Dodaj do ulubionych

Jest orlik, ale wyrokiem sądu tylko do 19.

04.06.23, 13:44
Taka sytuacja. Miliony z Unii poszły na Orlika, jednak bliska mieszkanka poszła do Sądu i teraz można go użytkować tylko do 19 tej.
Dzieci treningi miały nawet o 21,teraz wszystko muszą pozmieniać.
Taki absurd.
A może nie absurd?
Pierwszy link, ale o tym głośno ostatnio
interwencja.polsatnews.pl/reportaz/2023-05-29/spor-o-boisko-w-brzeszczach-jest-za-glosno/
Obserwuj wątek
    • szmytka1 Re: Jest orlik, ale wyrokiem sądu tylko do 19. 04.06.23, 13:50
      Najnowocześniejsze obecnie boisko u mnie, w lasciwie.kompleks boisk też ma ograniczenia czasowe, zima krócej, latem dłużej i jest na klodke zamykane. No cóż, okoliczni mieszkańcy też maja prawo do wypoczynku, ale latem 19 to krótko.
    • woman_in_love Re: Jest orlik, ale wyrokiem sądu tylko do 19. 04.06.23, 13:54
      1) piłka nożna to patologia

2) treningi do 19 sa i tak ok
      • droch Re: Jest orlik, ale wyrokiem sądu tylko do 19. 04.06.23, 14:25
        A czemu do 19, a nie tylko do 14?
        • woman_in_love Re: Jest orlik, ale wyrokiem sądu tylko do 19. 04.06.23, 14:31
          Do 14 sie nie da bo lekcje.

Wlasciwie to od 18 powinni im zakazac, wiec i tak fajnie ze do 19 wydluzyli.
    • zlota-klamka Re: Jest orlik, ale wyrokiem sądu tylko do 19. 04.06.23, 13:55
      To nie jest absurd. Ja mam plac zabaw pod oknem - wielki wrzask od rana do wieczora w ciepłe dni. Zamykanie okien mało daje -wrzask nadal słychać. Wspólnota ma w planach zlikwidować place zabaw pod blokami, zostawić tylko jeden który jest dalej. Nie rozumiem dlaczego dzisiejsze dzieci nie potrafią normalnie rozmawiać tylko siebie non stop przekrzykują. Matki to chyba w ogóle głuche jak pień
      • szmytka1 Re: Jest orlik, ale wyrokiem sądu tylko do 19. 04.06.23, 14:14
        Tak dra się, ale nie rozumiem dzisiejszych wspólnot , czy rządzą nimi tylko mohery, co własne dzieci miały 30 lat temu? Też mam plac zabaw pod oknem.
        • awf-33 Re: Jest orlik, ale wyrokiem sądu tylko do 19. 04.06.23, 14:33
          szmytka1 napisała:

> Tak dra się, ale nie rozumiem dzisiejszych wspólnot , czy rządzą nimi tylko moh
          > ery, co własne dzieci miały 30 lat temu? Też mam plac zabaw pod oknem.

Ja nie jestem moherem, a przeszkadza mi starcie jap. Moje osobiste dziecko nigdy nie wrzeszczało jak opętane więc ciężko mi zrozumieć inne.
          Jak można drzeć
          • demono2004 Re: Jest orlik, ale wyrokiem sądu tylko do 19. 04.06.23, 17:38
            awf-33 napisała:

> szmytka1 napisała:
            >
            > > Tak dra się, ale nie rozumiem dzisiejszych wspólnot , czy rządzą nimi tyl
            > ko moh
            > > ery, co własne dzieci miały 30 lat temu? Też mam plac zabaw pod oknem.
            >
            > Ja nie jestem moherem, a przeszkadza mi starcie jap. Moje osobiste dziecko nigd
            > y nie wrzeszczało jak opętane więc ciężko mi zrozumieć inne.
            > Jak można drzeć

Dzieciaki muszą gdzies sie wykrzyczec. Kazde sie drze/darło. Zawsze mozna zbudować dom gdzies na odludziu i tam sie przenieść. Mam pod samym oknem plac zabaw i nigdy krzyki dzieci mi nie przeszkadzały. To są tylko dzieci.
            • bulzemba Re: Jest orlik, ale wyrokiem sądu tylko do 19. 04.06.23, 18:49
              "Kochanie! Czy to nasze dziecię tak kwili czyli BACHOR SĄSIADÓW DRZE MORDĘ???!!!"
            • leosia-wspaniala Re: Jest orlik, ale wyrokiem sądu tylko do 19. 04.06.23, 19:32
              >
              Dzieciaki muszą gdzies sie wykrzyczec. Kazde sie drze/darło. Zawsze mozna zbudować dom gdzies na odludziu i tam sie przenieść

Dzieciaki nie muszą krzyczeć, a jak muszą, to ich rodzice powinni się wynieść na odludzie.
              • hanusinamama Re: Jest orlik, ale wyrokiem sądu tylko do 19. 06.06.23, 08:42
                Jakie darcie? Młodsza ma nauke jazdy na rolkach przy orliku. Grają dzieci podstawówkowe w tym czasie. Ja siedze niedaleko na ławce i jakoś się nie drą, ja spokojnie czytam książkę. Wyście widziały ostatnio trening piłki noznej ?
            • koronka2012 Re: Jest orlik, ale wyrokiem sądu tylko do 19. 04.06.23, 20:35
              Pacz panie moje przeżyło nie drąc japy na cały regulator, i nie chodzi z tego powodu na psychoterapię, wiec jakoś się da.
              • demono2004 Re: Jest orlik, ale wyrokiem sądu tylko do 19. 04.06.23, 21:27
                koronka2012 napisała:

> Pacz panie moje przeżyło nie drąc japy na cały regulator, i nie chodzi z tego p
                > owodu na psychoterapię, wiec jakoś się da.

Skąd to wiesz, ze nigdy sie nie darło? Chodziłaś za nim zawsze i wszędzie?
          • iwles Re: Jest orlik, ale wyrokiem sądu tylko do 19. 04.06.23, 19:44
            awf-33 napisała:

> Moje osobiste dziecko nigd
            > y nie wrzeszczało jak opętane

Ha ha ha.
            I jeszcze raz HA 🤣🤣🤣
            Nie wiesz i nigdy się nie dowiesz, co robi twoje dziecko, gdy znika ci z zasiegu oczu i uszu.
          • mallard Re: Jest orlik, ale wyrokiem sądu tylko do 19. 05.06.23, 14:30
            awf-33 napisała:

> Ja nie jestem moherem, a przeszkadza mi starcie jap.

Nic dziwnego - kto by chciał mieć startą japę?
          • hanusinamama Re: Jest orlik, ale wyrokiem sądu tylko do 19. 06.06.23, 08:36
            Chyba nie siedziałaś obok orlika co? Gdzie oni się tam drą jak opętani?
            • tromedlov Re: Jest orlik, ale wyrokiem sądu tylko do 19. 06.06.23, 08:58
      • berdebul Re: Jest orlik, ale wyrokiem sądu tylko do 19. 04.06.23, 14:48
        Zobacz ile czasu musi dziecko jazgotać, żeby opiekun się oderwał od komórki. 🤷‍♀️
      • mgla_jedwabna Re: Jest orlik, ale wyrokiem sądu tylko do 19. 04.06.23, 22:12
        Bo są wychowywane na bajkach, w których non-stop ktoś drze japę, oraz w placówkach, w których aby zostać usłyszanym w grupie, należy drzeć japę. W domach częstym modelem komunikacji jest darcie japy z pokoju do pokoju zamiast ruszyć tyłek, a następnie wydać paszczą odgłos w normie.
        • ayelen40 Re: Jest orlik, ale wyrokiem sądu tylko do 19. 05.06.23, 08:14
          Amen.
        • hanusinamama Re: Jest orlik, ale wyrokiem sądu tylko do 19. 06.06.23, 08:43
          A kiedy ostatnio widziałaś i słuchałaś treningu piłki nożnej na orliku? Pytam z ciekawości. BO ja słucham co tydzien we wtorek. Jakoś tak siedzę blisko na ławce i czytam ksiązke..i się nie drą. Czary...
    • mamtrzykotyidwato5 Re: Jest orlik, ale wyrokiem sądu tylko do 19. 04.06.23, 13:59
      A ty byś chciała mieszkać koło boiska, na którym od rana do nocy by ktoś wrzeszczał?

Należało by pociągnąć do odpowiedzialności tych, którzy wydali zgodę na budowę boiska w tym miejscu.
      Niechby teraz za własne pieniądze przenieśli go tam, gdzie nikomu nie będzie przeszkadzać hałas.
      • profes79 Re: Jest orlik, ale wyrokiem sądu tylko do 19. 04.06.23, 14:05
        Mieszkałem pół życia z bloku stojącym koło szkoły. Wolałem dzienne wrzaski bawiących się dzieciaków niż nocny trzask tłuczonego szkła, pijackie wrzaski Legia/Widzew/ŁKS to #$% i muzykę z radiomagnetofonów.

A potem będzie zdumienie, że dzieciak siedzi 24/7 przed komputerem i nie da się nawet batem na dwór wygonić.
        • memphis90 Re: Jest orlik, ale wyrokiem sądu tylko do 19. 04.06.23, 14:26
          Jak mieszkales koło szkoły, to hałas był właśnie do 15 czy 16. Tu mieszkańcy maja wrzaski - w tym jak twierdzą pijackie- i dudnienie muzyką do 21…
          • profes79 Re: Jest orlik, ale wyrokiem sądu tylko do 19. 04.06.23, 14:30
            Wiem kiedy był hałas. To nie były czasy, że boisko zamykano na kłódkę i kazano dzieciakom siedzieć w domach. Teraz w ramach innowacji mam pod tymi samymi oknami boisko otoczone kilkumetrowym płotem i zamykane na klucz. Tam, gdzie kiedyś dziesiątki dzieciaków i nastolatków się bawiły, grały w piłkę, biegały, teraz w wakacje jest martwa cisza. A kolejna FIFA tego nie zastąpi.
            • memphis90 Re: Jest orlik, ale wyrokiem sądu tylko do 19. 04.06.23, 16:42
              Wiesz co - ja „całe życie” (tj do 25rz) mieszkałam dokładnie naprzeciwko szkoły podstawowej… To zupełnie co innego niż orlik z 4 szkółkami piłkarskimi naraz do godziny 21 i młodzieżą z alko i boomboxami po tej 21…
      • szmytka1 Re: Jest orlik, ale wyrokiem sądu tylko do 19. 04.06.23, 14:12
        Ja mieszkam nieopodal, z okna mam widok na plac zabaw, dosłownie pod moim blokiem i po skosie mam orlika, po skosie przejsc przez ulicę, to ile to metrow 40-50m? Zyję. Gorzej dra się dIeciory na placu zabaw niz na orliku
      • magia Re: Jest orlik, ale wyrokiem sądu tylko do 19. 04.06.23, 14:41
        nie wiem czy doczytalas, ale to boisko istnieje tam 70lat. Założę sie, ze wtedy żadnych mieszkańców nie bylo obok.
      • bajgla Re: Jest orlik, ale wyrokiem sądu tylko do 19. 04.06.23, 14:44
        Ja mieszkam koło szkoły z boiskiem i dużym placem zabaw, otwartymi po godzinach pracy szkoły.
        W pandemii bardzo mi brakowało tego "hałasu".
        Pracuję z domu, żeby nie było.
      • hanusinamama Re: Jest orlik, ale wyrokiem sądu tylko do 19. 06.06.23, 08:33
        MIeszkałam dobre 20 lat koło boiska. Z drugiej strony miałam ogródek przedszkola.
        Rodzice się wprowadzając wiedzieli gdzie wybrali mieszkanie...trudno aby mieli pretensje.
        Tu boisko też było od bardzo dawna.
    • profes79 Re: Jest orlik, ale wyrokiem sądu tylko do 19. 04.06.23, 14:03
      To i tak pikuś. W Psarach sąd zarządził całkowity zakaz korzystania z boiska w okresie wakacyjnym i w weekendy; każdorazowe złamanie zakazu skutkuje grzywną płaconą mieszkańcom, którzy wnieśli skargę.
      gazetakrakowska.pl/afera-z-zamknietym-boiskiem-przy-szkole-w-psarach-czy-sad-mial-podstawy-by-podjac-taka-decyzje/ar/c1-17192659

No ale jak wiadomo dzieci to powinny siedzieć przed komputerem albo TV; żadnych tam zabaw na świeżym powietrzu.
      • borsuczyca.klusek Re: Jest orlik, ale wyrokiem sądu tylko do 19. 04.06.23, 17:15
        A może po prostu budowanie boisk między blokami tuż pod czyimiś oknami to nie był najlepszy pomysł?
        • droch Re: Jest orlik, ale wyrokiem sądu tylko do 19. 04.06.23, 19:49
          A w sumie, gdzie powinno być takie boisko? Między blokami - hałas, więc nie. Niedaleko rzeki - piłka wpadnie do wody, to się potopią. Może 3 kilometry za miastem? Eee, też nie, bo to niebezpieczne iść tam wieczorem drogą...
          • borsuczyca.klusek Re: Jest orlik, ale wyrokiem sądu tylko do 19. 04.06.23, 19:54
            Brak miejsca to oczywiście problem, ale też nie ma co się oszukiwać, że dla absolutnie wszystkich priorytetem będzie wychowanie nowego Lewandowskiego i dla tego celu będą w stanie poświęcić swój komfort i spokój.
            • szmytka1 Re: Jest orlik, ale wyrokiem sądu tylko do 19. 04.06.23, 20:20
              W Gdańsku buduje się takie duże osiedle, duże bo budowa od.lat, a pierwsi mieszkańcy już z 5 lat mieszkają, pierwsze co na nim powstało to.place zabaw i orlik. I pierwsze zasiedliły się jloki.wlasnienobok tychmprzybytkow. Tak, młodym dzieciatym ludziom potrzeba takiej infrastruktury.
              • evening.vibes Re: Jest orlik, ale wyrokiem sądu tylko do 19. 05.06.23, 14:41
                szmytka1 napisała:
                > W Gdańsku buduje się takie duże osiedle, duże bo budowa od.lat, a pierwsi miesz
                > kańcy już z 5 lat mieszkają, pierwsze co na nim powstało to.place zabaw i orlik
                > . I pierwsze zasiedliły się jloki.wlasnienobok tychmprzybytkow. Tak, młodym dzi
                > eciatym ludziom potrzeba takiej infrastruktury.

Czyli jak kupowali mieszkanie to wiedzieli, że będą mieli boisko pod oknami. Nieco inna sytuacja gdy mieszkasz od lat i nagle ci coś takiego budują.
                • szmytka1 Re: Jest orlik, ale wyrokiem sądu tylko do 19. 05.06.23, 15:25
                  Ile znasz orlików powstałych nagle? Zazwyczaj powstają w lokacjach, gdzie już wcześniej była jakaś infrastruktura dla dzieci.
          • woman_in_love Re: Jest orlik, ale wyrokiem sądu tylko do 19. 04.06.23, 22:25
            a gdzie są MOSiRy?

bo tego co paamietam jedak nie między blokami i tzreba dojechać
        • pyza-wedrowniczka Re: Jest orlik, ale wyrokiem sądu tylko do 19. 04.06.23, 22:23
          W mieście to nie bardzo istnieje przestrzeń "nie między blokami". Bo fajnie, jakby te boiska były w takim miejscu, ze 10-latek sobie sam na nie pójdzie pokopać piłkę, a nie trzeba go zawozić.
          • kachaa17 Re: Jest orlik, ale wyrokiem sądu tylko do 19. 04.06.23, 22:43
            W moim rodzinnym mieście boisko jest oddalone od bloków a jednak w środku miasta, w mieście wojewódzkim z kolei boisko też nie jestkllo bloków. Z jednej strony ma park, z drugiej szpital, z trzeciej są jakieś firmy a z czwartej las.
            • hanusinamama Re: Jest orlik, ale wyrokiem sądu tylko do 19. 06.06.23, 10:30
              Tutaj to boisko było zanim pani, której ono przeszkadza się tam wprowadziła...
            • alex_vause35 Re: Jest orlik, ale wyrokiem sądu tylko do 19. 06.06.23, 10:44
              Czyli dzieciaki muszą pokonać drogę, na której żywego normalnego człowieka po południu nie uświadczysz. Też wcale nie jest to fajne.
              • kachaa17 Re: Jest orlik, ale wyrokiem sądu tylko do 19. 06.06.23, 10:51
                To jest normalnie w środku miasta. Tylko bloków nie ma w koło. Jeżdżą normalnie autobusy miejskie. To nie jest jakieś zadupie.
        • hanusinamama Re: Jest orlik, ale wyrokiem sądu tylko do 19. 06.06.23, 08:35
          Gdzie na polu za miastem?
          Nie obraź się ale jak mieszkasz w miescie, na osiedlu to musisz się liczyć z hałąsami za oknem
          Jako dziecko mieszkałam przy boisku.
          Potem przeprowadziłąm się jako dorosła do centrum Łodzi. I co miałam zakazać jeździć karetkom pod oknem bo wybrałam sobie mieszkanie obok SORu?
          • borsuczyca.klusek Re: Jest orlik, ale wyrokiem sądu tylko do 19. 06.06.23, 08:50
            Zabudowa osiedla powinna uwzględniać interesy różnych grup. Rozumiem, że potrzebna jest przestrzeń dla dzieci, ale starsi też mają prawo do odpoczynku. Dlatego niżej pisałam, że 19 brzmi jak pewien kompromis.
            • hanusinamama Re: Jest orlik, ale wyrokiem sądu tylko do 19. 06.06.23, 09:02
              To boisko tam jest od ponad 50 lat? Było zanim ta pani tam zamieszkała.
              Latem o 19 dopiero mozna grać.
              Poza tym serio akurat orlik to nie jest jakieś specjalne głosne miejsce.\
              Pisałam ze obok orlika młodsza ma nauke jazdy na rolkach. Ja siedze przy samym orliku godzine, czytam ksiązke i nie zauważyłam aby dzieci grające w piłkę darły się. Czasami ktoś coś krzyknie ale bardziej hałasuje jadący niedaleko tramwaj czy dostawcy trąbiący
              • borsuczyca.klusek Re: Jest orlik, ale wyrokiem sądu tylko do 19. 06.06.23, 09:43
                To że Twoje dziecie słodko kwili nie znaczy, że bachor sąsiada nie drze mordy 😉
                • hanusinamama Re: Jest orlik, ale wyrokiem sądu tylko do 19. 06.06.23, 10:24
                  Nie moje! Czytaj co piszę. Moja ma nauke jazdy na rolkach obok!! OBOK!!! Ja czekając na nią siedzę przy tym orliku.
                  Dzieci grające w piłkę w tym czasie nie są moje nawet w 1% i nadal nie są głośne.
                  Czasami któyś krzyknie do drugiego ale nie jest to "darcie japy"
            • alex_vause35 Re: Jest orlik, ale wyrokiem sądu tylko do 19. 06.06.23, 10:48
              Po prostu powinna być większa przestrzeń między budynkami, wydzielone miejsce nie pod oknami itp. itd. Jak ktoś buduje osiedle na działce wielkości chusteczki do nosa, to jest jak jest.
              Na moim orłowskim osiedlu z dzieciństwa plac zabaw był widoczny doskonale z kilku wieżowców, w innej części osiedla były jeszcze dwa. Nie trzeba było przechodzić przez jezdnię z tylko wytyczonymi chodniki. Dzieci były bezpieczne, a nikomu nie darły się pod oknem.
              • alex_vause35 Re: Jest orlik, ale wyrokiem sądu tylko do 19. 06.06.23, 10:48
                Nie orłowskim, tylko prlowskim
    • memphis90 Re: Jest orlik, ale wyrokiem sądu tylko do 19. 04.06.23, 14:28
      A u nas zrobili orlik i w zasadzie nie da się z niego korzystać, bo wszystkie godziny zajęte przez płatne szkółki… Wątpię, by taki był zamysł…
    • bywalec2023 Re: Jest orlik, ale wyrokiem sądu tylko do 19. 04.06.23, 14:29
      Juz miałem zamiar trochę ponarzekać na polskich piłkarzy, jednak ostatnio nasi chłopcy U17 zdobyli brązowy medal Mistrzostw Europy, wiec te orliki chyba maja sens. Uciążliwość rzecz względna -zależy od charakteru i słuchu mieszkańca pobliskiego bloku.
    • borsuczyca.klusek Re: Jest orlik, ale wyrokiem sądu tylko do 19. 04.06.23, 14:33
      Każdy ma tutaj swoje racje a 19 jest pewnym kompromisem.
      • hanusinamama Re: Jest orlik, ale wyrokiem sądu tylko do 19. 06.06.23, 08:37
        o 19 latem jest jeszcze jasno. A w upalne dni to zazwyczaj jest godzina o któej da się dopiero grać.
        Ja przepraszam ale jak się decyduje na mieszkanie w takiej okolicy to łykam wszystkie okolicznośći.
        Pisałam już jak zamieszkałam w centrum łodzi to nie robiłam afery, ze mi karetka jezdzi co pół godziny w nocy pod oknem, bo SOR był obok
        Pani chce spokoju i błogiej ciszy zapraszam na wieś...ale tu znowu kombajn latem o 4 rano moze hałąsować
        • borsuczyca.klusek Re: Jest orlik, ale wyrokiem sądu tylko do 19. 06.06.23, 08:55
          hanusinamama napisała:

> o 19 latem jest jeszcze jasno. A w upalne dni to zazwyczaj jest godzina o któej
          > da się dopiero grać.

A dla osób, które kładą się spać o 22 godzina 21 to już późny wieczór. Uważam, że każdy ma prawo przynajmniej to chwili spokoju we własnym domu.

> Ja przepraszam ale jak się decyduje na mieszkanie w takiej okolicy to łykam wsz
          > ystkie okolicznośći.

U mnie w okolicy orliki pobudowano na starym osiedlu między blokami zamieszkałymi głównie przez emerytów. Wcale się nie dziwię, że nie byli zadowoleni

• hanusinamama Re: Jest orlik, ale wyrokiem sądu tylko do 19. 06.06.23, 09:03
            Starszne...boiska miedzy blokami. Lepiej aby były parkingi zapchane samochodami.
            • borsuczyca.klusek Re: Jest orlik, ale wyrokiem sądu tylko do 19. 06.06.23, 09:44
              Zobaczymy co powiesz jak sama będziesz schorowaną emerytką 🙄
              • hanusinamama Re: Jest orlik, ale wyrokiem sądu tylko do 19. 06.06.23, 10:27
                Jak będzie mi przeszkadzać boisko to myślę ze bee na etapie ze wszystko mi przeszkadza. Bo zazwyczaj takim osobom przeszkadza wszystko.
            • pyza-wedrowniczka Re: Jest orlik, ale wyrokiem sądu tylko do 19. 06.06.23, 09:53
              Moi rodzice mieszkaja obok szkoły i boiska, ja mieszkam przy ulicy (nie najbardziej ruchliwej).
              U mnie nie da się otworzyć okien, bo ruch z ulicy zagłusza rozmowę, u moich rodziców nigdy nie pamiętam, żeby coś nam przeszkadzało z dworu... Ale może dzieci z Łodzi się nie drą podczas gry wink
              • hanusinamama Re: Jest orlik, ale wyrokiem sądu tylko do 19. 06.06.23, 10:27
                U mnie w Łodzi tez musiałam miec zamkniete okna bo tramwaj taki głośny. Plus regularnie na sygnale : karetka, radiowóz i strażacy...ale sama sobie wybrałam mieszkanie w kwadracie miedzy SORem, dwoma komendami policji i strażą pożarna...
                W mieszkaniu rodziców boisko pod oknami nie generowało takie hałasu
            • kachaa17 Re: Jest orlik, ale wyrokiem sądu tylko do 19. 06.06.23, 10:29
              No niestety boiska między blokami to nie jest dobry pomysł. Wtedy hałas jest spotęgowany bo dźwięk się odbija od bloków. Współczuję ludziom, którzy tak mają. U mnie w tym roku chłopaki zaczęliśmy intensywnie grać w nogę pod blokiem oraz kozłować piłka do kosza. Ja mam blok w literę L a naprzeciwko stoi drugi. Robi się więc taka studnia i dźwięk jest spotęgowany. Przez miesiąc myślałam, że oszaleję, nawet przy zamniętych oknach było słychać odgłos odbijanej piłki, tak, że nawet śniadania nie można było spokojnie zjeść. Mnie głównie przeszkadzała piłka do kosza jeśli chodzi o hałas a jak grali w nogę to niestety z klatki robili sobie bramkę i nie pomagało zwrócenie uwagi. Przecież to można wybić szybę bo i elewacja się niszczy od uderzeń piłką. Po miesiącu okazało się, że komuś tez to przeszkadzało bo został wywieszony znak: zakaz gry w piłkę. Jaka to była ulga dla moich uszu. Czasem jeszcze chlopaki próbują ale to już jest niebo a ziemia. No i widzę, że ojciec jednego z nich zaczął chodzić z nimi na boisko, które jest jakieś 600m. od nas.
              • hanusinamama Re: Jest orlik, ale wyrokiem sądu tylko do 19. 06.06.23, 10:32
                Zauwaz ze dzisiaj sie tak nie buduje...bo nie ma na to miesca. Bloki są tak naćkane ze na plac zabaw często miejsca nie ma.\Tu to boisko było od wielu lat. Pani wprowadzając się miała tego świadomość...teraz jej przeszkadza. Podejrzewam, ze to człowiek typu "wszystko mi przeszkadza".
    • renciarka Re: Jest orlik, ale wyrokiem sądu tylko do 19. 04.06.23, 14:36
      Może nadal myśli, że dzieci o 19 oglądają dziś "dobranockie", a potem idą spać?
    • palacinka2020 Re: Jest orlik, ale wyrokiem sądu tylko do 19. 04.06.23, 15:10
      Nie dziwi mnie zamykanie boisk o 19. Dziwia treningu do 21 i mam obawy, czy to na pewno zdrowe dla mlodziezy.
      Pamietam jak chodzilam do fizjo ktory przyjmowal wielu mlodych pilkarzy. Ci chlopcy generalnie byli zmeczeni I to wplywalo na stan zdrowia, oprocz cwiczen radzil im np spac w ciagu dni. Bo wlasnie mieli treningi do poznego wieczora, potem rano, potem lekcje I znowu trening.
      • runny.babbit Re: Jest orlik, ale wyrokiem sądu tylko do 19. 04.06.23, 22:15
        Przede wszystkim wieczorem na orlikach grają zorganizowane grupy dorosłych, a nie żadne dzieci.
        • palacinka2020 Re: Jest orlik, ale wyrokiem sądu tylko do 19. 04.06.23, 22:37
          A, myslalam ze orliki tylko dla dzieci sa.
          To tym bardziej zamykac.
        • hanusinamama Re: Jest orlik, ale wyrokiem sądu tylko do 19. 06.06.23, 08:40
          U nas grają dzieci.
      • hanusinamama Re: Jest orlik, ale wyrokiem sądu tylko do 19. 06.06.23, 08:40
        Latem w upał? Serio?\
        O 16 mają w pełnym upale latać?
        Czym grozi trening o 21?
        Pytam bo córka otej godzinie konczy trening na basenie
    • ayelen40 Re: Jest orlik, ale wyrokiem sądu tylko do 19. 04.06.23, 19:56
      Ja ostatnio pogoniłam sąsiadów za grillowanie smierdzącym płynem czy gazem. Smród taki w chałupie, jakby olej opałowy wywaliło. A dym, że hej. Ludzie wyczucia nie mają czy myślą, że sami są na świecie.
    • s12345s Re: Jest orlik, ale wyrokiem sądu tylko do 19. 04.06.23, 22:24
      To nie tylko chodzi o wrzaski, ale też o odbijanie, kopanie piłki. Nie jest to przyjemny odgłos dla uszów. Zawsze będą konflikty jak boiska czy place zabaw będą pod oknami.
      • bajgla Re: Jest orlik, ale wyrokiem sądu tylko do 19. 05.06.23, 17:03
        s12345s napisała:

> To nie tylko chodzi o wrzaski, ale też o odbijanie, kopanie piłki. Nie jest to
        > przyjemny odgłos dla uszów. Zawsze będą konflikty jak boiska czy place zabaw bę
        > dą pod oknami.

Ta, place zabaw poza miasto wywalić, porąbało cię zdrowo.
        • woman_in_love Re: Jest orlik, ale wyrokiem sądu tylko do 19. 05.06.23, 21:01
          tu mowa o boisku a nie "placu zabaw"
          • bajgla Re: Jest orlik, ale wyrokiem sądu tylko do 19. 05.06.23, 21:44
            Ślepe jesteś i nie widzisz, że cytat był o placach zabaw?
            • woman_in_love Re: Jest orlik, ale wyrokiem sądu tylko do 19. 06.06.23, 08:41
              ślepe jesteś i nie widzisz że cytat jest o boiskach i placach
    • tonik777 Re: Jest orlik, ale wyrokiem sądu tylko do 19. 06.06.23, 08:41
      Czy to takie dziwne, że okoliczni mieszkańcy też chcą trochę odpocząć?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka