 23.04.23, 14:54
      Już strasznie dawno nie było wątku szczujaącego na otyłych, prawda, Marzenko?
    • chococaffe Re: Żadne jedzenie nie jest śmieciowe 23.04.23, 15:09
      Dlatego jak czytam o pieczeniu kilku blach ciast na jedno spotkanie to ... kto to je??
      • alex_vause35 Re: Żadne jedzenie nie jest śmieciowe 23.04.23, 15:13
        Może do domu biorą.
        Mam w rodzinie osobę, która piekła genialne ciasta, kiedy jeszcze jej się chciało. W większych ilościach. Każdy czekał po imprezie, co z tego dostanie do domu na drugi dzień. I teraz się rozmarzyłam...
        • chococaffe Re: Żadne jedzenie nie jest śmieciowe 23.04.23, 15:15
          Może, ale ja mam odruch ucieczki.
          • 35wcieniu Re: Żadne jedzenie nie jest śmieciowe 23.04.23, 15:39
            No zapewne.
            Często są to ludzie nierozumiejący prostego komunikatu "dziękuję, nie". I wpychajacy ciasto każdemu po korek i na wynos bo przecież tak się narobiła i tyle tej wspaniałości napiekła.
            • alex_vause35 Re: Żadne jedzenie nie jest śmieciowe 23.04.23, 16:58
              U nas na wynos kolejka się ustawiała, niestety ciotce pogorszył się znacznie wzrok i już nie piecze.
    • narttu_koira Re: Żadne jedzenie nie jest śmieciowe 23.04.23, 15:11
      Bardzo utalentowany człowiek, potrafi wyciągnąć składniki odżywcze z czipsów, snickersa i rogalika seven days.
      Niezłe są też żalowe rozkminy, że powyżej rozmiary 42 już się zaczynają problemy, a to zupełnie niesłuszne, oraz słodka tęsknota za KIEDYŚ, gdy gruby było synonimem dobrze sytuowany. Ciekawe, czy tęskni również za czasami, gdy nie znano antybiotyków i nie widziano związku między piciem surowej wody a zarażeniem cholerą.
      • triss_merigold6 Re: Żadne jedzenie nie jest śmieciowe 23.04.23, 15:15
        Ależ nadal jest- w części Afryki gruby oznacza "ma tyle hajsu, że najada się do syta i jeszcze bardziej".
    • bi_scotti Re: Żadne jedzenie nie jest śmieciowe 23.04.23, 15:19
      Czy watek ma (podskornie) nawolywac do cenzurowania social media? Interesting proposition wink Cheers.
      • chococaffe Re: Żadne jedzenie nie jest śmieciowe 23.04.23, 15:22
        Raczej nie, autorka jest wielbicielką Twittera bez cenzury
      • marzeka11 Re: Żadne jedzenie nie jest śmieciowe 23.04.23, 15:28
        bi_scotti napisała:

> Czy watek ma (podskornie) nawolywac do cenzurowania social media? Interesting p
        > roposition wink Cheers.
        >
        Raczej na to zwraca uwagę
        • bi_scotti Re: Żadne jedzenie nie jest śmieciowe 23.04.23, 15:36
          Well, mam wrazenie, ze akurat w tym temacie to you're preaching to the choir - w kwestii zaufania do wiedzy/science to jednak ematka w wiekszosci jest na "tak". Sure, wszedzie (rowniez na ematce) jest jakis margin tych, ktorzy by default "wiedza lepiej" ale wydaje mi sie (moge sie mylic), ze to nie wiekszosciowa publika tego forum. Cheers.
          • marzeka11 Re: Żadne jedzenie nie jest śmieciowe 23.04.23, 15:38
            No ale ten człowiek "reklamowany" wywiadem na KP, nie jest na tak; nie tylko nie jest, on zaprzecza od dawna oczywistym badaniom związanym z jedzeniem.