Dodaj do ulubionych

Potraficie rozpoznać u kogoś ciążę po twarzy?

09.09.23, 21:51
Rzeźniczak i jego żona wrzucili na instagrama nowe fotki i posypały się komentarze, że u Pauliny widać że jest w ciąży po twarzy, że kobieta potrafi to rozpoznać u innej kobiety. Patrzę i patrzę i nic nie widzę, owszem jakieś zaokrąglenie na brzuchu niby widać, ale po twarzy nic, a często spotykam się z tym stwierdzeniem. Czy wy macie taki "dar" że potraficie u kogoś rozpoznać ciążę po twarzy? Czym się to objawia, co takiego jest niezwykłego w wyglądzie ciężarnej, aura od niej bije czy jak?
rozrywka.radiozet.pl/plotki/zona-rzezniczaka-naprawde-jest-w-ciazy-opublikowala-zdjecie-pilkarz-mowi-o-problemie
Obserwuj wątek
    • nangaparbat3 Re: Potraficie rozpoznać u kogoś ciążę po twarzy? 09.09.23, 21:54
      Pewnie się można, jeśli się ją zna. Pojawia się jakieś - ja wiem, światło, promienność, spokój, którego wcześniej nie było. Widać, ale na pewno nie jeśli chodzi o celebrytkę na zdjęciu.
      • barbibarbi Re: Potraficie rozpoznać u kogoś ciążę po twarzy? 10.09.23, 00:43
        O to to! Promienność, światło, blask bijący z twarzy, oczy też robią się bardziej błyszczące. Moja koleżanka jeszcze nie wiedziała, że jest w ciąży, a ja zauważyłam, że wygląda jakoś inaczej, tylko nie wpadłam na to, ze to ciąża.
        • memphis90 Re: Potraficie rozpoznać u kogoś ciążę po twarzy? 10.09.23, 11:28
          Moja koleżanka weszła do pokoju, w którym jadłam kanapkę z serem gouda (czyli żaden aromatyczny smierdziuch) krzywiąc sie „co tu tak potwornie śmierdzi zepsutym serem???”. Pomyślałam „No, kochana, ty jeszcze nie wiesz, a ja już tak…”. Po czasie wyszło, ze rzeczywiście ona jeszcze wtedy nie wiedziała (a ja już tak).
          • login.na.raz Re: Potraficie rozpoznać u kogoś ciążę po twarzy? 10.09.23, 11:50
            To kulturalna ta koleżanka, nie ma co uncertain
            • silenta Re: Potraficie rozpoznać u kogoś ciążę po twarzy? 10.09.23, 11:59
              Poważnie koleżanka? Chyba nie miałaś współpracownika, który uwielbia śmierdzące sery i trzyma je otwarte cały dzień na stole w pokoju socjalnym.

(I rozumiem, Memphis, że to nie ten przypadek, że Ty po prostu jadłaś kanapkę z serem tylko koleżanka dostała nadwrażliwości węchowej.)
            • muszebosieudusze Re: Potraficie rozpoznać u kogoś ciążę po twarzy? 10.09.23, 19:00
              login.na.raz napisała:

> To kulturalna ta koleżanka, nie ma co uncertain

Przecież koleżanka nie czuła tego sera jak inni, mogła być przekonana, ze tam jest jakiś smród.
          • ichi51e Re: Potraficie rozpoznać u kogoś ciążę po twarzy? 10.09.23, 16:03
            Ja tez miałam nadwrażliwość węchową i po tym poznałam!
          • panna.nasturcja Re: Potraficie rozpoznać u kogoś ciążę po twarzy? 10.09.23, 18:03
            A ta promienność to się pewnie szczególnie objawia u kobiet, które za nic nie chcą być w ciąży albo takich co gdzieś zaszły niechcący pijane. Rety, że dorośli ludzie w takie bajanie wierzą…
            • black.imak Re: Potraficie rozpoznać u kogoś ciążę po twarzy? 10.09.23, 18:56
              Może to kwestia hormonów, że twarz się zmienia i niektórzy szybko to zauważają.
      • ichi51e Re: Potraficie rozpoznać u kogoś ciążę po twarzy? 10.09.23, 11:34
        Opuchlizna charakterystyczna imho
    • daniela34 Re: Potraficie rozpoznać u kogoś ciążę po twarzy? 09.09.23, 22:10
      Nie. Ale ja ludzi po twarzach nie poznaję, rozpoznawanie u nich ciąży to w związku z tym całkowicie nieosiągalny poziom wtajemniczenia. Najbardziej chciałabym, żeby wszyscy ludzie mieli psy. Ludzi po psach poznaję znakomicie. Psy mogą być w ciąży...
      • jeste_m_sobie Re: Potraficie rozpoznać u kogoś ciążę po twarzy? 10.09.23, 10:27
        Też tak mam! Masz może zespół Aspergera?
        • daniela34 Re: Potraficie rozpoznać u kogoś ciążę po twarzy? 10.09.23, 10:30
          Jeśli mam to o tym nie wiem smile
          • muszebosieudusze Re: Potraficie rozpoznać u kogoś ciążę po twarzy? 10.09.23, 19:03
            Nie bój niż, forum Cię zaraz zdiagnozuje (obsesja na punkcie wypieków, to MUSI być Asperger!) 🤣
        • panna.nasturcja Re: Potraficie rozpoznać u kogoś ciążę po twarzy? 10.09.23, 18:04
          To jest prozopagnozja, z zespołem Aspergera nie ma nic wspólnego.
        • muszebosieudusze Re: Potraficie rozpoznać u kogoś ciążę po twarzy? 10.09.23, 19:01
          Też tak mam a ciężarne jeśli oprócz brzucha im się coś zmienia to po włosach nieraz widać, tyle ze wtedy i tak brzuch tez już jest.
    • berdebul Re: Potraficie rozpoznać u kogoś ciążę po twarzy? 09.09.23, 22:13
      Zawsze rozpoznaję, nawet jak sama zainteresowana jeszcze nie wie. big_grin
      • ardzuna Re: Potraficie rozpoznać u kogoś ciążę po twarzy? 09.09.23, 22:16
        Informujesz ją wtedy?
        • berdebul Re: Potraficie rozpoznać u kogoś ciążę po twarzy? 09.09.23, 23:37
          Nie. Czekam na ogłoszenie newsa przez główną zainteresowaną w wybranym przez nią (albo ich) momencie.
      • silenta Re: Potraficie rozpoznać u kogoś ciążę po twarzy? 10.09.23, 00:22
        Moja profesor od embriologii miała taki dar i poza tym uczyła nas rozpoznawać własną ciążę po zmianie kształtu szyjki macicy.
        • pani_libusza Re: Potraficie rozpoznać u kogoś ciążę po twarzy? 10.09.23, 01:45
          Hmm, w kontekście rozpoznawanie ciąży u znajomych brzmi dość ciekawie,
        • panna.nasturcja Re: Potraficie rozpoznać u kogoś ciążę po twarzy? 10.09.23, 18:04
          Rozpoznanie własnej ciąży a cudzej to jednak nie to samo.
    • junebug Re: Potraficie rozpoznać u kogoś ciążę po twarzy? 09.09.23, 22:18
      Nie umiem, ale u księżnej Kate widać po twarzy szybciej niż po brzuchu. To jedyny przypadek, gdzie ja zauważyłam różnicę dość szybko.
    • bi_scotti Re: Potraficie rozpoznać u kogoś ciążę po twarzy? 09.09.23, 22:20
      Znalam jedna midwife, ktora faktycznie potrafila jakims cudem/siodmym zmyslem juz wiedziec, ze kobieta jest w ciazy gdy tej ciazy bylo mniej niz 4 tygodnie wink No ale ona byla very experienced, poprowadzila setki ciaz, odebrala tysiace dzieci - maybe ci, ktorzy sie wypowiadaja na temat zdjecia owej Pauliny tez maja taki bagaz doswiadczen big_grin BTW, media maja jakas obsession na temat tropienia ciaz mniej lub bardziej znanych celebrities - tak naprawde who cares (z wyjatkiem nej samej & jej najblizszych) czy ta Paulina jest czy nie jest w ciazy? Jesli jest - all the best! Cheers.
      • ardzuna Re: Potraficie rozpoznać u kogoś ciążę po twarzy? 09.09.23, 22:21
        Cheers.
      • memphis90 Re: Potraficie rozpoznać u kogoś ciążę po twarzy? 10.09.23, 11:32
        Jak mniej niż 4 tyg, to przecież jeszcze przed implantacją… Nie mogła rozpoznać ciąży, której na tym etapie w ogole nie było…
        • panna.nasturcja Re: Potraficie rozpoznać u kogoś ciążę po twarzy? 10.09.23, 18:05
          Wróżka pewnie smile
    • spirit_of_africa Re: Potraficie rozpoznać u kogoś ciążę po twarzy? 09.09.23, 23:06
      Nie ale moja mama to potrafi. Byłam wielokrotnie świadkiem.
    • mankora Re: Potraficie rozpoznać u kogoś ciążę po twarzy? 09.09.23, 23:14
      Ja rozpoznaję ciężarną po chodzie i od tyłu. Ale to raczej dotyczy trochę późniejszych ciąż.
    • em_em71 Re: Potraficie rozpoznać u kogoś ciążę po twarzy? 09.09.23, 23:17
      Pracowałam z babką, która powiedziała mi o mojej ciąży zanim zrobiłam test. Miałam potężny katar i łzawiły mi oczy, a ona stwierdziła, że mi się nienaturalnie błyszczą, co oznacza ciążę. Popukałam się w głowę, ale następnego dnia zrobiłam test i wyszła ledwie ledwie widoczna druga kreska. W drugiej ciąży sama zauważyłam te błyszczące oczy. Rano, myjąc zęby.
    • ga-ti Re: Potraficie rozpoznać u kogoś ciążę po twarzy? 09.09.23, 23:46
      Nie, no może u bardzo bliskiej kobiety, może, ale nigdy nie zgadłam wink
      Za to gdy byłam w ciąży, początki, absolutnie nie było widać brzucha, a do tego zima była, zaczepiła mnie Cyganka, życzyła szczęścia i pogratulowała synka, no i syn się urodził, choć na usg do ostatniego badania nie chciał się pokazać. Może faktycznie po twarzy było widać?
    • gryzelda71 Re: Potraficie rozpoznać u kogoś ciążę po twarzy? 10.09.23, 10:32
      Ja nie umiem, nie zwracam na to uwagi.
      Kiedy byłam w końcówce ciąży pielęgniarka, znajoma widząc mnie, powiedziała, że zaczęłam rodzic. Haha no co ty, jeszcze zakupy i takie tam, ale po 2 w nocy pojechałam do szpitala i o 5 z minutami urodziłam. Widziała mnie po 17.
    • la_mujer75 Re: Potraficie rozpoznać u kogoś ciążę po twarzy? 10.09.23, 10:42
      U kolezanki z liceum rozpoznałam, bo nagle jej biust urósł! Ona była bardzo drobna i któregoś dnia patrzę, a tu spory biust. Nie były to czasy, że dziewczyny sobie robiły silikony.
      U przyjaciółki zaczęłam się zastanawiać, jak widać było, że źle się czuje, więc pomyślałam, że albo ma okres, albo jest w ciąży.
      • hosta_73 Re: Potraficie rozpoznać u kogoś ciążę po twarzy? 10.09.23, 11:34
        E, tak to też potrafię. Pytanie było o twarz.
        • la_mujer75 Re: Potraficie rozpoznać u kogoś ciążę po twarzy? 10.09.23, 12:02
          Ja po twarzy nie umiałam rozpoznać, ale np. brat, jak mnie zobaczył (jakiś 6-8 tc) to powiedział, że od razu widac, gdyż twarz mi się zmieniła. Ponoć progesteron tak działa.
          • hosta_73 Re: Potraficie rozpoznać u kogoś ciążę po twarzy? 10.09.23, 12:17
            Ja też nie potrafię, nie widzę tych subtelnych zmian 🤷
    • dwa_kubki_herbaty Re: Potraficie rozpoznać u kogoś ciążę po twarzy? 10.09.23, 10:46
      Ja nawet nie potrafię po brzuchu, bo może się komuś utyło. I tym sposobem o ciąży koleżanki z pracy dowiedziałam się przy okazji jakiejś rozmowy w kuchni, gdy ktos się jej zapytał kiedy rodzi, bo był w temacie i okazało się że jest w pt. miesiacu.
      Dla mnie przytyla po prostu z 10 kg ;P
    • jolie Re: Potraficie rozpoznać u kogoś ciążę po twarzy? 10.09.23, 10:49
      W pracy robię za zawodową rozpoznawaczkę ciąż😀. Rysy stają się inne, trochę nabrzmiałe (i nie chodzi o opuchliznę przy pms), coś się zmienia Ja bardzo dobrze zapamiętuję twarze, ponadprzeciętnie dobrze, dlatego zmianę widzę od razu. Poprawki urodowe również😀.
    • memphis90 Re: Potraficie rozpoznać u kogoś ciążę po twarzy? 10.09.23, 11:00
      Gruba na twarzy się robi wink

Na żywo to widać brzuch, ale nagminnie rozpoznaję ciąże u aktorek, które w filmach te ciąże bardzo próbują ukryć… I z reguły zwracam uwagę właśnie na jakąś taką pucołowatosc twarzy, potem zaczynam zerkać, czy operatorzy kamery nie zaczęli nagle ukazywać bohaterki od cycków w górę, wyłącznie w płaszczu albo zasłonietej torbą i w końcu sprawdzam w necie
      „Czy gillian anderson/laska z Bones/obie laski z HIMYM były w ciąży w sezonie jakimstam” I wychodzi mi, ze owszem, były wink

Z tym, ze na żywo pucki na twarzy widać, kiedy jest już dość ewidentny brzuch, wiec na żywo to nie działa.
      • memphis90 Re: Potraficie rozpoznać u kogoś ciążę po twarzy? 10.09.23, 11:12
        Spójrzcie same… No przecież od razu widać…
        https://images.ctfassets.net/iyiurthvosft/img-of-media-slide-137935/f49cb8e3ff182b2d79950fda7ef85670/img-of-media-slide-137935.jpg?fm=jpg&fl=progressive&q=50&w=1200

Aczkolwiek jedną przegapiłam, dowiedziałam sie teraz, jak szukałam zdjęcia Gillian 🙀🙀🙀
        https://images.ctfassets.net/iyiurthvosft/5EdiAcvglsc7UOGQj7yGUt/80a834a4918d803619424a113b26d0fd/Screen_Shot_2021-01-28_at_9.37.34_AM.png?fm=jpg&fl=progressive&q=50&w=1200
        • hosta_73 Re: Potraficie rozpoznać u kogoś ciążę po twarzy? 10.09.23, 11:48
          To ja akurat ciążę Courtney zauważyłam ale też operatorzy jakoś szczególnie jej nie maskowali.
          To jest proste przy serialach. Łatwo zauważyć że aktorka przytyła i i zaczynają ja pokazywać inaczej, często zmienia ciuchy na luźniejsze itp
          Za to wczesnej ciąży w realu najczęściej nie zauważę.
      • muszebosieudusze Re: Potraficie rozpoznać u kogoś ciążę po twarzy? 10.09.23, 19:10
        A tak, to było widać u żony Polańskiego w Gorzkich godach
    • ichi51e Re: Potraficie rozpoznać u kogoś ciążę po twarzy? 10.09.23, 11:33
      Jak ktoś wie na co patrzeć to można rozpoznać. Ciotka mojej pierwszej bratowej tylko na nia spojrzała i zapytała się czy nie jest w ciazy - okazało się ze była.
      • ichi51e Re: Potraficie rozpoznać u kogoś ciążę po twarzy? 10.09.23, 11:34
        Podobnie widać chorobę alkoholowa.
    • sweterwkrate Re: Potraficie rozpoznać u kogoś ciążę po twarzy? 10.09.23, 12:33
      Myśmy z moim mężem pooszli kiedyś spóźnieni na spotkanie świąteczno-rodzinne do jego ciotki. Byliśmy świeżo po seksie . Potem się okazało, że zaszłam w ciążę. Ciotka jako wielka znawczyni powiedziała dumnie, że już wtedy wiedziała 😀 . Oczywiście nie tłumaczyłam jej dlaczego mi się wtedy oczy "świeciły" 😀 😀
    • primula.alpicola Re: Potraficie rozpoznać u kogoś ciążę po twarzy? 10.09.23, 17:48
      Boże ja twarzy nie rozpoznaję, a jeszcze żeby ciężarną twarz?🙄
    • abidja Re: Potraficie rozpoznać u kogoś ciążę po twarzy? 10.09.23, 19:06
      Nie, ale na forum jest facet co rozpoznaje po rekach i nogach u kobiet.
    • nenia1 Re: Potraficie rozpoznać u kogoś ciążę po twarzy? 10.09.23, 19:10
      black.imak napisał(a):

> Rzeźniczak i jego żona wrzucili na instagrama nowe fotki i posypały się komenta
      > rze, że u Pauliny widać że jest w ciąży po twarzy, że kobieta potrafi to rozpoz
      > nać u innej kobiety. Patrzę i patrzę i nic nie widzę

to nuda, ludzie lubią się nakręcać, a że z czasem potrzeba coraz więcej bodźców
      to same zdjęcia przestają wystarczać, oj się będzie działo jak Rzeźniczak znowu zapłodni,
      albo ta Cichopek zajdzie w ciąże. Już nogami przebierają na samą myśl.
      • black.imak Re: Potraficie rozpoznać u kogoś ciążę po twarzy? 10.09.23, 19:24
        No i Rzeźniczak faktycznie zapłodnił. Właśnie potwierdzili ciążę.
        www.plotek.pl/plotek/7,154063,30175010,rzezniczakowie-juz-nie-ukrywaja-swojego-szczescia-to-zdjecie.html#do_st=RS&do_a=1046&do_sid=1046&do_w=57&do_v=739#s=BoxOpLink
        • nenia1 Re: Potraficie rozpoznać u kogoś ciążę po twarzy? 10.09.23, 20:30
          no ufff i znowu jest czym się emocjonować.
        • berdebul Re: Potraficie rozpoznać u kogoś ciążę po twarzy? 10.09.23, 22:30
          Już wcześniej zapłodnił, tylko poroniła. Jak to ktoś napisał w innym wątku „…może być sprawca wielu ciąż”.
          🤷‍♀️

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka