Dodaj do ulubionych

Fotelik samochodowy - wasze opinie

16.03.08, 21:58
Panowie (i panie też ;o)

właśnie nadszedł czas przesiadki Krzysia na fotelik dla starszych dzieci (od
12 miesięcy) i w związku z tym mam pytanie jakich marek fotelików
samochodowych używacie? Szczególnie mocno oczekuję na opinie tego typu:
kupiliśmy Roemera (albo inna znana marka) i żałujemy, bo ...
Pozytywne opinie też mnie interesują.
Czy ma ktoś fotelik firmy Deltim "Mały podróżnik"? Jak się sprawuje?
Dzięki!
Obserwuj wątek
    • johnnysixcannons Re: Fotelik samochodowy - wasze opinie 16.03.08, 22:03
      Matek!Kupiłem Ramatti i jest OK.Znajomi mają maxi cosi taki sam
      model 2 razy droższy i też jest OK.Ja mam taką sugestię:jak masz
      samochód z izofixem to kup fotelik z izofixem jakiej kolwiek
      firmy.Nie masz zamiaru przypaździerzyć w cokolwiek,więc chodzi o
      Twoje dobre samopoczucie nie?
      • m.matkowski Re: Fotelik samochodowy - wasze opinie 16.03.08, 22:33
        Niestety lista aut mająca system isofix nie obejmuje mojej "fury". Za to auto
        mojego szefa jest na tej liście. Co za jawna niesprawiedliwość - on tego nie
        używa i z tego co wiem to w najbliższym czasie też nie będzie (chyba że mu się
        wnuki przytrafią ;o)
        • johnnysixcannons Re: Fotelik samochodowy - wasze opinie 16.03.08, 23:02
          Zaproponuj zamiane samochodów.Może trafisz na jego dobry
          dzień.Przejrzyj allegro,wpadnij do sklepu z fotelikami,zobacz jak to
          wyglada na prawdę.potem wejdź na www.skąpiec.pl i porównaj ceny.kup
          przez internet,zaoszczędziś co najmniej 50 zł,bez uszczerbku na
          zdrowiu pociechy.
      • m.matkowski Re: Fotelik samochodowy - wasze opinie 18.03.08, 20:12
        sprawdzaliśmy Ramatti - Młody ryczał. Wsadziliśmy go do Roemera - ryczał tak
        jakby głośniej. Wsadziliśmy go do jakiegoś polskiego (chyba Uni-Baby, ale nie
        pamiętam, bo nie zakładałem, że to kupimy) - Młody przestał ryczeć i dał nam
        pogadać ze sprzedawcą. Może zdać się na jego wybór?
        • canuck_eh Re: Fotelik samochodowy - wasze opinie 17.02.11, 23:24
          Ja bym jeszcze poradzila sprawdzic jaki jest termin waznosci - nie wiem jak w Polsce ale u nas kazdy fotelik ma termin przydatnosci do "spozycia"smile
          No i jak ktos napisal ze kierowca nie zamierza przywalac w cos i ze ten fotelik to tylko dla jego spokoju.Tatus i Mamusia nie maja zamiaru przywalac samochodem w cokolwiek, ale na polskich drogach jest mase "miszczow kierownicy" ze strach sie bac i dobry fotelik to najwazniejsze.
    • czarny.kot997 Re: Fotelik samochodowy - wasze opinie 19.03.08, 15:41
      nie o cene tu chodzi a bezpieczenstwo i jakosc-fotelik fotelikowi nierowny. ja juz w swoim zyciu kilka fotelikow zakupilam, ale najpierw posprawdzalam crash-testy-jak do tej pory wygrywal maxi cosy i faktycznie przy blizszym "zamacaniu" i poogladaniu widac golym okiem dlaczego. poza tym sa naprawde wygodne i praktyczne. Tu chodzi o bezpieczenstwo mojego dziecka i wole zainwestowac teraz w dobry fotelik niz pozniej zaoszczedzone pieniadze wydac na wozek inwalidzki. pewnie, ze nie ma gwarancji na bezpieczenstwo. ale w testach widac jak zwiekszaja lub zmniejszaja sie szanse dziecka w danym foteliku. pozdrawiam
      • ola33333 Re: Roemer Duo Plus i testy ADAC 05.12.10, 03:50
        mielismy Roemer Duo Plus i byl ok. Przede wszystkim wygodny dla dziecka, troche upierdliwy przy sciaganiu obicia do prania, a jeszcze bardziej przy zakladaniu z powrotem.

My sie sugerowalismy przy wyborze testami niemieckiego automobilklubu:
        www.adac.de/infotestrat/tests/kindersicherung/kindersitz-test/default.aspx
        Mozna sobie tam obejrzec testy z lat 2007 - 2010.
    • kuriosa Re: Fotelik samochodowy - wasze opinie 21.03.08, 15:47
      Kupiliśmy naszym dzieciom Cybex solution e - cenowo średni, starczy do 12 r. ż - regulowany. Bardzo wygodny i miękki. w testach wypada bardzo dobrze, a cenowo nie jest tragicznie. polecam zakup na allegro. Oczywiście ten model jest od 3 r. z. ale maja tez modele dla mniejszycgh pociech.
      Polecam
      • eliszka25 Re: testy fotelików 07.04.08, 00:49
        babel jezdzi w iseos tt z bebe confort. zadowoleni jestesmy wszyscy, rowniez
        babel, ktory uwielbia jazde samochodem. glowna zaleta tego fotelika, z naszego
        punktu widzenia, jest to, ze mozna regulowac szerokosc siedziska. babel jest
        dlugi (w fotelik 0-13 kg pchalismy go na sile go 8 miesiecy, pozniej juz sie nie
        dalo), ale szczuply i wiekszosc fotelikow jest dla niego po prostu duzo za
        szeroka. mialam wrazenie, ze "lata" od strony do strony. iseos tt mozna zwezic i
        przez pierwszych kilka miesiecy babel jezdzil w maksymalnie zwezonym foteliku.
        poza tym rozklada sie dosc sporo do spania i nawet kiedy jedziemy do polski
        (1500 km w jedna strone) babel spi i nie marudzi. moge polecic ten fotelik z
        czystym sumieniem.
    • karolina.chonly Re: Fotelik samochodowy - wasze opinie 06.03.09, 11:45
      Podpisuje sie pod betu76. Römer Duo Plus (z isofixem) lub troche
      tanszy King plus (bez isofixa) . Maja najlepsze wyniki w testach.
      King plus jest dobry dla drobnych dzieci.

Co do isofixa - sprawdz w aucie, bo mojego tez nie bylo na liscie.
      Juz o malo co kupilismy Kinga, a tu niespodzianka - wsadzam lapke w
      aucie i oto znajduje isofix smile

Ja w kwestii fotelika nie patrze na cene (chociaz römery nie naleza
      niestety do najtanszych). Chcac zaoszczedzic kupujac pierwszy
      fotelik mam ich juz... 3 sztuki smile Bo jednak wygralo zdecydowanie
      bezpieczenstwo.
      • szmaragdowa_noc Re: Fotelik samochodowy - wasze opinie 06.03.09, 21:18
        Ja mam maxi cosi priori. Dzieci nie narzekaja, wiec zapewne wygodnie sie im
        jezdzi smile Plusem jest latwo sciagana tapicerka do prania, super lekko sie
        rozklada do pozycji pollezacej, latwo sie go montuje w samochodzie. Starsz cora
        ma 3,5 roku i spokojnie jeszcze sie w nim miesci zarowno na dlugosc jak i
        szerokosc smile?
    • mama_tata_2 Re: Fotelik samochodowy - wasze opinie 02.04.09, 11:49
      Witam,

Ja polecam fotelik Caretero model Sport (9-25 kg), mam go od
      niedawna i sprawdza się rewelacyjnie. Łatwo go zamontować w
      samochodzie. Pozycja fotelika da się regulować (kilka stopni
      nachylenia) więc mój maluch śpi w nim spokojnie podczas podróży. Co
      ważne usypia zaraz po włożeniu do fotelika. W sklepie mieli duży
      wybór kolorów, co tez jest istotne J. Ja wybrałam taki jak jest
      poniżej, inne kolory mozna zobaczyć na stronie:
      www.caretero.pl/sport.html
      • jaad Re: Fotelik samochodowy - wasze opinie 06.04.09, 14:31
        Coneco Zenith - a nawet nie samo Coneco, ale dokładnie ta sama konstrukcja,
        tylko z innym, mniej "firmowym" obszyciem. Fotelik ze średniej półki, dość
        popularny, bo w wielu autach go widziałem. Dobrze się kładzie do spania, wiele
        innych modeli nie da się aż tak położyć. Szeroki i wygodny. Młody jeździ w nim
        od roczku do teraz (rok i 8m-cy), często przysypia i jest OK. Fotelik jak
        fotelik, nie zawsze warto płacić 2 razy więcej za naszywkę a i nie każdego stać.
        Polecam jako alternatywę dla ... pewnej włoskiej firmy smile
      • ola_motocyklistka Re: Fotelik samochodowy - wasze opinie 17.06.09, 21:30
        Recaro, też polecam. Mąż wybrał między innymi też dlatego, że jego na taki duży
        fotel nie stać, więc niech córa ma przynajmniejsmile
        Wygodny, wytrzymały a co ważne przynajmniej dla mnie-zapięcie, którego nie
        rozepnie moja córka. Ma tą zdolność, ze rozpina wszystko, wykręca - spłuczki,
        baterie zlewozmywakowe, a z ojcem części w motocyklach. Taki mały mechanik. A w
        tym foteliku się nie wypnie, a nie powiem, że nie próbowałasmile
        Cena też przyzwoita-około 900 zł, jak się dobre poszuka.
        • nicola_84 Re: Fotelik samochodowy - wasze opinie 19.06.09, 21:37
          Moim zdaniem również Ramatti z pasami krzyżowymi jest godny polecenia. Zważywszy
          na to, że nie jest zapinany w kroku jestem spokojna o najdelikatniejsze partie
          ciałka mojego Dawidka. Pozatym powiem szczerze, że chyba przypadł mu do gustu (
          z czego zresztą się bardzo cieszę...) ponieważ nawet gdy mamy jechać gdzieś
          dalej z mężem przestał marudzićsmile
    • mmena Re: Fotelik samochodowy - wasze opinie 23.06.09, 19:02
      Starsza corka jezdzi w Roemer Kid plus. Polecam. Ze wzgledu na wyniki w testach
      bezpieczenstwa i komfort uzytkowania (tak dla dziecka, jak i dla rodzica).
      Dodatkowo - latwo zdjac tapicerke i uprac ja.
      Mlodsza ma Deltima Maly Podroznik. Odradzam. Ze wzgledu na wyniki w testach
      bezpieczenstwa (brak testow) i komfort uzytkowania dla rodzica (brak komfortu ze
      wzgl. na niepraktyczny sposob regulacji pasow). Dodatkowo - czyszczenie
      tapicerki to harowka.
      • molokoka Re: Fotelik samochodowy - wasze opinie 24.06.09, 19:43
        mój synuś ma 4 latka i jezdzi od jakiegos czasu w foteliku Ramatti, z poczatku
        bylam sceptyczna co do kupna, ale okazalo sie ze naprawde sie spisuje na medal.
        kacper sie nie meczy w dlugiej podrozy i jest mu bardzo wygodnie. no i to polski
        wynalazeksmile
    • ragnotti1 Re: Fotelik samochodowy - wasze opinie 30.03.10, 14:19
      my mamy astrę gtc i używamy fotelika montecarlo jane. on jest od 15
      kg. ja chciałem recaro, ale szanowna małżonka sie uparła na jane i
      nawet nie narzekam. jest wygodny, a przede wszystkim "rośnie razem z
      dzieckiem", więc mam nadzieję, ze przyoszczędzę na ciągłej wymianie
      fotelikówsmile ten starcza do 36 kg.(potem demontuje się oparcie i
      zostaje samo siedzisko). poza tym da się ściągnąć i wyprać
      tapicerkę, co się przydaje, zwłaszcza jak małżonka daje młodemu
      stale coś jeść w aucie!
    • maadzik3 Re: Fotelik samochodowy - wasze opinie 30.03.10, 20:06
      Mielismy po kolei dwa. Powszechnie w Polsce dostepny Maxi Cosi Priori (moze juz
      jest nastepny model bo to pre lat temu bylo) i bylismy bardzo zadowoleni
      zwlaszcza z funkcji odchylania zeby dziec mogl spac w pozycji pollezacej. A
      potem, po stluczce wymienialismy na Evenflo (amerykanski, wtedy mieszkalismy w
      USA). I ten Evenflo (czasem w POlsce do dostania) byl absolutna rewelacja. Co
      nas zachwycilo? System latch, znacznie prostszy i skuteczniejszy od isofixa
      (ktorego wowczas nie bylo zreszta). Wlasciwie kazde auto ma klamry do latcha (w
      szparze miedzy siedzeniem i oparciem z tylu i na scianie siedzenia w bagazniku,
      musza byc 3 punkty zaczepu). Fotelik sprzedaje sie z tasmami kewlarowymi (takie
      jak te do wspinaczcki i za pomoca tych 3 punktow na sztywno mocuje do ramy
      samochodu co znacznie zmniejsza wszelkie luzy wynikajace z montowania pasem.
      • ania_kr Re: Fotelik samochodowy - wasze opinie 02.04.10, 13:16
        My mamy popularnego Maxi Cosi Priori i jestem bardzo zadowolona. Syn przestał
        wrzeszczeć w podróży od kiedy ma nowy fotelik. Łatwo się montuje - ja potrafięwink
        Łatwo ściąga obicie do prania, jak synek przyśnie w czasie jazdy to jak stoję na
        światłach mogę rozłożyć fotelik do spania.
    • tomek.sawyer Re: Fotelik samochodowy - wasze opinie 02.04.10, 20:47
      Hłe, hłe, hłe! Kto by pomyślał. Wątek wydobyty przez kogoś z czeluści internetu
      - już nawet o nim zapomniałem - staje się ponownie aktualny.

Ale tym razem już nie pytam, bo jak Młody będzie kupował swój pierwszy samochód,
      to wątek dalej się będzie ciągnął ;o)
    • lineczkaa Re: Fotelik samochodowy - wasze opinie 11.06.10, 13:54
      Moja córka używa Cybex Solution. Dla mnie rewelacja. Duże boczne
      skrzydła chroniące głowę i barki plus 3 stopniowy regulowany zagłówek.
      Tak, żeby podczas spania głowa nie opadała do przodu, bo u nas to była
      zmora uncertain, co hamowanie to głowa i ciało leciały do przodu. Teraz
      wszystko jest na miejscu wink.
      • only.cerber Re: Fotelik samochodowy - wasze opinie 13.07.10, 16:38
        Ja słyszałam o marce Maxi Cosi, że jest to jedna z najlepszych marek wózków i m.
        in. fotelików. Już sama cena wskazuje na to, ze musi być to coś dobrego, bo
        jednak więcej kosztuje. Z tego co wiem, to można w bardzo atrakcyjnej cenie
        kupić w krakowskim Entliczku, albo na ich stronie.
    • lukka74 Bebe Confort Axiss 26.11.10, 11:15
      Kupilem bo:
      - miał dobre wyniki w testach
      - fotelik jest obrotowy - ulatwia zapakowanie 'szkodnika' do fotelika,
      Zaluje bo:
      - nie zaluje

Wada - dosyc wysoka cena pln 900-1000 ,-
    • caramel.macchiato Re: Fotelik samochodowy - wasze opinie 05.12.10, 10:14
      Dla nas najważniejsze było bezpieczeństwo. Szukaliśmy fotelika z 5 gwiazdkami w testach bezpieczeństwa, ale w kategorii fotelików 9-18 kg nie ma żadnego z 5. Wybraliśmy Maxi Cosi Tobi. Ma 4 gwiazdki, jest sztywno instalowany i ma możliwość regulacji kąta nachylenia (od siedzenia do lekkiego leżenia). Kosztował nas 850 zł. W każdym razie polecam ten.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka