Dodaj do ulubionych

Dziecko wiecznie alergiczne...

12.05.23, 14:01
Kazda matka do 3.5 roku wieku dziecka powinna być zabezpieczona socjalnie, żeby nie kombinować, zgadzacie sie...się?
Obserwuj wątek
    • aguar Re: Dziecko wiecznie alergiczne... 12.05.23, 14:09
      Nie wiem co masz na myśli, ale jeśli refundację leków, to uważam, że za nienależną refundację powinny być kary dla pacjentów (w sensie zwrotu z odsetkami) wtedy sami by pilnowali dokumentów i tego, żeby lekarz czasem nie przedobrzył.
      IMO nie ma tak wysokiego zabezpieczenia socjalnego, żeby Polak nie kombinował!
      • iwoniaw Re: Dziecko wiecznie alergiczne... 13.05.23, 09:00
        aguar napisała:

> Nie wiem co masz na myśli, ale jeśli refundację leków, to uważam, że za nienale
        > żną refundację powinny być kary dla pacjentów (w sensie zwrotu z odsetkami) wte
        > dy sami by pilnowali dokumentów i tego, żeby lekarz czasem nie przedobrzył.

Chyba cię bóg opuścił
      • eliszka25 Re: Dziecko wiecznie alergiczne... 13.05.23, 09:06
        Czyli pacjent ma wiedzieć lepiej niż lekarz? Ciekawa teoria, przyznaję.
      • m_incubo Re: Dziecko wiecznie alergiczne... 13.05.23, 19:28
        Czego jeszcze powinni pilnować pacjenci?
        Bo ja jestem za tym, żeby kończyli medycynę i leczyli się sami.
        • milva24 Re: Dziecko wiecznie alergiczne... 13.05.23, 20:06
          big_grin u nas już i tak niewiele brakuje.
    • kozica111 Re: Dziecko wiecznie alergiczne... 12.05.23, 14:15
      Macierzynski sie skończył, a matka nie jest w stanie / nie chce oddać dziecka do żłoba...wycygania zwolnienia na alergię..Może lepiej załatwić to formalnie.Dziecko małe, matka w domu.
      • mamtrzykotyidwato5 Re: Dziecko wiecznie alergiczne... 12.05.23, 14:43
        Ale jakie zwolnienia na alergię??
        Kto daje zwolnienia na alergię?
      • arthwen Re: Dziecko wiecznie alergiczne... 12.05.23, 14:46
        A czemu niby matka? Może z ojcem siedzieć. I tu jest przewaga zwolnień czasowych, bo można na zmianę tongue_out
      • berdebul Re: Dziecko wiecznie alergiczne... 13.05.23, 09:12
        To jej wybór, ze zostaje z dzieckiem w domu. Dlaczego wszyscy mamy ponosić koszt czyjejś fanaberii?
      • aqua48 Re: Dziecko wiecznie alergiczne... 13.05.23, 09:13
        Ale zdajesz sobie sprawę, że dziecko z alergią i tak będą co chwilę odsyłać ze żłobka? Nie patyczkują się w dochodzenie na jakiej podstawie ma wysypkę, kaszle i kicha, a maluchowi żaden lekarz nie stwierdzi na piśmie że to alergia.
    • ichi51e Re: Dziecko wiecznie alergiczne... 13.05.23, 09:10
      Różne są sytuacje - dobrze ze taka opcja jest a swiadectwo wystawia lekarz zgodnie ze swoją widza i sumieniem. O ile nie ma sensu zwolnienie na niekończący się katar alergiczny w wypadku kiedy przedszkole kategorycznie stwierdza „nie podamy adrenaliny bo nie umiemy” „musi jeść co wszyscy” a dziecko uczulone na marchew jabłko jajka orzechy i mleko to człowiek trochę pod murem…
    • kotejka Re: Dziecko wiecznie alergiczne... 13.05.23, 09:17
      Jako doświadczona matka trzech alergikow powiadam ci, że alergia nie znika magicznie w wieku 3,5 roku
      Skąd taka granicą u ciebie?
    • klaramara33 Re: Dziecko wiecznie alergiczne... 13.05.23, 09:45
      Zgadzam się. Ja byłam na utrzymaniu męża gdy dzieci były małe i w ogóle tego się nie wstydzę,. Stwierdziłam, że żłobek to nic dobrego. Syn bardzo źle znosił żłobek więc n po kilku miesiącach zrezygnowałam z pracy , żeby nim się opiekować i to było jak wybawienie, a córki to w ogóle nie widziałam do żłobka więc w sumie 6 lat nie pracowałam i jestem zadowolona. Z dziećmi mam więź, a w pracy się szybko odnalazłam bo się uczyłam, szkoliłam tak, że teraz mam lepsze stanowisko niż wcześniej.
      • klaramara33 Re: Dziecko wiecznie alergiczne... 13.05.23, 09:46
        *Córki nie zaprowadziłam do żłobka.
        Dodam, że jestem za tym, żeby matki zostawały z dziećmi do 3 roku życia.
        • berdebul Re: Dziecko wiecznie alergiczne... 13.05.23, 10:03
          Polskie dzieci mają tylko matki?
          • budyniowatowe Re: Dziecko wiecznie alergiczne... 13.05.23, 14:02
            berdebul napisała:

> Polskie dzieci mają tylko matki?
            No przecież. Wszystkie polskie dzieci są z niepokalanego poczęcia. A przecież ojciec tego pierwszego dziecka od niepokalanego poczęcia cały czas siedział na obłoczku I syna miał w dudzie. Także polscy katoliccy ojcowie idą jego śladem.
            • iwoniaw Re: Dziecko wiecznie alergiczne... 13.05.23, 14:54
              budyniowatowe napisała:

> berdebul napisała:
              >
              > > Polskie dzieci mają tylko matki?
              > No przecież. Wszystkie polskie dzieci są z niepokalanego poczęcia. A przecież o
              > jciec tego pierwszego dziecka od niepokalanego poczęcia cały czas siedział na o
              > błoczku I syna miał w dudzie. Także polscy katoliccy ojcowie idą jego śladem.

Nie mogę - ojciec od niepokalanego poczęcia mial na imie Joachim i nie siedzial na żadnym obloczku, tylko żył na ziemi jak wszyscy jego pobratymcy. Przestancie ludzien używac sformulowań, których nie rozumiecie. Swoja drogą, placenie za religię w szkolach od zerówki do matury, to, jak widać na załączonym obrazku, pieniądz wywalony w błoto, ludnośc kompletnie nieuświadomiona w podstawowych kwestiach wciskanych do gardeł.
            • palacinka2020 Re: Dziecko wiecznie alergiczne... 13.05.23, 17:04
              W sensie urodzily sie bez grzechu pierworodnego? To niby po co im chrzest?
      • astomi25 Re: Dziecko wiecznie alergiczne... 13.05.23, 19:24
        A moje żłobkowe i tez mam więź. Silną.
      • anilorak174 Re: Dziecko wiecznie alergiczne... 13.05.23, 19:56
        Z dziecmi może siedzieć tylko matka. I zawsze matka jest winna bo zostawiła dziecko z kimś innym.
        Tatusia brak, tatuś nic nie musi.
    • kozica111 Re: Dziecko wiecznie alergiczne... 13.05.23, 14:50
      Czy macierzyński, płatny do 3,5 - 4 roku życia rozwiązałby temat patologicznego wycyganiania zwolnień ma "alergię"....Może byłoby w sumie lepiej...
    • palacinka2020 Re: Dziecko wiecznie alergiczne... 13.05.23, 17:05
      Zwolnienia na dziecko mozna wziac 60 dni w roku. Nie mozna ciurkiem przez 3 lata, na alergie ani na cokolwiek innego.
      • berdebul Re: Dziecko wiecznie alergiczne... 13.05.23, 20:10
        Można, 60 dni masz płatne.
        • palacinka2020 Re: Dziecko wiecznie alergiczne... 14.05.23, 08:32
          No a potem bezplatne, ergo to samo co wychowawczy. Mozesz sobie wziac 3 lata.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka