Dodaj do ulubionych

PiS broni polskich dzieci!!!111oneoneone

25.05.23, 12:51
Ruch Wkur***onych na fb podaje:

"Dyrektor III LO w Tarnowie zawiadomił Sąd Rodzinny o podejrzeniu przemocy domowej wobec uczennicy. Matka dziewczyny usłyszała zarzut psychicznego i fizycznego znęcania się nad dzieckiem. Barbara Nowak (Kuratorium Oswiaty w Krakowie) chce postawić dyrektora przed komisją dyscyplinarną.

Bezprawnie interweniował w rodzinę."


Cóż, uczennica nie była płodem, to wyleciała poza zakres zainteresowania. Jak umrze, to będzie można na niej robić kapitał polityczny, a póki co...

Tak, wiem, jakiegokolwiek łajdactwa nie popełnią te osobniki, to w Polsce to #nikogo...
Obserwuj wątek
  • daniela34 Re: PiS broni polskich dzieci!!!111oneoneone 25.05.23, 13:01
   Tu artykuł z lokalbego tarnowskiego tygodnika

   www.temi.pl/tarnow/w-iii-lo-wrze-protest-po-decyzji-o-zawieszeniu-dyrektora
  • misiamama Re: PiS broni polskich dzieci!!!111oneoneone 25.05.23, 13:18
   Żeby była jasna jasność, jak doczytałam: termin rozpoznania tej sprawy wyznaczono na marzec przyszłego roku, a zawieszony dyrektor nie może w tym czasie pracować jako nauczyciel i ma zmniejszone wynagrodzenie. Super, w ten sposób można wykończyć większość ludzi, a co najmniej skutecznie zastraszyć. Bo nie każdy ma nie tylko wystarczająco silny charakter i odporność psychiczną, ale zwyczajnie, wystarczające środki na utrzymanie siebie i rodziny przez kolejny rok.
  • szafireczek Re: PiS broni polskich dzieci!!!111oneoneone 25.05.23, 13:22
   Interesujące jest, jaka została wskazana podstawa prawna tego zawiadomienia do Komisji Dyscyplinarnej:
   - uchybienia godności zawodu nauczyciela?
   - czy obowiązków nauczyciela?

   Generalnie Prawo oświatowe postanawia, że nauczyciel w swoich działaniach dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych ma obowiązek kierowania się dobrem uczniów, troską o ich zdrowie, postawę moralną i obywatelską, z poszanowaniem godności osobistej ucznia.

   Te obowiązki wymienione enumeratywnie w Karcie Nauczyciela to:
   - rzetelnie realizować zadania związane z powierzonym mu stanowiskiem oraz podstawowymi funkcjami szkoły: dydaktyczną, wychowawczą i opiekuńczą, w tym zadania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa uczniom w czasie zajęć organizowanych przez szkołę;
   - wspierać każdego ucznia w jego rozwoju;
   - dążyć do pełni własnego rozwoju osobowego;
   - doskonalić się zawodowo, zgodnie z potrzebami szkoły;
   - kształcić i wychowywać młodzież w umiłowaniu Ojczyzny, w poszanowaniu Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, w atmosferze wolności sumienia i szacunku dla każdego człowieka;
   - dbać o kształtowanie u uczniów postaw moralnych i obywatelskich zgodnie z ideą demokracji, pokoju i przyjaźni między ludźmi różnych narodów, ras i światopoglądów.

   No to ciekawe, który?
  • hanusinamama Re: PiS broni polskich dzieci!!!111oneoneone 25.05.23, 13:24
   Ta baba jest tak szkodliwa, ze przegoniła w swojej szkodliwości nawet Czarnka.
   • angazetka Re: PiS broni polskich dzieci!!!111oneoneone 25.05.23, 13:37
    Dlatego będzie kolejną ministrą edukacji.
    • biala_ladecka Re: PiS broni polskich dzieci!!!111oneoneone 25.05.23, 16:18
     Nie będzie, tą akcją przegięła. Jest zbyt radykalna, nawet jak na pis.
     • arthwen Re: PiS broni polskich dzieci!!!111oneoneone 25.05.23, 16:24
      ha ha ha
      • biala_ladecka Re: PiS broni polskich dzieci!!!111oneoneone 25.05.23, 16:29
       Akurat instynkty samozachowawcze w pis mają bardzo dobrze wykształcone.
       • arthwen Re: PiS broni polskich dzieci!!!111oneoneone 25.05.23, 16:30
        I dlatego ministrem edukacji jest Czarnek. Aha.
        • biala_ladecka Re: PiS broni polskich dzieci!!!111oneoneone 25.05.23, 16:34
         Nie ten kaliber.
         • arthwen Re: PiS broni polskich dzieci!!!111oneoneone 25.05.23, 16:41
          Wiesz, ja jestem z Krakowa. To nie pierwsza taka akcja Barbary Nowak, niejeden raz już szły wnioski o odwołanie jej z funkcji. I po każdej takiej akcji dostaje tylko pochwałę od Czarnka.
   • arthwen Re: PiS broni polskich dzieci!!!111oneoneone 25.05.23, 14:20
    Cieszcie się, bo ona jest szkodliwa na razie na naszym podwórku. Jak PiS wygra wybory, to może zostać kolejnym ministrem edukacji, zgodnie ze stosowaną od paru lat zasadą: Kolejny musi być jeszcze gorszy niż poprzedni.
  • iwoniaw Re: PiS broni polskich dzieci!!!111oneoneone 25.05.23, 13:37
   Przy czym prokuratura uznala, ze zgloszenie dyrektora bylo jak najbardziej zasadne i "zrobił to, co powinien byl zrobić", innymi slowy - wypelnił swoje obowiązki:
   www.radiokrakow.pl/aktualnosci/tarnow/dyrektor-iii-lo-w-tarnowie-chronil-uczennice-czeka-go-zawieszenie

   • dramatika Re: PiS broni polskich dzieci!!!111oneoneone 25.05.23, 13:51
    Prokuratura operuje na razie tylko domniemaniem, że matka znęcała się nad córką. Są postawione zarzuty, ale nie wiadomo na jakiej podstawie, być może tylko na podstawie samych zeznań dziewczyny.
    "Kobieta [matka] od początku nie zgadzała się jednak z oceną całej sytuacji ze strony szkoły oraz podejmowanymi przez nią krokami. Skarżyła się na działania szkoły m.in. do kuratorium oświaty"
    • iwoniaw Re: PiS broni polskich dzieci!!!111oneoneone 25.05.23, 13:54
     No i? Kwestionujesz, że dyrektor mając podejrzenie, ze źle sie dzieje, był zobowiązny do zgloszenia sprawy? Postępowanie dyscyplinarne ma on nie za nawoływanie do linczowania matki na rynku, tylko do przekazania odpowiednim organom trgo, do czego zobowiazuje go prawo.
     • dramatika Re: PiS broni polskich dzieci!!!111oneoneone 25.05.23, 14:56
      iwoniaw napisała:

      > No i? Kwestionujesz, że dyrektor mając podejrzenie, ze źle sie dzieje, był zobo
      > wiązny do zgloszenia sprawy?

      Gdzie niby to kwestionuję?
      Matka mogła się skarżyć na dyrektora z innych powodów. Mozliwe, że np. zgłoszenie do sądu rodzinnego było elementem szykan wobec matki, bo np. nie chciała "współpracować" ze szkołą w kwestii córki, a córka mogła znęcanie się wyciągnąć z palca, bo miała jakiś konflikt z matką. Nie twierdzę, że tak było, ale jest taka możliwość, więc zakładanie z góry, że dyrektor do rany przyłóż, a kurator Nowak jak zwykle walczy na barykadach o świętość rodziny, to zwykłe polityczne zacietrzewienie pozbawiające krytycyzmu.
      • kaki11 Re: PiS broni polskich dzieci!!!111oneoneone 25.05.23, 15:16
       No i co że mogło tak być? dyrektor miał podejrzenie, że coś złego może się dziać w domu, więc to zgłosił. Jeśli nic się nie działo, to sprawę wyjaśnią inne służby, jeśli się działo też. Natomiast w obu tych wypadkach akurat dyrektor zachował się jak należy. Zgłosił bo mając takie podejrzenia zgłaszać wręcz TRZEBA.
       • dramatika Re: PiS broni polskich dzieci!!!111oneoneone 25.05.23, 15:41
        kaki11 napisał(a):

        > Zgłosił bo mając takie podejrzenia zgłaszać wręcz TRZEBA.

        Pytanie jakie miał podejrzenia. Bo wiesz, dyrektor nie może sobie podawać do sądu rodzinnego każdego z byle powodu - podejrzenia muszą być uzasadnione, a zauważone zaniedbania poważne. Inaczej, jak najbardziej musi się liczyć z oporem rodzica.
        Tutaj ewidentnie matka uważała, że nie znęca się nad córką i nie chciała współpracować ze szkołą, która przyjęła wersję córki. Jeśli matka ma rację (a nie twierdzę, że tak jest - jednak tak mogło być) to nic dziwnego, że wytoczyła działa na dyrektora. I jeśli chodzi o moją opinię, to skłaniam się własnie ku tej wersji. Patologia lejąca dzieci raczej nie kłopocze się z pisaniem skarg do kuratorium, tylko ma całościowo wywalone.
        • kaki11 Re: PiS broni polskich dzieci!!!111oneoneone 25.05.23, 15:54
         Próbujesz odwracać kota ogonem. Jeśli tam nie było znęcania się, to prokuratura i sąd mają do tego dojść nie dyrektor. On ma zgłosić wtedy kiedy ma podejrzenia, że przemoc mogła być. Tu miał podejrzenia i zgłosił.
         Jeśli tam przemocy nie było,a dyrektor zgłosił to bo matka z nim nie współpracowała, to wtedy pani kurator będzie miała podstawy do działania, ale to wypadałoby jednak jakoś uzasadnić. A póki co to sprawa przeciw matce się toczy, my NIE WIEMY czy przemoc była czy nie, a pani kurator na wniosek matki która jest o tę przemoc oskarżona rozpoczyna postępowanie przeciw facetowi który zgłosił podejrzenie że jego uczennicy dzieje się krzywda.
         To jakby trochę poroniona kolejność działań kuratorki.
        • ggrr.ruu Re: PiS broni polskich dzieci!!!111oneoneone 25.05.23, 16:17
         Dyrektor nie "podaje do sądu". Natomiast każdy może w dowolnej sprawie zgłosić swoje podejrzenia - rolą sądu jest ocena sytuacji.
         • dramatika Re: PiS broni polskich dzieci!!!111oneoneone 25.05.23, 16:29
          ggrr.ruu napisała:

          > każdy może w dowolnej sprawie zgłosić
          > swoje podejrzenia

          I każdy może przeciwko temu zaprotestować, w ramach prawa. Jesli złożysz na kogoś bezpodstawne doniesienie lub bezpodstawnie zawiadomisz sąd rodzinny, to jak najbardziej można się od ciebie domagać za to odpowiedzialności, czyli np. dyscyplinarki w pracy (jeśli zrobiłaś to służbowo) lub/i odpowiedzialności cywilnej (naruszenie dóbr osobistych)
          • ggrr.ruu Re: PiS broni polskich dzieci!!!111oneoneone 25.05.23, 16:39
           Co to znaczy "bezpodstawnie"? Pisze się wniosek o wgląd w sytuację dziecka. Na przykład widzisz, że dziecko jest wychudzone i mdleje w szkole. Niech sąd rozstrzyga, czy to choroba czy dziecko jest zaniedbane i głodzone. Albo dziecko mówi, że jest bite w domu. To masz obowiązek zgłosić, najwyżej się okaże, że to nieprawda.
           • dramatika Re: PiS broni polskich dzieci!!!111oneoneone 25.05.23, 16:44
            ggrr.ruu napisała:

            > Co to znaczy "bezpodstawnie"?

            Normalnie, niezgodnie z prawdą. Nie możesz sobie, bez żadnej odpowiedzialności, zgłaszać niewinnych ludzi do sądu rodzinnego, bo coś ci się wydawało. Oprócz dobra dziecka istnieje też prawo ludzi do ochrony swoich dóbr osobistych, dobrego imienia itd. Jeśli matka stoi na stanowisku, że żadnej krzywdy dziecku nie wyrządziła, przynajmniej karalnej, to ma prawo się bronić.
            • ggrr.ruu Re: PiS broni polskich dzieci!!!111oneoneone 25.05.23, 16:57
             No nie, co innego kłamać, a co innego mieć podejrzenia które sąd ostatecznie rozstrzygnie na korzyść osoby oskarzonej.
             Na przykład: skłamię, że dziecko nie ma jedzenia w szkole i chodzi posiniaczone. Ale to nie to samo co:zgłoszę zaniedbanie, bo widzę że dziecko jest wychudzone, ma siniaki i nie ma jedzenia w szkole. Finalnie sąd ustali, że dziecko cierpi na zaburzenia odżywiania, kanapki wyrzuca w drodze do szkoły, a siniaki to efekt osłabienia organizmu, zaniedbania nie ma. W pierwszym przypadku jest fałszywe oskarżenie, w drugim podejrzenia są, choć ostatecznie okazuje się, że przemocy nie ma.

             Bronić się będzie w sądzie, jak nie ma nic na sumieniu to w czym problem? Natomiast jak wiadomo sam fakt nieprzyznawania się do przestępstwa o niczym nie świadczy.
             • dramatika Re: PiS broni polskich dzieci!!!111oneoneone 25.05.23, 17:13
              ggrr.ruu napisała:


              > Na przykład: skłamię, że dziecko nie ma jedzenia w szkole i chodzi posiniaczone
              > . Ale to nie to samo co:zgłoszę zaniedbanie, bo widzę że dziecko jest wychudzon
              > e, ma siniaki i nie ma jedzenia w szkole.

              Rodzic ma prawo ci wytoczyć proces o zniesławienie i może wygrac, jeśli to nieprawda i po prostu musisz się z tym liczyć. Po prostu oprócz dobra dziecka istnieją też inne dobra, tutaj - prawo rodziców do dobrego imienia, nie możesz sobie zatem "na wszelki wypadek" zgłaszać każdego kogo popadnie, bo przecież dobro dzieci najważniejsze.

              > Bronić się będzie w sądzie, jak nie ma nic na sumieniu to w czym problem?

              Jak to w czym problem? Normalny problem - człowiek może poczuć się zniesławiony, jesli nic nie zrobił, a wytacza się przeciwko niemu jakąś sprawę rodzinną czy karną. Dobro dziecka nie usprawiedliwia bezpodstawnych oskarżeń.
              • iwles Re: PiS broni polskich dzieci!!!111oneoneone 25.05.23, 17:20

               Ale tutaj dyrektor miał podstawy do zgłoszenia. To był jego obowiązek.
               I tylko O TO chodzi.
               Przecuez to jie dyrektor wysuwa "bezpodstawne" oskarżenia - zbadanie tego, to sprawa dla innych organów.
              • ggrr.ruu Re: PiS broni polskich dzieci!!!111oneoneone 25.05.23, 19:44
               Ale wytoczenie procesu nie oznacza że zarzuty rodzica są zasadne, prawda?
               • dramatika Re: PiS broni polskich dzieci!!!111oneoneone 25.05.23, 19:51
                ggrr.ruu napisała:

                > Ale wytoczenie procesu nie oznacza że zarzuty rodzica są zasadne, prawda?

                Oczywiście, tak jak wszczęcie postępowania wobec dyrektora moze zakończyć się umorzeniem. W czym zatem problem? Normalne procedury. A to, że prawo jest takie, że chłop w tym czasie nie może pracować itd to przecież nie wina wstrętnej Nowakowej.
                • iwles Re: PiS broni polskich dzieci!!!111oneoneone 25.05.23, 19:58
                 "Oczywiście, tak jak wszczęcie postępowania wobec dyrektora moze zakończyć się umorzeniem"

                 Zgłoszenie przez dyrektora, ma mieć znamiona przestępstwa?
                 CZEGO dotyczy postępowanie, że wg ciebie jest zasadne?
                 • dramatika Re: PiS broni polskich dzieci!!!111oneoneone 25.05.23, 20:05
                  iwles napisała:


                  > CZEGO dotyczy postępowanie, że wg ciebie jest zasadne?

                  Tłumaczyłam już, czego może dotyczyć postępowanie wobec dyrektora - nie zamierzam po raz kolejny tego powtarzać.
                  • iwles Re: PiS broni polskich dzieci!!!111oneoneone 25.05.23, 20:07

                   Bo się mylisz.
                   Na fakt zgłoszenia nie ma wpływu, jak potoczy się sprawa, podejrzenie której zgłosił.
                  • babcia47 Re: PiS broni polskich dzieci!!!111oneoneone 25.05.23, 20:14
                   Tyle, ze to są tylko twoje przypuszczenia nie potwierdzone nawet przez oświadczenia pani Nowak więc do tematu mają się.. nijak. Równie dobrze można przypuszczać ze kosmici poinformowali ze pan dyrektor szkoły uparł się zrobić mamusi nastolatki koło pióra i trzeba zrobić z nim porządek więc postanowiła to zawiesić. Durne i niezborne logicznie? Zupełnie tak samo jak stan zawieszenia dyrektora bo zareagował na sygnały ze dziewczyna może być maltretowania. Fakt zgłoszenia takiej sytuacji gdy miał takie z różnych źródeł był jego psim obowiązkiem. To dokładnie to o co szeroko pojętą publika ma pretensje do szkoły Kamila tylko w drugą stronę
                   • dramatika Re: PiS broni polskich dzieci!!!111oneoneone 25.05.23, 20:24
                    babcia47 napisała:

                    > Tyle, ze to są tylko twoje przypuszczenia nie potwierdzone nawet przez oświadcz
                    > enia pani Nowak

                    Oświadczenie Nowakowej jest takie, że ona o szczegółach nie może mówić. Natomiast to WY już wiecie co się dokładnie wydarzyło, a ja tylko wskazuję na inne możliwości bynajmniej nie twierdząc, że te inne możliwości są prawdziwe. Uzasadniam jednak, dlaczego mogło być inaczej, więc nie wiem skąd to bredzenie o kosmitach - wystarczyło, że napiszesz, że młoda absolutnie nie może mieć borderline, konfliktu z matką i że absolutnie nie może konfabulować oraz że matka absolutnie nie mogła mieć powodów, aby skarżyć na jakieś zachowanie dyrektora, bo wszyscy dyrektorzy LO to chodzące aniołki.
                    Zdaję sobie sprawę, że psuję tu plemienną zabawę obrzygiwania jakiegoś antypisowskiego wroga publicznego. Trudno.
                    • iwles Re: PiS broni polskich dzieci!!!111oneoneone 25.05.23, 20:37

                     Tak tak dramatik.
                     Dyrektor rozpoczął prywatna wendette na matce uczennicy, bo ta w przeszłości zalazła mu za skórę.
                     Przeciez to oczywiste - atak! na POLSKĄ rodzinę.

                     Jak kiedyś zobaczysz, że ktoś nożem atakuje twoja sąsiadkę- nie wzywaj policji, może to sąsiadka sprowokowała i jej się należało?
                   • kira02 Re: PiS broni polskich dzieci!!!111oneoneone 26.05.23, 09:42
                    Komu to tłumaczysz, Dramatisia do upadłego będzie bronić dewiantów.
          • iwoniaw Re: PiS broni polskich dzieci!!!111oneoneone 25.05.23, 16:40
           Jesli złożysz na kog
           > oś bezpodstawne doniesienie lub bezpodstawnie zawiadomisz sąd rodzinny, to jak
           > najbardziej można się od ciebie domagać za to odpowiedzialności, czyli np. dysc
           > yplinarki w pracy (jeśli zrobiłaś to służbowo) lub/i odpowiedzialności cywilnej
           > (naruszenie dóbr osobistych)


           Jeśli okaże się to bezpodstawne. Nowakowa nie czeka na wynik postępowania prokuratury i sądu, na tym polega problem.
           • dramatika Re: PiS broni polskich dzieci!!!111oneoneone 25.05.23, 16:51
            iwoniaw napisała:


            > Jeśli okaże się to bezpodstawne. Nowakowa nie czeka na wynik postępowan
            > ia prokuratury i sądu, na tym polega problem.

            Przecież to nie Nowakowa go sądzi w tym postępowaniu dyscyplinarnym, to raz. Dwa, postępowanie może się zakończyć na korzyść dyrektora, nic nie zostało jeszcze przesądzone. Trzy, nawet jeśli by się okazało (wyrokiem sądu w sprawie rodzinnej czy karnej), ze doszło do znęcania się, to mogło być tak, że dyrektor I TAK nadużył władzy, zaniechał jakichś działań lub w inny sposób zachował się w sposób niedopuszczalny, bo sprawa przeciwko niemu nie musi mieć nic wspólnego z zarzutem, że zgłosił sprawę do sądu rodzinnego.
      • iwoniaw Re: PiS broni polskich dzieci!!!111oneoneone 25.05.23, 15:16
       A jakąż to szykaną wobec - jak zakladasz - niewinnej matki jest fakt, że się jej sąd przygląda, skoro pozbawienie dyrektora możliwości pracy w zawodzie i części dochodów na niemal rok jest twoim zdaniem usprawiedliwionym działaniem? I to w sytuacji, gdy zarzut wobec niego jest tak bardzo bezsensowny? Przypomnę, że dyrektor nie jest policją, prokuraturą ani sądem. On nie feruje żadnych wyroków, on zglosił podejrzenie popelnienia przestępstwa i nawet gdyby mu się to od poczatku do konca uroilo z przewrażliwienia, to nie jest powód do postępowania dyscyplinarnego. Ciekawe, kim jest ta matka i jakie ma związki z kuratorką.
       • dramatika Re: PiS broni polskich dzieci!!!111oneoneone 25.05.23, 15:29
        iwoniaw napisała:

        > A jakąż to szykaną wobec - jak zakladasz - niewinnej matki jest fakt, że się je
        > j sąd przygląda, skoro pozbawienie dyrektora możliwości pracy w zawodzie i częś
        > ci dochodów na niemal rok jest twoim zdaniem usprawiedliwionym działaniem? I to
        > w sytuacji, gdy zarzut wobec niego jest tak bardzo bezsensowny? Przypomnę, że
        > dyrektor nie jest policją, prokuraturą ani sądem. On nie feruje żadnych wyroków
        > , on zglosił podejrzenie popelnienia przestępstwa i nawet gdyby mu się to od po
        > czatku do konca uroilo z przewrażliwienia, to nie jest powód do postępowania dy
        > scyplinarnego. Ciekawe, kim jest ta matka i jakie ma związki z kuratorką.

        Nie wiem gdzie wyczytałaś, że usprawiedliwiam, czy w ogóle oceniam system, w którym występują takie a nie inne procedury dotyczące postępowania dyscyplinarnego.
        Cały czas natomiast zakładasz, ze wobec dyrektora wszczęto postępowanie z powodu tego, że zgłosił matkę do sądu rodzinnego - powody natomiast mogły być inne. Choć owszem, mogły być też takie, że nadużył swoich kompetencji. Pedagog ma obowiązek reagować na przemoc wobec dziecka i ma prawo czy nawet obowiązek zgłaszać sprawę do sądu rodzinnego, ale przecież nie np. w sprawach trywialnych. A bezpodstawne skierowanie sprawy do sądu rodzinnego może być podstawą o wytoczenie sprawy o naruszenie dóbr osobistych, wbrew temu co ci się wydaje, że oj tam oj tam, przecież sąd tylko "się przygląda".
        • po_godzinach_1 Re: PiS broni polskich dzieci!!!111oneoneone 25.05.23, 15:35
         dramatika napisał(a):

         > Pedagog ma obo
         > wiązek reagować na przemoc wobec dziecka i ma prawo czy nawet obowiązek zgłasza
         > ć sprawę do sądu rodzinnego, ale przecież nie np. w sprawach trywialnych. A bez
         > podstawne skierowanie sprawy do sądu rodzinnego może być podstawą o wytoczenie
         > sprawy o naruszenie dóbr osobistych, wbrew temu co ci się wydaje, że oj tam oj
         > tam, przecież sąd tylko "się przygląda".

         Matce postawiono zarzut psychicznego i fizycznego znęcania się nad dzieckiem od lipca 2019 do sierpnia 2022 roku. W naszej ocenie zachowanie dyrektora szkoły było jak najbardziej celowe – mówi w rozmowie z TEMI prokurator Mieczysław Sienicki, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Tarnowie.
         • arthwen Re: PiS broni polskich dzieci!!!111oneoneone 25.05.23, 15:48
          I tak, bo Piepe zaraz przyleci, to tylko zarzut, nie ma jeszcze wyroku.
          Natomiast są to zarzuty postwione PO dochodzeniu prokuratury, a nie tylko po zgłoszeniu przez dyrekcję sprawy.
         • dramatika Re: PiS broni polskich dzieci!!!111oneoneone 25.05.23, 15:49
          po_godzinach_1 napisała:


          > [Matce postawiono zarzut psychicznego i fizycznego znęcania się nad dzieckiem
          > od lipca 2019 do sierpnia 2022 roku.

          Umiem czytać, nie musisz tego cytować i nawet się do tego odniosłam w którymś poście, co oczywiście przeoczyłaś, więc uprzejmie powtórzę - prokuratura mogła postawić zarzuty jedynie na podstawie zeznań córki. A czy one były zgodne z prawdą, czy nie, to nie wiadomo, dopiero sąd rozsądzi.
          • po_godzinach_1 Re: PiS broni polskich dzieci!!!111oneoneone 25.05.23, 15:52
           dramatika napisał(a):

           > prokuratura mogła p
           > ostawić zarzuty jedynie na podstawie zeznań córki.

           Nauczyciele i pedagodzy informowali o niepokojącej sytuacji nastolatki. Mówili o tym także sami uczniowie – koledzy i koleżanki dziewczyny.

           A czy one były zgodne z praw
           > dą, czy nie, to nie wiadomo, dopiero sąd rozsądzi.

           Jasne. Nowak jednak nie czekała na wyrok sądu.


           • dramatika Re: PiS broni polskich dzieci!!!111oneoneone 25.05.23, 16:07
            po_godzinach_1 napisała:


            > Jasne. Nowak jednak nie czekała na wyrok sądu.

            Nie musiała, zwłaszcza jesli wszczęła postępowanie NIE z powodu zgłoszenia przez dyrektora matki do sądu. Dyrektor mógł po prostu dopuścić się zupełnie innych uchybień.

          • piesfafik Re: PiS broni polskich dzieci!!!111oneoneone 25.05.23, 16:53
           Tylko sad nie mialby zadnej szansy zeby cokolwiek zbadac gdyby dyrektor tego nie zglosil.
      • ggrr.ruu Re: PiS broni polskich dzieci!!!111oneoneone 25.05.23, 16:15
       Czy do znęcania się doszło oceni sąd, w czym problem ze złożeniem podejrzeń? Podejrzenia to nie wyrok
      • samawsnach Re: PiS broni polskich dzieci!!!111oneoneone 25.05.23, 17:56
       dramatika napisał(a):

       a córka mogła znęcanie się wyciągnąć z
       > palca, bo miała jakiś konflikt z matką.
       Nawet jeśli, to nie ma to żadnego znaczenia. Wystarczy samo podejrzenie stosowania przemocy wobec dziecka/nastolatka. Szkoła ma obowiązek (!) założenia NK w takiej sytuacji i wszczęcia różnych związanych z tym procedur. Obowiązek, którego zaniedbanie może skutkować odpowiedzialnością karną.
       Wyciąganie jakichkolwiek konsekwencji w takiej sytuacji to jakiś absurd.
       • dramatika Re: PiS broni polskich dzieci!!!111oneoneone 25.05.23, 19:30
        samawsnach napisała:


        > Nawet jeśli, to nie ma to żadnego znaczenia.

        A powinno. Może młoda ma borderline albo inne zaburzenia, które każą jej oskarżać matkę. Sytuacja byłaby mniej podejrzana, gdyby matkę wcięło i miała wywalone, ale to ona złożyła skargę do kuratorium na dyrektora.
        • iwles Re: PiS broni polskich dzieci!!!111oneoneone 25.05.23, 19:36
         dramatika napisał(a):

         > Może młoda ma borderline albo inne zaburzenia, które każą jej oskarż
         > ać matkę.

         Wyjaśnianie, to już sprawa dla innych organów, nie szkoły.
       • panna.nasturcja Re: PiS broni polskich dzieci!!!111oneoneone 25.05.23, 20:21
        Czyli też ńie doczytałaś czego mają dotyczyć ewentualne konsekwencje? Dlaczego Wy komentujecie artykuły, których nie czytacie?
        • hanusinamama Re: PiS broni polskich dzieci!!!111oneoneone 25.05.23, 21:13
         A ty cytujesz tłumaczenie Pani Nowak...no zaiste świetne źródło informacji.
     • panna.nasturcja Re: PiS broni polskich dzieci!!!111oneoneone 25.05.23, 20:19
      Ńieprawda. Nie za to. Doczytaj jakie są zarzuty.
     • backup_lady Re: PiS broni polskich dzieci!!!111oneoneone 25.05.23, 21:19
      Czytam i czytam i wygląda to tak, że rozmowa z dramatiką wygląda jak zapasy ze świnią w błocie. Ty się umęczysz i umordujesz, a dla świni najlepsza zabawa.
    • woman_in_love Re: PiS broni polskich dzieci!!!111oneoneone 25.05.23, 14:15
     i co z tego?
    • arthwen Re: PiS broni polskich dzieci!!!111oneoneone 25.05.23, 14:21
     Dyrektor też operował domniemywaniem - bo nie do niego należy przeprawdzenie dochodzenia w takiej sprawie, ani wydanie wyroku. Natomiast jego obowiązkiem jest mając takie podejrzenia sprawę zgosić odpowiednim organom, co też uczynił.
    • babcia47 Re: PiS broni polskich dzieci!!!111oneoneone 25.05.23, 14:40
     Z tego co piszą w prasie lokalnej szkole problem zgłaszał nie tylko sama córka ale również jej koledzy i koleżanki więc sprawa musiała być bardzo widoczna dla osób postronnych. Młodzież nie tylko nie zwierza się z takich spraw ogolowi, najwyżej najbliższej koleżance A koledzy i koleżanki nie pchają się by zgłaszać takie sprawy nauczycielom czy dyrekcji szkoły bez naprawdę poważnego powodu. Problem trwał przez kilka lat od roku 2019 do 2022 miał okazję dojrzeć. Do tego w świetle ostatnich wydarzeń społeczeństwo jest wydzielone A nawet przeczulone na punkcie tego co dzieje się w rodzinach pod kątem maltretowania dzieci ale wtedy jeszcze nie był to "modny temat"
    • la_mujer75 Re: PiS broni polskich dzieci!!!111oneoneone 25.05.23, 15:19
     Dramatika, powiedz mi, jak ty się ogladasz w lustrze?
     Zawsze, ale to zawsze bronisz tych, którzy krzywdzą słabszych.
     Nie wsydzisz się tego?
     Czy niespełnione marzenia o byciu adwokatem w tobie drzemią?
     • dramatika Re: PiS broni polskich dzieci!!!111oneoneone 25.05.23, 15:32
      la_mujer75 napisała:


      > Nie wsydzisz się tego?

      A ty nie wstydzisz się swojej głupoty?
      Bronię obiektywizmu i krytycyzmu wobec narracji narzucanej w mediach, przeznaczonej dla prostego ludu antypisowskiego, żądnego krwi. I nie robię niczego ponad przedstawienie innych możliwych scenariuszy.
      • babcia47 Re: PiS broni polskich dzieci!!!111oneoneone 25.05.23, 16:29
       Nie ty bronisz procesu mrożacego dla osob ktore powinny zglaszac niepokojace sytuacje w sytuacji gdy moglo dojsc do maltretowania nieletniego. W sprawie Kamila sporo pomyj wylalo sie m.in na szkołę która nie zareagowała, zdaniem hejtujacych i nie tylko na niepokojące objawy maltretowania dziecka. Tutaj sytucja jest o tyle analogiczna, ze ktos nato zateagowal i za to ponosi bardzo nieprzyjemne konsekwencje. Nigdzie nie ma informacji ze reakcja dyrektora byla nieadekwatna do zgłoszonych mu problemów dziewczynki. W odróżnieniu od zarzutów matki skierowanych do kuratorium prokuratura, która ma dużo większe możliwości przy rozpoznaniu sprawy ma jakby inne zdanie A zarzuty uznaje za zasadne. Na tyle zasadne ze nie oddaliła zarzutów i dalej prowadzi dochodzenie w tej sprawie. Świadków jest też trochę więcej niż tylko sama poszkodowana ale dla Pani Nowak nie ma to znaczenia. Przekaż do nauczycieli i dyrektorów idzie jasny: widzicie problem to odwróćcie głowy bo inaczej sami po niej dostaniecie A przy okazji po kieszeni
       • dramatika Re: PiS broni polskich dzieci!!!111oneoneone 25.05.23, 16:40
        babcia47 napisała:

        > Nie ty bronisz procesu mrożacego

        Nie, bronię obiektywizmu i zdrowego rozsądku. Nic prostszego teraz zgłaszać każdy bzdet do sądu rodzinnego i naciskać na sądy, aby prewencyjnie zamykały nawet jeśli nie ma pewności. A że paru ludzi w ten sposób zostanie bezpodstawnie oskarżonych, to oj tam oj tam, najważniejsze, że bronimy dzieci!

        > Nigdzie nie ma informacji ze reakcja dyrektora byla nieadekwatna
        > do zgłoszonych mu problemów dziewczynki.

        Od tego, czy reakcja była adekwatna czy nie, jest postępowanie dyscyplinarne (w tym wypadku), a nie głos ludu. Rozumiesz, to się rozstrzyga w ramach okreslonych prawem procedur, a nie poprzez komentarze w internetach. To matka zgłosiła sprawę i należy się cieszyć, ze jej głosu nie spuszczono do kibla. A co z tego wyjdzie i jaka jest prawda, to się dopiero okaże.
        • ggrr.ruu Re: PiS broni polskich dzieci!!!111oneoneone 25.05.23, 16:43
         Co to znaczy "bezpodstawnie"?
         • droch Re: PiS broni polskich dzieci!!!111oneoneone 25.05.23, 16:50
          Ja wytłumaczę. "Bezpodstawnie" oznacza tutaj "sprzecznie z linią Partii". Chyba każdy średnio kumaty doskonale rozumie, że Partia nie uznaje kobiet za pełnowartościowych ludzi.
          • arthwen Re: PiS broni polskich dzieci!!!111oneoneone 25.05.23, 17:12
           Przecież matka też jest kobietą tongue_out
        • pade Re: PiS broni polskich dzieci!!!111oneoneone 25.05.23, 19:05
         Nie bronisz zdrowego rozsądku Dramatika.
         Zdrowy rozsądek w takiej sytuacji mówi, że coś musiało być mocno nie w porządku skoro dyrektor to zgłosił. Nauczyciele czy dyrektorzy nie są skłonni do zajmowania się sytuacją życiową swoich uczniów, musi być duży kaliber albo duży nacisk, żeby "szkoła" raczyła coś zrobić.
         • dramatika Re: PiS broni polskich dzieci!!!111oneoneone 25.05.23, 19:42
          pade napisała:

          > Nie bronisz zdrowego rozsądku Dramatika.
          > Zdrowy rozsądek w takiej sytuacji mówi, że coś musiało być mocno nie w porządku
          > skoro dyrektor to zgłosił.

          Brakuje ci wyobraźni, albo doświadczenia. Ja z łatwością mogę sobie wyobrazić sytuację, że żadnego znęcania nie było, młoda nakręciła aferę, bo ma zaburzenia czy jakiś konflikt z matką, a matka odmówiła stawienia się na dywanik do szkolnego psychologa i generalnie tzw "współpracy", mogła nawet w gniewie obrazić dyrektora i konflikt personalny gotowy. A jak odmówiła i się rzuca (albo i się nie rzuca), to wiadomo - patola i trzeba zgłosić sądowi.
          • ggrr.ruu Re: PiS broni polskich dzieci!!!111oneoneone 25.05.23, 19:45
           Nie jest rolą szkoły ocenianie, czy dziecko konfabuluje, od tego jest sąd.
           • dramatika Re: PiS broni polskich dzieci!!!111oneoneone 25.05.23, 19:48
            ggrr.ruu napisała:

            > Nie jest rolą szkoły ocenianie, czy dziecko konfabuluje, od tego jest sąd.

            Oczywiście zgadzam się, ale jak najbardziej jest możliwe, że konfabuluje i że być może na tym polu powstał konflikt między dyrektorem a matką, stąd to postępowanie dyscyplinarne. Jest po prostu taka możliwość, której w ogóle nie bierzecie pod uwagę.
            • po_godzinach_11 Re: PiS broni polskich dzieci!!!111oneoneone 25.05.23, 19:53
             dramatika napisał(a):

             > ggrr.ruu napisała:
             >
             > > Nie jest rolą szkoły ocenianie, czy dziecko konfabuluje, od tego jest sąd
             > .
             >
             > Oczywiście zgadzam się, ale jak najbardziej jest możliwe, że konfabuluje i że b
             > yć może na tym polu powstał konflikt między dyrektorem a matką, stąd to postępo
             > wanie dyscyplinarne. Jest po prostu taka możliwość, której w ogóle nie bierzeci
             > e pod uwagę.

             Co według ciebie powinien zrobić dyrektor, któremu zgłoszono przemoc wobec ucznia?
            • ggrr.ruu Re: PiS broni polskich dzieci!!!111oneoneone 25.05.23, 20:01
             Ale dlaczego postępowanie dyscyplinarne? Jeśli dyrektor ma od dziecka sygnał o przemocy to zgłasza sprawę do właściwej instytucji, bo nie leży w jego kompetencjach orzekanie o prawdziwości oskarżeń. Więc nie ma tu żadnego powodu do postępowania dyscyplinarnego
             • dramatika Re: PiS broni polskich dzieci!!!111oneoneone 25.05.23, 20:13
              ggrr.ruu napisała:

              > Ale dlaczego postępowanie dyscyplinarne?

              Pojęcia nie mam, ale jest kilka możliwości. Nie masz/nie miałaś dzieci w szkole i nie wiesz, że pedagodzy mogą się zachowywać w sposób, nazwijmy to, mało profesjonalny? Być może czegoś żądał od matki, do czego nie ma prawa (jakichś zaświadczeń lekarskich, stawiania się na dywanik etc), albo wysuwał jakieś oskarżenia, mógł jej grozić, zachowywać się impertynencko.
        • babcia47 Re: PiS broni polskich dzieci!!!111oneoneone 25.05.23, 20:21
         Sprawa tej dziewczynki wyszła rok temu a nie teraz. Widzisz różnicę? To co zgłosiła matka i reakcja kuratorium nie zostało skonsultowane z prokuraturą która od roku prowadzi sprawę, jak to obecnie jest w zwyczaju dzięki krowiemu prokuratorowi. Moim zdaniem jak zwykle pani Nowak ma w odwłoku sprawę dziewczynki ale uważa ze swietnie na niej zrobi sobie pr
     • evening.vibes Re: PiS broni polskich dzieci!!!111oneoneone 25.05.23, 17:48
      la_mujer75 napisała:
      > Dramatika, powiedz mi, jak ty się ogladasz w lustrze?
      > Zawsze, ale to zawsze bronisz tych, którzy krzywdzą słabszych.
      > Nie wsydzisz się tego?
      > Czy niespełnione marzenia o byciu adwokatem w tobie drzemią?


      Przypominam, że Piepe uważa, ne nienawiść matki do córki jest NORMALNA. Matka nienawidzi jej i jej siostry więc znęcanie psychiczne jest dla niej poprostu dzieciństwem. Jak zwykle przemocy broni.

   • panna.nasturcja Re: PiS broni polskich dzieci!!!111oneoneone 25.05.23, 20:18
    Ale ja czytałam, że on ma mieć tę komisję nie dlatego, że zgłosił, że uczennica ma problemy tylko dlatego, że nie zapewnił jej pomocy psychologicznej i pedagogicznej. Oficjalnie.
    • dramatika Re: PiS broni polskich dzieci!!!111oneoneone 25.05.23, 20:26
     panna.nasturcja napisała:

     > Ale ja czytałam, że on ma mieć tę komisję nie dlatego, że zgłosił, że uczennica
     > ma problemy tylko dlatego, że nie zapewnił jej pomocy psychologicznej i pedago
     > gicznej. Oficjalnie.

     Możliwe. W LO jest totalna bieda z psychologami.
    • arthwen Re: PiS broni polskich dzieci!!!111oneoneone 26.05.23, 21:02
     Nie. Zapewnił NIEADEKWATNĄ pomoc psychologiczną. A co to już znaczy, to chyba wie tylko komisja...
  • woman_in_love Re: PiS broni polskich dzieci!!!111oneoneone 25.05.23, 13:58
   Nowak? To ta kurator, która nie potrafiła wychować własnej córki, która zaciążyła przed uzyskaniem pełnoletności?
   • alpepe Re: PiS broni polskich dzieci!!!111oneoneone 25.05.23, 14:05
    Tak, to ta pi.da.
    • woman_in_love Re: PiS broni polskich dzieci!!!111oneoneone 25.05.23, 14:12
     patologia broni patologii, to dosc zrozumiale

     aczkolwiek widac pewien konlfikt interesow
    • stasi1 Re: PiS broni polskich dzieci!!!111oneoneone 25.05.23, 14:20
     Znaczy jest na odpowiednim pisim stanowisku
   • danaide2.0 Re: PiS broni polskich dzieci!!!111oneoneone 26.05.23, 07:40
    Bez przesady - wychowała tak, że dziecię postanowiło się usamodzielnić jak najszybciej.
  • arthwen Re: PiS broni polskich dzieci!!!111oneoneone 25.05.23, 14:18
   Ale przepraszam, czy dyrektor nie ma przypadkiem OBOWIĄZKU poinformowania odpowiednich organów jeśli ma uzasadnione podejrzenia przemocy domowej w stosunku do ucznia?
   Jak kurator może go ukarać za wypełnianie obowiązków?
   Tzn pytam teoretycznie, zgodnie z prawem, nie uwzględniając folwarku, który się odstawia w tych czy innych dziedzinach.
   • dramatika Re: PiS broni polskich dzieci!!!111oneoneone 25.05.23, 14:59
    arthwen napisał(a):


    > Jak kurator może go ukarać za wypełnianie obowiązków?

    Pomyślmy. Może postępowanie wobec niego niego wszczęto NIE z powodu tego, że zgłosił sprawę do sądu rodzinnego?
    • po_godzinach_1 Re: PiS broni polskich dzieci!!!111oneoneone 25.05.23, 15:03
     dramatika napisał(a):

     Może postępowanie wobec niego niego wszczęto NIE z powodu tego, że zg
     > łosił sprawę do sądu rodzinnego?

     a z jakiego?
     • dramatika Re: PiS broni polskich dzieci!!!111oneoneone 25.05.23, 15:15
      po_godzinach_1 napisała:


      > a z jakiego?

      Nie wiadomo. Nowak mówi, że nie może komentować tej sprawy. Natomiast trzeba niezłej lojalności wobec okreslonej agendy polityczno - ideologicznej (na granicy z szurstwem) aby sądzić, że kuratorium wszczyna postępowanie wobec dyrektora, bo ten zgłosił, zgodnie ze swoimi obowiązkami, znęcanie się nad dziewczyną do sądu rodzinnego. Być może nie miał podstaw, aby domniemywac, że było jakieś znęcanie, być może miał jakiś konflikt z matką i bezpodstawne złoszenie jej do sądu rodzinnego był elementem szykan, a może po prostu zachowywał się w stosunku do matki w sposób niedopuszczalny i nie miał to nic wspólnego ze zgłoszeniem do sądu rodzinnego.
      • po_godzinach_1 Re: PiS broni polskich dzieci!!!111oneoneone 25.05.23, 15:19
       dramatika napisał(a):

       > po_godzinach_1 napisała:
       >
       >
       > > a z jakiego?
       >
       > Nie wiadomo.

       Aha. Taki przypadek, jasne.
      • arthwen Re: PiS broni polskich dzieci!!!111oneoneone 25.05.23, 15:35
       Cóż, wystarczy wiedzieć w jakich sprawach kurator Nowak zabiera głos - już pominę jej publiczne wypowiedzi, mówię o sprawach lokalnych, leżących w obrębie jej obowiazków zawodowych, a raczej tego co ona uważa za jej obowiązki. Np pisma do dyrektorów szkół z naciskami, żeby NIE układali planu lekcji tak, żeby lekcje religii były skrajne, bo to zachęca do rezygnacji z tych lekcji. Albo naciski nazywane zachętą, aby uroczystości szkolne rozpoczynały się od mszy. Wielokrotnie różne małopolskie organizacje okołoszkolne wnosiły do wojewody o wniosek do ministerstwa o odwołanie kurator Nowak. Wojewoda (pisowski) nie widzi powodów, minister Czarnek nie widzi powodów. Mimo dowodów na niekompetencję Barbary Nowak.
       • arthwen Re: PiS broni polskich dzieci!!!111oneoneone 25.05.23, 15:44
        A jakoś dyrektora krakowskiego liceum, który wzywał na dywanik rodziców uczniów rezygnujących z religii, wypytywał o kwestie światopoglądowe zarówno tychże rodziców jak i uczniów, i na którego były skargi kurator Nowak nie raczyła postawić przed komisją dyscyplinarną.
       • dramatika Re: PiS broni polskich dzieci!!!111oneoneone 25.05.23, 15:57
        arthwen napisał(a):

        > Cóż, wystarczy wiedzieć w jakich sprawach kurator Nowak zabiera głos

        Mnie to nie interesuje, to zwykła polityczna nawalanka. I owszem, jak najbardziej zauważam, że Nowak ma wybitne ambicje polityczne i chce się gdzieś zaczepić, tak to ujmijmy, ale zwyczajnie staram się być obiektywna.
       • hanusinamama Re: PiS broni polskich dzieci!!!111oneoneone 25.05.23, 17:00
        Pytanie czy mamusia oskarżona o przemoc to nie psiapsi pani Nowak
        • arthwen Re: PiS broni polskich dzieci!!!111oneoneone 25.05.23, 17:13
         Wcale nie musi. Wystarczy, żeby to była katoliczka, która po katolicku wychowuje córkę tongue_out A jak wiadomo: Pan Bóg rózgą dziateczki bić karze!
      • malaperspektywa Re: PiS broni polskich dzieci!!!111oneoneone 25.05.23, 15:42
       No oczywiście. Na pewno. Przecież pani Basia jest taka obiektywna. Po prostu kryształ nie człowiek. Wrrrr....
      • babcia47 Re: PiS broni polskich dzieci!!!111oneoneone 25.05.23, 16:35
       W odróżnieniu od oskarżeń matki wobec dyrektora jakoś oskarżenia prokuratury wobec niej są jasne i nie podlegają utajnieniu. To sprawia wrazenie ze pani Nowak wychyliła sie przed szereg w ramach obrony świetej rodziny biologicznej i teraz stosuje znaną zasadę wiem ale nie powiem choć nie ma nic na swoje usprawiedliwienie
     • panna.nasturcja Re: PiS broni polskich dzieci!!!111oneoneone 25.05.23, 20:24
      Z powodu nie zapewnienie dziecku pomocy psychologicznej i pedagogicznej w ramach szkoły. Taki jest oficjalny powodów postępowania dyscyplinarnego. Ńie zgłoszenie sprawy przez dyrektora.
      • dramatika Re: PiS broni polskich dzieci!!!111oneoneone 25.05.23, 20:39
       panna.nasturcja napisała:

       > Z powodu nie zapewnienie dziecku pomocy psychologicznej i pedagogicznej w ramac
       > h szkoły.

       Doczytałam teraz na onecie.
       wiadomosci.onet.pl/krakow/dyrektor-szkoly-zaalarmowal-o-przemocy-wobec-uczennicy-sam-ma-teraz-problem/emkqwpj
       Grubsza sprawa, w tle rozwód. Nie zdziwiłabym się, gdyby to ojciec i jego rodzinka maczali w tym paluszki.
       Tak jak się domyślałam, matka była wzywana "na dywanik" na przesłuchanie, co szkoła nazywa "udzieleniem pomocy przez pedagoga", ale odmawiała, czym sobie wykopała grób.
       • iwles Re: PiS broni polskich dzieci!!!111oneoneone 25.05.23, 20:57
        dramatika napisał(a):

        > panna.nasturcja napisała:
        >
        > > Z powodu nie zapewnienie dziecku pomocy psychologicznej i pedagogicznej w
        > ramac
        > > h szkoły.
        >


        Nieeee, tam jest nspisane: z powodu udzielenia NIEADEKWATNEJ pomocy. Czyli konkretnie - CZEGO nie zrobiono?        > Tak jak się domyślałam, matka była wzywana "na dywanik" na przesłuchanie, co sz
        > koła nazywa "udzieleniem pomocy przez pedagoga", ale odmawiała, czym sobie wyko
        > pała grób.

        Jak ma niby wyglądać współpraca szkoły z rodzicami, jeżeli nie na kontaktowaniu się?
        Nie, to nie jest "dywanik", ani "przesluchanie".
        To, że ty tak odbierasz, wiele mówi o tobie i twoich relacjach z córką. I o jej obecnych problemach.

       • ggrr.ruu Re: PiS broni polskich dzieci!!!111oneoneone 25.05.23, 21:07
        A doczytałaś, że matka była objęta procedurą niebieskiej karty? Normalnie cały system się uwziął na niewinną biedaczkę, policja ja prześladuje, szkoła, dzieci...
    • gdanskamarylka Re: PiS broni polskich dzieci!!!111oneoneone 25.05.23, 15:10
     Nie gimnastykuj się. Wiemy, że wchodzisz pisiorom w odbyt tak głęboko, że aż wychodzisz gardłem, ale nas tu twoja elastyczność w ogóle nie interesuje.
    • woman_in_love Re: PiS broni polskich dzieci!!!111oneoneone 25.05.23, 19:49
     wygląda, że Barbara wszczęła postępowanie z przyczyn osobistych i jest to forma pomówienia z jej strony

     oby niwa władza ją skazała za to solidnie
   • panna.nasturcja Re: PiS broni polskich dzieci!!!111oneoneone 25.05.23, 20:22
    Ma obowiązek. Dlatego kurator chce go karać za ci innego.
    Czytajcie, do cholery, co komentujecie!
    • dramatika Re: PiS broni polskich dzieci!!!111oneoneone 25.05.23, 20:29
     panna.nasturcja napisała:

     > Ma obowiązek. Dlatego kurator chce go karać za ci innego.
     > Czytajcie, do cholery, co komentujecie!

     Zalinkowany artykuł nic nie mówi o przyczynach postępowania dyscyplinarnego.
    • arthwen Re: PiS broni polskich dzieci!!!111oneoneone 26.05.23, 20:58
     Wczoraj jeszcze nie było żadnych informacji na ten temat. Potem pojawiło się troszkę wiecej.
  • jowita771 Re: PiS broni polskich dzieci!!!111oneoneone 25.05.23, 14:50
   To babsko to szkodliwa suka.
   • arthwen Re: PiS broni polskich dzieci!!!111oneoneone 25.05.23, 14:53
    Nie obrażaj suk.
  • demono2004 Re: PiS broni polskich dzieci!!!111oneoneone 25.05.23, 20:24
   Spokojnie, bedzie jeszcze lepiej., 22 czerwca ma wejsc ustawa, która mowi, ze urzednik będzie mógł odebrać dziecko bez wyroku sądowego. Wystarczy, ze nie dasz dziecku kieszonkowego/zabierzesz telefon, co bedzie traktowane, jako przemoc.
   • livia.kalina Re: PiS broni polskich dzieci!!!111oneoneone 25.05.23, 21:04
    tak, z pewnością właśnie tak będzie.
  • klaramara33 Re: PiS broni polskich dzieci!!!111oneoneone 26.05.23, 10:04
   Ja pier... co za chora baba. Dyrektor powinien złożyć sprawę o niesłuszne zawieszenie w obowiązkach i odszkodowanie.
   • arthwen Re: PiS broni polskich dzieci!!!111oneoneone 26.05.23, 21:00
    Ale zawiesza go organ prowadzący, a nie stricte kurator. Tyle że organ prowadzący (urząd miasta w tym wypadku) jest do tego zmuszony przepisami.
   • livia.kalina Re: PiS broni polskich dzieci!!!111oneoneone 26.05.23, 21:10
    I zapewne dostanie ale po wielu latach. W międzyczasie moze zostać zniszczony jako pedagog i człowiek. Jak w przypadku lekarza, którego zniszczył Ziobro:
    www.wprost.pl/kraj/10329763/nie-zyje-andrzej-szaniawski-areszt-wydobywczy-zlamal-mu-zdrowie-i-kariere.html

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka