Dodaj do ulubionych

Ksiazki "samorozwojowe" lub o neuronauce

03.09.23, 07:00
Co polecicie co bedzie pozbawione banalu, manupulacji i jezyka sukcesu?

Mi sie podobalo "jak sie uczymy", duzo kompletnej i ciekawej wiedzy.
Obserwuj wątek
  • szara.myszka.555 Re: Ksiazki "samorozwojowe" lub o neuronauce 03.09.23, 07:19
   Muszą być książki? Polecałabym podcast Andrew Huberman'a z Uniwersytetu Stanford, jest też na youtubie.
  • beznickova Re: Ksiazki "samorozwojowe" lub o neuronauce 05.09.23, 09:49
   Nie wiem, czego dokładnie szukasz i czy Ci podejdzie, ale dość pozytywnie kojarzę „Insight” Michala Pasterskiego — wydaje mi się, że on przeszedł dość długą drogę od zachłyśnięcia się popsychologią i coachingiem spod znaku „możesz wszystko” do całkiem sensownych przemyśleń (trochę też o tym pisze w książce) smile

   „Siedem nawyków skutecznego działania” Coveya – staroć straszny, ale też z tego, co pamiętam, była tam jakaś głębsza myśl i dość mocno postawiony akcent na własną sprawczość, ale też umiejętność działania w zgodzie z rzeczywistością.

   „Fiolozofia kaizen. Jak mały krok może zmienić twoje życie” — można wyciągnąć stąd parę pomysłów.

   Z neuronauk — bardzo polecam „Prowizorkę w mózgu” Marcusa Gary'ego, Olivera Sacksa, ale jego już pewnie kojarzysz, jeśli interesujesz się tematem, „Niedostępny świat” Broksa (z tym że to głównie opowieści o jego pacjentach z opisem różnych problemów neurologicznych w tle).

   O uczeniu się – „Learn Like a Pro” Schewe i Oakley, całkiem fajnie zbiera też przeglądowo różne techniki Kotarski we „Włam się do mózgu”.

   To tak na szybko; myślałam, że posypią się tytuły i sama byłam ciekawa, co się pojawi, więc podbijam w obliczu braku odzewu wink

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka