Dodaj do ulubionych

Wskaźnik arytmii - ciśnieniomierz

01.06.23, 23:07
Może ktoś mądry doradzi. Czy wskaźnik arytmii w ciśnieniomierzu jest wiarygodny?

Syn ostatnio czuł się źle i zmierzyłam mu ciśnienie. Włączył się wskaźnik arytmii. Nie jest to pojedyncza sytuacja. Żeby wyprzedzić komentarze: syn jest świeżo po echo serca. W połowie czerwca ma mieć założonego holtera ekg. Niestety wyłapałam te zaburzenia rytmu już po wizycie u kardiologa, więc nie mam jak wyjaśnić wątpliwości. Syn od wiosny leczy astmę i twierdzi, że źle się czuję po Clatrze. Z kolei próby odstawienia kończą się kaszlem i katarem.

Trochę się denerwuję i nie wiem, czy nie podskoczyć jutro do pediatry. 😕
Obserwuj wątek
    • anilorak174 Re: Wskaźnik arytmii - ciśnieniomierz 02.06.23, 06:14
      Moze idźcie do pediatry, mozecie tam zrobić EKG na miejscu.
      • memphis90 Re: Wskaźnik arytmii - ciśnieniomierz 02.06.23, 09:45
        EKG na miejscu może nic nie wyłapać. A jak wyłapie - to i tak zlecą 24h holter ekg, który ma już przecież umówiony… Kardiolog - zakładam - osłuchiwał serce na wizycie kardiologicznej…?
        • aguha Re: Wskaźnik arytmii - ciśnieniomierz 02.06.23, 12:01
          Syn ma niewielką niedomykalność zastawki mitralnej. Co jakiś czas ma robione echo serducha. Podobno nie powinien odczuwać żadnych dolegliwości z tym związanych. Ponieważ narzekał u pulmonologa na dyskomfort w klatce piersiowej, które raczej nie są typowe dla astmy, mieliśmy zrobić badania. Na razie miał echo - kardiolog nie osłuchiwała serca. Stwierdziła, że poza tą niedomykalnością wszystko jest ok.
          Ciśnieniomierz raczej jest dobry. Moje pomiary są prawidłowe.
          • memphis90 Re: Wskaźnik arytmii - ciśnieniomierz 02.06.23, 12:17
            Ale ten wskaźnik włącza sie za każdym razem, kiedy mierzycie ciśnienie? Trzebaby pomierzyć codziennie i sprawdzić, czy ikona pojawia sie za każdym razem. Zakładam, ze jak nie kardiolog, to chociaż ten pulmonolog osluchiwal na wizycie? Nie ma objawów silnie niepokojących jak omdlenia, utraty przytomności, nagle wymioty czy napady silnego nieuzasadnionego niczym lęku? Jeśli ikonka wyskoczyła jeden raz przy okazji pomiaru, w miedzyczasie badał pulmonolog i kardiolog (echo), nie ma niepokojących objawów, to ja bym poczekała. Jeśli są , to można zrobić podstawowe ekg w POZ. Tak czy inaczej IMO ostetczną odpowiedz da holter, który macie za chwilę.
            • aguha Re: Wskaźnik arytmii - ciśnieniomierz 02.06.23, 13:04
              Od paru dni mierzymy w miarę regularnie. Nie włącza się za każdym razem, jednak co któryś pomiar ta ikonka miga. Pulmonolog oczywiście osłuchiwała.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka