Dodaj do ulubionych

Co na śniadanie??? Pomóżcie..

08.06.07, 10:12
Witam!
Mam do Was takie pytanko. Mój mały synek (18 czerwca będziee miał 9 miesięcy)
od jakiegoś czasu nie chce wogóle pić mleka modyfikowanego z butelki. Zaczełam
mu więc podawać w butelce kaszki na mleku modyfikowanym, bo pomyślałam że
chociaż tam jest troszkę tego mleka. Jadł te kaszki z butelki tak po 220ml
trzy razy dziennie. I wszystko było ok. A od poniedziałku już nie chciał
wogóle jeść ani na śniadanie (tzn.zaraz jak wstaje po nocy) ani popołudniu i
jadł tylko butelke na noc. W związku z tym pytanie do Was. Co można mu podać
np. na śniadanie zamiast tej kaszki czy mleka? Czy można już jakiś chlebek z
masełkiem i herbatkę np? Albo paróweczkę czy jeszcze za wcześnie? Nie wiem co
zrobić bo jest głodny ale nie chce.
Z góry dziękuję za porady.
Pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • metoda_7 Re: Co na śniadanie??? Pomóżcie.. 08.06.07, 14:51
      najwyraźniej przejadła m się ta kaszka, a może byś spróbowała z innym mlekiem
      modyfikowanym? nastka tez tak miała, piła enfamil, a teraz np uwielbia nan2R
      albo kaszke zmień na jakiś inny smak albo dodaj do kaszki owoce, bo na parówki
      to raczej za wcześnie, one są strasznie tłuste i najlepiej jakby wogóle małym
      dzieciom ich nie dawać
      co do kanapek, to się nie wypowiem, bo nie wiem smile ale myśle, że na masło też
      jeszcze za wcześnie
    • joanb333 Re: Co na śniadanie??? Pomóżcie.. 08.06.07, 16:25
      Co do mleka to ci nie powiem, bo karmiłam córkę piersią i butelki to ona nigdy
      na oczy nie widziała. Ale kanapki podawałam jej od 9 miesiąca. Dawałam masło, a
      na to chudą szynkę (cielęcą albo z indyka. Parówki zaczęłam dawać nie co
      później. Kasia jadła kanapki na śniadania i często na kolację ( przed cysiem).
      Uwielbiała je i lubi do dziś.
      Pozdrawiam
      • anulkas86 Re: Co na śniadanie??? Pomóżcie.. 14.06.07, 22:15
        No ja z moim małym też miałam problem aby mu mleko wcisnąć. Może dawaj na zmianę
        raz kaszkę, raz np grysik z sokiem, albo taki "niby" budyń ugotowany na mleku,
        może byćteż ryż na mleku albo płatki ryżowe, a ponad wszystko moje dziecko
        uwielbia płatki kukurydziane z mlekiem. Wszystko możesz ugotowaćna wodzie i
        dopiero później dosypać mleczko w proszku. Poza tym kanapeczki z masłem i
        szyneczką jak najbardziej. Ja dawałam też- za pozwoleniem lekarki- serek Bieluch
        z chlebkiem, albo jogurty. Można też ugotować jajecznice na parze (jak nie je
        jeszcze białka to z samego żółtka)i również podać z chlebkiem z masełkiem.

Głównie chodzi o to żeby było różnie a nie ciągle to samo bo się dziecku przeje.
        Pozdrawiam i smacznego śniadanka życzęsmile
        • veevaa Re: Co na śniadanie??? Pomóżcie.. 26.06.07, 22:46
          No nie mowcie, nie ma gorszych i lepszych parowek! Czasem zjem jedna przy
          okazji, zawsze jakies drogie, ale zawsze mi po nich niedobrze. Ludzie, to jest
          syf i same odpady, glowki, nozki, zoladki, blee.. Poczytajcie troche fachowej
          literatury, to sie przekonacie.
      • joanb333 Veevaa 26.06.07, 21:05
        Wiesz Veevaa, jeśli ktoś dawałby takie najtańsze, gdzie coś zgrzyta czasem to
        możesz pisać, że to syf. Ale jeśli podaję mojej córce od czasu do czasu, zawsze
        cielęce z Berlinek lub innych to chyba, wyrzutów sumienia mieć nie muszę. A Ty
        co podajesz swojemu dziecku, bo nie napisałaś konkretnie? Pewnie same zdrowe
        rzeczy, poleć nam coś to wiele pewnie nie tylko ja się tutaj w tym miejscu nauczę.
        • aniutka009 Re: Veevaa 26.06.07, 22:11
          Mój synek kocha parówki smile je je przynajmniej raz w tygodniu i z trrzy na
          raz smile je tak odkąd pamiętam

Uwielbia je tak jak i ja,My tez kupujemy Barlinek, ale czasem i paróweczki
          Babuni w mięsnym winkMały wygląda na 4 lata chociaz jeszcze 3 nie ma, kawał z
          niego chłopaka - na rozum także mu nie szkodzą smile Jakby tak patrzreć to
          wszystko jest syf smile nawet w syfie żyjemy (chodzi o powietrze) Ale ten "syf" mi
          smakuje hehe

• veevaa Re: Co na śniadanie??? Pomóżcie.. 27.06.07, 14:45
      wiadomosci.o2.pl/?s=513&t=4678
      Polecam

I nie będę dziecku podawać czegoś, na widok czego jest mi niedobrze! I czego w
      dzieciństwie nie jadłam ani ja, ani mój brat. No niestety, dużo jest kiepskich
      wędlin, ale parówki to już przebijają wszystko. Mama mi mówiła, ze w latach 80.
      do parówek robiący je dodawali papier!
      • anulkas86 Re: Co na śniadanie??? Pomóżcie.. 27.06.07, 22:41
        No akurat w to nie uwierzę. parówki są jakie są- mi smakują i mojemu dziecku
        też. Zjada je żadko ale za to bardzo chętnie. Jest dużo innych jeszcze gorszych
        rzeczy które nie świadomi dziecku podajemy więc raz na tydzien parówka mu nie
        zaszkodzi.

A jeżeli chodzi o papier to moje dziecko tyle go w ciągu dnia zjada ze nawet
        cała parówka z papieru by mu nie zaszkodziłasmile
      • anulkas86 Veevaa... 27.06.07, 22:47
        zauwaz że w artykule przytoczonym przez Ciebir jest zapytanie: "Co jemy w
        popularnych i tanich wędlinach?" Parówki, które ja kupuje dziecku kosztują w
        granicach 18 - 24 zł. A to już nie są tanie wędliny. Przynajmniej według mnie.
        Nie dałabym dziecku parówki za 3,5 za kg (a takie też istnieją). Poza tym
        najlepiej nauczyć się czytać i korzystać z tej umiejętności kupując parówki czy
        wędlinę (czy też mnostwo innego jedzenia). Po prostu przeczytać ile czego jest w
        parówce czy szynce.
        • veevaa Re: Veevaa... 28.06.07, 09:46
          Nie, no jasne, kazdy ma prawo dawac dziecku, co mu sie tylko podoba. Ja swojemu
          nie dam, chocby kosztowaly i 100 zl za kilogram. A insynuacje, jakobym nie
          umiala czytac, sa nie na miejscu.
    • siniera Re: Co na śniadanie??? Pomóżcie.. 28.06.07, 10:05
      Jeju, ty serio karmisz dziecko tylko kaszami? To ja sie nie dziwie, ze on tego
      wiecej nie chce.
      Ale parowki to tez przesada. Na kursie dietetyka robilam doswiadczenia z
      parowkami - nawet takimi drozszymi. Oj, strasznie bylo.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka