Dodaj do ulubionych

Ceny biletow lotniczych

28.08.23, 01:19
Czy w ramach ratowania planety przed dziura ozonowa i globalnym ociepleniem zgodzilybyscie sie na dramatyczna podwyzke ceny biletow lotniczych, przez co gwaltownie zmiejszylaby sie liczba lotow? Oznaczaloby to jednak, ze bilety lotnicze stalyby sie czyms luksusowym, dostepnym tylko dla zamoznych ludzi. Bo teraz praktycznie kazdy moze latac samolotem
A pytam, bo ostatnio przyslali mi oferte na bilet lotniczy w obie strony na trasie Chicago-Tokyo za - uwaga! - 420 dolarow. Przeciez to jakis absurd - za 210 dolarow, czyli za rownowartosc ok. 14 porcji Big Maca z frytkami, mozna doleciec na drugi koniec swiata!
W kontekscie dziury ozonowej mowi sie o wyziewach fabryk, spalinach samochodow itd. ale z jakiegos powodow malo sie slyszy o katastrofalnym wplywie samolotow na globalne ocieplenieObserwuj wątek
  • ewka.n Re: Ceny biletow lotniczych 28.08.23, 02:07
   Ta, jasne... 420$. Przecież niemal już od wieków poeci i bardowie opiewają prozą i mową wiązaną jak to wygląda (występ przerywany brawami, warto do końca) smile   • jackowo.deluxe Re: Ceny biletow lotniczych 28.08.23, 02:21
    🙂
    Na stronie cheapflights loty w obie strony Chicago - Krakow zaczynaja sie od $249
    Nawet jak dolicza jakies dodatkowe oplaty, to cena bedzie groteskowo niska za lot w obie strony przez ocean
    • bi_scotti Re: Ceny biletow lotniczych 28.08.23, 02:30
     No idea o czym piszesz: flight Chicago - Warsaw np. od 15 wrzesnia (Friday) do 9 pazdziernika (Monday) dla jednej osoby to US$ 1020.00 bez bagazu, w kazda strone prawie 15hr w podrozy, to Warsaw 2 stops, back 1 stop. Cheap? I don't think so! BTW, Twoja strona ostrzega, ze "1 left at this price" wiec jesli daty sa good, to sie spiesz wink Cheers.
     • jackowo.deluxe Re: Ceny biletow lotniczych 28.08.23, 02:41
      Ponizej daje link
      Przytoczona przez Ciebie kwota te $1000
      Zalozmy ze z bagazami I podatkami wyjdzie 1300
      Placa minimalna w Chicago to 15 dolarow na godzine
      Czyli osoba z minimalna stawka potrzebuje ok trzy tygodnie pracy, zeby poleciec na drugi koniec swiata 🙂
      Mnie to absolutnie nie przeszkadza, wrecz przeciwnie
      Ale sila rzeczy rodzi sie tutaj dylemat: rownosc czy globalne ocieplenie?

      www.cheapflights.com/flights-to-krakow/chicago/?r9ck=iq&gbraid=0AAAAADGxretHCzeK_tE-cbSpDpRvh_hD_&gclid=EAIaIQobChMI6qeK8oj-gAMVRA6zAB3j7QNEEAAYAiAAEgLnRvD_BwE
      • kandyzowana3x Re: Ceny biletow lotniczych 29.08.23, 07:40
       Ale to chyba przy zalozeniu, ze nie placi za mieszkanie, jedzenie itd ?
     • jackowo.deluxe Re: Ceny biletow lotniczych 28.08.23, 05:44
      BTW, Twoja strona ostrzega, ze "1 left at this price" wiec jesli daty sa good, to sie spiesz wink Cheers“

      O jakos mi to umknelo
      nie wybieram sie w tym roku do Polski, no chyba ze bedzie cieply sloneczny listopad, ewentualnie piekny cieply grudzien🙂
      • zalogujesieaco Re: Ceny biletow lotniczych 29.08.23, 04:09
       Nie no, tam jest „from”, czyli to jest jeden najtańszy, a twój link jest z gatunku tych że jak na niego klikniesz to wyskoczy tyle okienek że sam czas potrzebny na ich pozamykane by wystarczył żeby zarobić na bilet w normalnej cenie. Zatem bez sprawdzania za to z doświadczenia można zgadnąć, że jest to lot typu sam
       środek długiego weekendu, trwający 26 godzin z czterema przesiadkami w tym jedna typu 29 minut layover w Atlancie.
   • go-jab Re: Ceny biletow lotniczych 28.08.23, 15:06
    6 lat temu, czyli zanim swiat zglupial, polecielismy do Tokyo z Chicago w dwie osoby (przelot, hotel, sniadanie wliczone) na 5 dni za $1200, tak ze okazje sie zdazaja…
  • klaviatoorka3.0 Re: Ceny biletow lotniczych 28.08.23, 07:12
   może jeszcze powróciłyby paszporty wydawane z korowodami, przez krakowianeczki na poduszeczkach, przy wtórze recytacji patriotycznych wierszy przez urzędnika...

   Jasne, sparaliżujmy transport w imię ekologii, a kraje z pkb uzyskiwanym z turystyki, niech wracają do epoki kamienia łupanego.
   co tam bogaty biały średnioklasowiec będzie sobie zawracał głowę jakimś żyjącym z turystyki Kanaryjczykiem, Tunezyjczykiem czy innym wyspiarskim Grekiem
  • seaview Re: Ceny biletow lotniczych 28.08.23, 07:29
   Nie. Proponuję zacząć wymagać poświęceń dla ratowania planety np. od zanieczyszczających ją branż i firm, tudzież od miliarderów latajalących "po bułki" prywatnymi odrzutowcami. A nie od zwykłych żuczków, które dwa razy w roku polecą sobie gdzieś na urlop.
   • go-jab Re: Ceny biletow lotniczych 28.08.23, 15:04
    Dokładnie….
   • berdebul Re: Ceny biletow lotniczych 28.08.23, 16:24
    I prywatnymi helikopterami jak niektórzy piłkarze…
    • kokosowy15 Re: Ceny biletow lotniczych 28.08.23, 16:48
     Tyle, że tych właścicieli odrzutowcow jest niewielu, a zwykłych zuczkow którzy muszą, bo się dusza - miliony, oczywiście na całym świecie. Działa efekt skali.
     • vivi86 Re: Ceny biletow lotniczych 28.08.23, 17:09
      Tyle, że już na poważnie zwykli ludzie też mają prawo do odpoczynku i latają o wiele rzadziej. 50% CO2 lotniczego produkuje 1% najbogatszych.
      • kokosowy15 Re: Ceny biletow lotniczych 28.08.23, 18:42
       3% majątku świata ma 0, 1% najbogatszych. W podrozach się więc ograniczaja😃. "zwykli" ludzie w większości nie odpoczywają i nie podróżują, chyba że łodziami do Lampedusy.
       • vivi86 Re: Ceny biletow lotniczych 28.08.23, 19:47
        Najbogatsi się nie ograniczają? No nie bardzo. Są prywatne jety startujące co 2 dzień. Bardzo bogatych, ale jeszcze nie najbogatszych.

        Co do poprawki ferrari uważasz tak samo? Co tam wykluczenie komunikacyjne milionów ludzi - lambo i ferrari jest mniej no i drogi nie truje?
        • kokosowy15 Re: Ceny biletow lotniczych 28.08.23, 20:26
         Truja wszystkie silniki spalinowe, te w Lambo i Boeingu też. Jednocześnie w powietrzu jest ok 9000 samolotów, ile z nich stanowią te prywatne bogatych? Ferrari i Lamborghini nie są środkiem transportu, są wyroznikiem zamożności. Przecież ich właściciel musi różnic się od ematki, tak jak ematka od kasjerki z Lidla lub montera pralek z BSH, których na plażach Mauritiusa nie spotyka, inaczej nikt nie czuł by się lepszy. Za wykluczenie komunikacyjne części społeczeństwa odpowiadają rządzący dowolnej opcji, ale, jak niedawno napisała jedna z ematek, ona interesuje się tylko sobą i jej ma być dobrze, a w komunikacji publicznej gnieść się połowa uczestniczek forum nie zamierza.
         • vivi86 Re: Ceny biletow lotniczych 28.08.23, 22:37
          Tylko nie wszystkie obejmuje poprawka ferrari.

          ile z nich stanowią te prywatne bogatych
          Jak często lata szary Kowalski, s jak często bogacz? Ile lotniczego co2 przypada na pasta samolotu prywatnego, a ile na pasażera samolotu rejsowego? Bo ile która kategoria produkuje CO2 lotniczego już pisałam.

          Ferrari i Lamborghini nie są środkiem transportu, są wyroznikiem zamożności.

          Tym bardziej wykluczeniu komunikacyjnemu milionów dla garstki nielicznych mówimy nie. Praca i możliwość funkcjonowania to potrzeba ważniejsza niż lans.

          Co do wykluczenia komunikacyjnego to zasługa libkow w l 90. Ale jakie to ma znaczenie? W wielu regionach bez auta nie funkcjonujesz.

          Co do ematek musisz pytać ematek.

          W ogóle taki jesteś gotów na poświęcenie innych a to nie ty nie mogłeś sobie odmówić łażenia po swoeżutki chlebuś w takich , a nie innych godzinach?
          • vivi86 Re: Ceny biletow lotniczych 28.08.23, 22:37
           Świeżutki
           • kokosowy15 Re: Ceny biletow lotniczych 28.08.23, 23:19
            Jeżeli wracamy do chleba, to chodziłem właśnie w takich godzinach, w jakich ty i większość ematek przewracała się na drugi bok, więc nie spotykałem żadnego klienta w sklepie. Odzywają się w tobie jakieś komunistyczne złogi, przecież każdy jest kowalem swego losu a jeśli kogoś dotyka wykluczenie komunikacyjne to na własne jego życzenie, widocznie za mało się starał, len jeden. W wielu regionach bez samochodu trudno funkcjonować, jednak większość samochodów jest w miastach, z dostępna komunikacja zbiorowa. Szary Kowalski nie lata wcale, według Pollsteru 72% ludzi spędza wakacje w kraju, 28% za granicą w tym 4% poza Europa.
            • vivi86 Re: Ceny biletow lotniczych 28.08.23, 23:25
             No nie wiem, ja zaczynam pracę 6, najpóźniej 7. A o 3 to ten chleb wypiekali.

             Tak, w wielu regionach. 14 mln Polaków jest wykluczonych komunikacyjnie.
             • vivi86 Re: Ceny biletow lotniczych 28.08.23, 23:25
              Aaaaa i znam sporo latających szarych Kowalskich. Oczywiście nie co drugi dzień tylko raz w roku.
              • kokosowy15 Re: Ceny biletow lotniczych 29.08.23, 07:23
               Ja za to nie znam, ale nie mieszkam w ani w Wilanowie, ani wśród pracowników korporacji. Dane statystyczne przedstawiłem. Te 14 milionów to jedno z "osiągnięć" kapitalizmu, w którym każde działanie musi przynosić finansowy zysk. Mielibysmy szanse na spotkanie się w piekarni.
               • vivi86 Re: Ceny biletow lotniczych 29.08.23, 14:18
                Mówię o ludziach naprawdę przeciętnie sytuowanych - praca w budżetówce lub małych firmach, jedni i drudzy bardzo podobnie zarabiający. Plus na okresie pojedynczy pracowniczy korpo. Ale pojedynczy, nie większość.
               • vivi86 Re: Ceny biletow lotniczych 29.08.23, 14:45
                Te 14 milionów to jedno z "osiągnięć" kapitalizmu

                Niewątpliwie, ale nie ma co tego pogłębiać "eko" turbokapitalizmem. A nawet wręcz przeciwnie.
       • seaview Re: Ceny biletow lotniczych 29.08.23, 07:26
        Wyjazdów na wakacje też ludziom zazdroscisz, biedafilu? Masz co masz na własne życzenie.
        Nie, to nie elita lata do Grecji lub Włoch, tylko średniacy. Nawet jeśli w twoim świecie zwykły człowiek to ktoś kto nie ma na jedzenie i ma kibel w wychodku,
     • zalogujesieaco Re: Ceny biletow lotniczych 29.08.23, 13:02
      Ale jak niby działa efekt skali? Żuczek ma sobie odpuścić coś czego nie odpuszcza bogacz tylko dlatego, że jest więcej żuczkow? Przecież żuczek nie jest odpowiedzialny za to jakie działania podejmą inne żuczki.
      • vivi86 Re: Ceny biletow lotniczych 29.08.23, 14:16
       Dokładnie. W dodatku obok wątpliwego (produkcja lotniczego co2) efektu skali jest jeszcze efekt potrzeb. Nie można uniemożliwić życia milionom ludzi wykluczonych komunikacyjnie by ktoś się lansował w ferrari.
       • jackowo.deluxe Re: Ceny biletow lotniczych 29.08.23, 14:34
        “ dodatku obok wątpliwego (produkcja lotniczego co2”

        Na pewno watpliwego? Sa badania ktore wskazuja ze podrozowanie samochodem jest mniej szkodliwe dla srodowiska niz podrozowanie samolotem

        “ Is flying worse than driving for the Environment?
        So, if you're traveling with three or more people, driving is the better option, and here's why: Three people on the cross-country flight would account for 1.86 tons of carbon emissions (0.62 tons of CO2 x 3), compared to the total 1.26 tons of carbon the vehicle would produce (ignoring that the extra weight would ..”
        • vivi86 Re: Ceny biletow lotniczych 29.08.23, 14:44
         chodzi mi o to, że ładny ułamek tego lotniczego co2 produkują najbogatsi.
  • jackowo.deluxe Re: Ceny biletow lotniczych 28.08.23, 16:34
   Mnie tylko jedno wk….
   Dlaczego za $199 mozna poleciec do Panamy, ale nie do Polski?🙂   • polamek100 Re: Ceny biletow lotniczych 29.08.23, 03:35
    Podobne pytanie mozna zadac dlaczego z LA do San Diego za autobus najtanszy trzeba zaplacic $20 w jedna strone skoro do Las Vegas nie tylko mozna pojechac autobusem za darmo w obie strony ale jeszcze do tego dostac jedzenie i $50 na granie w kasynach?
    • kokosowy15 Re: Ceny biletow lotniczych 29.08.23, 07:24
     Nie wiesz, co to jest reklama i wabienie jeleni?
  • vivi86 Re: Ceny biletow lotniczych 28.08.23, 17:06
   Nasze eko-sreko😅? Ty chyba sobie dworujesz 😁
  • jackowo.deluxe Re: Ceny biletow lotniczych 29.08.23, 04:26
   Te $20 dolarow mnie bardzo zaskoczylo
   Podkusilo mnie zeby sprawdzic, ile kosztuje przyjazd autobusem np z Chicago do Miami-
   $134…🙂
   Az trudno uwierzyc ze az tak tanio, przeciez to prawie 1400 mil
   • jackowo.deluxe Re: Ceny biletow lotniczych 29.08.23, 04:28
    Zle mi sie podpielo,
    Powyzej to odpowiedz na post Polamka
  • jackowo.deluxe Re: Ceny biletow lotniczych 29.08.23, 14:16
   Ale to chyba przy zalozeniu, ze nie placi za mieszkanie, jedzenie itd ?”

   Tak, bo tak sie wylicza zeby miec ogolne wyobrazenie
   Podobnie jak w tym cytacie,

   “ Wakacje to naturalny czas wyjazdów, także coraz częściej zagranicznych. Zakładając, że średni koszt takiego wyjazdu to 2000 złotych od osoby, to przeciętny Polak musiał pracować prawie 19,5 dnia żeby móc sobie pozwolić na tygodniowy odpoczynek – wynika z najnowszej analiz firmy Work Service S.A.”
  • mayaalex Re: Ceny biletow lotniczych 29.08.23, 14:54
   Nie uwazam, ze powinny byc duzo drozsze, natomiast jakis dodatkowy podatek mialby sens. Chcialabym, zeby bylo wiecej polaczen kolejowych, w tym nocnych po calej Europie, chetnie sie przesiade. I bardzo mnie wkurza, kiedy linie lotnicze sprzedaja taniej bilety na dluzsze loty z przesiadkami niz na krotsze bezposrednie (chcialam ostatnio pojechac do Frankfurtu pociagiem i tam wsiasc w samolot do PL ale okazalo sie, ze bilet FRA-POZ byl duzo drozszy niz BRU-FRA-POZ) bo to jest tylko i wyłącznie kwestia ich polityki cenowej a nie rzeczywistych kosztow podrozy.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka