Dodaj do ulubionych

Jakie serki homogenizowane do sernika na zimno?

05.05.23, 10:36
Wzięłam Ostatnio jakieś z firmy hej i grudki wyszły mimo miksowania. Zależy mi żeby sernik był gładki i żeby serki nie były zbyt słodkie
Obserwuj wątek
    • leyla76 Re: Jakie serki homogenizowane do sernika na zimn 05.05.23, 10:39
      Nie serek homogenizowany ale mascarpone wymieszane z gęstym jogurtem greckim. Do tego wanilia i cukru ile będzie tobie odpowiadało .
      • zalamana_50 Re: Jakie serki homogenizowane do sernika na zimn 05.05.23, 10:59
        leyla76 napisała:

> Nie serek homogenizowany ale mascarpone wymieszane z gęstym jogurtem greckim.

Jakie mniej więcej proporcje?
        • leyla76 Re: Jakie serki homogenizowane do sernika na zimn 05.05.23, 11:31
          W przepisie było 3/4 serka 1/4 jogurtu. Ja zaczęłam robić pół na pół.
    • bene_gesserit Re: Jakie serki homogenizowane do sernika na zimn 05.05.23, 10:43
      Żeby serki nie były zbyt słodkie, wystarczy brać te niesłodzone. Świetny jest niebieski Bieluch. A grudki biorą się od złej kolejności w dodawaniu składników - najpierw te gęste, potem rzadkie. Grudy robią się też do źle rozpuszczonej albo zagotowanej żelatyny (większości żelatyny nie wolno gotować).
      • zalamana_50 Re: Jakie serki homogenizowane do sernika na zimn 05.05.23, 10:58
        Nie gotuje nigdy żelatyny.
    • gulcia77 Re: Jakie serki homogenizowane do sernika na zimn 05.05.23, 11:46
      Ja do sernika na zimno używam "Mój ulubiony" z Wielunia.
    • tilijka123 Re: Jakie serki homogenizowane do sernika na zimn 05.05.23, 11:47
      Ja zwykle biorę serki Rolmleczu.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka