Dodaj do ulubionych

Do mam zatrudniających nianie

01.02.09, 13:19
Czy wymagacie od nich jakiś badań? Muszę kogoś znaleźć, bo teściowa się a nas
krótko mówiąc wypięłasad I poleciła mi jakąś kobietę, która miałaby przychodzić
do Natalki. Nie wiem co mogłabym od niej wymagać ( badania, referencje,
doświadczenie?) Proszę o rady.
Obserwuj wątek
    • blue_belle Re: Do mam zatrudniających nianie 01.02.09, 18:59
      no wiesz co to dość złożona sprawa. pierwsze to żeby nie paliła papierosów.
      drugie zobacz żeby nie miała długich paznokci czy brudu za paznokciami. później
      musisz zapytaj czy zajmowała się dziećmi wcześniej, jak jej szło i trochę
      pogadać w tym temacie no i czemu się już tamtymi nie zajmuje. dalej zobacz jak
      Natalka na nią zareaguje bo to bardzo ważne. no i też jak ta pani zareaguje na
      Natalkę. bo jak ma podejście takie ok to jakoś od razu do małej zagada czy
      weźmie na ręce itd. zapytaj czy śpiewa dziecku, moja koleżanka kazała nianiom
      czytać kawałek bajki. w sumie to jest ważne - czy umie głosem modulować, ma
      dobrą dykcję itd. zobacz jak jej pójdzie zmiana pieluchy. zapytaj czy możesz
      zadzwonić do ludzi gdzie wcześniej pracowała. zapytaj czy będzie nosiła Natalkę
      na rękach jeśli będzie chora np i będzie płakała. czy będzie wychodziła z małą
      na spacery - czy poradzi sobie ze zniesieniem wózka.
      no i kwestia finansowa. powiem Ci ze gadałam z koleżankami to płacą tak po 5zł
      za godzinę, a niektóre nianie im w tym gotują czy robią zakupy albo piorą lub
      prasują. ja wiesz ile płacę i bez gratisów żadnych.
      przede wszystkim jednak musiałabyś popatrzeć na jej kontakt z małą. no i ja
      przez kilka dni byłabym w domu i trochę podpatrywała. raz że mała musi
      zaakceptować nową osobę a dwa że Ty musisz zobaczyć czy pani się sprawdza.
      tyle co mi do głowy przyszło na już. jak coś jeszcze ważnego wymyślę to dopiszę.
      współczuję szukania. a może popytaj czy któraś mama co siedzi w domu nie
      zaopiekowałaby się drugim dzieckiem. ona by sobie dorobiła a Ty byś wiedziała że
      Natalka w dobrych rękach. sama nie wiem co Ci tu poradzić bo to problem z tymi
      nianiami.
    • kasiabazia Re: Do mam zatrudniających nianie 12.02.09, 22:26
      Mój synek jest równiutki rok starszy od Natalki.Z chęcią
      zaopiekowałabym się również twoja córeczką.Co prawda nie mam zbytnio
      doświadczenia z dziećmi(to moje piewsze),ale przynajmniej jestem na
      bieżąco.Jeżeli chodzi o wynagrodzenie to myśle że dogadałybyśmy
      się.Dla mnie najważniejsza jest perspektywa towarzystwa dla
      Adasia.Mieszkam na Rakowie

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka