Dodaj do ulubionych

Kabel energetyczny połączy Kaliningrad z Niemcami

IP: *.dynamic.chello.pl 16.11.11, 07:40
Typowe podejście Polityka, zamiast zarobić na własnych projektach, inwencjach to lepiej się za free do kogoś przyklej i "profity" mieć...
Obserwuj wątek
  • danpolbroker Nie wiem dlaczego forumowicze tak szczekają ?... 17.11.11, 11:30
   Jest rzeczą zrozumiałą nawet dla przedszkolaka, że począwszy od 1980 roku Polaka i polacy stali się dla pozostałych krajów - tak jak na wschodzie tak i na zachodzie - krajem i ludźmi nieprzywidywalnymi. Cała polska polityka i gospodarka, poszczególne rządy i politycy swoim postępowaniem tak wewnetrznym jak i na zewnątrz cały czas to potwierdzają ; choćby wojna polsko-polska w kraju i wojna polsko-polska pomiędzy reprezentujacymi Polskę w UE eurodeputowani. Dlatego trudno się dziwić polityce Rosji i Unii, że najważniejsze przedsięwzięcia dotyczace bezpieczeństwa energetycznego szerokim łukiem omijają nieprzewidywalny kraj. Tu nawet oszołomy potrafili by przedziurawic rurę gazową nie mówiąc o dewastacji linni przesyłowych energetycznych , gdyby tak im kał Guru-Kaczyński rusofob i uniofob. Dlatego trzeba w tym zakresie uderzyc się w piersi i nie pluć na sasiadów i ich słuszne decyzje. Niedługo tak jak międzynarodowy transport kolejowy rownież i drogowy będzie omijał nasz kraj szerokim łukiem korzystając z portów Rosji, Litwy i Niemiec. życze optymizmu.
   • Gość: behemot Re: Nie wiem dlaczego forumowicze tak szczekają ? IP: *.252.25.88.internetia.net.pl 19.11.11, 10:38
    Litwa, Łotwa, Estonia, Polska, Ukraina,Gruzja, a nawet Bialoruś to kraje nieprzewidywalne według twojej nomenklatury. Uwolniły sie ze strefy rosyjskich wpływów, przynajmniej formalnie, stąd są nieprzewidywalne jak się nam wmawia. Instalacje przesyłowe tranzytowe istnieją w Polsce i bez względu na to, kto rzadził, nikt ich nie niszczył, jak to próbujesz wmówić. Izolacjonizm utraconych obszarów ma podloże polityczne i gospodarcze. Politycznie trzeba pokazać krajom nowej unii, że są drugą ligą a nie partnerem dla Moskwy. W biznesie zaś, co jest słuszne, należy eliminować pośredników, obniżających zyski. W przypadku prądu dla Królewca warto sie zastanowić, czy mamy takie jego nadwyżki, by ruskim sprzedawać i odpowiednie linie przesyłowe.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka