Dodaj do ulubionych

Znacie tę firmę? (buty)

25.05.23, 15:45
Chodzi o buty firmy PIKOLINOS, wykrywa spam, więc nie zalinkuję. W kazdym razie chodzi o takie jak na obrazku.

Bo już zaczynam dojrzewać do zakupu butów przez internet, ale ze względu na koszmarną cenę wolałabym w nich pochodzić kilka lat. I się zastanawiam, czy ten rzemyczek trzymający wszystko w kupie nie strzeli po jednym sezonie?
Buty wyglądają na wygodne, mają wszystko, czego od butów oczekuję, czyli płaską podeszwę, zakryte palce i pięty, naturalną skórę, ale jak z trwałością?
Obserwuj wątek
    • hrabina_niczyja Re: Znacie tę firmę? (buty) 25.05.23, 15:49
      Koszmar 😱 Naprawdę chcesz nosić babciowe buty?
      • andaba Re: Znacie tę firmę? (buty) 25.05.23, 15:58
        Babciowe?
        No dla mnie to one są śliczne, z reguły nosze znacznie bardziej babciowe.
        Niestety, to że są ładne sugeruje, że pewnie i tak nie będą pasowały sad
        • hrabina_niczyja Re: Znacie tę firmę? (buty) 25.05.23, 16:15
          Rany 🤦‍♀️ Czemu sobie to robisz?
          • andaba Re: Znacie tę firmę? (buty) 25.05.23, 16:20
            Bierzesz pod uwagę, że nie wszyscy mają zdrowe, szczupłe stópki?
            Poza tym ja jestem w wieku babciowym.

Poza tym niespecjalnie mnie wzrusza co kto mysi o moim obuwiu, ma być wygodne.
            • alpepe Re: Znacie tę firmę? (buty) 25.05.23, 16:27
              Mnie też się te sandały podobają, tylko miałabym wątpliwości jeśli chodzi o paski z przodu, czy gdzieś by się nie wrzynały w dziwne miejsca.
            • hrabina_niczyja Re: Znacie tę firmę? (buty) 25.05.23, 16:30
              Zdaje. Mam bardzo wymagające stopy latem 😛
              • panna.nasturcja Re: Znacie tę firmę? (buty) 25.05.23, 18:38
                Masz przede wszystkim żle w głowie.
                Nie ma czegoś takiego jak „babciowe buty” a wygoda jest priorytetem, tym bardziej, że dobór obuwia wpływa na zdrowie kręgosłupa.
                A ty masz pusto w głowie, wygląd najważniejszy musi być.
                • hrabina_niczyja Re: Znacie tę firmę? (buty) 25.05.23, 20:55
                  A ty za to nijakie życie i ograniczone horyzonty. Jest mnóstwo butów wygodnych, a zarazem modnych i nie dla starszej pani. Ale z kim ja gadam, z osobą, która nawet kwiatów na balkonie nie umie sama wybrać i posadzić 🤣🤣🤣
                  • homohominilupus Re: Znacie tę firmę? (buty) 25.05.23, 22:17
                    A ty już przestań tak się niezdrowo podniecać w każdym wątku bo ci w końcu żyłka pęknie.
        • brittaanna Re: Znacie tę firmę? (buty) 28.05.23, 17:40
          Andaba, pikolinos to hiszpańska firma. Specjalizują się w takich plecionkach. Spokojnie możesz kupować, firma działa od od lat. Znam od 25 lat. Bardzo wygodne, i jakość spoko. Pozdrawiam
      • taje Re: Znacie tę firmę? (buty) 25.05.23, 17:25
        Ale niby dlaczego babciowe?
        • starczy_tego Re: Znacie tę firmę? (buty) 26.05.23, 11:50
          No właśnie. Te akurat nie kojarzą mi się z babciowym obuwiem. Bardziej czymś dla 8-latki wink
        • mia_mia Re: Znacie tę firmę? (buty) 26.05.23, 12:17
          Też się zastanawiam, moja mama chyba nie założyłaby takich brzydkich butów, a jest babciąsmile
      • alex_vause35 Re: Znacie tę firmę? (buty) 26.05.23, 16:10
        Pokaż, co sama nosisz, he he
      • natalyaxx Re: Znacie tę firmę? (buty) 26.05.23, 18:52
        Potwierdzam, aż trudno uwierzyć, że ktokolwiek chce to jeszcze nosić.
    • alpepe Re: Znacie tę firmę? (buty) 25.05.23, 15:49
      Generalnie mają dobre opinie, ja do zimowych trzewików przymierzałam się raz. Na stopie źle wyglądały i z opiewaną wszędzie (haha) wygodą nie było najlepiej.
      • andaba Re: Znacie tę firmę? (buty) 25.05.23, 15:57
        No właśnie dostrzegłam coś co, je dyskwalifikuje, czyli rzepy.
        Coraz trudniej kupić buty zapinane na sprzączki, a rzepy w moim przypadku się nie sprawdzają, bo sie po prostu rozpinają jak mi nogi spuchną, albo w ogóle ich nie zapinam.
        Jak jest sprzączka, to można dziurkę zrobić na końcu i obleci.

Nie znoszę kupować butów. Na tysiąc par pasuje na mnie jedna, a w sklepach wybór jest taki se, albo paskudne, albo na obcasach, albo wąskie, albo z rzepami.
        • malia Re: Znacie tę firmę? (buty) 25.05.23, 16:16
          do czego, albo na jakie okazje mają być te buty?
          • andaba Re: Znacie tę firmę? (buty) 25.05.23, 16:18
            Do chodzenia po prostu.
            • malia Re: Znacie tę firmę? (buty) 25.05.23, 16:27
              to rozejrzyj się za czymś, co jest sportowymi butami z wycieciami , miałam takie, były bardzo lekkie i bardzo wygodne. Niestety , podeszwa mi pękła, ale moje były tanie, a widziałam też takie normalnych sportowych marek.
              albo espadryle z palcami i piętami
              • andaba Re: Znacie tę firmę? (buty) 25.05.23, 16:35
                Sportowe odpadają, bo są sportowe, poza tym zawsze ze sztucznych materiałów, co mnie obciera i odparza.
                • malia Re: Znacie tę firmę? (buty) 25.05.23, 16:46
                  spróbuj ten jeden raz, przekonałam do sportowych butów moją starą ciotkę, powiedziała, że w życiu nie założy na swoje obolałe nogi nic innego smile
                  • andaba Re: Znacie tę firmę? (buty) 25.05.23, 16:58
                    Ale sportowe buty to pasują do portek, albo do nastolatek ewentualnie.
                    Nie do starej baby w sukience.
                    • kropkacom Re: Znacie tę firmę? (buty) 25.05.23, 17:14
                      Ile masz lat?
                    • malia Re: Znacie tę firmę? (buty) 25.05.23, 17:18
                      kobieto bluźnisz
                      po pierwsze - pasują do wszystkiego,
                      po drugie- jak komuś nie, to co z tego, jak czujesz się wygodnie
                      baba, stara i w sukience może chodzić w czym chce, bo tak chce
                      skechersy z pianką foam człowiek czuje się jakby miał nogę na poduszce
                      https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQew2mR0PCe5ald540ccT9ACi6IOUDNisti0Q&usqp=CAU
                      https://cdn.officeshoes.ws/product_images/2021ss/big/124187-tpe.jpg
                      https://a.allegroimg.com/s360/1124d6/912335144192ab5cf1d572cd5af3/Buty-sportowe-Skechers-Fast-Attraction-r-37
                      • andaba Re: Znacie tę firmę? (buty) 25.05.23, 17:22
                        Rany boskie.
                        No czegoś takiego to bym nie włożyła w życiu, no chyba że alzheimera dostanę.
                        To dopiero jest ohydne smile

Tzn te na dole są ok, no ale do spodni, ewentualnie dla młodzieży.

Serio uważacie, że te pierwsze które wkleiłam są brzydkie, a te ładne?
                        • malia Re: Znacie tę firmę? (buty) 25.05.23, 17:28
                          nie smile
                          Twoje nie są brzydkie, ale gdybym mieła kupić dla siebie ( a też jestem starą babą) to kupiłabym sportowe,
                          bo : są wygodne, nawet bardzo, podobają mi się, jak się komuś nie podobają, to mi to doskonale obojętne
                          aaaa, kolor przypadkowy wkleiłam, różowych bym nie kupiła, ale ciotka chodzi dokładnie w tych tylko ma czarne i chwali bardzo
                          • andaba Re: Znacie tę firmę? (buty) 25.05.23, 17:35
                            Nie przeszkadza mi, jeżeli moje buty nie podobają się komuś, ale jednak wolałabym, żeby podobały się mnie smile
                            A te mi się nie podobają. Bardzo.
                            Natomiast podobają mi się tamte, które wkleiłam.

I jeszcze podobają mi się takie, ale te na pewno nie są dla mnie, bo mają za wysoki obcas, moja biedna stópka zostałaby zmiażdżona. Szkoda, że nie ma takich na niższym, bo nie mają rzepów i też wyglądają na wygodne.
                            • malia Re: Znacie tę firmę? (buty) 25.05.23, 18:27
                              bo ja ze sportowych wybrałam takie, które by teoretycznie według mnie włożyła osoba nie lubiąca sportowych butów. Skechersy są wygodne, nie obcierają i pasują na stopy problemowe
                        • szarmszejk123 Re: Znacie tę firmę? (buty) 25.05.23, 17:44
                          Ja uważam, że wszystkie są brzydkie:p
                        • m_incubo Re: Znacie tę firmę? (buty) 25.05.23, 18:23
                          Twoje są średnie, nic specjalnego, ale te tutaj (pierwsze, różowe) są prze - kosz - mar - ne.
                        • misiamama Re: Znacie tę firmę? (buty) 25.05.23, 19:20
                          no nie, ja tak nie uważam, ale ja jestem stara i noszę siwe włosy. Ale nie założyłabym tych butów które wkleiłaś, ponieważ uważam że są bardzo staromodne (nie znaczy że brzydkie). Buty sportowe które wkleiła Malia po prostu są bardziej w trendach. Noszę buty sportowe, do sukienek zwłaszcza. Uważam że jest to niezwykle wygodne, przy czym ja nie lubię mieć stóp na wierzchu, wolę buty zakryte plus bawełniane skarpetki.
                        • konsta-is-me Re: Znacie tę firmę? (buty) 25.05.23, 21:22
                          Ja uważam że są ok 😜
                          Te z linku startowego koszmarne , ale mnie się nie muszą podobać.
                          A co do meritum- - popatrz może na dr.Brinkmann- są na eobuwie.
                          Ja mam akurat od nich klapki na koturnie ale mają różne modele i są niesamowicie leciutkie i wygodne.
                          Cena też przyjaźniejsza..
                          Styl bardziej uniwersalny czyli ani babcia ani nastolatka .
                      • taje Re: Znacie tę firmę? (buty) 25.05.23, 17:32
                        No nie, jednak buty z postu andaby są dużo ładniejsze i mniej "babciowate" niż te z Twojego.
                    • semihora Re: Znacie tę firmę? (buty) 25.05.23, 18:53
                      andaba napisała:

> Ale sportowe buty to pasują do portek, albo do nastolatek ewentualnie.
                      > Nie do starej baby w sukience.

Nie no, teraz to przeginasz. Rozumiem jakieś wewnętrze opory, ale sportowe pasują każdemu. Coraz więcej pań 60+ je nosi i sobie chwalą (w tym moja teściowa-strojnisia).
                      • andaba Re: Znacie tę firmę? (buty) 25.05.23, 18:57
                        No dobra, mi nie pasują. Źle bym sie czuła w adidaskach do galowej spódnicy smile
                        I do sukienki z falbanką też.
                        • misiamama Re: Znacie tę firmę? (buty) 25.05.23, 19:21
                          no do galowej spódnicy (w sensie, że na ślub i wesele idziesz? ) to ja też sportowych nie nałożę. Ale już to się raz podłożyłam wywnętrzając się w kwestii kozaków na gali Oscarowej, więc zmilczę smile
                • arwena_111 Re: Znacie tę firmę? (buty) 25.05.23, 17:45
                  A patrzyłaś w Deichmanie na serię Medicus? Kupowałam ze 3 czy 4 lata temu teściowej - nosi do dziś i jest zachwycona. Lekkie, bardzo wygodne, w różnych fasonach
                  www.deichmann.com/PL/pl/shop/marki/medicus/00006002055510/kremowe*sk%C3%B3rzane*sanda%C5%82y*damskie*Medicus.prod;jsessionid=8F53B14A61AAF410363C7038E25ECAD5.appserver29t5?positionInList=13&_gl=1*10smu30*_up*MQ..
                  • andaba Re: Znacie tę firmę? (buty) 25.05.23, 17:49
                    W Deichmanie nigdy w życiu nie trafiłam na buty, które da się w ogóle włożyć, a co tu mówić o noszeniu.
                    Sandałki na rzepy to są dobre dla dzieci.
                    • arwena_111 Re: Znacie tę firmę? (buty) 25.05.23, 17:52
                      popatrz na stronie - nie wszystko ma rzepy. Te co wkleiłaś - też są na rzepy.

Moja teściowa ma trudną stopę, halluksy - w butach tej firmy chodzi cały czas.
                      • andaba Re: Znacie tę firmę? (buty) 25.05.23, 18:09
                        No zauważyłam, że są na rzepy, dlatego w ogóle z nich zrezygnowałam.
                        Mi chodzi o takie bardziej zabudowane, żeby miały zakryte palce, i najlepiej piętę. W normalnych sandałkach z odkrytymi palcami nie dam rady chodzić.
                    • samaasma Re: Znacie tę firmę? (buty) 25.05.23, 18:19
                      Sandały na rzepy dla starszej osoby

Umarłam smile))

Może jeszcze takie ze świecącą Podeszwa?
    • homohominilupus Re: Znacie tę firmę? (buty) 25.05.23, 15:57
      Tak, hiszpańska marka.
      Nie mam nic od nich ale przymierzałam i wydają się solidne a na pewno bardzo ładne.
    • chicarica Re: Znacie tę firmę? (buty) 25.05.23, 16:00
      Moja babcia byłaby zachwycona.
      • bergamotka77 Re: Znacie tę firmę? (buty) 25.05.23, 16:08
        Moja mama, pani po 70-tce, takich by nie założyła wink Ale andaba się nosi konserwatywnie i z tego, co pisala, to trochę taka amiszka.
      • malia Re: Znacie tę firmę? (buty) 25.05.23, 16:27
        to jej kup, łatwo komuś sprawić radość
    • alicia033 Re: Znacie tę firmę? (buty) 25.05.23, 16:05
      Mam kilka par. W innej stylistycesmile i z tych prehistorycznych czasówwink, kiedy za marką szła jakość (uwaga ogólna, nie mam tu na myśli konkretnie Pikolinos). Były i są wygodne i starannie wykonane. Natomiast jak jest z ich jakością teraz niestety nie wiem.
    • malia Re: Znacie tę firmę? (buty) 25.05.23, 16:09
      nie znam marki, ale one wcale nie wyglądają na wygodne, miałam skórzane sandały z takim szwem dookoła i obcierało to na palcach okropnie
      • andaba Re: Znacie tę firmę? (buty) 25.05.23, 16:16
        A takie?

Firma Rieker, też nie znam, kiedyś pewna forumka wspomniała o tej firmie, całkiem mi nieznanej dotychczas, też wyglądają na dość wygodne, tylko nie wiem, jakie są szerokie.
        • malia Re: Znacie tę firmę? (buty) 25.05.23, 16:28
          mam riekery, i sandały i zimowe buty i są bardzo wygodne
          • malia Re: Znacie tę firmę? (buty) 25.05.23, 16:29
            one są w ccc, a tam promocja chyba jest teraz
            • andaba Re: Znacie tę firmę? (buty) 25.05.23, 16:37
              No właśnie przepatrzyłam, stacjonarnie u nas tę markę mają dwa sklepy, jeden w Galerii Kazimierz, CCC właśnie, a drugi Bonarka. Nie po drodze mi do obydwu, no ale może się przejadę, na poczatku czerwca muszę do USD jechać, to może o Bonarkę zahaczę.
              • ritana Re: Znacie tę firmę? (buty) 25.05.23, 16:45
                Rieker ma outlet w Krakowie jak się jedzie na Rybitwy (mniej więcej)
                • andaba Re: Znacie tę firmę? (buty) 25.05.23, 16:59
                  Od której strony pa te Rybitwy?
                  Proszę sprawdź jak masz jakieś pojęcie, bo ja szukałam i nie znalazłam.
                  • andaba Re: Znacie tę firmę? (buty) 25.05.23, 17:15
                    Chyba znalazłam! Przy Śliwiaka, niedaleko obwodnicy coś jest. Garnitury widziałam z drogi, reszty nie.
                    Dzięki.
              • gama2003 Re: Znacie tę firmę? (buty) 25.05.23, 17:35
                W Krakowie jest outlet Rieker. Nie pamietam gdzie.
                • gama2003 Re: Znacie tę firmę? (buty) 25.05.23, 17:37
                  Na ul. Śliwiaka.
                  • andaba Re: Znacie tę firmę? (buty) 25.05.23, 17:40
                    No właśnie znalazłam, słowo outlet okazało się kluczowe, jak szukałam wcześniej, to mi tylko Bonarkę i GKazimierz pokazywało.

Akurat mam tu dobry dojazd.
                    • gama2003 Re: Znacie tę firmę? (buty) 25.05.23, 18:21
                      No i super.
                      Dużo modeli wcale nie babciowych jest na eobuwie - możesz zamówić do ,, przymierzalni ,, i poprzymierzać sobie.
                      • andaba Re: Znacie tę firmę? (buty) 25.05.23, 18:49
                        Możesz coś więcej o tej przymierzalni?
                        Bo nie wiem o co chodzi, gdy szukałam tych riekerów to mi się pokazało przy Bonarce właśnie coś z tą przymierzalnią, nie wiem jak to działa, ja przez internet to tylko książki potrafię kupować, no może jeszcze wełnę i papilotki na muffinki smile
                    • malia Re: Znacie tę firmę? (buty) 25.05.23, 18:28
                      ale ccc są na kazdym rogu, a tam też kupisz riekery
                    • panna.nasturcja Re: Znacie tę firmę? (buty) 25.05.23, 18:48
                      Andaba, jak kupisz albo choć poprzymierzasz to daj znać czy te rekiery są szerokie, dobrze?
                      • andaba Re: Znacie tę firmę? (buty) 25.05.23, 18:50
                        OK, jak wrócę do domu, za półtora tygodnia, to się na pewno wybiorę na Śliwiaka.
                        Mam nadzieję, że będą.
                        • andaba Re: Znacie tę firmę? (buty) 06.06.23, 14:57
                          No więc - nie są szerokie.
                          Absolutnie wszystkie 37 były tak wąskie, że nogi nie włożyłam, 38 były ciasne, a 39 dobre, no ale za duże o dwa numery smile
                          Nawet były te, które mi się tak podobały, dość wygodne, ale właśnie 39.
                          Poza tym wydawały mi się dość twarde, ale jestem rozpuszczona Axelami.

W rezultacie kupiłam buty za 9 dych na bazarze, znacznie bardziej babciowe niż te z postu startowego, ale pasowały na mnie nawet te o rozmiarze 37. Córka twierdzi, że nie są takie złe smile
                      • alex_vause35 Re: Znacie tę firmę? (buty) 26.05.23, 16:17
                        Mam bardzo ładne baleriny Rieker, na zdjęciu wygodne, w rzeczywistości trochę wąskie jak dla mnie, czuję się jak w obciążających skarpetach (choć nie ma żadnych otarć ani nic).
                        • alex_vause35 Re: Znacie tę firmę? (buty) 26.05.23, 16:17
                          Obciskających, nie obciążających
        • alpepe Re: Znacie tę firmę? (buty) 25.05.23, 16:29
          Te fajniejsze. Miałam wprawdzie tylko jedne riekery, ale były wygodne, no i dobre dla normalnych stóp.
        • kasiamat00 Re: Znacie tę firmę? (buty) 25.05.23, 16:46
          Rieker to z grubsza definicja nudnych i wygodnych niemieckich butow. Zwykle sa dosc szerokie. Z podobnych marek jest jeszcze Tamaris, Jena, Gabor, Caprice.
          • alpepe Re: Znacie tę firmę? (buty) 25.05.23, 19:43
            Jana, nie Jena chyba,a Tamaris ma buty raczej dla węższych stóp.
            • black_magic_women Re: Znacie tę firmę? (buty) 25.05.23, 23:17
              alpepe napisała:

> J,a Tamaris ma buty raczej dla węższych stóp.

Ja z moim halluksem "po dziadku" (w odróżnieniu od zboka "pracowniczego") mogę w Tamarisach chodzić od czasu do czasu na obcasach (jak na ematkę niskich, ale mnie max 7 cm wystarcza). I nie uważam żeby miały wzornictwo typu Rekier itp.
              >
              • alpepe Re: Znacie tę firmę? (buty) 26.05.23, 12:29
                Nie wiem, co się przymierzałam do Tamarisów, to były za małe i za wąskie.
        • gama2003 Re: Znacie tę firmę? (buty) 25.05.23, 17:13
          Takie, tylko białe kupilam mamie i są przewygodne. I wcale nie babciowe na żywo. Serio serio.
        • afro.ninja Re: Znacie tę firmę? (buty) 25.05.23, 17:38
          Riekery są bardzo. Moja siostra ma bardzo fajne buty tej firmy, wcale nie babciowe, ale to był jakiś jednostkowy model, bo chciałam kupić takie same i nigdzie ich nie ma.
        • ga-ti Re: Znacie tę firmę? (buty) 25.05.23, 21:05
          Ja chodzę w rikerach, w pierwszych przechodziłam 3 lata, w sezonie na dworze, a zimą w pracy na zmianę. Wymieniłam tylko wkładkę, bo się przetarła. Teraz na wiosnę (i pewnie dużą część lata) kupiłam nowe, ale ten sam model, bo inne mi się nie podobały wink są tak samo wygodne. Często noszę na gołą stopę i jest ok.
          Stylistyka nie powala (gdzie im tam do szpilek skarpetkowych naszej "afrykańskiej" koleżanki), ale ja takie lubię, do moich ciuchów pasują. Zresztą jestem już na takim etapie życia, że najważniejsza dla mnie jest wygoda.
          Kupowałam przez internet, nie pamiętam sklepu, ale mieli dokładne wymiary wewnętrznej wkładki, pasują idealnie.
        • jola_ep Re: Znacie tę firmę? (buty) 25.05.23, 22:17
          Reiker są wygodne. Z trwałością może być nieco gorzej, ale i tak są świetne.
          Lubię też Josef Seibel, np.
          https://img.eobuwie.cloud/eob_product_1800w_1800h(1/4/9/d/149d3193b2a87149bb105aa5aeb626048ae07faf_0000200026985_01_jf.jpg,webp)/sandaly-josef-seibel-rosalie-13-79513-95-450-hibiscus.webp
          • evee1 Re: Znacie tę firmę? (buty) 26.05.23, 15:34
            A jaki to model, te czerwone butki?
            • jola_ep Re: Znacie tę firmę? (buty) 26.05.23, 17:24
              Rosalie 13, mam w kolorze czarnym (na zdjęciu hibiskus, bardzo mi się podoba ten kolor, ale potrzebowałam czegoś bardziej stonowanego). Bardzo wygodne i dobrze wyglądają na nodze.
          • emateczka Re: Znacie tę firmę? (buty) 26.05.23, 23:00
            Hehe, właśnie miałam wkleić riekery, te:
            • emateczka Re: Znacie tę firmę? (buty) 26.05.23, 23:01
              Sorry, nie riekery tylko Josef Seibel oczywiście!
        • asiairma Re: Znacie tę firmę? (buty) 25.05.23, 22:39
          Riekier są (dla mnie) bardzo wygodne- wygodniejsze do ecco, clarksa, gabor. Na poziomie wygody ary (ara), ale dużo tańsze, jednak mniej wytrzymałe.
        • kubek0802 Re: Znacie tę firmę? (buty) 26.05.23, 08:16
          Moja mama właśnie takie kupiła. Rocznik 1941.
        • hrabina_niczyja Re: Znacie tę firmę? (buty) 26.05.23, 09:38
          Rieker są wygodne i można znaleźć naprawdę fajne i modne wzory, nie jak dla starszej pani a babki w dojrzałym wieku 😉 Sama mam kilka par i sobie chwalę. Są w ccc. Są też na eobuwie. Możesz zamówić online do sklepu i pryzmierzyć. Wchodzisz na stronę eobuwie, oglądasz, to co się tobie podoba dodajesz do koszyka czy przymierzenia, a na koniec wybierasz salon, w którym chcesz je przymierzyć. Fajne to jest, bo nie musisz płacić od razu i nie blokujesz kasy.
        • baatexja Re: Znacie tę firmę? (buty) 26.05.23, 18:50
          Rieker to wygoda, Medicus też- mają różne szerokości.
    • kotejka Re: Znacie tę firmę? (buty) 25.05.23, 16:35
      Rowery są ok, ale wygodne i trwałe
      Stylistyka nie w trendach, ale na tym Ci chyba nie zależy
      Ja bym brała birkenstocki
      Albo coś innego na solidnej korkowej profilowanej podeszwie

Jakowc, wygoda, no i jednak ładnie i modnie smile
      • kotejka Re: Znacie tę firmę? (buty) 25.05.23, 16:37
        Nie rowery a riekery
      • eriu Re: Znacie tę firmę? (buty) 26.05.23, 11:54
        Birkenstocki są niezdrowe dla stopy. Mają za twardą podeszwę przez co stopa się nienaturalnie układa. Palce młoteczkowate czy tam młotkowate lubią to i inne nieprawidłowości w stopach.
        • alpepe Re: Znacie tę firmę? (buty) 26.05.23, 12:30
          Ha, wreszcie ktoś potwierdził, co mi się zdawało.
        • 1matka-polka Re: Znacie tę firmę? (buty) 26.05.23, 13:16
          Chyba kazde klapki sa niezdrowe, bo stopa w trakcie chodzenia w nich, wykonuje dodatkowe, nienaturalne ruchy podtrzymywania klapka...
    • ykke Re: Znacie tę firmę? (buty) 25.05.23, 16:35
      Miałam trzewiki Pikolinos 25 lat temu!😀
    • bene_gesserit Re: Znacie tę firmę? (buty) 25.05.23, 17:24
      Nie idź tą drogą. Proszę.
      • andaba Re: Znacie tę firmę? (buty) 25.05.23, 17:27
        Czemu?
        Byle jakie są?
        • afro.ninja Re: Znacie tę firmę? (buty) 25.05.23, 18:19
          Akurat te co wkleiłaś są dość ładne jak na taki rodzaj obuwia.
      • taje Re: Znacie tę firmę? (buty) 25.05.23, 17:43
        A dlaczego niby nie? Są lepsze niż wiele innych wklejanych na wzór w tym wątku.
    • samaasma Re: Znacie tę firmę? (buty) 25.05.23, 17:55
      Góralskie kapcie mają chyba takie rżemeczki i kiedyś to było niezniszczalne

Ale kiedyś to było chyba ze skóry ani z jakichś plastikowych materiałów
    • mysiulek08 Re: Znacie tę firmę? (buty) 25.05.23, 18:20
      Andaba, jak chcesz super wygodne buty, to podpowiadam berkemann, cena nie jest niska ale jakos wykonania i komfort noszenia wart kazdych pieniedzy

rozmiarowke maja idealna, lacznie z podana szerokoscia, kupuje wylacznie online i w swiecie (z wiadomych wzgledow) i jeszcze nigdy sie nie nacielam, chyba, ze sama z wlasnej woli kupie 7.5 zamiast 7 bo np 7 nie ma
      • andaba Re: Znacie tę firmę? (buty) 25.05.23, 18:26
        Ale one wszystkie są takie same śliczne, jak te wklejone przez malię sad
        Chciałabym coś, co mi się choć trochę podoba...
        Chodzę w axelach, które są brzydkie, ale wygodne, myślałam, że może na lato kupię coś ładniejszego...
        • mysiulek08 Re: Znacie tę firmę? (buty) 25.05.23, 18:35
          nie, nie maja nic wspolnego ze sportowymi sandalami, poszukaj w starszych modelach, na allegro bywaja w dobrych cenach
          • mysiulek08 Re: Znacie tę firmę? (buty) 25.05.23, 18:41
            a polskich marek zobacz helios
            • andaba Re: Znacie tę firmę? (buty) 25.05.23, 18:45
              Heliosy mają idiotyczne podeszwy z rancikiem. Odrobinę się stopa przesunie i auć!
              Mierzyłam, bo faktycznie są dość szerokie, ale ze względu na ten rant żadne testu przejścia przez sklep nie zaliczyły.
              • mysiulek08 Re: Znacie tę firmę? (buty) 25.05.23, 18:52
                no tak, ty szukasz sandalow a ja sandalow nie nosze to inne spojrzenie mam
              • landora Re: Znacie tę firmę? (buty) 26.05.23, 15:54
                Keen ma super wygodne buty. Chodzi się jak w kapciach. I ładne do tego.
    • komorka25 Re: Znacie tę firmę? (buty) 25.05.23, 18:35
      Jakieś 12-15 lat temu miałam ze trzy razy Pikolinos (czółenka i trzewiki). Bardzo były wygodne i trwałe. Nie wiem jak jest teraz. W tych sandałach z pierwszego postu trochę mnie zastanawia to obszycie rzemyczkiem, bo mam obawy, że może uwierać.
      Później linkowany Rieker - cóż, jest bardzo nierówny pod względem jakości, chociaż na wygodę raczej nie można narzekać.
    • annpierle Re: Znacie tę firmę? (buty) 25.05.23, 19:45
      Zarowno Pikolinos jak i Riekery sa wygodne, skora jest miekka (jesli skora, bo w Riekerach coraz rzadziej).
      Jesli chcesz takie buty bardziej z pazurem, ale doskonalej jakosci i wygodne, co zajrzyj rowniez na strone Tekst linku. Z tym, ze to inny budzet jest, ale naprawde warto.
    • mamalgosia Re: Znacie tę firmę? (buty) 25.05.23, 20:22
      Andabo, nie wiem, czy Ci sie spodobaja, ale bardzo polecam takieTekst linku

Mam w innych kolorach, chodze kilka lat i jestem bardzo zadowolona. A duzo chodze. I stopy mam bardzo klopotliwe
      • mamalgosia Re: Znacie tę firmę? (buty) 25.05.23, 20:24
        Rzep mi sie nie rozpina
        • andaba Re: Znacie tę firmę? (buty) 25.05.23, 20:27
          U mnie kwestia jest taka, że absolutnie wszystkie rzepy mi się rozpinają, bo nogi puchną.
          Przy sprzączce można zrobić dziurkę na końcu paska i jest zapięte, rzep musi trzymać przynajmniej połową. A zawsze te rzepy strasznie krótkie są.
          • mamalgosia Re: Znacie tę firmę? (buty) 25.05.23, 22:09
            Zrozumialam. Tez mi nogi puchna. Dlatego tak doceniam te buty, ze to znosza
            • mamalgosia Re: Znacie tę firmę? (buty) 25.05.23, 22:12
              Poza tym to nie jest typowy pasek otaczający nogę (kostkę).
      • andaba Re: Znacie tę firmę? (buty) 25.05.23, 20:25
        No własnie coś takiego bym chciała, tylko żeby miało sprzączki, nie rzepy.
        • bylam.stara.mostowiakowa Re: Znacie tę firmę? (buty) 25.05.23, 20:42
          Andabo czy gdzies w twojej okolicy nie ma sklepu Zdrowa Stopa? Tam jest dużo wygodnych modeli przeznaczonych dla problematycznych stóp.
        • ga-ti Re: Znacie tę firmę? (buty) 25.05.23, 21:13
          Te zalinkowane buty dobrze się nogi trzymają nawet gdy się rzep rozepnie, a jest porządny, znaczy przykleja się i trzyma przez wiele, wiele miesięcy. Zamów, przymierz, możesz odesłać przecież.
    • samawsnach Re: Znacie tę firmę? (buty) 25.05.23, 22:21
      Kiedyś (parę lat temu) jakość była super, buty wygodne, dobrej jakości i trwałe. O ile firma się nie popsuła, to będzie to bardzo udany zakup.
    • iberka Re: Znacie tę firmę? (buty) 26.05.23, 08:21
      Znałam 20 lat temu, od zawsze miały inny styl, ale podobały mi się smile
    • gryfna-frelka Re: Znacie tę firmę? (buty) 26.05.23, 16:23
      Andabo, jezeli juz jestes na zakupach w internecie to przetrzep porzadnie Amazon, moze tam znajdziesz jakis fajny model. Nie wiem jak na polskim Amazonie, na niemieckim jest pelno marek np polecany wyzej Josef Seibel, Remonte etc. Kupic mozesz gdziekolwiek chcesz, chodzi o zobaczenie oferty. Powodzenia!
    • mikams75 Re: Znacie tę firmę? (buty) 26.05.23, 17:15
      szczuplutke dlugonogie mlode dziewcze by w tym wygladalo fajnie ale kobieta w srednim wieku oszpeci sie takimi butami.
      • monikate Re: Znacie tę firmę? (buty) 26.05.23, 18:16
        Mam 2 pary sandałów Pikolinos i bardzo sobie chwalę. Za jakość, wygodę, miękką skórę i staranne wykonanie. Jedne to model z postu startowego, tylko w innych kolorach. Granat, trochę różu. Nie uważam, aby były babciowe, noszę je, powiedzmy, w chłodniejszy dzień lata do sukienki. Drugie Pikolinos to otwarte sandały, trochę boho, w upały nie do przecenienia. Nosiłam je 3 sezony i są już na wydarciu. Pikolinos ma różne modele, trzeba szukać tych nie babciowych. Takowe ma zresztą w ofercie każda firma, Rieker też. BTW, buty Riekera mnie akurat rozczarowały, bo wcale nie były wygodne. Chyba nie trafiłam z modelem.
    • marcelinasok1 Re: Znacie tę firmę? (buty) 06.06.23, 17:03
      Typowo ematkowe .

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka