Dodaj do ulubionych

Idealna pani domu

03.06.07, 00:03
oglądacie? (chyba na tvn style leci)

nie macie wrazenia, ze tego typu programy wwalają kobiety w kanał "powinnas
byc idealną panią domu, prasowac z orgazmiznym wyrazem twarzy, przygotowywac
idealne przyjecie, a skarpetki miec poprasowane na kanty i powieszone na
wieszakach? wink )

przyznam, ze nieco wstrzasnelo mną pewne oburzenie guru tego programu, gdy
uczestniczka potyczek o tytul idealnej pani domu ZAMIAST doprowadzac swoj dom
do nieskazitelnego prozadku po prostu usiadla, zeby pobawic sie razem ze
swoim chyba okolo dwuletnim dzieckiem (sic wink )

nie macie wrazenia, ze tego typu programami ktos wlasnie kopie nam gola? wink

PS: Nie ukrywam, ze podobaja mi sie niektore pomysly dotyczace usprawnienia
sprzatania w domu wink I ze maniakalnie zaczynam niektore z nich
wykorzysttywac. Jednak czuje sie jakby... hmm... zmanipulowana, czy jak?
Obserwuj wątek
    • fajka7 Re: Idealna pani domu 03.06.07, 00:15
      Takie wlasnie mam wrazenie o jakim piszesz i ogladam to czasami wylacznie w
      celu wychwycenia patentow, ktore ulatwia nam zycie i ujma roboty, ale ambicji
      takich o jakie tam chodzi nie mam za grosz. To juz bardziej moj maz by sie
      sprawdzil z tym ukladaniem wszystkiego we wszystko i do wszystkiego wink Inna
      sprawa, ze moze to jest celowo przejaskrawione, bo bohaterki programu, ktore
      biora na szkolenie jednak rzeczywiscie potrzebuja pomocy i ma zadzialac
      kontrast, zeby bylo efektowniej.
    • morgen_stern Re: Idealna pani domu 03.06.07, 09:29
      Mam podobne odczucia. Lubię te brytyjskie programy, ale Idealna Pani Domu lekko
      przegina pałę. Tak samo jak Wy podpatruję różne patenty, ale większość rzeczy
      pokazanych tam traktuję z duużym przymrużeniem oka. Straszna jest ta presja
      konkursowa, płaczące baby, jezuuu! No i nagroda, one dostają jakąś siatkę
      szczotek czy coś, ja bym tam umarła ze smiechu wink
      Pomyślałam sobie też wczoraj, że prowadząca - Althea czy jakoś tak - jest
      przerażająca. Nie wiem, czy chciałabym na miejscu mieszkającego z nią faceta...

"Lista ogierów będzie publikowana każdego roku przed sezonem kopulacyjnym"
    • ankab29 Re: Idealna pani domu 03.06.07, 10:58
      Ja oglądam jak mi się uda trafić na ten program...Parę patentów nawet mnie
      przekonało.A wpadłam w zachwyt jak zobaczyłam te fajne szuflady i gadżety do
      układania ciuchów i butów w szafie- widać wszystko jak na dłoni i nie trzeba
      sie przekopywac, żeby coś znaleźć. Full wypas i wygodasmilePomysł na składanie
      ręczników też mnie zadziwił- niby taka bzdura ale jak się przyjrzałam i
      zastosowałam u siebie to już nie wypadają na mnie z szafki jak chcę wyciągnąć
      jakiś spod spodusmileZa to rozwalił mnie kompletnie pomysł z tymi workami do
      pakowania próżniowego na pościel itp!!! Mi się w sumie spodobało stwierdzenie
      prowadzącej a propos jednej babki : skoro zawarła z mężem układ, że on pracuje
      zawodowo a ona zajmuje się domem, to niech to potraktuje jak swoją pracę. Niech
      prowadzi dom tak jakby to była jej firmasmile Ale się babka przejęła- dom zaczął
      wyglądać jak pensjonat de luxesmile))
        • ankab29 Re: Idealna pani domu 03.06.07, 11:54
          kurcze jak to opisać bez zademonstrowania...? Rozłożony ręcznik składasz "po
          długości" : jeden bok do środka a drugim bokiem przykrywasz- tak jakbyś kartkę
          składała podłużnie z 3 cześci. Potem składasz w kostkę i tym gładkim brzegiem
          na zewnatrz do szafkismile Jak złapiesz ręcznik to reszta na Ciebie nie wylecismile
    • pacia811 Re: Idealna pani domu 03.06.07, 11:36
      ja przez przypadek oglądałam ten program, jakieś dwa odcinki oglądałamsmile
      ja niektóre sposoby i pomysły stosuje, nie wiedząc nawet o tym programie

mnie przeraża, że można mieć aż taki bałagan w domu!! ja nie rozumie jak można
      mieć aż taki nieporządek!! nie mówie, bo czasem też to mi się zdarza...
      ale ludzie aż taki burdel!! nie wiem, może jestem rzeczywiście dziwna, ale
      macie aż taki bałagan w domu, że nie można wejść do pokoju, bo walają się tam
      ubrania, buty, zabawki, pudła itp????? albo w kuchni macie jakiś dwutygodniowy
      zaschnięty brud????

ja bardzo lubie porządeksmile ale oczywiście nie przesadzam z tym sprzątaniem, bo
      wolę się pobawić z moim dzieckiemsmile
        • ankab29 i do patentu z ręcznikami dodać muszę 03.06.07, 12:05
          drobiazgowosmile że składanie w kostkę odbywa się tak: jak już złożysz w prostokąt
          to składasz do środka oba końce i dopiero wtedy składasz na pół. Dzięki temu
          chyba się trzymają na miejscu i nie rozlatują. Początek patentu "pod"
          morgen_sternsmile
          • twojasasiadka Re: i do patentu z ręcznikami dodać muszę 03.06.07, 12:22
            ankab29 napisała:

> drobiazgowosmile że składanie w kostkę odbywa się tak: jak już złożysz w
            prostokąt
            >
            > to składasz do środka oba końce i dopiero wtedy składasz na pół. Dzięki temu
            > chyba się trzymają na miejscu i nie rozlatują. Początek patentu "pod"
            > morgen_sternsmile
            ___
            boże kochany...i Tobie chce się takie rzeczy oglądać???smile))
            jak złożyć ręcznik...
              • elf1977 Re: i do patentu z ręcznikami dodać muszę 04.06.07, 09:06
                Program mnie szokuje, ponieważ kobiety są potraktowane, jakby ich życie
                zależało od tego, jak wygląda ich dom. Porządek przekłada się na ich wartość.
                (Choć swoją drogą syf robią niesamowity, nie wiem, jak można funkcjinować w
                mieszkaniu zarzuconym szmatami i brudnym).
                Prowadząca nie ma dystansu do siebie i do tego co robi, prowadzi program ze
                śmioertelną powagą.
      • croyance Re: Idealna pani domu 04.06.07, 16:12
        Ja mam balagan, ale nie bede sprzatac, bo nie jest to na szczycie mojej listy
        priorytetow.
        W weekend wolimy sobie polezec w lozku albo pojsc gdzies razem, spedzic
        wspolnie czas, niz latac ze szmata. Ma to swoje konsekwencje w postaci bajzlu,
        ale tak zdecydowalismy.
        W tygodniu nie mamy czasu sprzatac. Oczywiscie, staramy sie ogarnac od czasu do
        czasu, ale obnizylismy standardy.
        IMHO jest to strata czasu i wole sobie nawet poczytac. Szkoda zmarnowac zycie
        na te wszystkie czyszczenia etc. Wole miec nawet brudniej, ale miec wiecej
        czasu dla siebie.
      • croyance Re: Idealna pani domu 04.06.07, 16:12
        Ja mam balagan, ale nie bede sprzatac, bo nie jest to na szczycie mojej listy
        priorytetow.
        W weekend wolimy sobie polezec w lozku albo pojsc gdzies razem, spedzic
        wspolnie czas, niz latac ze szmata. Ma to swoje konsekwencje w postaci bajzlu,
        ale tak zdecydowalismy.
        W tygodniu nie mamy czasu sprzatac. Oczywiscie, staramy sie ogarnac od czasu do
        czasu, ale obnizylismy standardy.
        IMHO jest to strata czasu i wole sobie nawet poczytac. Szkoda zmarnowac zycie
        na te wszystkie czyszczenia etc. Wole miec nawet brudniej, ale miec wiecej
        czasu dla siebie.
        • croyance Re: Idealna pani domu 04.06.07, 16:14
          I jeszcze dodam, ze oczywiscie bardzo bym chciala miec porzadek, ale niestety
          czasami trzeba wybierac - zawsze wybiore spedzanie czasu z rodzina albo
          czytanie niz sprzatanie, no trudno.
      • rotera Re: pacia811 04.06.07, 16:32
        nie bede sie rozpisywac, podpisuje sie pod pacia 811

'mnie przeraża, że można mieć aż taki bałagan w domu!! '
        wiesz pacia, mnie tez, ale czasem jak moj maz jest w domu w sb-ndz, to widze ze
        szybko on moglby dojsc do takiego stanu jak tam

czasem zastanawiam sie czy 'TAKA' sytuacje, sytuacje ludzie sa prawdziwi, i w
        tym programie i np w ogladanym 3 razy na polsacie 'pieknosci i geniusze'
        no bo zeby byc az TAK glupim? zeby nie wiedziec kto jest obecnym prezydentem
        usa, bedac amerykanka?! ale chyba jest to mozliwe, bo laska faktycznie byla w
        szoku, ze bush. no coz, niektorym to ten swistak w te sreberka....
    • bazylea1 Re: Idealna pani domu 04.06.07, 10:01
      tez byłam w lekkim szoku jak zobaczyłam ten program

w ogole tvn style zeszło na psy, kiedys obojetnie kiedy nie włączyłam to zawsze
      było cos do poogladania a teraz najczesciej wyłączam od razu
    • monia145 Re: Idealna pani domu 04.06.07, 10:06
      Nie oglądałam.
      Ale formułą nawiązuje, z tego co widzę, do popularnych programów mających
      pełnić również funkcje terapeutyczne, z serii: " Inni mają gorzej"smilePPPPPP
      Coś podobnego do Superniani i Chcę być pięknawinkPPPPPP
      • miruka Re: Idealna pani domu 04.06.07, 18:10
        oglądam i dostaję niezłego kopa do sprzątania u siebie, a nie mam idealnie, ale
        tak samo działa na mnie pobudzająco lektura "Czterech Kątów", pooglądam zdjęcia
        i od razu mam powera, a kiedyś miałam ten efekt po obejrzeniu serialu "Klan",
        nie trwało jednak wiecznie, więc przestałam oglądać
    • ashraf Re: Idealna pani domu 04.06.07, 18:10
      Hm... a mnie się wydaje, że my mimo wszystko troszeczkę inaczej odbieramy ten
      program. Nie jestem fanatyczką porządku, raczej otacza mnie "nieład
      artystyczny". Sprzątam (grubsze sprzątanie) raz w tygodniu, ale jak mam coś
      ważniejszego/ciekawszego do roboty zamiast tego - nie ma tragedii. Mieszkałam
      jakiś czas w Londynie, ostatnio często odwiedzam Wielką Brytanię, bywam w
      domach rdzennych Brytyjek i.... zgroza!! Naprawdę. Nawet jeśli Wam wydaje się,
      że macie w domach bałagan, to jesteście w głębokim błędziesmile One potrafią mieć
      w domu tak potworny bajzel, rzeczy porozwalane po całym domu i nie składane
      miesiącami, naczynia we wszystkich pokojach (nie chce im się włożyć ich nawet
      do zmywarki!), 5-6 pełnych worków ze śmieciami koło kosza (chociaż
      wystarczyłoby otworzyć drzwi od domu i wrzucić je do kontenera), zaschnięty
      kilkutygodniowy brud i resztki jedzenia. O stosach śmieci w ogródkach (od
      ulicy) nie wspomnę. Ale w największym szoku byłam, kiedy matka 4 dzieci,
      pielęgniarka (!) dała talerze po obiedzie do wylizania psu i stwierdziła, że
      zawsze tak robi, bo wtedy nie marnuje wody na płukanie ich przed włożeniem do
      zmywarki. Być może po takich programach choć część się obudzi - choć wątpię - i
      zacznie robić cokolwiek w domu. Oczywiście nie chcę generalizować - w każdym
      kraju są flejtuchy, ale nie da się ukryć, że tam jest to bardziej na porządku
      dziennym. A co do samego programu - nie mam ambicji bycia najlepszą gospodynią
      na świecie, a niektóre patenty mogą się przydać - takie ciekawostkismile
      • iwoniaw Re: Idealna pani domu 04.06.07, 18:21
        > jakiś czas w Londynie, ostatnio często odwiedzam Wielką Brytanię, bywam w
        > domach rdzennych Brytyjek i.... zgroza!! Naprawdę. Nawet jeśli Wam wydaje się,
        > że macie w domach bałagan, to jesteście w głębokim błędziesmile

No możliwe, ale jak czytam opis któregoś tam odcinka, że "pani A. w pracy musi
        być poukładaną perfekcjonistką, a po powrocie do domu to jej się nic nie chce i
        woli pooglądać tv albo spotkać się ze znajomymi zamiast sprzątać", to
        zastanawiam się, kto tu jest szurnięty? Mnie też by się nie chciało sprzątać w
        tej sytuacji, a jak mam do wyboru prasowanie i lekturę książki nie sądzę, bym w
        jakichkolwiek okolicznościach wybrała to pierwsze. I nawet nie czuję się
        niechlujem, przeciwnie - jestem przekonana, że z porządkiem w moim domu wszystko
        w normie.

Co do podpatrywania trików, może faktycznie jakieś pomocne pokazują? Yenna,
        podziel się, co stosujesz?
        • yenna_m Re: Idealna pani domu 05.06.07, 11:38
          podobały mi się pomysły dotyczące (szeroko ujmując) mądrego przechowywania
          rzeczy

np przezroczyste pudelka na buty czy zapinanie biustonosza z kompletu od razu
          na majtkach - zeby nie szukac w szufladzie zagubionej czesci kompletu
          jest sporo fajnych pomyslow, z ktorych warto korzystac - tylko, na Boga, czemu
          od razu ze sprzatania robi sie od razu w tym programie prawie religie? wink
      • verdana Re: Idealna pani domu 04.06.07, 18:23
        Już wiem!
        Jestem Brytyjką. Czas poswiecony na idealne porzadkowanie domu to cas - jak by
        nie bylo komus i czemus zabrany. Pracy zawodowej, dzieciom, wlasnemu rozwijaniu
        sie. No cóż, moge nie czytac książek, mogę mnie pracowac, moge nie rozmawiac z
        dziećmi - bo tego nie widac na pierwszy rzt oka. Widac mieszkanie, ktore jest
        przepiękne "jak pensjonat". Nie widac tylko, ze w takim przepieknym mieszkaniu
        nie można swobodnie się pobawic, ze mama lata ze ścierka i wrzszczy, gdy zrobi
        się balagn, bo to niweczy jej pracę. No i musi znowu sprzatac.
        A dzieci najlepiej zeby siedziały przed TV i sie nie ruszały - dzieci śmiecą.
        Córki mojej sąsiadki wyprowadziły się z domu po maturze i nawet nie bardzo chcą
        odwiedzać rodziców , dzieci babci też raczej nie powierzają. Argument "nie da
        się mieszkać w muzeum".
        • ashraf Re: Idealna pani domu 04.06.07, 18:52
          Chyba troszeczkę źle mnie zrozumiałyściesmile))
          Dla mnie też sprzątanie nie jest sensem życia. Nie mam obsesji idealnego
          porządku, jak mam ochotę poczytać książkę, wyjść ze znajomymi, czy po prostu
          pobyczyć się przed telewizorem, to nie mam żadnych wyrzutów sumienia, nawet
          jeśli w domu jest bałagan. Nie sprzątam co pięć minut, zakładam, że na to
          jeszcze znajdę czas... późniejwink Albo i nie. Albo zrobi to w ostateczności ktoś
          inny. To nie jest najważniejsze. I ostatnią rzeczą, którą bym zrobiła, to
          rzucenie się do sprzątania po powrocie z pracy. W życiu!
          Ale... taki totalny syf, jaki widziałam w tamtych domach, to efekt
          tygodni/miesięcy nie sprzątania W OGÓLE. Ja rozumiem, że jak wypiję sok, to nie
          lecę z jednym kubkiem do zlewu. Ale powiedzmy na 2-3 dzień, ten kubek (i
          talerzyk, widelec, czyjś talerz po zupie), po prostu fizycznie zacząłby mi
          przeszkadzać, i jakoś tak mimochodem włożyłabym go do zmywarki. Może ktoś
          włączy? Albo zalewanie garnków po sosach czy tłustych potrawach. Jak ktoś tego
          nie robi od razu - ok. Ale 2 tyg? Ja po prostu nie lubię jak śmierdzi.
          Co do dzieci - wiadomo, że brudzą, ale to jest dla mnie absolutnie naturalne.
          Wiadomo, że nie można przeginać w żadną stronę. Znałam kiedyś kobietę, która
          kupiła sobie nową, drogą kanapę z pięknym obiciem. Co z tego, kiedy ta kanapa
          była przez 90% czasu przykryta obrzydliwą kapą za 20 zł z Tesco, "bo dzieci i
          pies zaraz pobrudzą"...
          • cyborgus Re: Idealna pani domu 05.06.07, 00:26
            nie wiem jak jest a anglii, bo mieszkam w stanach, ale mysle ze prawdopodobnie
            dziala to podobnie: domy takie jak te ktore opisujesz, to sa domy ludzi z tych
            nizszych klas spoleczno-ekonomiczych, ludzi ktorych wszystkie aspekty ich zycia
            sa byle jakie, nie poskladane, i bez planu. i dlatego sa ta najnizsza klasa, bo
            zyja w marazmie. nie spotykam takich sytuacji w normalnie funkcjonujacych
            domach, wrecz przeciwnie, to ja mam duzo wiekszy balagan u siebiesmile))
      • ma_dre Re: Idealna pani domu 05.06.07, 16:31
        No wiesz ashraf, rdzenne czy nie rdzenne te Brytyjki... w kazdym spoleczenstwie
        sa warstwy; moze ty z jakims skrajnym brytyjskim plebsem sie zadajesz??? W
        kazdym badz razie moge powiedziec ze rdzenne czy tez nie Francuzki u ktorych
        bywam maja raczej czysto...
        • ashraf Re: Idealna pani domu 05.06.07, 21:14
          Niestety nie dotyczy to tylko plebsusad( Akurat z nimi się nie zadaję, bo mój
          narzeczony jest lekarzem i spotykamy się głównie z rodzinami jego znajomych.
          Ale zgodzę się, że Francuzki są inne. Tak samo Niemki, Szwajcarki. W każdej
          narodowości są ludzie czyści i brudasy - ale jakoś nie mogę się oprzeć
          wrażeniu, że w Anglii tych ostatnich jest więcej. I obrzydza to nie tylko mnie,
          ale także nasze znajome z kontynentalnej Europy - np. wspomniane wyżej Niemki.
          Dla kontrastu powiem, że byłam kiedyś z narzeczonym u biednej, żyjącej z social
          income, rodziny Pakistańczyków. I, o dziwo, było idealnie czysto! Można było
          dosłownie jeść z podłogismilesmile
    • bri Re: Idealna pani domu 05.06.07, 07:30
      Sprzątać nawet lubię (jak mam czas i ochotę, niestety z czasem kiepsko) a już
      na sto procent chciałabym mieć ładne, zorganizowane mieszkanie, w którym
      wszyscy domownicy dbają o porządek i nie jest trudno je doprowadzić do ładu. I
      chyba głównie tego ma ten program uczyć. Prowadząca musi być przerysowana i
      tropić każdy pyłek kurzu, żeby było zabawniej.

Oglądanie tak zasyfionych mieszkań, jak w tym programie sprawia mi taką
      nieładną przyjemność "uff, u mnie mimo wszystko nie zdarza się, żeby pod jakimś
      łóżkiem nie było odkurzane przez parę lat".

Mój mąż też u nas czasem sprząta i może dlatego też lubi ten program. Pod jego
      wpływem (programu) jak na razie posprzątałam (prawie) we wszystkich szafkach i
      szufladach, kupiłam parę ładnych pudełek na czasopisma i płyty, które do tej
      pory leżały w brzydkich stertach, przeorganizowałam trochę pokoje i tyle. Na
      więcej nie miałam jeszcze czasu. Chcę jeszcze zrobić sortowanie ubrań, kupić
      lepsze żelazko i wygodną deskę do prasowania. Potrzebna mi też jest komoda do
      sypialni i szafa do pokoju córeczki.

No i szukamy pomocy domowej raz w tygodniu wink
        • mijaczek Re: Idealna pani domu 05.06.07, 09:03
          ja powiem tak - mam obsesje [opsesje tez :o)] na punkcie czystosci. chcialabym,
          autentycznie, chcialabym miec dom czysty, wrecz sterylny, wszystko poukladane,
          ani grama kurzu, wszystko pieknie wyeksponowana, no jednym slowem Bree Van De
          Kamp z Desperate Housewives. Podoba mi sie to i nie bede ukrywac. NIestety, nie
          potrafie dojsc do takiej perfekcji by mieszkajac jednoczesnie w domu utrzymywac
          go w stanie jakby nikt w nim nie mieszkal. I nie placze z tego powodu. Ale na
          pewno nie potrafie sobie powiedziec - eee tam, nie umyje dzisiaj naczyn, bo wole
          sobie poogladac tv... a kolacje zjemy na plastikowych. Nie potrafie sie
          zrelaksowac kiedy wokol mnie syf taki, ze mozna sie przewrocic...
          Uswiadomilam sobie, ze jestem w gruncie rzeczy bardzo czysta osoba, kiedy
          "pobywalam" w kilku domach w Stanach... a szczegolnie w domu siostry meza...
          Wyluzowalam sie i wiem, ze moge spokojnie robic swoje minimum, bo i tak w
          porownaniu z innymi ludzmi u mnie jest zawsze blysk....
          i nie mowie tutaj o wyrzuconych zabawkach na podlodze, bo mojej corce srednio
          wychodzi zabawa zabawkami lezacymi w szafie, zapakowanymi i "rozrzuconymi" :o)
          aaa... i w konuc zgodzilam sie z moim mezem, ze jak tylko bedzie nas stac to
          bierzemy sprzataczke... mam nadzieje, ze to juz niedlugo sie stanie :o)
    • nataliak9 Re: Idealna pani domu 05.06.07, 20:59
      program jaki jest taki jest, nie trzeba do serca brać, choc pozyteczne rady
      są.oglądam czasem tvn style jak karmie piersią i stwierdziłam, iz te wszystkie
      angielskie programy pokazuja jak bardzo niechlujne są Angielki, jaki mają chlew
      w domach, są zle ubrane i mają często tłuste włosy. mnie i mojemu domostwu
      daleko do ideału, ale to co tam ogladam to przesada. moja kolezanka sprzątała
      pare lat w londynie i potwierdza to.
      • morgen_stern Re: Idealna pani domu 17.06.07, 10:00
        Podciągam wątek, bo zastosowałam jedną z rad tej zajebiście-idealnej-pani-domu
        i cholera, działa wink
        Chodzi o składanie ubrań. Zawsze składałam krzywo, bo mam nie wiedzieć czemu
        poblemy z symetrią wink Otóż, moje drogie, trzeba położyć na koszulę (położona
        tyłem) coś cienkiego i sztywnego (ja kładę cienki album ze sztywna okładką) i
        złożyć ciuch na nim, potem delikatnie wyjąć. Szok - koszula jest potem złożona
        jak w sklepie wink Pacz pani, nie wpadłabym na to hehehe
        • marzeka1 Re: Idealna pani domu 17.06.07, 11:14
          Perfekcyjna pani domu z lekka mnie przerażasmile)), jednak kilka rad podpatrzyłam, ułatwiają życie. Poza tym nie nalezy mylić balaganu, czyli nie wszystko na swoim miejscu z brudem, a w prezentowanych domach bałagan miesza się z brudem, a brudu- nie znoszę, źle czuję się w domach, w któych jest brudno,nic brudu nie usprawiedliwia, po prostu nic.
        • przeciwcialo Re: Idealna pani domu 25.06.07, 14:13
          W łazience uzywam już tylko wody z octem. Wanna i umywalka błyszczy. Domestos
          do toalety.
          Powywalałam nadmiar szklanych słoików z szafek, worków foliowych, starych
          ciuchów i gazet z kilku lat. mam miejsce w półkach.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka