Dodaj do ulubionych

Wysłalybyście kasę blikiem?

26.07.23, 19:49
Rodzice kolegi zabrali moje dziecko na kilka dni do swojego domu nad morzem. Kupiliśmy trochę wałówki, zaopatrzyliśmy młodego w kieszonkowe i chciałam dać matce dodatkowe pieniądze na jakieś tam lody czy inne gofry ale nie wzięła i stwierdziła, że najwyżej po powrocie sie rozliczymy. Codziennie dostawałam seroe zdjęć zadowolonej mlodziezy na różnych atrakcjach. Mlody wrocil , rodzice kolegi jak się okazało płacili za niego wszędzie i nie wzięli od niego pieniedzy. Dzwonię dziś do mamy i pytam ile im wiszę i oczywiście nic. Wiem jakie są ceny nad morzem i zastanawiam się czy przesłać jakieś pieniądze blikiem czy to nie za bardzo?
Obserwuj wątek
    • little_fish Re: Wysłalybyście kasę blikiem? 26.07.23, 19:53
      Nie bardzo.
      Skoro płacili to widocznie chcieli i mogli. Jeśli nie macie sposobności, żeby im się odwdzięczyć w podobny sposób, to możecie "na raty". Niech syn zaprosi kolegę na pizzę, do kina czy inne atrakcje u was w mieście.
      • slonko1335 Re: Wysłalybyście kasę blikiem? 26.07.23, 19:58
        No właśnie jakoś głupio tak wysłać ale też mi głupio , że kasę na niego wydawali.
        • little_fish Re: Wysłalybyście kasę blikiem? 26.07.23, 20:10
          Nie musieli wydawać - młody swoją kasę miał. Gdyby nie chcieli lub nie mogli to po prostu zgadzaliby się na atrakcje, a chłopcy płaciliby sami. Widocznie chcieli zapłacić.
        • biala_ladecka Re: Wysłalybyście kasę blikiem? 26.07.23, 20:28
          Zapros ich na obiad/kolacje i tyle. Wciskanie kasy, skoro nie chca, chyba troche nieeleganckie bedzie.
        • bistian Re: Wysłalybyście kasę blikiem? 26.07.23, 20:32
          slonko1335 napisała:

> No właśnie jakoś głupio tak wysłać ale też mi głupio , że kasę na niego wydawal
          > i.

To teraz trzeba wymyślić coś w odpowiedzi na tamten gest i zabrać tamtego kolegę
      • imponderabilia22 Re: Wysłalybyście kasę blikiem? 26.07.23, 20:34
        little_fish napisała:

> Nie bardzo.
        > Skoro płacili to widocznie chcieli i mogli. Jeśli nie macie sposobności, żeby i
        > m się odwdzięczyć w podobny sposób, to możecie "na raty". Niech syn zaprosi kol
        > egę na pizzę, do kina czy inne atrakcje u was w mieście.

Nie zawsze. Nawet z tego forum wychodzi, że czasem robimy rzeczy, na które tak naprawdę nie mamy ochoty, ale tak wypada, nie jesteśmy asertywni itp. Tak samo jest z płaceniem. W restauracji, za faceta - tyle już watkow było.
        • little_fish Re: Wysłalybyście kasę blikiem? 26.07.23, 20:38
          Zaprosili dziecko, płacili za niego mimo że miał swoją kasę. I dwa razy odmówili przyjęcia pieniędzy. No to bardzo nieasertywni muszą być.
    • alpepe Re: Wysłalybyście kasę blikiem? 26.07.23, 19:53
      Nie. Ja bym się na miejscu tej kobiety obrazila. Kiedy my braliśmy dokądś przyjaciółki córek, płaciliśmy za wszystko. Raz córka była przez miesiąc na łódce z koleżanką i jej rodzicami, skontaktowałam się z matką, spytałam, ile za jedzenie, bo miesiąc to jednak dużo, dałam, ile chciała.
      • alpepe Re: Wysłalybyście kasę blikiem? 26.07.23, 19:54
        Źle napisałam, spytałam, ile pieniędzy za ten czas, jedzenie to tylko część wydatków. Głodna jestem i jedzenie mi na myśli.
        • agniesia331 Re: Wysłalybyście kasę blikiem? 26.07.23, 19:57
          Niechbzaprosikolege dolina, na basen, na pizze a może macie warunkina nocowanie? Jakąś atrakcje fajna ityle
    • kamin Re: Wysłalybyście kasę blikiem? 26.07.23, 19:56
      Nie przesyłaj.
    • jkl13 Re: Wysłalybyście kasę blikiem? 26.07.23, 19:59
      Oduczylam się domyślania, co inni chcieli powiedzieć zamiast tego, co powiedzieli. Tobie też polecam. Skoro zapytałaś wprost, potem zapytałaś drugi raz i za każdym razem otrzymałaś odpowiedź,że nie chcą żadnych pieniędzy, to należy uznać, że myślą dokładnie to, co mówią. O ile są dorośli i pełnosprawni, to zapewne mieli na myśli,że nie chcą od ciebie żadnych pieniędzy. Po prostu.
    • ga-ti Re: Wysłalybyście kasę blikiem? 26.07.23, 20:01
      Nie lubię tak, fajnie, że wzięli, ok, domek ich, więc najwyżej wody więcej zużyli, kupić loda, czy gofra, spoko, ale jeśli już wchodzą inne atrakcje no to jednak koszty rosną i głupio by mi było, jeśli znajomi odmówiliby kasy od dziecka (jak rozumiem dość dużego, który ogarnia ceny) i ode mnie. Ale też robić teraz jakieś przelewy to też kiepsko.
      Najlepiej się odwdzięczyć, jeśli macie taką możliwość albo, jak ktoś wyżej napisał, odwdzięczać się "na raty".
      • slonko1335 Re: Wysłalybyście kasę blikiem? 26.07.23, 20:05
        To generalnie nie są nasi znajomi. Znaczy no znam ich z zebrania, szkoly, itd no po prostu rodzice kolegi z klasy i chyba to też stanowi problem. Macie rację spróbujemy zabrać gdzieś chłopaków na miejscu na jakieś atrakcje, weźmiemy kolegę na weekend i w ten sposób spróbujemy "splsic dlug"
        • ardzuna Re: Wysłalybyście kasę blikiem? 26.07.23, 20:08
          Masz rację, najlepiej się po prostu zrewanżować
        • alpepe Re: Wysłalybyście kasę blikiem? 26.07.23, 20:08
          Zdradzę ci tajemnicę, wzięli dziecko, by ich własne dziecko nie truło im dupy. Taniej wyszło niż płatna niania wink Ja tak robiłam, matki przyjaciółek córki też tak robiły.
          • little_fish Re: Wysłalybyście kasę blikiem? 26.07.23, 20:12
            O tym samym pomyślałam. Własne zadowolonego dziecko to rzecz nie do przecenienia. A rozumiem że chodzi o 14 latki, to bywa dość "trudny" wiek wakacyjnie 😉
          • imponderabilia22 Re: Wysłalybyście kasę blikiem? 26.07.23, 20:31
            alpepe napisała:

> Zdradzę ci tajemnicę, wzięli dziecko, by ich własne dziecko nie truło im dupy.
            > Taniej wyszło niż płatna niania wink Ja tak robiłam, matki przyjaciółek córki też
            > tak robiły.
            >

Z rozrzewnieniem wspominam, jak moi właśni rodzice brali mnie na wakacje, spędzali ze mną czas, rozmawiali, a nie kombinowali jak się mnie pozbyć.
            • alpepe Re: Wysłalybyście kasę blikiem? 26.07.23, 23:20
              O jejku jejku. To dlatego jesteś taka jaka jesteś? Współczuję.
          • slonko1335 Re: Wysłalybyście kasę blikiem? 26.07.23, 20:33
            To pietnastolatki, nie trują dupy jak mają neta, nie trzeba zabierać niańkiwink Net w domu jest wink
            • little_fish Re: Wysłalybyście kasę blikiem? 26.07.23, 20:39
              Dupy nie trują, ale lubią towarzystwo rówieśników, a nie rodziców 24 godziny na dobę 😉
            • iwles Re: Wysłalybyście kasę blikiem? 27.07.23, 06:17
              slonko1335 napisała:

> To pietnastolatki, nie trują dupy jak mają neta, nie trzeba zabierać niańkiwink
              > Net w domu jest wink

E tam, w domu to żadna łaska. Gorzej, jak "starzy" chcą zwiedzać, łazić w miejsca małoatrakcyjne dla nastolatka - wtedy zabrany kumpel jest wybawieniem, bo moga sobie zorganizować czas po swojemu, a wy w tym czasie po swojemu 😁
    • panna.nasturcja Re: Wysłalybyście kasę blikiem? 26.07.23, 20:18
      A macie możliwość odwdzięczyć się jakoś tak, że teraz Wy kolegę gdzieś zabierzecie i zapłacicie? Bo to by było najlepsze.
      Kasę wysyłać jakoś głupio, skoro odmówili, najlepsza byłaby okazja do odwrócenia sytuacji.
    • imponderabilia22 Re: Wysłalybyście kasę blikiem? 26.07.23, 20:22
      Mi by było głupio, że ktoś obcy łozyl na moje dziecko. Szczególnie, że to żadni bliscy przyjaciele.
      • slonko1335 Re: Wysłalybyście kasę blikiem? 26.07.23, 20:26
        No mi też jest.
    • norra.a Re: Wysłalybyście kasę blikiem? 26.07.23, 20:27
      Miałam taką sytuację ostatnio, wzięliśmy kolegę syna na weekend w góry, wydaliśmy parę groszy na niego, ale oczywiscie nie prosiłam o zwrot kosztów i też mówiłam, ze jest ok. Dwa dni po wyjeździe mama kolegi przesłała mi po 50zł za dzień. Było to mniej więcej tyle ile wydaliśmy. Ja się nie obraziłam, miło mi było, że nie chcieli mnie narażać na koszty, przeciez oprócz wydatków pilnowanie dzieciaka to jednak dodatkowe obciążenie.
      Wiem, że tym rodzicom pieniędzy nie brakuje i wolą mieć czyste konto niż czuć się zobowiązani i ja mam podobnie.
      Inaczej to oczywiście działa gdy rodzice są też moimi znajomymi i wymieniamy się dziećmi regularnie, wtedy nikt nie ma poczucia, że coś komuś jest winny.
      • little_fish Re: Wysłalybyście kasę blikiem? 26.07.23, 20:29
        A dlaczego "oczywiście nie poprosiłaś" o zwrot kosztów, skoro to dla ciebie obciążenie?
        • panna.nasturcja Re: Wysłalybyście kasę blikiem? 26.07.23, 23:27
          No właśńie to jest dla mnie niepojęte.
          Przecież można powiedzieć „chętnie zabiorę Maćka z nami, ale bardzo proszę o zwrot kosztów”. To jest przecież normalna sprawa. A nie mówić jedno a oczekiwać czegoś innego.
      • mia_mia Re: Wysłalybyście kasę blikiem? 26.07.23, 20:38
        Czyli mówiłaś, że zwrot niepotrzebny, a oczekiwałaś, że jednak zwrócą?
        • little_fish Re: Wysłalybyście kasę blikiem? 26.07.23, 20:40
          Ludzie to jednak sobie komplikują życie, prawda?
          • norra.a Re: Wysłalybyście kasę blikiem? 26.07.23, 23:19
            Te parę groszy w lewo czy w prawo naprawdę nie robi mi różnicy i nie oczekiwałam nic.
            Lubię sama mieć czyste konto i szanuję ludzi, którzy też tak mają.
            • little_fish Re: Wysłalybyście kasę blikiem? 26.07.23, 23:42
              No widzisz, a ja szanuję ludzi, którzy szanują moje zdanie i to, co powiem. Skoro autorka dwukrotnie usłyszała, że ci ludzie nie oczekują zwrotu pieniędzy, to powinna to (moim zdaniem) uszanować.
              Żeby mieć "czyste konto" może się odwdzięczyć w podobny sposób.
              • norra.a Re: Wysłalybyście kasę blikiem? 27.07.23, 01:43
                To, że ta mama powiedziała, że nie trzeba to dla mnie czysta kurtuazja.

Ja tam wolę płacić za swoje dzieci na bieżąco, a nie zaprzątać sobie głowy tym, że muszę jakiemuś ledwo znanemu bombelkowi kiedyś loda odkupić, żeby było po równo.

Aha i mam troje dzieci, kazde ma u siebie regulanie znajmoych i często zabieramy ich na wyjazdy, nawet nie zliczę ile biletów, lodów, pizzy kupiłam i nie robię z siebie bohaterki, ani nikomu nie wypominam, jednak doceniam, że ktoś czasem pomyśli i po prostu zwróci koszty. Zwłaszcza, że dziewczyna pisze o kilkudniowym wyjezdzie a nie o jednym big milku.
                • kamin Re: Wysłalybyście kasę blikiem? 27.07.23, 04:03
                  A dla mnie to wkurzające. Miałam ostatnio podobną sytuację. Trzy razy mówiłam koleżance, że nie chcę kasy za wspólny przejazd taksówką. Ja jechałam dalej, ona wysiadała po drodze.
                  Następnego dnia wcisnęła mi kasę blikiem. Za cały kurs.
    • extereso Re: Wysłalybyście kasę blikiem? 26.07.23, 20:34
      Skoro powiedziała że nie to nie wypada.
    • mia_mia Re: Wysłalybyście kasę blikiem? 26.07.23, 20:35
      Raczej nie pieniądze, może raczej za opiekę wino, whisky, czekoladki, a dziecku na miejscu postawcie jakieś atrakcje, kino, pizza, basen. Jeśli płacę za czyjeś dziecko, które ma pieniądze to jest to mój wybór i nie oczekuję zwrotu kosztów.
    • leosia-wspaniala Re: Wysłalybyście kasę blikiem? 26.07.23, 20:41
      Nie bardzo. Chciałaś dać kasę - nie wzięła. Chcesz się rozliczyć - nie chce. No to podziękować ładnie, a jeśli będziesz mieć okazję, to zabierz chłopaków do kina i na lody w ramach rewanżu czy zafunduj kino.
    • wapaha Re: Wysłalybyście kasę blikiem? 26.07.23, 21:23
      Nie.

Ostatnio miałam podobna sytuację. Dziec był zaproszony na kajaki dwa dni z rzędu. Mama zapraszająca absolutnie nie chciała by "gosc"placil .
    • iberka Re: Wysłalybyście kasę blikiem? 26.07.23, 23:48
      Nie, to byłoby nieeleganckie, ale kupiłabym coś w ramach podziękowania (wiedząc co lubią) np. wino/ czekoladki/ kawa/ filiżanki do porannej kawy albo inne coś niegotówkowe.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka