Dodaj do ulubionych

Jaka jest przyszłość monogamicznych związków?

31.07.23, 21:56
Czy monogamiczne stałe związki odchodzą powoli w przeszłość? Jak myślicie? Czy zmieniają się obyczaje i jaka bedzie przyszlość. Widzę same związkowe problemy, wszędzie. Tam gdzie ludzie mają dziec jeszcze trwają i próbują reanimować związki bo chyba taki jest kod kulturowy, rodzina za wszelką cenę, tam gdzie jest tylko ślub trwają w zawieszeniu przeciągając moment rozstania do którego i tak dojdzie. Natomiast w nieformalnych związkach w których nie ma dzieci potrafią kończyć relacje właście z dnia na dzień. W okresie około wakacyjnym bardzo to widać, zauważyłam że ludzie lubią podejmować decyzje o rozstaniu przed wakacjami i przed świetami, nie wiem z czego to w akurat wynika.
Obserwuj wątek
    • ggrr.ruu Re: Jaka jest przyszłość monogamicznych związków? 31.07.23, 22:03
      Raczej po wakacjach i po świętach niż przed. A związki monogamiczne powstały jako kontrakt w określonym celu i jako takie nadal funkcjonują. A czy kiedykolwiek istniały monogamiczne reakcje romantyczno-seksualno-przyjacielskie trwające przez całe życie? Raczej nie bardzo
      • kamkaklamka Re: Jaka jest przyszłość monogamicznych związków? 31.07.23, 22:08
        Nie, raczej przed może w trakcie wakacji a przed świętami, przed wigilią to właściwie standard.
    • stara-a-naiwna Re: Jaka jest przyszłość monogamicznych związków? 31.07.23, 22:05
      Mamy czasy takie, ze łatwiej się rozstać niż kiedyś. Nie tylko ze względów ekonomicznych (stać pojedyncze osoby na utrzymanie się) ale i społeczne - rozwódka, samotna matka to nie wstyd ani sensacja i wytykanie palcami.
      Czy ludzie potrafią kończyć związki z dnia na dzień - nie wiem, w moim środowisku nie (może to tak z boku dla niektórych wyglądać).

Czy to dobrze, ze nie tkwimy za wszelką cenę w relacji która nie jest dla nas dobra?
      oczywiscie że dobrze, ze możemy układac życie na nowo.
      Ale też nie jest dobry brak kompromisu, brak pracy nad relacją i łatwość z jaką zmieniamy partnerów i wchodzimy w nowe związki.

Mam wrażenie, ze jest coraz więcej ludzi którzy nie potrafią być w trwałych relacjach. Są w fazie zauroczenia, różowych okularów, a jak się robi zwyczajnie, codziennie i nudno a nie daj boże dochodzą jakieś problemy to już "koniec".
      • kamkaklamka Re: Jaka jest przyszłość monogamicznych związków? 31.07.23, 22:11
        Jest też dużo dostępnych opcji, za dużo, kiedyś człowiek miał jednak ograniczony wybór. A teraz otwiera internet i wybiera jak w sklepie, czasami ma tylko zastrzeżenia że wybrany człowiek jest niezgodny z opisem.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka