Dodaj do ulubionych

Lekcje w szkole do 20.20 - hardkor, no nie?

05.09.23, 18:29
www.eska.pl/slaskie/pokazali-plan-lekcji-pierwszej-klasy-w-rybniku-ucza-sie-na-nocnej-zmianie-aa-xQs8-Trmy-8LBd.html?utm_source=facebook&utm_medium=organic&utm_campaign=slaskprojektmiasto&utm_content=post-lin
A następnego dnia w planie na rano...

17 klas pierwszych.
Obserwuj wątek
    • daniela34 Re: Lekcje w szkole do 20.20 - hardkor, no nie? 05.09.23, 18:33
      #mamywszystkopoliczone

• iwoniaw Re: Lekcje w szkole do 20.20 - hardkor, no nie? 05.09.23, 18:46
        daniela34 napisała:

> #mamywszystkopoliczone
        >

O toto! #kumulacjiniebędzie #mamyniżdemograficzny
    • panna.nasturcja Re: Lekcje w szkole do 20.20 - hardkor, no nie? 05.09.23, 18:51
      Biedne dzieciaki, przecież to koszmar jest. Plus dojazd i w kolejny dzień na rano.
    • andaba Re: Lekcje w szkole do 20.20 - hardkor, no nie? 05.09.23, 21:29
      Też tak kończyłam w szkole średniej.

Nie żebym uwazała, że to dobrze, ale to nie jest wymysł ostatnich lat.
      Moja ma "tylko" do 19.45.
      • daniela34 Re: Lekcje w szkole do 20.20 - hardkor, no nie? 05.09.23, 21:47
        Ja kończyłam w srody; do dziś to pamiętam, o 18.30. A w czwartki miałam na 7.10.
        I nie będę pisać "ja też tak miałam i żyję." Chodzi wszak o to, żeby edukacja miała się lepiej a nie gorzej lub tak samo źle.
        • berdebul Re: Lekcje w szkole do 20.20 - hardkor, no nie? 06.09.23, 11:33
          Ale ilu Was wtedy było w szkołach! Nie do porównania z obecnym rocznikiem, a wciąż ujnia.
          • shule_aroon Re: Lekcje w szkole do 20.20 - hardkor, no nie? 06.09.23, 17:34
            berdebul napisała:

> Ale ilu Was wtedy było w szkołach! Nie do porównania z obecnym rocznikiem, a wc
            > iąż ujnia.

U mnie były 36osobowe klasy i turbo tłok, teraz klas pierwszych jest często w roczniku o jedna-dwie mniej. I w tym samym LO plan mają sporo lepiej zorganizowany niż dwa razy w tygodniu do wieczora (19:15) i następnego dnia na 7:30. Poza tym zmiana pokoleniowa dyrekcji na dużo lepszą.
        • limelight7 Re: Lekcje w szkole do 20.20 - hardkor, no nie? 06.09.23, 15:14
          Poniedziałek, wtorek i środa do 19.50, czwartek i piątek na 8. W drugim klasie na odwrót. I też nie napiszę, żyję (choć to prawda tongue_out), bo wspominam jako koszmar. A jeszcze w pierwszej klasie mieliśmy polonistkę, która z uporem godnym lepszej sprawy zadawała nam wypracowania ze środy na czwartek. I co tydzień niezrażona wpisywała piękną kolumnę niedostatecznych.
      • malaperspektywa Re: Lekcje w szkole do 20.20 - hardkor, no nie? 06.09.23, 12:25
        Tylko, że mu nie mieliśmy zazwyczaj 2 razy w tygodniu dodatkowego angielskiego, a to teraz jest u większości standard. Nie uczyliśmy się dodatkowo innych języków, nie chodziliśmy na żadne zajęcia, korepetycje nie były tak powszechne. W zasadzie 90% z nas nie miała niczego dodatkowo. Mieliśmy tylko szkołę. Więc tego nie da się nawet porównać.
        • daniela34 Re: Lekcje w szkole do 20.20 - hardkor, no nie? 06.09.23, 15:02
          No ja miałam: angielski i niemiecki. Niemiecki, bo nie miałam drugiego języka w liceum i angielski, bo w liceum klasa byla jakieś dwa etapy za mną. Poza tym angielskiego w liceum nie dało się nauczyć, więc spora część klasy chodzila na dodatkowe kursy. Część robiła prawo jazdy (nie kaprys tylko koniecznosc dla dojeżdżających) - ja juz nie dałam rady. Do tego dodajmy że około połowa klasy dojeżdżała spoza miasta i taki plan lekcji to był naprawdę problem. Mam pod tym względem naprawdę paskudne wspomnienia z liceum. Bardzo mi szkoda tych dzieciaków, które znowu muszą przechodzić przez to co ja.
    • kanna Re: Lekcje w szkole do 20.20 - hardkor, no nie? 05.09.23, 21:32
      Mój dzieć 4 lata temu miał mieć lekcje miedzy 7.10 a 18 ileś tam.
      Zwolniłam miejsce dla innego dziecka, a moje dałam do szkoły, która pracowała w normalnych gazonach.
      • heca7 Re: Lekcje w szkole do 20.20 - hardkor, no nie? 05.09.23, 21:34
        Czyli do ogrodniczej? suspicious
        • black.emma Re: Lekcje w szkole do 20.20 - hardkor, no nie? 06.09.23, 13:23
          big_grin
        • kanna Re: Lekcje w szkole do 20.20 - hardkor, no nie? 06.09.23, 16:40
          Prywatnej.
    • taki-sobie-nick Re: Lekcje w szkole do 20.20 - hardkor, no nie? 05.09.23, 21:34
      Wyrazy współczucia.

Niemniej to NIE JEST nocna zmiana.
    • agus-ka Re: Lekcje w szkole do 20.20 - hardkor, no nie? 05.09.23, 22:11
      Kodeks pracy chroniący młodocianych i dorosłych zabrania takich praktyk. Kto chroni mlodziez?
      • taki-sobie-nick Re: Lekcje w szkole do 20.20 - hardkor, no nie? 06.09.23, 00:39
        Nawet masz rację, ale nie sądzę, żeby w Rybniku chcieli celowo dokuczyć młodzieży. Mają za mało szkół.

Co proponujesz?
        • black.emma Re: Lekcje w szkole do 20.20 - hardkor, no nie? 06.09.23, 13:24
          Przesunąć lekcje religii - od 5-7 a potem 20-22 nawet i sale się zwolnią.
    • mysiaapysia Re: Lekcje w szkole do 20.20 - hardkor, no nie? 05.09.23, 22:25
      Współczuję. Do takiej godziny to można mieć ewentualnie zajęcia dodatkowe, hobby, szkołę muzyczną popołudniową (jak moje dzieciaki), ale nie szkołę główną i poważną naukę. Nie, tak nie da się efektywnie uczyć.
    • alicia033 Re: Lekcje w szkole do 20.20 - hardkor, no nie? 06.09.23, 00:47
      wkurzyła to mnie deforma zalewskiej osiem lat temu.
      Tak wkurzyła, że dla ratowania bombelków wyemigrowałam with one way ticket.
    • turbinkamalinka Re: Lekcje w szkole do 20.20 - hardkor, no nie? 06.09.23, 11:21
      Wczoraj pisałam. U mnie jest taka łaka wykorzystywana przez gminę/szkoły. Przed 20 dzieciaki zaczęły rozkładać węże straży pożarnej. Pewnie nastolatkowie z LO mundurowego mieli jakieś ćwiczenia. Zanim skończyli, pozwijali wszystko była 21.30. Koszmar. A w tym LO są tylko po 3 klasy w roczniku.
      • nick_z_desperacji Re: Lekcje w szkole do 20.20 - hardkor, no nie? 06.09.23, 17:19
        W wypadku mundurówek nie wiem, czy koszmar. Mogli mieć normalne lekcje np. do 14 czy 15, potem 5h przerwy i jakieś ćwiczenia, które ciężko dokładnie w czasie zaplanować i między polski a matematykę ich nie wciśniesz. Zapanowała jakaś chora moda na klasy "mundurowe" z nazwy, a jak jakaś ma rzeczywiście zaplanowane ćwiczenia, to uczniowie i rodzice robią duże oczy.
    • bergamotka77 Re: Lekcje w szkole do 20.20 - hardkor, no nie? 06.09.23, 11:30
      Moje też miało kiedyś 3 zmiany. Kończyło czasami ok. 18 -19.
      • raczek47 Re: Lekcje w szkole do 20.20 - hardkor, no nie? 06.09.23, 14:05
        Dziwi mnie,że dostali zgodę na otworzenie 17-u klas pierwszych. Inne szkoły w mieście z pewnością oorworzyly mniej,więc organ prowadzący (pewnie miasto) upadło na głowę tak rozdzielając przydziały.
        • iwoniaw Re: Lekcje w szkole do 20.20 - hardkor, no nie? 06.09.23, 14:55
          raczek47 napisała:

> Dziwi mnie,że dostali zgodę na otworzenie 17-u klas pierwszych. Inne szkoły w m
          > ieście z pewnością oorworzyly mniej,więc organ prowadzący (pewnie miasto) upadł
          > o na głowę tak rozdzielając przydziały.

Niekoniecznie od razu upadl ma glowę. Szkoły nie są identyczne, jeśli chodzi o "pojemność", jedne mają jeden niewielki budynek, inne - kompleks kilku. W dodatku jeśli gmina zrobi szkołę rejonową komuś dalej niz 4 km od miejsca zamieszkania, to zaraz będzie miała na glowie koszt i logistykę dowozu. Pewnie ta szkola z kilkunastoma klasami pierwszymi to jakaś placówka obok dużych, "młodych" osiedli po prostu.
          • nick_z_desperacji Re: Lekcje w szkole do 20.20 - hardkor, no nie? 06.09.23, 17:21
            To technikum i branżówka z popularnymi profilami.
            • iwoniaw Re: Lekcje w szkole do 20.20 - hardkor, no nie? 06.09.23, 17:52
              nick_z_desperacji napisała:

> To technikum i branżówka z popularnymi profilami.

A, ok. Czyli zespół szkół - pewnie zawsze mieli dużo klas.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka