Dodaj do ulubionych

Relaks i zieleń pod Warszawą - pytanie

20.07.23, 10:49
Z cyklu: ematka wszystko wie.

Mam aktualnie na stanie niemowlaka. Męczymy się w upały w bloku. Wyjazd wakacyjny zaplanowany dopiero za jakiś czas.

Potrzebuję - już teraz - spędzić chociaż jeden dzień w zieleni i ciszy poza blokowiskiem. Idealna byłaby działka, ale nie mam (znajomi też nie). Parki odpadają, bo mogę tam spacerować godzinę, ale na więcej nie pozwala kondycja po porodzie, poza tym nie ma tam przewijaków i możliwości umycia rąk.

Czy kojarzycie miejsce na obrzeżach Warszawy lub pod nią, gdzie można by pojechać z niemowlakiem na cały dzień (tzn. przyjechać przed południem, wyjechać wieczorem), posiedzieć na leżakach, trochę pospacerować, zjeść obiad (restauracja z przewijakiem i dziecio-przyjazna, żeby nikt się nie krzywił na berbecia wyjącego w wózku) I podwieczorek? Nie wiem, jakaś agroturystyka? Same knajpy z leżakami (a la śp. Prochownia na Żoliborzu) mogą krzywo patrzeć na pomysł tkwienia u nich cały dzień, nawet jeśli zjemy tam obiad i deser.
Obserwuj wątek
    • wrzosanna Re: Relaks i zieleń pod Warszawą - pytanie 20.07.23, 11:09
      Jak moje dzieci były mniejsze, robiłam z nimi pikiniki w parku w Wilanowie - rozkładałam kocyk, miałam nawet ulubiony zakątek nad wodą. W zasadzie byłam tam sama, prawie nikt tam się nie zapuszczał.
      Na cały dzień to dobrą opcją jest też Powsin, mnóstwo miejsc do wypoczynku, rozłożenia się i można coś zjeść.
      • 1matka-polka Re: Relaks i zieleń pod Warszawą - pytanie 20.07.23, 11:55
        Nie ma przewijaka, ani gdzie rąk umyć!
        • ichi51e Re: Relaks i zieleń pod Warszawą - pytanie 25.07.23, 02:10
          Oczywiście ze jest. Płatna toaleta zaraz przy wejściu tam wszystko jest
    • heca7 Re: Relaks i zieleń pod Warszawą - pytanie 20.07.23, 11:27
      Wyspa Wisła w Stężycy może? Tylko nie wiem czy mają w restauracji przewijak, możliwe.
      wyspawisla.pl/
    • anel_ma Re: Relaks i zieleń pod Warszawą - pytanie 20.07.23, 11:30
      warszawskie Zoo
      • bruy-ere Re: Relaks i zieleń pod Warszawą - pytanie 20.07.23, 11:48
        A obok Zoo jest jeszcze Park Praski świetny na spacery z toaletą na monetę (czysta, jest przewijak) koło placu zabaw oraz tuż obok parku kawiarnia Zostajemy, gdzie też jest przewijak, pyszne ciacha i bardzo przyjazna obsługa.
      • jahelena Re: Relaks i zieleń pod Warszawą - pytanie 20.07.23, 11:48
        Kiedyś fajnie było w Powsinie. Lata już nie byłam.
        • ichi51e Re: Relaks i zieleń pod Warszawą - pytanie 25.07.23, 02:11
          Bardzo się tam poprawilo
    • 1matka-polka Re: Relaks i zieleń pod Warszawą - pytanie 20.07.23, 11:53
      "Parki odpadają, bo mogę tam spacerować godzinę, ale na więcej nie pozwala kondycja po porodzie, poza tym nie ma tam przewijaków i możliwości umycia rąk.“

Proponuję terapię.
      • mgla_jedwabna Re: Relaks i zieleń pod Warszawą - pytanie 20.07.23, 12:01
        Ach, typowa ematkowa odpowiedź.

Możesz konkretnie powiedzieć, co wymaga terapii? Brak olimpijskiej formy kilka tygodni po porodzie czy chęć umycia rąk, gdy może zajść potrzeba przewinięcia malucha?
        • 1matka-polka Re: Relaks i zieleń pod Warszawą - pytanie 20.07.23, 12:06
          W parku mozna siedzieć, dziecko przewinąć gdziekolwiek na płaskim, ręce wytrzeć mokrą chusteczką.
          Aaa widze, ze ty chcesz myc ręce przed przewijaniem. Tak, terapia na nerwicę natręctw, znaczy przyczyny tej nerwicy...
          • mgla_jedwabna Re: Relaks i zieleń pod Warszawą - pytanie 20.07.23, 13:00
            Gdzie wyczytałaś, że przed? Mokra chusteczka to też nie jest to samo, co umycie rąk. No i można chcieć je umyć także niezależnie od przewijania.

Nerwica natręctw, bo chcę zachować higienę przy niemowlaku w upały. Dobre sobie. A może ty jesteś z tej frakcji, która się wietrzy zamiast myć?
            • 1matka-polka Re: Relaks i zieleń pod Warszawą - pytanie 20.07.23, 13:09
              mgla_jedwabna napisała:

> Gdzie wyczytałaś, że przed?

Moze tu? 🤔 "czy chęć umycia rąk, gdy może zajść potrzeba przewinięcia malucha?"

> Mokra chusteczka to też nie jest to samo, co umycie

Co robilas tymi recami, w szambie grzebalas, czy sortowalas jakies odpady?

> rąk. No i można chcieć je umyć także niezależnie od przewijania.
              >

No i jesli ta chec pojawia sie zbyt czesto, to jest to sygnal alarmowy.

> Nerwica natręctw, bo chcę zachować higienę przy niemowlaku w upały. Dobre sobie
              > . A może ty jesteś z tej frakcji, która się wietrzy zamiast myć?

Tak.
            • mika_p Re: Relaks i zieleń pod Warszawą - pytanie 20.07.23, 19:22
              Nie został ci płyn do dezynfekcji po covidzie? Plus ewentualnie butelka wody do spłukania płynu po dezynfekcji.

Co do braku przewijaka - potrafisz przewijać tylko na stojąco? Nie umiesz siedząc na kocu na trawie, na siedzeniu w samochodzie, na ławce? Mnie było najwygodniej w wózku, ale miałam gondolę, za to nie dysponowałam samochodem. Dzieci mam kwietniowe, latem były ciągle małymi niemowlakami
    • sajgonetka Re: Relaks i zieleń pod Warszawą - pytanie 20.07.23, 11:57
      Park Górczewska. Ma przewijaki, altany i bieżącą wodę.
      Park Fort Bema - tak samo.
    • ga-ti Re: Relaks i zieleń pod Warszawą - pytanie 20.07.23, 12:07
      Las młociński, spacerujesz, siedzisz, podglądasz przyrodę, a później do macka na przewijanie, mycie rąk i jedzenie, nawet kawę i deser można kupić wink
      Mam wrażenie, że teraz leżaczki są modne i prawie każda knajpka, kawiarenka takowe rozstawia, patrz bulwary nad Wisłą, leżaczki, toalety, jedzenie, albo zjeść można lepiej niedaleko na terenie Elektrowni Powiśle. Druga strona Wisły i plaże. Ogrody przy zamku. Łazienki. Wilanów. Wszędzie można poleżeć na trawce, wszędzie są toalety i jedzenie znaleźć można.
      Kampinos, tylko tam więcej chodzenia, mniej cywilizacji.
      Pomiechówek i dalej tereny nad Wkrą, spacery, woda, pewnie gorzej z przewijakami, ale można się odstresować wśród przyrody.
    • gaskama Re: Relaks i zieleń pod Warszawą - pytanie 20.07.23, 12:10
      1. Pochodź po lesie Kabackim. W drodze z metra jest klubokawiarnia ptaszyna. Tu jest miejsce dla mam i tatusiow z dziećmi.
      2. Podjedźcie do Serocka. Tam hotel Narvil, albo Warszawianka. Bez problemu da się posiedzieć cały dzień.
      • sol_13 Re: Relaks i zieleń pod Warszawą - pytanie 25.07.23, 01:14
        Też miałam polecić Narvil albo Warszawiankę i jeszcze Holiday Inn w Józefowie lub Las i Woda w Wildze.
    • sabina211 Re: Relaks i zieleń pod Warszawą - pytanie 20.07.23, 13:07
      Upały na teraz się skończyły, ale rozumiem, że zamknięcie latem w bloku jest mało komfortowe. Może Żelazowa Wola? Nie chodzi o muzeum Chopina, tylko o tereny wokół. Restauracje są, przewijaki nie wiem.
    • laurielle Re: Relaks i zieleń pod Warszawą - pytanie 20.07.23, 13:22
      Kąpielisko Kąck. Jest staw, plaza, las, restauracja z toaleta i woda (w restauracji), parasole na plazy, przewijaka chyba nie ma, ale jest mnostwo otwartej przestrzeni. Co za problem przewinac dziecko na kocyku?
      • laurielle Re: Relaks i zieleń pod Warszawą - pytanie 20.07.23, 13:23
        Restauracja to moze za duze slowo, fastfood z sala biesiadna, ale jest jedzenie, picie i toaleta.
    • swiezynka77 Re: Relaks i zieleń pod Warszawą - pytanie 20.07.23, 19:05
      Park kultury w Powsinie, są normalne toalety, ławki, gastronomia, ogród botaniczny
      • neospasmina Re: Relaks i zieleń pod Warszawą - pytanie 20.07.23, 19:37
        Tak, Powsin będzie idealny
      • ichi51e Re: Relaks i zieleń pod Warszawą - pytanie 25.07.23, 02:09
        Basen i świetny płac zabaw. Wyprawa na cały dzień.
        Tez park Bajka (Blonie)
    • trut_u Re: Relaks i zieleń pod Warszawą - pytanie 20.07.23, 20:17
      Stawy Walczewskiego w Grodzisku. Piaszczysta plaża, spora, z leżakami i kawałkiem cienia, tłok mz akceptowalny, teren spacerowy, restauracja z przewijakiem, porządna publiczna toaleta (bez przewijaka, ale spokojnie da się wjechać wózkiem).

Podkowa Leśna, w głównej części zalesione tereny spacerowe, kilka restauracji i kawiarni.

Żelazowa Wola. Piękny park, restauracja, w weekend koncerty Chopinowskie w plenerze (można usiąść na wyznaczonych miejscach lub rozłożyć koc), toaleta też OK (przewijak znajdziesz w tej dla niepełnosprawnych).
    • oczypiwne2 Re: Relaks i zieleń pod Warszawą - pytanie 21.07.23, 14:36
      Gdzie jest najbliższe jezioro w okolicach Warszawy? Można nad jeziorem przyjemnie spędzić dzień, zjeść obiad, przy okazji umyć ręce, przewinąć dziecko itp.
    • imponderabilia22 Re: Relaks i zieleń pod Warszawą - pytanie 21.07.23, 15:16
      Gwarantuję ci, że ja opluczesz ręce butelką wody, zdezynfekujesz płynem i poprawisz chusteczką, to bedą nawet czystsze niż jakbyś pod kranem myła....
    • panna.nasturcja Re: Relaks i zieleń pod Warszawą - pytanie 21.07.23, 15:19
      Powsin
    • kropkaa Re: Relaks i zieleń pod Warszawą - pytanie 21.07.23, 15:24
      Narvil.
      Schodzisz na plażę, leżaki, cień, coś do zjedzenia, u góry restauracja, hotel, toalety.
      Pięknie tam jest.
    • ichi51e Re: Relaks i zieleń pod Warszawą - pytanie 25.07.23, 02:08
      Sto pociech?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka