Dodaj do ulubionych

Żałuję że nie zachowałam się inaczej

20.05.23, 19:44
Ostatnio ciągle rozpamiętuje sytuację jakieś z przeszłości gdzie ktoś potraktował mnie slabo a ja nie zareagowałam albo udawałam że jest ok.
Sytuację typu jakieś złośliwości ale też grubsze sprawy np.w pracy jakieś niesprawiedliwe czy wręcz obraziliwe potraktowanie mnie.

Macie tak czasem?
Teraz zareagowałabym inaczej a czasu nie cofnę
Obserwuj wątek
    • daniela34 Re: Żałuję że nie zachowałam się inaczej 20.05.23, 19:48
      Oczywiście, jak pewnie każdy, najlepsze riposty wymyślam w nocy. Podnoszę się wtedy jak Nosferatu a trumny i już wiem, co powinnam odpowiedzieć. Ale nie rozpamiętuję przesadnie, bo nie widzę sensu.
      • kazimierav Re: Żałuję że nie zachowałam się inaczej 20.05.23, 19:49
        big_grin
      • stephanie.plum Re: Żałuję że nie zachowałam się inaczej 20.05.23, 23:35
        kocham Cię!!!
        • daniela34 Re: Żałuję że nie zachowałam się inaczej 20.05.23, 23:42
          😘
      • chatgris01 Re: Żałuję że nie zachowałam się inaczej 20.05.23, 23:47
        https://66.media.tumblr.com/24aa66d4e844746c8cb1e9541441a322/tumblr_pcc61dDSbd1x5540co2_540.gifv
        • daniela34 Re: Żałuję że nie zachowałam się inaczej 20.05.23, 23:49
          O tak właśnie!
    • panna.nasturcja Re: Żałuję że nie zachowałam się inaczej 20.05.23, 19:48
      Nie, szkoda życia na rozważania do by było gdyby.
    • s12345s Re: Żałuję że nie zachowałam się inaczej 20.05.23, 19:57
      enia17 napisała:
      >
      > Macie tak czasem?
      > Teraz zareagowałabym inaczej a czasu nie cofnę

Też tak mam. Niestety nie umiem walczyć o swoje.
    • mid.week Re: Żałuję że nie zachowałam się inaczej 20.05.23, 20:04
      W sensie, ze jakies zdarzenia z archiwalnej przeszłości? Pamietam ale nie rozpamiętuję, ciesze sie tym, ze dzis jestem silniejszą osobą niż kiedyś zamiast ubolewac nad sobą samą z tamtych czasów.
      • abasia0 Re: Żałuję że nie zachowałam się inaczej 20.05.23, 20:26
        Ładnie to napisałaś, tak trzeba robić.
        • enia17 Re: Żałuję że nie zachowałam się inaczej 20.05.23, 20:28
          No a jakoś rozpamiętuje i mietosze to w sobie. Teraz jestem starsza i wiadomo bardziej asertywna. Jakieś próby tzw power trips ucinam szybko
    • thea19 Re: Żałuję że nie zachowałam się inaczej 20.05.23, 20:28
      nie zareagowałaś tak wtedy bo nie mogłaś i tyle. Gdybyś mogła, to byś inaczej się zachowała.
    • marinella Re: Żałuję że nie zachowałam się inaczej 20.05.23, 20:32
      No wiesz normalny człowiek zawsze jest w szoku jak jakiś cham z zaskoczenia mu puści wiązankę i nie za bardzo wie, co ma odpowiedzieć. To raczej dobrze świadczy o tych, co maja te spóźnione riposty.
    • klaramara33 Re: Żałuję że nie zachowałam się inaczej 20.05.23, 21:08
      Ja to przeciwnie miewam, że za ostro może zareagowałam.
      • enia17 Re: Żałuję że nie zachowałam się inaczej 20.05.23, 21:14
        Sytuacje najczesciej z bylej pracy i oraz swego czasu z tesciowa. Zatyka po prostu człowieka
        • motyllica Re: Żałuję że nie zachowałam się inaczej 20.05.23, 21:23
          Ale ciągłe rozpamiętywanie przeszłości nie jest dobre.
          Trzeba wyciągnąć wnioski i zamknąć temat.

Żyj teraźniejszością, po co się gnębisz?
        • klaramara33 Re: Żałuję że nie zachowałam się inaczej 20.05.23, 22:30
          enia17 napisała:

> Sytuacje najczesciej z bylej pracy i oraz swego czasu z tesciowa. Zatyka po pro
          > stu człowieka
          No właśnie teściowej odgadywałam tak ,że mąż się obrażał.
    • princesswhitewolf Re: Żałuję że nie zachowałam się inaczej 20.05.23, 22:50
      Eeenia enia.....dokarmiasz debili. Wychodzi sie i nie kontynuluje..jakakolwiek riposta nie dotrze bo to ludzie niskich zapędów
      • waleria_bb Re: Żałuję że nie zachowałam się inaczej 20.05.23, 23:53
        Co jest dobrego w takim wytrzymam wszystko z uśmiechem na ustach? Ma boleć, możesz gotować się w środku i nawet nie pisnąć słowem, że ktoś właśnie zachowuje się niestosownie? Jak dla mnie najgorsza taktyka, idealna na uczynienie z siebie wiecznej ofiary.
        • klaramara33 Re: Żałuję że nie zachowałam się inaczej 20.05.23, 23:59
          No dokładnie.
          • memphis90 Re: Żałuję że nie zachowałam się inaczej 21.05.23, 15:01
            A to zależy. Jeśli ktoś celowo i intencjonalnie próbuje Cię zranić, to pokazanie, ze zdanie, opinie i oceny tej osoby masz totalnie głęboko w d… i mogą wywołać najwyżej uśmiech politowania - to dobra strategia.
            • klaramara33 Re: Żałuję że nie zachowałam się inaczej 21.05.23, 15:11
              Uśmiech politowania może być wyjątkiem faktycznie, no ale jeśli ktoś rzeczywiście zranił, to trzeba pokazać gdzie tej osoby miejsce albo zmykać od niej, jednym słowem nie pozwalać sobie , a nie udawac, że nic się nie dzieje złego z uśmiechem na twarzy.
    • alexandra1984 Re: Żałuję że nie zachowałam się inaczej 20.05.23, 23:26
      tak, ale dlatego, ze po czasie zobaczylam, ze bardzo mnie duzo kosztowalo ten brak reakcji badz 'unizanie sie', kiedy ktos mnie zle traktowal. Teraz analizuje te sytuacje nie rozumiejac czemu po raz kolejny to sobie zrobilam.
    • joyce_byers Re: Żałuję że nie zachowałam się inaczej 20.05.23, 23:33
      Pytasz dzika...?😅
      Jako osoba z ADHD to takie ruminacje mam we krwi więc doskonale rozumiem. Często powracam myślami do sytuacji z przeszlosci mimo wiedzy, że to niczemu nie służy. Owszem wyciąga się wnioski, ale nie zmienia to niczego w teraźniejszości. W sumie chyba całkiem sporo osób powraca myślami do różnych sytuacji.
    • beneficia Re: Żałuję że nie zachowałam się inaczej 20.05.23, 23:42
      To się jakoś specjalnie nazywa po francusku,
      Odpowiedź że schodów?
      Myśl że schodów?
      Takie coś, co wymyślasz po fakcie, jak już wyszłaś, jakby było dobrze powiedzieć.
      • chatgris01 Re: Żałuję że nie zachowałam się inaczej 20.05.23, 23:49
        L'esprit d'escalier .
      • ewa_mama_jasia Re: Żałuję że nie zachowałam się inaczej 20.05.23, 23:50
        l"esprit d'escalier - duch schodów.
        • chatgris01 Re: Żałuję że nie zachowałam się inaczej 20.05.23, 23:58
          Myśl/pomysl na schodach.
    • gama2003 Re: Żałuję że nie zachowałam się inaczej 21.05.23, 00:08
      Może od razu po ,, kontrontacji,, coś tam rozkminiam. Przez jakis czas.

Po dłuższym czasie a nawet latach uważam, że (zwłaszcza w takich najgorszych sytuacjach jakich doświadczyłam) zachowałam się bardzo ok. Albo z bardzo celną ripostą.
      Więc jeśli coś z nowości mnie gryzie wiem, że wydarczy poczekać.
    • kaki11 Re: Żałuję że nie zachowałam się inaczej 21.05.23, 01:03
      Czasem mi się zdarzy, że na jakąś ripostę w sprzeczce czy czyimś chamstwie wpadnę dopiero po kilku godzinach, kiedy jest już po ptakach i trochę żałuje. A tak z dalszej przeszłości to czasem mi się jakaś sytuacja przypomni, ale tak trochę odwrotnie do Ciebie, ja czasem żałuje, ze zareagowałam zbyt impulsywnie, zbyt nie miło, że zrobiłam komuś jakąś przykrość trochę nie potrzebnie. To były bardziej sytuacje, że wiem, skąd sie wzięło, i że miałam rację, ale zareagowałam zbyt gwałtownie i zbyt na wyrost, Na szczęście, teraz mam wrażenie, że mi się to już niemal nie zdarza.
      Zwykle po prostu staram się te myśli wyrzucić z głowy, bo jakie to ma znaczenie po paru godzinach kiedy komuś nie odpowiedziałam a tym bardziej po dłuższym czasie, gdzie już dla żadnego z nas to nie jest istotna sytuacja.
    • engine8t Re: Żałuję że nie zachowałam się inaczej 21.05.23, 01:20
      A odwrotnie? Kiedy zareagowals obrazliwie, agresywnie, bez pomyslunku glupio itp?
    • shellyanna Re: Żałuję że nie zachowałam się inaczej 21.05.23, 05:31
      Tak. Kilka takich sytuacji. Ale nic z tym nie zrobię. Poza tym nie ma 100% pewności, ze cokolwiek by się faktycznie potoczyło lepiej wiec staram się nie rozpamiętywać.
    • m_incubo Re: Żałuję że nie zachowałam się inaczej 21.05.23, 15:08
      Miałam tak jako dziecko/nastolatka.
      Raczej się z tego wyrasta, a przynajmniej się powinno.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka