Dodaj do ulubionych

Jak wypra膰 plecak? 馃帓

06.07.23, 16:25
M贸j Doughnut wymaga prania. Jak i w czym go wypra膰? W 30 stopniach w pralce na programie do delikatnych rzeczy? Z jakim detergentem? Chcia艂am kupi膰 艣rodek do prania odzie偶y i obuwia z membranami bo te detergenty dobrze si臋 wyp艂ukuj膮 chyba i nie oblepiaj膮 w艂贸kien. Plecak ma takie wstawki sk贸rzane (zapi臋cia). Materia艂 jest w pe艂ni z recyclingu PET.
Odpada pranie r臋czne - nie mam na to si艂y, a i tak wywirowa艂abym w pralce.
Obserwuj w膮tek
    • stara-a-naiwna Re: Jak wypra膰 plecak? 馃帓 06.07.23, 16:31
      ja mam torb臋 z jacka wolfskin
      te偶 z recyklingu - to sztuczne wi臋c niezniszczalne i barwione w "masie" - to nigdy nie starci koloru wink

pior臋normalnie w pralce na 30'/40'
      nic si臋 nie dzieje a si臋 dopiera

pior臋 zwyk艂y proszkiem i czasami zapieram myd艂em marsylskim

ale nie mam sk贸rzanych wstawek (tylko moje udaj膮 sk贸r臋)

Plecaki pior臋 tak samo. Jak potrzebujesz u偶yj impregnatu po praniu.

• bakis1 Re: Jak wypra膰 plecak? 馃帓 06.07.23, 23:28
        Plecaki, buty sportowe i dywaniki 艂azienkowe pior臋 razem na programie kr贸tkim, 30 stopni. Wiruje na maks 800, najwy偶ej dwa razy. A jak si臋 uzyskuje ten plecak? Chcia艂bym taki kupi膰 sobie jesienia do pracy. Czy wejdzie laptop, notes, lunch boks i kilka innych rzeczy? Czy si臋 brudzi szybko? Czy wygodnie nosi si臋 w nim ci臋偶kie rzeczy? Wart swojej ceny?
        • bakis1 Re: Jak wypra膰 plecak? 馃帓 06.07.23, 23:29
          U偶ytkuje.
        • joyce_byers Re: Jak wypra膰 plecak? 馃帓 07.07.23, 09:56
          Jest moim zdaniem du偶o lepszy np od Kankena. Doughnut na zewn膮trz po bokach 2 kieszenie na np butelki z napojami. W 艣rodku po bokach kolejne 2 kieszenie, w kt贸re mo偶esz wsun膮膰 np sk艂adan膮 parasolk臋. W 艣rodku przylegaj膮cym do plec贸w zmie艣ci si臋 spokojnie laptop i przegroda jest dobrze zamortyzowana. S膮 te偶 przegrody na rzep i kilka innych zamykanych na zamek/rzepy itp. Dodatkowo nic nie wpija ci si臋 w ramiona.
          艢wietny plecak. W sumie to nosz臋 go na codzie艅 i na wyjazdach.
          • bakis1 Re: Jak wypra膰 plecak? 馃帓 08.07.23, 01:01
            Dzi臋kuje! Zrobi臋 sobie prezent na urodziny.
    • yen_z_vengerbergu Re: Jak wypra膰 plecak? 馃帓 06.07.23, 16:41
      M贸j m膮偶 swojego Doughnuta (wersja r贸wnie偶 ze wstawkami ze sk贸ry) pierze bez problemu w pralce. Program kr贸tki i 30 stopni, ale kiedy艣 bez szwanku prze偶y艂 te偶 chyba 40 stopni. Plecak, nie m膮偶 wink. M膮偶 si臋 k膮pie zwyczajnie, poza pralk膮.
      • joyce_byers Re: Jak wypra膰 plecak? 馃帓 06.07.23, 16:46
        Dzi臋ki 馃榾
    • mankora Re: Jak wypra膰 plecak? 馃帓 07.07.23, 08:37
      Ja najpierw pior臋 r臋cznie, tj. tr臋 namydlon膮 g膮bk膮 po ca艂ej powierzchni. Potem wstawiam do pralki na najkr贸tszy program. Odwirowanie na minimalnych obrotach - w upale na balkonie wyschnie szybko, cho膰by pocz膮tkowo z niego ciek艂o.
      Lepiej mie膰 si艂y na r臋czne przepranie (przeszorowanie namydlon膮 g膮bk膮), ni偶 potem 偶a艂owa膰, 偶e jaka艣 plama si臋 utrwali艂a.
      • hosta_73 Re: Jak wypra膰 plecak? 馃帓 07.07.23, 09:33
        Te偶 tak robi臋, jeszcze wcze艣niej chwil臋 namaczam.
      • joyce_byers Re: Jak wypra膰 plecak? 馃帓 07.07.23, 09:57
        Dzi臋ki. Chodzi bardziej o przepierk臋.
    • mikams75 Re: Jak wypra膰 plecak? 馃帓 07.07.23, 08:44
      czy w pralce plecak dopiera sie tez w srodku? zazwyczaj dzieciecy plecak pralam w pralce, ale glowym problemem bylo bloto na zewnatrz a swoj recznie jak mi cos sie w srodku ubrudzilo.
      • hosta_73 Re: Jak wypra膰 plecak? 馃帓 07.07.23, 09:35
        Mnie si臋 dopiera, ale te miejsca bardziej poplamione myj臋 szczoteczk膮 po uprzednim namoczeniu.
      • stara-a-naiwna Re: Jak wypra膰 plecak? 馃帓 08.07.23, 12:04
        mi si臋 ca艂e plecaki dzieci dopieraj膮

ale wk艂adam ma艂o rzecz do pralki i czasami namaczam wcze艣niej wod膮 i nacieram extra myd艂em do prania (marsylskim)
    • tanebo001 Re: Jak wypra膰 plecak? 馃帓 07.07.23, 09:58
      Jak to?! Nie ogarniasz pralki? Walizki za drzwi!!!
    • imponderabilia22 Re: Jak wypra膰 plecak? 馃帓 07.07.23, 10:07
      Ja szoruje poprostu szmat膮 ze zwyk艂ym mydlem, p艂ucze pod prysznicem i susz臋.
    • sol_13 Re: Jak wypra膰 plecak? 馃帓 07.07.23, 10:10
      Ja pior臋 plecaki w pralce krotki program na 30 stopni I jest git.
    • nightdream Re: Jak wypra膰 plecak? 馃帓 07.07.23, 12:39
      Ja mojego Doughnuta pior臋 w pralce na trybie do r臋cznego. Wcze艣niej zapieram w misce. Nic mu do tej pory nie by艂o smile
      • joyce_byers Re: Jak wypra膰 plecak? 馃帓 07.07.23, 20:18
        Dzi臋ki. W艂a艣nie wyprany i wysuszony. Nic mu si臋 nie sta艂o. 馃檪
    • cranberries1983 Re: Jak wypra膰 plecak? 馃帓 07.07.23, 19:27
      szczesrze to chyba pranie r臋czne, bo pralka moz臋 podniszczy膰, ewentualnie pralna
      a suszenie w tej pogodzie nie powinno by膰 problemm - balkon czy co艣
      • joyce_byers Re: Jak wypra膰 plecak? 馃帓 07.07.23, 20:18
        Ju偶 wyprany w pralce w temp 30 stopni i odwirowany na 1200 obrotach dwukrotnie. Zd膮偶y艂 wyschn膮膰. Nic si臋 nie sta艂o. Pra艂am z detergentem do odzie偶y z membranami.
      • stara-a-naiwna Re: Jak wypra膰 plecak? 馃帓 08.07.23, 12:05
        ale co si臋 ma zniszczy膰?
        "poliester"?

nawet gotowanie nie zabija poliestru wink

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj si臋

Nie pami臋tasz has艂a lub ?

Nakarm Pajacyka