Dodaj do ulubionych

Odwołanie wizyty z powodu miesiączki - głupio mi

30.10.23, 10:05
W lecie dostaliśmy z mężem zaproszenie na kolację mającą odbyć się w listopadzie. Zaproszenie z dużym wyprzedzeniem, bo gospodarz zamierza zaserwować dość wykwintne i rzadkie potrawy, musi pewne składniki z wcześniej pozamawiać i zorganizować.
Wtedy latem potwierdziliśmy przybycie, ja oczywiście wstępnie obliczyłam, czy termin nie przypada mi na miesiączkę - według ówczesnych obliczeń nie przypadał.
Jednak w trakcie tych kilku miesięcy krwawienia tak mi się poprzesuwały, że pierwszy dzień okresu przypada mi (OCZYWISCIE!!!) na tą kolację. No nie uśmiecha mi się spędzić tych kilku godzin na smalltalkach i uprzejmościach, naszpikowana ibuprofenem i zerkająca na zegarek, kiedy wreszcie będą mogła pojść do domu żeby się położyć. Najchętniej albo odwołałabym wizytę (mąż pojechałby sam), albo zastrzegła, że przyjdę w zależności od tego, jak będę się czuła.
Normalnie uprzedziłabym wcześniej i nie miałabym oporów przed podaniem prawdziwego powodu, jednak gospodarzem jest mężczyzna 65+ i głupio mi z nim rozmaiwać o szczegółach moich dolegliwości menstruacyjnych. Z drugiej strony chiałabym go jakoś uprzedzić. Powiedziałybyście odpowiednio wcześnie jak jest, czy czekały do ostatniego momentu, wymawiając się mgliście "złym samopoczuciem"? Obawiam się, że mógłby poczuć się wystawiony, nie chicałabym tego. Jak to ugryźć?
Obserwuj wątek
    • 35wcieniu Re: Odwołanie wizyty z powodu miesiączki - głupio 30.10.23, 10:11
      XD
      • daniela34 Re: Odwołanie wizyty z powodu miesiączki - głupio 30.10.23, 10:25
        🤣 ale patrz niżej
        • 35wcieniu Re: Odwołanie wizyty z powodu miesiączki - głupio 30.10.23, 10:36
          Widzę. big_grin
          Autorko, żre dobrze! A jak już o żarciu mowa to weź coś więcej o tych wykwintnych i rzadkich potrawach może? big_grin
          • daniela34 Re: Odwołanie wizyty z powodu miesiączki - głupio 30.10.23, 10:40
            Zupa z trupa
            Kotlet ulany
            A na deser flegma bita ze starego suchotnika
            • heca7 Re: Odwołanie wizyty z powodu miesiączki - głupio 30.10.23, 10:42
              U nas było- a na deser pół słoika starej flegmy od gruźlika wink
              • eglantine Re: Odwołanie wizyty z powodu miesiączki - głupio 30.10.23, 11:19
                A u mnie
                Zupa z trupa
                Kotlet z rany świeżą ropą polany
                • m_incubo Re: Odwołanie wizyty z powodu miesiączki - głupio 30.10.23, 17:03
                  Zupa z trupa i pierogi z trupiej nogi wink
              • disco-ball Re: Odwołanie wizyty z powodu miesiączki - głupio 30.10.23, 13:40
                A u nas: a na deser niespodzianka żółtych gilow pełna szklanka
                • nangaparbat3 Re: Odwołanie wizyty z powodu miesiączki - głupio 30.10.23, 20:45
                  Zupa z trupa kotlet z rany materyjką polewany.
              • hosta_73 Re: Odwołanie wizyty z powodu miesiączki - głupio 30.10.23, 14:36
                U mnie w domu:
                mimry z mimrami i kocie gó.no z czosnkiem 😋
            • turbinkamalinka Re: Odwołanie wizyty z powodu miesiączki - głupio 30.10.23, 12:27
              A tam z trupa.
              jak u Hanibala Lectera. Grasica, policzki i co tam było jeszcze. A niestety do polowania na ludzia trzeba się odpowiednio przygotować aby nie okazało się że w trakcie kolacji gospodarz musi zmienić miejsce stałego pobytu tongue_out
            • majenkirr Re: Odwołanie wizyty z powodu miesiączki - głupio 30.10.23, 14:28
              A u nas:

Zupa z trupa
              kości grzane rzygowinà polewane
              a na deser pół słoika bitej flegmy od gruźlika
            • mallard Re: Odwołanie wizyty z powodu miesiączki - głupio 31.10.23, 11:01
              daniela34 napisała:

> Zupa z trupa
              > Kotlet ulany
              > A na deser flegma bita ze starego suchotnika

Bzdury!

Zupa z trupa
              Kotlet z rany
              Świeżą rzygą polewany
              A na deser, pół słoika
              Świeżej flegmy od gruźlika
          • thank_you Re: Odwołanie wizyty z powodu miesiączki - głupio 30.10.23, 10:58
            Ogon z bobra!
        • hanusinamama Re: Odwołanie wizyty z powodu miesiączki - głupio 30.10.23, 15:23
          No wiesz...ja tam czekam na menu tak bardzo wykwintnego, ze trzeba było czekać aż do listopada...
          • ga-ti Re: Odwołanie wizyty z powodu miesiączki - głupio 30.10.23, 18:26
            Może jaki zwierz co to go mieli zjeść musiał najpierw urosnąć?
            • hanusinamama Re: Odwołanie wizyty z powodu miesiączki - głupio 30.10.23, 20:35
              Obstawiam gęsinę. To sie jada w listopadzie
      • samanthafox123 Re: Odwołanie wizyty z powodu miesiączki - głupio 30.10.23, 11:11
        To, co tu robicie, jest po prostu prymitywne.
        I właściwie to tyle, bo cóż tu więcej dodać.
        • daniela34 Re: Odwołanie wizyty z powodu miesiączki - głupio 30.10.23, 11:29
          XD2
        • lella_two Re: Odwołanie wizyty z powodu miesiączki - głupio 30.10.23, 15:07
          To z zazdrości, kochaneńka. Wykwintne i rzadkie (zupy?) potrawy?
          Trzeba odreagować po prostu.
          PS. U mnie też były mimry z mimrami!
        • magdallenac Re: Odwołanie wizyty z powodu miesiączki - głupio 30.10.23, 18:10
          Bo one nie mają za grosz godności osobistej i klasy. Tyle tylko dodam.
          • daniela34 Re: Odwołanie wizyty z powodu miesiączki - głupio 30.10.23, 18:11
            Ni mom! A Magda wie to najlepiej 😝
          • kropkaa Re: Odwołanie wizyty z powodu miesiączki - głupio 30.10.23, 18:19
            Za grosz, a nawet za pół grosza!
            PS Zupa z trupa, czasy przedszkola.
            • szarsz Re: Odwołanie wizyty z powodu miesiączki - głupio 03.11.23, 17:20
              W czasach przedszkola to myślałam, że to jest "zupa strupa", czyli że trzeba strupy zdzierać i gotować....
          • muszebosieudusze Re: Odwołanie wizyty z powodu miesiączki - głupio 30.10.23, 18:20
            No niestety. W tej kwestii mam rigcz na poziomie trzynastoletniego chłopca.
    • furiatka_wariatka Re: Odwołanie wizyty z powodu miesiączki - głupio 30.10.23, 10:14
      Aż tak bolesne okresy, które wyłączają z życia, to raczej obajw chorobowy, a nie norma.
      Wiec w związku z tym zakładam, że leczysz się na coś? Jeśli twoja choroba tego nie wyklucza, możesz sobie okres przesunąć tabletkami.
      • samanthafox123 Re: Odwołanie wizyty z powodu miesiączki - głupio 30.10.23, 10:24
        Może nie tyle aż tak bolesne, co pierwszego dnia po prostu jestem do niczego. Bardzo dbam, żeby się nie umawiać w tym czasie, w pracy na pół gwizdka jestem, staram się ważne sprawy przekładać na inne dni. Tabletek nie biorę i nie chcę brać.
        • ayelen40 Re: Odwołanie wizyty z powodu miesiączki - głupio 30.10.23, 10:44
          No to Twój wybór. Tabletki są po to, by móc żyć normalnie.
        • memphis90 Re: Odwołanie wizyty z powodu miesiączki - głupio 30.10.23, 10:45
          Proponuje free bleeding w takim razie. Misiaczka się skraca, nic nie boli, człowiek czuje się świetnie.

Czy kolega ma tapicerowane krzesła?
          • hanusinamama Re: Odwołanie wizyty z powodu miesiączki - głupio 30.10.23, 15:29
            Nie podpuszczaj...podła smile
          • kanna Re: Odwołanie wizyty z powodu miesiączki - głupio 01.11.23, 17:14
            big_grin
            Nieważne , jakie są krzesła, podłoży sobie cos.. ręczniczek.
        • zla.m Re: Odwołanie wizyty z powodu miesiączki - głupio 30.10.23, 11:05
          No to "naszpikowana ibuprofenem" jak w poście startowym czy "tabletek nie biorę"?
          • marta.graca Re: Odwołanie wizyty z powodu miesiączki - głupio 30.10.23, 11:17
            Skoro w poprzedzającym poście mowa o przesuwaniu okresu tabletkami, to pewnie chodziło jej o to, że nie bierze hormonów.
            • samanthafox123 Re: Odwołanie wizyty z powodu miesiączki - głupio 30.10.23, 11:19
              Dokładnie.
              • furiatka_wariatka Re: Odwołanie wizyty z powodu miesiączki - głupio 30.10.23, 13:49
                Bardziej miałam na myśli włączenie tabletek hormonalnych w celu przesunięcia okresu. Nawet niekoniecznie muszą to być tabletki antykoncepcyjne. Są tabletki, którymi możesz sobie np o kilka dni opóźnic okres.
                • stokrotka00000 Re: Odwołanie wizyty z powodu miesiączki - głupio 30.10.23, 19:44
                  A jakie to są tabletki nie antykoncepcyjne? Do tej pory nikt mi takich nie mógł polecić jak chciałam przesuwać okres
        • turbinkamalinka Re: Odwołanie wizyty z powodu miesiączki - głupio 30.10.23, 12:30
          A rozwiązanie typu ty albo mąż (zależy kto jest bliżej z gospodarzem) dzwoni do tego człowieka i pyta czy tej kolacji nie da się przesunąć o kilka dni byłoby zbyt proste?
          • samanthafox123 Re: Odwołanie wizyty z powodu miesiączki - głupio 30.10.23, 13:00
            Tak jak pisałam - potwierdziliśmy z bardzo dużym czasowym wyprzedzeniem. Między innymi dlatego, że przesunięcie nie wchodzi w rachubę oraz po to, żeby wszystkim z ok. 8 ludzi pasowało.
          • bene_gesserit Re: Odwołanie wizyty z powodu miesiączki - głupio 30.10.23, 18:17
            turbinkamalinka napisała:

> A rozwiązanie typu ty albo mąż (zależy kto jest bliżej z gospodarzem) dzwoni do
            > tego człowieka i pyta czy tej kolacji nie da się przesunąć o kilka dni byłoby
            > zbyt proste?

Ale starszy pan już zamówił małże i homary.
            • muszebosieudusze Re: Odwołanie wizyty z powodu miesiączki - głupio 30.10.23, 18:18
              bene_gesserit napisała:

> Ale starszy pan już zamówił małże i homary.

Zawsze jest szansa że się kuter wypierdoli i i tak nie dowiozą na ten dzień. Wypadki chodzą po ludziach.
            • daniela34 Re: Odwołanie wizyty z powodu miesiączki - głupio 30.10.23, 18:18
              Homary poszły w las...
              • nangaparbat3 Re: Odwołanie wizyty z powodu miesiączki - głupio 30.10.23, 20:50
                big_grin
                • daniela34 Re: Odwołanie wizyty z powodu miesiączki - głupio 30.10.23, 21:13
                  A w ogóle jak tak rozmawiamy o owocach morza, to czytam teraz "Posełki" o pierwszych polskich posłankach. I jest tam anegdota o tym jak Zofia Moraczewska pierwszy raz jadła mątwę. "Zdawalo nam się, że jemy podeszew i przegryzamy sznurami."
        • ivaz Re: Odwołanie wizyty z powodu miesiączki - głupio 30.10.23, 13:08
          Wiesz co, walnij setkę dobrego "Koniaka" przed kolacją i zapewniam wszystkie bóle miną jak ręką odjął, mówi ci to osoba, która wiele razy lądowała na SORze w pierwszym dniu miesiączki, po utracie przytomności z bólu.
          Koniak to najlepsze lekarstwo, odkąd odkryłam, że nie ma nic lepszego, nie wiem co to ból miesiączkowy.
        • bene_gesserit Re: Odwołanie wizyty z powodu miesiączki - głupio 30.10.23, 18:15
          samanthafox123 napisała:

> Może nie tyle aż tak bolesne, co pierwszego dnia po prostu jestem do niczego. B
          > ardzo dbam, żeby się nie umawiać w tym czasie, w pracy na pół gwizdka jestem, s
          > taram się ważne sprawy przekładać na inne dni. Tabletek nie biorę i nie chcę br
          > ać.

....i leczysz ból ibuprofenem? Co na to twój ginekolog?
    • gryzelda71 Re: Odwołanie wizyty z powodu miesiączki - głupio 30.10.23, 10:15
      Nie wierzę.
      • no_name33 Re: Odwołanie wizyty z powodu miesiączki - głupio 30.10.23, 10:18
        gryzelda71 napisała:

> Nie wierzę.

W co nie wierzysz? Ze można mieć taki okres, który zmiata z planszy? Ja wierze, bo sama doświadczam.
        • gryzelda71 Re: Odwołanie wizyty z powodu miesiączki - głupio 30.10.23, 10:19
          Ze ma.sie takie rozkminy.
          • samanthafox123 Re: Odwołanie wizyty z powodu miesiączki - głupio 30.10.23, 10:20
            No dobrze, a jak Ty byś to załatwiła?
            • memphis90 Re: Odwołanie wizyty z powodu miesiączki - głupio 30.10.23, 10:26
              Gdybym miała miesiączki, które miesiąc w miesiąc wyłączają mnie z życia, uniemożliwiają normalne życie, pracę, spotkania z przyjaciółmi - byłabym na stosownych lekach… W sumie to właśnie jestem….
            • gryzelda71 Re: Odwołanie wizyty z powodu miesiączki - głupio 30.10.23, 10:30
              Do lekarza,a bym poszła, gdyby miesiączki były tak upierdliwe.
              • gryzelda71 Re: Odwołanie wizyty z powodu miesiączki - głupio 30.10.23, 10:31
                Ale ja biorę leki jak potrzebuje.
        • bene_gesserit Re: Odwołanie wizyty z powodu miesiączki - głupio 30.10.23, 18:24
          no_name33 napisała:

> gryzelda71 napisała:
          >
          > > Nie wierzę.
          >
          > W co nie wierzysz? Ze można mieć taki okres, który zmiata z planszy? Ja wierze,
          > bo sama doświadczam.

Wieże. W którymś momencie życia miałam takie bóle, że nie byłam w stanie nic robić. Ale z tym się idzie do lekarza i dostaje leki oraz wskazówki ( np co do badań wykluczających konkretne choroby, mogące być przyczyną bolu).
    • heca7 Re: Odwołanie wizyty z powodu miesiączki - głupio 30.10.23, 10:17
      youtu.be/BVqC63U7qoA
    • majaa Re: Odwołanie wizyty z powodu miesiączki - głupio 30.10.23, 10:22
      A to zaproszenie to tylko dla Was, czy będzie więcej osób? Bo jeśli to drugie, a naprawdę jest to dla Ciebie taki duży problem, to wydaje mi się, że można przeprosić i odwołać "z przyczyn zdrowotnych", bez szczegółów. Oczywiście najlepiej nie tak w ostatniej chwili. Zdarzają się przecież sytuacje czy choroby, które raczej trudno przewidzieć na pół roku wcześniej.
      Jeśli natomiast to przyjęcie jest organizowane specjalnie dla Was, i jeszcze w dodatku zależy Wam na dobrych kontaktach z tą osobą, to ja bym się jednak spróbowała spiąć i jakoś przetrwać.
      A może okres chociaż trochę się przesunie i wcale nie będzie tak źle, jak przypuszczasz.
      • samanthafox123 Re: Odwołanie wizyty z powodu miesiączki - głupio 30.10.23, 10:33
        Będzie więcej osób, myślę 7-8.
        Najgorsze, że we wrześniu miałam niemal identyczną sytuację - okres i zaproszenie na urodziny. Byłam wykończona po tym, jak się przemogłam. Może tym razem nie będzie tak źle, ale wszystko mnie boli na samą myśl, że będę musiała tam być w tym dniu.
        • majaa Re: Odwołanie wizyty z powodu miesiączki - głupio 30.10.23, 10:54
          Dasz radę, nie martw się na zapas. Twardym trzeba być, a nie miętkimwink
        • ayelen40 Re: Odwołanie wizyty z powodu miesiączki - głupio 30.10.23, 10:56
          Idź do dobrego gina. Wszystko wskazuje na endometriozę, a to nie przelewki. I będzie coraz gorzej bez leczenia.
          • 35wcieniu Re: Odwołanie wizyty z powodu miesiączki - głupio 30.10.23, 10:58
            Wszystko wskazuje na chłopa z fiksacją: "to przecież nie temat tabu, poopowiadajcie mi jak jest u was".
          • hanusinamama Re: Odwołanie wizyty z powodu miesiączki - głupio 30.10.23, 15:35
            Chłop do gina ma iść? Ślepe jesteście czy jak?
        • nangaparbat3 Re: Odwołanie wizyty z powodu miesiączki - głupio 30.10.23, 20:51
          Mycie podłogi na kolanach bardzo dobrze robi na bolesny okres. Serio serio.
    • gama2003 Re: Odwołanie wizyty z powodu miesiączki - głupio 30.10.23, 10:26
      Jako weteranka bolesnych miesiączek, powiem - to zależy.

Tzn pójść pierwszego dnia bym raczej nie mogła, szans na poker face i wytrzymanie na siedząco nie miałabym żadnych. Raczej na zrobienie z siebie widowiska.
      Niestety sporo rzeczy mnie przez miesiączkę ominęło a radziłam sobie odwołując w ostatnim momencie. Wyjścia nie miałam.
      Znając klimat opinii publicznej - okres to nie choroba i ja biorę tabletkę i idę - wiele razy niestety mijałam się z prawdą. Bo wiadro tabletek nie sprawiłoby żebym poszła. Armia ginekokogów też nie. Armia ginekologów dopiero od kilku lat nie mówi o takiej urodzie i po dziecku przejdzie. Oraz nie parzy jak na dziwoląga, któremu nic nie jest, z wyjątkiem histerii.

Co mogłam zaplanować, planowałam pod ,, niemanie okresu,,.
      Sytuacja z gatunku, nie ma dobrego wyjścia, zrozumie ten kto tak ma, ewentualnie domownicy, niestety widzący jak to ,, pieszczenie się z sobą i przesadzanie,, wygląda w praktyce.
      Rada dla autorki - szukaj gina, który douczył się o bolesnych miesiączkach i endometriozie.
      • samanthafox123 Re: Odwołanie wizyty z powodu miesiączki - głupio 30.10.23, 10:41
        Wiesz, tu nie chodzi o sam ból. Ja się po prostu fatalnie czuję, fizycznie, psychicznie, ogólnie tak. No po prostu chciałabym to wszystko odbębnić możliwie w innym terminie.
        Fajnie, że zwróciłaś uwagę na temat opinii publicznej. Powiem tak - kiedyś starałabym się przemóc, teraz, czyli po 40. chce mi się po prostu kierować tylko tym, co moje ciało mi mówi i na co mam siły i ochotę. Czyli akurat w tym dniu - odpocząć.
        Boli mnie to, że tyle tu padło głosów w stylu "nie wierzę". A sądzę, że wiele kobiet spotyka się na co dzień z tym, że trudno im podać okres jako normalny powód do odwołania wizyty, bo zostaną wyśmiane lub niezrozumiane. Wychodzi na to, że lepiej skłamać. Dla mnie to bez sensu.
        • mandelis Re: Odwołanie wizyty z powodu miesiączki - głupio 30.10.23, 10:53
          Nie wierze ze meczysz sie i nic z tym nie robisz.
          • samanthafox123 Re: Odwołanie wizyty z powodu miesiączki - głupio 30.10.23, 11:04
            Ale co mam zrobić?
            Prawdą jest, że miesiączka wiąże się u większości kobiet z większymi lub mniejszymi niedogodnościami. Ja postanowiłam to zaakceptować, zamiast naginać się do męskiego świata, gdzie trzeba być zawsze na maksymalnych obrotach.
            Męczę się dlatego, że społeczeństwo tego ode mnie oczekuje, gdybym mogła w tym dniu po prostu pospać, to byłoby wszystko OK.
            • angazetka Re: Odwołanie wizyty z powodu miesiączki - głupio 30.10.23, 13:15
              Mogłabyś się leczyć i nie męczyć.
              • arista80 Re: Odwołanie wizyty z powodu miesiączki - głupio 30.10.23, 13:30
                Niektórzy lubią robić z siebie ofiarę.
              • pade Re: Odwołanie wizyty z powodu miesiączki - głupio 30.10.23, 13:46
                tego się nie da wyleczyć, bo to nie choroba
                wiem to z doświadczenia
            • novembre Re: Odwołanie wizyty z powodu miesiączki - głupio 30.10.23, 15:56
              Ale tu wcale nie chodzi o naginanie się do męskiego świata, tylko o własny komfort. Robisz za męczennicę zamiast zadbać o siebie. No to cierp ciało jakżeś chciało.
            • memphis90 Re: Odwołanie wizyty z powodu miesiączki - głupio 31.10.23, 15:11
              >Męczę się dlatego, że społeczeństwo tego ode mnie oczekuje, gdybym mogła w tym dniu po prostu >pospać, to byłoby wszystko OK.
              Ależ społeczeństwo niczego od Ciebie nie oczekuje! Możesz przeciez co miesiąc brać dzien urlopu z puli i sobie spać do woli, pamiętając jednak, by w pozostałe dni ponadrabiac robotę za te koleżanki, które również nie chcą naginać sie do męskiego świata, tylko sobie pospać.
    • fibi00 Re: Odwołanie wizyty z powodu miesiączki - głupio 30.10.23, 10:35
      Gdybym rzeczywiście źle się czuła w dniu kolacji nie poszłabym na nią tłumacząc się problemami żołądkowo-jelitowymi. Wiadomo że nikt się nie pogniewa że nie ma cię z powodu wymiotów czy biegunki. Liczyłabym na to że jednak miesiączka się przesunie i na kolację pójdę ale gdyby jednak nie to chyba zrobiłabym tak jak wyżej wspomniałam.
      • samanthafox123 Re: Odwołanie wizyty z powodu miesiączki - głupio 30.10.23, 10:53
        Problemy żołądkowo-jelitowe też mam już na liście wymówek. Uważam jednak, że szkoda, iż nadal to jest taki temat tabu, bo wychodzi na to, że za przeproszeniem... zwykła sr*czk* jest godną wymówką, a okres jednak nie.
        • fibi00 Re: Odwołanie wizyty z powodu miesiączki - głupio 30.10.23, 14:36
          samanthafox123 napisała:

> Problemy żołądkowo-jelitowe też mam już na liście wymówek. Uważam jednak, że sz
          > koda, iż nadal to jest taki temat tabu, bo wychodzi na to, że za przeproszenie
          > m... zwykła sr*czk* jest godną wymówką, a okres jednak nie.

Może nie,że jest godną wymówką ale po prostu każdy wie jak to jest mieć grypę żołądkowo-jelitową i łatwiej jest wtedy zrozumieć drugą stronę. W przypadku miesiączki jest naprawdę różnie i jak widzisz nawet dla niektórych kobiet twój problem wydaje się być niezrozumiały więc mężczyzna to już kompletnie nie zrozumie.
    • emma_me Re: Odwołanie wizyty z powodu miesiączki - głupio 30.10.23, 10:49
      samanthafox123 napisała:

Jak to ugryźć?

najlepiej mocno, aż do krwi wink
    • leosia-wspaniala Re: Odwołanie wizyty z powodu miesiączki - głupio 30.10.23, 10:53
      > jednak gospodarzem jest mężczyzna 65+ i głupio mi z nim rozmaiwać o szczegółach moich dolegliwości menstruacyjnych.

Troll alert. Mężczyzna 65+ powinien już wiedzieć, co to miesiączka i nie musisz z nim rozmawiać o szczegółach, mówisz, że masz okres, źle się czujesz i przepraszasz, ale nie dasz rady.
      • samanthafox123 Re: Odwołanie wizyty z powodu miesiączki - głupio 30.10.23, 11:00
        A pisałam gdzieś, że tego nie wie? Nie w tym problem i nie o to pytam.
        To JA nie wiem, jak z godnością i zgodnie z prawdą podejść do tego tematu. I nic dziwnego, że nie wiem, bo większość kobiet chyba też nie wie i woli podać każdy inny powód, albo się przemóc. Coś z naszym społeczeństwem jest jednak nadal bardzo nie tak, że nadal trzeba cichaczem załatwiać takie sprawy. Mnie też dziwi, że mam aż takie opory, no ale mam.
        • 35wcieniu Re: Odwołanie wizyty z powodu miesiączki - głupio 30.10.23, 11:01
          Aahahahhahaha big_grin big_grin Mówiłam że chłop z fiksacją?
          • arista80 Re: Odwołanie wizyty z powodu miesiączki - głupio 30.10.23, 13:32
            Może to Riki? Emamy nie dały się nabrać na opowieści o orgaźmie, to zmienił nicka i teraz próbuje wyciągnąć opowieści o okresie.
        • hanusinamama Re: Odwołanie wizyty z powodu miesiączki - głupio 30.10.23, 15:25
          Bez godności. No inaczej się nie da...
          • daniela34 Re: Odwołanie wizyty z powodu miesiączki - głupio 30.10.23, 15:26
            Godność zostawiamy w przedpokoju, razem z kaloszkami 😁
            • hanusinamama Re: Odwołanie wizyty z powodu miesiączki - głupio 30.10.23, 15:31
              Kochana to jest kolacja w château. Wykwintna...jakie kalosze? Jaki przedpokój?? Prostaczko! wink
              • lella_two Re: Odwołanie wizyty z powodu miesiączki - głupio 30.10.23, 15:40
                To przy kolumnie niech zostawi, kolumny tam chyba są? Bo jak nie, to co to za wykwintna kolacja?
                • hanusinamama Re: Odwołanie wizyty z powodu miesiączki - głupio 30.10.23, 16:06
                  NO właśnie nie wiem. W życiu na tak wykwintnej kolacji nie byłam. Lokajowi się wręcza płaszcz....a kaloszki?
                • muszebosieudusze Re: Odwołanie wizyty z powodu miesiączki - głupio 30.10.23, 17:33
                  Kolumny kolumnami, pytanie czy w toalecie jest a) bidet, b) kosz na śmieci, zamykany.
        • bene_gesserit Re: Odwołanie wizyty z powodu miesiączki - głupio 30.10.23, 18:32
          samanthafox123 napisała:

> A pisałam gdzieś, że tego nie wie? Nie w tym problem i nie o to pytam.
          > To JA nie wiem, jak z godnością i zgodnie z prawdą podejść do tego tematu. I ni
          > c dziwnego, że nie wiem, bo większość kobiet chyba też nie wie i woli podać każ
          > dy inny powód, albo się przemóc. Coś z naszym społeczeństwem jest jednak nadal
          > bardzo nie tak, że nadal trzeba cichaczem załatwiać takie sprawy. Mnie też dziw
          > i, że mam aż takie opory, no ale mam.

Bez obrazy, masz bardzo trolliczego nicka. Widać, jakim torem szły twoje myśli [i]baba, baba, coś takiego bardzo babskiego.... o, cycata seksbomba z czasów mojej mlodosci, nie ma nic bardziej babskiego [i].

Trudno mi sobie nawet wyobrazić kobietę, która by się na tyle utożsamiała z tą królowa tandety i kiczu, żeby przybrać sobie takiego nicka. Jesteś facetem w wieku dziaderskim. Amen
    • danka88 Re: Odwołanie wizyty z powodu miesiączki - głupio 30.10.23, 11:14
      Olej z wiesiołka ci pomoże , u mnie jak ręką odjął , żadnego napięcia przedmiesiączkowego itd
      • samanthafox123 Re: Odwołanie wizyty z powodu miesiączki - głupio 30.10.23, 11:15
        Tak, ale to długoterminowo. Do następnego cyklu się nie unormuje wink
        • ayelen40 Re: Odwołanie wizyty z powodu miesiączki - głupio 30.10.23, 13:13
          To trzeba było na drugi dzień po przyjęciu zaproszenia zacząć go brać.
          • memphis90 Re: Odwołanie wizyty z powodu miesiączki - głupio 31.10.23, 15:14
            Można tez zajść w ciąże, to również rozwiązuje problem kolacji zaplanowanej za 3 miesiące i zrujnowanej miesiączką. Przy okazji z głowy ma sie Gwiazdkę, Sylwestra i Wielkanoc.
            • muszebosieudusze Re: Odwołanie wizyty z powodu miesiączki - głupio 31.10.23, 15:22
              Mam ciotkę która miesiączkowała do 5 miesiąca ciąży! Więc ryzyko że nie wyjdzie i troll zostanie z tym dzieckiem jak Himilsbach z angielskim istnieje.
      • bene_gesserit Re: Odwołanie wizyty z powodu miesiączki - głupio 30.10.23, 18:33
        Mi bardzo pomógł niepokalanek w kapsułkach. O dziwo libido mi nie spadło.
    • 18lipcowa3 Re: Odwołanie wizyty z powodu miesiączki - głupio 30.10.23, 11:43
      Padłam
    • kotejka Re: Odwołanie wizyty z powodu miesiączki - głupio 30.10.23, 13:12
      samanthafox123 napisała:

> Normalnie uprzedziłabym wcześniej i nie miałabym oporów przed podaniem prawdziw
      > ego powodu, jednak gospodarzem jest mężczyzna 65+ i głupio mi z nim rozmaiwać o
      > szczegółach moich dolegliwości menstruacyjnych. Z drugiej strony chiałabym go
      > jakoś uprzedzić. Powiedziałybyście odpowiednio wcześnie jak jest, czy czekały d
      > o ostatniego momentu, wymawiając się mgliście "złym samopoczuciem"? Obawiam się
      > , że mógłby poczuć się wystawiony, nie chicałabym tego. Jak to ugryźć?

ja mysle, ze musicie wziac z zaskoczenia starszego pana i oszczedzic sobe niezrcznych pytan o intymne problemy
      małzonek powinien zadzwonic (na tyle wczesniej, zeby mozna bylo jeszcze raz przeliczc rzadkie i kosztwne porcje) i oznajmic
      stara ma ciote i nie przyjdzie
      wpadnie w stupor i sprawa zakonczona
      a porcje sie nie zmarnuja
      • arista80 Re: Odwołanie wizyty z powodu miesiączki - głupio 30.10.23, 13:33
        Biedak dostanie jeszcze zawału sercasmile
        • daniela34 Re: Odwołanie wizyty z powodu miesiączki - głupio 30.10.23, 14:34
          I zejdzie z twarzą wtuloną w kotlet schabowy, panierowany (ale wyszukany i wykwintny).
          • hanusinamama Re: Odwołanie wizyty z powodu miesiączki - głupio 30.10.23, 15:32
            Listopadowy...weź ta wieprzowina dojrzewała do listopada, a ty ją chcesz twarzą potraktować? Widać, że nie jesteś obyta z wykwintnymi daniami arystokratycznymi.
    • katie3001 Re: Odwołanie wizyty z powodu miesiączki - głupio 30.10.23, 13:19
      Eeee to kolacja ze swingowaniem.....? Na tydzien przed bierz codziennie aspirynę. Rozrzedzi krew i dolegliwosci będą mniejsze
    • kandyzowana3x Re: Odwołanie wizyty z powodu miesiączki - głupio 30.10.23, 13:20
      Patrzac na reakcje na tym forum, to calkiem rozsadne, ze ci glupio i nie chcesz podawac prawdziwego powodu. Wymow sie ze wzgledow zdrowotnych i tyle.
    • kropkaa17 Re: Odwołanie wizyty z powodu miesiączki - głupio 30.10.23, 13:43
      Przykro czyta się te komentarze, tym bardziej że są pisane przez kobiety...

Sama zmagam się z okresami które na 1-2 dni wyłączają mnie z życia. Zdażało się lądować z tego powodu w szpitalu ( omdlenia, odwodnienie).
      Uprzedzając głupie komentarze: badana byłam wielokrotnie, przez wielu lekarzy.
      I nie, nie mogę stosować hormonów, mam przeciwskazania.

W takiej sytuacji zaczekałabym do ostatniej chwili z decyzją. I w zależności od samopoczucia poszła lub odwołała (pewnie jako wymówkę mówiąc że mam grypę żołądkową lub goraczkę bo jak widać mówiąc prawdę można co najwyżej spotkać się z wyśmianiem, upokorzeniem i durnymi komentarzami).
      • angazetka Re: Odwołanie wizyty z powodu miesiączki - głupio 30.10.23, 13:47
        Odpowiedzi są dostosowane do tego, że to troll.
        • kandyzowana3x Re: Odwołanie wizyty z powodu miesiączki - głupio 30.10.23, 13:53
          A jakie to ma znaczenie, jesli piszemy o problemie, ktory jednak rzeczywiscie dotyka czesc kobiet.
          • samanthafox123 Re: Odwołanie wizyty z powodu miesiączki - głupio 30.10.23, 14:09
            Tak bym to widziała. Nawet gdyby troll, to w czym problem, żeby podyskutować nad teoretycznym rozwiązaniem problemu? Nawet pisząc: nie wydaje mi się wiarygodne, to co piszesz, ale rozwiązanie mogłoby być takie i takie.
            Ale nie, jedna "mundra" zacznie heheszki, a bezmyślne stado podąży bezrefleksyjnie za nią.
          • hanusinamama Re: Odwołanie wizyty z powodu miesiączki - głupio 30.10.23, 15:27
            No nie..trzeba jednak znać umiar.
          • muszebosieudusze Re: Odwołanie wizyty z powodu miesiączki - głupio 30.10.23, 22:29
            kandyzowana3x napisała:

> A jakie to ma znaczenie, jesli piszemy o problemie, ktory jednak rzeczywiscie
            > dotyka czesc kobiet.

Większość kobiet ma problem z godnością w wymówkach?
          • memphis90 Re: Odwołanie wizyty z powodu miesiączki - głupio 31.10.23, 15:16
            Problem brzmiący „wole sobie pospać, bo miesiączka, która będę mieć kiedystam w listopadzie meczy mnie psychicznie”?
      • samanthafox123 Re: Odwołanie wizyty z powodu miesiączki - głupio 30.10.23, 14:05
        Bardzo przykro. Już rozumiem, gdyby temat był mocno kontrowersyjny, prowokacyjny czy obraźliwy, ale nawet wtedy można po prostu się nie wypowiadać, zamiast udzielać tak aroganckich i prostackich odpowiedzi.

Co do meritum - chyba stanie na tym, że wyślę mu wiadomość, że niestety wypadło mi w tym terminie jednak coś nieprzewidzianego i nie będę mogła przyjść. Bez dookreślania, dlaczego. Nie sądzę, że będzie bardzo drążył. Wolę, żeby chłop się mentalnie i finansowo przygotował.
        • mamkotanagoracymdachu Re: Odwołanie wizyty z powodu miesiączki - głupio 30.10.23, 14:19
          samanthafox123 napisała:

> Co do meritum - chyba stanie na tym, że wyślę mu wiadomość, że niestety wypadło
          > mi w tym terminie jednak coś nieprzewidzianego i nie będę mogła przyjść. Bez d
          > ookreślania, dlaczego. Nie sądzę, że będzie bardzo drążył. Wolę, żeby chłop się
          > mentalnie i finansowo przygotował.

A Twój mąż nie może zabrać na te impreze kogoś innego w razie, gdybys się zle czuła? A może jednak Ci się przesunie okres o 2-3 dni i nie będzie problemu.
          • samanthafox123 Re: Odwołanie wizyty z powodu miesiączki - głupio 30.10.23, 14:30
            No właśnie to jest w tym wszystkim najgorsze, że ja w sumie nawet nie mam pewności, że będę się aż tak źle czuła i że w ogóle mi się ten okres w tym dniu na bank pojawi. Więc w sumie najlepszym wyjściem byłoby wyłożyć kawę na ławę, ale jak w tytule - głupio mi. I oto znaleźliśmy się w punkcie wyjścia.
            Niby żyjemy w wyemancypowanym świecie, a problemy nadal jak ze średniowiecza, wiem. Dlatego byłam ciekawa, jak inne kobiety sobie z tematem radzą, ale wynika, że chyba tak średnio, bo konstruktywnych porad jak na lekarstwo.
            • hanusinamama Re: Odwołanie wizyty z powodu miesiączki - głupio 30.10.23, 15:35
              Nie radzą sobie. Zakopują się w ziemiance i żrą kartofle w te dni
            • muszebosieudusze Re: Odwołanie wizyty z powodu miesiączki - głupio 31.10.23, 15:19
              samanthafox123 napisała:

> No właśnie to jest w tym wszystkim najgorsze, że ja w sumie nawet nie mam pewno
              > ści, że będę się aż tak źle czuła i że w ogóle mi się ten okres w tym dniu na b
              > ank pojawi. Więc w sumie najlepszym wyjściem byłoby wyłożyć kawę na ławę, ale j
              > ak w tytule - głupio mi. I oto znaleźliśmy się w punkcie wyjścia.
              > Niby żyjemy w wyemancypowanym świecie, a problemy nadal jak ze średniowiecza, w
              > iem. Dlatego byłam ciekawa, jak inne kobiety sobie z tematem radzą, ale wynika,
              > że chyba tak średnio, bo konstruktywnych porad jak na lekarstwo.
            • muszebosieudusze Re: Odwołanie wizyty z powodu miesiączki - głupio 31.10.23, 15:21
              samanthafox123 napisała:

> No właśnie to jest w tym wszystkim najgorsze, że ja w sumie nawet nie mam pewno
              > ści, że będę się aż tak źle czuła i że w ogóle mi się ten okres w tym dniu na b
              > ank pojawi.
              > bo konstruktywnych porad jak na lekarstwo.

Sorki wysłało się za wcześnie. Słuchaj a jakiej konstruktywnej porady oczekujesz na problem „najgorsze w tym jest to, ze może wcale nie będzie źle”?
      • daniela34 Re: Odwołanie wizyty z powodu miesiączki - głupio 30.10.23, 14:30
        Oczywiście, że są kobiety, które zmagają się z bolesnymi okresami. Niemniej, pozwól, że na wpis trolla arystokratycznego będę reagować kpiną a nie opowieściami o moim okresie i jak sobie z nim radzę.
        • samanthafox123 Re: Odwołanie wizyty z powodu miesiączki - głupio 30.10.23, 14:32
          Czego Ty chcesz? Dowodów?
          A może Ty przedstawisz dowody, że jestem "trolem arystokratycznym"?
          I nie, nie potrzebuję opowieści o okresie, tylko o odwoływaniu wizyty.
          • daniela34 Re: Odwołanie wizyty z powodu miesiączki - głupio 30.10.23, 14:35
            Niczego od ciebie nie chcę, niebożę.
          • hanusinamama Re: Odwołanie wizyty z powodu miesiączki - głupio 30.10.23, 15:27
            Doowodów miesiączki bolesnej? Czy arystokratycznego pochodznia?
            • daniela34 Re: Odwołanie wizyty z powodu miesiączki - głupio 30.10.23, 15:29
              To wyłącznie wpis w Almanachu Gotajskim będzie dowodem 🤷‍♀️
              • hanusinamama Re: Odwołanie wizyty z powodu miesiączki - głupio 30.10.23, 15:33
                Li i jedynie.
          • turbinkamalinka Re: Odwołanie wizyty z powodu miesiączki - głupio 30.10.23, 16:36
            No a ty czego oczekujesz? Skoro chcesz aby coś się zmieniło w temacie okresu to sama zacznij mówić o tym głośno w swoim otoczeniu. Oczekujesz że kobiety wyjda na ulicę z zakrwawionymi podpaskami? Pod tym względem sama zmieniaj swoje środowisko skoro ci na tym zależy. Nie bardzo rozumiem co to znaczy że żyjemy "męskim" świecie. Jakoś udaje mi żyć mimo wszystko w świecie damsko-męskim. A że facet nie rozumie że okres to nie tylko krwawienie? Ma prawo, możesz zacząć swoje środowisko uświadamiać. Ja też nie bardzo rozumiem o co tyle szumu jak facetowi nie staje.
          • natalia.nat Re: Odwołanie wizyty z powodu miesiączki - głupio 30.10.23, 16:51
            samanthafox123 napisała:

> Czego Ty chcesz? Dowodów?
            > A może Ty przedstawisz dowody, że jestem "trolem arystokratycznym"?
            > I nie, nie potrzebuję opowieści o okresie, tylko o odwoływaniu wizyty.

Ale nie umiesz sobie poradzić z taką prostą kwestią? Jak świat światem odmawiało się wizyt z różnych przyczyn, wymówek, prawdziwych, zmyślonych, po prostu "nie mogę przyjść, bo coś ważnego/nieprzewidzianego mi wypadło, przepraszam", wstaw, wytnij, dodaj, zmień. Cóż innego mogą doradzić ci inni?
            Jak w ogóle ludzie żyli bez forum, jak sobie radzili w życiu z "problemami".
          • muszebosieudusze Re: Odwołanie wizyty z powodu miesiączki - głupio 30.10.23, 21:08
            samanthafox123 napisała:

> Czego Ty chcesz? Dowodów?
            > A może Ty przedstawisz dowody, że jestem "trolem arystokratycznym"?
            > I nie, nie potrzebuję opowieści o okresie, tylko o odwoływaniu wizyty.

Niech mąż powie że żona dostała globusa.
      • hanusinamama Re: Odwołanie wizyty z powodu miesiączki - głupio 30.10.23, 15:25
        Odpowiedzi dotyczą trolowania...a nie bolesnych miesiąćzek
    • natalia.nat Re: Odwołanie wizyty z powodu miesiączki - głupio 30.10.23, 14:00
      Trollisko.
      I nie chodzi o to, że podczas miesiączki nie można się źle czuć, ale o całą treść.
      • daniela34 Re: Odwołanie wizyty z powodu miesiączki - głupio 30.10.23, 14:32
        No trollisko arystokratycznego, z wyższej półki oraz wykwintne i wyszukane.
    • swinka-morska Re: Odwołanie wizyty z powodu miesiączki - głupio 30.10.23, 14:35
      Jak nie chcesz brać tabletek, to pozostaje się położyć, przykryć gazetą i czołgać w stronę cmentarza.
      I nie zawracać ludziom głowy.
    • bei Re: Odwołanie wizyty z powodu miesiączki - głupio 30.10.23, 14:39
      Jeśli w dzień wizyty będziesz się źle czuła to zostań w domu, a mąż niech powie, ze masz migrenę, albo normalnie- niech powie prawdę.
      • bei Re: Odwołanie wizyty z powodu miesiączki - głupio 30.10.23, 14:40
        Och, teraz czytam, ze troll 🙂
        • samanthafox123 Re: Odwołanie wizyty z powodu miesiączki - głupio 30.10.23, 14:58
          smile

Bez komentarza.
          Troll już sobie idzie, bo raczej już niewiele się tutaj dowie.

Tak na przyszłość - ostrożniej z takimi etykietkami. Jeśli chodzi o mnie, to problem jest trywialny i jakoś to będzie. Ale ludzie z poważniejszymi problemami, szukający pomocy, mogą ucierpieć. A i potencjalne fajne uczestniczki po pierwszym pytaniu pewnie nie będą chciały tu wrócić. Nie dziwię się.
          • daniela34 Re: Odwołanie wizyty z powodu miesiączki - głupio 30.10.23, 15:05
            Nie martw się, światło duszy mojej. Jak troll założy wątek i napisze "kochane, mam taki problem, że zawsze wykładałam z pracy papier toaletowy a teraz są takie pojemniki, że się nie da. A tak w ogóle to jestem trollem." to i tak parę osób odpowie całkiem na poważnie. Tak że nie lam się.
          • hanusinamama Re: Odwołanie wizyty z powodu miesiączki - głupio 30.10.23, 15:34
            NO zapewne same fajne to sobie już dawno poszły. Zostały same czarownice.
          • turbinkamalinka Re: Odwołanie wizyty z powodu miesiączki - głupio 30.10.23, 16:38
            samanthafox123 napisała:

> Tak na przyszłość - ostrożniej z takimi etykietkami. Jeśli chodzi o mnie, to pr
            > oblem jest trywialny i jakoś to będzie. Ale ludzie z poważniejszymi problemami,
            > szukający pomocy, mogą ucierpieć. A i potencjalne fajne uczestniczki po pierws
            > zym pytaniu pewnie nie będą chciały tu wrócić. Nie dziwię się.

Ale zdajesz sobie sprawę że poważnymi problemami to człowiek powinien iść do lekarza a nie szukać na forum?
            • kotejka Re: Odwołanie wizyty z powodu miesiączki - głupio 30.10.23, 18:05
              turbinkamalinka napisała:

> samanthafox123 napisała:
              >
              >
              > > Tak na przyszłość - ostrożniej z takimi etykietkami. Jeśli chodzi o mnie,
              > to pr
              > > oblem jest trywialny i jakoś to będzie. Ale ludzie z poważniejszymi probl
              > emami,
              > > szukający pomocy, mogą ucierpieć. A i potencjalne fajne uczestniczki po
              > pierws
              > > zym pytaniu pewnie nie będą chciały tu wrócić. Nie dziwię się.
              >
              > Ale zdajesz sobie sprawę że poważnymi problemami to człowiek powinien iść do le
              > karza a nie szukać na forum?

No raczej, załóżmy ze problem jest prawdziwy
              Kobieta co miesiąc tak potwornie cierpi w powodu menstruacji, ze nie jest w stanie zjeść kolacji z ludźmi
              Największym jej problemem, co powiedzieć panu
              No nie, okres nie jest czymś ci wyklucza z życia
              Normalnie kupuje się paczkę tamponów i żyje się dalej
              Jeśli nie, to się leczy, bo cis jest mocno nie tak
              Rozumiem, gorsze samopoczucie, ale bez przesady
              • gama2003 Re: Odwołanie wizyty z powodu miesiączki - głupio 30.10.23, 22:42
                Leczę bezskutecznie od 30 lat.
                Jest coś nie tak. Takich mnie jest mnóstwo, bujających się bezsilnie od lekarza do lekarza.

Pisałam w innym wątku przed chwilą.
                Skracając - zazdroszczę braku własnych doświadczeń w tym temacie. Zazdroszczę załatwienia tematu paczką tamponów i życia dalej.
                Przesadzam co miesiąc.

Chyba przestanę zabierać głos w takich wątkach. Taka to była moja idiotyczna krucjata, bo czyta pewnie wiele dziwolągów, jak ja. Opierających się medycynie.
                I milion razy słyszących powątpiewanie z ust kobiet.
                Wszystkie mamy miesiączkowanie w małym palcu. Swoje.
                • memphis90 Re: Odwołanie wizyty z powodu miesiączki - głupio 31.10.23, 15:25
                  O rany, ale jak masz bolesne miesiączki, to dzwonisz i mówisz „kochana, sorki, nie przyjdę, mam mega bolesny okres i nawet nie wstanę z łóżka”. Jak to dobra koleżanka, to Cie zna i wie, ze co miesiac cierpisz, wiec ojoja przez telefon i spotkacie sie na kawie za tydzień.

A teraz wyobraź sobie, ze dzwoni do Ciebie koleżanka i mówi „wiesz co, bo wychodzi mi, ze na tej kolacji za miesiac, umówionej 3 miesiące temu, to mogę mieć już okres, ale może nie będę mieć i sama nie wiem, bo generalnie nic mi nie dolega i nie boli, ale może będę wolała sobie pospać i do pracy nie iść, bo na sama myśl o okresie jestem wykończona psychicznie i nikt mnie nie będzie naginał do męskiego postrzegania świata, kiedy ja bym sobie wolała odpoczywać”. A Ty tu od tygodnia w pocie czoła marynujesz specjalnie tuczoną gęś, dopiero co startowałas domową świnią okoliczny las szukając trufli (i bijąc sie ze swinią o te trufle) i właśnie osobiście duzdasz stopami winne grona na napitek…
    • ga-ti Re: Odwołanie wizyty z powodu miesiączki - głupio 30.10.23, 18:24
      Jak dalej tak się będziesz stresowała to może znowu Ci się wszystko poprzesuwa wink
      A normalnie jak funkcjonujesz? Bierzesz wolne co miesiąc, wyłączasz się z życia?
      Jak rozumiem problemem nie jest obfitość krwawienia, tylko ból? To może idź do lekarza po leki na receptę?
      Mnie by było szkoda rezygnować z tak egzotycznej kolacji.
      • ga-ti Re: Odwołanie wizyty z powodu miesiączki - głupio 30.10.23, 19:51
        Doczytałam, pomijając podejrzenia o troling, ja nie lubię mówić o moich dolegliwościach, nie ważne, czy boli mnie głowa, żołądek, mam biegunkę, czy wyskoczył mi pryszcz na tyłku, po co komu (zwłaszcza nie najbliższemu) dokładne info?
        Jest mi bliższe "idę przypudrować nosek" niż "wychodzę do toalety". Nie z powodu jakiegoś tabu, bo w końcu wszyscy się wypróżniamy, a połowa miesiączkuje, ale czy muszę być dokładnie informowana o dolegliwościach moich rozmówców?
        To jak z dziećmi: ciociu wczoraj nie byłam w przedszkolu, bo bardzo rzygałam starą parówką wink

Zdecydowanie wystarczy info "źle się czuję, bardzo mi przykro, ale nie przyjdę na kolację".

• rita03 Re: Odwołanie wizyty z powodu miesiączki - głupio 30.10.23, 19:04
      Jeśli miesiączka Ci się niespodziewanie poprzesuwała, to może i tym razem się przesunie o dzień czy dwa.
      Swoją drogą, skoro uczestników spotkania ma być więcej, to czy nie sądzisz, że gospodarz aż tak bardzo nie odczuje Twojej ( lub Waszej z mężem) nieobecności, zwłaszcza jeśli usprawiedliwisz się złym samopoczuciem. Nie będzie ryzykował, że się pozarażają inni od Ciebie, bo przecież nie będzie wiedział, że chodzi o miesiączkę wink
    • alewcale Re: Odwołanie wizyty z powodu miesiączki - głupio 30.10.23, 19:20
      spoko, jak jedzenie dobre to ja mogę pójść zamiast ciebie tylko powiedz gospodarzowi, że chodzi o miesiączkę a twoja zastępczyni już jej raczej nie będzie mieć....
    • kozica111 Re: Odwołanie wizyty z powodu miesiączki - głupio 30.10.23, 19:30
      Nie wiem czy czuć większy niesmak po twoim poście czy po komentarzach jaśnie oświeconych ematek.Ten post to fake, wiadmo, ale rzućcie swoje komentarze w twarz dziewczynom które cierpią na endometriozę.Polecam artykuły/wywiady w WO , biblii jematki.Nie popisałyście się, słabe.
      • daniela34 Re: Odwołanie wizyty z powodu miesiączki - głupio 30.10.23, 19:37