Dodaj do ulubionych

PiS nie, konfederacja nie. To na co głosować?

30.09.23, 13:50
Macie już wybranego kandydata, partie?
Gdybym była z Sosnowca sprawa byłaby prosta - Łukasz Litewka. Nowa Lewica.
A tak to chyba na Lewicę zagłosuje w Krakowie. Byle przeciwko PiS i przeciwko Konfederacji.
Obserwuj wątek
    • snajper55 Re: PiS nie, konfederacja nie. To na co głosować? 30.09.23, 14:01
      slatynka85 napisała:

> Macie już wybranego kandydata, partie?
      > Gdybym była z Sosnowca sprawa byłaby prosta - Łukasz Litewka. Nowa Lewica.
      > A tak to chyba na Lewicę zagłosuje w Krakowie. Byle przeciwko PiS i przeciwko K
      > onfederacji.

Tak, mam wybranego. Będę głosować na Tuska.

S.
      • gaga-sie Re: PiS nie, konfederacja nie. To na co głosować? 30.09.23, 16:15
        PL2050 do Sejmu, do senatu wspólny kandydat opozycji, u mnie akurat z KO. Referendum- odmowa.
        • snajper55 Re: PiS nie, konfederacja nie. To na co głosować? 30.09.23, 18:21
          gaga-sie napisała:

> PL2050 do Sejmu, do senatu wspólny kandydat opozycji, u mnie akurat z KO. Refer
          > endum- odmowa.

A ja biorę kartę referendalną i wrzucam w 4 kawałkach. Jakoś nie ufam tym kropkom stawianym ołówkiem przy nazwiskach ludzi, którzy odmówią wzięcia kary. Wolę być pewnym co się z moją kartą stało.

S.
          • beneficia Re: PiS nie, konfederacja nie. To na co głosować? 30.09.23, 19:08
            Za to masz do 2 lat więzienia.
            Juz to ogłosił przewodniczący PKW.
            • snajper55 Re: PiS nie, konfederacja nie. To na co głosować? 01.10.23, 03:03
              beneficia napisała:

> Za to masz do 2 lat więzienia.
              > Juz to ogłosił przewodniczący PKW.

Nieprawda. Mogę zrobić z moją karta co mi się spodoba.

"Przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej zasugerował podczas briefingu prasowego, jakoby zniszczenie (przedarcie) swojej karty referendalnej, mogło stanowić przestępstwo określone w art. 248 pkt. 3 kodeksu karnego. Taka interpretacja jest błędna. Wyborca w czasie między wydaniem karty do głosowania a jej umieszczeniem w urnie, może nią dysponować zgodnie ze swoją wolą - pisze Dariusz Dutkowski, adwokat."

www.prawo.pl/samorzad/zniszczenie-karty-do-glosowania-w-referendum,522769.html

S.
              • bene_gesserit Re: PiS nie, konfederacja nie. To na co głosować? 03.10.23, 16:04
                Generalnie podglądanie, co się robi albo w jakim stanie wrzuca się kartę referendalna kłóci się z zasadą tajności głosowania. Więc wszyscy nadgorliwy od "oooo, a pani to podarła, policja, policja" mogą mieć problemik.
          • bistian Re: PiS nie, konfederacja nie. To na co głosować? 30.09.23, 19:10
            snajper55 napisał:

> A ja biorę kartę referendalną i wrzucam w 4 kawałkach. Jakoś nie ufam tym kropk
            > om stawianym ołówkiem przy nazwiskach ludzi, którzy odmówią wzięcia kary. Wolę
            > być pewnym co się z moją kartą stało.

Nie wiem, czy to dobry pomysł. Pewno jeszcze będą komentarze na ten temat, jak z tego wybrnąć.
    • alexandra1984 Re: PiS nie, konfederacja nie. To na co głosować? 30.09.23, 14:08
      na Koalicje Obywatelska
    • tanebo001 Re: PiS nie, konfederacja nie. To na co głosować? 30.09.23, 14:11
      Na KO. Choćby skały sr...
    • ariathedevil Re: PiS nie, konfederacja nie. To na co głosować? 30.09.23, 14:13
      Na KO lub lewicę będę głosować. Waham się.
      • asfiksja Re: PiS nie, konfederacja nie. To na co głosować? 01.10.23, 09:08
        Jeśli się wahasz - więcej wart jest głos na partie "drugorzędne" (bo bez nich będzie przy władzy PIS). I więcej wart jest głos w pipidówku niż w metropolii.
        • ariathedevil Re: PiS nie, konfederacja nie. To na co głosować? 02.10.23, 15:32
          Wiem, wiem. Mamy już zaplanowany ten weekend poza Wawą smilei dlatego też się waham i Lewica i Trzecia droga powinny wejść do sejmu.
    • yenna_m Re: PiS nie, konfederacja nie. To na co głosować? 30.09.23, 14:14
      Na lewicę. Mam juz wybranego kandydata.
    • sandy_cheeks Re: PiS nie, konfederacja nie. To na co głosować? 30.09.23, 14:23
      Do senatu na Borowskiego, a do sejmu Tuska…
    • angazetka Re: PiS nie, konfederacja nie. To na co głosować? 30.09.23, 14:26
      Oczywiście, że mam. Lewica (Dorota Olko) i Bodnar.
      • mayaalex Re: PiS nie, konfederacja nie. To na co głosować? 30.09.23, 17:19
        o, to tak, jak ja! Wczoraj sprawdzilam listy.
      • hosta_73 Re: PiS nie, konfederacja nie. To na co głosować? 30.09.23, 17:30
        Bodnara zazdroszczę. Z chęcią bym na niego zagłosowała.
        • default Re: PiS nie, konfederacja nie. To na co głosować? 30.09.23, 19:17
          W moim okręgu jest Bodnar, więc wiadomo. Do sejmu Tusk rzecz jasna.
      • piataziuta Re: PiS nie, konfederacja nie. To na co głosować? 02.10.23, 09:48
        angazetka napisała:

> Oczywiście, że mam. Lewica (Dorota Olko

Grubo.
        Znałam ją jako dziecko.
        I jej matkę...
        • angazetka Re: PiS nie, konfederacja nie. To na co głosować? 02.10.23, 10:13
          I...?
          • piataziuta Re: PiS nie, konfederacja nie. To na co głosować? 02.10.23, 10:34
            Nie głosuję na nią.
            tongue_out
    • seeview Re: PiS nie, konfederacja nie. To na co głosować? 30.09.23, 14:40
      KO. Ale waham się jeszcze między Tuskiem, żeby na..bał taki wynik, że Kaczora krew zaleje, a dwiema kandydatkami.
    • asia_i_p Re: PiS nie, konfederacja nie. To na co głosować? 30.09.23, 14:41
      Na Koalicję Obywatelską, chyba na Kurowską.
      • wbka1 Re: PiS nie, konfederacja nie. To na co głosować? 01.10.23, 07:46
        Kurowską?! Czy to ta kretynka od Ziobry? IQ ameby.
        • asia_i_p Re: PiS nie, konfederacja nie. To na co głosować? 02.10.23, 16:55
          Nie sądzę, to moja krajanka, trzebniczanka, Iwona Kurowska. Nie wiem, co miałaby robić u Ziobry, u nas pracowała w powiecie i nie kojarzę żadnych objawów amebowatości.
    • mamkaantka Re: PiS nie, konfederacja nie. To na co głosować? 30.09.23, 15:01
      Głosuj na kogo chcesz, byle nikomu nie narzucać. Moim zdaniem nie ma na kogo głosować, najmniejszym złem według mnie jest Konfederacja Dlaczego? Wystarczy posłuchać liderów, a nie bzdur wyrwanych z kontekstu, które powtarza zazdrosna o ich wysokie pozycje w sondażach opozycja. To jest chore, by opozycja zamiast walczyć ze wspólnym wrogiem, czyli obozem rządzącym nawala na siebie, PISiory się tylko cieszą i rosną w siłę
      • livia.kalina Re: PiS nie, konfederacja nie. To na co głosować? 30.09.23, 15:06
        A najbardziej ujęło cię nazwanie ciebie inwentarzem domowym, postulat odebrania ci prawa głosu w wyborach czy 10 lat więzienia za aborcję (czy tez podejrzenie aborcji jak pokazuje przykład Salvadoru)? Czy może wyjście z Unii Europejskiej? A moze intronizacja Chrystusa Króla na króla Polski?
      • angazetka Re: PiS nie, konfederacja nie. To na co głosować? 30.09.23, 15:09
        A Konfa już czeka na konf-itury u boku PiS-u.
      • bywalec.hoteli Re: PiS nie, konfederacja nie. To na co głosować? 30.09.23, 15:10
        Taaaaa, to może przypomnij jak się wypowiedział idol z konfederacji Mentzen na pytania Petru. Nie odpowiedział na te pytania.
        • hanusinamama Re: PiS nie, konfederacja nie. To na co głosować? 02.10.23, 13:56
          Ty to już byś milczał...
      • slatynka85 Re: PiS nie, konfederacja nie. To na co głosować? 30.09.23, 15:20
        Naprawdę zgadzasz się z tym co ostatnio mówił Korwin - Mikke o kobietach?
        Masz jakieś zaburzenia czy po prostu inny powód (nie chce pisać"czy po prostu jesteś jebnięta")
      • asia_i_p Re: PiS nie, konfederacja nie. To na co głosować? 30.09.23, 15:21
        Konfederacja wejdzie w koalicję z PiS-em dzień po wyborach i nie wierzę, że ktokolwiek może mieć do tego choćby cień wątpliwości.
        • panna.nasturcja Re: PiS nie, konfederacja nie. To na co głosować? 30.09.23, 15:54
          Otóż to. Pomijając już wszystko inne czyli poglądy konfederacji.
          Tak samo wejdzie w koalicję z pis Hołownia, jeśli to mu da władzę.
      • panna.nasturcja Re: PiS nie, konfederacja nie. To na co głosować? 30.09.23, 15:50
        O, kolejna do wygaszenia.
      • asia-loi Re: PiS nie, konfederacja nie. To na co głosować? 30.09.23, 17:05
        mamkaantka napisała:

Moim zdaniem nie ma na kogo głosować, najmniejszym złem według mnie jest Konfederacja Dlaczego?

Konfederacja chce pozbawić kobiet praw wyborczych.
        Zlikwidować ZUS czyli emerytury, zlikwidować NFZ i wprowadzić płatną służbę zdrowia, płatne szkoły. Chcą na zgotować drugi Salwador. Nie ogarniam, że kobiety chcą głosować na Konfederację.
        Co Ciebie jako kobietę do nich przekonuje? Bardzo chcę poznać odpowiedź.
        • starczy_tego [...] 30.09.23, 17:29
          Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
      • hosta_73 Re: PiS nie, konfederacja nie. To na co głosować? 30.09.23, 17:34
        "Wystarczy posłuchać liderów, a nie bzdur wyrwanych z kontekstu, które powtarza zazdrosna o ich wysokie pozycje w sondażach opozycja"

Którzy to liderzy tak mądrze, według ciebie mówią? I kiedy?
        I właściwie, co mądrego mówią?
        • hanusinamama Re: PiS nie, konfederacja nie. To na co głosować? 02.10.23, 13:55
          Mentzen po 5 piwach smile
      • wbka1 Re: PiS nie, konfederacja nie. To na co głosować? 01.10.23, 07:48
        Konfederacja mówisz? Acha!
        • hanusinamama Re: PiS nie, konfederacja nie. To na co głosować? 02.10.23, 13:55
          Kocham ten odcinek.
          • ariathedevil Re: PiS nie, konfederacja nie. To na co głosować? 02.10.23, 15:28
            Konfiarze robią mu piękne zasięgi smile Przepalają się przewody widać, no jak to tak ich św. partie atakujosmileOgólnie u nich z tą wolnością słowa jest dziwnie. Zadałam kiedyś Panu Sommerowi pytanie jakie filmy poleca, to mnie zbanował jak i wielu innych ciekawych preferencji filmowych tego pana.
      • asfiksja Re: PiS nie, konfederacja nie. To na co głosować? 01.10.23, 09:21
        >Wystarczy posłuchać liderów
        Taaaak, posłuchajmy:
        "Nie chcemy Żydów, homoseksualistów, aborcji, podatków i Unii Europejskiej" (kontekst zbędny)
        "Jak umrze no to po prostu umrze" (kontekst: śmierć noworodka)
        "Mięso to mięso" (kontekst: kynologiczny, że tak powiem)
        Trzeci cytat wprawdzie wypowiedziała tylko jakaś kobieta, absolutnie nie liderka, ale jest urzekający w swojej lapidarności. Dwa pierwsze liderzy i to oficjalni (bo są jeszcze liderzy schowani przedwyborczo, albowiem plotą jeszcze zabawniej).
      • homohominilupus Re: PiS nie, konfederacja nie. To na co głosować? 02.10.23, 10:00
        mamkaantka napisała:

> Głosuj na kogo chcesz, byle nikomu nie narzucać. Moim zdaniem nie ma na kogo gł
        > osować, najmniejszym złem według mnie jest Konfederacja

Że co?
      • hanusinamama Re: PiS nie, konfederacja nie. To na co głosować? 02.10.23, 13:54
        Zazdrosna...o matsiu jak dobrze, ze wodę piłam a nie kawę. Poplułam się tetralnie
    • demono2004 Re: PiS nie, konfederacja nie. To na co głosować? 30.09.23, 15:02
      Moim zdaniem , nie ma na kogo.
      • paniusiapobuleczki Re: PiS nie, konfederacja nie. To na co głosować? 30.09.23, 15:07
        Stara śpiewka, powtarzana przed każdymi wyborami. Ciekawe jakich kandydatów oczekują wyborcy, którzy „nie mają na kogo głosować”? Swoich sobowtórów? Ja żałuje ze można tylko na jedną osobę.
        • demono2004 [...] 30.09.23, 15:17
          • kokosowy15 Re: PiS nie, konfederacja nie. To na co głosować? 30.09.23, 15:34
            Nie będziesz osamotniona. Podobno 60% młodych kobiet deklaruje, że nie weźmie udziału w wyborach.
            • tanebo001 Re: PiS nie, konfederacja nie. To na co głosować? 30.09.23, 15:49
              To niech zrezygnują z praw wyborczych.
            • panna.nasturcja Re: PiS nie, konfederacja nie. To na co głosować? 30.09.23, 15:55
              A „mlodych” to znaczy w jakim wieku?
              • kokosowy15 Re: PiS nie, konfederacja nie. To na co głosować? 30.09.23, 17:09
                18 - 39.
                • panna.nasturcja Re: PiS nie, konfederacja nie. To na co głosować? 30.09.23, 19:37
                  Nie chce mi się wierzyć, źe aż tyle.
            • hanusinamama Re: PiS nie, konfederacja nie. To na co głosować? 02.10.23, 12:52
              żeś się ze ślimakiem na mózg zamieniła? Daj no źródła tej nowinki.
          • angazetka Re: PiS nie, konfederacja nie. To na co głosować? 30.09.23, 16:12
            Są inne partie.
            • demono2004 [...] 01.10.23, 07:12
      • bene_gesserit Re: PiS nie, konfederacja nie. To na co głosować? 30.09.23, 15:13
        Twoim zdaniem jak nie zagłosujesz, to nie zagłosujesz? A właśnie, ze zagłosujesz. Najgłupiej jak się da.
        • demono2004 Re: PiS nie, konfederacja nie. To na co głosować? 30.09.23, 15:18
          bene_gesserit napisała:

> Twoim zdaniem jak nie zagłosujesz, to nie zagłosujesz? A właśnie, ze zagłosujes
          > z. Najgłupiej jak się da.
          >

To co proponujesz? Na kogokolwiek oddam , to i tak POPIS bedzie rządził.
          • tanebo001 Re: PiS nie, konfederacja nie. To na co głosować? 30.09.23, 15:46
            Oddaj na mnie.
          • bistian Re: PiS nie, konfederacja nie. To na co głosować? 30.09.23, 15:52
            demono2004 napisała:

> To co proponujesz? Na kogokolwiek oddam , to i tak POPIS bedzie rządził.

Co to jest POPIS? To my razem jesteśmy Demonobistianem? Tak będziemy się podpisywać od teraz? big_grin
            Zawsze można zagłosować na bezpartyjnych, którzy mają legitymację PiS. big_grin Ja nie ogarniam tego fenomenu.
            Można na pana Mejzę, który założył okularki i zapuścił wąsa, żeby się nie kojarzyć z poprzednim jego ja.
            • mava1 Re: PiS nie, konfederacja nie. To na co głosować? 30.09.23, 18:47
              > To my razem jesteśmy Demonobistianem?

boszsz... tylko nie to...
              Jeszcze naiwną demon moze bym zniosła, ale mocno nie naiwnego acz skrzywionego, starego dziada na B, to na pewno nie.
              • bistian Re: PiS nie, konfederacja nie. To na co głosować? 30.09.23, 19:06
                mava1 napisał(a):

> Jeszcze naiwną demon moze bym zniosła, ale mocno nie naiwnego acz skrzywionego,
                > starego dziada na B, to na pewno nie.

Sama jesteś starym dziadem wink
            • demono2004 Re: PiS nie, konfederacja nie. To na co głosować? 01.10.23, 07:13
              bistian napisał:

> demono2004 napisała:
              >
              > > To co proponujesz? Na kogokolwiek oddam , to i tak POPIS bedzie rządził.
              >
              > Co to jest POPIS? To my razem jesteśmy Demonobistianem? Tak będziemy się podpis
              > ywać od teraz? big_grin
              > Zawsze można zagłosować na bezpartyjnych, którzy mają legitymację PiS. big_grin Ja n
              > ie ogarniam tego fenomenu.
              > Można na pana Mejzę, który założył okularki i zapuścił wąsa, żeby się nie kojar
              > zyć z poprzednim jego ja.

Naprawde nie widzisz tego ze PO/PIS czyli POPIS, to jedna i ta sama banda, która gra do jednej bramki? I ja mam na nich wszystkich głosować? Serio?
              • bistian Re: PiS nie, konfederacja nie. To na co głosować? 01.10.23, 07:31
                demono2004 napisała:

> Naprawde nie widzisz tego ze PO/PIS czyli POPIS, to jedna i ta sama banda, któr
                > a gra do jednej bramki? I ja mam na nich wszystkich głosować? Serio?

To jest kłamstwo, bo to nie jest jedna i ta sama banda, jak piszesz, a do współpracy im bardzo daleko, raczej są skonfliktowani, niż gotowi do współpracy na szerszym polu, za bardzo się różnią.
                W PO są autentyczni opozycjoniści, a w PiS cwaniaki, którzy się dokleili i próbowali ukraść historię. Tak w uproszczeniu, rzecz jasna. Co robił Kaczyński? Szpiegował czy próbował się zaczepić? Co robił Morawiecki? Kombinował? A Macierewicz? Działał w KOR, ale po 89 był już tylko szkodnikiem.

Ja rozumiem, że nie chcesz głosować na PO czy KO i nie chcesz na PiS, ale takie sklejanie jest bardzo nie w porządku. Gdy widzę takie osoby, którym uwierają główne partie, to przed oczami mam napis "Tera k... my" i zaczynam rozumiem ludzi z Afryki, którzy się obawiają nowych w polityce, bo ci nowi są kompletnie nieprzewidywalni dopiero pokażą ludziom, jacy są bezwzględni.
                • demono2004 [...] 01.10.23, 07:36
                  • tanebo001 Re: PiS nie, konfederacja nie. To na co głosować? 01.10.23, 07:48
                    Czyli Tusk ma zrobić marsz na Sejm jak Trump?
                    • demono2004 Re: PiS nie, konfederacja nie. To na co głosować? 01.10.23, 08:15
                      tanebo001 napisał:

> Czyli Tusk ma zrobić marsz na Sejm jak Trump?
                      >

Te śmieszne marsze , mam gdzieś. One niczego nie wnoszą w zycie Polaków. moje/mojej rodziny.
                      • tanebo001 Re: PiS nie, konfederacja nie. To na co głosować? 01.10.23, 08:23
                        To w czym mają się różnić? Jeden ma malować trawę na biało a drugi na pomarańczowo?
                        • demono2004 Re: PiS nie, konfederacja nie. To na co głosować? 01.10.23, 09:54
                          Niczym sie nie roznią. Niby sie kłócą, ale działają razem. Ramię w ramie. Słyszałeś o projekcie CPK?Zobaczymy czy PO uratuje tych ludzi, którzy mają na rzecz tego projektu, potracić swoje majątki/ojcowizny. Jeśli dojdą do władzy, wtedy sie okaze, czy czymś się rzeczywiscie roznią od PIS i czy rzeczywiscie ten projekt wstrzymają.
                          • bistian Re: PiS nie, konfederacja nie. To na co głosować? 01.10.23, 10:45
                            demono2004 napisała:

> Niczym sie nie roznią. Niby sie kłócą, ale działają razem. Ramię w ramie. Słysz
                            > ałeś o projekcie CPK?Zobaczymy czy PO uratuje tych ludzi, którzy mają na rzecz
                            > tego projektu, potracić swoje majątki/ojcowizny. Jeśli dojdą do władzy, wtedy
                            > sie okaze, czy czymś się rzeczywiscie roznią od PIS i czy rzeczywiscie ten proj
                            > ekt wstrzymają.

Ja ten wpis traktuję jako twoje poparcie dla PO. Coś w rodzaju: "Zagłosuję, dam szansę i zobaczymy".
                            Jeżeli miałaś inną intencję, to zupełnie nie rozumiem sensu wpisu, oprócz płaskoziemcowego mącenia.
                            • demono2004 Re: PiS nie, konfederacja nie. To na co głosować? 02.10.23, 12:41
                              bistian napisał:

>
                              > Ja ten wpis traktuję jako twoje poparcie dla PO. Coś w rodzaju: "Zagłosuję, dam
                              > szansę i zobaczymy".
                              .

Nie idę na wybory, więc o jakim poparciu dla PO piszesz big_grin
                              • bistian Re: PiS nie, konfederacja nie. To na co głosować? 02.10.23, 13:55
                                demono2004 napisała:

> Nie idę na wybory, więc o jakim poparciu dla PO piszesz big_grin

Dobre i to, bo, szczerze mówiąc, traktuję Cię jak szkodnika tongue_out
                              • natalia.nat Re: PiS nie, konfederacja nie. To na co głosować? 02.10.23, 14:20
                                No i dlatego inni za Ciebie wybiorą.

• natalia.nat Re: PiS nie, konfederacja nie. To na co głosować? 02.10.23, 09:42
                            Ale rządzenie to nie jest wypełnianie osobistych życzeń każdego, które przecież często się wzajemnie wykluczają. Nie zadowoli się wszystkich zawsze i wszędzie.
                            Istotą jest stosunek do kwestii zasadniczych oraz gospodarność, odpowiedzialność i współpraca. Nawet jeżeli PO nie będzie w tym idealne, bo nie będzie, to PiS poległ na całej linii.
                            • bywalec.hoteli Re: PiS nie, konfederacja nie. To na co głosować? 02.10.23, 14:26
                              PO rządziło znacznie gorzej niż PiS. Naprawdę nie ma czego wspominać.
                              • bistian Re: PiS nie, konfederacja nie. To na co głosować? 02.10.23, 14:37
                                bywalec.hoteli napisał:

> PO rządziło znacznie gorzej niż PiS. Naprawdę nie ma czego wspominać.

Dajesz! 100 afer PO. Kwoty też muszą być porównywalne. smile
                              • arthwen Re: PiS nie, konfederacja nie. To na co głosować? 02.10.23, 14:38
                                Nie, nie rządziło gorzej.
                                I owszem, rządziło słabo, ale dopiero teraz po 8 latach rządów PiS widać, co znaczą naprawdę złe rządy.
                              • natalia.nat Re: PiS nie, konfederacja nie. To na co głosować? 02.10.23, 15:11
                                bywalec.hoteli napisał:

> PO rządziło znacznie gorzej niż PiS. Naprawdę nie ma czego wspominać.

Konkrety kolego. Inaczej to tylko puste słowa.
                              • angazetka Re: PiS nie, konfederacja nie. To na co głosować? 02.10.23, 15:16
                                Kupiło niedziałające respiratory? Zrobiło kosztowne wybory, które się nie odbyły? Skłóciło nas ze wszystkimi sąsiadami? Opowiadaj.
                                • arthwen Re: PiS nie, konfederacja nie. To na co głosować? 02.10.23, 15:18
                                  angazetka napisała:

> Kupiło niedziałające respiratory? Zrobiło kosztowne wybory, które się nie odbył
                                  > y? Skłóciło nas ze wszystkimi sąsiadami? Opowiadaj.
                                  >
                                  Ojtam ojtam, może też kradną, ale przynajmniej się dzielą!
                  • bistian Re: PiS nie, konfederacja nie. To na co głosować? 01.10.23, 08:01
                    demono2004 napisała:

> Przed Polakami odwalają teatr a w rzeczywistosci klepią sie po pleckach i są zg
                    > odni podczas głosowań, czyli głosują jak jeden mąż, tak samo.
                    > Tutaj stawka toczy się miedzy PO/PIS, czyli POPIS to jedna i ta sama banda wink
                    > Nie zmieni sie nic na lepsze. Jeśli juz, to tylko na gorsze. PO przejmie władze
                    > , to bedzie kontynouwać to, co PIS zaczeło.

Teraz rozumiem, co piszesz. Jesteś płaskoziemcem, ale poszłaś w politykę. big_grin
                    To dla mnie koniec rzeczowej dyskusji, nie warto, wiara w spiski jest najsilniejsza i nic tego nie zmieni.
                    • demono2004 Re: PiS nie, konfederacja nie. To na co głosować? 01.10.23, 08:17
                      Płaskoziemca? big_grin
                      Bo nie chcę robić z siebie wariata i głosować na komunistów, którzy przykleili sie do koryta i odkleja sie dopiero wtedy, gdy umrą? Te dziadki juz dawno powinny siedziec na emeryturze w bujanym fotelu.
                      • tanebo001 Re: PiS nie, konfederacja nie. To na co głosować? 01.10.23, 08:27
                        Od końca komunizmu minęło ćwierć wieku. Ci którzy mieli wtedy co najmniej 30 lat i cokolwiek znaczyli są już na emeryturach albo w grobie. A ty nadal to przeżywasz?
                        • demono2004 Re: PiS nie, konfederacja nie. To na co głosować? 01.10.23, 09:56
                          tanebo001 napisał:

> Od końca komunizmu minęło ćwierć wieku. Ci którzy mieli wtedy co najmniej 30 la
                          > t i cokolwiek znaczyli są już na emeryturach albo w grobie. A ty nadal to przeż
                          > ywasz?
                          >

Co mam przezywać? Przeciez to prawda. Nie bedzie ich, do stołków przyklei sie ich potmostwo/rodzinka i nie zmieni sie nic.
                          • tanebo001 Re: PiS nie, konfederacja nie. To na co głosować? 01.10.23, 10:04
                            widzę że też jesteś zwolenniczka opcji gilotyna...
                            • demono2004 Re: PiS nie, konfederacja nie. To na co głosować? 02.10.23, 12:38
                              tanebo001 napisał:

> widzę że też jesteś zwolenniczka opcji gilotyna...
                              >

Tak.
                      • bistian Re: PiS nie, konfederacja nie. To na co głosować? 01.10.23, 10:39
                        demono2004 napisała:

> Płaskoziemca? big_grin
                        > Bo nie chcę robić z siebie wariata i głosować na komunistów, którzy przykleili
                        > sie do koryta i odkleja sie dopiero wtedy, gdy umrą? Te dziadki juz dawno powin
                        > ny siedziec na emeryturze w bujanym fotelu.

Płaskoziemca, bo korzystasz z gotowych spisków albo tworzysz własne.
                        A co do wieku, widzę że tutaj na forum zaawansowany wiek, to wielka obraza. smile Jeżeli ktoś normalnie funkcjonuje, ma wiedzę, doświadczenie, dystans i potrafi wyciągać wnioski na podstawie faktów, to jest dużo lepszy od młodego, który uważa, że wie wszystko, gardzi innymi, nie ma doświadczenia i jest impulsywny.
                        • demono2004 Re: PiS nie, konfederacja nie. To na co głosować? 02.10.23, 12:39
                          Nie rozsmieszaj mnie wink Ty walczysz o to, by nic sie w tym kraju nie zmieniło, ja nie mam zamiaru przykładać do tego ręki.
                          • arthwen Re: PiS nie, konfederacja nie. To na co głosować? 02.10.23, 14:39
                            Przecież dokładnie to robisz. Bardziej wręcz nie można.
              • natalia.nat Re: PiS nie, konfederacja nie. To na co głosować? 02.10.23, 09:02
                demono2004 napisała:

> Naprawde nie widzisz tego ze PO/PIS czyli POPIS, to jedna i ta sama banda, która gra do jednej bramki?

Naprawdę, nie widzisz różnicy między rządami tych dwóch ugrupowań?! To jest niepojęte. Przecież rządzą jedni po drugich, więc można łatwo porównać.
                Ale skoro to jeden pies, to może teraz czas na PO?
                • demono2004 Re: PiS nie, konfederacja nie. To na co głosować? 02.10.23, 12:39
                  natalia.nat napisała:

> demono2004 napisała:
                  >
                  > > Naprawde nie widzisz tego ze PO/PIS czyli POPIS, to jedna i ta sama banda
                  > , która gra do jednej bramki?
                  >
                  > Naprawdę, nie widzisz różnicy między rządami tych dwóch ugrupowań?! To jest nie
                  > pojęte. Przecież rządzą jedni po drugich, więc można łatwo porównać.
                  > Ale skoro to jeden pies, to może teraz czas na PO?

Nie. Nie widzę. Obie strony siebie warte i jednakowo szczuja na siebie ludzi.
                  • bistian Re: PiS nie, konfederacja nie. To na co głosować? 02.10.23, 14:03
                    demono2004 napisała:

> Nie. Nie widzę. Obie strony siebie warte i jednakowo szczuja na siebie ludzi.

Sama szczujesz. Ziobro nie był dobrym studentem i to jest delikatne określenie, pani Przyłębska również nie należała do orłów. Morawiecki miał coś wspólnego z Balcerowiczem, teczki za nim nosił? Kaczyński jest prawnikiem z wykształcenia, nie prowadzi kancelarii, bo jest za cienki. Mógłbym tak długo, tylko po co? Szczujesz bez sensu, porównujesz ludzi, którzy mają osiągnięcia w życiu do nieudaczników.
                  • natalia.nat Re: PiS nie, konfederacja nie. To na co głosować? 02.10.23, 14:18
                    demono2004 napisała:

> Obie strony siebie warte i jednakowo szczuja na siebie ludzi.

Nie zgodzę się. Akurat w szczuciu PiS przoduje zdecydowanie. Zdradzieckie mordy, kanalie, gorszy sort, komuniści, złodzieje, element animalny, zdrajcy, ubecy, ludzie z niezdrową głową, resortowe dzieci, osoby specjalnej troski, świnie, lgbt to ideologia nie ludzie, spęd pustych serc, kobiety dają w szyję...
          • po_godzinach_1 Re: PiS nie, konfederacja nie. To na co głosować? 30.09.23, 16:24
            demono2004 napisała:

> To co proponujesz? Na kogokolwiek oddam , to i tak POPIS bedzie rządził.

co to jest POPIS?
            • demono2004 Re: PiS nie, konfederacja nie. To na co głosować? 01.10.23, 07:11
              po_godzinach_1 napisała:

> demono2004 napisała:
              >
              >
              > > To co proponujesz? Na kogokolwiek oddam , to i tak POPIS bedzie rządził.
              >
              > co to jest POPIS?

Twoi kumple/rodzina o których tak zapalczywie walczysz wink
    • bywalec.hoteli Re: PiS nie, konfederacja nie. To na co głosować? 30.09.23, 15:05
      Obawiam się ze nie bedzie nikogo lepszego niż PiS do głosowania na horyzoncie.
      • angazetka Re: PiS nie, konfederacja nie. To na co głosować? 30.09.23, 15:09
        LOL. Ale dobrze, że się nie kryjesz.
        • bywalec.hoteli Re: PiS nie, konfederacja nie. To na co głosować? 30.09.23, 15:12
          A z czym mam się kryć? Miałem zamiar nie głosować ja PiS z powodu Polskiego Ładu ale potem trochę poprawili te podatki a patrząc na to jak żałosna i mierna jest opozycja w Polsce stwierdzam ze nie ma nikogo innego wartego w ogóle rozważenia głosowania.
          • tanebo001 Re: PiS nie, konfederacja nie. To na co głosować? 30.09.23, 15:34
            A czego ci brakuje w opozycji? Maja zrobić drugi marsza na Waszygton? Czy obiecać worek kasy co tydzień?
          • angazetka Re: PiS nie, konfederacja nie. To na co głosować? 30.09.23, 16:21
            Za to PiS żałosny i mierny nie jest, tak? Opowiedz mi o tym.
          • joana012 Re: PiS nie, konfederacja nie. To na co głosować? 30.09.23, 19:08
            bywalec.hoteli napisał:

> A z czym mam się kryć? Miałem zamiar nie głosować ja PiS z powodu Polskiego Ład
            > u ale potem trochę poprawili te podatki a patrząc na to jak żałosna i mierna je
            > st opozycja w Polsce stwierdzam ze nie ma nikogo innego wartego w ogóle rozważe
            > nia głosowania.

Lubisz być traktowany jak niepełnosprytny umysłowo? Przykładów jest mnóstwo, aktualnie zepsute dystrybutory na stacjach benzynowych po akcji sztucznego sterowania cenami paliw nakazanego na Nowogrodzkiej.
      • paniusiapobuleczki Re: PiS nie, konfederacja nie. To na co głosować? 30.09.23, 15:12
        A właściwie to czym PiS tak cię ujął?
        • bene_gesserit Re: PiS nie, konfederacja nie. To na co głosować? 30.09.23, 15:14
          Pićsetplusem go ujał, jak to czym.
        • panna.nasturcja Re: PiS nie, konfederacja nie. To na co głosować? 30.09.23, 15:58
          800+ razy 3
          • angazetka Re: PiS nie, konfederacja nie. To na co głosować? 30.09.23, 16:14
            Jakoś nie wszyscy rodzice głosują na PiS?
            • angazetka Re: PiS nie, konfederacja nie. To na co głosować? 30.09.23, 16:14
              Kropka miała być.
            • panna.nasturcja Re: PiS nie, konfederacja nie. To na co głosować? 30.09.23, 16:18
              A ja piszę, że wszyscy czy sugeruję motywację bywalca?
              • hanusinamama Re: PiS nie, konfederacja nie. To na co głosować? 02.10.23, 12:55
                Bywalec to jest atencjusz. Napisze byleco byle mu e-matka odpisała...A wy się łapiecie.
      • livia.kalina Re: PiS nie, konfederacja nie. To na co głosować? 30.09.23, 15:22
        Tak, w Poznaniu iści szałowi kandydaci z pis: Niezwykle obrotna babka- Jadwiga Emlilewicz- kiedy wszystkie dzieci w Polsce na ferie siedziały zamknięte w domach, w tym czasie jej osobista progenitura śmigała sobie na pustym stoku na nartach. Jak się wydał,o to Emilewicz załatwiła im w jeden lipne licencje sportowe. Następny kandydat- Bartłomiej Wróblewski z krwią polskich kobiet na rekach, który jest osobiście odpowiedzialny za śmierć Izabeli z Pszczyny i Doroty z Nowego Targu. Jeszcze urocza Lidia Dudziak, która zażądała od poznańskiego Starego ZOO ukarania kopulujących na oczach dzieci osiołków oraz cieswzyła sie z poparcia nowojorskiego pulmunologa dla partii pis, czyli gwiazdy porno - "łysego z Brazzers".Jeszcze Szynkowski z niezwykła skutecznością załatwiający dla Polski pieniądze z KPO.
        • paszczakowna1 Re: PiS nie, konfederacja nie. To na co głosować? 30.09.23, 16:31
          W Warszawie listę PIS otwiera niejaki Piotr Gliński, zaiste człek wysoce obrotny. Obrotnie rozdał ponad pół miliarda złotych naszych pieniędzy kumplom (Fundację Czartoryskich pamiętamy), około miliarda kuriom (w różnych postaciach, tu sto milionów, tam czterdzieści...), drobne miliony faszystom. Jak na budżet Ministerstwa Kultury, imponująca obrotność.

A obrotny pan Mejza (na mniejszą skalę obrotny, ale on jeszcze młody) to skąd kandyduje?
        • asfiksja Re: PiS nie, konfederacja nie. To na co głosować? 01.10.23, 09:25
          >Jeszcze Szynkowski z niezwykła skutecznością załatwiający dla Polski pieniądze z KPO.
          Szynkowski to łebski facet. Wiedział, kiedy się ewakuować z tego szamba zwanego MSZ. Plus dla niego, że zrobił to zanim wybiłowink
      • panna.nasturcja Re: PiS nie, konfederacja nie. To na co głosować? 30.09.23, 15:57
        Tylko już nie pisz więcej nic o inflacji, cenach gazu i prądu, benzyny. Zawdzięczasz to sobie.
        O wolności słowa, państwie prawa, niezawisłym sądownictwie, konstytucji nawet nie będę pisac, skoro nie zrozumiałeś do dziś to nie zrozumiesz.
        I pomyśleć, że ja Cię tu kiedyś broniłam, chyba mi upał musiał zaszkodzić wtedy.
        • la_mujer75 Re: PiS nie, konfederacja nie. To na co głosować? 30.09.23, 16:23
          Ale to logiczne, że bywalec nnie ogarnia ekonomii, skoro nadal chce głosowac na tych piździelców. Jak cały elktorat piździelców.
          Głupi był, głupi jest i głupi będzie.
          • bywalec.hoteli Re: PiS nie, konfederacja nie. To na co głosować? 30.09.23, 17:59
            akurat ty ogarniasz podstawy ekonomii

Zauważ, że dług cały czas rośnie. Czy było 500+ czy nie było, to rosło.
            W latach 2001-2009 dług wzrósł o 119%
            W latach 2007-2015 dług wzrósł o 75%
            W latach 2015-2023 dług wzrósł o 71%
          • demono2004 Re: PiS nie, konfederacja nie. To na co głosować? 01.10.23, 07:48
            la_mujer75 napisała:

> Ale to logiczne, że bywalec nnie ogarnia ekonomii, skoro nadal chce głosowac na
            > tych piździelców. Jak cały elktorat piździelców.
            > Głupi był, głupi jest i głupi będzie.
            >

On zagłopsuje na PIS, ty na PO/KO czy jak im tam. I w czym niby jesteś od niego lepsza/mądrzeja?Oboje jesteście tacy sami i walczycie o to, by w tym kraju nic nie zmieniło sie na lepsze.
            • angazetka Re: PiS nie, konfederacja nie. To na co głosować? 01.10.23, 08:11
              To co proponujesz?
              • demono2004 Re: PiS nie, konfederacja nie. To na co głosować? 01.10.23, 08:19
                angazetka napisała:

> To co proponujesz?
                >

Ciezko cokolwiek zaproponować, gdy nie ma na kogo zagłosować. Śmieszy mnie tylko to, ze jedna strona czuje sie lepsza od drugiej.
              • evening.vibes Re: PiS nie, konfederacja nie. To na co głosować? 01.10.23, 08:31
                angazetka napisała:
                > To co proponujesz?

Ona? Polski faszyzm i wyrzucenie z kraju wszystkich niemyślacych jak ona. Jej poglądów nie realizuje się w wyborach.
                • demono2004 Re: PiS nie, konfederacja nie. To na co głosować? 01.10.23, 09:57
                  evening.vibes napisała:

> angazetka napisała:
                  > > To co proponujesz?
                  >
                  > Ona? Polski faszyzm i wyrzucenie z kraju wszystkich niemyślacych jak ona. Jej p
                  > oglądów nie realizuje się w wyborach.

No akurat ty powinnaś stąd wyfrunąć i to lotem koszącym wink
                  • evening.vibes Re: PiS nie, konfederacja nie. To na co głosować? 01.10.23, 10:34
                    demono2004 napisała:
                    > evening.vibes napisała:
                    >
                    > > angazetka napisała:
                    > > > To co proponujesz?
                    > >
                    > > Ona? Polski faszyzm i wyrzucenie z kraju wszystkich niemyślacych jak ona.
                    > Jej p
                    > > oglądów nie realizuje się w wyborach.
                    >
                    >
                    >
                    > No akurat ty powinnaś stąd wyfrunąć i to lotem koszącym wink

Tak tak szurofaszolku smile
        • bywalec.hoteli Re: PiS nie, konfederacja nie. To na co głosować? 30.09.23, 16:23
          Inflacja jest wszędzie a im bliżej rosji tym wyższa. W krajach baltyckich jeszcze wyższa! A i tak jesteśmy być może najtańszym krajem w Unii. Ceny gazu czy benzyny - mamy tylko ograniczony wplyw na nie. Akurat duża stacja benzynowa z ropa i gazem postanowiła prowadzić wojnę - wiec te surowce zdrożały - do czasu aż z innych źródeł potaniały.

500+ wg mnie miało ograniczony wpływ na inflacje.
          PiS nie ma wielkiego wpływu na inflacje.
          • po_godzinach_1 Re: PiS nie, konfederacja nie. To na co głosować? 30.09.23, 16:27
            bywalec.hoteli napisał:

> PiS nie ma wielkiego wpływu na inflacje.

Ale wiesz jaką rolę pełni NBP?
            • bistian Re: PiS nie, konfederacja nie. To na co głosować? 30.09.23, 16:46
              po_godzinach_1 napisała:

> bywalec.hoteli napisał:
              >
              >
              > > PiS nie ma wielkiego wpływu na inflacje.
              >
              > Ale wiesz jaką rolę pełni NBP?

Fakt, NBP też już dawno sprzedany. Mieli podwyższyć stopy procentowe, a obniżyli, czym wywołali wytrzeszcz oczu analitykom, chociaż nie zaskoczenia, bo można się było spodziewać przed wyborami, tylko że to jest szkodnictwo w naszej sytuacji ekonomicznej.
              Będą niższe raty, niż się spodziewano, przynajmniej przed wyborami, za to wyższa inflacja, ale to się zobaczy za dwa miesiące, więc spoko.
            • hanusinamama Re: PiS nie, konfederacja nie. To na co głosować? 02.10.23, 12:50
              Nie wie smile Serio on takich rzeczy nie wie. smile
          • bistian Re: PiS nie, konfederacja nie. To na co głosować? 30.09.23, 16:39
            bywalec.hoteli napisał:

> Inflacja jest wszędzie a im bliżej rosji tym wyższa. W krajach baltyckich jeszc
            > ze wyższa!

A to ciekawe. Taka Finlandia ma około 6%, Litwa 9%, a Polska ma coś około 19% rok do roku, o ile nie więcej, bo w ciągu dwóch ostatnich lat wyszło prawie 50%.
            Ale fakt, my jesteśmy blisko obwodu królewieckiego, więc bardzo blisko.

> 500+ wg mnie miało ograniczony wpływ na inflacje.
            > PiS nie ma wielkiego wpływu na inflacje.

Taki afisz sobie wydrukuj albo i dwa. Albo napisz na lustrze big_grin

Mamy długu około 1500 mld zł co najmniej, obecnie pewnie więcej, bo PiS sprzedaje papiery wysoko oprocentowa, gdzie tylko może, ale te papiery nie wpływają na inflację. wink
            500+ z obsługą, to obecnie jakieś 220 mld zł długu, który wisi, bo nie zaczął być nawet spłacany.
            Od 2015 dług wzrósł o jakieś 640 mld zł, tyle wiemy, ale może jest gorzej.
            Inwestycje spadły, rozdawnictwo wzrosło, cwaniactwo również.
            Premier zrobił się nagle 3 razy bogatszy (licząc z żoną) od prezydenta USA z żoną. Ale co to takie USA? Jakieś śmieszne państewko z malutkim PKB wink
            • bywalec.hoteli Re: PiS nie, konfederacja nie. To na co głosować? 30.09.23, 17:01
              Mamy obecnie 8.2% inflacji. W szczycie w krajach bałtyckich dochodziła do 25%
              • panna.nasturcja Re: PiS nie, konfederacja nie. To na co głosować? 30.09.23, 17:05
                8%?
                Dobra, a ja naiwnie wierzyłam, że Ty naprawdę skończyłeś jakieś studia techniczne.
                • angazetka Re: PiS nie, konfederacja nie. To na co głosować? 30.09.23, 17:10
                  Od kiedy studia techniczne (niech mu będzie) dają pojęcie o ekonomii oraz rozsądek?
                  • panna.nasturcja Re: PiS nie, konfederacja nie. To na co głosować? 30.09.23, 19:39
                    Wymagają jednak logicznego myślenia.
                • bywalec.hoteli Re: PiS nie, konfederacja nie. To na co głosować? 30.09.23, 18:02
                  panna.nasturcja napisała:

> 8%?
                  > Dobra, a ja naiwnie wierzyłam, że Ty naprawdę skończyłeś jakieś studia technicz
                  > ne.

Akurat jest to wiedza ekonomiczna a nie techniczna, ale masz tutaj:
                  www.money.pl/pieniadze/inflacja-we-wrzesniu-ten-odczyt-to-przelom-dla-portfeli-polakow-6946704688999264a.html
                  Oni kłamią?
              • tanebo001 Re: PiS nie, konfederacja nie. To na co głosować? 30.09.23, 17:16
                I mamy Obajta. Nie zdziw się jak w listopadzie benzyna będzie po 15 zł. Zresztą skoro twierdzisz że za inflację odpowiada wojna to dlaczego benzyna tanieje skoro wojna trwa?
              • bistian Re: PiS nie, konfederacja nie. To na co głosować? 30.09.23, 17:32
                bywalec.hoteli napisał:

> Mamy obecnie 8.2% inflacji.

Toś mnie rozśmieszył. smile
                Ja się upieram jednak przy tym, co sam znam. 50% w ciągu ostatnich dwóch lat. Mogą być wahania w miesiącach, ale niewiele mnie to interesuje, bo to mi nie zmniejszy wysokich cen w sklepach i nie obniży cen usług.
            • la_mujer75 Re: PiS nie, konfederacja nie. To na co głosować? 30.09.23, 17:04
              Nie tłumacz mu. To beznadziejny przypadek. Szkoda klawiatury.
            • hanusinamama Re: PiS nie, konfederacja nie. To na co głosować? 02.10.23, 12:50
              Zlituj się on nie wie gdzie te kraje leżą...
          • panna.nasturcja Re: PiS nie, konfederacja nie. To na co głosować? 30.09.23, 16:47
            Rozumiem, że reszty mojego wpisu nie zauważyłeś?
            Dlaczego mnie to nie dziwi?
          • panna.nasturcja Re: PiS nie, konfederacja nie. To na co głosować? 30.09.23, 16:49
            Długi zaciągnięte na 500+ będą spłacały Twoje dzieci, piękną przyszłość im szykujesz.
            A córkę w tej trójce masz? Jej prawa reprodukcyjne Cię nie interesują?
            • bywalec.hoteli Re: PiS nie, konfederacja nie. To na co głosować? 30.09.23, 17:03

> Długi zaciągnięte na 500+ będą spłacały Twoje dzieci, piękną przyszłość im szykujesz.

Jakie długi? 500+ przyniosło Polsce korzyści na wewnętrznym rynku konsumpcyjnym.

To wręcz przeciwnie: moje dzieci pracując będą płaciły emeryturę twoja Nasturcja i twojego męża. Bo nie macie dzieci.
              • panna.nasturcja Re: PiS nie, konfederacja nie. To na co głosować? 30.09.23, 17:04
                A Tobie się wydaje, że skąd państwo wzięło pieniądze na 500+? Wiesz ile wynosił dług Polski 8 lat temu a ile wynosi teraz, umiesz sprawdzić?
                Nie, Twoje dzieci nie będą pracowały na moją emeryturę, bo ja nie będę jej pobierać, mam ją zabezpieczoną.
                • bywalec.hoteli Re: PiS nie, konfederacja nie. To na co głosować? 30.09.23, 17:52

> A Tobie się wydaje, że skąd państwo wzięło pieniądze na 500+? Wiesz ile wynosił
                  > dług Polski 8 lat temu a ile wynosi teraz, umiesz sprawdzić?

No nie, to nie działa tak. Dług państwa się od 1989 wielokrotnie zwiększył i kolejne rządy za to odpowiadają.

To działa w ten sposób: pracuję i płacę wysokie podatki i składki emerytalne, państwo dopłaca mi do wychowania moich dzieci 1500 zł miesięcznie. To skromne wsparcie wobec ogromu kosztów utrzymania dzieci, zapewnienia im przestrzeni życiowej i wykształcenia ich. Mam przez to więcej kasy w budżecie, za co mogę kupować towary i usługi. Od tych towarów i usług płacę Państwu VAT a producent płaci podatek dochodowy, jego pracownicy płacą podatek dochodowy itp. Ktoś dzięki temu ma pracę i nie jest na zasiłku, choćby pani w Biedronce.
                  W momencie jak moje dziecko skończy 18 lat, to już państwo przestanie dopłacać mi to skromne wsparcie (choć uważam, że powinno być 500+ do końca edukacji).
                  Dziecko podejmie pracę i samo będzie płacić podatki i składki emerytalne. W tym czasie Ty i twój mąż jeśli będziecie jeszcze żyć a będziecie starzy, to jak nierzadko bywa w przypadku leczenia powszechnych chorób w starości możecie czerpać z budżetu medycznego szerokim strumieniem, a składki emerytalne osób pracujących będą szły na Wasze emerytury, jak mojego dziecka. Ja państwu polskiemu dałem potencjalnych 3 podatników.
                  Tak więc 500+ to inwestycja państwa w obywateli. Bardzo opłacalna dla państwa.

> Nie, Twoje dzieci nie będą pracowały na moją emeryturę, bo ja nie będę jej pobi
                  > erać, mam ją zabezpieczoną.

Nie jesteś w ZUSie? Ciekawe. W Polsce istnieje system solidarnościowy a nie system indywidualnego zbierania na emeryturę. Były takie czasy, że 20% składki szło na 2 filar - ale Tusk i rząd PO przesunął to do ZUS o ile dobrze pamiętam. Przypomnisz mi w którym roku?

Nasturcja, ja zdaję sobie sprawę, że z domu wyszłaś praktycznie jak stałaś i musiałaś od nastolęctwa utrzymywać się sama. Szacun dla Ciebie za to, że dałaś radę. Ale zrozum, odpowiedniki 500+ w każdym sensownym rozwiniętym kraju mają (w Stanach wolą pieniądze podatnika przeznaczać na wojsko, wojny i dopłacać prywatnym korporacjom ubezpieczeniowo-zdrowotnym) i nie są to ani wielkie pieniądze ani też nie jest to marnotrawstwo, jest to inwestycja. Zrobiono badania, że osób, które żerują na 500+ jest bardzo mało. Prawie wszyscy pracują i z tego utrzymują swoje dzieci (mamy obecnie najwyższy % zatrudnienia po 1989) a 500+ to pomoc państwowa, częściowy zwrot podatku i inwestycja państwa.

A nie mając dzieci nie masz tych wszystkich wydatków, a nie zapewniasz państwu nowych obywateli.