Dodaj do ulubionych

Czy Gdańsk chce stworzyć w kontenerach getta bi...

IP: *.dynamic.chello.pl 12.01.11, 07:38
Życzę p.Lisickiemu wielkiej życiowej tragedii, utraty wpływów i pieniędzy, zdrowia. Aby trafił do takiej kontenerowej enklawy. Bardziej bezdusznego typa nie znam. Na pohybel dziadu.
Obserwuj wątek
  • fazi52 Czy Gdańsk chce stworzyć w kontenerach getta bi... 12.01.11, 08:00
   A ja jestem za kontenerami,ale takimi z jakich postawione jest przedszkole (nie pamietam gdzie).Nie chodzi mi o osoby biedne nie majace pieniedzy na czynsz,ale o prawdziwa patologie(pijakow,narkomanow,damskich bokserow,znecajacych sie nad rodzina itp.)
   Lisickiego nie trawie,ale tu akurat powiedzial dobrze,ze chce bronic ofiary a nie katow!
  • Gość: cyryl Czy Gdańsk chce stworzyć w kontenerach getta bi... IP: *.dynamic.chello.pl 12.01.11, 08:10
   I bardzo dobrze. Wyprowadzić nierobów. Miasto daje wiele pomocnych rąk - jak ktoś nie chce z teko skorzystać to jest totalnym nierobem i ja nie mam zamiaru go utrzymywać ze swoich podatków.
   Chociażby ostatni przykład - odśnieżanie. 10 zł za godzinę, można było całą rodziną, 3-4 godziny dziennie. Miesięcznie daje to:
   20 dni roboczych * 4 godziny * 3 osobowa przeciętna rodzina * 10 zł = 2400 zł.
   Zarobek niczego sobie, a zgłosiło się całe 60 osób. Dla tych osób brawo i moje gratulacje - coś starają się osiągnąć w życiu. A pozostałe 2000 nierobów i darmozjadów do kontenera!
    • Gość: ahhhhhh Re: Czy Gdańsk chce stworzyć w kontenerach getta IP: 81.59.216.* 12.01.11, 11:05
     Rozumiem ze w ramach solidarnosci z nierobami i menelstwem jestes gotow placic Z WLASNEJ KIESZENI za ich menelstwo, nierobstwo i wandalizm. Dobrze sie sklada, ja akurat mam pecha mieszkac z dwojka takich obsrancow w jednej klatce schodowej. Podaj wiec adres na ktory mam przyslac ci rachunek za kolejny remont rozpieprzonego w pijackim amoku domofonu i naprawe wykopanych drzwi wejsciowych oraz gdzie cie znalezc aby wreczyc ci wiadro i mopa i skierowac do sprzatania zaszczanych i zarzyganych schodow po kolejnej imprezie twoich ulubiencow.

      • Gość: ahhhhh Re: Czy Gdańsk chce stworzyć w kontenerach getta IP: 81.59.216.* 12.01.11, 14:13
       No, a ty taki stroskany o los obszczywajacych klatki schodowe meneli a jeszcze nie ganiasz po 3miescie i nie wciskasz im kluczy do nowych mieszkan ktore dla nich za wlasne pieniadze wybudowales? Albo chociaz nie remontujesz (znow za wlasne pieniadze...) tych lokali ktore dewastuja, zeby sie bron boze nie spieprzyli sie z nieoswietlonych schodow (lampy ukradli i sprzedali na zlom juz lata temu...) i nie pobili tych winiaczy za 4,50?
       Kiepsko, kiepsko.
       Moze zacznij to robic, bo inaczej z ta swoja "troska" jestes tylko kolejnym zlodziejskim kootasem, popierajacym zycie menelstwa z pieniedzy i na koszt uczciwych ludzi.
       Tak wiec, moj ty zlodziejski kootasie - trzymaj swoje kootasine lapy z daleka od MOICH pieniedzy i bierz sie za sprzatanie po swoich ulubiencach.
    • Gość: glut Re: Czy Gdańsk chce stworzyć w kontenerach getta IP: 213.155.168.* 12.01.11, 15:03
     Lump śmierdzi, hałasuje, niszczy wszystko, z czymkolwiek się zetknie, brudzi wokół siebie a głównie rości. Pomysł ze strzelaniem jest trywialny i niepoprawny politycznie. Proponuję dobrowolną sterylizację w zamian za 3000 zł rekompensaty. Dorosłych osobników można również obdarzać tanim alkoholem w dużych ilościach do skutku. Po jakimś czasie problem rozwiąże się sam.
   • lopose.crime Re: Czy Gdańsk chce stworzyć w kontenerach getta 12.01.11, 23:53
    Debil jesteś, liberał - idealista. Polska to kraj patologii gdzie każdy patrzy jak skubać z kasy kogos innego, najlepiej słabszego (pensje w supermarketach - u nas szkoda gadać a na zachodzie ludzie z tego żyją). Za kilka lat, może krócej Polska będzie wyglądać jak PKP w grudniu 2010. Ale jest nadzieja - w maju otwiera się rynek pracy w Niemczech!!! Rodacy! Uciekajmy!
  • labandera Adamowicz odpowiada za wszystkie słowa Lisickiego 12.01.11, 08:39
   a także swoich urzędników wypisujących kalumnie na opozycje, na forach, w godzinach pracy. Adamowicz, to wszystko uderza w pana. Czas przestać chować głowę w piasek i odpowiadać że się nie jest w temacie, bo to nieprawda. Albo jesteś ich szefem, albo jesteś kukiełką wożoną po studniówkach.
  • labandera 2 mln za 12 kontenerów 12.01.11, 08:42
   2 mln za 12 kontenerów, to 166 000 zł za jeden. Przecież za tyle można spokojnie wybudować kawalerkę, normalne mieszkanie. Gdzie tu jest jakiś zysk, skoro z artykuły wyraźnie wynika, że kontenery to nie jest inwestycja na lata, a raczej na kilka lat, aż się nie rozpadnie. Dla mnie pomysł z kontenerami to jest grubymi nićmi szyta gratka, dla tych którzy mają te kontenery wybudować i na nich zarobić.
   • Gość: lewactwo Re: 2 mln za 12 kontenerów IP: *.dynamic.chello.pl 12.01.11, 09:13
    się pleni ! Nierobom i menelom nie chce się odsnieżać chodników za 10 zł na godzinę. Lenie śmierdzące ! A tu nad nimi krokodyle łzy leje lewactwo i anarchiści. Weźcie se ich na utrzymanie, zaproście do własnych domów i jeszcze im flaszkę postawicie. Humanitaryzm ala lewactwo pełną gębą. Dlaczego ludzie normalnie płacący czynsze mają utrzymywać nierobów i leni ???
    Pomagać i owszem, ale tym którzy na to zasługują. Przewlekle chorym, inwalidom i tym którzy wykazują elementarną wolę spłaty długów. A reszta do kontenerów lud do domów tych co lamentują nad ich losem
  • Gość: Życzliwy Czy Gdańsk chce stworzyć w kontenerach getta bi... IP: 213.192.68.* 12.01.11, 10:07
   Mili moi!
   Pokrzepiająca jest zapewne dla Was świadomość być w sieci niezidentyfikowanym, ale taką retoryką niczego nie wskóracie. Wielu z tych, którzy grzmią "nieroby do kontenerów" ma niewielkie pojęcie o polityce społecznej. Nie jest to aż tak wielkim problemem, jak fakt, że podobnym brakiem elementarnej wiedzy w tym zakresie, której wykwity stara się wdrażać w życie, wykazuje się Pan Prezydent Lisicki. Laikowi trudno w to uwierzyć, ale podstawowy argument (ekonomiczny) wbrew pozorom jest działem zawsze wymierzonym przeciw takim rozwiązaniom. Koszty społeczne, jakie każdy z nas/Was poniesie w przyszłości są nieporównywalne do tych, jakie się próbuje udowadniać. Pomyślcie, proszę, z czym takie rozwiązanie się wiąże, ja tylko kilka kosztów wymienię:
   - czytacie często o częstych wizytach policji w takich miejscach. Jedna taka interwencja to koszt kilku tysięcy złotych. Ponadto to interwencja, której by można uniknąć (nie tworząc kontenerów) choćby po to, by ten patrol pomógł Wam, jeśli (czego nie życzę) zajdzie taka potrzeba. Wasz potencjalny uszczerbek to kolejny koszt społeczny;
   - czasem w takich miejscach "leje się krew". Efekt - zajęta karetka i dodatkowy koszt kilku tysięcy zł;
   - zdrowie. Ludzie żyjący w takich enklawach biedy tracą podstawowe umiejętności społeczne, w tym dbania o zdrowie. Idą do lekarza dopiero wówczas, gdy już jest na prawdę źle. Koszty takiego leczenia są nieporównywalne do tych, jakie niesie ze sobą regularna kontrola stanu zdrowia i wczesnego wykrywania zagrożeń. Nie dość, ze po części Wy za to zapłacicie, to jeszcze wydłuży się kolejka do lekarza, w której i Wy stoicie;
   - umiejętności społeczne to też potencjał wychowawczy. Z punktu dot. zdrowia widać, że umiejętności działania profilaktycznego u tych ludzi leżą. Leży też profilaktyka niekontrolowanych urodzeń. W czarnym scenariuszu z 200 osób żyjących w takim "getcie" za 15 lat macie 1000 osób nie wyposażonych w żadne umiejętności społeczne. Jeść muszą. Może tylko Was okradną, a może zrobią to z dodatkową dawką brutalności? Przypominam o punkcie dotyczącym policji. Chcecie na prawdę "wyhodować" rzeszę "nierobów" liczniejszą od Waszej?

   Przedsiębiorcy mawiają, ze żeby zaoszczędzić, trzeba najpierw zainwestować. Zainwestujmy w działania uzbrajające tych ludzi w podstawowe zdolności społeczne, starajmy się umieszczać je wśród "normalnych" obywateli, żeby mieli się od kogo uczyć funkcjonowania. Innej drogi nie ma. Każda inne mnoży tylko zagrożenia tak finansowe, jak i personalne.

   Miłego dnia...
   • janu5 Nie masz racji 12.01.11, 11:44
    > ZAInwestujmy w działania uzbrajające tych ludzi w podstawowe zdolności społeczne,
    > starajmy się umieszczać je wśród "normalnych" obywateli, żeby mieli się od kogo
    > uczyć funkcjonowania. Innej drogi nie ma. Każda inne mnoży tylko zagrożenia ta
    > k finansowe, jak i personalne.
    Czyli co tak naprawdę proponujesz ??? Jak to ma wyglądac i jak ma być finansowane.?
    Jestem rekami i nogami za budową takiego osiedla, bo lepszego rozwiązania nie widzę. Mieszkam w spóldzielni w której mamy kilkanaście mieszkańców po wyrokach eksmisyjnych. Teoretycznie gmina powinna wskazać miejsce eksmisji tj zapewnić dach nad głową swoim obywatelom. Do czasu zapewnienia to gmina powinna płaciś za ich dalsze zamieszkiwanie w SM. Gmina tłumaczy się ,że nie ma lokali socjalnych i nie płaci za mieszkanie ludzi po wyrokach eksmisyjnych . Pozostaja oni na utrzymaniu reszty spóldzielców. Te kilkanście rodzin po wyrokach - potencjalni kandydaci do zamieszkania w kontenerach to przypadki bez szans na resocjalizację w grupie. Do nich przez lata była wyciągana pomocna dłoń i nauczyli się zyć na koszt innych. Prosze sobie wyobrazić ,ze ponad połowa niepłacących czynszu w spóldzielni nie korzysta z dopłat MOPSU do czynszu bo im sie to nie nalezy. Zanim nastapi wyrok o eksmisj e upływa na ogól kilkanście lat. Osoby takie wzywa się na rozmowy do SM daje szanse na spłate długu rozkładając na raty , Wypełnia za nich wnioski do MOPSU. Zarząd proponuje zatrudnienie przy robotach interwencyjnych i nie ma chętnych.
    Społeczność ma prawo pozbywac się członków ,ktorzy nie chcą respektowac norm w tej spoleczności ustalonej. Tak było od wiek wieków i tak pownno być.
    Ty mylisz przypadki chronicznych pasożytów z osobami ,którym na 2 , 3 lata powinęła się noga. Mechanizmy sa takie ,ze najpierw jest do takich osób adresowana pomoc sąsiedzka, gminna , koscielna . Eksmisja do kontenera jest/pownna być dopiero na końcu tej ściezki.
    Ale obecnie nie ma kontenera, co sprawia ,że pasozyty się mnożą. Kontenery muszą być chocby po to ,żeby osoby zagrożone chciały przyjmowa.c pomoc do nich adresowaną. Tak maja poczucie ,że moga latami zyć w komfortowych warunkach na koszt innych.
   • shroeder1970 Re: Czy Gdańsk chce stworzyć w kontenerach getta 12.01.11, 13:16
    > - czytacie często o częstych wizytach policji w takich miejscach. Jedna taka in
    > terwencja to koszt kilku tysięcy złotych. Ponadto to interwencja, której by moż

    Interwencja Policji będzie niezaleznie od tego, czy są to kontenery czy enklawa patologii w centrum miasta. Te koszty są więc bez znaczenia jako argument.

    > na uniknąć (nie tworząc kontenerów) choćby po to, by ten patrol pomógł Wam, jeś
    > li (czego nie życzę) zajdzie taka potrzeba. Wasz potencjalny uszczerbek to kole
    > jny koszt społeczny;

    Jeśli już tak, to przynajmniej w centrum miasta policja nie będzie musiała mi pomagać, po patologia będzie poza miastem. Jeśli nie będe atakowan y w centrum, to Policji nie będe wzywał. Mniej będzie kradzieży i napadów. Ergo - widzę tu nawet zysk społeczny, a nie stratę.

    > - czasem w takich miejscach "leje się krew". Efekt - zajęta karetka i dodatkowy
    > koszt kilku tysięcy zł;

    Ta sama argumentacja jak wyżej.

    > - zdrowie. Ludzie żyjący w takich enklawach biedy tracą podstawowe umiejętności
    > społeczne, w tym dbania o zdrowie. Idą do lekarza dopiero wówczas, gdy już jes

    Tacy ludzie i tak nie mają żadnych umiejętności społecznych. Gdyby je mieli już dawno by się wyrwali z takiego środowiska. Zatem argument bez znaczenia.

    > t na prawdę źle. Koszty takiego leczenia są nieporównywalne do tych, jakie nies
    > ie ze sobą regularna kontrola stanu zdrowia i wczesnego wykrywania zagrożeń. Ni

    Nie opowiadaj bajek, czy mieszkają w centrach czy w kontenerach na peryferiach ich troska o własne zdrowie jest taka sama, czyli żadna.

    > e dość, ze po części Wy za to zapłacicie, to jeszcze wydłuży się kolejka do lek
    > arza, w której i Wy stoicie;

    bzdura, bo nie chodzą do lekarza.

    > - umiejętności społeczne to też potencjał wychowawczy. Z punktu dot. zdrowia wi
    > dać, że umiejętności działania profilaktycznego u tych ludzi leżą. Leży też pro

    Jaka profilaktyka? Poważna profilaktyka to "skąd wziąć dziś na flaszkę?"

    > filaktyka niekontrolowanych urodzeń. W czarnym scenariuszu z 200 osób żyjących
    > w takim "getcie" za 15 lat macie 1000 osób nie wyposażonych w żadne umiejętnośc

    Nie ma żadnej kontroli urodzeń. W patologicznych środkowiskach rodziło się najwięcej dzieci zawsze, niezaleznie od miejsca ich zamieszkania i koncentracji patologii społecznej. Argument jest zatem nietrafiony

    > i społeczne. Jeść muszą. Może tylko Was okradną, a może zrobią to z dodatkową d
    > awką brutalności? Przypominam o punkcie dotyczącym policji. Chcecie na prawdę "
    > wyhodować" rzeszę "nierobów" liczniejszą od Waszej?

    I tak będa kjraść i tak, więc niech mieszkają dalej, będa mieli trudniejszą drogę.
    Dzięki temu ci najbardziej pijani i agresywni przynajmniej do centrum nie dotrą, co będzie najwyżej z pożytkiem dla społeczeństwa.

    > Przedsiębiorcy mawiają, ze żeby zaoszczędzić, trzeba najpierw zainwestować. Zai
    > nwestujmy w działania uzbrajające tych ludzi w podstawowe zdolności społeczne,
    > starajmy się umieszczać je wśród "normalnych" obywateli, żeby mieli się od kogo
    > uczyć funkcjonowania. Innej drogi nie ma. Każda inne mnoży tylko zagrożenia ta
    > k finansowe, jak i personalne.
    Nie inwestuje się w przedsięwzięcia, o których wiadomo, że przyniosą 100% stratę.
    Pijaka, przestępcy czy innych przedstawicieli patologicznego środkowiska nie zreformujesz.
    Z nich wszystkich najbardziej normalny jest przestępca, który świadomie popełnia przestępstwa, a mimo to nie słyszałem o żadnym "nawróconym". Tym bardziej nie zmienisz pijaka czy innego degenerata. To jest NIEMOŻLIWE i przyjmij to jako aksjomat.

    Nie wiem skąd, ale utarło się przekonanie, że _każdy_ powinien miec dostęp do wszystkich usług, na każdym poziomie.
    Otóż nie każdy. Dostęp do usług powinien mieć ten, co za nie płaci.
    A humanitaryzm polega na tym,, że w ramach umowy społecznej JA płacę podatki państwu/gminie, a one mają w ramach tych danin zrobić porządek tak, aby społeczeństwo było produktywne i bezpieczne, zaś jego bezproduktywna część nie przeszkadzała tej produktywnej, przynoszącej państwu/gminie dochód.

    Pracowałem z takim środowiskiem przez kilka lat. To są ludzie, którzy NIE CHCĄ być zmieniani. Nie mają moze swiadomości innego życia, ale oni nie chca jej mieć. To niebieskie ptaki, których wybór życiowy był taki a nie inny. Wielu ludzi z patologicznych środowisk było w stanie się wyrwać i ten, kogo było na to stać zrobił to. Powyżej pewnego progu wiekowego i progu degeneracji nie jest to już możliwe. Można im zapewnić bezpieczne warunki socjalne, ale ich sposób zycia się nie zmieni, zaś swoje polepszone warunki życiowe i tak sprowadzą do poziomu rynsztoka. Dlatego wszelkie pseudoaltruistyczne działania sa tylko działaniami pozorowanymi, mającymi zaspokoić nasze ego, choć w istocie prowadzą donikąd.
    Trzeba przyjąć, w ślad za empirycznymi obserwacjami, że w każdym społeczeństwie istnieje pewien margines społeczny i zaakceptować to. Inaczej będziemy mieli kolejną bezskuteczną walkę, jak z prostytucją.

    > Miłego dnia...
    wzajemnie :D
   • Gość: Nieqmaty Re: Czy Gdańsk chce stworzyć w kontenerach getta IP: *.unisoft.com.pl 12.01.11, 13:48
    Gość portalu: Życzliwy napisał:

    > - czytacie często o częstych wizytach policji w takich miejscach.
    > Jedna taka interwencja to koszt kilku tysięcy złotych.
    > Ponadto to interwencja, której by można uniknąć (nie tworząc kontenerów)
    > choćby po to, by ten patrol pomógł Wam, jeśli (czego nie życzę) zajdzie taka potrzeba.
    Ostatnio patrol policji "pomagał" mi po włamaniu (oczywiście sprawców nie wykryto ;>
    ). Kilku moich sąsiadów również miało nieproszonych gości - dziwnym trafem w zwykły dzień po zmroku. Tak, jakby ktoś obserwował kto do takiego domu wchodzi lub wychodzi. Fakt, że włamania zaczęły się wkrótce po zakwaterowaniu w pobliżu rodziny "biednych" pewnie nie ma z tym kompletnie żadnego związku.
    A'ha... ostatnimi czasy wizyty patroli stały się zauważalnie częstsze - pijatyki, awantury. Że podjeżdżają pod ten sam dom to tez pewnie przypadek...

    > - czasem w takich miejscach "leje się krew". Efekt - zajęta karetka i dodatkowy
    > koszt kilku tysięcy zł;
    karetka też już kilka razy była...

    > - zdrowie. Ludzie żyjący w takich enklawach biedy tracą podstawowe umiejętności
    > społeczne, w tym dbania o zdrowie.
    Nie pomyliłeś czasem przyczyny ze skutkiem ?

    > - umiejętności społeczne to też potencjał wychowawczy.
    Hmm.... nie zauważyłem, żeby sąsiedztwo jakoś specjalnie wpłynęło na ilość lejącego się tam alkoholu. Nie zauważyłem też, żeby któryś z lokatorów skalał się pracą...

    > Przedsiębiorcy mawiają, ze żeby zaoszczędzić, trzeba najpierw zainwestować.
    Na razie zainwestowałem z system zapalający i gaszący światła w losowych pokojach. I już zaoszczędziłem - na wymianie wyłamanych okien, na konieczności odkupienia komputera i odtwarzaniu danych które odeszły w siną dal wraz ze skradzionym twardym dyskiem.

    Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
    Jak pomieszkasz kilka lat w towarzystwie takich "nieprzystosowanych" to wrócimy do tematu

    Miłego nowego roczku
  • shroeder1970 A czy problem da się rozwiązać? 12.01.11, 12:48
   "tworzenie enklaw biedy, patologiczne myślenie i przesuwanie problemu dalej od centrum, a nie jego rozwiązanie"

   Bo problemu NIE DA się rozwiązać. Natomiast centra miast nie mogą stanowić kumulacji biedoty i patologii, ponieważ całkowicie przestaną pełnić swoje miejskie funkcje.
   Póki będzie więc patologia, bezrobocie, a niepłacący nie będę chcieli sami rozwiązywać swoich problemów, to czegokolwiek miasto by nie zrobiło, to problemu i tak nie rozwiąże.
   Dlatego w imię utrzymania centrów miast dla pozostałej masy mieszkańców, skoro problemu nie da się rozwiązać, trzeba go przesunąć. A prezydentowi chwała za to, że w ogóle myśli o problemie i stwarza warunki i tak lepsze, niż w starych nieremontowanych lokalach w centrach miast...
  • art.usa Wysiedlić i dziennie chłostę dla ciżby, Kontenery wkrótce szrot 12.01.11, 13:27
   Jeżeli ktoś myśli że to są normalni ludzie ten się grubo myli.

   Tą hołotę wygnać do tego pięknego lasu nie można,
   bo zas...ją cały las.

   Kontenery ratunek?
   Szkoda pieniędzy, wkrótce je zniszczą.
   Pokradną prysznice i sedesy i posprzedają u ż..a.
   Odciąć pół Helu barachło tam wysiedlić i za proponować oddanie dla Niemiec.
   To jeszcze najtańsze i dalekowzroczne rozwiązanie.

   --
   Warnig! Kiedy milosc zmienia się w nienawiść?. Rozwód?, ok. Alimenty?, to bylo wczoraj. Potrzebna specjalna kasa rentowa, zwana Alimenty, w która wplacaja: Kawalerzy czy panny,rozwodnicy, i bezdzietni. Żadna matka z dzieckiem w przyszłość bez zasiłku.
    • art.usa Re: Wysiedlić i dziennie chłostę dla ciżby, dziennie roboty komunalne. 12.01.11, 21:26
     Kontenery za drogie. Stare pół opuszczone koszary ze służbą specjalną,
     dzienne zbieranie na placu, i wywózka na jakieś roboty niepotrzebne.
     By nie mieli czasu na alkohol, prostytucję czy terror swych współmieszkańców.
     Założę się, że wszyscy wkrótce znajdą pracę i nowe mieszkanie.

     Gość portalu: mz napisał(a):

     > Niczym się nie różnicie od niemców w czasie wojny.Ta sama s...ka mentalność.Ta
     > sama s...ka propaganda.Gdyby wam pozwolić to byście zrobili tym ludziom getto a
     > potem wsadzili do gazu,bando nowobogacki p...lonych bydlaków.

     Niemcy w czasie wojny; gdzie na terenach Niemieckich?
     porządek jak rzadko, o którym marzono przez 50 następnych lat.

     A o takim pasożycim bydłem jak dziś, nikt nie mówił, bo go wcale nie było.
     Nieróbstwo, alkohol, niedopalacze, prostytucja, złodziejstwo, żebractwo, szantaż,
     to tylko część zalet tych "wielkich czystych" z mieszkań komunalnych.
     I otym w swej socjalistycznej ideologi za podatki pracujących, nie zapominajcie.


     --
     Warnig! Kiedy milosc zmienia się w nienawiść?. Rozwód?, ok. Alimenty?, to bylo wczoraj. Potrzebna specjalna kasa rentowa, zwana Alimenty, w która wplacaja: Kawalerzy czy panny,rozwodnicy, i bezdzietni. Żadna matka z dzieckiem w przyszłość bez zasiłku.
      • art.usa Re: Wysiedlić i dziennie chłostę dla ciżby, o 6tej pobudka i do roboty 13.01.11, 08:19
       a dziwki do ajencji. Niech płacą podatek za ru...ie.

       Gość portalu: mz napisał(a):

       > Zgadza się.Wszyscy inni skończyli w krematoriach.Twój ideał.Czy może wolałbyś j
       > ednak spać cyklon do komór?

       Co zrobisz jak chwycisz mendy?
       O jejciu takie ładne zwierzątka, i tak schowane tylko przy jajach albo pod pachami.
       Zniszczyć pasożytów nie wolno, wysiedlić na szczaw? stop to nie ludzkie.

       Prosta sprawa daj im swą krew, zaraź całą rodzinę, wszyscy będą ci dziękować.
       Bo twe dobre serce, ba niema drugiego tak dobrego.

       Ty gnido niedobra, twa Hitlerowska miłość niema miejsca w czasach współczesnych.
       Powspominaj Napoleona, za niego umarło pół Gdańska z głodu i bagnetów
       wygłodzonych uciekających z Rosji.
       Co ze Szwedami? Nie masz gdzie grzebać? idź do lasu gdzie twe menele
       napaskudziły i tam grzeb.


       --
       Warnig! Kiedy milosc zmienia się w nienawiść?. Rozwód?, ok. Alimenty?, to bylo wczoraj. Potrzebna specjalna kasa rentowa, zwana Alimenty, w która wplacaja: Kawalerzy czy panny,rozwodnicy, i bezdzietni. Żadna matka z dzieckiem w przyszłość bez zasiłku.
   • art.usa Re: Kamieniczki w Gdańsku tylko dla Niemcow !!! 12.01.11, 16:15
    Gość portalu: BudynSSagent napisał(a):

    > bydlo do barakow a kamieniczki zamienic na zloto ...

    Leciałeś przez las i wpadłeś w g...o menela?,
    temuś przytempiony.

    --
    Warnig! Kiedy milosc zmienia się w nienawiść?. Rozwód?, ok. Alimenty?, to bylo wczoraj. Potrzebna specjalna kasa rentowa, zwana Alimenty, w która wplacaja: Kawalerzy czy panny,rozwodnicy, i bezdzietni. Żadna matka z dzieckiem w przyszłość bez zasiłku.
  • Gość: bj Czy Gdańsk chce stworzyć w kontenerach getta bi... IP: *.toya.net.pl 12.01.11, 16:38
   Mieszkam w bloku. 2 lata temu do mieszkania niżej wprowadzono rodzinkę. Matka jej dwie nastoletnie córki i konkubent.(ich stare mieszkanie w kamienicy spłonęło lub wyburzono) I się zaczęło. Masakra. Dopiero po roku uspokoili się.
   Normalny pracujący człowiek nie ma szans na otrzymanie od miasta mieszkania (znajomi starali się, odmówiono im więc musieli zaciągnąć kredyt na 30 lat i kupić mieszkanie skazując się na harówkę po 60 godzin tygodniowo i skromne życie) a tacy ludzie dostają. Bo są biedni i takie tam. Chleją to są biedni. Oczywiście są ludzie ubodzy i takim należy pomóc. Ale jeżeli ktoś dostaje coś za darmo to niech nie marudzi. A menelstwo wywalić na obrzeża i niech się zachlają.
  • Gość: Horacy Czy Gdańsk chce stworzyć w kontenerach getta bi... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.01.11, 17:26
   Kiedy obszczymury z mieszkań komunalnych wezma sie do roboty? Nie dość, że nie płaca za czynsz to jeszcze z premedytacją wiekszość niszczy swoje mieszkania. Jak miasto pozwolilo im odpracowac zaległosci przy odsniezaniu to zgłosilo się... 10 osób. Gdzie reszta? chyba wszyscy liczą, że banda lewaków pomoze im sie wykręcić od sasranego obowiązku.
   Lisicki, rozgoń w diabły tych obibioków, te smierdzące lenie i pie..ona patologia nawet na blaszaka nie zasługuje.
   • art.usa Re:Gdańsk chce się wyzwolić z psożyciego menelstwa 12.01.11, 17:54
    Gość portalu: Horacy napisał(a):

    > Kiedy obszczymury z mieszkań komunalnych wezma sie do roboty? Nie dość, że nie
    > płaca za czynsz to jeszcze z premedytacją wiekszość niszczy swoje mieszkania. J
    > ak miasto pozwolilo im odpracowac zaległosci przy odsniezaniu to zgłosilo się..
    > . 10 osób. Gdzie reszta? chyba wszyscy liczą, że banda lewaków pomoze im sie wy
    > kręcić od sasranego obowiązku.
    > Lisicki, rozgoń w diabły tych obibioków, te smierdzące lenie i pie..ona patolog
    > ia nawet na blaszaka nie zasługuje.

    To jest to.
    Lewaki zawsze się znajdą.
    Chcą dobrobyty dla menelstwa, ale boże broń za ich pieniądze,
    tylko za koszty innych pracujących.


    --
    Warnig! Kiedy milosc zmienia się w nienawiść?. Rozwód?, ok. Alimenty?, to bylo wczoraj. Potrzebna specjalna kasa rentowa, zwana Alimenty, w która wplacaja: Kawalerzy czy panny,rozwodnicy, i bezdzietni. Żadna matka z dzieckiem w przyszłość bez zasiłku.
   • art.usa Re: Czy Gdańsk chce stworzyć getta? nie menele zrobiły już getta 12.01.11, 21:40
    Gość portalu: POLAK napisał(a):

    > Mam lepszy pomys stoji pusty obus w oświemcimiu nalerzy tylko wyremontowac piec
    > i sprawa bezdomnych biedoty będzie dla tego KAPITALIZMU ROZWIĄZANA TAK JAK T
    > O ROBIŁ HITLER

    Jakoś kochasz tego chorego dziada i zanim tęsknisz,
    że ci ciągle w twe Cygańskie oczka wpada.

    Pomyślałeś że społeczna niesprawiedliwość,
    prowadzi do dyktatury, przed którą tu niby w przenośni ty ostrzegasz?

    Jedni pracują ciężko i utrzymują demokrację w Trójmieście,
    inni pasożytują na koszty pracujących i będą od takich jak ty chronieni.

    Jest to naprawdę sprawiedliwe?
    Pomyśl proszę.


    --
    Warnig! Kiedy milosc zmienia się w nienawiść?. Rozwód?, ok. Alimenty?, to bylo wczoraj. Potrzebna specjalna kasa rentowa, zwana Alimenty, w która wplacaja: Kawalerzy czy panny,rozwodnicy, i bezdzietni. Żadna matka z dzieckiem w przyszłość bez zasiłku.
  • art.usa Hamburg postawił kontenery z piecami na opał. 12.01.11, 22:46
   Dostają deputat na opał i prąd to są tylko groszowe sprawy,
   nie astronomiczne 8-stów za prąd.
   i to przepijają a palą kartonami i śmiećmy.

   Komu tam śmierdzi podejmuje pracę i wyciąga w normalne mieszkanie.
   Ale jakoś siedzą nawet w ostrą zimę i nie wyciągają gdzie indziej.

   Skąd wiem? tam też już mówią po Polsku.

   --
   Warnig! Kiedy milosc zmienia się w nienawiść?. Rozwód?, ok. Alimenty?, to bylo wczoraj. Potrzebna specjalna kasa rentowa, zwana Alimenty, w która wplacaja: Kawalerzy czy panny,rozwodnicy, i bezdzietni. Żadna matka z dzieckiem w przyszłość bez zasiłku.
  • someone.lonly Nie zmienimy ich. 13.01.11, 01:43
   Fakt, starego pijaka nie oduczysz picia. Ta choroba trwa cale zycie. Sw. pamieci zalozyciel Monaru mowil, ze okolo 5 % narkomanow wraca do normalnego zycia. Trzymac ich w bloku, gdzie beda pili, chalasowali sasiadom - to zly pomysl. Kontenery? ktos pisal o koszarach - to juz leprzy pomysl. I przenoszac ich do koszarow(lub tych kontenerow) nie pozbedziemy ich spolecznych umiejetnoscigo . Oni widza i wiedza, ze roznia sie od reszty spoleczenstwa. Oni NIE chca sie zmieniac. Powodow bedzie duzo: nie znaja innego zycia, gdyz tato i mama tez pili. Sa leniwi. Moze maja zmiany genetyczne warunkujace ich do picia.
   I pamietajmy, ze mmargines spoleczny istnial i bedzie istnial w kadym spoleczenstwie.
   Aby sie zmienic trzeba duzo checi i sapozaparcia. Moj dziadek i moja matka mieli depresje. Ja tez mam. Moglem siedzic w domu i nic nie robic i byc na utrzymaniu rodziny, a jednak wolale pracowac na pol etatu, byc z ludzmi, uczyc sie - zyc.
   Pomagajmy TYLKO tym , ktorzy chca sobie pomoc.
   • art.usa Re: Nie zmienimy ich dlatego musimy ich wykluczyć ze społeczeństwa 13.01.11, 09:18
    someone.lonly napisał:

    > Fakt, starego pijaka nie oduczysz picia. Ta choroba trwa cale zycie. Sw. pamiec
    > i zalozyciel Monaru mowil, ze okolo 5 % narkomanow wraca do normalnego zycia.
    > Trzymac ich w bloku, gdzie beda pili, chalasowali sasiadom - to zly pomysl. Kon
    > tenery? ktos pisal o koszarach - to juz leprzy pomysl. I przenoszac ich do kosz
    > arow(lub tych kontenerow) nie pozbedziemy ich spolecznych umiejetnoscigo . Oni
    > widza i wiedza, ze roznia sie od reszty spoleczenstwa. Oni NIE chca sie zmienia
    > c. Powodow bedzie duzo: nie znaja innego zycia, gdyz tato i mama tez pili. Sa l
    > eniwi. Moze maja zmiany genetyczne warunkujace ich do picia.
    > I pamietajmy, ze mmargines spoleczny istnial i bedzie istnial w kadym spolecze
    > nstwie.
    > Aby sie zmienic trzeba duzo checi i sapozaparcia. Moj dziadek i moja matka mie
    > li depresje. Ja tez mam. Moglem siedzic w domu i nic nie robic i byc na utrzyma
    > niu rodziny, a jednak wolale pracowac na pol etatu, byc z ludzmi, uczyc sie -
    > zyc.
    > Pomagajmy TYLKO tym , ktorzy chca sobie pomoc.
    >

    Mądre słowa.
    Ten z tymi koszarami to byłem ja.

    Należało by dołączyć, że psują młodych i labilnych ludzi,
    z swym przykładem pasożystwa.

    Ci są najczęściej są handlarzami narkotyków,
    czyli psują zdrowe społeczeństwo i mu szkodzą w różny sposób.

    --
    Warnig! Kiedy milosc zmienia się w nienawiść?. Rozwód?, ok. Alimenty?, to bylo wczoraj. Potrzebna specjalna kasa rentowa, zwana Alimenty, w która wplacaja: Kawalerzy czy panny,rozwodnicy, i bezdzietni. Żadna matka z dzieckiem w przyszłość bez zasiłku.
  • kaczka_dziwaczka_czyli_dziwna budujemy slumsy dla naiwnych - plan pięcioletni 13.01.11, 02:12
   OGŁASZAM PLAN 5-CIO LETNI - BUDUJEMY SLUMSY DLA POLAKÓW.

   Deweloperzy sprzedawali mieszkania za 400 % ich wartości,
   naiwni kupowali biorąc kredyty na 40 lat,
   a banki chętnie zawyżały zdolność kredytową, żeby zwiększyć sprzedaż.

   Co teraz będzie?

   Oczywiście około 50% nabywców mieszkań to ludzie, którzy z różnych powodów (kryzys, dekoniunktura, wspólnik oszukał, klienci zawiedli) stracą wysokie dochody i nie będą w stanie spłacać kredytów. Zgodnie z przepisami nie można ich wyrzucić na bruk, więc trzeba ich wyrzucić do tanich blaszaków. Koniec problemu? Na szczęście nie.

   JAK SIĘ BRONIĆ PRZED BLASZAKIEM ?

   Oszukani klienci banków i deweloperów mogą uparcie odmawiać przyjęcia zastępczego lokalu powołując się na nieodpowiedni standard, niedostosowanie do warunków klimatycznych, zagrożenie dla zdrowia i życia, zagrożenie pożarowe, zagrożenie przestępczością (przestępczość w osiedlach baraków będzie na poziomie 500% średniej) i patologiami społecznymi. Im dłuższa lista, tym skuteczniejsza obrona przed eksmisją do blaszaka, która może nastąpić tylko wtedy, kiedy eksmitowany się zgodzi. Czy powinien się zgodzić?

   NIGDY SIĘ NIE ZGADZAJ

   To najważniejsza zasada w walce z komornikiem i bankiem. Masz prawo troszczyć się o dobro twojej rodziny żądając odpowiednich warunków mieszkaniowych. Przecież właśnie dlatego kupiłeś mieszkanie, aby twoja rodzina mogła wreszcie godnie żyć. Zawsze obwiniaj bank za to, że błędnie obliczył twoją zdolność kredytową - masz w pełni rację, bo szacuję, że ponad połowa kredytów jest udzielona niezgodnie z bardzo rygorystycznymi procedurami, które były ostro naginane. Ale poprzez naginanie przepisów to bank łamał prawo, więc klient nie może ponosić konsekwencji przestępstwa popełnionego przez bank.

   CO JESZCZE MOŻESZ ZROBIĆ

   Dobrze jest mieć w domu ciężko chorą babcię, ciocię lub osobę niepełnosprawną, którą musisz się opiekować. Informujesz komornika, że obecnie ratujesz życie bliskiej osoby, ponieważ szpitale nie zapewniają niezbędnej opieki (nie dają koniecznych lekarstw, dają niepełnowartościowe kroplówki) - a poza tym starsza osoba ma prawo do bliskiego kontaktu z kochającą rodziną. Jesteś nie do ruszenia i komornik może ci naskoczyć. Nie zgadzasz się na nic.

   NAJLEPSZĄ OBRONĄ JEST ATAK

   Cały czas oskarżasz banki, deweloperów i rząd o działanie w zmowie w przestępczym celu doprowadzenia ciebie do niekorzystnego rozporządzenia swoim mieniem. Mieniem były twoje potencjalne zarobki, a ty dałeś się nabrać na zakup mieszkania za 400 % jego produkcyjnej wartości. Nic dziwnego, wkręcili kilka milionów ludzi. Rzeczywiście, realna cena mieszkania to około 25% tego, co za nie zapłaciłeś.

   Czy bank i deweloper powiedzieli ci, że przepłacasz? NIE art. 286. § 1 KK
   Czy bank i deweloper dali ci możliwość weryfikacji kosztów budowy? NIE art. 286. § 1 KK
   Czy bank i deweloper wykorzystali twoją niewiedzę i nieświadomość? TAK art. 286. § 1 KK

   CZY TO TAKIE PROSTE? TO WSZYSTKO, I JUŻ ?

   To wcale nie takie proste, ale można się obronić przed blaszakiem. Każdy minister finansów dobrze wiedział, na czym polega trik, ale przecież chodziło o sztuczne zawyżenie planowanych dochodów skarbu państwa, żeby można było jeszcze bardziej zwiększyć zadłużenie. Również z zawyżenia cen mieszkań minister finansów czerpał korzyść, ponieważ im wyższa marża dewelopera, tym większy podatek deweloper zapłaci. Pamiętaj, że cena kosztowa twojego mieszkania w bloku to tylko około 25 % ceny, którą zapłaciłeś.

   KTO SIĘ NIE OBRONI?

   Słabo widzę szanse osób, które kupiły po kilka mieszkań na wynajem lub w celu spekulacyjnym, licząc na odsprzedaż po wyższej cenie. Spadek dochodów z najmu może utrudnić spłatę kredytu, bo najemcy zwykle nie chcą być naiwnymi frajerami - szukają wysokiego standardu za niską cenę. Dla nich też jest sensowna strategia obrony przed komornikiem, ale zbyt skomplikowana, aby opisać ją w paru słowach.

  • someone.lonly A co z grupami AA? 15.01.11, 13:59
   W UK powstal ciekawy pomysl, aby pomagc finansowo alkoholikom i narkomanom TYLKO jesli zgodza sie na terapie. Dlaczego w Polsce tego nie ma? Jesli alkoholi dostaje kase na wegiel, jedzenie itd powinien chodzic na terapie AA. I jeszcze jedno. Za to, ze dostaja mieszkania komunalne powinni pracowac 2 godziny dziennie na rzecz miasta/gminy.
   Praca od 10 do 12. Potem obiad z MOPS. Nastpenie od 13 do 15 terapia. I tak mieliby zajeta wiekszosc czesc dnia.
  • Gość: czlowiek Czy Gdańsk chce stworzyć w kontenerach getta bi... IP: *.pl 10.05.11, 16:32
   glupki sprawa jest oczywista getta sa zlem i o ile pijakowi menelowi i nikomu nie chcecie pomagac to ok wasza sprawa ale jakim prawem chcecie karac . przeciez logiczne jest ze taka kara skierowana w ''menela'' uderzy takze w jego rodzine terazniejsza lub przyszla . potomstwu takiego osobnika natomiast nic innego nie pozostanie jak placz smutek bol a potem skrzywiona psychika bieda jego i jego rodziny. dzieci niczemu nie sa winne a rodzicow sie nie wybiera. zwolennicy getta moze przydalaby wam sie lekcja zycisamia i zasmakowanie zlych warunkow a potem radźcie sobie sami
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka